gnome-system-tools - en to xh translation catalogue (396 entries)

en: "%s" already exists, please set another name
xh: "%s" sele ikhona, nceda misela elinye igama

en: "%s" is an invalid path
xh: "%s" yindlela engasebenziyo

en: "%s" is not a valid VGA value
xh: "%s" asiloxabiso le-VGA elingasebenziyo

en: (unconfigured)
xh: (ayimiselwanga)

en: <span weight="bold" size="larger">Please enter your root password
xh: <span weight="bold" size="larger">Nceda ufake i-password yakho yomsebenzi onikwe amandla akhethekileyo

en: <span weight="bold" size="larger">The platform you are running is not supported by this tool
xh: <span weight="bold" size="larger">I-platform oyisebenzisayo ayixhaswa sesi sixhobo

en: A group name must be specified
xh: Igama leqela kufuneka lichazwe

en: A password must be provided
xh: I-password kufuneka inikezwe

en: A user name must be specified
xh: Igama lomsebenzisi kufuneka lichazwe

en: Account
xh: I-Akhawunti

en: Account data
xh: I-akhawunti yedata

en: Activating interface "%s"
xh: Ivula umdibaniso wemida "%s"

en: Active
xh: Esebenzayo

en: Add NTP Server
xh: Yongeza iSeva ye-NTP

en: Add a shared path, modifies it if it already exists
xh: Yongeza indlela ekwabelwana ngayo, yiphawule ukuba sele ikhona

en: Add allowed hosts
xh: Yongeza abaququzeleli abavumelekileyo

en: Add or remove users and groups
xh: Yongeza okanye susa abasebenzisi namaqela

en: Advanced
xh: Ebanzi

en: Advanced Settings
xh: UMiselo oluBanzi

en: Aliases
xh: Okunye

en: Aliases:
xh: Okunye:

en: Allow _browsing folder
xh: Vumela _isigcini-zifayili esikhangelayo

en: Allowed host/network
xh: Umququzeleli/uthungelwano oluvunyiweyo

en: Allowed hosts
xh: Abaququzeleli abavumelekileyo

en: Allowed hosts:
xh: Abaququzeleli abavumelekileyo:

en: An unexpected error has ocurred
xh: Impazamo engalindelekanga yenzekile

en: Apply them now?
xh: Zisebenze ngoku?

en: Are you sure you want to delete "%s"?
xh: Uqinisekile ufuna ukucima "%s"?

en: Are you sure you want to delete group "%s"?
xh: Uqinisekile ukfuna ukucima iqela "%s"?

en: Are you sure you want to delete this share?
xh: Uqinisekile ufuna ukucima olu lwabelwano?

en: Are you sure you want to delete user "%s"?
xh: Uqinisekile ufuna ukucima umsebenzisi "%s"?

en: Ask at boot
xh: Buza kwiboot

en: Assign a random password by default
xh: Nikeza i-password jikelele ngokumiselweyo

en: Automatic UID/GID
xh: Zenzekelayo UID/GID

en: Bad password: %s.
    Please try with a new password
xh: I-password ayilunganga: %s.
    Nceda uzame nge-password entsha

en: Basic Settings
xh: Umiselo olusiSiseko

en: Boot
xh: Ukulungela

en: Boot Append Editor
xh: Boota uMlungisi weSihlomeli

en: Boot Image Editor
xh: Boota kuMhleli woMfanekiso

en: Boot Manager Settings
xh: UMiselo loMlawuli weBoot

en: C_lear
xh: Su_sa

en: Change _Host name
xh: Tshintsha _igama loMququzeleli

en: Change system time, date, and timezone
xh: Tshintsha ixesha lenkqubo, umhla nezowuni yexesha

en: Changing profile
xh: Itshintsha inkangeleko

en: Check password _quality
xh: Jonga umgangatho _wepassword

en: Check that it is correctly typed and that it is correctly supported by your system.
xh: Jonga ukuba ibhalwe ngokuchanekileyo kwaye ixhaswa ngokuchanekileyo yinkqubo yakho.

en: Check that the device is not busy and that is correctly attached to the computer
xh: Jonga ukuba isixhobo asixakekanga kwaye sidityaniswe kwikhompyutha

en: Check that the settings are apropriate for this network and that the computer is correctly connected to it.
xh: Jonga ukuba umiselo lufanelekile kolu nxulumano kwakunye nokuba ikhompyutha ithungelwe ngokuchanekileyo kuyo.

en: Check that this character is not used
xh: Jonga ukuba lo nobumba akasetyenziswanga

en: Check that you have access to this network and that the computer is actually working and running SSHD
xh: Jonga ukuba uyafikelela kolu thungelwano nekhompyutha iyasebenza kwaye isebenzisa i-SSHD

en: Check that you have permissions to run this command
xh: Jonga ukuba unemvume yokwenza lo myalelo

en: Check that you have provided the same password in both text fields
xh: Jonga ukuba unikezele i-password efanayo kwiibhokisi zombini zokubhala

en: Check that you typed it correctly and that you haven't activated the "caps lock" key
xh: Jonga ukuba uyibhale ngokuchanekileyo kwaye awuvulanga iqhosha "caps lock"

en: Choice
xh: Onokukhetha

en: Choose a kernel image to boot, and a partition to mount as the root partition. Optionally, you may also enter append parameters which are passed to the kernel at boot time.
xh: Khetha umfanekiso we-kernel kwi-boot, nolwahlulo ukufaka ulwahlulo lwengcambu. Okunye onokwenza, ungafaka i-append parameters nezigqithiswa kwi-kernel ngexesha le-boot.

en: Click "Forward" to continue
xh: Cofa "Gqithisa" ukuqhubeka

en: Comma separated list of hosts that the GST will be able to access when the remote configuration option is enabled
xh: Ikoma eyohlula uluhlu lwabaququzeli i-GST enofikelela kubo xa ukumiselwa kwenkqubo yekhompyutha kunokwenziwa kusebenze

en: Comment
xh: Uluvo

en: Comment:
xh: Izimvo:

en: Con_firmation:
xh: Isi_qinisekiso:

en: Configure a network interface
xh: Misa isimo sothungelwano lomdibaniso wemida

en: Configure network devices and connections
xh: Misa isimo sezixhobo zothungelwano noqhagamshelwano

en: Configure the first network interface with a specific type
xh: Misa umdibaniso wemida wothungelwano lokuqala nohlobo olulodwa

en: Configure the system boot process
xh: Misa isimo senkqubo yeboot

en: Configure which folders are available for your network neighborhood
xh: Misa ukuba zeziphi na izigcini-zifayili ezikhoyo kuthungelwano lwasebumelwaneni

en: Configure which services will be run when the system starts
xh: Misa ukuba zeziphi na iinkonzo eziya kusebenza xa inkqubo iqalisa

en: Confirmation
xh: Isiqinisekiso

en: Connection settings
xh: Umiselo lonxulumano

en: Connections
xh: Unxulumano

en: Could not autodetect modem device
xh: Ayikwazi kuzifumanela isixhobo semodem

en: Could not display help
xh: Ayikwazi kubonisa uncedo

en: Could not enable the interface %s
xh: Ayikwazi kuvula umdibaniso wemida %s

en: Could not find widget: %s
xh: Ayifumani sixhobo: %s

en: Could not get info
xh: Ayifumani lwazi

en: Could not run "%s"
xh: Ayivuleki "%s"

en: Create New Group
xh: Yila iQela eLitsha

en: Create New profile
xh: Yila imbonakalo eNtsha

en: Create location
xh: Yila indawo

en: Creating a new boot image
xh: Yenza umfanekiso omtsha weboot

en: Creating a new boot image (%d of %d)
xh: Iyila umfanekiso omtsha weboot (%d of %d)

en: DHCP
xh: i-DHCP

en: DNS
xh: I-DNS

en: DNS Servers
xh: IiSeva ze-DNS

en: D_omain name:
xh: _Igama lommandla:

en: Days between warning and password expiration:
xh: Iintsuku phakathi kokuphela kwesilumkiso ne-password:

en: Default
xh: Emiselweyo

en: Default _gateway device:
xh: I_sixhobo esiyindlela esimiyo:

en: Default _group:
xh: Iqela _elimiyo:

en: Default _shell:
xh: Itoliki yemiyalelo _emiyo:

en: Delete current location
xh: Cima indawo ekhoyo

en: Delete profile "%s"?
xh: Cime inkangeleko "%s"?

en: Description:
xh: Inkcazelo:

en: Device
xh: Isixhobo sekhompyutha

en: Device:
xh: Isixhobo sekhompyutha:

en: Do not share
xh: Musa ukwabelana

en: Do you want to remove this location?
xh: Ingaba ufuna ukususa le ndawo?

en: Don't ask me again
xh: Musa ukundibuza kwakhona

en: Don't show me this again
xh: Ungandibonisi oku kwakhona

en: Dos
xh: i-Dos

en: Enable IDE SCSI emulation
xh: Yenza ukulinganisa kwe-IDE SCSI

en: Enter Password
xh: Faka i-Password

en: Enter a name for the boot image, and specify what kind of operating system it is.
xh: Faka igama lomfanekiso weboot, uze uchaze ukuba loluphi na udidi lwenkqubo esebenzayo.

en: Error connection signal `%s' in widget `%s'
xh: Impazamo kwisignali yonxulumano `%s' kwisixhobo `%s'

en: Error creating boot image
xh: Impazamo iyila umfanekiso weboot

en: Error deleting boot image
xh: Impazamo icima umfanekiso weboot

en: Error modifying boot image
xh: Impazamo ekulungiseni umfanekiso weboot

en: Error saving profile
xh: Impazamo ekugcineni imbonakalo

en: Ethernet connection
xh: Unxulumano lwe-ethernet

en: Finished
xh: Igqibile

en: Finished creating a new boot image
xh: Igqibile ukuyila umfanekiso omtsha weboot

en: GID
xh: I-GID

en: GNOME System Tools
xh: IZixhobo zeNkqubo yeGNOME

en: GNU/Hurd
xh: i-GNU/Hurd

en: General
xh: Jikelele

en: General Information
xh: ULwazi Jikelele

en: Generate _random password
xh: Yila i-password _jikelele

en: Group
xh: Iqela

en: Group "%s" already exists
xh: Iqela "%s" sele likhona

en: Group ID %s already exists
xh: I-ID yeqela %s sele ikhona

en: Group ID must be a positive number
xh: I-ID yeqela kufuneka ibe yinombolo efanelekileyo

en: Group ID of the "root" user should not be modified
xh: I-ID yeqela "root" lomsebenzisi ayilungiswanga

en: Group Members
xh: Amalungu eQela

en: Group _ID:
xh: I-_ID yeQela:

en: Group _members:
xh: Amalungu _eqela:

en: Group _name:
xh: Igama _leqela:

en: Group name contains
xh: Igama leqela liqulathe

en: Group name has invalid characters
xh: Igama leqela linoonobumba abangasebenziyo

en: Group name is empty
xh: Igama leqela alinanto

en: Group name of the "root" user should not be modified
xh: Igama leqela "root" lomsebenzisi akufunekanga lilungiswe

en: Group properties
xh: Iimpawu zeqela

en: Groups
xh: Amaqela

en: Home
xh: Ekhaya

en: Home directory of the "root" user should not be modified
xh: Uvimba weefayili zasekhaya "root" umsebenzisi akufunekanga alungiswe

en: Home directory should not be empty
xh: Uvimba weefayili zasekhaya akufunekanga angabina nto

en: Host Settings
xh: UMiselo loMququzeleli

en: Host alias settings
xh: Umiselo olungolunye lomququzeleli

en: Host name:
xh: Igama lomququzeleli:

en: Hosts
xh: Abaququzeleli

en: Hosts in the %s network
xh: Abaququzeleli kuthungelwano %s

en: Hosts settings
xh: Umiselo lwabaququzeleli

en: INTERFACE
xh: UMDIBANISO WEMIDA

en: IP Address
xh: Idilesi ye-IP

en: IP address:
xh: Idilesi ye-IP:

en: If you know for sure that it works like one of the platforms listed below, you can select that and continue. Note, however, that this might damage the system configuration or downright cripple your computer.
xh: Ukuba uqinisekile ngokwazi ukuba iyasebenza njengenye yezi platform zidweliswe ngezantsi, ungakhetha oko uqhubeke. Qaphela, kodwa ke, oku kungonakalisa isimo senkqubo okanye sonakalise ikhompyutha yakho.

en: Image Settings
xh: uMiselo loMfanekiso

en: Incomplete path in home directory
xh: Indlela engaphelelanga kuvimba weefayili zasekhaya

en: Incomplete path in shell
xh: Indlela engaphelelanga kwitoliki yemiyalelo

en: Infrared connection
xh: Unxulumano lwe-infrared

en: Interface properties
xh: Umdibaniso weempawu

en: Internet service provider data
xh: Idata yomboneleli wenkonzo ye-intanethi

en: Invalid VGA value
xh: Ixabiso le-VGA elingasebenziyo

en: Invalid character "%c" in comment
xh: Unobumba ongasebenziyo "%c" kwizimvo

en: Invalid group ID
xh: I-ID yeqela ayisebenzi

en: Invalid image name: "%s"
xh: Igama lomfanekiso alisebenzi: "%s"

en: Invalid image: "%s"
xh: Umfanekiso awusebenzi: "%s"

en: Invalid root device: "%s"
xh: Isixhobo somsebenzi onikwe amandla akhethekileyo asisebenzi: "%s"

en: Invalid user ID
xh: I-ID yomsebenzisi ayisebenzi

en: Kernel Image
xh: Umfanekiso weKernel

en: Last GST version executed
xh: Inguqulelo yokugqibela ye-GST iphunyeziwe

en: Linux
xh: i-Linux

en: Linux swap
xh: Utshintsho lweLinux

en: Location name:
xh: Igama lendawo:

en: Location:
xh: Indawo:

en: Ma_ximum days a password may be used:
xh: Ubu_ninzi beentsuku ekunokusetyenziswa ngazo i-password:

en: Make sure you provide a home directory
xh: Qinisekisa ukuba unikeza uvimba weefayili zasekhaya

en: Manual
xh: Uxwebhu

en: Maximum UID:
xh: Ubuninzi be-UID:

en: Mi_nimum days between password changes:
xh: Ubu_ncinci beentsuku phakathi kotshintsho lwee-password:

en: Minimum GID:
xh: Ubuncinci be-GID:

en: Minimum UID:
xh: Ubuncinci be-UID:

en: Minimum days allowed between password changes:
xh: Ubuncinci beentsuku ezivunyelweyo phakathi kotshintsho lwe-password:

en: Modem
xh: Imodem

en: Modem connection
xh: Unxulumano lwemodem

en: Modem settings
xh: Umiselo lweModem

en: NFS
xh: i-NFS

en: NTP server
xh: Iseva ye-NTP

en: NTP support is not running
xh: Inkxaso ye-NTP ayisebenzi

en: Name
xh: Igama

en: Name:
xh: Igama:

en: Netmask:
xh: Isigqubuthelo sothungelwano:

en: Network name (_ESSID):
xh: Igama lothungelwano (_ESSID):

en: Network settings
xh: Umiselo lothungelwano

en: Network:
xh: Uthungelwano:

en: Networking
xh: Ukuthungelana

en: No description available.
xh: Akukho nkcazelo ikhoyo.

en: Number of colors:
xh: Inani lemibala:

en: Number of days that a password may be used:
xh: Inani leentsuku ekunokusetyenziswa ngazo ipaswedi:

en: O_ffice location:
xh: I_ndawo ye-ofisi:

en: Off
    Low
    Medium
    Loud
xh: Valiwe
    Phantsi
    Phakathi
    Phezulu

en: Optional Settings
xh: UMiselo oluNgolunye

en: Options
xh: Ekunokukhethwa kuko

en: Other Settings
xh: Olunye uMiselo

en: Other computers in your network will stop viewing this
xh: Ezinye iikhompyutha kuthungelwano lwakho ziya kuyeka ukujonga oku

en: Other parameters:
xh: Amanye amaxabiso ezinto ezijikajikayo:

en: PATH
xh: INDLELA

en: P_assword
xh: I-P_assword

en: Parallel port connection
xh: Unxulumano lweport enxusileyo

en: Password Settings
xh: UMiselo lwe-Password

en: Password confirmation is not correct
xh: Isiqinisekiso se-password asichanekanga

en: Password confirmation isn't correct
xh: Isiqinisekiso se-password asichanekanga

en: Password set to:
xh: I-password imiselwe:

en: Password should not be empty
xh: I-password akufunekanga ingabinanto

en: Passwords do not match
xh: Ii-password azingqinelani

en: Please enter full path for home directory
    i.e.: /home/john
xh: Nceda ufake indlela iyonke kavimba weefayili zasekhaya
    i.e.: /home/john

en: Please enter full path for shell
    i.e.: /bin/sh
xh: Nceda ufake indlela epheleleyo kwitoliki yemiyalelo
    i.e.: /bin/sh

en: Please run NTP support in the system to enable synchronization of your local time server with internet time servers
xh: Nceda uqhube inkxaso ye-NTP kwinkqubo ukwenza ungqamaniso lweseva yakho yexesha lengingqi kunye neeseva zexesha kwi-intanethi

en: Please select a different group name
xh: Nceda ukhethe igama leqela elohlukileyo

en: Please select a different user name
xh: Nceda ukhethe igama lomsebenzisi elohlukileyo

en: Please set a valid group name, using only lower case letters
xh: Nceda umisele igama leqela elisebenzayo, usebenzise kuphela oonobumba abancinci

en: Please set a valid user name consisting of a lower case letter followed by lower case letters and numbers
xh: Nceda umisele igama lomsebenzisi elisebenzayo eliquka unobumba omncinci olandelwa ngoonobumba abancinci namanani

en: Preferred bootloader that boot-admin will configure
xh: I-bootloader ekhethiweyo eya kumiselwa isimo yiboot-admin

en: Profile
xh: Inkangeleko

en: Profile _name:
xh: Igama _lenkangeleko:

en: Protect with password
xh: Khusela nge-password

en: Read only
xh: Funda kuphela

en: Remote administration
xh: Ulawulo lwenye indawo

en: Remote hosts
xh: Abaququzeleli kwenye indawo

en: Resolution:
xh: Ubungakanani:

en: Run _Without Password
xh: Sebenza _Ngaphandle kwePaswedi

en: Running
xh: Iyasebenza

en: SMB
xh: i-SMB

en: S_ynchronize clock with Internet servers:
xh: Y_enza ngaxesha nye ikloko neeseva ze-Intanethi:

en: Se_lect Servers...
xh: Khe_tha iiSeva...

en: Search Domains
xh: IMimandla oKhangela kuyo

en: Seconds to wait before loading default kernel or OS
xh: Iisekondi zokulinda phambi kokukopisha ikernel emiyo okanye i-OS

en: Security
xh: Ukhuseleko

en: Select location name
xh: Khetha igama lendawo

en: Selection
xh: Ukhetho

en: Service
xh: Inkonzo

en: Service Settings
xh: UMiselo lweNkonzo

en: Service _Properties
xh: IiMpawu _zeeNkonzo

en: Service:
xh: Inkonzo:

en: Services
xh: Iinkonzo

en: Services Settings
xh: UMiselo lweeNkonzo

en: Set password b_y hand
xh: Misela i-password n_gesandla

en: Settings for Group %s
xh: UMiselo lweQela %s

en: Settings for User %s
xh: UMiselo loMsebenzisi %s

en: Settings for profile %s
xh: Umiselo lwembonakalo %s

en: Settings for service %s
xh: Umiselo lwenkonzo %s

en: Several bootloaders have been found</span>
    
    please select which do you want to configure
xh: Uluhlu lwee-bootloader lufunyenwe</span>
    
    nceda ukhethe ukuba yeyiphi na ofuna ukumisa isimo sayo

en: Several users may share a single user ID, but it's not common and may lead to security problems
xh: Abasebenzisi abaninzi bangabelana nge-ID yomsebenzisi omnye, kodwa oko akuqhelekanga kwaye kungakhokhelela kwiingxaki zokhuseleko

en: Share folder
xh: Yabelana ngovimba weefayili

en: Share properties
xh: Ukwabelana ngeempawu

en: Share with:
xh: Yabelana no:

en: Shared folder
xh: isigcini-zifayili ekwabelwana ngaso

en: Shared folders
xh: Isigcini-zifayili ekwabelwana ngazo

en: Shared folders settings
xh: Umiselo lwesigcini-zifayili

en: Shell
xh: Itoliki yemiyalelo

en: Show a_ll users and groups
xh: Bonisa b_onke abasebenzisi namaqela

en: Specify IP address
xh: Balula idilesi ye-IP

en: Specify hostname
xh: Balula igama lomququzeleli

en: Specify network
xh: Balula uthungelwano

en: Specify the partition on which the operating system is installed.
xh: Balula ukwahlulwa apho kufakwe khona inkqubo esebenzayo.

en: Starting the Computer
xh: Iqalisa iKhompyutha

en: Static IP address
xh: Idilesi ye-IP eMileyo

en: Status:
xh: Ubume:

en: Stopped
xh: Imile

en: System Defaults
xh: Inkqubo eMiyo

en: TYPE
xh: UHLOBO

en: Text
xh: Amagama

en: The "root" user should not be deleted
xh: "root" umsebenzisi akufunekanga ucinywe

en: The GST are able to do remote configuration through SSH, enable this option to use this feature
xh: I-GST iyakwazi ukumisa isimo sendawo kwi-SSH, yenza oku kusebenzise olu phawu

en: The configuration could not be loaded
xh: Ukumiselwa kwenkqubo yekhompyutha akufakeki

en: The configuration will show empty
xh: Ukumiselwa kwenkqubo yekhompyutha kuya kubonisa ukungabikho nto

en: The default profile should not be deleted
xh: Inkangeleko emiyo akufunekanga icinywe

en: The entered password is invalid
xh: I-password efakiweyo ayisebenzi

en: The file "%s" is missing or could not be read
xh: Ifayili "%s" ilahlekile okanye ayifundwa

en: The group "root" should not be deleted
xh: Iqela "root" akufunekanga licinywe

en: The group name is too long
xh: Igama leqela lide kakhulu

en: The group name should have less than %i characters for being valid
xh: Igama leqela kufuneka libe noonobumba abangaphantsi %i ukuze lisebenze

en: The host name has changed
xh: Igama lomququzeleli litshintshile

en: The interface %s is active
xh: Umdibaniso wemida %s uyasebenza

en: The interface %s is not active
xh: Umdibaniso wemida %s awusebenzi

en: The interface %s is not configured
xh: Umdibaniso wemida %s awumiswanga

en: The interface does not exist
xh: Umdibaniso wemida awukho

en: The last GST version that this computer has run
xh: Inguqulelo yokugqibela ye-GST eqhutywa yile khompyutha

en: The new boot image has been added. Please click "Apply" to save your changes.
xh: Umfanekiso omtsha weboot wongeziwe. Nceda ucofe "Sebenzisa" ukugcina iinguqulelo zakho.

en: The profile must have a default home
xh: Inkangeleko kufuneka ibe nekhaya elimiyo

en: The profile must have a default shell
xh: Inkangeleko kufuneka ibe netoliki yemiyalelo emiyo

en: The profile must have a name
xh: Inkangeleko kufuneka ibe negama

en: The tool could not connect to the computer
xh: Isixhobo asikwazi kuthungelana nekhompyutha

en: The user name is empty
xh: Igama lomsebenzisi alinanto

en: The user name is too long
xh: Igama lomsebenzisi lide kakhulu

en: The user name should have less than %i characters for being valid
xh: Igama lomsebenzisi kufuneka libe noonobumba abangaphantsi %i ukuze lisebenze

en: There are changes which have not been applied
xh: Kukho iinguqulelo ezingekasetyenziswa

en: There was an error running the backend script
xh: Kubekho impazamo ukuvula iskripti esingemva

en: This assistant is designed to help you quickly and easily add a new boot image to your system.
xh: Esi sincedisi siyilelwe ukukunceda ngokukhawuleza nokongeza lula umfanekiso omtsha weboot kwinkqubo yakho.

en: This device is _configured
xh: Esi sixhobo si _miselwe inkqubo

en: This is still a work in progress, and so it may have serious bugs. Due to the nature of these tools, bugs may render your computer <span weight="bold">practically useless, costing time, effort and sanity points. You have been warned. Thank you for trying out this prerelease of the GNOME System Tools!
xh: Oku ngumsebenzi osaqhubekekayo, kengoko unganeentsholongwane ezinzima. Ngenxa yobume bezi zixhobo, iintsholongwane zinganikezela ikhompyutha yakho ingasebenzi, nokuxabisa ixesha, iinzame namanqaku okubanengqondo. Ulumkisiwe. Enkosi ngokuzama oku kukhutshwe kwangaphambili kweZixhobo zeNkqubo ye-GNOME!

en: This key stores the bootloader that boot-admin will configure if there are more than one installed, if it's not set or isn't valid, then boot-admin will ask the user
xh: Eli qhosha ligcina ibootloader eya kumiselwa isimo yiboot-admin ukuba zingaphezulu kwesinye ezifakiweyo, ukuba ayimiselwanga okanye ayiphelelwanga, ize iboot admini ibuze umsebenzisi

en: This may leave files with invalid group ID in the filesystem
xh: Oku kungashiya iifayili ze-ID yeqela zingasebenzi kwinkqubo yefayili

en: This may leave this operating system unbootable
xh: Oku kungashiya le nkqubo yokusebenza ingabooteki

en: This profile is used for setting default data for new users
xh: Le nkangeleko isetyenziswa ekumiseleni idata emiyo kubasebenzisi abatsha

en: This will prevent you from launching new applications, and so you will have to log in again. Continue anyway?
xh: Oku kuya kukukhusela ekuqaliseni iinkqubo ezintsha, ke ngoko kuya kufuneka ukuba ungene kwakhona. Uza kuqhubeka?

en: This would leave the system unusable
xh: Oku kungashiya inkqubo ingasebenziseki

en: Time and Date
xh: UMhla neXesha

en: Time and Date Settings
xh: UMiselo lweXesha noMhla

en: Time servers
xh: Iiseva zexesha

en: Time zone
xh: Izowuni yexesha

en: Time zone:
xh: Izowuni yexesha:

en: To use this tool, you need administrator privileges, if you don't provide a password, you will be unable to modify your system configuration.
xh: Ukusebenzisa esi sixhobo, kufuneka amalungelo omlawuli, ukuba awuyiniki i-password, awusayi kukwazi ukulungisa isimo senkqubo yakho.

en: Tones
    Pulses
xh: Iithowuni
    Iipulse

en: Type
xh: Uhlobo

en: Type address
xh: Bhala idilesi

en: UID
xh: I-UID

en: Unknown
xh: Okungaziwayo

en: Unsupported Platform
xh: I-Platform eNgaxhaswayo

en: Use this window to select the computer you wish to configure
xh: Sebenzisa le festile ukukhetha ikhompyutha onqwenela ukumisela inkqubo kuyo

en: User
xh: Umsebenzisi

en: User Account Editor
xh: UMhleli we-Akhawunti yoMsebenzisi

en: User GID is
xh: I-GID yoMsebenzisi

en: User ID %s already exists
xh: I-ID yomsebenzisi ID %s sele ikhona

en: User ID is
xh: I-ID yoMsebenzisi

en: User ID must be a positive number
xh: I-ID yomsebenzisi kufuneka ibe yinombolo efanelekileyo

en: User ID of the "root" user should not be modified
xh: I-ID yomsebenzisi "root" umsebenzisi akufunekanga alungiswe

en: User Profile
xh: Inkangeleko yoMsebenzisi

en: User _ID:
xh: I-_ID yoMsebenzisi:

en: User _password:
xh: I-_password yomsebenzisi:

en: User details
xh: Iinkcukacha zomsebenzisi

en: User name "%s" already exists
xh: Igama lomsebenzisi "%s" sele likhona

en: User name contains
xh: Igama lomsebenzisi liquka

en: User name for the "root" user should not be modified
xh: Igama lomsebenzisi "root" umsebenzisi kufuneka angalungiswa

en: User name has invalid characters
xh: Igama lomsebenzisi linoonobumba abangasebenziyo

en: User privileges
xh: Amalungelo omsebenzisi

en: User profiles
xh: Inkangeleko yomsebenzisi

en: Users
xh: Abasebenzisi

en: Users and Groups
xh: Abasebenzisi neQela

en: Video modes (only frame buffer)
xh: Iinkqubo zevidiyo (isigcini sethutyana seframe kuphela)

en: WEP _key:
xh: Iqhosha _leWEP:

en: Warning
xh: Isilumkiso

en: Welcome to the %s prerelease of the GNOME System Tools
xh: Wamkelekile %s kokukhutshwe kwangaphambili kwiZixhobo zeNkqubo yeGNOME

en: Whether the tools will use remote administration or not
xh: Nokuba ngaba izixhobo ziya kusebenzisa ulawulo lwenye indawo okanye hayi

en: Whether the users-admin tool should show all users and groups or not
xh: Nokuba ngaba isixhobo solawulo lomsebenzisi kufuneka sibonise bonke abasebenzisi namaqela okanye hayi

en: Whether the warning dialog should be shown or not
xh: Nokuba ngaba unxibelelwano olulumkisayo kufuneka luboniswe okanye hayi

en: Windows 9x
xh: i-Windows 9x

en: Windows NT
xh: i-Windows NT

en: Wireless connection
xh: Unxulumano olungenazingcingo

en: Wireless settings
xh: Umiselo olungenazingcingo

en: Without at least one boot image your computer will not start
xh: Ngaphandle komfanekiso weboot omnye ubuncinane, ikhompyutha yakho ayisayi kuqala

en: You will not be able to recover this profile after pressing "apply"
xh: Awusayi kukwazi ukufumana le nkangeleko emva kokucofa "sebenzisa"

en: _Activate
xh: Yenza i_sebenze

en: _Add
xh: _Yongeza

en: _Add Group...
xh: _Yongeza iQela...

en: _Add Profile...
xh: _Yongeza iNkangeleko...

en: _Add User...
xh: _Yongeza uMsebenzisi...

en: _Add host
xh: _Yongeza umququzeleli

en: _Add...
xh: _Yongeza...

en: _All users:
xh: _Bonke abasebenzisi:

en: _Autodetect
xh: _Bona ngokuzenzekelayo

en: _Comments
xh: _Izimvo

en: _Configuration:
xh: _Ukumiselwa kwenkqubo yekhompyutha:

en: _Date:
xh: _Umhla:

en: _Days between warning and password expiration:
xh: _Iintsuku phakathi kokuphelelwa kwesilumkiso ne-password:

en: _Deactivate
xh: Yenza in_gasebenzi

en: _Delete
xh: _Cima

en: _Device:
xh: Isi_xhobo sekhompyutha:

en: _Dial prefix:
xh: _Nxibelelana nesimaphambili:

en: _Dial type:
xh: _Nxibelelana nodidi:

en: _Edit
xh: _Hlela

en: _Edit User Profiles...
xh: _Hlela iNkangeleko yoMsebenzisi...

en: _Gateway address:
xh: _Idilesi yeGateway:

en: _Generate
xh: _Yenza

en: _Home directory:
xh: _Uvimba weefayile zasekhaya:

en: _Home phone:
xh: _Ifowni yasekhaya:

en: _Hostname:
xh: _Igama lomququzeleli:

en: _IP address:
xh: Idilesi ye-_IP:

en: _Initrd image path:
xh: _Indlela yomfanekiso i-initrd:

en: _Kernel image path:
xh: Indlela yomfanekiso we_kernel:

en: _Local IP:
xh: I-IP ye_Ngingqi:

en: _Main group:
xh: _Iqela eliphambili:

en: _Modem port:
xh: I-port ye_modem:

en: _Module path:
xh: Indlela ye_modyuli:

en: _Name:
xh: I_gama:

en: _Operating system:
xh: Inkqubo _esetyenziswayo:

en: _Order list by startup sequence
xh: _Cwangcisa uluhlu ngokohlobo lokuqalisa

en: _Parameters:
xh: _Amaxabiso ezinto ezijika-jikayo:

en: _Password:
xh: I-_Password:

en: _Path:
xh: _Indlela:

en: _Phone number:
xh: Inombolo ye_fowuni:

en: _Profile:
xh: _Inkangeleko:

en: _Properties
xh: _Iimpawu

en: _Read only
xh: _Funda kuphela

en: _Real name:
xh: _Igama lokwenyani:

en: _Remote IP:
xh: I-IP _yenye indawo:

en: _Retry if the connection breaks or fails to start
xh: _Phinda kwakhona xa unxulumano lunqamlekile okanye lungaphumeleli ukuqalisa

en: _Root file system device:
xh: Isixhobo senkqubo ye_fayili enikwe amandla:

en: _Select Time Zone...
xh: _Khetha iZowuni yeXesha...

en: _Set modem as default route to internet
xh: _Misela imodem njengendlela emiyo eya kwi-intanethi

en: _Shell:
xh: _Itoliki yemiyalelo:

en: _Start
xh: _Qala

en: _Startup sequence:
xh: _Inkqubo yokuvula:

en: _Subnet mask:
xh: _Imask yothungelwano olungaphakathi kolunye:

en: _Time:
xh: _Ixesha:

en: _Username:
xh: _Igama lomsebenzisi:

en: _Volume:
xh: _Ubukhulu:

en: _Work phone:
xh: _Ifowni yasemsebenzini:
