Libxfce4ui - en to ug translation catalogue (160 entries)

en: %s already triggers this action.
ug: بۇ %s بولسا ئاللىقاچان مەزكۇر مەشغۇلاتنى پايلاۋاتىدۇ.

en: A modern file manager for the Unix/Linux desktop, aiming to be easy-to-use and fast.
ug: زامانىۋى ، ئىشلىتىشكە ئەپلىك ۋە تېز بولغان يۇنىكىس/لىنۇكىس سىستېمىسىنىڭ ھۆججەت باشقۇرغۇسى.

en: About
ug: ھەققىدە

en: About Xfce
ug: مەزكۇر Xfce ھەققىدە

en: About the Xfce Desktop Environment
ug: مەزكۇر ئۈستەلئۈستى مۇھىتى(Xfce) ھەققىدە

en: Active contributors
ug: ئاكتىپ تۆھپىكارلار

en: Add adjacent workspace
ug: تۇتاش خىزمەت رايونى قوش

en: Add workspace
ug: خىزمەت رايونى قوش

en: Application Finder
ug: پروگرامما ئىزدىگۈ

en: Bottom workspace
ug: ئاستىدىكى خىزمەت رايونى

en: Cancel
ug: ۋاز كەچ

en: Close window
ug: كۆزنەك تاقا

en: Command Shortcut
ug: بۇيرۇق قىسقا يولى

en: Configuration system to control various aspects of the desktop like appearance, display, keyboard and mouse settings.
ug: ئۈستەلئۈستىنىڭ كۆرۈنۈشى، كۆرسەتكۈچ، ھەرپتاختا ۋە چاشقىنەك ۋە باشقا ھەر خىل تەڭشەش مەشغۇلاتلىرىنى ئېلىپ بېرىشقا بولىدۇ.

en: Conflicting actions for %s
ug: %s توقۇنۇشۇپ قالدى

en: Copyright
ug: نەشر ھوقۇقى

en: Core developers
ug: ئاساسلىق ئىجادىيەتچىلەر

en: Could not grab the keyboard.
ug: ھەرپتاختا كىرگۈزۈشىگە ئېرىشەلمىدى.

en: Credits
ug: تەشەككۈر

en: Cycle windows
ug: كۆزنەكنى ئالماشتۇر

en: Cycle windows (Reverse)
ug: كۆزنەكنى ئالماشتۇر(تەتۈر يۆنىلىشتە)

en: D-Bus-based configuration storage system.
ug: سەپلىمىلەرنى D-Bus ئاساسىدىكى ساقلىغۇچتا ساقلاش سىستېمىسى.

en: Delete active workspace
ug: ئاكتىپ خىزمەت رايونىنى ئۆچۈر

en: Delete last workspace
ug: ئەڭ ئاخىرقى خىزمەت رايونىنى ئۆچۈر

en: Desktop Manager
ug: ئۈستەلئۈستى باشقۇرغۇچ

en: Disable session management
ug: سۆزلىشىش باشقۇرۇشنى چەكلە

en: Do you want to read the %s manual online?
ug: قوللانما %s نى توردا ئوقۇمسىز؟

en: Do you want to read the manual online?
ug: قوللانمىنى توردا ئوقۇمسىز؟

en: Down
ug: ئاستى

en: Error
ug: خاتالىق

en: Failed to connect to the session manager: %s
ug: ئەڭگىمە باشقۇرغۇغا باغلىنىش مەغلۇپ بولدى: %s

en: Failed to load interface
ug: ئارايۈزنى ئوقۇش مەغلۇپ بولدى

en: Failed to open web browser for online documentation
ug: توردىكى پۈتۈكلەرنى كۆرۈش ئۈچۈن توركۆرگۈنى ئېچىشتا خاتالىق كۆرۈلدى

en: File Manager
ug: ھۆججەت باشقۇرغۇچ

en: Fill window
ug: كۆزنەكنى تولدۇر

en: Fill window horizontally
ug: كۆزنەكنى گورىزونتال يۆنىلىشتە تولدۇر

en: Fill window vertically
ug: كۆزنەكنى ۋېرتىكال يۆنىلىشتە تولدۇر

en: Goodies supervision
ug: Goodies يېتەكچىسى

en: Handles the placement of windows on the screen.
ug: كۆزنەكنىڭ ئېكراندىكى جايلاشتۇرۇلۇشىنى بىر تەرەپ قىلىدۇ.

en: Hide window
ug: كۆزنەكنى يوشۇرۇش

en: If you know of anyone missing from this list; don't hesitate and file a bug on <http://bugzilla.xfce.org> .
ug: تىزىمدىن كەم قالغان بىرەر نەرسىنى بايقىسىڭىز تارتىنماستىن <http://bugzilla.xfce.org> گە كەمتۈك يوللىشىڭىزنى ئۈمىد قىلىمىز.

en: Information
ug: ئۇچۇر

en: Information about the Xfce Desktop Environment
ug: مەزكۇر Xfce ئۈستەلئۈستى مۇھىتى ھەققىدە ئۇچۇر

en: Keep '%s'
ug: ‹%s› نى ئىشلەت

en: Left
ug: سول

en: Left workspace
ug: سولدىكى خىزمەت رايونى

en: License
ug: ئىجازەتنامە

en: Lower window
ug: كۆزنەكنى باس

en: Maximize window
ug: كۆزنەكنى ئەڭ چوڭ قىلىدۇ

en: Maximize window horizontally
ug: گورىزونتال يۆنىلىشتە ئەڭ چوڭ قىل

en: Maximize window vertically
ug: ۋېرتىكال يۆنىلىشتە ئەڭ چوڭ قىل

en: Move window
ug: كۆزنەك يۆتكە

en: Move window to bottom workspace
ug: كۆزنەكنى تۆۋەندىكى خىزمەت رايونىغا يۆتكە

en: Move window to left workspace
ug: كۆزنەكنى سولدىكى خىزمەت رايونىغا يۆتكە

en: Move window to next workspace
ug: كۆزنەكنى كېيىنكى خىزمەت رايونىغا يۆتكە

en: Move window to previous workspace
ug: كۆزنەكنى ئالدىنقى خىزمەت رايونىغا يۆتكە

en: Move window to right workspace
ug: كۆزنەكنى ئوڭدىكى خىزمەت رايونىغا يۆتكە

en: Move window to upper workspace
ug: كۆزنەكنى ئۈستىدىكى خىزمەت رايونىغا يۆتكە

en: Move window to workspace 1
ug: كۆزنەكنى خىزمەت رايونى 1 گە يۆتكە

en: Move window to workspace 10
ug: كۆزنەكنى خىزمەت رايونى 10 غا يۆتكە

en: Move window to workspace 11
ug: كۆزنەكنى خىزمەت رايونى 11 گە يۆتكە

en: Move window to workspace 12
ug: كۆزنەكنى خىزمەت رايونى 12 گە يۆتكە

en: Move window to workspace 2
ug: كۆزنەكنى خىزمەت رايونى 2 گە يۆتكە

en: Move window to workspace 3
ug: كۆزنەكنى خىزمەت رايونى 3 كە يۆتكە

en: Move window to workspace 4
ug: كۆزنەكنى خىزمەت رايونى 4 كە يۆتكە

en: Move window to workspace 5
ug: كۆزنەكنى خىزمەت رايونى 5 گە يۆتكە

en: Move window to workspace 6
ug: كۆزنەكنى خىزمەت رايونى 6 گە يۆتكە

en: Move window to workspace 7
ug: كۆزنەكنى خىزمەت رايونى 7 گە يۆتكە

en: Move window to workspace 8
ug: كۆزنەكنى خىزمەت رايونى 8 گە يۆتكە

en: Move window to workspace 9
ug: كۆزنەكنى خىزمەت رايونى 1 غا يۆتكە

en: Next workspace
ug: كېيىنكى خىزمەت رايونى

en: No keys pressed yet, proceed.
ug: تېخى ھېچقانداق كۇنۇپكا بېسىلمىدى، داۋاملاشتۇرۇڭ.

en: Online Documentation
ug: توردىكى پۈتۈك

en: Panel
ug: كۆزنەك

en: Please report bugs to <%s>.
ug: كەمتۈكنى <%s> غا دوكلات قىلىڭ.

en: Please use another key combination.
ug: باشقا بىرىكمە كۇنۇپكا ئىشلىتىڭ.

en: Press now the keyboard keys you want to use to trigger the %s '%s'.
ug: ھازىر  %s '%s' نى قوزغىتىدىغان ھەرپتاختا كۇنۇپكىسىنى بېسىڭ.

en: Previous contributors
ug: ئىلگىرىكى تۆھپىكارلار

en: Previous workspace
ug: ئالدىنقى خىزمەت رايونى

en: Program launchers, window buttons, applications menu, workspace switcher and more.
ug: ئىجراچىلار، كۆزنەك توپچىلىرى، پروگرامما تىزىملىكى، خىزمەت رايونى ئالماشتۇرغۇ ۋە باشقىلار.

en: Question
ug: سوئال

en: Raise or lower window
ug: كۆزنەكنى ئۆرلەت ياكى تۆۋەنلەت

en: Raise window
ug: كۆزنەكنى كۆتۈر

en: Resize window
ug: كۆزنەك چوڭلۇقنى ئۆزگەرت

en: Restores your session on startup and allows you to shutdown the computer from Xfce.
ug: باشلانغاندا سىزنىڭ ئەڭگىمىڭىزنى ئەسلىگە كەلتۈرىدۇ ۋە Xfce ئارقىلىق سىستېمىنى تاقاشقا بولىدۇ.

en: Right
ug: ئوڭ

en: Right workspace
ug: ئوڭدىكى خىزمەت رايونى

en: Servers maintained by
ug: مۇلازىمېتىر مەسئۇللىرى

en: Session Manager
ug: سۆزلىشىش باشقۇرغۇچ

en: Session management client ID
ug: سۆزلىشىش باشقۇرۇش خېرىدار ID سى

en: Session management options
ug: سۆزلىشىش باشقۇرۇش تاللانمىلىرى

en: Session manager did not return a valid client id
ug: ئەڭگىمە باشقۇرغۇ ئىناۋەتلىك خېرىدار كىملىكىنى قايتۇرمىدى

en: Sets the background color or image with optional application menu or icons for minimized applications or launchers, devices and folders.
ug: كىچىكلىتىلگەن پروگرامما ياكى ئىجراچى،ئۈسكۈنە ۋە قىسقۇچلارنىڭ تەگلىك رەڭگى ياكى تەگلىك سۈرەتلىرىنى، پروگرامما تىزىملىكى ۋە سىنبەلگىلىرىنى بەلگىلەيدۇ.

en: Setting System
ug: سىستېما تەڭشەش

en: Settings Daemon
ug: تەڭشەك كۆزەتكۈچى

en: Shade window
ug: كۆزنەكنى سايىلەش

en: Shortcut
ug: تېزلەتمە

en: Shortcut:
ug: قىسقا يول:

en: Show desktop
ug: ئۈستەلئۈستىنى كۆرسەت

en: Show session management options
ug: سۆزلىشىش باشقۇرۇش تاللانمىلىرىنى كۆرسەت

en: Shows the applications installed on your system in categories, so you can quickly find and launch them.
ug: سىستېمىغا ئورنىتىلغان پروگراممىلارنى كاتېگورىيەسى بويىچە كۆرسىتىپ بېرىدۇ. شۇڭا سىز پروگراممىلارنى ئاسانلا تاپالايسىز.

en: Stick window
ug: كۆزنەكنى قاداپ قوي

en: Subtitle
ug: تارماق ماۋزۇ

en: Switch application
ug: پروگرامما ئالماشتۇر

en: Switch window for same application
ug: ئوخشاش پروگراممىنىڭ كۆزنىكىنى ئالماشتۇر

en: Thank you for your interest in Xfce.
ug: مەزكۇر Xfce سىستېمىسىغا قىزىققانلىقىڭىز ئۈچۈن تەشەككۈر.

en: Thanks to all who helped making this software available!
ug: مەزكۇر يۇمشاق دېتالغا تۆھپە قوشقان بارلىق كىشىلەرگە تەشەككۈرلەر بولسۇن!

en: The Xfce Development Team
ug: Xfce ئىجادىيەت ئەترىتى

en: The Xfce development team. All rights reserved.
ug: Xfce ئىجادىيەت گۇرۇپپىسى. نەشر ھوقۇقى ئۆزىمىزگە تەۋە.

en: The libxfce4ui, libxfcegui4, libxfce4util, thunar-vfs and exo packages are distributed under the terms of the GNU Library General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
ug: بۇ بوغچىلار(ibxfce4ui، libxfcegui4، libxfce4util، thunar-vfs ۋە exo) ئەركىن يۇمشاق دېتال فوندىنىڭ GNU Library General Public License دېگەن ئىجازەتنامىسىنىڭ ئىككىنچى نەشرىنىڭ ياكى كېيىنكى نەشرلىرىنىڭ ماددىلىرى  بويىچە تارقىتىلدى.

en: The packages thunar, xfce4-appfinder, xfce4-panel, xfce4-session, xfce4-settings, xfce-utils, xfconf, xfdesktop and xfwm4 are distributed under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
ug: بۇ بوغچىلار(thunar، xfce4-appfinder، xfce4-panel، xfce4-session، xfce4-settings، xfce-utils، xfconf، xfdesktop ۋە xfwm4) ئەركىن يۇمشاق دېتال فوندىنىڭ GNU General Public License دېگەن ئىجازەتنامىسىنىڭ ئىككىنچى نەشرىنىڭ ياكى كېيىنكى نەشرلىرىنىڭ ماددىلىرى  بويىچە تارقىتىلدى.

en: This shortcut is already being used by the action '%s'. Which action do you want to use?
ug: بۇ قىسقا يول'%s' مەشغۇلات ئۈچۈن ئىشلىتىلگەن. سىز قايسى مەشغۇلاتنى ئىشلىتىسىز؟

en: This shortcut is already being used for something else.
ug: مەزكۇر تېزلەتمە باشقا يەردە ئىشلىتىلىۋاتىدۇ

en: This shortcut is already being used for the action '%s'. Which action do you want to use?
ug: بۇ قىسقا يول '%s' مەشغۇلات ئۈچۈن ئىشلىتىلگەن. سىز قايسى مەشغۇلاتنى ئىشلىتىسىز؟

en: This shortcut is already being used for the command '%s'. Which action do you want to use?
ug: مەزكۇر تېزلەتمە ‹%s› بۇيرۇقتا ئىشلىتىلىۋاتىدۇ. قايسىسىنى ئىشلىتىسىز؟

en: Tile window to the bottom
ug: ئاستى تەرەپكە كۆزنەكنى كاھىش شەكىلدە تىز

en: Tile window to the left
ug: سول تەرەپكە كۆزنەكنى كاھىش شەكىلدە تىز

en: Tile window to the right
ug: ئوڭ تەرەپكە كۆزنەكنى كاھىش شەكىلدە تىز

en: Tile window to the top
ug: ئۈستى تەرەپكە كۆزنەكنى كاھىش شەكىلدە تىز

en: Titled Dialog
ug: ماۋزۇلۇق سۆزلەشكۈ

en: Toggle above
ug: ئۈستىدىكىسىگە ئالماشتۇر

en: Toggle fullscreen
ug: پۈتۈن ئېكران شەكلىگە ئالماشتۇر

en: Translations supervision
ug: تەرجىمە يېتەكچىسى

en: Translators
ug: تەرجىمانلار

en: Translators list from %s.
ug: تەرجىمانلار تىزىمى (%s دىن).

en: Type '%s --help' for usage information.
ug: ئىشلىتىش ئۇسۇلى ئۈچۈن  '%s --help' نى كىرگۈزۈڭ

en: Unable to initialize GTK+.
ug: GTK+ دەسلەپلەشتۈرگىلى بولمىدى.

en: Up
ug: ئۈستى

en: Upper workspace
ug: ئۈستىدىكى خىزمەت رايونى

en: Use '%s'
ug: ‹%s› نى ئىشلەت

en: Version %s
ug: نەشرى %s

en: Version %s, distributed by %s
ug: نەشر %s، تارقاتقۇچى %s

en: Version information
ug: نەشر ئۇچۇرى

en: Warning
ug: دىققەت

en: Window Manager
ug: كۆزنەك باشقۇرغۇ

en: Window Manager Action Shortcut
ug: كۆزنەك باشقۇرغۇچ مەشغۇلات قىسقا يولى

en: Window operations menu
ug: كۆزنەك مەشغۇلاتلىرى تىزىملىكى

en: Working directory "%s" does not exist. It won't be used when spawning "%s".
ug: خىزمەت مۇندەرىجىسى «%s» يوق. «%s» نى ھاسىل قىلغاندا ئىشلىتىلمەيدۇ.

en: Workspace 1
ug: خىزمەت رايونى 1

en: Workspace 10
ug: خىزمەت رايونى 10

en: Workspace 11
ug: خىزمەت رايونى 11

en: Workspace 12
ug: خىزمەت رايونى 12

en: Workspace 2
ug: خىزمەت رايونى 2

en: Workspace 3
ug: خىزمەت رايونى 3

en: Workspace 4
ug: خىزمەت رايونى 4

en: Workspace 5
ug: خىزمەت رايونى 5

en: Workspace 6
ug: خىزمەت رايونى 6

en: Workspace 7
ug: خىزمەت رايونى 7

en: Workspace 8
ug: خىزمەت رايونى 8

en: Workspace 9
ug: خىزمەت رايونى 9

en: Xfce 4 Widgets
ug: بۇ Xfce 4 نىڭ كىچىك ئەپلىرى

en: Xfce 4 is copyright Olivier Fourdan (fourdan@xfce.org). The different components are copyrighted by their respective authors.
ug: نەشر ھوقۇقى Olivier Fourdan (fourdan@xfce.org) غا تەۋە. ئوخشىمىغان بۆلەكلەرنىڭ نەشر ھوقۇقى ئۇلارنىڭ ئاپتورلىرىغا تەۋە.

en: Xfce components are licensed under free or open source licences; GPL or BSDL for applications and LGPL or BSDL for libraries. Look at the documentation, the source code or the Xfce website (http://www.xfce.org) for more information.
ug: مەزكۇر سىستېمىنىڭ بارلىق بۆلەكلىرى ئەركىن ياكى ئوچۇق مەنبە ئىجازەتنامىلىرى بىلەن تارقىتىلغان بولۇپ، پروگراممىلار GPL ياكى BSDL ئىجازەتنامىسى بويىچە، ئامبارلار بولسا LGPL ياكى BSDL ئىجازەتنامىسى بويىچە تارقىتىلغان. تەپسىلىي ئۇچۇرلارنى ۋە قوللانمىلارنى Xfce تورتۇراسى (http://www.xfce.org) دىن كۆرۈڭ.

en: Xfce is a collection of programs that together provide a full-featured desktop environment. The following programs are part of the Xfce core:
ug: مەزكۇر ئۈستەلئۈستى سىستېمىسى(Xfce) نۇرغۇن پروگراممىلاردىن تەركىب تاپقان بولۇپ، ئۇلار بىرلىشىش ئارقىلىق مۇكەممەل بولغان ئۈستەلئۈستى مۇھىتىنى بارلىققا كەلتۈرگەن. تۆۋەندىكىلەر مەزكۇر ئۈستەلئۈستىنىڭ يادرولۇق بۆلەكچىلىرىدۇر:

en: Xfce is also a development platform providing several libraries, that help programmers create applications that fit in well with the desktop environment.
ug: مەزكۇر سىستېما ئۈستەلئۈستى سىستېمىسى بولۇپلا قالماستىن يەنە بىر قىسىم ئامبارلاردىن تەركىب تاپقان ئىجادىيەت سىستېمىسىدۇر. شۇڭا ئىجادىيەتچىلەر مەزكۇر مۇھىتقا ماس كېلىدىغان ئەپلەرنى ياسىيالايدۇ.

en: You will be redirected to the documentation website where the help pages are maintained and translated.
ug: سىز ياردەم بەتلىرى ۋە تەرجىمىلىرى بار بەتكە بىۋاسىتە بارىسىز.

en: _Always go directly to the online documentation
ug: ھەمىشە توردىكى پۈتۈككە بىۋاسىتە يۆتكەل(_A)

en: _Read Online
ug: توردا ئوقۇ(_R)

en: action
ug: مەشغۇلات

en: command
ug: بۇيرۇق
