gnome-system-tools - en to ug translation catalogue (474 entries)

en: %s Properties
ug: %s خاسلىقى

en: %s is currently using this computer
ug: %s نۆۋەتتە بۇ كومپيۇتېرنى ئىشلىتىۋاتىدۇ

en: %s is the only administrator on this computer. Deleting this account would lock you out of administrating the system.
ug: %s بۇ كومپيۇتېردىكى بىردىنبىر باشقۇرغۇچى. بۇ ھېسابات ئۆچۈرۈلسە سىستېمىنى باشقۇرالمايسىز.

en: %s is the only administrator on this computer. Revoking administration rights for this account would lock you out of administrating the system.
ug: %s كومپيۇتېردىكى بىردىن-بىر باشقۇرغۇچى. ئۇنىڭ ھوقۇقىنى ئېلىۋەتسىڭىز، سىستېمىڭىز مەڭگۈ باشقۇرغۇچىسىز ھالەتتە قالىدۇ.

en: %s will no longer be able to perform administrative tasks. This account won't be allowed to get administration rights back on its own.
ug: %s باشقۇرغۇچىلىق ھوقۇقىنى يۈرگۈزەلمەيدۇ. ئۇ ئۆزىنىڭ باشقۇرغۇچىلىق ھوقۇقىنى ئەمدى ئەسلىگە كەلتۈرەلمەيدۇ.

en: A group name must be specified.
ug: چوقۇم گۇرۇپپا ئاتىنى بېكىتىش لازىم.

en: A user with this name already exists. Please choose a different name for the new user.
ug: بۇ ئاتنى ئىشلەتكەن ئىشلەتكۈچى مەۋجۇت. يېڭى ئىشلەتكۈچىگە باشقا ئات تاللاڭ.

en: Access /proc filesystem
ug: /proc ھۆججەت سىستېما زىيارىتى

en: Access external storage devices automatically
ug: سىرتقى ئۈسكۈنىلەرنى ئاپتوماتىك زىيارەت قىلىدۇ

en: Access point name:
ug: ئۇلاش نۇقتا ئاتى:

en: Account _type:
ug: ھېسابات تۈرى(_T):

en: Account data
ug: ھېساب سانلىق-مەلۇماتى

en: Account information resolver
ug: ھېسابات ئۇچۇرى يەشكۈچ

en: Actions scheduler
ug: ھەرىكەت پىلانى

en: Add NTP Server
ug: NTP مۇلازىمېتىرى قوش

en: Add a shared path, modifies it if it already exists
ug: ھەمبەھىر يولى قوش، ئەگەر مەۋجۇت بولسا ئۆزگەرت

en: Add allowed hosts
ug: يول قويىدىغان ئاساسىي ئاپپاراتلارنى قوش

en: Add or remove users and groups
ug: ئىشلەتكۈچى ۋە گۇرۇپپا قوش ياكى ئۆچۈر

en: Address:
ug: ئادرېس:

en: Administer the system
ug: سىستېما باشقۇرۇش

en: Administrator
ug: باشقۇرغۇچى

en: Administrator account cannot be deleted
ug: باشقۇرغۇچى ھېساباتىنى ئۆچۈرگىلى بولمايدۇ

en: Administrator group can not be deleted
ug: باشقۇرغۇچى گۇرۇپپىسىنى ئۆچۈرۈشكە بولمايدۇ

en: Advanced
ug: ئالىي

en: Advanced Settings
ug: ئالىي تەڭشەك

en: Advanced settings:
ug: ئالىي تەڭشەكلەر:

en: Aliases
ug: تەخەللۇسلار:

en: Aliases:
ug: تەخەللۇسلار:

en: Allowed Hosts
ug: يول قويىدىغان ئاساسىي ئاپپاراتلار:

en: Allowed host/network
ug: يول قويىدىغان تور/ئاساسىي ئاپپارات

en: Allowed hosts:
ug: يول قويىدىغان ئاساسىي ئاپپاراتلار:

en: Allows applications to use printers
ug: پروگراممىنىڭ پرىنتېر ئىشلىتىشىگە يول قوي

en: Allows users to login graphically
ug: ئىشلەتكۈچىنىڭ كۆزنەكلىك تىزىمغا كىرىشىگە يول قوي

en: An error occurred while checking for authorizations: %s
    You may report this as a bug.
ug: ھوقۇق دەلىللىگەندە خاتالىق كۆرۈلدى: %s
    بۇنى كەمتۈك سۈپىتىدە مەلۇم قىلسىڭىز بولىدۇ.

en: An unknown error occurred.
ug: نامەلۇم خاتالىق كۆرۈلدى.

en: Analyzes your incoming mail for virus
ug: قوبۇللىغان ئېلخەتتىكى ۋىرۇسنى تەكشۈرىدۇ

en: Antivirus
ug: ۋىرۇسخور

en: Application server
ug: پروگرامما مۇلازىمېتىرى

en: Applying changes to user settings...
ug: ئۆزگەرتىشنى ئىشلەتكۈچى تەڭشىكىگە قوللىنىۋاتىدۇ…

en: Are you sure you want to deactivate %s?
ug: راستىنىلا %s نى ئىشلىتىشنى چەكلەمسىز؟

en: Are you sure you want to delete group "%s"?
ug: "%s" گۇرۇپپىنى راستىنىلا ئۆچۈرەمسىز؟

en: Are you sure you want to delete this share?
ug: بۇ ھەمبەھىرنى راستىنىلا ئۆچۈرەمسىز؟

en: Asked on login
ug: تىزىمغا كىرگەندە سورا

en: Assign a random password by default
ug: كۆڭۈلدىكى ھالەتتە خالىغان ئىمدىن بىرنى تەقسىملەيدۇ

en: Audio settings management
ug: ئاۋاز تەڭشەكلىرىنى باشقۇرۇش

en: Authentication failed
ug: دەلىللەش مەغلۇپ بولدى

en: Automated crash reports support
ug: ئاپتوماتىك خاتالىق دوكلاتى قوللايدۇ

en: Automatic UID/GID
ug: ئاپتوماتىك UID/GID

en: Automatic configuration (DHCP)
ug: ئۆزلۈكىدىن سەپلەش (DHCP)

en: Basic Settings
ug: ئاساسىي تەڭشەكلەر

en: Be able to get administrator privileges
ug: باشقۇرغۇچى ھوقۇقىغا ئېرىشىشكە بولىدۇ

en: Blocks undesired network access to your computer
ug: سىرتقى توردىن كومپيۇتېرىڭىزنى تاسادىپىي زىيارەت قىلىشنى چەكلەيدۇ

en: Bluetooth device management
ug: كۆكچىش ئۈسكۈنىسىنى باشقۇرۇش

en: Braille display management
ug: Braille كۆرسىتىشنى باشقۇرۇش

en: Burn CDs / DVDs
ug: CDs / DVDs غا يازماق

en: CPU Frequency manager
ug: CPU چاستوتىسىنى باشقۇرۇش

en: Can change anything on the system, including installing and upgrading software.
ug: سىستېمىدىكى ھەممە نەرسىنى ئۆزگەرتەلەيسىز، ئورنىتىش ۋە يۇمشاق دېتال يېڭىلاشمۇ بۇنىڭ ئىچىدە.

en: Can perform common tasks. Can't install software or change settings affecting all users.
ug: ئادەتتىكى ۋەزىپىنى ئىجرا قىلالمايدۇ. يۇمشاق دېتال ئورنىتالمايدۇ ياكى ھەممە ئىشلەتكۈچىگە تەسىر كۆرسىتىدىغان تەڭشەكنى ئۆزگەرتەلمەيدۇ.

en: Can't delete the only administrator account
ug: باشقۇرغۇچىنىلا ئۆچۈرگىلى بولمايدۇ

en: Can't revoke administration rights
ug: باشقۇرغۇچى ھوقۇقىدىن ئېلىۋەتكىلى بولمىدى.

en: Change Advanced User Settings
ug: ئىشلەتكۈچىنىڭ ئالىي تەڭشەكلىرىنى ئۆزگەرت

en: Change User Account Type
ug: ئىشلەتكۈچى ھېسابىنىڭ تۈرىنى ئۆزگەرت

en: Change User Name
ug: ئىشلەتكۈچى ئاتىنى ئۆزگەرت

en: Change User Password
ug: ئىشلەتكۈچى ئىمىنى ئۆزگەرت

en: Change _Host name
ug: ئاساسىي ئاپپارات ئاتىنى ئۆزگەرت(_H)

en: Change system time, date, and timezone
ug: سىستېما ۋاقتى، چېسلا ۋە ۋاقىت رايونىنى ئۆزگەرتىدۇ

en: Changing advanced settings for:
ug: ئالىي تەڭشەكنى ئۆزگەرت:

en: Changing interface configuration
ug: ئارايۈز سەپلىمىسىنى ئۆزگەرت

en: Changing network location
ug: تور ئورنىنى ئۆزگەرتىۋاتىدۇ

en: Changing user account type for:
ug: ئىشلەتكۈچى ھېسابىنىڭ تۈرىنى ئۆزگەرت:

en: Changing user name for:
ug: ئىشلەتكۈچىنىڭ ئاتىنى ئۆزگەرت:

en: Changing user password for:
ug: ئىشلەتكۈچىنىڭ ئىمىنى ئۆزگەرت:

en: Check that it is correctly typed and that it is correctly supported by your system.
ug: كىرگۈزگەننىڭ توغرا ئىكەنلىكىنى ھەمدە سىستېمىنىڭ قوللايدىغانلىقىنى جەزملەڭ.

en: Check that the device is not busy and that is correctly attached to the computer.
ug: ئۈسكۈنىنىڭ ئالدىراش ئەمەسلىكى ۋە كومپيۇتېرغا توغرا چېتىلغانلىقىنى جەزملەڭ.

en: Check that this character is not used.
ug: بۇ ھەرپنىڭ ئىشلىتىلمىگەنلىكىنى تەكشۈرۈڭ.

en: Check that you have provided the same password in both text fields.
ug: ئىككى تېكىست رامكىسىغا كىرگۈزگەن ئىمنىڭ ئوخشاشلىقىنى جەزملەڭ.

en: Clock synchronization service
ug: ۋاقىت قەدەمداش مۇلازىمىتى

en: Cluster management tool
ug: دىسكا پارچىسىنى باشقۇرۇش قورالى

en: Co_py Old Files
ug: كونا ھۆججەتنى كۆچۈر(_P)

en: Comment:
ug: ئىزاھات:

en: Computer activity logger
ug: كومپيۇتېر ھەرىكىتىنى كۈندىلىك خاتىرىلىگۈچ

en: Con_figuration:
ug: سەپلىمە(_F):

en: Con_firmation:
ug: جەزملەش(_F):

en: Configure a network interface
ug: تور كارتىسىنى سەپلە

en: Configure network devices and connections
ug: تور ئۈسكۈنىسى ۋە باغلىنىشىنى سەپلەش

en: Configure printers
ug: پرىنتېر سەپلەش

en: Configure the first network interface with a specific type
ug: بەلگىلەنگەن تىپتىكى بىرىنچى تور كارتىسىنى سەپلە

en: Configure which folders are available for your network neighborhood
ug: مۇندەرىجىلەرنى يەرلىك توردا ھەمبەھىرلەشنى سەپلەيدۇ

en: Configure which services will be run when the system starts
ug: سىستېما قوزغالغاندا ئىشلىتىدىغان مۇلازىمەتنى سەپلەش

en: Connect to Internet using a modem
ug: مودېم ئىشلىتىپ ئىنتېرنېتقا باغلىنىدۇ

en: Connect to wireless and ethernet networks
ug: سىملىق ۋە سىمسىز تورغا باغلانماق

en: Connection Settings
ug: باغلىنىش تەڭشىكى

en: Connection type:
ug: باغلىنىش تىپى:

en: Connections
ug: باغلىنىشلار

en: Contact Information
ug: ئالاقىلەشكۈچى ئۇچۇرى

en: Copy old home directory to new location?
ug: كونا ماكان مۇندەرىجىنى يېڭى ئورۇنغا كۆچۈرەمدۇ؟

en: Could not autodetect modem device
ug: مودېمنى ئۆزلۈكىدىن بايقىيالمىدى

en: Could not display help
ug: ياردەمنى كۆرسىتەلمىدى

en: Create New User
ug: يېڭى ئەزا قوشۇش

en: Create a new user
ug: يېڭى ئەزا قوشۇش

en: Custom
ug: ئىختىيارى

en: DHCP server
ug: DHCP مۇلازىمېتىرى

en: DNS Servers
ug: DNS مۇلازىمېتىر

en: D_omain name:
ug: دائىرە ئاتى(_O):

en: Data storage system
ug: سانلىق-مەلۇمات ساقلاش سىستېمىسى

en: Database server
ug: ساندان مۇلازىمېتىرى

en: Days between warning and password expiration:
ug: ئىمنىڭ ۋاقتى ئۆتىدىغان  ۋاقىت بىلەن راستىنىلا ۋاقتى ئۆتكەن ۋاقىت ئوتتۇرىسىدىكى كۈننى ئاگاھلاندۇر:

en: Default _group:
ug: كۆڭۈلدىكى گۇرۇپپا(_G):

en: Default _shell:
ug: كۆڭۈلدىكى shell(_S):

en: Delete Files
ug: ھۆججەت ئۆچۈر

en: Delete current location
ug: نۆۋەتتىكى ئورۇننى ئۆچۈر

en: Delivers your outgoing mail
ug: يوللانغان ئېلخەت

en: Desktop user
ug: ئۈستەلئۈستى ئىشلەتكۈچىسى

en: Dialog is locked.
    Click to make changes
ug: سۆزلەشكۈ قۇلۇپلانغان.
    ئۆزگەرتىش ئۈچۈن چېكىڭ

en: Dialog is unlocked.
    Click to prevent further changes
ug: سۆزلەشكۈ قۇلۇپسىزلاندى.
    ئەمدى ئۆزگەرتمەسلىك ئۈچۈن چېكىڭ

en: Dictionary server
ug: لۇغەت مۇلازىمېتىرى

en: Disable _account
ug: ھېساباتنى توختات(_A):

en: Disabling NTP
ug: NTP چەكلە

en: Disk client
ug: دىسكا خېرىدارى

en: Disk quota activation
ug: دىسكا نورمىسىنى ئاكتىپلاش

en: Disk server
ug: دىسكا مۇلازىمېتىرى

en: Do not share
ug: ھەمبەھىرلىمە

en: Do you want to delete location "%s"?
ug: "%s" ئورۇننى ئۆچۈرەمسىز؟

en: Domain / _Workgroup:
ug: دائىرە/خىزمەت گۇرۇپپىسى(_W):

en: Domain name server
ug: دائىرە ئاتى مۇلازىمېتىرى

en: Don't Remove Account
ug: ھېساباتنى چىقىرىۋەتمە

en: Don't ask for password on _login
ug: كىرگەندە ئىمنى سورىما(_L)

en: Downloads your mail from remote accounts
ug: يىراقتىكى ھېساباتتىن ئېلخېتىڭىزنى چۈشۈرۈڭ

en: Dynamic DNS services updater
ug: ھەرىكەتچان DNS مۇلازىمىتى يېڭىلىغۇچ

en: E_nable roaming mode
ug: كەزمە مۇلازىمەت ھالىتىنى قوزغات(_N)

en: E_nable this connection
ug: بۇ باغلىنىشنى قوزغات(_N)

en: Eagle USB ADSL modems manager
ug: Eagle USB ADSL مودېملىرىنى باشقۇرۇش

en: Enabling NTP
ug: NTP قوزغات

en: Encrypt all your files with your login password to strongly protect them from people with physical access to your computer, at the expense of a slightly reduced performance.
ug: ھەممە ھۆججىتىڭىزنى كىرىش ئىمى بىلەن شىفىرلاپ، كومپيۇتېرىڭىزنى ئىشلىتەلەيدىغان كىشىلەردىن مەخپىي تۇتۇڭ. بۇنداقتا كومپيۇتېرنىڭ سۈرئىتى ئازراق ئاستىلايدۇ

en: Enter password for user
ug: ئىشلەتكۈچىنىڭ ئىمىنى كىرگۈزۈڭ

en: Enter password for user:
ug: ئىشلەتكۈچىنىڭ ئىمىنى كىرگۈزۈڭ:

en: Ethernet interface:
ug: تور كارتا ئېغىزى:

en: Executes scheduled actions
ug: ھەرىكەت پىلانىنى ئىجرا قىل

en: FTP service
ug: FTP مۇلازىمىتى

en: Fax settings management
ug: فاكىس تەڭشىكىنى باشقۇرۇش

en: File System
ug: ھۆججەت سىستېمىسى

en: Files owned by user %s in <tt>%s</tt> can be completely removed if you don't need them anymore. You may want to back them up before deleting the account, or keep them so that an administrator can save them later.
ug: %s ئىشلەتكۈچىنىڭ <tt>%s</tt>دىكى ھۆججىتىنى پۈتۈنلەي چىقىرىۋەتكىلى بولىدۇ، ئەگەر ئۇنىڭغا ئېھتىياجلىق بولمىسىڭىز. ھېساباتنى ئۆچۈرۈشتىن ئىلگىرى ئۇلارنى زاپاسلىۋالسىڭىز بولىدۇ ياكى ئۇلارنى ساقلاپ قېلىپ سىستېما باشقۇرغۇچى كېيىن ساقلىۋالسىمۇ بولىدۇ.

en: Firewall
ug: مۇداپىئە تېمى

en: Folder sharing service
ug: مۇندەرىجە ھەمبەھىر مۇلازىمىتى

en: Full _Name:
ug: تولۇق ئاتى(_N):

en: General
ug: ئادەتتىكى

en: General Properties
ug: ئادەتتىكى خاسلىقلار

en: Generate _random password
ug: خالىغان ئىم ھاسىل قىل(_R)

en: Give up administration rights
ug: باشقۇرغۇچى ھوقۇقىدىن ۋاز كەچ

en: Graphic tablets management
ug: گرافىك tablets باشقۇرغۇچ

en: Graphical login manager
ug: كۆزنەكلىك تىزىمغا كىرىش باشقۇرغۇسى

en: Group "%s" already exists
ug: "%s" گۇرۇپپا مەۋجۇت

en: Group '%s' Properties
ug: '%s' گۇرۇپپا خاسلىقى

en: Group ID %d is already used by group "%s"
ug: گۇرۇپپا ID %d نى "%s" گۇرۇپپا ئىشلەتكەن

en: Group ID of the Administrator account should not be modified
ug: باشقۇرغۇچى ھېساباتى تەۋە گۇرۇپپا ID نى ئۆزگەرتىشكە بولمايدۇ.

en: Group Members
ug: گۇرۇپپا ئەزالىرى

en: Group _ID:
ug: گۇرۇپپا ID(_I):

en: Group _name:
ug: گۇرۇپپا ئاتى(_N):

en: Group name
ug: گۇرۇپپا ئاتى

en: Group name has invalid characters
ug: گۇرۇپپا ئاتىدا ئىناۋەتسىز ھەرپ بار

en: Group name is empty
ug: گۇرۇپپا ئاتى قۇرۇق

en: Group name of the administrator group user should not be modified
ug: باشقۇرغۇچىلار گۇرۇپپىسى تەۋە گۇرۇپپا ئاتىنى ئۆزگەرتىشكە بولمايدۇ.

en: Group properties
ug: گۇرۇپپا خاسلىقى

en: Groups available on the system:
ug: سىستېمىدا بار گۇرۇپپىلار:

en: Groups settings
ug: گۇرۇپپا تەڭشەكلىرى

en: Hard disk tuning
ug: قاتتىق دىسكىنى تەڭشەش

en: Hardware monitor
ug: قاتتىق دېتال كۆزەتكۈچ

en: Hexadecimal
ug: 16 لىك سىستېما

en: Host Alias Properties
ug: ئاساسىي ئاپپارات تەخەللۇس تەڭشىكى

en: Host Settings
ug: ئاساسىي ئاپپارات تەڭشەك

en: Host name:
ug: ئاساسىي ئاپپارات ئاتى:

en: Hosts
ug: ئاساسىي ئاپپارات

en: Hosts Settings
ug: ئاساسىي ئاپپارات تەڭشەكلىرى

en: Hotkeys management
ug: تېزلەتمە باشقۇرۇش

en: ID for the root user should not be modified
ug: root ئىشلەتكۈچىنىڭ ID سى ئۆزگەرتىلمەسلىكى كېرەك

en: IP Address
ug: IP ئادرېس:

en: IP address:
ug: IP ئادرېس:

en: IPSec key exchange server
ug: IPSec شىفىرلىق ئاچقۇچ ئالماشتۇرۇش مۇلازىمېتىرى

en: ISDN modem
ug: ISDN  مودېم

en: ISDN modems manager
ug: ISDN مودېملىرىنى باشقۇرۇش

en: If you know for sure that it works like one of the platforms listed below, you can select that and continue. Note, however, that this might damage the system configuration or downright cripple your computer.
ug: ئەگەر سىستېمىڭىزنىڭ تۆۋەندىكى سۇپا بىلەن ئوخشاشلىقىنى جەزملىسىڭىز، تاللاپ داۋاملاشتۇرۇڭ. دىققەت، بۇنداق بولغاندا سىستېما سەپلىمىسى ياكى كومپيۇتېرغا خەۋپ يەتكۈزۈشى مۇمكىن.

en: Ignore
ug: پەرۋا قىلما

en: Incomplete path in home directory
ug: باش مۇندەرىجىنىڭ يولى تولۇق ئەمەس

en: Incomplete path in shell
ug: shell يولى تولۇق ئەمەس

en: Infrared connection
ug: ئىنفرا قىزىل نۇر باغلىنىشى

en: Infrared port management
ug: ئىنفرا قىزىل نۇر ئېغىزىنى باشقۇرۇش

en: Interface properties
ug: تور كارتا خاسلىقى

en: Internet service provider data
ug: ئىنتېرنېت مۇلازىمىتى تەمىنلەش سودىگىرى سانلىق-مەلۇماتى

en: Invalid character "%c" in comment
ug: ئىزاھات "%c" دا ئىناۋەتسىز ھەرپ بار

en: Invalid data was found.
ug: ئىناۋەتسىز سانلىق-مەلۇمات بايقالدى

en: Keep Files
ug: ھۆججەتنى ساقلاپ قال

en: Keep synchronized with Internet servers
ug: ئىنتېرنېت مۇلازىمېتىرى بىلەن قەدەمداشلىقنى ساقلا

en: Keeps a log of your computer activity
ug: كومپيۇتېردىكى ھەرىكەتلەرنىڭ خاتىرىسىنى ساقلاپ قالىدۇ

en: LDAP server
ug: LDAP مۇلازىمېتىرى

en: Local Zeroconf network (IPv4 LL)
ug: يەرلىك Zeroconf تورى (IPv4 LL)

en: Location:
ug: ئورنى:

en: Lock
ug: قۇلۇپلا

en: Locked
ug: قۇلۇپلانغان

en: Logical volume management
ug: لوگىكىلىق دىسكىنى باشقۇرۇش

en: Loud
ug: ئۈنلۈك

en: Low
ug: تۆۋەن

en: MTA authentication service
ug: MTA سالاھىيەت دەلىللەش مۇلازىمىتى

en: Ma_ximum days a password may be used:
ug: بىر ئىمنى ئەڭ ئۇزۇن ئىشلىتىش كۈن سانى(_X):

en: Mail agent
ug: ئېلخەت ۋاكالەتچى

en: Mail fetcher
ug: ئېلخەتكە ئېرىشىش

en: Mailing lists manager
ug: ئېلخەت تىزىملىك باشقۇرغۇچ

en: Make user the _owner of the new home directory
ug: ئىشلەتكۈچىنى يېڭى ماكان مۇندەرىجىنىڭ ئىگىسى قىل(_O)

en: Manual
ug: قولدا

en: Maximum GID:
ug: ئەڭ چوڭ GID:

en: Maximum UID:
ug: ئەڭ چوڭ UID:

en: Medium
ug: ئوتتۇرا

en: Mi_nimum days between password changes:
ug: ئىم ئۆزگەرتىشنىڭ ئەڭ قىسقا كۈن سانى(_N):

en: Minimum GID:
ug: ئەڭ كىچىك GID:

en: Minimum UID:
ug: ئەڭ كىچىك UID:

en: Minimum days allowed between password changes:
ug: ئىم ئۆزگەرتىشكە يول قويۇلىدىغان ئەڭ قىسقا كۈن سانى:

en: Modem
ug: مودېم

en: Modem Settings
ug: مودېم تەڭشەكلىرى

en: Monitor system logs
ug: سىستېما كۈندىلىك خاتىرىسىنى كۆزەتمەك

en: Mount user-space filesystems (FUSE)
ug: ئىشلەتكۈچى بوشلۇق ھۆججەت سىستېمىسى ئېگەرلەيدۇ (FUSE)

en: Mounts your volumes automatically
ug: دىسكىڭىزنى ئۆزلۈكىدىن ئېگەرلەيدۇ

en: Mouse-based interactive map widget for selecting timezone. Keyboard users should instead select the timezone from the drop-down combination box below.
ug: چاشقىنەكتە مەشغۇلات قىلىنىدىغان خەرىتە بۆلىكىدىن ۋاقىت رايونىنى تاللىغىلى بولىدۇ. ھەرپتاختا ئىشلەتكۈچىلىرى تۆۋەندىكى بىرىكمە رامكىدىن ۋاقىت رايونى تاللىسا بولىدۇ.

en: Multicast DNS service discovery
ug: كۆپ نۇقتىلىق DNS مۇلازىمەت بايقاش

en: NTP server
ug: NTP مۇلازىمېتىرى

en: NTP support is not installed
ug: NTP قوللاش قاچىلانمىغان

en: Name:
ug: ئاتى:

en: Netmask:
ug: تور نىقابلاش كودى:

en: Network
ug: تور

en: Network Settings
ug: تور تەڭشەكلىرى

en: Network _password:
ug: تور ئىم(_P):

en: Network name (_ESSID):
ug: تور ئاتى (ESSID)(_E):

en: Network security auditor
ug: تور بىخەتەرلىك تەكشۈرگۈچ

en: Network service
ug: تور مۇلازىمىتى

en: Network:
ug: تور:

en: New _password:
ug: يېڭى ئىم(_P):

en: New group
ug: يېڭى گۇرۇپپا

en: New home directory already exists, use it?
ug: ماكان مۇندەرىجە بۇرۇنلا مەۋجۇت، ئۇنى ئىشلىتەمسىز؟

en: None
ug: يوق

en: Not asked on login
ug: تىزىمغا كىرگەندە سورىما

en: Number of days that a password may be used:
ug: بىر ئىمنى ئىشلەتكىلى بولىدىغان كۈن سانى:

en: OEM configuration manager
ug: OEM سەپلىمە باشقۇرغۇچ

en: O_ffice location:
ug: ئىشخانا ئورنى(_F):

en: Off
ug: چەكلە

en: Optional Settings
ug: تاللاشچان تەڭشەكلەر

en: Options
ug: تاللانما

en: Other computers in your network will stop viewing this.
ug: تورىڭىزدىكى باشقا كومپيۇتېرنىڭ بۇ ھەمبەھىرنى كۆرۈشى توختىتىلىدۇ.

en: Overwrite it?
ug: قاپلىۋېتەمسىز؟

en: P_assword
ug: ئىم(_A)

en: Package index monitor
ug: بوغچا ئىندېكس نازارەت قىلغۇچ

en: Parallel port connection
ug: پاراللېل ئېغىز باغلىنىشى

en: Password Settings
ug: ئىم تەڭشەكلىرى

en: Password _type:
ug: ئىم _تىپى(_T):

en: Password confirmation is not correct
ug: ئىم دەلىللەش خاتا

en: Password could not be changed
ug: ئىمنى ئۆزگەرتكىلى بولمىدى

en: Password is too short
ug: ئىم بەك قىسقا

en: Password set to:
ug: بېكىتىدىغان ئىم:

en: Phone number:
ug: تېلېفون نومۇرى:

en: Plain (ASCII)
ug: ساپ تېكىست(ئىنگلىزچە)

en: Please choose a different group name.
ug: باشقا بىر گۇرۇپپا ئاتىنى تاللاڭ.

en: Please choose a different numeric identifier for %s.
ug: %s ئۈچۈن ئوخشىمىغان رەقەملىك كىملىك كىرگۈزۈڭ.

en: Please choose a different numeric identifier for group "%s".
ug: "%s" گۇرۇپپىغا پەرقلىق رەقەملىك بەلگە تاللاڭ.

en: Please choose a different numeric identifier for the new group.
ug: يېڭى گۇرۇپپىغا پەرقلىق رەقەملىك بەلگە تاللاڭ.

en: Please choose another password.
ug: باشقا ئىم تاللاڭ.

en: Please ensure the user has logged out before deleting this account.
ug: بۇ ھېساباتنى ئۆچۈرۈشتىن ئىلگىرى ئۇنىڭ تىزىمدىن چىققانلىقىنى جەزملەڭ.

en: Please enter full path for home directory
    <span size="smaller">i.e.: /home/john</span>.
ug: باش مۇندەرىجىنىڭ تولۇق يولىنى كىرگۈزۈڭ
    <span size="smaller">مەسىلەن: /home/john</span>.

en: Please enter full path for shell
    <span size="smaller">i.e.: /bin/bash</span>.
ug: shell نىڭ تولۇق يولىنى كىرگۈزۈڭ
    <span size="smaller">مەسىلەن: /bin/bash</span>.

en: Please install and activate NTP support in the system to enable synchronization of your local time server with internet time servers.
ug: سىستېمىغا NTP قوللاشنى قاچىلاپ ئاكتىپلاڭ، شۇ چاغدا يەرلىك ۋاقىت مۇلازىمېتىرى بىلەن ئىنتېرنېت ۋاقىت مۇلازىمېتىرىنى قەدەمداش قىلىش ئىقتىدارىنى قوزغاتقىلى بولىدۇ.

en: Please set a valid group name consisting of a lower case letter followed by lower case letters and numbers.
ug: ئىناۋەتلىك گۇرۇپپا ئاتىدىن بىرنى بەلگىلەڭ، بىرىنچى ھەرپى كىچىك يېزىلسۇن، كېيىنكى ھەرپلەرگە كىچىك يېزىلىشتىكى ھەرپ ۋە سان كەلسە بولىدۇ.

en: Please type again your current password.
ug: ھازىرقى ئىمنى قايتا كىرگۈزۈڭ.

en: Point to point connection
ug: نۇقتىدىن نۇقتىغا باغلىنىش

en: Power management
ug: توك مەنبەسىنى باشقۇرۇش

en: Printer service
ug: پرىنتېر مۇلازىمىتى

en: Priority
ug: ئالدىنلىق

en: Privileges
ug: ھوقۇقلار

en: Profile Settings
ug: سەپلىمە ھۆججەت تەڭشەكلىرى

en: Profile _name:
ug: سەپلىمە ھۆججەت ئاتى(_N):

en: Proxy cache service
ug: ۋاكالەتچى غەملەك مۇلازىمېتىرى

en: Pulses
ug: سوقما دولقۇن

en: RAID disks management
ug: RAID دىسكىلىرىنى باشقۇرۇش

en: RPC mapper
ug: RPC تەسۋىرلىگۈچ

en: Read only
ug: ئوقۇشقىلا بولىدىغان

en: Remote address:
ug: يىراقتىكى ئادرېس:

en: Remote backup server
ug: يىراقتىن زاپاسلاش مۇلازىمىتى

en: Remote shell server
ug: يىراقتىكى shell مۇلازىمېتىرى

en: Remove home folder for %s?
ug: %s نىڭ ماكان قىسقۇچىنى چىقىرىۋەت؟

en: Roaming mode enabled
ug: كەزمە ھالىتى قوزغىتىلدى

en: Route server
ug: يول تاللاش مۇلازىمېتىرى

en: Router advertisement server
ug: يول تاللىغۇچ ئېلان مۇلازىمېتىرى

en: Runlevel
ug: ئىجرا قىلىش دەرىجىسى

en: SNMP server
ug: SNMP مۇلازىمېتىرى

en: Save current network configuration as a location
ug: نۆۋەتتىكى تور سەپلىمىسىنى ساقلايدىغان ئورۇن

en: Save location
ug: ئورۇننى ساقلا

en: School management platform
ug: مەكتەپ باشقۇرۇش سۇپىسى

en: Se_lect Servers
ug: مۇلازىمېتىر تاللا(_L)

en: Search Domains
ug: دائىرە ئىزدە

en: Secure shell server
ug: بىخەتەرلىك shell مۇلازىمېتىرى

en: Select the services that you wish to activate:
ug: ئاكتىپلىماقچى بولغان مۇلازىمەتنى تاللاڭ:

en: Selection
ug: تاللانما

en: Send and receive faxes
ug: فاكىس يوللاش ۋە قوبۇللاش

en: Serial modem
ug: ئارقىمۇ-ئارقا مودېم

en: Serial port settings management
ug: ئارقىمۇ-ئارقا ئېغىز تەڭشەشلىرىنى باشقۇرۇش

en: Services
ug: مۇلازىمەتلەر

en: Services Settings
ug: مۇلازىمەتلەر تەڭشىكى

en: Set password b_y hand
ug: ئىمنى ئۆزى تەڭشەش(_Y)

en: Settings for folder '%s'
ug: قىسقۇچ '%s'نىڭ  تەڭشەكلىرى

en: Settings for service "%s"
ug: مۇلازىمەت "%s" نىڭ  تەڭشەكلىرى

en: Share
ug: ھەمبەھىر

en: Share Folder
ug: ھەمبەھىر مۇندەرىجە

en: Share Properties
ug: ھەمبەھىر خاسلىقلىرى

en: Share this folder with other computers
ug: بۇ مۇندەرىجىنى باشقا كومپيۇتېرلارغا ھەمبەھىرلەيدۇ

en: Share through:
ug: ھەمبەھىر شەكلى:

en: Shared Folder
ug: ھەمبەھىرلەنگەن قىسقۇچ

en: Shared Folders
ug: ھەمبەھىرلەنگەن قىسقۇچلار

en: Shares folders over the Internet
ug: ئىنتېرنېتتا مۇندەرىجە ھەمبەھىرلەيدۇ

en: Shares folders over your network
ug: تورىڭىزدا مۇندەرىجە ھەمبەھىرلەيدۇ

en: Shares your web pages over the Internet
ug: ئىنتېرنېتتا تور بېتىڭىزنى ھەمبەھىر قىلىدۇ

en: Sharing services are not installed
ug: ھەمبەھىر مۇلازىمىتى قاچىلانماپتۇ

en: Show root user
ug: باشقۇرغۇچى (root) ئىشلەتكۈچى كۆرسەت

en: Show system users
ug: سىستېما ئىشلەتكۈچى كۆرسەت

en: Spam filter
ug: ئەخلەت ئېلخەت سۈزگۈچ

en: Specify IP address
ug: IP ئادرېسنى بەلگىلىمەك

en: Specify hostname
ug: ئاساسىي ئاپپارات ئاتىنى بەلگىلىمەك

en: Specify network
ug: تورنى بەلگىلىمەك

en: Speech synthesis support
ug: ئاۋاز بىرىكتۈرۈشىنى قوللايدۇ

en: Start
ug: باشلا

en: Static IP address
ug: مۇقىم IP ئادرېس

en: Status
ug: ھالىتى

en: Stop
ug: توختا

en: Subnet mask:
ug: تارماق تور ماسكىسى:

en: Superuser
ug: ئالاھىدە ئىشلەتكۈچى

en: Suspend and hibernate the computer
ug: كومپيۇتېرنى ۋاقىتلىق توختىتىدۇ ياكى ئۇخلىتىدۇ

en: Synchronize now
ug: ھازىرلا قەدەمداشلا

en: Synchronizes your computer clock with Internet time servers
ug: كومپيۇتېرىڭىزنىڭ سائىتى بىلەن ئىنتېرنېتتىكى ۋاقىت مۇلازىمېتىرىنى قەدەمداشلايدۇ

en: Synchronizing system clock
ug: سىستېما سائىتىنى قەدەمداشلا

en: System Defaults
ug: سىستېمىنىڭ كۆڭۈلدىكىلىرى

en: System communication bus
ug: سىستېما ئالاقە باش لىنىيىسى

en: System configuration manager
ug: سىستېما سەپلىمە باشقۇرغۇچ

en: System monitor
ug: سىستېما كۆزەتكۈچ

en: TYPE
ug: تىپى

en: Telstra Bigpond Cable Network client
ug: Telstra Bigpond سىملىق تور خېرىدارى

en: Terminal multiplexor
ug: كۆپ يوللۇق تېرمىنال

en: Terminal server client
ug: تېرمىنال مۇلازىمېتىرى خېرىدارى

en: The configuration could not be loaded
ug: سەپلىمىنى ئوقۇيالمىدى

en: The configuration could not be saved
ug: بۇ سەپلىمىنى ساقلىيالمىدى

en: The home directory for %s has been set to <tt>%s</tt>, which already exists. Do you want to use files from this directory, or copy the contents of <tt>%s</tt> to the new home, overwriting it?
    
    In doubt, use the new directory to avoid losing data, and copy files from the old directory later.
ug: %s ئۈچۈن بېكىتىلگەن ماكان مۇندەرىجە <tt>%s</tt> مەۋجۇت. بۇ مۇندەرىجىدىكى ھۆججەتلەرنى ئىشلىتەمسىز ياكى <tt>%s</tt> دىكى ھۆججەتلەرنى يېڭى ماكان مۇندەرىجىگە كۆچۈرەمسىز؟
    
    ئىككىلىنىپ قالسىڭىز، سانلىق-مەلۇماتلارنىڭ يوقالماسلىقى ئۈچۈن يېڭى مۇندەرىجىنى ئىشلىتىپ، كونا مۇندەرىجىدىكى ھۆججەتلەرنى كېيىن كۆچۈرۈۋالسىڭىزمۇ بولىدۇ.

en: The home directory for %s has been set to <tt>%s</tt>, which already exists. Do you want to use files from this directory, or delete all its contents and use a completely empty home directory?
    
    In doubt, keep the files, and remove them later if needed.
ug: %s ئۈچۈن بېكىتىلگەن ماكان مۇندەرىجە <tt>%s</tt> مەۋجۇت. بۇ مۇندەرىجىدىكى ھۆججەتلەرنى ئىشلىتەمسىز ياكى ھەممە نەرسىنى ئۆچۈرۈپ پۈتۈنلەي قۇرۇق بولغان ماكان مۇندەرىجىنى ئىشلىتەمسىز؟
    
    ئىككىلىنىپ قالسىڭىز، ھۆججەتلەرنى ساقلاپ قېلىپ،  زۆرۈر بولغاندا كېيىن ئۆچۈرسىڭىزمۇ بولىدۇ.

en: The home directory for %s has been set to <tt>%s</tt>, which doesn't exist. Do you want to copy the contents of the old home directory (<tt>%s</tt>), or use a completely empty home directory?
    
    If you choose to copy the files to the new location, it's safe to delete the old directory.
ug: %s ئۈچۈن بېكىتىلگەن ماكان مۇندەرىجە <tt>%s</tt> مەۋجۇت ئەمەس. كونا ماكان مۇندەرىجىدىكى(<tt>%s</tt>) مەزمۇنلارنى كۆچۈرۈپ كېلەمسىز؟ پۈتۈنلەي قۇرۇق بولغان ماكان مۇندەرىجىنى ئىشلىتەمسىز؟
    
    ئەگەر يېڭى ئورۇنغا كۆچۈرسىڭىز، كونا مۇندەرىجىنى ئۆچۈرۈۋەتسىڭىزمۇ بولۇۋېرىدۇ.

en: The host name has changed
ug: ئاساسىي ئاپپارات ئاتى ئۆزگەرتىلدى

en: The interface does not exist
ug: تور كارتىسى مەۋجۇت ئەمەس

en: The new password has already been used recently.
ug: يېڭى ئىم يېقىندا ئىشلىتىلگەن.

en: The new password is too short
ug: يېڭى ئىم بەك قىسقا

en: The new password is too simple
ug: يېڭى ئىم بەك ئاددىي

en: The new password must contain numeric or special characters
ug: يېڭى ئىم چوقۇم  سان ياكى ئالاھىدە ھەرپلەرنى ئۆز ئىچىگە ئېلىشى لازىم

en: The old and new passwords are the same
ug: كونا ۋە يېڭى ئىم ئوخشاش

en: The old and new passwords are too similar
ug: يېڭى ئىم بىلەن كونا ئىم ئوخشىشىپ قالىدىكەن

en: The platform you are running is not supported by this tool
ug: بۇ قورال سىز ئىجرا قىلىۋاتقان سۇپىنى قوللىمايدۇ.

en: The system configuration has potentially changed.
ug: سىستېما سەپلىمىسى ئۆزگەرگەن بولۇشى مۇمكىن.

en: There is already a location with the same name
ug: ئوخشاش ئاتتىكى ئورۇن بار.

en: This account is disabled.
ug: بۇ ھېسابات توختىتىلغان

en: This account is using special settings that have been defined manually. Use the <i>Advanced Settings</i> dialog to tune them.
ug: بۇ ھېسابات قولدا بەلگىلەنگەن تەڭشەكنى تەڭشەشكە ئىشلىتىلىدۇ. <i>ئالىي تەڭشەك</i> سۆزلەشكۈ ئىشلىتىپ تەڭشىلىدۇ.

en: This computer is a _WINS server
ug: بۇ كومپيۇتېر WINS مۇلازىمېتىرىدۇر(_W)

en: This may affect your system behavior in several ways, possibly leading to data loss.
ug: ئوخشىمىغان ئۇسۇلدا سىستېمىڭىزنىڭ ھەرىكىتىگە تەسىر كۆرسىتىشى مۇمكىن، سانلىق-مەلۇمات يوقاپ كېتىشىنى كەلتۈرۈپ چىقىرىشى مۇمكىن.

en: This may leave files with invalid group ID in the filesystem.
ug: بۇنداق بولغاندا ھۆججەت سىستېمىسىدىكى بەزى ھۆججەت گۇرۇپپا ID  ئىناۋەتسىز بولىدۇ.

en: This network interface is not configured
ug: بۇ تور كارتا ئېغىزى تېخى سەپلەنمىگەن

en: This will prevent you from launching new applications, and so you will have to log in again. Continue anyway?
ug: بۇنداق بولغاندا يېڭى پروگرامما قوزغىتىشنى چەكلىنىدۇ، شۇڭلاشقا چوقۇم قايتا تىزىمغا كىرىڭ. داۋاملاشتۇرۇۋېرەمسىز؟

en: This would leave the system unusable.
ug: بۇنداق بولغاندا سىستېمىنى ئىشلەتكىلى بولمايدۇ.

en: Time Zone
ug: ۋاقىت رايونى

en: Time and Date
ug: ۋاقىت ۋە چېسلا

en: Time and Date Settings
ug: ۋاقىت ۋە چېسلا تەڭشىكى

en: Time servers
ug: ۋاقىت مۇلازىمېتىرلىرى

en: Time servers:
ug: ۋاقىت مۇلازىمېتىرلىرى:

en: Time zone
ug: ۋاقىت رايونى

en: Time zone:
ug: ۋاقىت رايونى:

en: Tones
ug: ئاھاڭ

en: Type address
ug: ئادرېس كىرگۈزۈڭ

en: Type:
ug: تىپى:

en: Unconfigured
ug: سەپلەنمىگەن

en: Unix networks (NFS)
ug: Unix تورى (NFS)

en: Unknown error
ug: نامەلۇم خاتالىق

en: Unlock
ug: قۇلۇپ ئاچ

en: Unsupported platform
ug: قوللىمايدىغان سۇپا

en: Update content? This will lose any modification in course.
ug: مەزمۇننى يېڭىلىسۇنمۇ؟ بۇنداق بولغاندا ھەر قانداق ئۆزگەرتىش جەريانى يوقاپ كېتىشى مۇمكىن.

en: Use CD-ROM drives
ug: CD-ROM قوزغاتقۇچىنى ئىشلەت

en: Use USB devices
ug: USB ئۈسكۈنىسى ئىشلەت

en: Use VirtualBox virtualization solution
ug: VirtualBox مەۋھۇملاشتۇرۇش لايىھىسى ئىشلەت

en: Use audio devices
ug: ئۈن ئۈسكۈنىسى ئىشلەت

en: Use floppy drives
ug: يۇمشاق دىسكا قوزغاتقۇچ ئىشلەت

en: Use modems
ug: مودېم ئىشلەت

en: Use scanners
ug: شولىلىغۇچ ئىشلەت

en: Use tape drives
ug: ماگنىتلىق لېنتا ئۈسكۈنىسى ئىشلەت

en: Use the Internet service provider nameservers
ug: ئىنتېرنېت مۇلازىمىتى تەمىنلەش سودىگىرىنىڭ دائىرە نامى مۇلازىمېتىرىنى ئىشلەت

en: Use video devices
ug: سىن ئۈسكۈنىسى ئىشلەت

en: User ID %d is already used by user %s
ug: %d ئىشلەتكۈچى ID سى ئاللىقاچان %s ئىشلەتكۈچى تەرىپىدىن ئىشلىتىلگەن

en: User ID:
ug: ئىشلەتكۈچى ID:

en: User Privileges
ug: ئىشلەتكۈچى ھوقۇقلىرى

en: User passwords must be longer than 5 characters and preferably formed by numbers, letters and special characters.
ug: ئىشلەتكۈچى ئىمى چوقۇم 5 ھەرپتىن كۆپ بولسۇن، ئەڭ ياخشىسى ھەرپ، سان، ئالاھىدە ھەرپ بەلگىلەردىن تەركىب تاپسۇن.

en: User profiles
ug: ئىشلەتكۈچى سەپلىمە ھۆججىتى

en: Username must consist of:
      ➣ lower case letters from the English alphabet
      ➣ digits
      ➣ any of the characters ".", "-" and "_"
ug: ئىشلەتكۈچى ئاتىنىڭ تەركىبىدە بولىدىغىنى:
      ➣ ئىنگلىزچە ئېلىپبەدىكى كىچىك يېزىلىشتىكى ھەرپلەر
      ➣ رەقەملەر
      ➣ "-" خالىغان ھەرپ "."، "_"  ۋە

en: Username must start with a letter!
ug: ئىشلەتكۈچى ئاتى ھەرپتىن باشلىنىشى لازىم!

en: Users
ug: ئىشلەتكۈچىلەر

en: Users Settings
ug: ئىشلەتكۈچى تەڭشىكى

en: Users and Groups
ug: ئىشلەتكۈچىلەر ۋە گۇرۇپپىلار

en: Virtual Machine management
ug: مەۋھۇم كومپيۇتېر باشقۇرۇش

en: Virtual Private Network server
ug: مەۋھۇم خۇسۇسىي تور مۇلازىمېتىرى

en: Volumes mounter
ug: دىسكا ئېگەرلىگۈچ

en: WEP key (ascii)
ug: WEP شىفىرلىق ئاچقۇچ (ascii)

en: WEP key (hexadecimal)
ug: WEP شىفىرلىق ئاچقۇچ (hexadecimal)

en: WINS _server:
ug: WIN مۇلازىمېتىر(_S):

en: WPA Personal
ug: شەخسىي WPA

en: WPA2 Personal
ug: شەخسىي WPA2

en: Web calendar server
ug: تور يىلنامە مۇلازىمىتى

en: Web server
ug: تور مۇلازىمېتىرى

en: Whether the users-admin tool should show system users in the users list.
ug: ئىشلەتكۈچى باشقۇرۇش قورالى ئىشلەتكۈچى تىزىملىكىدە سىستېما ئىشلەتكۈچىسىنى كۆرسىتەمدۇ يوق

en: Whether the users-admin tool should show the root user in the users list.
ug: ئىشلەتكۈچى باشقۇرۇش قورالى ئىشلەتكۈچى تىزىملىكىدە باشقۇرغۇچى (root) ئىشلەتكۈچىسىنى كۆرسىتەمدۇ يوق

en: Windows networks (SMB)
ug: Windows تورى (SMB)

en: Windows sharing
ug: Windows ھەمبەھىر

en: Wired connection
ug: سىملىق باغلىنىش

en: Wireless Settings
ug: سىمسىز تور تەڭشەكلىرى

en: Wireless connection
ug: سىمسىز تور باغلىنىشى

en: World Map
ug: دۇنيا خەرىتىسى

en: You are about to revoke your own administration rights
ug: ئۆزىڭىزنىڭ باشقۇرغۇچىلىق ھوقۇقىڭىزنى ئېلىۋەتمەكچى بولۇۋاتىسىز.

en: You are not allowed to access the system configuration.
ug: سىستېما سەپلىمىسىنى زىيارەت قىلىش ھوقۇقىڭىز يوق.

en: You are not allowed to modify the system configuration.
ug: سىستېما سەپلىمىسىنى ئۆزگەرتىش ھوقۇقىڭىز يوق.

en: You need to install at least either Samba or NFS in order to share your folders.
ug: سىز ھېچ بولمىغاندا Samba ياكى NFS قاچىلىسىڭىز ئاندىن مۇندەرىجىنى ھەمبەھىر قىلالايسىز.

en: Your password has been changed since you initially authenticated!
ug: تۇنجى قېتىم سالاھىيەت تەكشۈرتكىنىڭىزدىن بۇيان ئىم ئۆزگەرتىلدى!

en: _Add
ug: قوش(_A)

en: _Add Profile
ug: سەپلىمە ھۆججەت قوش(_A)

en: _Advanced Settings
ug: ئالىي تەڭشەكler(_A)

en: _Autodetect
ug: ئۆزلۈكىدىن تەكشۈر(_A)

en: _Cancel Change
ug: ئۆزگەرتىشتىن ۋاز كەچ(_C)

en: _Change...
ug: ئۆزگەرت(_C)…

en: _Comments
ug: ئىزاھات(_C)

en: _Configuration:
ug: سەپلىمە(_C):

en: _Current password:
ug: ھازىرقى ئىم(_C):

en: _Custom
ug: ئىختىيارى(_C)

en: _Date:
ug: چېسلا(_D):

en: _Days between warning and password expiration:
ug: ئىمنىڭ ۋاقتى ئۆتىدىغان  ۋاقىت بىلەن راستىنىلا ۋاقتى ئۆتكەن ۋاقىت ئوتتۇرىسىدىكى كۈننى ئاگاھلاندۇر(_D):

en: _Delete
ug: ئۆچۈر(_D)

en: _Delete Files
ug: ھۆججەت ئۆچۈر(_D)

en: _Delete old home directory
ug: كونا ماكان مۇندەرىجىنى ئۆچۈر(_D)

en: _Dial prefix:
ug: نومۇر بۇراش ئالدى قوشۇلغۇچى(_D):

en: _Dial type:
ug: نومۇر بۇراش تىپى(_D):

en: _Enable Account
ug: ھېسابات قوزغات(_E)

en: _Encrypt home folder to protect sensitive data
ug: غول مۇندەرىجىنى شىفىرلاپ سەزگۈر سانلىق-مەلۇماتلار قوغدا(_E)

en: _Gateway address:
ug: تور ئۆتكەل ئادرېسى(_G):

en: _Generate
ug: قۇر(_G)

en: _Home directory:
ug: ماكان مۇندەرىجە(_H):

en: _Home phone:
ug: ئۆي تېلېفونى(_H):

en: _Host name:
ug: ئاساسىي ئاپپارات ئاتى(_H):

en: _IP address:
ug: IP ئادرېس(_I):

en: _Local IP:
ug: يەرلىك IP: (_L)

en: _Location name:
ug: ئورۇن ئاتى(_L):

en: _Main group:
ug: ئاساسىي گۇرۇپپا(_M):

en: _Manage Groups
ug: گۇرۇپپا باشقۇر(_M)

en: _Modem port:
ug: مودېم ئېغىزى(_M):

en: _Name:
ug: ئاتى(_N):

en: _Password:
ug: ئىم(_P):

en: _Path:
ug: يول(_P):

en: _Phone number:
ug: تېلېفون نومۇرى(_P):

en: _Properties
ug: خاسلىق(_P)

en: _Read only
ug: ئوقۇشقىلا بولىدىغان(_R)

en: _Remote IP:
ug: يىراقتىكى IP(_R):

en: _Replace With Old Files
ug: كونا ھۆججەت بىلەن ئالماشتۇر(_R)

en: _Retry if the connection breaks or fails to start
ug: باغلىنىش ئۈزۈلگەندە ياكى مەغلۇپ بولغاندا قايتا سىنا(_R)

en: _Set modem as default route to internet
ug: مودېمنى كۆڭۈلدىكى ئىنتېرنېتقا چىقىدىغان يول تاللىغۇچ قىلىپ تەڭشە(_S)

en: _Share Folder...
ug: مۇندەرىجە ھەمبەھىرلەش…(_S)

en: _Shell:
ug: Shell(_S):

en: _Subnet mask:
ug: تارماق تور نىقابلاش كودى(_S):

en: _Time:
ug: ۋاقىت(_T):

en: _Use Empty Directory
ug: بوش مۇندەرىجىنى ئىشلەت(_U)

en: _Use Existing Files
ug: مەۋجۇت ھۆججەت ئىشلەت(_U)

en: _Use New Files
ug: يېڭى ھۆججەت ئىشلەت(_U)

en: _Username:
ug: ئىشلەتكۈچى ئاتى(_U):

en: _Volume:
ug: ئاۋاز مىقدارى(_V):

en: _Work phone:
ug: خىزمەت تېلېفونى(_W):
