onboard - en to tr translation catalogue (460 entries)

en: "Sticky" mode for keyboard and floating icon.
tr: Klavye ve kayan simge için "Yapışkan" kip.

en: &quot;Sticky&quot; mode for keyboard and floating icon.
tr: Klavye ve sabit simge için &quot;Yapışkan&quot; kip.

en: , unassigned
tr: , atanmamış

en: 1 hour
tr: 1 saat

en: 1 minute
tr: 1 dakika

en: 10 minutes
tr: 10 dakika

en: 3 hours
tr: 3 saat

en: 30 minutes
tr: 30 dakika

en: 5 minutes
tr: 5 dakika

en: <Enter label>
tr: <Etiket girin>

en: <Enter text>
tr: <Metin girin>

en: <big>Onboard failed to open learned word suggestions.</big>
    
    The error was:
    <tt>{}</tt>
    
    Revert word suggestions to the last backup (recommended)?
tr: <big>Onboard öğrenilen kelime önerilerini açamadı.</big>
    
    Hata:
    <tt>{}</tt>
    
    Kelime önerileri son yedeğe dönüştürülsün mü  (önerilir)?

en: <big>Onboard failed to open learned word suggestions.</big>
    
    The error was:
    <tt>{}</tt>
    
    The suggestions have to be reset, but the erroneous file will remain at 
    '{}'
tr: <big>Onboard öğrenilen kelime önerilerini açamadı.</big>
    
    Hata:
    <tt>{}</tt>
    
    Öneriler sıfırlanmalı, ancak hatalı dosya şu konumda kalacak
    '{}'

en: About Layout
tr: Düzenler Hakkında

en: Action:
tr: Eylem:

en: Activate
tr: Etkinleştir

en: Activate Hover Click
tr: Vurgulu Tıklamayı etkinleştir

en: Active Monitor
tr: Etkin Ekran

en: Add and remove spaces when inserting word suggestions followed by punctuation characters.
tr: Noktalama işaretlerinden önce veya sonra önerilen kelime ekleyeceğiniz zaman boşluk ekleme ve silme işlemi yapın.

en: Advanced
tr: Gelişmiş

en: All corners and edges
tr: Tüm köşeler ve kenarlar

en: Allow multiple Onboard instances
tr: Çoklu ekran klavyesi örneklerine izin ver

en: Alphanumeric keys
tr: Sayısal tuşlar

en: Always enable the system-provided hover click window when exiting Onboard.
tr: Ekran Klavyesi'nden çıkarken her zaman sistem tarafından sağlanan üzerindeyken tıklama penceresini etkinleştir.

en: Angry face
tr: Kızgın yüz

en: Arrows
tr: Oklar

en: Astonished face
tr: Hayretle bakan yüz işareti

en: Author: {}
tr: Yazar: {}

en: Auto
tr: Otomatik

en: Auto-capitalize while typing
tr: Yazarken baş harfleri otomatik büyüt

en: Auto-correct spelling
tr: Otomatik yazım denetimi

en: Auto-correction
tr: Otomatik düzeltme

en: Automatic scan for 1 switch
tr: 1 anahtar için kendiliğinden tarama

en: Automatically capitalize sentence begins and name words.
tr: Cümle başlarını ve isimleri otomatik olarak büyük harfle başlat.

en: Automatically correct the last word.
tr: Son kelimeyi otomatik olarak düzelt.

en: B_order width:
tr: _Çerçeve genişliği

en: Backtrack _steps:
tr: Geri dönüş _adımları:

en: Beamed eighth note
tr: Kirişli Sekizinci Nota (Kirişli Kalın Do)

en: Behavior of modifier and layer keys.
tr: Düzenleyici ve katman tuşları davranışı.

en: Bold
tr: Kalın

en: Bottom
tr: Alt

en: Button
tr: Bası

en: Button Label
tr: Bası Etiketi

en: Button Number
tr: Bası Sayısı

en: Buttons
tr: Düğmeler

en: Change Onboard settings
tr: Ekran Klavyesi ayarlarını değiştir

en: Check spelling of the word at or before the cursor.
tr: Kelimenin yazımını imleçten önce veya sonra denetle.

en: Choose &apos;XInput&apos; for more reliable typing into text entries with pop-up selections. The &apos;GTK&apos; option offers better compatibility, but typing may fail in the presence of pointer grabs, e.g. with open pop-up windows.
tr: Açılır menüden seçim yaparak daha etkili yazı girişi yapabilmek için &apos;XInput&apos; seçeneğini kulanın. &apos;GTK&apos; seçeneği daha iyi bir uyumluluk önerse de açılır pencereden dolayı işaretçinin yeri sürekli değişir ve yazma etkinliği azalabilir.

en: Choose 'XInput' for more reliable typing into text entries with pop-up selections. The 'GTK' option offers better compatibility, but typing may fail in the presence of pointer grabs, e.g. with open pop-up windows.
tr: Açılır menüden seçim yaparak daha etkili yazı girişi yapabilmek için 'XInput' seçeneğini kulanın. 'GTK' seçeneği daha iyi bir uyumluluk önerse de açılır pencereden dolayı işaretçinin yeri sürekli değişir ve yazma etkinliği azalabilir.

en: Choose between key-repeat or long-press menus. Mainly affects alpha-numeric keys.
tr: Tuş Tekrarı veya Uzun Basma menüleri arasından seçin. Genel olarak alfabetik ve sayısal tuşları etkiler.

en: Chose how the keyboard window moves when a text entry is activated.
tr: Bir metin girişi etkinleştirildiğinde klavye penceresinin nasıl hareket edeceğini seç.

en: Color Sche_me
tr: Renk _Şeması

en: Color scheme for theme '{filename}' not found
tr: '{filename}' teması için renk şeması bulunamadı

en: Condensed
tr: Yoğun

en: Confounded face
tr: Şaşırmış yüz işareti

en: Constrain window size to the layout&apos;s aspect ratio.
tr: Pencere boyutunu yerleşimin en-boy oranına sınırla.

en: Constrain window size to the layout's aspect ratio.
tr: Yerleşimin en boy oranı için pencere boyutunu kısıtla.

en: Contributions
tr: Katkı Sağlayanlar

en: Copy layout '{}' to this new name:
tr: '{}' düzenini bu isme kopyala:

en: Core layouts
tr: Temel düzenler

en: Corners
tr: Köşeler

en: Critical overscan for 1 switch
tr: 1 anahtar için kiritik derecede aşırı tarama (overscan).

en: Crying face
tr: Ağlayan yüz

en: Custom
tr: Özel

en: Customize Theme
tr: Temayı Özelleştir

en: Default
tr: Varsayılan

en: Delay between keystrokes in milliseconds:
tr: Milisaniye ile tuş vuruşu arasındaki zamanaşımı

en: Delay in seconds until the inactive transparency takes effect.
tr: Etkin olmayan şeffaflık, etkisini gösterene kadar birkaç saniye gecikebilir.

en: Delay showing the initial keyboard window by STARTUP_DELAY seconds (default 0.0).
tr: Başlangıç klavye pencerisinin gösterimini  STARTUP_DELAY saniye kadar (varsayılan 0.0) geciktir.

en: Delete layout '{}'?
tr: '{}' düzeni silinsin mi?

en: Delete selected theme?
tr: Seçili temayı sil?

en: Description
tr: Açıklama

en: Desktop Integration
tr: Masaüstü Bütünleşmesi

en: Desktop keyboard with edit and function keys
tr: Düzenleme ve fonksiyon tuşları ile masaüstü klavyesi

en: Directed scan for 3 or 5 switches
tr: 3 veya 5 anahtar için yönlendirmeli tarama

en: Disabled
tr: Devre dışı

en: Disappointed face
tr: Hayal kırıklığı yaşayan yüz işareti

en: Dish
tr: Klavye tuşu

en: Distance in pixels before movement will be recognized.
tr: Hareketin algılanması için piksel biriminde mesaefe

en: Dizzy face
tr: Sersemlemiş Yüz işareti

en: Do you want to use this device for keyboard scanning?
tr: Klavye taraması için bu aygıtı kullanmak istiyor musunuz?

en: Dock the keyboard to the edge of the screen.
tr: Klavyeyi ekranın köşesine yapıştır.

en: Dock to monitor:
tr: izlemek için rıhtım:

en: Dock to screen edge
tr: Ekran kenarına sabitle

en: Dock to screen edge:
tr: Ekran kenarına yapıştır:

en: Docking
tr: Yapıştırma

en: Docking settings
tr: Yapıştırma ayarları

en: Don't remember new words
tr: Yeni kelimeleri hatırlama

en: Double click
tr: Çift tıkla

en: Down
tr: Aşağı

en: Drag click
tr: Tıklamayı sürükle

en: Duplicate key_id '{}' found in color scheme file. Key_ids must occur only once.
tr: Renk şema dosyasında bulunan '{}' key_id çoğaltılıyor. Key_id 'leri sadece bir kere oluşmalı.

en: Edit snippet #{}
tr: Parçacıkları düzenle #{}

en: Enable  keyboard _scanning
tr: Klavye _taramasını etkinleştir

en: Enable click type window on exit
tr: Çıkışta tıkla-yaz penceresini etkinleştir

en: Enable inactive transparency. Requires compositing.
tr: Pasif şeffaflığı etkinleştir. Birleşiklik gerektirir.

en: Enable word completion and prediction.
tr: Kelime tamamlama ve tahminini etkinleştir.

en: Enabling auto-show requires Gnome Accessibility.
    
    Onboard can turn on accessiblity now, however it is recommended that you log out and back in for it to reach its full potential.
    
    Enable accessibility now?
tr: Kendiliğinden görüntülemeyi etkinleştirmek, Gnome Erişilebilirlik desteğine gereksinim duymaktadır.
    
    Ekran klavyesi şimdi erişilebilirliği açabilir ancak tam kullanımına erişmek için oturumu sonlandırmanızı ve yeniden giriş yapmanızı öneririz.
    
    Erişilebilirlik şimdi etkinleştirilsin mi?

en: Enter a name for the new theme:
tr: Yeni tema için bir isim girin:

en: Enter a new snippet for button #{}:
tr: Düğme için yeni parçacık gir #{}:

en: Envelope
tr: Zarf

en: Error loading color scheme '{filename}'. {exception}: {cause}
tr: Renk şeması yüklenirken hata: '{filename}'. {exception}: {cause}

en: Error loading theme '{filename}'. {exception}: {cause}
tr: Tema yüklenirken hata: '{filename}'. {exception}: {cause}

en: Error saving
tr: Hata kaydı

en: Expand keyboard to the width of the workarea.
tr: Klavyeyi çalışma alanı genişliğine büyüt

en: Expand on landscape screens
tr: Yatay ekranlarda genişlet

en: Expand on portrait screens
tr: Dikey ekranlarda genişlet

en: Face savouring delicious food
tr: yemekten ağzı sulanma işareti

en: Face throwing a kiss
tr: Öpücük gönderen yüz işareti

en: Face with stuck-out tongue and tightly closed eyes
tr: dil çıkarıp gözleri sıkıca kapalı yüz işareti

en: Face with stuck-out tongue and winking eye
tr: Dil çıkarıp göz kırpan yüz işareti

en: Failed to execute '{}', {}
tr: Çalıştırılamadı: '{}', {}

en: Failed to get gsettings value.
tr: Gsettings değeri alim işleminde error.

en: Failed to load language model '{}': {} ({})
tr: '{}' dil modeli yüklemesi başarısız: {} ({})

en: Failed to read system defaults.
tr: Sistem varsayılanları okunamadı.

en: Female sign
tr: Dişi cins işareti

en: Flat
tr: Düz

en: Flexible onscreen keyboard
tr: Esnek ekran klavyesi

en: Floating Window Options
tr: Hareketli Pencere Seçenekleri

en: Flushed face
tr: Heyecandan bir şey görmeyen yüz işareti

en: Follow _system theme
tr: _Sistem temasını kullan

en: Follow the active window
tr: Etkin pencereyi takip et

en: Font
tr: Yazı Tipi

en: Found system default '[{}] {}={}'
tr: Sistem varsayılanı bulundu: '[{}] {}={}'

en: Frowning face
tr: Kızgın yüz

en: Function keys
tr: Fonksiyon tuşları

en: General
tr: Genel

en: Gradient
tr: Renk Geçişi

en: Gradients
tr: Renk Geçişleri

en: Greek
tr: Yunanca

en: Grid of keys, suitable for keyboard scanning
tr: Tuş ızgarası, klavye taramak için uygun

en: Hide Onboard
tr: Ekran Klavyesi'ni gizle

en: Hide Onboard when any key is pressed on a physical keyboard. Requires input event source "XInput".
tr: Fiziksel klavyede herhangi bir tuş basıldığında ekran klavyesini gizle. Girdi olgu kaynağı "XInput" gerekir.

en: Hide hover click window
tr: Üzerinde tıklama gizleme penceresi

en: Hide keyboard
tr: Klavyeyi gizle

en: Hide the system-provided hover click window while Onboard is running.
tr: Ekran Klavyesi çalışırken sistem tarafından sağlanan üzerindeyken tıklama penceresini gizle.

en: Hot beverage
tr: Sıcak içecek

en: Hover Click
tr: Vurgulu Tıklama

en: I_ndependent size
tr: _Bağımsız boyut

en: Ignoring key '{}'. No svg filename defined.
tr: '{}' anahtarı göz ardı ediliyor. Hiçbir svg dosya adı tanımlanmadı.

en: Increase this if key-strokes get lost when inserting word suggestions or snippets into Firefox or other Gtk-2 applications. Has no effect on Gtk-3 applications.
tr: Firefox veya diğer Gtk-2 uygulamalarına kelime önerileri veya parçalar girerken tuş vuruşları arasında kayboluyorsa bunu yükseltin. Gtk-3 uygulamaları etkilenmeyecek.

en: Input Device
tr: Girdi Aygıtı

en: Input Options
tr: Girdi seçenekleri

en: Insert word _separators
tr: Kelime _ayırıcıları ekle

en: International character selection
tr: Uluslararası karakter seçimi

en: Italic
tr: İtalik

en: Keep _aspect ratio
tr: _En boy oranını koru

en: Keep aspect ratio when resizing the window
tr: Pencere yeniden boyutlandırılırken en boy oranını koru

en: Key Behavior
tr: Tuş Davranışı

en: Key Behaviour
tr: Tuş Davranışı

en: Key Labels
tr: Tuş etiketleri

en: Key Style
tr: Bası Biçimi

en: Key-press Feedback
tr: Tuşa basma Geribildirimi

en: Key-repeat
tr: Tuş tekrarı

en: Key-stroke Generation
tr: Tuş-vuruş Üretimi

en: Key-stroke generator
tr: Tuş-vuruş üretici

en: Keyboard
tr: Klavye

en: Keyboard Scanning
tr: Klavye Taraması

en: Keyboard layout with Greek literals, arrows and more, for math and physics education on an interactive Whiteboard.
tr: Yunan sabitleri, okları ve daha fazlası ile, etkileşimli bir Beyaz Tahta üzerinde matematik ve fizik eğitimi için klavye düzeni.

en: Keyboard layout with Greek literals, arrows and more, for math and physics education on an interactive Whiteboard.
    This layout places all keys on a single, very wide layer.
tr: Yunan sabitleri, oklar ve daha fazlası ile, etkileşimli bir Beyaz Tahta'da matematik ve fizik eğitimi için klavye düzeni.
    Bu düzen tüm tuşları tek bir geniş katmanda yerleştirir.

en: Keys
tr: Basılar

en: Kissing face with closed eyes
tr: Gözleri kapalı öpüşen yüz işareti

en: Label Override
tr: Etiket geçersizleştirme

[ctx: Label of about layout button on preferences page Layout.]
en: _About
tr: _Hakkında

[ctx: Label of add snippet button on preferences page Snippets.]
en: _Add
tr: _Ekle

[ctx: Label of customize theme button on preferences page Theme.]
en: C_ustomize theme
tr: Temayı _özelleştir

[ctx: Label of delete layout button on preferences page Layout.]
en: _Delete
tr: _Sil

[ctx: Label of delete theme button on preferences page Theme.]
en: _Delete
tr: _Sil

[ctx: Label of keyboard scanning settings button on preferences page Universal Access.]
en: Sc_anner Settings
tr: Ta_rayıcı Ayarları:

[ctx: Label of new layout button on preferences page Layout.]
en: _New
tr: _Yeni

[ctx: Label of new theme button on preferences page Theme.]
en: _New
tr: _Yeni

[ctx: Label of open folder button on preferences page Layout.]
en: _Open layouts folder
tr: Düzenler klasörünü _aç

[ctx: Label of remove snippet button on preferences page Snippets.]
en: _Remove
tr: _Kaldır

[ctx: Label of settings button on preferences page Window.]
en: _Settings
tr: _Ayarlar

[ctx: Label of the close button of the docking settings dialog.]
en: _Close
tr: _Kapat

[ctx: Label of the close button of the scanner settings dialog.]
en: _Close
tr: _Kapat

[ctx: Label of the close button of the theme settings dialog.]
en: _Close
tr: _Kapat

[ctx: Label of the main close button of the preferences dialog.]
en: _Close
tr: _Kapat

[ctx: Label of the revert button of the theme settings dialog.]
en: _Revert
tr: _Geri Döndür

en: Labels
tr: Etiketler

en: Last quarter moon
tr: Son dördün

en: Latch only
tr: Sadece tuttur

en: Latch, double-click to lock
tr: Tuttur, kilitlemek için çift tıkla

en: Latch, then lock
tr: Tuttur ve kilitle

en: Layout
tr: Düzen

en: Layout file ({}) or name
tr: Yerleşim dosyası ({}) ya da adı

en: Learning
tr: Öğrenme

en: Left
tr: Sol

en: Light Direction
tr: Işık Yönü

en: Loading legacy color scheme format '{old_format}', please consider upgrading to current format '{new_format}': '{filename}'
tr: Önceki renk şeması biçimi yükleniyor: '{old_format}', lütfen şimdiki biçime yükseltirken düşünün: '{new_format}': '{filename}'

en: Loading legacy layout, format '{}'. Please consider upgrading to current format '{}'
tr: Kalıt yerleşimi yükleniyor, biçim '{}'. Lütfen güncel biçimi '{}' yükseltmeyi düşünün

en: Loading system defaults from {filename}
tr: Sistem varsayılanları {filename} içinden yükleniyor.

en: Loading theme from '{}'
tr: '{}' den tema yükleniyor

en: Lock only
tr: Sadece kilitle

en: Looking for system defaults in {paths}
tr: {paths} içerisindeki sistem öntanımlıları aranıyor

en: Main keyboard
tr: Ana klavye

en: Male sign
tr: Erkek cins işareti

en: Medium size desktop keyboard
tr: Orta boyutta masaüstü klavyesi

en: Menu
tr: Menü

en: Middle click
tr: Orta Tık

en: Migrating user directory '{}' to '{}'.
tr: Kullanıcı dizini '{}' dan '{}' a geçiriliyor.

en: Mobile keyboard for small screens
tr: Küçük ekranlar için mobil klavye

en: Modifier _behavior:
tr: Düzenleyici _davranışı

en: Modifier auto-release delay in seconds:
tr: Değiştirici otomatik bırakma gecikme saniyesi:

en: Monitor 0
tr: Ekran 0

en: Monitor 1
tr: Ekran 1

en: Monitor 2
tr: Ekran 2

en: Monitor 3
tr: Ekran 3

en: Monitor 4
tr: Ekran 4

en: Monitor 5
tr: Ekran 5

en: Monitor 6
tr: Ekran 6

en: Monitor 7
tr: Ekran 7

en: Monitor 8
tr: Ekran 8

en: More suggestions
tr: Daha fazla öneri

en: Move Onboard
tr: Ekran Klavyesi'ni taşı

en: Move keyboard
tr: Klavyeyi taşı

en: Movement only
tr: Sadece taşımada

en: Must be an integer number
tr: Bir tam sayı olmalı

en: My layouts
tr: Düzenlerim

en: Name
tr: Ad

en: Neutral face
tr: Yüzün doğal duruşu işareti

en: New Input Device
tr: Yeni Girdi Aygıtı

en: New snippet
tr: Yeni parçacık

en: No system defaults found.
tr: Sistem varsayılanları bulunamadı.

en: None
tr: Hiçbiri

en: Number block and function keys
tr: Numara Bölümü ve Fonksiyon Tuşları

en: Number block and snippets
tr: Numara bloğu ve parçacıklar

en: Onboard
tr: Ekran Klavyesi

en: Onboard Preferences
tr: Onboard Tercihleri

en: Onboard Settings
tr: Ekran Klavyesi Ayarları

en: Onboard has detected a new input device
tr: Ekran Klavyesi yeni bir girdi aygıtı algıladı

en: Onboard is configured to appear with the dialog to unlock the screen; for example to dismiss the password-protected screensaver.
    
    However the system is not configured anymore to use Onboard to unlock the screen. A possible reason can be that another application configured the system to use something else.
    
    Would you like to reconfigure the system to show Onboard when unlocking the screen?
tr: Ekran klavyesi, ekran kilidini açmak için iletişim kutusu görünümünde yapılandırıldı; örneğin, parola korumalı ekran koruyucusunu açmak için.
    
    Ancak sistem, bundan sonra ekran kilidini açmak için Ekran Klavyesi kullanmaya yapılandırılmadı. Başka bir uygulama sistemi yapılandırmış olabilir.
    
    Ekran kilidini açarken Ekran Klavyesi'nin görünmesi için sistemi tekrar yapılandırmak ister misiniz?

en: Onboard is configured to appear with the dialog to unlock the screen; for example to dismiss the password-protected screensaver.
    
    However this function is disabled in the system.
    
    Would you like to activate it?
tr: Ekran klavyesi, ekran kilidini açmak için iletişim kutusu görünümünde yapılandırıldı; örneğin, parola korumalı ekran koruyucusunu açmak için.
    
    Bununla beraber bu işlev sistem içinde etkisizdir.
    
    Etkinleştirmek ister misiniz?

en: Onboard on-screen keyboard
tr: Ekran klavyesi

en: Onboard onscreen keyboard
tr: Onboard ekran klavyesi

en: Onboard onscreen keyboard settings
tr: Onboard ekran klavyesi ayarları

en: Once hidden by a physical key-press, auto-show is paused. Select the pause duration here.
tr: Fiziksel tuşa basıldıktan sonra gizli bir kez otomatik gösterisi durdurulur. Burada duraklama süresini seçin.

en: Only move when necessary
tr: Yalnızca gerektiğinde hareket ettir

en: Options
tr: Seçenekler

en: Other _Languages
tr: Diğer _Diller

en: Override auto-detection and manually select quirks
    QUIRKS={metacity|compiz|mutter}
tr: Otomatik tespiti yoksayın ve kaçanakları (quirk) kendiniz seçin
    QUIRKS={metacity|compiz|mutter}

en: Pause
tr: Duraklat

en: Pause learning
tr: Öğrenmeyi duraklat

en: Peace symbol
tr: Barış simgesi

en: Persevering face
tr: Çok Azimli yüz işareti

en: Pg&#10;Dn
tr: Aşağı kaydır

en: Pg&#10;Up
tr: Yukarı kaydır

en: Place sound in space
tr: Uzayda ses yerleştirin

en: Place sound in space between speakers depending on the key's position on screen
tr: Ekranda anahtarın konumuna bağlı hoparlörler arasındaki boşlukta ses yerleştirin

en: Play click sound on keypress.
tr: Tuşa basıldığında tıklama sesi çal.

en: Play sound
tr: Ses çal

en: Pouting face
tr: Somurtan yüz işareti

en: Preferences
tr: Tercihler

en: Press a button...
tr: Bir basıya bas...

en: Press a key...
tr: Bir basıya basın...

en: Previous suggestions
tr: Önceki öneriler

en: Primary Monitor
tr: Birincil Ekran

en: Profiles
tr: Profiller

en: Progress the highlight only while the switch is held down.
tr: Seçili alanı sadece buton basılıyken işle.

en: Push button
tr: Düğme

en: Quit
tr: Çıkış

en: Quit Keyboard
tr: Klavyeden Çık

en: Quit Onboard
tr: Ekran Klavyesi'nden Çık

en: R_oundness:
tr: _Yuvarlaklık

en: Radioactive sign
tr: Radyoaktif simgesi

en: Remember new words, their recency and frequency to improve the suggestions over time.
tr: Yeni kelimeleri, ne zaman kullanıldığını ve kullanım sıklığını önerileri zamanla geliştirmek çin hatırla.

en: Remember nothing
tr: Hiçbir şey hatırlama

en: Remember what Onboard theme was last used for every system theme.
tr: Ekran Klavyesi'nin her sistem teması için kullanılmış temasını hatırla.

en: Remove '{}' everywhere.
tr: Her yerdeki '{}' işaretini kaldir

en: Remove '{}' only where it occures at sentence begin.
tr: Bu cümlede sadece '{}' ile başlayanları kaldır

en: Remove '{}' only where it occures at text begin.
tr: Metinde sadece '{}' ile başlayanları kaldır

en: Remove word suggestion
tr: Kelime önerisini kaldır

en: Reset selected theme to Onboard defaults?
tr: Seçtiğiniz tema, Ekran Klavyesi'nin geçerli görünümü olarak kullanılsın mı?

en: Resize Protection
tr: Korumayı Yeniden Boyutlandır

en: Return
tr: Geri dön

en: Right
tr: Sağ

en: Right click
tr: Sağ tıklama

en: S_ize:
tr: _Boyut:

en: S_nippet:
tr: _Parçacık:

en: Sc_an cycles:
tr: Dönüşleri _tara:

en: Scanner Settings
tr: Tarayıcı Ayarları

en: Scroll
tr: Kaydır

en: Seconds of inactivity until active modifiers and layer keys are released. 0 to disable.
tr: Etkin düzenleyiciler ve katman tuşlarının bırakılacağı saniye cinsinden eylemsizlik süresi. Kapatmak için 0.

en: Select a scanning _profile:
tr: Tarama _profilini seçin:

en: Set _transparency to
tr: Saydamlığı _ayarla

en: Set and Settings
tr: Ayarlar ve Atamalar

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Shadow
tr: Gölge

en: Show Onboard when the dialog to unlock the screen appears; this way Onboard can be used for example to enter the password to dismiss the screensaver when it is set to ask for it.
tr: Ekran parolasını yazmak istediğimde Ekran Klavyesi'ni aç; bu sayede Ekran Klavyesi, örneğin parola korumalı bir ekran koruyucudan çıkmak istediğinizde parolayı yazmanız için etkin olacaktır.

en: Show Onboard when there is a recognized text window in focus. Requires Gnome Accessibility.
tr: Metin penceresi etkin olduğunda Ekran Klavyesi ile bütünleşik göster. Gnome Erişilebilirliği gerektiriyor.

en: Show _suggestions
tr: _Önerileri göster

en: Show _tooltips
tr: Araç _ipuçlarını göster

en: Show a button for language selection.
tr: Dil seçimi için bir düğme göster.

en: Show a floating icon on the desktop when Onboard is hidden. A click on the icon makes Onboard reappear.
tr: Ekran Klavyesi gizli çalışırken masaüstünde değişen bir simge göster. Simge üzerine bir kez tıkladığımda Ekran Klavyesi görünür olsun.

en: Show always on visible _workspace
tr: Her zaman görünür _çalışma alanında göster

en: Show button to pause learning
tr: Öğrenmeyi durdurmak için düğme göster

en: Show characters reachable with or without the shift key.
tr: Kaydırma tuşuna basarak ya da basmadan erişilebilir karakterleri göster.

en: Show floating _icon when Onboard is hidden
tr: Ekran Klavyesi gizli çalışırken değişen _simge göster

en: Show label popups
tr: Etiket bildirilerini göster

en: Show label popups above pressed keys.
tr: Basılan tuşun üzerinde etiket bildirilerini göster

en: Show lan_guage switcher
tr: Dil değiştiriciyi _göster

en: Show more suggestions arrow
tr: Daha fazla öneri ok göster

en: Show secondary labels
tr: İkincil etiketleri göster

en: Show spelling suggestions
tr: Yazım denetimi önerilerini göster

en: Show the desktop through the gaps between keys.
tr: Tuşlar arasındaki boşluklarda masaüstü gözüksün.

en: Show the status item. A click on that icon hides or shows Onboard.
tr: Durum öğesini göster. Simge üzerine bir kez tıkladığımda Ekran Klavyesi gizlensin veya görünsün.

en: Show tooltips for the keyboard&apos;s buttons.
tr: Klavye&apos;s tuşları için araç ipuçlarını göster.

en: Show tooltips for the keyboard's buttons.
tr: Klavye tuşları için ipuçlarını göster.

en: Show when _unlocking the screen
tr: Ekran kilidini _açarken göster

en: Show window _decoration
tr: Pencere _dekorasyonunu göster

en: Show window caption and frame.
tr: Pencere yazı ve çerçevesini göster

en: Show/Hide options
tr: Gösterme/Gizleme seçenekleri

en: Shrink the available space for maximized windows.
tr: Büyütülmüş pencereler için kullanılabilir alanı daralt.

en: Shrink workarea
tr: Çalışma alanını daralt

en: Silently fail to start in the given desktop environments. DESKTOPS is a comma-separated list of XDG desktop names, e.g. GNOME for GNOME Shell.
tr: Belirtilen masaüstü ortamında sessiz başlatma başarısız. MASAÜSTLERİ, XDG masaüstü isimlerinin virgül ile ayrılmış listesidir. Örn. GNOME Kabuğu için GNOME

en: Skull and crossbones
tr: Kuru kafa ve çapraz kemikler

en: Smiling face
tr: Gülen yüz

en: Smiling face with halo
tr: Başında yuvarlak haleli yülen yüz işareti

en: Smiling face with heart-shaped eyes
tr: Kalp şeklinde gözlü gülen yüz

en: Smiling face with horns
tr: Şeytani gülüş karakter işareti

en: Smiling face with open mouth and smiling eyes
tr: Gülen göz ve açık ağızlı gülen yüz

en: Smiling face with smiling eyes
tr: Gülen gözlü gülen yüz

en: Smiling face with sunglasses
tr: Güneş gözlüklü gülen yüz

en: Smirking face
tr: Gözler kapalı yarı gülümseme

en: Snippet %d is already in use.
tr: Parça %d kullanımda.

en: Snippet Text
tr: Ön bilgi Metni

en: Snippet {}
tr: Parçaçık {}

en: Snippets
tr: Parçacıklar

en: Snippets are pieces of text which are entered when the corresponding button in Onboard is pressed.
tr: Kod parçacıkları, Ekran Klavyesi'nde ilgili düğmeye basıldığında girilen metin parçalarıdır.

en: Space
tr: Boşluk

en: Space efficient desktop keyboard
tr: Ekili boşluklu masaüstü klavyesi

en: Special Characters
tr: Özel Karakterler

en: Special characters for interactive whiteboards
tr: Etkileşimli Beyaz Tahta'lar için özel karakterler

en: Special characters for interactive whiteboards, wide
tr: Etkileşimli tahtalar için özel karakterler, geniş

en: Spell-check backend:
tr: Yazım denetimi arkaucu:

en: Spelling suggestion
tr: Yazım önerileri

en: Start Onboard _hidden
tr: Ekran Klavyesi'ni _gizli başlat

en: Start Onboard hidden.
tr: Ekran Klavyesi'ni gizli başlat.

en: Start in XEmbed mode, e.g. for gnome-screensaver
tr: 'XEmbed' kipinde başlat, örn. 'gnome-screensaver' için

en: Status icon _provider:
tr: Durum simgesi _sağlayıcı:

en: Stay hidden:
tr: Gizli kal:

en: Step
tr: Basamak

en: Step _only during switch down
tr: _Yalnızca kapalıyken adımla

en: Step forward and backward through the available suggestions.
tr: Mevcut önerileri arasında ileri ve geri adım.

en: Step scan for 2 switches
tr: İki anahtar için adımsal tarama.

en: Sub-, Superscripts; Fractions
tr: Alt, üst indisler; Kesirler

en: Swap the scan actions after every key activation. The Step action will become the Activate action and vice versa.
tr: Her tuş etkinleştiğinde tarama işlemlerini değiştir. Adım işlemi, Etkinleştir uygulaması veya bunun tersi olacak.

en: System defaults: Invalid enum value for key '{}' in section '{}': {}
tr: Sistem varsayılanları: '{}' anahtarı için '{}' alanında geçersiz numaralandırma değeri: {}

en: System defaults: Invalid value for key '{}' in section '{}'
      {}
tr: Sistem varsayılanları: '{}' bölümünde '{}' anahtarı için geçersiz değer
      {}

en: System defaults: Unknown key '{}' in section '{}'
tr: Sistem varsayılanları: '{}' bölümünde '{}' bilinmeyen anahtarı

en: System settings not found ({}): {}
tr: Sistem özelliği bulunamadı ({}): {}

en: Temporarily enable SHIFT when clicking with the secondary button.
tr: İkincil buton ile basıldığında SHIFT tuşunu geçici olarak etkinleştir.

en: The number of keys the scanner steps back before moving forward again.
tr: Tarayıcının tekrar ilerlemeden önce kaç anahtar geri gittiği.

en: The number of times the scanner cycles through the entire keyboard before it stops.
tr: Tarayıcı döngülerinin tüm klavye aracılığıyla durmadan önceki sayısı.

en: The selected device should not control the system mouse cursor or the keyboard caret.
tr: Seçili aygıt, sistem fare imlecini ya da klavyesini kontrol edemedi.

en: The spell check engine to use.
tr: Kullanılacak olan yazım denetimi motoru.

en: The time the scanner rests on a key  while moving backwards. (in seconds)
tr: Tarayıcının geri hareket ederken bir anahtarda durakladığı süre. (saniye olarak)

en: The time the scanner rests on a key  while progressing forward. (in seconds)
tr: Tarayıcının ilerlerken bir anahtarda durakladığı süre. (saniye olarak)

en: The time the scanner rests on a key or group before moving to the next. (in seconds)
tr: Zaman tarayıcısı bir tuşta beklesin ya da grupta sonrakine geçmeden önce beklesin. (saniye olarak)

en: Theme
tr: Tema

en: Theme file (.theme) or name
tr: Tema dosyası (.theme) ya da adı

en: This theme file already exists.
    '{filename}'
    
    Overwrite it?
tr: Bu tema dosyası zaten var.
    '{filename}'
    
    Üzerine yazılsın mı?

en: This will only affect learned suggestions.
tr: Bu sadece öğrenilen öneriyi etkileyecek.

en: Time in seconds before a click is triggered.
tr: Tıklama tetiklenmeden önce saniye cinsinden geçecek süre.

en: Tired face
tr: Yorgun yüz işareti

en: Toggle click helpers
tr: Tıklama yardımcılarını aç/kapa

en: Top
tr: Üst

en: Transparency
tr: Şeffaflık

en: Transparency of the keyboard background
tr: Klavye artalanının şeffaflığı

en: Transparency of the whole keyboard window. Requires compositing.
tr: Tüm klavye penceresinin saydamlığı. Birleşiklik gerektirir.

en: Transparency when the pointer leaves the keyboard. Requires compositing.
tr: İmleç klavyeden ayrılınca şeffaflaştır. Birleşiklik gerektirir.

en: Try harder to keep Onboard above anything on-screen.
tr: Ekran Klavyesi'ni tüm pencerelerin üzerinde görünmesi için zorla.

en: Typing Assistance
tr: Yazma Yardımcısı

en: Ubuntu Logo
tr: Ubuntu Logosu

en: Umbrella
tr: Şemsiye

en: Unable to read theme '{}'
tr: '{}' Teması okunamıyor

en: Unamused face
tr: Hiç komik değil ifadeli yüz işareti

en: Universal Access
tr: Evrensel Erişim

en: Up
tr: Yukarı

en: Upper case on right click
tr: Sağ tıklama ile büyük harfe çevir

en: Use device
tr: Aygıtı kullan

en: Victory hand
tr: Elle zafer işareti

en: Weary face
tr: Çok Yorgun yüz işareti

en: When Inactive
tr: Pasif olduğunda

en: While  learning is paused:
tr: Öğrenimdeyken duraklatılır:

en: White club suit
tr: Beyaz Sinek işareti

en: White diamond suit
tr: Beyaz Elmas işareti

en: White heart suit
tr: Beyaz kalp işareti

en: White spade suit
tr: Beyaz Maça işareti

en: White star
tr: Beyaz yıldız

en: White sun with rays
tr: ışınlı beyaz güneş

en: White telephone
tr: Beyaz telefon

en: Wind_ow:
tr: Penc_ere:

en: Window
tr: Pencere

en: Window options
tr: Pencere seçenekleri

en: Window size, widthxheight
tr: Pencere boyutu, genişlik*yükseklik

en: Window x position
tr: Pencere x konumu

en: Window y position
tr: Pencere y konumu

en: Winking face
tr: Sol göz kırpma işareti

en: Word Suggestions
tr: Kelime Önerileri

en: Words typed while this button is pressed won't be remembered.
tr: Bu düğme basılıyken yazılan kelimeler hatırlanmayacak.

en: Writing hand
tr: Kalem tutan el işareti

en: _Alternate switch actions
tr: _Alternatif anahtar eylemleri

en: _Angle:
tr: _Açı:

en: _Attributes:
tr: _Öznitelikler:

en: _Auto-show when editing text
tr: Yazıyı düzenlerken _kendiliğinden-göster

en: _Background:
tr: _Artalan:

en: _Backtrack interval:
tr: _Geri dönüş aralığı:

en: _Border:
tr: _Kenarlık:

en: _Button label:
tr: _Düğme etiketi:

en: _Cancel
tr: _Vazgeç

en: _Delay:
tr: _Gecikme:

en: _Delete
tr: _Sil

en: _Font:
tr: _Yazı tipi:

en: _Force window to top
tr: Pencereyi en üste _zorla

en: _Forward interval:
tr: _İlerleme aralığı:

en: _Help
tr: _Yardım

en: _Hide Onboard
tr: Ekran Klavyesi'ni gi_zle

en: _Input event source:
tr: olay _Giriş kaynağı

en: _Key:
tr: _Anahtar:

en: _Learn from typed text
tr: Yazılan _metinden öğren

en: _Long press action:
tr: _Uzun basma hareketi:

en: _Motion threshold:
tr: _Hareket eşiği:

en: _No background
tr: Artalan _yok

en: _Preferences
tr: _Tercihler

en: _Quit
tr: _Çık

en: _Remove suggestion…
tr: Öneriyi kaldı_r

en: _Reset
tr: _Sıfırla

en: _Save snippet
tr: Parçacığı _kaydet

en: _Select an input device:
tr: Bir aygıt girdisi _seç:

en: _Show Onboard
tr: Ekran Klavyesi'ni _göster

en: _Show status icon
tr: Durum simgesini _göster

en: _Step interval:
tr: _Adım aralığı:

en: _Strength:
tr: _Keskinlik:

en: _Style:
tr: _Biçim:

en: _Super key:
tr: _Süper Basısı

en: _Touch input:
tr: _Dokunma girişi:

en: _Use this device only for scanning
tr: _Bu aygıtı sadece tarama için kullan

en: after
tr: sonra

en: color scheme '{filename}' does not exist
tr: '{filename}' renk şeması mevcut değil

en: copy_layouts failed, unsupported layout format '{}'.
tr: copy_layouts başarısız, desteklenmeyen yerleşim düzeni '{}'.

en: copying layout '{}' to '{}'
tr: düzen '{}' den '{}' e kopyalanıyor

en: copying svg file '{}' to '{}'
tr: '{}' svg dosyası '{}' 'a kopyalanıyor

en: failed to create directory '{}': {}
tr: '{}': {} klasörü oluşturulamadı

en: failed to find {description} '{filename}'
tr: {description} '{filename}' bulma işlemi başarısız

en: failed to migrate user directory.
tr: Kullanıcı dizini değiştirirken hata oluştu.

en: forever
tr: daima

en: gsettings schema for '{}' is not installed
tr: '{}' için gsettings şeması kurulu değil

en: layout '{filename}' does not exist
tr: '{filename}' düzeni mevcut değil

en: multi-touch
tr: çoklu dokunma

en: never
tr: asla

en: no window transparency available; screen doesn't support alpha channels
tr: Pencere saydamlığı kullanılamaz; ekran alfa kanallarını desteklemiyor

en: none
tr: hiçbiri

en: seconds
tr: saniye

en: single-touch
tr: tek dokunma

en: theme '{filename}' does not exist
tr: '{filename}' teması mevcut değil

en: unable to locate '{filename}', loading default {description} instead
tr: '{filename}' saptanamadı, bunun yerine öntanımlı {description} yükleniyor

en: {description} '{filename}' not found yet, retrying in default paths
tr: {description} '{filename}' henüz bulunamadı, varsayılan yollar tekrar deneniyor

en: {description} '{filename}' not found yet, searching in paths {paths}
tr: {description} '{filename}' henüz bulunamadı, {paths} bölümünde aranıyor

en: {description} '{filepath}' found.
tr: {description} '{filepath}' bulundu.
