LibFM 1.2 - en to tr translation catalogue (376 entries)

en: %s files
tr: Dosyalar %s

en: %u byte | %u bytes
tr[0]: %u bayt

en: (None)
tr: (Hiç)

en: <No subfolders>
tr: <Alt dizin yok>

en: <b>%s file:</b>
tr: <b>Dosya %s:</b>

en: <b>%s files:</b>
tr: <b>Dosyalar %s:</b>

en: <b>Access Control</b>
tr: <b>Erişim Kontrolü</b>

en: <b>C_hange content:</b>
tr: <b>İçeriği _değiştir:</b>

en: <b>C_ommand line to execute:</b>
tr: <b>Ç_alıştırılacak komut satırı:</b>

en: <b>Choose icon from:</b>
tr: <b>Şuradan bir simge seç:</b>

en: <b>Co_mmand:</b>
tr: <b>K_omut:</b>

en: <b>D_escription:</b>
tr: <b>_Tanım:</b>

en: <b>Data transferred:</b>
tr: <b>Taşınan veri:</b>

en: <b>Errors occurred before file operation was stopped.</b>
tr: <b>Dosya işlemi durmadan önce hatalar meydana geldi.</b>

en: <b>Errors occurred:</b>
tr: <b>Oluşan hatalar:</b>

en: <b>File Contain_s:</b>
tr: <b>Do_sya içeriği:</b>

en: <b>File Size</b>
tr: <b>Dosya Boyutu</b>

en: <b>File Type</b>
tr: <b>Dosya Türü:</b>

en: <b>File _Name Patterns:</b>
tr: <b>Dosya Adı _Kalıpları:</b>

en: <b>File operation is in progress...</b>
tr: <b>Dosya işlemi sürüyor...</b>

en: <b>File type:</b>
tr: <b>Dosya türü:</b>

en: <b>File:</b>
tr: <b>Dosya:</b>

en: <b>G_roup:</b>
tr: <b>Gr_ubu:</b>

en: <b>In:</b>
tr: <b>Konum:</b>

en: <b>Last Modified Time</b>
tr: <b>Son Düzenlenme Zamanı:</b>

en: <b>Last access:</b>
tr: <b>Son erişim:</b>

en: <b>Last modification:</b>
tr: <b>Son değişiklik:</b>

en: <b>Last permissions change:</b>
tr: <b>Son izin değişikliği:</b>

en: <b>Location:</b>
tr: <b>Konumu:</b>

en: <b>Mail Client</b>
tr: <b>Posta İstemcisi</b>

en: <b>O_wner:</b>
tr: <b>_Sahibi:</b>

en: <b>Open _with:</b>
tr: <b>Ş_ununla Aç:</b>

en: <b>Plac_es to Search:</b>
tr: <b>Ara_ma Alanları:</b>

en: <b>Select an application to open "%s" files</b>
tr: <b>"%s" dosyalarını açmak için bir uygulama seç</b>

en: <b>Size on disk:</b>
tr: <b>Diskteki boyutu:</b>

en: <b>Special bits:</b>
tr: <b>Özel bitler:</b>

en: <b>Target file:</b>
tr: <b>Hedef dosya:</b>

en: <b>Terminal Emulator</b>
tr: <b>Uçbirim Öykünücüsü</b>

en: <b>The file operation was completed with errors.</b>
tr: <b>Dosya işlemi bazı hatalar ile tamamlandı.</b>

en: <b>There is already a file with the same name in this location.</b>
    
    Do you want to replace the existing file
tr: <b>Bu konumda aynı isimde başka bir dosya bulunuyor.</b>
    
    Varolan dosyayı değiştirmek istiyor musunuz

en: <b>These special codes can be used in the command line:</b>
      <b>%f</b>: Represents a single file name
      <b>%F</b>: Represents multiple file names
      <b>%u</b>: Represents a single URI of the file
      <b>%U</b>: Represents multiple URIs
tr: <b>Komut satırında şu özel kodlar kullanılabilir:</b>
      <b>%f</b>: Tek dosya adını temsil eder
      <b>%F</b>: Birden fazla dosya adını temsil eder
        <b>%u</b>: Tek bir dosya URI'sini temsil eder
      <b>%U</b>: Birden fazla dosya URI'sini temsil eder

en: <b>Time remaining:</b>
tr: <b>Kalan Süre:</b>

en: <b>To:</b>
tr: <b>Şuraya:</b>

en: <b>Total count of files:</b>
tr: <b>Toplam dosya sayısı:</b>

en: <b>Total size of files:</b>
tr: <b>Dosyaların toplam boyutu:</b>

en: <b>Web Browser</b>
tr: <b>Web Tarayıcısı</b>

en: <b>_Access content:</b>
tr: <b>_Erişim içeriği:</b>

en: <b>_Application name (optional, set it to keep association)</b>
tr: <b>Uygulama _adı (isteğe bağlı)</b>

en: <b>_Execute:</b>
tr: <b>_Çalıştır:</b>

en: <b>_Name:</b>
tr: <b>_İsim:</b>

en: <b>_Tooltip:</b>
tr: <b>_Araç ipucu:</b>

en: <b>_View content:</b>
tr: <b>İçe_riği göster:</b>

en: <b>_Working directory:</b>
tr: <b>_Çalışma dizini:</b>

en: Any valid content type can be entered here. Wildcard '*' is allowed at end of the type. Multiple types should be separated with ';'.
tr: Buraya geçerli herhangi bir tür girilebilir. Her türün sonunda '*' joker karakteri kullanılabilir. Birden fazla girdi ';' ile ayrılmalıdır.

en: Anyone
tr: Herkes

en: Applications
tr: Uygulamalar

en: Are you sure you want to empty the trash can?
tr: Çöp kutusunu gerçekten boşaltmak istiyor musunuz?

en: Blank Blu-Ray Disc
tr: Boş Blu-Ray Disk

en: Blank Blu-Ray R Disc
tr: Boş Blu-Ray R Disk

en: Blank Blu-Ray RW Disc
tr: Boş Blu-Ray RW Disk

en: Blank CD-R Disc
tr: Boş CD-R Disk

en: Blank CD-ROM Disc
tr: Boş CD-ROM Disk

en: Blank CD-RW Disc
tr: Boş CD-RW Disk

en: Blank DVD+R DL Disc
tr: Boş DVD+R DL Disk

en: Blank DVD+R Disc
tr: Boş DVD+R Disk

en: Blank DVD+RW DL Disc
tr: Boş DVD+RW DL Disk

en: Blank DVD+RW Disc
tr: Boş DVD+RW Disk

en: Blank DVD-RAM Disc
tr: Boş DVD-RAM Disk

en: Blank DVD-ROM Disc
tr: Boş DVD-ROM Disk

en: Blank DVD-RW Disc
tr: Boş DVD-RW Disk

en: Blank HD DVD Disc
tr: Boş HD DVD Disk

en: Blank HD DVD-R Disc
tr: Boş HD DVD-R Disk

en: Blank HD DVD-RW Disc
tr: Boş HD DVD-RW Disk

en: Blank MO Disc
tr: Boş MO Disk

en: Blank MRW Disc
tr: Boş MRW Disk

en: Blank MRW/W Disc
tr: Boş MRW/W Disk

en: Blank Optical Disc
tr: Boş Optik Disk

en: Blu-Ray Disc
tr: Blu-Ray Disk

en: Blu-Ray R Disc
tr: Blu-Ray R Disk

en: Blu-Ray RW Disc
tr: Blu-Ray RW Disk

en: By File _Type
tr: Dosya _Türüne göre

en: By _Modification Time
tr: _Düzenlenme zamanına göre

en: By _Name
tr: _İsme göre

en: By _Size
tr: _Boyuta göre

en: CD-R Disc
tr: CD-R Disk

en: CD-ROM Disc
tr: CD-ROM Disk

en: CD-RW Disc
tr: CD-RW Disk

en: C_ontent
tr: İç_erik

en: C_opy Here
tr: Buraya K_opyala

en: C_ustom Command Line
tr: _Özel Komut Satırı

en: Cancelled
tr: İptal edildi

en: Cannot access destination file
tr: Hedef dosyaya erişilemiyor

en: Cannot copy a folder into its sub folder
tr: Dizin kendi alt-dizinine kopyalanamaz

en: Cannot copy file '%s': not supported
tr: Dosya kopyalanamıyor '%s': desteklenmiyor

en: Cannot create XML definition for '%s'
tr: '%s' için XML tanımlaması oluşturulamıyor

en: Cannot create a link on non-native filesystem
tr: Tam uyumlu olmayan dosya sisteminde bir bağlantı oluşturulamaz

en: Cannot create menu item '%s'
tr: '%s' menü ögesi oluşturulamıyor

en: Cannot move a folder into its sub folder
tr: Dizin kendi alt-dizinine taşınamaz

en: Cannot set working directory to '%s': %s
tr: Çalışma dizini '%s' olarak ayarlanamıyor: %s

en: Cannot untrash file '%s': original path not known
tr: Çöpteki '%s' dosyası geri alınamadı: özgün yol bilinmiyor

en: Case insensiti_ve
tr: Büyük _küçük harfe duyarlı

en: Change hidden status isn't supported for menu directory
tr: Menü dizini için gizlilik durumunu değiştirmek desteklenmiyor

en: Changes active tab
tr: Etkin sekmeyi değiştirir

en: Changing attributes of
tr: Dosya öznitelikleri değiştiriliyor:

en: Changing attributes of files
tr: Dosya öznitelikleri değiştiriliyor

en: Character reference '%-.*s' does not encode a permitted character
tr: Karakter referansı '%-.*s' izin verilen karakteri kodlamıyor

en: Character reference did not end with a semicolon; most likely you used an ampersand character without intending to start an entity - escape ampersand as &amp;
tr: Karakter referansı noktalı virgül ile bitmemiş; büyük ihtimalle bir özvarlık başlatmak istemeksizin ve karakteri kullandınız - ve işaretini &amp; olarak kullanabilirsiniz

en: Choose An Icon...
tr: Bir Simge Seç...

en: Choose Application
tr: Uygulamayı Seç

en: Choose Date
tr: Bir Tarih Seçin

en: Choose Executable File
tr: Çalıştırılabilir Dosyayı Seçin

en: Choose a date from the following calendar
tr: Aşağıdaki takvimden bir tarih seçin

en: Co_mpress...
tr: _Sıkıştır...

en: Command line:
tr: Komut satırı:

en: Command to execute when the application icon is activated
tr: Uygulama simgesi etkinleştirildiğinde çalıştırılacak komut

en: Confirm
tr: Onayla

en: Confirm File Replacing
tr: Dosyayı Değiştirmeyi Onayla

en: Copy Pa_th(s)
tr: Yolları Ko_pyala

en: Copying
tr: Kopyalanıyor

en: Could not determine content type of file '%s' to launch it
tr: Çalıştırmak üzere '%s' dosyası içerik türü tespit edilemedi

en: Create _New...
tr: Yeni _Oluştur...

en: Create new or change existing desktop entry
tr: Yeni bir masaüstü girdisi oluştur veya mevcutu değiştir

en: Creating %s
tr: %s oluşturuluyor

en: Creating ...
tr: Oluşturuluyor ...

en: Creating New Folder
tr: Yeni Dizin Oluşturuluyor

en: Creating link
tr: Bağlantı oluşturuluyor

en: Creating links to files
tr: Dosyalara bağlantılar oluşturuluyor

en: Customize
tr: Özelleştir

en: DVD+R DL Disc
tr: DVD+R DL Disk

en: DVD+R Disc
tr: DVD+R Disk

en: DVD+RW DL Disc
tr: DVD+RW DL Disk

en: DVD+RW Disc
tr: DVD+RW Disk

en: DVD-RAM Disc
tr: DVD-RAM Disk

en: DVD-ROM Disc
tr: DVD-ROM Disk

en: DVD-RW Disc
tr: DVD-RW Disk

en: Deleting
tr: Siliniyor

en: Description
tr: Tanım

en: Desktop
tr: Masaüstü

en: Destination does not exist
tr: Hedef mevcut değil

en: Destination is a sub folder of source
tr: Hedef, kaynağın bir alt klasörü

en: Detailed _List View
tr: Ayrıntılı _Liste Görünümü

en: Devices
tr: Aygıtlar

en: Directory Tree
tr: Dizin Ağacı

en: Do you want to delete the %d selected file? | Do you want to delete the %d selected files?
tr[0]: Seçilen %d dosyayı silmek istiyor musunuz?

en: Do you want to delete the file '%s'?
tr: Seçilen '%s' dosyasını silmek istiyor musunuz?

en: Do you want to move the %d selected file to trash can? | Do you want to move the %d selected files to trash can?
tr[0]: Seçilen %d dosyayı çöp kutusuna göndermek istiyor musunuz?

en: Do you want to move the file '%s' to trash can?
tr: '%s' dosyasını çöp kutusuna göndermek istiyor musunuz?

en: Do you want to recursively apply these changes to all files and sub-folders?
tr: Bu değişiklikleri bütüm dosyalara ve alt dizinlere uygulamak istiyor musunuz?

en: Document ended unexpectedly
tr: Belge beklenmedik şekilde sonlandı

en: Document was empty or contained only whitespace
tr: Belge boş veya sadece boşluk karakteri içeriyor

en: Duplicate handler for tag <%s>
tr: <%s> etiketi için yinelenmiş çalıştırıcı

en: E_xtract To...
tr: Çıkarılacak _Konum...

en: Element '%s' was closed but no element was opened
tr: '%s' öğesi kapatıldı ama açık öğe yoktu

en: Element '%s' was closed but the currently open element is '%s'
tr: '%s' öğesi kapatılmış, fakat şu an açık öğe '%s'

en: Empty File
tr: Boş Dosya

en: Empty entity '&;' seen; valid entities are: &amp; &quot; &lt; &gt; &apos;
tr: Boş girdi '&;' görüldü; geçerli ögeler: &amp; &quot; &lt; &gt; &apos;

en: Empty value
tr: Boş değer

en: Enter a name for empty file:
tr: Dosya için bir isim girin:

en: Enter a name for the new %s:
tr: Yeni %s için bir isim girin:

en: Enter a name for the newly created folder:
tr: Yeni oluşturulan dizin için bir isim girin:

en: Enter a new name:
tr: Yeni bir isim girin:

en: Entity did not end with a semicolon; most likely you used an ampersand character without intending to start an entity - escape ampersand as &amp;
tr: Özvarlık noktalı virgül ile bitmiyor; büyük ihtimalle bir özvarlık başlatmak istemeksizin ve karakteri kullandınız - ve işaretini &amp; olarak kullanabilirsiniz

en: Entity name '%-.*s' is not known
tr: Varlık adı '%-.*s' bilinmiyor

en: Error
tr: Hata

en: Executable files
tr: Uygulama dosyaları

en: Execute File
tr: Dosyayı Çalıştır

en: Execute custom command line to open files
tr: Dosyaları açmak için özel bir komut çalıştır

en: Execute in _Terminal
tr: Uçbirimde _Çalıştır

en: Extension
tr: Uzantı

en: Extract _Here
tr: Buraya _Çıkar

en: Failed to parse '%-.*s', which should have been a digit inside a character reference (&#234; for example) - perhaps the digit is too large
tr: Karakter referansı içinde bir rakam olması gereken '%-.*s' ayrıştırılamadı (örneğin; &#234;) - rakam çok büyük olabilir

en: File Associations
tr: İlişkilendirilmiş Dosya Türleri

en: File Properties
tr: Dosya Özellikleri

en: File _Type
tr: Dosya _Türü

en: Files of different types
tr: Farklı türlerdeki dosyalar

en: Files on this system are hidden if their name starts with a dot ('.'). Hit <Ctrl+H> to toggle displaying hidden files.
tr: Bu sistemdeki dosyalar, isimleri nokta ('.') ile başlarsa gizlidirler. Gizli dosyaların görünürlüğünü değiştirmek için <Ctrl+H> tuşlarına basın.

en: Filesystem Root
tr: Dosya Sistemi Kök Dizini

en: Finished
tr: Tamamlandı

en: FmMenuVFileMonitor: folder '%s' not found in menu cache
tr: FmMenuVFileMonitor: '%s' dizini menü önbelleğinde bulunamadı

en: Folde_rs
tr: Klasör_ler

en: Folder
tr: Dizin

en: Folder Prop_erties
tr: Klasör _Özellikleri

en: Folder location bar
tr: Dizin konum çubuğu

en: Generic name of the application
tr: Uygulamanın genel adı

en: HD DVD Disc
tr: HD DVD Disk

en: HD DVD-R Disc
tr: HD DVD-R Disk

en: HD DVD-RW Disc
tr: HD DVD-RW Disk

en: H_ide
tr: G_izle

en: Hidden file
tr: Gizli dosya

en: Hide or unhide the file
tr: Dosyayı gizle veya göster

en: Home Folder
tr: Ev Dizini

en: Icon of the file in folder view
tr: Dizin görünümünde dosyanın simgesi

en: Image files
tr: Resim dosyaları

en: Installed Applications
tr: Kurulu Uygulamalar

en: Invalid char '%c' at end of attribute value, expected '%c'
tr: Nitelik değerinin sonunda geçersiz char '%c' değeri, '%c' beklendi

en: Invalid char '%c' at start of attribute value
tr: Değer niteliği başlangıcında geçersiz '%c' char değeri

en: Invalid description of thumbnailer application
tr: Küçük resim uygulamasının geçersiz açıklaması

en: Invalid desktop entry file: '%s'
tr: Geçersiz masaüstü girdi dosyası: '%s'

en: Invalid destination
tr: Geçersiz hedef

en: Invalid menu directory
tr: Geçersiz menü dizini

en: Invalid menu directory '%s'
tr: Geçersiz menü dizini '%s'

en: Invalid menu item
tr: Geçersiz menü ögesi

en: Invalid operation with menu root
tr: Kök menüsü ile geçersiz işlem

en: Invalid selection
tr: Geçersiz seçim

en: Invalid value for attribute '%s'
tr: '%s' niteliği için geçersiz değer

en: L_ater than:
tr: E_n erken:

en: Loading...
tr: Yükleniyor...

en: Location
tr: Konum

en: MO Disc
tr: MO Disk

en: MRW Disc
tr: MRW Disk

en: MRW/W Disc
tr: MRW/W Disk

en: Menu cache error
tr: Menü önbellek hatası

en: Menu item name cannot be empty
tr: Menu öge adı boş olamaz

en: Menu path '%s' already exists
tr: '%s' menü yolu zaten mevcut

en: Mingle _Files and Folders
tr: Dos_ya ve Dizinleri Karıştır

en: Modified
tr: Son Değişiklik

en: Move Bookmark _Down
tr: Yer İmini _Aşağı Taşı

en: Move Bookmark _Up
tr: _Yer İmini Yukarı Taşı

en: Move _Right
tr: Sağa _Taşı

en: Move to _Trash
tr: Çöpe _Taşı

en: Moving
tr: Taşınıyor

en: Multiple files
tr: Birden çok dosya

en: Name
tr: İsim

en: Name of menu directory should not end with ".desktop"
tr: Menu dizininin adı ".desktop" ile bitmemeli

en: Name/_Location
tr: İsim/_Konum

en: Network
tr: Ağ

en: New
tr: Yeni

en: No default application is set for MIME type %s
tr: %s MIME türü için öntanımlı bir uygulama ayarlanmadı

en: No default application is set to launch URIs %s://
tr: %s:// URI'lerini çalıştırmak için öntanımlı bir uygulama ayarlanmamış

en: No folders are specified.
tr: Dizin belirtilmedi.

en: No terminal emulator is set in libfm config
tr: Libfm yapılandırmasında bir teminal öykünücüsü atanmamış

en: Nobody
tr: Hiçkimse

en: None
tr: Hiçbiri

en: Only owner and group
tr: Sadece sahibi ve grubu

en: Only search for files of following types:
tr: Sadece aşağıdaki dosya türleri için ara:

en: Only system administrators have the permission to do this.
tr: Bunu sadece sistem yöneticisinin yapmaya yetkisi var.

en: Open _With
tr: _Birlikte Aç...

en: Open _With...
tr: _Birlikte Aç...

en: Operation not supported
tr: İşlem desteklenmiyor

en: Optical Disc
tr: Optik Disk

en: Ot_her:
tr: _Diğer:

en: Owner
tr: Sahibi

en: Pa_ste and Go
tr: Ya_pıştır ve Git

en: Pattern may be either POSIX shell pattern list (with ',' as separator) or POSIX regular expression.
tr: Desen bir POSIX kabuk desen listesi (ayraç olarak ',') veya POSIX düzenli ifadesi olabilir.

en: Permissions
tr: İzinler

en: Places
tr: Yerler

en: Please enter a new name:
tr: Lütfen yeni bir isim girin:

en: Please enter a valid group name or numeric id.
tr: Lütfen geçerli bir grup adı ya da sayısal kimliği giriniz.

en: Please enter a valid user name or numeric id.
tr: Lütfen geçerli bir kullanıcı adı ya da sayısal kimliği giriniz.

en: Preferred Applications
tr: Tercih Edilen Uygulamalar

en: Preparing...
tr: Hazırlanıyor...

en: Prop_erties
tr: _Özellikler

en: Question
tr: Soru

en: RESULT
tr: SONUÇ

en: Re_move from Bookmarks
tr: Yer İ_mlerinden Kaldır

en: Rename Bookmark Item
tr: Yer İmini Yeniden Adlandır

en: Rename File
tr: Dosyayı Yeniden Adlandır

en: Restore trashed files to original paths
tr: Çöpteki dosyaları yerlerine al

en: Restoring
tr: Geri yükleniyor

en: SOURCE
tr: KAYNAK

en: Search
tr: Ara

en: Search Files
tr: Dosyaları Ara

en: Search Results
tr: Arama Sonuçları

en: Search _hidden files
tr: _Gizli dosyaları ara

en: Select Folder
tr: Klasör Seçin

en: Select applications called on click on Web link or e-mail address
tr: Web bağlantısı veya e-posta adresine tıklanıldığında çağrılacak uygulamaları seçin

en: Select the application used to open files of this type
tr: Bu dosya türünü açmak için uygulama seç

en: Setting attribute '%s' not supported
tr: '%s' niteliğini ayarlamak desteklenmiyor

en: Setting display name can be done only for single file
tr: Görüntü adı belirlemek sadece tek bir dosya için yapılabilir

en: Setting target can be done only for single file
tr: Hedef belirlemek sadece tek bir dosya için yapılabilir

en: Shortcut Editor
tr: Kısayol Düzenleyici

en: Show %s
tr: %s Göster

en: Show _Hidden
tr: Gizlileri _Göster

en: Shows list of common places, devices, and bookmarks in sidebar
tr: Kenar çubuğunda ortak yerlerin, aygıtların ve yer imlerinin bir listesini gösterir

en: Shows tree of directories in sidebar
tr: Dizin ağacını kenar çubuğunda göster

en: Size
tr: Boyut

en: Some files cannot be moved to trash can because the underlying file systems don't support this operation.
    Do you want to delete them instead?
tr: Bazı dosyalar dosya sistemi bu eylemi desteklemediğinden dolayı çöp kutusuna gönderilemiyor.
    Bunun yerine kalıcı olarak silmek ister misiniz?

en: Source and destination are the same.
tr: Kaynak ve hedef dosyalar aynı.

en: Space isn't allowed in the close tag
tr: Kapatma etiketinde boşluğa izin verilmiyor

en: Special flags for directory access
tr: Dizin erişimi için özel bayraklar

en: Special flags for file execution
tr: Dosya çalıştırma için özel bayraklar

en: System Applications
tr: Sistem Uygulamaları

en: Te_xt files
tr: _Metin dosyaları

en: The '%s' entry file is broken
tr: '%s' girdi dosyası bozuk

en: The '%s' is a menu directory
tr: '%s' bir menü dizini

en: The '%s' isn't a menu item
tr: '%s' bir menü ögesi değil

en: The URI subpath '%s' contains invalid escaped characters
tr: URI alt yolu '%s' geçersiz olarak çıkış yapılmış karakterler içeriyor

en: The menu item '%s' doesn't have appropriate entry file
tr: '%s' menü ögesi, uygun girdi dosyasına sahip değil

en: The preferred Mail Client will be used to compose emails when you click on e-mail addresses.
tr: Tercih edilen Posta İstemcisi E-posta adreslerine tıkladığınızda posta oluşturmak için kullanılacak.

en: The preferred Web Browser will be used to open hyperlinks.
tr: Tercih edilen Web Tarayıcısı bağlantılara açmak üzere kullanılacak.

en: The specified directory '%s' is not valid
tr: Belirtilen '%s' dizini geçersiz

en: The working directory to run the program in
tr: Programın çalıştırılacağı çalışma dizini

en: This file '%s' is executable. Do you want to execute it?
tr: '%s' çalıştırılabilir bir dosya. Çalıştırmak istiyor musunuz?

en: This file is hidden because its name starts with a dot ('.').
tr: Bu dosya ismi bir nokta ('.') ile başladığından gizli.

en: This text file '%s' seems to be an executable script.
    What do you want to do with it?
tr: Bu metin dosyası '%s' çalıştırılabilir olarak görünüyor.
    Dosya ile ne yapmak istiyorsunuz?

en: Tooltip to show on application
tr: Uygulamada gösterilecek araç ipucu

en: Trash Can
tr: Çöp Kutusu

en: Trashing
tr: Çöpe taşınıyor

en: Type: %s
    Modified: %s
tr: Türü: %s
    Son değişiklik: %s

en: Type: %s
    Size: %s
    Modified: %s
tr: Türü: %s
    Boyutu: %s
    Son değişiklik: %s

en: Unh_ide
tr: Gös_ter

en: Use selected application to open files
tr: Dosyaları seçilen uygulamayla aç

en: View of folder contents
tr: Klasör içeriklerinin görünümü

en: Who can change content of the file/directory
tr: Dosyanın/dizinin içeriğini kimler değiştirebilir

en: Who can execute the file or enter the directory
tr: Dosyayı kimler çalıştırabilir veya dizine kimler girebilir

en: Who can read content of the file/directory
tr: Dosyanın/dizinin içeriğini kimler okuyabilir

en: XDirectSave failed.
tr: XDirectSave başarısız.

en: XML file '%s' error (%d:%d):
tr: XML dosyası '%s' hatası (%d:%d):

en: XML file doesn't contain Applications root
tr: XML dosyası Applications kökü içermiyor

en: Your bookmarks already have a bookmark for this folder.
tr: Yer imleriniz zaten bu klasör için bir yer imine sahip.

en: _Add to Bookmarks
tr: _Yer İmlerine Ekle

en: _Apply this option to all existing files
tr: Bu seçeneği bütün dosyalar için _uygula

en: _Audio files
tr: _Ses dosyaları

en: _Bigger than:
tr: En _az:

en: _Browse...
tr: _Gözat...

en: _Cancel
tr: _İptal

en: _Compact View
tr: _Sıkı Görünüm

en: _Desktop Entry
tr: _Masaüstü Girdisi

en: _Directory Tree
tr: _Dizin Ağacı

en: _Documents
tr: _Belgeler

en: _Earlier than:
tr: _En geç:

en: _Eject Removable Media
tr: _Çıkarılabilir Aygıtı Çıkar

en: _Empty Trash Can
tr: Çöp Kutusunu _Boşalt

en: _Execute in terminal emulator
tr: _Uçbirimde çalıştır

en: _File name:
tr: _Dosya adı:

en: _Forget Width
tr: _Genişliği Unut

en: _Format Volume
tr: Birimi B_içimlendir

en: _General
tr: _Genel

en: _Hide %s
tr: _Gizle %s

en: _Icon View
tr: _Simge Görünümü

en: _Ignore Name Case
tr: _Büyük Küçük Harfi Önemseme

en: _Image files
tr: _Resim dosyaları

en: _Installed Applications
tr: _Kurulu Uygulama

en: _Invert Selection
tr: _Seçimi Tersine Çevir

en: _Keep terminal window open after command execution
tr: _Komut çalıştırmanın ardından terminal penceresini açık tut

en: _Link Here
tr: _Buraya Bağlantı Oluştur

en: _Mount Volume
tr: Hac_mi Bağla

en: _Move Here
tr: _Buraya Taşı

en: _Move Left
tr: _Sola Taşı

en: _Off
tr: _Kapalı

en: _Open
tr: _Aç

en: _Overwrite
tr: Ü_zerine Yaz

en: _Pause
tr: _Duraklat

en: _Permissions
tr: İ_zinler

en: _Places
tr: _Yerler

en: _Properties
tr: _Özellikler

en: _Remote
tr: _Uzak

en: _Rename
tr: _Yeniden Adlandır

en: _Rename Bookmark Item
tr: Yer İmini Yeniden Adlandı_r

en: _Rename Folder...
tr: _Klasörü Yeniden Adlandır

en: _Rename...
tr: _Yeniden Adlandır

en: _Restore
tr: _Geri al

en: _Resume
tr: _Devam et

en: _Run default application on file after creation
tr: _Oluşturma işleminden sonra dosyayı öntanımlı uygulama ile çalıştır

en: _Search in sub directories
tr: _Alt dizinlerde ara

en: _Set selected application as default action for this file type
tr: _Seçili uygulamayı bu dosya türü için varsayılan olarak ayarla

en: _Skip
tr: _Atla

en: _Smaller than:
tr: En _fazla:

en: _Sort Files
tr: _Dosyaları Sırala

en: _Thumbnail View
tr: _Küçük Resim Görünümü

en: _Unmount Volume
tr: Hacmi _Ayır

en: _Use regular expression
tr: Düzenli _ifade kullan

en: _Use startup notification
tr: _Başlangıç bildirimini kullan

en: _Video files
tr: _Video dosyaları

en: byte | bytes
tr[0]: bayt

en: fm_template_create_file: invalid argument
tr: fm_template_create_file: geçersiz argüman

en: fm_xml_file_to_data: XML data error
tr: fm_xml_file_to_data: XML veri hatası

en: image files
tr: resim dosyaları

en: result file name
tr: sonuç dosya adı

en: scanning...
tr: taranıyor...

en: scanning... %d
tr: taranıyor... %d

en: shortcut to URI
tr: URI için kısayol

en: source file name or desktop id
tr: kaynak dosya adı veya masaüstü no

en: system icon theme
tr: sistem simge teması

[ctx: this is a file access mode - only owner can access the file, for others access is denied]
en: Only owner
tr: Sadece sahibi

en: with the following file?
tr: şu dosyayla?
