Avahi - en to tr translation catalogue (166 entries)

en:     -h --help            Show this help
        -V --version         Show version
        -D --browse-domains  Browse for browsing domains instead of services
        -a --all             Show all services, regardless of the type
        -d --domain=DOMAIN   The domain to browse in
        -v --verbose         Enable verbose mode
        -t --terminate       Terminate after dumping a more or less complete list
        -c --cache           Terminate after dumping all entries from the cache
        -l --ignore-local    Ignore local services
        -r --resolve         Resolve services found
        -f --no-fail         Don't fail if the daemon is not available
        -p --parsable        Output in parsable format
tr:     -h --help            Bu yardımı göster
        -V --version         Sürüm bilgisini göster
        -D --browse-domains  Servisleri değil gözatma alanlarına gözat
        -a --all             Türü ne olursa olsun tüm servisleri göster
        -d --domain=ALAN   Gözatılacak alan
        -v --verbose         Ayrıntılı kipi etkinleştir
        -t --terminate       Tam liste dökümünden sonra sonlandır
        -c --cache           Ön bellekteki tüm girdilerin dökümünden sonra sonlandır
        -l --ignore-local    Yerel servisleri yoksay
        -r --resolve         Bulunan servisleri çözümle
        -f --no-fail         Artalan süreci kullanılamaz olduğunda kapanma
        -p --parsable        Ayrıştırılabilir biçimde çıktı

en:     -k --no-db-lookup    Don't lookup service types
        -b --dump-db         Dump service type database
tr:     -k --no-db-lookup    Servis türlerini arama
        -b --dump-db         Servis türü veritabanının dökümünü al

en: %s [options]
    
        -h --help            Show this help
        -s --ssh             Browse SSH servers
        -v --vnc             Browse VNC servers
        -S --shell           Browse both SSH and VNC
        -d --domain=DOMAIN   The domain to browse in
tr: %s [seçenekler]
    
        -h --help            Bu yardımı göster
        -s --ssh             SSH sunucularına gözat
        -v --vnc             VNC sunucularına gözat
        -S --shell           SSH ve VNC sunucularına gözat
        -d --domain=ALAN   Gözatılacak alan

en: %s [options] %s <host name ...>
    %s [options] %s <address ... >
    
        -h --help            Show this help
        -V --version         Show version
        -n --name            Resolve host name
        -a --address         Resolve address
        -v --verbose         Enable verbose mode
        -6                   Lookup IPv6 address
        -4                   Lookup IPv4 address
tr: %s [seçenekler] %s <makine adı ...>
    %s [seçenekler] %s <adres ... >
    
        -h --help            Bu yardımı göster
        -V --version         Sürümü göster
        -n --name            Makine adını çözümle
        -a --address         Adresi çözümle
        -v --verbose         Ayrıntılı kipi etkinleştir
        -6                   IPv6 adresine bak
        -4                   IPv4 adresine bak

en: %s [options] %s <name> <type> <port> [<txt ...>]
    %s [options] %s <host-name> <address>
    
        -h --help            Show this help
        -V --version         Show version
        -s --service         Publish service
        -a --address         Publish address
        -v --verbose         Enable verbose mode
        -d --domain=DOMAIN   Domain to publish service in
        -H --host=DOMAIN     Host where service resides
           --subtype=SUBTYPE An additional subtype to register this service with
        -R --no-reverse      Do not publish reverse entry with address
        -f --no-fail         Don't fail if the daemon is not available
tr: %s [seçenekler] %s <isim> <tür> <port> [<txt ...>]
    %s [seçenekler] %s <makine-adı> <adres>
    
        -h --help            Bu yardımı göster
        -V --version         Sürüm bilgisini göster
        -s --service         Servisi yayınla
        -a --address         Adresi yayınla
        -v --verbose         Ayrıntılı kipi etkinleştir
        -d --domain=ALAN   Servisin yayınlanacağı etki alanı
        -H --host=ALAN     Servisin bulunduğu istemci
           --subtype=ALTTÜR Bu servise kaydolacak ek alt tür
        -R --no-reverse      Ters girdileri adresle yayınlama
        -f --no-fail         Artalan süreci kullanılamaz olduğunda kapanma

en: %s [options] <new host name>
    
        -h --help            Show this help
        -V --version         Show version
        -v --verbose         Enable verbose mode
tr: %s [seçenekler] <yeni makine adı>
    
        -h --help            Bu yardımı göster
        -V --version         Sürüm bilgisini göster
        -v --verbose         Ayrıntılı kipi etkinleştir

en: : All for now
tr: : Tümü şimdi

en: : Cache exhausted
tr: : Önbellek tükendi

en: <i>No service currently selected.</i>
tr: <i>Hiçbir hizmet seçili değil.</i>

en: A NULL terminated list of service types to browse for
tr: Gözatılacak servis türlerinin sonlandırılmış bir BOŞ listesi

en: Access denied
tr: Erişim reddedildi

en: Address
tr: Adres

en: Address family
tr: Adres ailesi

en: Address:
tr: Adres:

en: An unexpected D-Bus error occurred
tr: Beklenmedik bir D-Bus hatası oluştu

en: Avahi Discovery
tr: Avahi Kaşifi

en: Avahi SSH Server Browser
tr: Avahi SSH Sunucu Tarayıcısı

en: Avahi VNC Server Browser
tr: Avahi VNC Sunucu Tarayıcısı

en: Avahi Zeroconf Browser
tr: Avahi Zeroconf Tarayıcı

en: Avahi client failure: %s
tr: Avahi istemcisi başarısız oldu: %s

en: Avahi domain browser failure: %s
tr: Avahi etki alanı tarayıcısı başarısız oldu: %s

en: Avahi resolver failure: %s
tr: Avahi çözümleyici başarısız oldu: %s

en: Bad number of arguments
tr: Bağımsız değişken sayısı yanlış

en: Bad state
tr: Bozuk durum

en: Browse Service Types
tr: Hizmet Türlerine Gözat

en: Browse for Zeroconf services available on your network
tr: Ağınızda kullanılabilir Zeroconf hizmetlerine gözatın

en: Browse for Zeroconf-enabled SSH Servers
tr: Sıfır yapılandırma uyumlu SSH Sunucularını Tara

en: Browse for Zeroconf-enabled VNC Servers
tr: Sıfır yapılandırma uyumlu VNC Sunucularını Tara

en: Browse service type list is empty!
tr: Tarama servis türü listesi boş!

en: Browsing for service type %s in domain %s failed: %s
tr: %s servis türünün %s etki alanında taranması başarısız oldu: %s

en: Browsing for services in domain <b>%s</b>:
tr: <b>%s</b> etki alanı üzerindeki servisler taranıyor:

en: Browsing for services on <b>local network</b>:
tr: <b>Yerel ağ</b> üzerindeki servisler taranıyor:

en: Browsing...
tr: Taranıyor...

en: C_onnect
tr: _Bağlan

en: Canceled.
tr: İptal edildi.

en: Change domain
tr: Etki alanını değiştir

en: Choose SSH server
tr: SSH sunucusunu seç

en: Choose Shell Server
tr: Kabuk Sunucusunu Seç

en: Choose VNC server
tr: VNC sunucusunu seç

en: Client failure, exiting: %s
tr: İstemci hatası, çıkılıyor: %s

en: Connecting to '%s' ...
tr: '%s' sunucusuna bağlanılıyor ...

en: DNS failure: FORMERR
tr: DNS hatası: FORMERR

en: DNS failure: NOTAUTH
tr: DNS hatası: NOTAUTH

en: DNS failure: NOTIMP
tr: DNS hatası: NOTIMP

en: DNS failure: NOTZONE
tr: DNS hatası: NOTZONE

en: DNS failure: NXDOMAIN
tr: DNS hatası: NXDOMAIN

en: DNS failure: NXRRSET
tr: DNS hatası: NXRRSET

en: DNS failure: REFUSED
tr: DNS hatası: REFUSED

en: DNS failure: SERVFAIL
tr: DNS hatası: SERVFAIL

en: DNS failure: YXDOMAIN
tr: DNS hatası: YXDOMAIN

en: DNS failure: YXRRSET
tr: DNS hatası: YXRRSET

en: Daemon connection failed
tr: Artalan süreci bağlantısı başarısız oldu

en: Daemon not running
tr: Artalan süreci çalışır değil

en: Desktop
tr: Masaüstü

en: Disconnected, reconnecting ...
tr: Bağlantı kesildi, yeniden bağlanılıyor ...

en: Domain
tr: Etki Alanı

en: Domain Name:
tr: Alan Adı:

en: E Ifce Prot %-*s %-20s Domain
tr: E Ifce Prot %-*s %-20s Alanı

en: E Ifce Prot Domain
tr: E Ifce Prot Alanı

en: Established under name '%s'
tr: '%s' adı altında kuruldu

en: Failed to add address: %s
tr: Adres eklenemedi: %s

en: Failed to add service: %s
tr: Servis eklenemedi: %s

en: Failed to add subtype '%s': %s
tr: '%s' alt türü eklenemedi: %s

en: Failed to connect to Avahi server: %s
tr: Avahi sunucusuna bağlanılamadı: %s

en: Failed to create address resolver: %s
tr: Adres çözümleyici oluşturulamadı: %s

en: Failed to create browser for %s: %s
tr: %s için tarayıcı oluşturulamadı: %s

en: Failed to create client object: %s
tr: İstemci nesnesi oluşturulamadı: %s

en: Failed to create domain browser: %s
tr: Etki alanı tarayıcısı oluşturulamadı: %s

en: Failed to create entry group: %s
tr: Grup girdisi oluşturulamadı: %s

en: Failed to create host name resolver: %s
tr: Makine adı çözümleyici oluşturulamadı: %s

en: Failed to create resolver for %s of type %s in domain %s: %s
tr: %s için %s türünde çözümleyici %s alanında oluşturulamadı: %s

en: Failed to create simple poll object.
tr: Basit anket nesnesi oluşturulamadı.

en: Failed to parse address '%s'
tr: '%s' adresi ayrıştırılamadı

en: Failed to parse port number: %s
tr: Bağlantı noktası ayrıştırılamadı: %s

en: Failed to query host name: %s
tr: Makine adını sorgulama başarısız oldu: %s

en: Failed to query version string: %s
tr: Sürüm dizisini sorgulama başarısız oldu: %s

en: Failed to read Avahi domain: %s
tr: Avahi etki alanı okunamadı: %s

en: Failed to register: %s
tr: Kayıt başarısız: %s

en: Failed to resolve address '%s': %s
tr: '%s' adresi çözümlenemedi: %s

en: Failed to resolve host name '%s': %s
tr: '%s' makine adı çözümlenemedi: %s

en: Failed to resolve service '%s' of type '%s' in domain '%s': %s
tr: %s için %s türünde servis '%s' alanında oluşturulamadı: %s

en: Host Name
tr: Makine Adı

en: Host name conflict
tr: Makine adı çakışması

en: Host name successfully changed to %s
tr: Makine adı başarıyla %s olarak değiştirildi

en: Initializing...
tr: Başlatılıyor...

en: Interface:
tr: Arayüz:

en: Invalid DNS TTL
tr: Geçersiz DNS TTL

en: Invalid DNS class
tr: Geçersiz DNS sınıfı

en: Invalid DNS return code
tr: Geçersiz DNS dönüş kodu

en: Invalid DNS type
tr: Geçersiz DNS türü

en: Invalid Error Code
tr: Geçersiz Hata Kodu

en: Invalid RDATA
tr: Geçersiz RDATA

en: Invalid address
tr: Geçersiz adres

en: Invalid argument
tr: Geçersiz argüman

en: Invalid configuration
tr: Geçersiz yapılandırma

en: Invalid domain name
tr: Geçersiz alan adı

en: Invalid flags
tr: Geçersiz bayraklar

en: Invalid host name
tr: Geçersiz makine adı

en: Invalid interface index
tr: Geçersiz arayüz dizini

en: Invalid number of arguments, expecting exactly one.
tr: Geçersiz değişken sayısı, bir bekleniyordu.

en: Invalid operation
tr: Geçersiz işlem

en: Invalid packet
tr: Geçersiz paket

en: Invalid port number
tr: Geçersiz port numarası

en: Invalid protocol specification
tr: Geçersiz protokol belirtimi

en: Invalid record
tr: Geçersiz kayıt

en: Invalid record key
tr: Geçersiz kayıt anahtarı

en: Invalid service name
tr: Geçersiz hizmet adı

en: Invalid service subtype
tr: Geçersiz hizmet alt türü

en: Invalid service type
tr: Geçersiz hizmet türü

en: Is empty
tr: Boş

en: Local name collision
tr: Yerel ad çakışması

en: Location
tr: Konum

en: Memory exhausted
tr: Bellek tükendi

en: Name
tr: İsim

en: Name collision, picking new name '%s'.
tr: İsim çakışması, yeni isim olarak '%s' seçiliyor.

en: No command specified.
tr: Komut belirtilmedi.

en: No suitable network protocol available
tr: Kullanılabilir, uygun bir ağ protokolü yok

en: Not found
tr: Bulunamadı

en: Not permitted
tr: Izin verilmiyor

en: Not supported
tr: Desteklenmiyor

en: OK
tr: Tamam

en: OS Error
tr: İşletim Sistemi Hatası

en: Operation failed
tr: İşlem başarısız

en: Port
tr: Bağlantı noktası

en: Resolve Service
tr: Servisi Çözümle

en: Resolve Service Host Name
tr: Servis Makine Adını Çözümle

en: Resolve the host name of the selected service automatically before returning
tr: Döndürmeden önce seçilen servisin makine adını otomatik olarak çözümle

en: Resolve the selected service automatically before returning
tr: Döndürmeden önce seçilen servisi otomatik olarak çözümle

en: Resource record key is pattern
tr: Kaynak kayıt anahtarı bir desen

en: Server version: %s; Host name: %s
tr: Sunucu sürümü: %s; Makine adı: %s

en: Service Name
tr: Hizmet Adı

en: Service Name:
tr: Hizmet Adı:

en: Service Type
tr: Hizmet Türü

en: Service Type:
tr: Hizmet Türü:

en: TXT Data
tr: TXT Verisi

en: TXT Data:
tr: TXT Verileri:

en: Terminal
tr: Uçbirim

en: The IP port number of the resolved service
tr: Çözümlenen servisin IP bağlantı noktası

en: The TXT data of the resolved service
tr: Çözümlenen servisin TXT verisi

en: The address family for host name resolution
tr: Makine adı çözümlemesi için adres ailesi

en: The address of the resolved service
tr: Çözümlenen servisin adresi

en: The domain to browse in, or NULL for the default domain
tr: Gözatılacak etki alanı veya varsayılan alan için NULL

en: The host name of the resolved service
tr: Çözümlenen servisin makine adı

en: The object passed in was not valid
tr: Verilen nesne geçerli değil

en: The requested operation is invalid because redundant
tr: İstenen işlem geçersiz çünkü gereksiz

en: The service name of the selected service
tr: Seçilen hizmetin hizmet adı

en: The service type of the selected service
tr: Seçilen hizmetin hizmet türü

en: Timeout reached
tr: Zaman aşımına ulaşıldı

en: Too few arguments
tr: Çok az parametre

en: Too many arguments
tr: Çok fazla parametre

en: Too many clients
tr: Çok fazla istemci

en: Too many entries
tr: Çok fazla girdi

en: Too many objects
tr: Çok fazla nesne

en: Type
tr: Tür

en: Version mismatch
tr: Sürüm uyumsuzluğu

en: Waiting for daemon ...
tr: Artalan süreci bekleniyor ...

en: _Cancel
tr: _İptal

en: _Domain...
tr: _Etki alanı...

en: _OK
tr: _Tamam

en: avahi_domain_browser_new() failed: %s
tr: avahi_domain_browser_new() başarısız oldu: %s

en: avahi_service_browser_new() failed: %s
tr: avahi_service_browser_new() başarısız oldu: %s

en: avahi_service_type_browser_new() failed: %s
tr: avahi_service_type_browser_new() başarısız oldu: %s

en: empty
tr: boş

en: execlp() failed: %s
tr: execlp() başarısız oldu: %s

en: service_browser failed: %s
tr: service_browser başarısız oldu: %s

en: service_type_browser failed: %s
tr: service_type_browser başarısız oldu: %s
