onboard - en to tg translation catalogue (424 entries)

en: "Sticky" mode for keyboard and floating icon.
tg: Ҳолати "часпак" барои клавиатура ва нишонаи шиновар.

en: &quot;Sticky&quot; mode for keyboard and floating icon.
tg: Ҳолати "часпак" барои клавиатура ва нишонаи шиновар.

en: , unassigned
tg: , таъиннашуда

en: 1 hour
tg: 1 соат

en: 1 minute
tg: 1 дақиқа

en: 10 minutes
tg: 10 дақиқа

en: 3 hours
tg: 3 соат

en: 30 minutes
tg: 30 дақиқа

en: 5 minutes
tg: 5 дақиқа

en: <Enter label>
tg: <Барчаспро ворид кунед>

en: <Enter text>
tg: <Матнро ворид кунед>

en: <big>Onboard failed to open learned word suggestions.</big>
    
    The error was:
    <tt>{}</tt>
    
    Revert word suggestions to the last backup (recommended)?
tg: <big>Onboard пешниҳодҳои калимаҳои ҷамъшударо кушода натавонист.</big>
    
    Паёми хато:
    <tt>{}</tt>
    
    Пешниҳодҳои калимаҳоро ба нусхаи эҳтиётии охирин бармегардед (тавсия дода мешавад)?

en: <big>Onboard failed to open learned word suggestions.</big>
    
    The error was:
    <tt>{}</tt>
    
    The suggestions have to be reset, but the erroneous file will remain at 
    '{}'
tg: <big>Onboard пешниҳодҳои калимаҳои ҷамъшударо кушода натавонист.</big>
    
    Паёми хато:
    <tt>{}</tt>
    
    Пешниҳодҳо бояд дубора танзим карда шаванд, вале файли хатогӣ дар макони зерин мемонад 
    '{}'

en: About Layout
tg: Дар бораи тарҳбандӣ

en: Action:
tg: Амал:

en: Activate
tg: Фаъол кардан

en: Activate Hover Click
tg: Фаъолсозии зеркунӣ бо нигоҳдорӣ дар боло

en: Active Monitor
tg: Монитори фаъол

en: Add and remove spaces when inserting word suggestions followed by punctuation characters.
tg: Калимаҳоро илова кунед, ва ҳангоми дарҷкунии пешниҳодҳои он бо аломатҳои нуқтагузорӣ, фосилаҳоро тоза намоед.

en: Advanced
tg: Иловагӣ

en: All corners and edges
tg: Ҳамаи кунҷҳо ва канорҳо

en: Allow multiple Onboard instances
tg: Иҷозат додани якчанд ҳолати Onboard

en: Alphanumeric keys
tg: Тугмаҳои рақамдор

en: Always enable the system-provided hover click window when exiting Onboard.
tg: Ҳамеша фаъол кардани равзанаи "зеркунӣ дар боло нигаҳ доштан" пеш аз баромад аз Onboard.

en: Angry face
tg: Рӯи ғазабнок

en: Arrows
tg: Самтҳо

en: Astonished face
tg: Рӯи дар тааҷуб

en: Author: {}
tg: Муаллиф: {}

en: Auto-capitalize while typing
tg: Гузоштани ҳарфи калон ба таври худкор ҳангоми ҳуруфчинӣ

en: Auto-correct spelling
tg: Ислоҳи худкори синҷиши имло

en: Auto-correction
tg: Ислоҳи худкор

en: Automatic scan for 1 switch
tg: Сканкунии худкор барои 1 пахшкунӣ

en: Automatically capitalize sentence begins and name words.
tg: Гузоштани ҳарфи калон ба таври худкор ба номҳо ва дар оғози ҷумла.

en: Automatically correct the last word.
tg: Ислоҳ кардани калимаи охирин ба таври худкор.

en: B_order width:
tg: П_аҳноии марз:

en: Backtrack _steps:
tg: Қадамҳои _ҳаракат ба қафо:

en: Beamed eighth note
tg: Нотаи ҳаштум

en: Behavior of modifier and layer keys.
tg: Рафтори тугмаҳои тағйирдиҳанда ва сатҳҳо.

en: Bold
tg: Пурранг

en: Bottom
tg: Поён

en: Button
tg: Тугма

en: Button Label
tg: Барчаспи тугма

en: Button Number
tg: Рақами тугма

en: Buttons
tg: Тугмаҳо

en: Change Onboard settings
tg: Тағйир додани танзимоти Onboard

en: Check spelling of the word at or before the cursor.
tg: Санҷиши дурустнависии калима пеш ё баъди курсори муш.

en: Choose &apos;XInput&apos; for more reliable typing into text entries with pop-up selections. The &apos;GTK&apos; option offers better compatibility, but typing may fail in the presence of pointer grabs, e.g. with open pop-up windows.
tg: Барои ҳуруфчини устувор дар вурудҳои матнӣ бо интихобҳои зоҳиршаванда, &apos;XInput&apos;-ро интихоб намоед. Имкони &apos;GTK&apos; мутобиқати беҳтаринро пешниҳод мекунад, вале ҳуруфчинӣ метавонад ҳангоми доштани курсор, масалан дар равзанаҳои зоҳиршавандаи кушода, қатъ карда шавад.

en: Choose 'XInput' for more reliable typing into text entries with pop-up selections. The 'GTK' option offers better compatibility, but typing may fail in the presence of pointer grabs, e.g. with open pop-up windows.
tg: Барои ҳуруфчини устувор дар вурудҳои матнӣ бо интихобҳои зоҳиршаванда, "XInput"-ро интихоб намоед. Имкони "GTK" мутобиқати беҳтаринро пешниҳод мекунад, вале ҳуруфчинӣ метавонад ҳангоми доштани курсор, масалан дар равзанаҳои зоҳиршавандаи кушода, қатъ карда шавад.

en: Choose between key-repeat or long-press menus. Mainly affects alpha-numeric keys.
tg: Интихоб байни менюҳои тугмаи такрорӣ ва пахши дароз. Асосан ба тугмаҳои алифбоӣ-ададӣ таъсир мерасонад.

en: Color Sche_me
tg: Схемаи _рангҳо

en: Color scheme for theme '{filename}' not found
tg: Схемаи рангҳо барои мавзӯи "{filename}" ёфт нашуд

en: Condensed
tg: Зичшуда

en: Confounded face
tg: Рӯи дар хиҷолат

en: Constrain window size to the layout&apos;s aspect ratio.
tg: Мувофиқ кардани андозаи равзана ба таносуби тарҳбандӣ.

en: Constrain window size to the layout's aspect ratio.
tg: Мувофиқ кардани андозаи равзана ба таносуби тарҳбандӣ.

en: Contributions
tg: Саҳмгузорон

en: Copy layout '{}' to this new name:
tg: Нусха бардоштани тарҳбандии '{}' ба ин номи нав:

en: Core layouts
tg: Тарҳбандиҳои асосӣ

en: Corners
tg: Кунҷҳо

en: Critical overscan for 1 switch
tg: Сканкунии дубораи танқидӣ барои 1 пахшкунӣ

en: Crying face
tg: Рӯи гирён

en: Custom
tg: Фармоишӣ

en: Customize Theme
tg: Фармоиш додани мавзӯъ

en: Default
tg: Пешфарз

en: Delay between keystrokes in milliseconds:
tg: Таъхир байни фишори тугмаҳо дар миллисонияиҳо:

en: Delay in seconds until the inactive transparency takes effect.
tg: Таъхир дар сонияҳо то фаъол шудани шаффофияти ғайрифаъол.

en: Delete layout '{}'?
tg: Тарҳбандии '{}'-ро нест мекунед?

en: Delete selected theme?
tg: Мавзӯи интихобшударо нест мекунед?

en: Description
tg: Тавсиф

en: Desktop Integration
tg: Ҳамгароии мизи корӣ

en: Desktop keyboard with edit and function keys
tg: Клавиатураи мизи корӣ бо тугмаҳои вазифаӣ ва таҳриркунӣ

en: Directed scan for 3 or 5 switches
tg: Сканкунии самтдор барои 3 ё 5 пахшкунӣ

en: Disabled
tg: Ғайрифаъолшуда

en: Disappointed face
tg: Рӯи дилхунук

en: Dish
tg: Табақ

en: Distance in pixels before movement will be recognized.
tg: Масофа дар пикселҳо пеш аз ташхис шудани ҳаракат.

en: Dizzy face
tg: Рӯи дар ҳаяҷон

en: Do you want to use this device for keyboard scanning?
tg: Шумо мехоҳед, ки ин дастгоҳро барои сканкунии клавиатура истифода баред?

en: Dock the keyboard to the edge of the screen.
tg: Васл кардани клавиатура ба канори экран.

en: Dock to monitor:
tg: Мустақар кардан ба монитор:

en: Dock to screen edge
tg: Мустақар кардан ба канори экран

en: Dock to screen edge:
tg: Васл кардан ба канори экран:

en: Docking
tg: Васлкунӣ

en: Docking settings
tg: Танзимоти васлкунӣ

en: Don't remember new words
tg: Калимаҳои навро дар хотир надоштан

en: Double click
tg: Дубора зер кардан

en: Down
tg: Поён

en: Drag click
tg: Зеркунӣ бо кашдиҳӣ

en: Duplicate key_id '{}' found in color scheme file. Key_ids must occur only once.
tg: Дар файли схемаи рангҳои "{}" key_id-и такрорӣ пайдо карда шуд. Key_id-ҳо бояд танҳо як маротиба ба вуҷуд оянд.

en: Edit snippet #{}
tg: Таҳрир кардани порча #{}

en: Enable  keyboard _scanning
tg: Фаъол кардани сканкунии _клавиатура

en: Enable click type window on exit
tg: Фаъол кардани равзанаи намудҳои зеркунӣ пеш аз баромад

en: Enable inactive transparency. Requires compositing.
tg: Фаъол кардани шаффофияти ғайрифаъол. Дастгирии мизи кории таркибӣ лозим аст.

en: Enable word completion and prediction.
tg: Фаъол кардани анҷомдиҳӣ ва пешгӯии калимаҳо.

en: Enabling auto-show requires Gnome Accessibility.
    
    Onboard can turn on accessiblity now, however it is recommended that you log out and back in for it to reach its full potential.
    
    Enable accessibility now?
tg: Фаъолкунии намоишдиҳии худкор "Қобилияти дастрасии Gnome"-ро талаб мекунад.
    
    Onboard can turn on accessiblity now, however it is recommended that you log out and back in for it to reach its full potential.
    
    Enable accessibility now?

en: Enter a name for the new theme:
tg: Номеро барои мавзӯи нав ворид кунед:

en: Enter a new snippet for button #{}:
tg: Ворид кардани порчаи нав барои тугмаи #{}:

en: Envelope
tg: _Лифофа

en: Error loading color scheme '{filename}'. {exception}: {cause}
tg: Ҳангоми захиракунии схемаи рангҳои "{filename}" хатогӣ ба вуҷуд омад. {exception}: {cause}

en: Error loading theme '{filename}'. {exception}: {cause}
tg: Ҳангоми боркунии мавзӯи "{filename}" хетогӣ ба вуҷуд омад. {exception}: {cause}

en: Error saving
tg: Ҳангоми захиракунӣ хатогӣ ба вуҷуд омад

en: Expand keyboard to the width of the workarea.
tg: Густариш додани клавиатура ба паҳноии ноҳияи корӣ.

en: Expand on landscape screens
tg: Густариш додан дар экранҳои уфуқӣ

en: Expand on portrait screens
tg: Густариш додан дар экранҳои амудӣ

en: Face savouring delicious food
tg: Рӯй бо мазаи ғизои болаззат

en: Face throwing a kiss
tg: Рӯи дар ҳолати бӯса

en: Face with stuck-out tongue and tightly closed eyes
tg: Рӯи чашмакзанон бо забони бароварда ва чашмони пӯшида

en: Face with stuck-out tongue and winking eye
tg: Рӯи чашмакзанон бо забони бароварда

en: Failed to execute '{}', {}
tg: Иҷрои "{}", {} бо нокомӣ дучор шуд

en: Failed to get gsettings value.
tg: Қимати gsettings гирифта нашуд.

en: Failed to load language model '{}': {} ({})
tg: Боркунии намунаи забони '{}' қатъ шудааст: {} ({})

en: Failed to read system defaults.
tg: Пешфарзҳои система хонда нашуданд.

en: Female sign
tg: Аломати мард

en: Flat
tg: Ҳамвор

en: Floating Window Options
tg: Имконоти равзанаи шиноварӣ

en: Flushed face
tg: Рӯи сурхшуда

en: Follow _system theme
tg: Пайгирӣ кардани _мавзӯи система

en: Font
tg: Шрифт

en: Found system default '[{}] {}={}'
tg: Пешфарзи системаи "[{}] {}={}" ёфт шуд

en: Frowning face
tg: Рӯи пурчиншуда

en: Function keys
tg: Тугмаҳои вазифадор

en: General
tg: Умумӣ

en: Gradient
tg: Градиент

en: Gradients
tg: Градиентҳо

en: Greek
tg: Юнонӣ

en: Grid of keys, suitable for keyboard scanning
tg: Тӯри тугмаҳои мувофиқ барои сканкунии клавиатура

en: Hide Onboard
tg: Пинҳон кардани Onboard

en: Hide Onboard when any key is pressed on a physical keyboard. Requires input event source "XInput".
tg: Пинҳон кардани Onboard ҳангоми пахшкунии ягон тугма дар клавиатураи ҷисмонӣ. Манбаи рӯйдоди вуруди "XInput" лозим аст.

en: Hide hover click window
tg: Пинҳон кардани равзанаи "зеркунӣ дар боло нигаҳ доштан"

en: Hide keyboard
tg: Пинҳон кардани клавиатура

en: Hide the system-provided hover click window while Onboard is running.
tg: Пинҳон кардани равзанаи "зеркунӣ дар боло нигаҳ доштан" ҳангоми иҷро шудани Onboard.

en: Hot beverage
tg: Нӯшокии бамаза

en: Hover Click
tg: Зеркунӣ дар боло нигаҳ доштан

en: I_ndependent size
tg: А_ндозаи мустақил

en: Ignoring key '{}'. No svg filename defined.
tg: Тугмаи "{}" нодида гирифта шуд. Ягон номи файли svg муайян карда нашуд.

en: Increase this if key-strokes get lost when inserting word suggestions or snippets into Firefox or other Gtk-2 applications. Has no effect on Gtk-3 applications.
tg: Афзоиши ин дар ҳолати гумшавии фишори тугмаҳо ҳангоми дарҷкунии пешниҳодҳои калима ё порча ба Firefox ё барномаҳои Gtk-2-и дигар. Ба барномаҳои Gtk-3 таъсир намерасонад.

en: Input Device
tg: Дастгоҳи вуруд

en: Input Options
tg: Имконоти вуруд

en: Insert word _separators
tg: Дарҷ кардани _тақсимкунандаҳои калима

en: International character selection
tg: Интихоби аломатҳои байналмилалӣ

en: Italic
tg: Хам

en: Keep _aspect ratio
tg: Нигоҳ доштани _таносуб

en: Keep aspect ratio when resizing the window
tg: Нигоҳ доштани таносуб ҳангоми тағйир додани андозаи равзана

en: Key Behavior
tg: Рафтори тугмаҳо

en: Key Labels
tg: Барчаспҳои тугмаҳо

en: Key Style
tg: Сабки тугма

en: Key-press Feedback
tg: Посухи зеркунии тугмаҳо

en: Key-repeat
tg: Такрори калид

en: Keyboard
tg: Клавиатура

en: Keyboard Scanning
tg: Сканкунии клавиатура

en: Keyboard layout with Greek literals, arrows and more, for math and physics education on an interactive Whiteboard.
tg: Тарҳбандии клавиатура барои забони юнонӣ, самтҳо ва бештар, барои риёзиёт ва маълумоти физика дар тахтаи сафеди интерактивӣ.

en: Keyboard layout with Greek literals, arrows and more, for math and physics education on an interactive Whiteboard.
    This layout places all keys on a single, very wide layer.
tg: Тарҳбандии клавиатура барои забони юнонӣ, самтҳо ва бештар, барои риёзиёт ва маълумоти физика дар тахтаи сафеди интерактивӣ.
    Ин тарҳбанди ҳамаи тугмаҳоро бар як тарҳи васеъ дар бар мегирад.

en: Keys
tg: Тугмаҳо

en: Kissing face with closed eyes
tg: Рӯи бӯсакунони бо чашмони пӯшида

en: Label Override
tg: Аз нав таъин кардани барчасп

en: Labels
tg: Барчапспҳо

en: Last quarter moon
tg: Моҳи нав

en: Latch only
tg: Танҳо банд кардан

en: Latch, double-click to lock
tg: Банд карда, барои қулф дубора зер кунед

en: Latch, then lock
tg: Банд карда, қулф кунед

en: Layout
tg: Тарҳбандӣ

en: Layout file ({}) or name
tg: Файл ({}) ё номи тарҳбандӣ

en: Learning
tg: Омӯзиш

en: Left
tg: Чап

en: Light Direction
tg: Самти равшанӣ

en: Loading legacy color scheme format '{old_format}', please consider upgrading to current format '{new_format}': '{filename}'
tg: Боркунии формати кӯҳнаи схемаи рангҳои "{old_format}", лутфан, ба формати ҷории "{new_format}": "{filename}" навсозӣ кунед

en: Loading legacy layout, format '{}'. Please consider upgrading to current format '{}'
tg: Боркунии тарҳбандии кӯҳна, формати "{}". Лутфан, ба формати ҷории "{}" навсозӣ кунед

en: Loading system defaults from {filename}
tg: Боркунии пешфарзҳои система аз {filename}

en: Loading theme from '{}'
tg: Боркунии мавзӯъ аз "{}"

en: Lock only
tg: Танҳо қулф кардан

en: Looking for system defaults in {paths}
tg: Ҷустуҷӯи пешфарзҳои система дар {paths} рафта истодааст

en: Main keyboard
tg: Клавиатураи асосӣ

en: Male sign
tg: Аломати зан

en: Medium size desktop keyboard
tg: Клавиатураи мизи корӣ бо андозаи миёна

en: Menu
tg: Меню

en: Middle click
tg: Зеркунии тугмаи мобайни муш

en: Migrating user directory '{}' to '{}'.
tg: Интиқолдиҳии директорияи корбари "{}" ба "{}".

en: Mobile keyboard for small screens
tg: Клавиатураи мобилӣ барои экранҳои хурд

en: Modifier _behavior:
tg: Рафтори _тағйирдиҳанда:

en: Modifier auto-release delay in seconds:
tg: Таъхири озодкунии худкори виростор дар сонияҳо:

en: Monitor 0
tg: Минитори 0

en: Monitor 1
tg: Минитори 1

en: Monitor 2
tg: Минитори 2

en: Monitor 3
tg: Минитори 3

en: Monitor 4
tg: Минитори 4

en: Monitor 5
tg: Минитори 5

en: Monitor 6
tg: Минитори 6

en: Monitor 7
tg: Минитори 7

en: Monitor 8
tg: Минитори 8

en: More suggestions
tg: Пешниҳодҳои бештар

en: Move Onboard
tg: Интиқол додани Onboard

en: Move keyboard
tg: Интиқол додани клавиатура

en: Movement only
tg: Танҳо ҳаракат

en: Must be an integer number
tg: Бояд рақами яклухт бошад

en: Name
tg: Ном

en: Neutral face
tg: Рӯи бетараф

en: New Input Device
tg: Дастгоҳи нави вуруд

en: New snippet
tg: Порчаи нав

en: No system defaults found.
tg: Ягон пешфарзи система ёфт нашуд.

en: None
tg: Ҳеҷ

en: Number block and function keys
tg: Блоки рақамҳо ва тугмаҳои вазифадор

en: Number block and snippets
tg: Блоки рақамҳо ва порчаҳо

en: Onboard Preferences
tg: Бартариҳои Onboard

en: Onboard Settings
tg: Танзимоти Onboard

en: Onboard has detected a new input device
tg: Onboard дастгоҳи нави вурудро пайдо кард

en: Onboard is configured to appear with the dialog to unlock the screen; for example to dismiss the password-protected screensaver.
    
    However the system is not configured anymore to use Onboard to unlock the screen. A possible reason can be that another application configured the system to use something else.
    
    Would you like to reconfigure the system to show Onboard when unlocking the screen?
tg: Onboard барои пайдо шудан бо равзанаи кушодани экран конфигуратсия карда шудааст; масалан, барои пӯшидани пардаи экрани бо парол муҳофизатшуда.
    
    Аммо система дигар барои истифодаи Onboard барои кушодани экран конфигуратсия нашудааст. Сабаби эҳтимолӣ метавонад барномаи дигаре бошад, ки системаро барои истифодаи ягон чизи дигар конфигуратсия кардааст.
    
    Шумо мехоҳед, ки системаро барои намоиш додани Onboard ҳангоми кушодани экран конфигуратсия кунед?

en: Onboard is configured to appear with the dialog to unlock the screen; for example to dismiss the password-protected screensaver.
    
    However this function is disabled in the system.
    
    Would you like to activate it?
tg: Onboard барои пайдо шудан бо равзанаи кушодани экран конфигуратсия карда шудааст; масалан, барои пӯшидани пардаи экрани бо парол муҳофизатшуда.
    
    Аммо, ин функсия дар система ғайрифаъол карда шудааст.
    
    Шумо мехоҳед, ки онро фаъол кунед?

en: Onboard on-screen keyboard
tg: Клавиатураи экрании Onboard

en: Onboard onscreen keyboard
tg: Клавиатураи экрании Onboard

en: Onboard onscreen keyboard settings
tg: Танзимоти клавиатураи экрании Onboard

en: Once hidden by a physical key-press, auto-show is paused. Select the pause duration here.
tg: Ҳангоми пахшкунии тугма дар клавиатураи ҷисмонӣ, намоиши худкор таваққуф мешавад. Муддати таваққуфро ин ҷо интихоб кунед.

en: Options
tg: Имконот

en: Other _Languages
tg: Забонҳои _дигар

en: Override auto-detection and manually select quirks
    QUIRKS={metacity|compiz|mutter}
tg: Бекор кардани ташхиси худкор ва интихоб кардани дастии ҳолати мувофиқат
    QUIRKS={metacity|compiz|mutter}

en: Pause
tg: Таваққуф

en: Pause learning
tg: Таваққуфи омузиш

en: Peace symbol
tg: Аломати сӯлҳ

en: Persevering face
tg: Рӯи якрав

en: Play click sound on keypress.
tg: Пахш кардани садои тугмаи зершуда.

en: Play sound
tg: Пахш кардани садо

en: Pouting face
tg: Рӯи дамкарда

en: Preferences
tg: Хусусиятҳо

en: Press a button...
tg: Тугмаеро пахш кунед...

en: Press a key...
tg: Тугмаеро пахш кунед...

en: Primary Monitor
tg: Монитори ибтидоӣ

en: Profiles
tg: Профилҳо

en: Progress the highlight only while the switch is held down.
tg: Равшании пасзамина танҳо ҳангоми дар поён будани калид.

en: Push button
tg: Пахши тугма

en: Quit
tg: Хуруҷ

en: Quit Keyboard
tg: Хомӯш кардани клавиатура

en: Quit Onboard
tg: Хомӯш кардани Onboard

en: R_oundness:
tg: М_удавварӣ:

en: Radioactive sign
tg: Аломати радиоактив

en: Remember new words, their recency and frequency to improve the suggestions over time.
tg: Калимаҳои нав, навӣ ва такронии онҳоро барои беҳтаркунии пешниҳодҳо дар хотир доред.

en: Remember nothing
tg: Чизеро дар хотир надоштан

en: Remember what Onboard theme was last used for every system theme.
tg: Дар ёд доред, ки мавзӯи Onboard маротибаи охирин барои ҳар як мавзӯи система истифода шуда буд.

en: Remove '{}' everywhere.
tg: Тоза кардани '{}' аз ҳама ҷо.

en: Remove '{}' only where it occures after '{}'.
tg: Тоза кардани '{}' танҳо дар пайдоиши он баъди '{}'.

en: Remove '{}' only where it occures after numbers.
tg: Тоза кардани '{}' танҳо дар пайдоиши он баъди рақамҳо.

en: Remove '{}' only where it occures at sentence begin.
tg: Тоза кардани '{}' танҳо дар пайдоиши он дар аввали ҷумла.

en: Remove '{}' only where it occures at text begin.
tg: Тоза кардани '{}' танҳо дар пайдоиши он дар аввали матн.

en: Remove word suggestion
tg: Тоза кардани пешниҳоди калима

en: Reset selected theme to Onboard defaults?
tg: Мавзӯи интихобшударо ба пешфарзҳои Onboard дубора танзим мекунед?

en: Resize Protection
tg: Муҳофизат аз тағйир додани андоза

en: Return
tg: Бозгашт

en: Right
tg: Рост

en: Right click
tg: Зеркунии тугмаи рости муш

en: S_ize:
tg: _Андоза:

en: S_nippet:
tg: П_орча:

en: Sc_an cycles:
tg: Д_авраҳои сканкунӣ:

en: Scanner Settings
tg: Танзимоти сканер

en: Seconds of inactivity until active modifiers and layer keys are released. 0 to disable.
tg: Сонияҳои бефаъолиятӣ то сар додани тугмаҳои тағйирдиҳанда ва сатҳҳо. Барои ғайрифаъол кардан ба 0 таъин кунед.

en: Select a scanning _profile:
tg: Профили сканкуниро _интихоб кунед:

en: Set _transparency to
tg: Таъин кардани шаффофият _ба

en: Set and Settings
tg: Насб ва танзимот

en: Settings
tg: Танзимот

en: Shadow
tg: Соя

en: Show Onboard when the dialog to unlock the screen appears; this way Onboard can be used for example to enter the password to dismiss the screensaver when it is set to ask for it.
tg: Намоиш додани Onboard ҳангоми пайдо шудани равзанаи гуфтугӯи кушодани экран; ин тавр Onboard метавонад, масалан, барои ворид кардани парол истифода шавад, ё ки барои баромадан аз пардаи экран, агар он бо парол муҳофизатшуда бошад, истифода шавад.

en: Show Onboard when there is a recognized text window in focus. Requires Gnome Accessibility.
tg: Намоиш додани Onboard ҳангоми дар фокус будани равзанаи ташхисшудаи матнӣ. "Қобилияти дастрасии Gnome" лозим аст.

en: Show _suggestions
tg: _Намоиш додани пешниҳодҳо

en: Show _tooltips
tg: Намоиш додани _луқмаҳо

en: Show a button for language selection.
tg: Намоиш додани тугма барои интихоби забон.

en: Show a floating icon on the desktop when Onboard is hidden. A click on the icon makes Onboard reappear.
tg: Намоиш додани нишонаи шиновар дар мизи корӣ ҳангоми пинҳон будани Onboard. Барои намоиш додани Onboard нишонаро зер кунед.

en: Show always on visible _workspace
tg: Намоиш додан ҳамеша танҳо дар фазои кории _намоён

en: Show button to pause learning
tg: Намоиш додани тугма барои таваққуфи омузиш

en: Show characters reachable with or without the shift key.
tg: Намоиш додани аломатҳои дастрас бо ё бе тугмаи Shift.

en: Show floating _icon when Onboard is hidden
tg: Намоиш додани _нишонаи шиновар ҳангоми пинҳон будани Onboard

en: Show label popups
tg: Намоши додани барчаспҳои пайдошаванда

en: Show label popups above pressed keys.
tg: Намоши додани барчаспҳои пайдошаванда дар болои тугмаҳои зершуда.

en: Show lan_guage switcher
tg: Намоиш додани ивазкунандаи _забон

en: Show secondary labels
tg: Намоиш додани барчаспҳои иловагӣ

en: Show spelling suggestions
tg: Намоиш додани пешниҳодҳои санҷиши имло

en: Show the desktop through the gaps between keys.
tg: Намоиш додани мизи корӣ дар фосилаҳои байни тугмаҳо.

en: Show the status item. A click on that icon hides or shows Onboard.
tg: Намоиш додани объекти вазъият. Агар шумо ба он нишона зер кунед, Onboard намоиш дода ё пинҳон карда мешавад.

en: Show tooltips for the keyboard&apos;s buttons.
tg: Намоиш додани луқмаҳо барои тугмаҳои клавиатура.

en: Show tooltips for the keyboard's buttons.
tg: Намоиш додани луқмаҳо барои тугмаҳои клавиатура.

en: Show when _unlocking the screen
tg: Намоиш додан _ҳангоми кушодани экран

en: Show window _decoration
tg: Намоиш додани _ороиши равзана

en: Show window caption and frame.
tg: Намоиш додани сарнавор ва чорчӯбаи равзана.

en: Show/Hide options
tg: Намоиш додан/Пинҳон кардани имконот

en: Shrink the available space for maximized windows.
tg: Кучак кардани фазои дастрас барои равзанаҳои густаришдодашуда.

en: Shrink workarea
tg: Кучак кардани ноҳияи корӣ

en: Silently fail to start in the given desktop environments. DESKTOPS is a comma-separated list of XDG desktop names, e.g. GNOME for GNOME Shell.
tg: Нокомии ором ҳангоми оғози муҳитҳои додашудаи мизи корӣ. DESKTOPS - ин рӯйхати бо вергулҳо ҷудошудаи номҳои мизи кории XDG мебошад, масалан GNOME барои GNOME Shell.

en: Skull and crossbones
tg: Косахона бо устухонҳо

en: Smiling face
tg: Табассум

en: Smiling face with halo
tg: Табассум бо хиргоҳ

en: Smiling face with heart-shaped eyes
tg: Табассум бо чашмони дилшакл

en: Smiling face with horns
tg: Табассум бо шох

en: Smiling face with open mouth and smiling eyes
tg: Табассум бо даҳони кушод ва чашмони хандон

en: Smiling face with smiling eyes
tg: Табассум бо чашмони хандон

en: Smiling face with sunglasses
tg: Табассум бо айнак

en: Smirking face
tg: Табаccyми xyдпиcандoна

en: Snippet %d is already in use.
tg: Порчаи %d аллакай истифода мешавад.

en: Snippet Text
tg: Матни порча

en: Snippet {}
tg: Порчаи {}

en: Snippets
tg: Порчаҳо

en: Snippets are pieces of text which are entered when the corresponding button in Onboard is pressed.
tg: Порчаҳо - ин қисмҳои матн мебошанд, ки ҳангоми пахш кардани тугмаи мувофиқ дар Onboard ворид карда мешаванд.

en: Space
tg: Фазо

en: Space efficient desktop keyboard
tg: Клавиатураи мизи корӣ барои экранҳои маҳдуд

en: Special Characters
tg: Аломатҳои махсус

en: Special characters for interactive whiteboards
tg: Аломатҳои махсус барои тахтаҳои сафеди интерактивӣ

en: Special characters for interactive whiteboards, wide
tg: Аломатҳои махсус барои тахтаҳои сафеди интерактивӣ, васеъ

en: Spell-check backend:
tg: Механизми санҷиши имло:

en: Spelling suggestion
tg: Пешниҳодҳои санҷиши имло

en: Start Onboard _hidden
tg: Ба таври _пинҳоншуда оғоз кардани Onboard

en: Start Onboard hidden.
tg: Ба таври пинҳоншуда оғоз кардани Onboard.

en: Start in XEmbed mode, e.g. for gnome-screensaver
tg: Оғоз кардан дар ҳолати XEmbed, масалан барои gnome-screensaver

en: Stay hidden:
tg: Ноаён нигоҳ доштан:

en: Step
tg: Қадам

en: Step _only during switch down
tg: Қадам _танҳо ҳангоми гузариш ба поён

en: Step scan for 2 switches
tg: Сканкунии қадамӣ барои 2 пахшкунӣ

en: Sub-, Superscripts; Fractions
tg: Зер-, Зернигоштҳо; Касрҳо

en: Swap the scan actions after every key activation. The Step action will become the Activate action and vice versa.
tg: Иваз кардани амалҳои сканкунӣ баъд аз ҳар як фаъолшавии тугма. Амали "Қадам" ба амали "Фаъол кардан" табдил меёбад, ва баръакс.

en: System defaults: Invalid enum value for key '{}' in section '{}': {}
tg: Пешфарзҳои система: Қимати беэътибори enum барои калиди "{}" дар қисмати "{}": {}

en: System defaults: Invalid value for key '{}' in section '{}'
      {}
tg: Пешфарзҳои система: Қимати беэътибор барои калиди "{}" дар қисмати "{}"
      {}

en: System defaults: Unknown key '{}' in section '{}'
tg: Пешфарзҳои система: Калиди номаълуми "{}" дар қисмати "{}"

en: System settings not found ({}): {}
tg: Танзимоти система ёфт нашуд ({}): {}

en: The number of keys the scanner steps back before moving forward again.
tg: Миқдори тугмаҳое, ки сканкунӣ пеш аз ҳаракати дубораи пеш ба қафо меравад.

en: The number of times the scanner cycles through the entire keyboard before it stops.
tg: Миқдори маротибаҳои давраҳои сканкунии пахшкуниҳои тугмаҳои клавиатура пеш аз истодани он.

en: The selected device should not control the system mouse cursor or the keyboard caret.
tg: Дастгоҳи интихобшуда бояд нишондиҳандаи муш ё клавиатураи системаро идора накунад.

en: The spell check engine to use.
tg: Системаи санҷиши имлое, ки истифода мешавад.

en: The time the scanner rests on a key  while moving backwards. (in seconds)
tg: Вақте, ки дар давоми он сканкунии пахшкуниҳои тугмаҳо ҳангоми ҳаракат ба қафо меистад. (дар сонияҳо)

en: The time the scanner rests on a key  while progressing forward. (in seconds)
tg: Вақте, ки дар давоми он сканкунии пахшкуниҳои тугмаҳо ҳангоми ҳаракат ба пеш меистад. (дар сонияҳо)

en: The time the scanner rests on a key or group before moving to the next. (in seconds)
tg: Вақте, ки дар давоми он сканер дар гурӯҳи тугмаҳо меистад, пеш аз оне, ки ба навбатӣ гузарад. (дар сонияҳо)

en: Theme
tg: Мавзӯъ

en: Theme file (.theme) or name
tg: Файл (.theme) ё номи мавзӯъname

en: This theme file already exists.
    '{filename}'
    
    Overwrite it?
tg: Ин мавзӯъ аллакай вуҷуд дорад.
    "{filename}"
    
    Онро рӯйҳамнависӣ мекунед?

en: This will only affect learned suggestions.
tg: Ин танҳо ба пешниходҳои омӯхта таъсир мерасонад.

en: Time in seconds before a click is triggered.
tg: Вақт дар сонияҳо пеш аз оне, ки зеркунӣ фаъол карда мешавад.

en: Tired face
tg: Рӯи мондашуда

en: Toggle click helpers
tg: Иваз кардани ёрдамчиҳои зеркунӣ

en: Top
tg: Боло

en: Transparency
tg: Шаффофӣ

en: Transparency of the keyboard background
tg: Шаффофии пасзаминаи клавиатура

en: Transparency of the whole keyboard window. Requires compositing.
tg: Шаффофӣ барои тамоми равзанаи клавиатура. Дастгирии мизи кории таркибӣ лозим аст.

en: Transparency when the pointer leaves the keyboard. Requires compositing.
tg: Шаффофият ҳангоми аз клавиатура берун рафтани нишондиҳандаи муш. Дастгирии мизи кории таркибӣ лозим аст.

en: Try harder to keep Onboard above anything on-screen.
tg: Кӯшиш кардани нигоҳ доштани Onboard дар болои ҳама чизи экран.

en: Typing Assistance
tg: Ёвари ҳуруфчинӣ

en: Ubuntu Logo
tg: Тамғаи Ubuntu

en: Umbrella
tg: Чатр

en: Unable to read theme '{}'
tg: Мавзӯи "{}" хонда нашуд

en: Unamused face
tg: Рӯи нохуш

en: Universal Access
tg: Дастрасии универсалӣ

en: Up
tg: Боло

en: Use device
tg: Истифодаи дастгоҳ

en: Victory hand
tg: Дасти ғалаба

en: Weary face
tg: Рӯи хаста

en: When Inactive
tg: Ҳангоми ғайрифаъол будан

en: While  learning is paused:
tg: Ҳангоми таваққуфи омӯзиш:

en: White club suit
tg: Чӯбдасти сафед

en: White diamond suit
tg: Алмоси сафед

en: White heart suit
tg: Дили сафед

en: White spade suit
tg: Бели сафед

en: White star
tg: Ситораи сафед

en: White sun with rays
tg: Офтоби сафед бо нурҳо

en: White telephone
tg: Телефони сафед

en: Wind_ow:
tg: _Равзана:

en: Window
tg: Равзана

en: Window options
tg: Имконоти равзанаҳо

en: Window size, widthxheight
tg: Андозаи равзана, widthxheight

en: Window x position
tg: Ҷойгиршавии равзана x

en: Window y position
tg: Ҷойгиршавии равзанаи y

en: Winking face
tg: Табассум бо чашмакзанӣ

en: Word Suggestions
tg: Пешниҳодҳои калимаҳо

en: Words typed while this button is pressed won't be remembered.
tg: Калимаҳои воридшуда ба ҳофиза илова намешаванд, агар ин тугма пахш карда бошад.

en: Writing hand
tg: Дасти нависанда

en: Yin yang
tg: Юн янг

en: _Alternate switch actions
tg: _Амалҳои иловагии калид

en: _Angle:
tg: _Кунҷ:

en: _Attributes:
tg: _Сифатҳо:

en: _Auto-show when editing text
tg: _Ҳангоми таҳрири матн ба таври худкор намоиш диҳед

en: _Background:
tg: _Пасзамина:

en: _Backtrack interval:
tg: _Фосилаи ҳаракати қафо:

en: _Border:
tg: _Марз:

en: _Button label:
tg: _Барчаспи тугма:

en: _Cancel
tg: _Бекор кардан

en: _Delay:
tg: _Таъхир:

en: _Delete
tg: _Нест кардан

en: _Font:
tg: _Шрифт:

en: _Force window to top
tg: _Нигоҳ доштани равзана дар болои равзанаҳои дигар

en: _Forward interval:
tg: _Фосилаи ҳаракати пеш:

en: _Hide Onboard
tg: _Пинҳон кардани Onboard

en: _Input event source:
tg: _Манбаи рӯйдоди вуруд:

en: _Key:
tg: _Калид:

en: _Learn from typed text
tg: _Ёд гирифтан аз матни воридшуда

en: _Long press action:
tg: _Амали пахши дароз:

en: _Motion threshold:
tg: _Марзи ҳаракат:

en: _No background
tg: _Бе пасзамина

en: _Preferences
tg: _Хусусиятҳо

en: _Quit
tg: _Хуруҷ

en: _Remove suggestion…
tg: _Тоза кардани пешниҳод…

en: _Reset
tg: _Танзими дубора

en: _Save snippet
tg: _Захира кардани порча

en: _Select an input device:
tg: _Дастгоҳи вурудро интихоб кунед:

en: _Show Onboard
tg: _Намоиш додани Onboard

en: _Show status icon
tg: _Намоиш додани нишонаи вазъият

en: _Step interval:
tg: _Фосилаи қадам:

en: _Strength:
tg: _Қувва:

en: _Style:
tg: _Сабк:

en: _Super key:
tg: _Тугмаи Super:

en: _Touch input:
tg: _Вуруди ламсӣ:

en: _Use this device only for scanning
tg: _Ин дастгоҳро танҳо барои сканкунӣ истифода баред

en: after
tg: баъд аз

en: color scheme '{filename}' does not exist
tg: схемаи рангҳои "{filename}" вуҷуд надорад

en: copy_layouts failed, unsupported layout format '{}'.
tg: Фармони copy_layouts иҷро нашуд, формати тарҳбандии "{}" беэътибор аст.

en: copying layout '{}' to '{}'
tg: нусхабардории тарҳбандии "{}" ба "{}"

en: copying svg file '{}' to '{}'
tg: нусхабардории файли svg-и "{}" ба "{}"

en: failed to create directory '{}': {}
tg: қатъи эҷодкунии директорияи '{}': {}

en: failed to find {description} '{filename}'
tg: {description} "{filename}" ёфт нашуд

en: failed to migrate user directory.
tg: интиқолдиҳии директорияи корбарӣ қатъ шудааст.

en: forever
tg: доимо

en: gsettings schema for '{}' is not installed
tg: схемаи gsettings барои "{}" насб карда нашудааст

en: layout '{filename}' does not exist
tg: тарҳбандии "{filename}" вуҷуд надорад

en: multi-touch
tg: чандламсӣ

en: never
tg: ҳеҷ гоҳ

en: no window transparency available; screen doesn't support alpha channels
tg: ягон шаффофии равзана дастрас нест; экран каналҳои алфаро дастгирӣ намекунад

en: none
tg: ҳеҷ

en: seconds
tg: сония

en: single-touch
tg: якламсӣ

en: theme '{filename}' does not exist
tg: мавзӯи "{filename}" вуҷуд надорад

en: unable to locate '{filename}', loading default {description} instead
tg: "{filename}"-ро пайдо кардан нашуд, ба ҷойи он {description}-и пешфарз бор шуда истодааст

en: {description} '{filename}' not found yet, retrying in default paths
tg: {description} "{filename}" ҳоло ёфт нашуд, бо масирҳои пешфарз амал такрор шуда истодааст

en: {description} '{filename}' not found yet, searching in paths {paths}
tg: {description} '{filename}' ҳоло ёфт нашудааст. Дар ҳоли ҷустуҷӯ аз масирҳои {paths}

en: {description} '{filepath}' found.
tg: {description} '{filepath}' ёфт шудааст.
