lxpanel - en to sv translation catalogue (397 entries)

en: 
    Visit http://lxde.org/ for detail.
sv: 
    Besök http://lxde.org för närmare information.

en:  --help      -- print this help and exit
sv:  --help      -- visar denna hjälptext och avslutar

en:  --profile name -- use specified profile
sv:  --profile namn -- använd specificerad profil

en:  --version   -- print version and exit
sv:  --version   -- visar versionsinformation och avslutar

en:  -h  -- same as --help
sv:  -h  -- samma som --help

en:  -p  -- same as --profile
sv:  -p  -- samma som --profile

en:  -v  -- same as --version
sv:  -v  -- samma som --version

en: "%s" Settings
sv: Inställningar för "%s"

en: % Percent
sv: % Procent

en: %lu packet | %lu packets
sv[0]: %lu paket
sv[1]: %lu paket

en: <Hidden Access Point>
sv: <Gömd accesspunkt>

en: <b>Activity</b>
sv: <b>Aktivitet</b>

en: <b>Automatic hiding</b>
sv: <b>Dölj automatiskt</b>

en: <b>Background</b>
sv: <b>Bakgrund</b>

en: <b>Connection</b>
sv: <b>Anslutning</b>

en: <b>Font</b>
sv: <b>Teckensnitt</b>

en: <b>Internet Protocol (IPv4)</b>
sv: <b>Internet Protokoll (IPv4)</b>

en: <b>Internet Protocol (IPv6)</b>
sv: <b>Internet Protokoll (IPv6)</b>

en: <b>Launchbar</b>
sv: <b>Programstartspanel</b>

en: <b>Log level</b>
sv: <b>Loggnivå</b>

en: <b>Mode:</b>
sv: <b>Läge</b>

en: <b>Network Device</b>
sv: <b>Nätverksenhet</b>

en: <b>Properties</b>
sv: <b>Egenskaper</b>

en: <b>Set Preferred Applications</b>
sv: <b>Ange huvudsakliga program</b>

en: <b>Signal Strength</b>
sv: <b>Signalstyrka</b>

en: <b>Size</b>
sv: <b>Storlek</b>

en: <b>Taskbar</b>
sv: <b>Aktivitetspanel</b>

en: ALSA (or pulseaudio) had a problem. Please check the lxpanel logs.
sv: ALSA (eller Pulseaudio) stötte på problem. Kika på lxpanels loggar.

en: A_dd to Launcher
sv: Lägg till i programstartare

en: About
sv: Om

en: Action when clicked (default: display calendar)
sv: Händelse vid klick (standardläge är att visa kalendern)

en: Action when clicked (default: lxtask)
sv: Händelse vid klick (standard: lxtask)

en: Activity
sv: Aktivitet

en: Add / Remove Panel Items
sv: Lägg till/Ta bort panelelement

en: Add Keyboard Layout
sv: Lägg till tangentbordsupplägg

en: Add a separator to the panel
sv: Lägg till separator till panelen

en: Add indicator applets to the panel
sv: Lägg till indikatorapplets till panelen

en: Add plugin to panel
sv: Lägg till instick till panel

en: Add to desktop
sv: Lägg till på skrivbord

en: Address:
sv: Adress:

en: Advanced
sv: Avancerat

en: Advanced setxkbmap Options
sv: Avancerade setxkbmap-alternativ

en: Alarm command
sv: Alarmkommando

en: Alarm time (minutes left)
sv: Alarmtid (minuter kvar)

en: Alignment:
sv: Justering:

en: All
sv: Alla

en: Allocate space
sv: Reservera utrymme

en: Alternately iconify/shade and raise
sv: Altenera mellan minimera/rulla upp och återställ

en: Appearance
sv: Utseende

en: Application Launch Bar
sv: Programstartspanel

en: Application Launch and Task Bar
sv: Programstartspanel

en: Application Menu
sv: Applikationsmeny

en: Audio Card
sv: Ljudkort

en: Automatic sensor location
sv: Automatisk sensorplats

en: Automatic temperature levels
sv: Automatisk temperaturnivå

en: Available plugins
sv: Tillgängliga instick

en: Background color
sv: Bakgrundsfärg

en: Bar with buttons to launch application
sv: Panel med knappar för att starta program

en: Bar with buttons to launch application and/or show all opened windows
sv: Panel med knappar för att starta program eller visa alla öppna fönster

en: Battery %d: %d%% charged
sv: Batteri %d: %d%% laddat

en: Battery %d: %d%% charged, %d:%02d left
sv: Batteri %d: %d%% laddat, %d%02d kvar

en: Battery %d: %d%% charged, %d:%02d until full
sv: Batteri %d: %d%% laddat, %d:%02d tills det är fullt

en: Battery Monitor
sv: Batteriövervakning

en: Battery low
sv: Låg nivå i batteriet

en: Bold font
sv: Fetstil

en: Border width
sv: Kantbredd

en: Bottom
sv: Nedtilld

en: Browse directory tree via menu (Author = PCMan)
sv: Bläddra i katalogsträdet via en meny (Skapad av: PCMan)

en: Btn%s
sv: Klick%s

en: CPU Usage Monitor
sv: Övervakning av CPU-användning

en: CPU color
sv: CPU-färg

en: CPU usage: %.2f%%
sv: Processoranvändning: %.2f%%

en: CPUFreq frontend
sv: Gränssnittt till CPUFreq

en: C_hange
sv: Ä_ndra

en: Cannot assign '%s' as a global hotkey: it is already bound.
sv: Kan inte använda "%s" som global genväg: den används redan.

en: Cannot open /proc/net/dev: %s
sv: Kan inte öppna /proc/net/dev: %s

en: Center
sv: Centrerad

en: Center text
sv: Centrerad

en: Change Layout Option
sv: Alternativ för att byta upplägg

en: Channel to Operate
sv: Kanal att hantera

en: Charging color 1
sv: Laddningsfärg 1

en: Charging color 2
sv: Laddningsfärg 2

en: City
sv: Stad

en: Click for Open Mixer
sv: Klicka för att öppna mixerapplikationen

en: Click for Toggle Mute
sv: Klicka för att dämpa

en: Click for Volume Slider
sv: Klicka för volymjusterare

en: Clock Format
sv: Klockformat

en: Clock Indicator
sv: Klockindikator

en: Combine multiple application windows into a single button
sv: Kombinerar flera applikationsfönster till en gemensam knapp

en: Command line options:
sv: Kommandoradsalternativ:

en: Command to Open Mixer
sv: Kommando för att öppna mixer-applikation

en: Con_figure
sv: An_passa

en: Config tool
sv: Inställningsverktyg

en: Confirm
sv: Acceptera

en: Connection Properties
sv: Anslutningsinställningar

en: Connection Properties: %s
sv: Anslutningsinställningar: %s

en: Connection has limited or no connectivity
sv: Ingen eller begränsad anslutning

en: Copyright (C) 2008-2019
sv: Copyright © 2008-2019

en: Could not connect to interface, '%s'
sv: Kunde inte ansluta till gränssnitt, "%s"

en: Could not parse 'netstat' output. Unknown format
sv: Kunde inte läsa "netstat"-utdata. Okänt format

en: Could not parse /proc/net/dev. No data.
sv: Kunde inte läsa /proc/net/dev. Ingen data.

en: Could not parse /proc/net/dev. Unknown format.
sv: Kunde inte läsa /proc/net/dev. Okänt format.

en: Could not parse /proc/net/wireless. No data.
sv: Kunde inte läsa /proc/net/wireless. Ingen data.

en: Could not parse /proc/net/wireless. Unknown format.
sv: Kunde inte läsa /proc/net/wireless. Okänt format.

en: Could not parse command line '%s': %s
sv: Kunde inte läsa kommandorad "%s": %s

en: Could not parse interface name from '%s'
sv: Kunde inte läsa gränssnittets namn från "%s"

en: Could not parse interface statistics from '%s'. prx_idx = %d; ptx_idx = %d; brx_idx = %d; btx_idx = %d;
sv: Kunde inte läsa gränssnittsstatistiken från "%s". prx_idx = %d; ptx_idx = %d; brx_idx = %d; btx_idx = %d;

en: Could not parse wireless details from '%s'. link_idx = %d;
sv: Kunde inte läsa trådlösinformation från "%s". link_idx = %d;

en: Could not send ioctl to interface, '%s'
sv: Kunde inte skicka ioctl till gränssnitt, "%s"

en: Country
sv: Land

en: Create New Panel
sv: Skapa ny panel

en: Current Conditions for %s
sv: Aktuella förhållanden för %s

en: Current Location
sv: Nuvarande plats

en: Currently in
sv: För närvarande i

en: Currently loaded plugins
sv: Laddade instick

en: Custom Image
sv: Anpassad bild

en: Custom color
sv: Alternativ färg

en: Custom:
sv: Alternativ:

en: Delete This Panel
sv: Ta bort panel

en: Description
sv: Beskrivning

en: Desktop Number / Workspace Name
sv: Skrivbordsnummer / Arbetsytans namn

en: Desktop Pager
sv: Hanterare för skrivbord

en: Desktop panel for LXDE project
sv: Skrivbordspanel för LXDE-projektet

en: Destination:
sv: Mottagare:

en: Digital Clock
sv: Digitalklocka

en: Directory
sv: Katalog

en: Directory Menu
sv: Katalogmeny

en: Disable
sv: Avaktivera

en: Disable enlargement for small task icons
sv: Avaktivera förstoring för små ikoner

en: Discharging color 1
sv: Urladdningsfärg 1

en: Discharging color 2
sv: Urladdningsfärg 2

en: Disconnected
sv: Nedkopplad

en: Display
sv: Visa

en: Display CPU frequency and allow to change governors and frequency
sv: Visar och redigerar CPU-profil och -frekvens

en: Display CPU usage
sv: Visa CPU-användning

en: Display RAM usage
sv: Visa RAM-användning

en: Display and control volume
sv: Visa och kontrollera volymen

en: Display battery status using ACPI
sv: Visa batteristatus med hjälp av ACPI

en: Display desktop names
sv: Visa skrivbordsnamn

en: Display digital clock and tooltip
sv: Visa digitalklocka och verktygstips

en: Display monitors (CPU, RAM)
sv: Visa övervakare (CPU, RAM)

en: Display system temperature
sv: Visa systemtemperatur

en: Display workspace number, by cmeury@users.sf.net
sv: Visa arbetsytans nummer av cmeury@users.sf.net

en: Do _not reset existing options
sv: Återställ _inte existerande alternativ

en: Dynamic
sv: Dynamisk

en: Edge:
sv: Kant:

en: Encryption Key:
sv: Krypteringsnyckel:

en: Enter New Location
sv: Ange ny plats

en: Enter the command you want to execute:
sv: Ange kommandot du vill köra:

en: Enter the:
    - city, or
    - city and state/country, or
    - postal code
    for which to retrieve the weather forecast.
sv: Ange något av:
    - stad
    - stad och stat/land
    - postkod
    att hämta väderprognos för.

en: Err
sv: Fel

en: Error
sv: Fel

en: Error, you need to install an application to configure the sound (pavucontrol, alsamixer ...)
sv: Fel, du behöver installera ett program för att kontrollera ljudet (alsamixer, pavucontrol etc.)

en: Feels like:
sv: Känns som:

en: File Manager:
sv: Filhanterare:

en: Flag
sv: Flagga

en: Flash when there is any window requiring attention
sv: Blinka när fönster kräver uppmärksamhet

en: Flat buttons
sv: Platta knappar

en: Forecast
sv: Prognos

en: Forecast for %s unavailable.
sv: Prognos för %s inte tillgänglig.

en: Format codes: man 3 strftime; %n for line break
sv: Formatkod: läs man 3 strftime; %n för radbrytning

en: Frequency: %d MHz
    Governor: %s
sv: Frekvens: %d MHz
    Profil: %s

en: Front
sv: Framsida

en: General
sv: Allmänt

en: Generic X.25
sv: Allmän X.25

en: Geometry
sv: Storlek

en: HW Address:
sv: Hårdvaruadress:

en: Handle keyboard layouts
sv: Hantera tangentbordsupplägg

en: Headphone
sv: Hörlurar

en: Height:
sv: Höjd:

en: Hide if there is no battery
sv: Göm om det inte finns något batteri

en: Hotkey for Volume Down
sv: Snabbval för att sänka volym

en: Hotkey for Volume Mute
sv: Snabbval för att dämpa

en: Hotkey for Volume Up
sv: Snabbval för att höja volym

en: Humidity:
sv: Luftfuktighet:

en: IP Address:
sv: IP-adress:

en: IPIP Tunnel
sv: IPIP-tunnel

en: IPv6-in-IPv4
sv: IPv6-i-IPv4

en: Ico_nify
sv: Mi_nimera

en: Icon
sv: Ikon

en: Icon size:
sv: Ikonstorlek:

en: Icons only
sv: Endast ikoner

en: Idle
sv: Vilar

en: Image
sv: Bild

en: Indicator Applications
sv: Indikator för applikationer

en: Indicator applets
sv: Indikatorapplet

en: Indicators for CapsLock, NumLock, and ScrollLock keys
sv: Indikatorer för tangenterna CapsLock, NumLock och ScrollLock

en: Integrated Application Launch Bar and Task Bar
sv: Integrerad programstartspanel och aktivitetspanel

en: Interface
sv: Gränssnitt

en: Interface to monitor
sv: Gränssnitt att övervaka

en: Keep _system layouts
sv: Behåll _systemupplägg

en: Key combination '%s' cannot be used as a global hotkey, sorry.
sv: Tangentkombinationen "%s" kan inte användas som global genväg.

en: Keyboard LED
sv: Tangentbordslampor

en: Keyboard Layout Handler
sv: Hanterare för tangentbordsupplägg

en: Keyboard Layouts
sv: Tangentbordsupplägg

en: Keyboard Model
sv: Tangentbordsmodell

en: Label
sv: Ettikett

en: Last updated:
sv: Senast uppdaterad:

en: Launch Mixer
sv: Starta mixer-applikation

en: Launchers
sv: Programstartare

en: Layout
sv: Upplägg

en: Left
sv: Vänster

en: Left click to iconify all windows.  Middle click to shade them.
sv: Vänsterklick för att minimera alla fönster.  Mittklick för att rulla upp.

en: LeftBtn
sv: VänsterKlick

en: Line
sv: Rad

en: LineOut
sv: Linje ut

en: Local Loopback
sv: Lokal loopback

en: Location '%s' not found!
sv: Platsen "%s" hittades ej!

en: Location matches for '%s'
sv: Plats motsvarande "%s"

en: Location not set.
sv: Plats ej angiven.

en: Location:
sv: Plats:

en: Log level
sv: Nivå för loggning

en: Logout
sv: Logga ut

en: Logout Command:
sv: Utlogningskommando:

en: Logout command is not set
sv: Utloggningskommando skickades inte

en: Ma_nual
sv: Ma_nuellt

en: Ma_ximize
sv: Ma_ximera

en: Make window managers treat the panel as dock
sv: Låt fönsterhanteraren hantera panelen som en dockningslist

en: Manage Networks
sv: Hantera nätverk

en: Margin:
sv: Marginal:

en: Maximum width of task button
sv: Maximal bredd för aktivitetsknapp

en: Menu
sv: Meny

en: Messaging Menu
sv: Meddelandemeny

en: MiddleBtn
sv: MittKlick

en: Minimize All Windows
sv: Minimera alla fönster

en: Minimize panel when not in use
sv: Minimera panelen när den inte används

en: Monitor and Manage networks
sv: Övervaka och hantera nätverk

en: Monitor network status
sv: Övervaka nätverksstatus

en: Monitor:
sv: Bildskärm:

en: Mute
sv: Tyst

en: Name
sv: Namn

en: Name:
sv: Namn:

en: Netmask:
sv: Nätmask:

en: Network Connection
sv: Nätverksanslutning

en: Network Connection: %s
sv: Nätverksanslutning: %s

en: Network Menu
sv: Nätverksmeny

en: Network Status Monitor
sv: Övervakare av nätverksstatus

en: Network cable is plugged out
sv: Ingen aktiv nätverksakabel

en: New session is required for this option to take effect
sv: En ny session behövs för att detta alternativ ska användas

en: No Indicators
sv: Inga indikatorer

en: No batteries found
sv: Inget batteri hittat

en: No file manager is configured.
sv: Filhanterare inte inställd.

en: No network devices found
sv: Hittade inga nätverksenheter

en: None
sv: Inga

en: None configured
sv: Ingen inställd

en: Normal color
sv: Alternativ färg

en: Number of battery to monitor
sv: Antal batterier som ska övervakas

en: Only Application Launch Bar
sv: Endast programstartspanel

en: Only Task Bar (Window List)
sv: Endast aktivitetspanel (fönsterlista)

en: Only show windows on the same monitor as the task bar
sv: Visa endast fönster på samma skärm som aktivitetspanelen

en: Open in _Terminal
sv: Öppna i _terminal

en: Orientation
sv: Orientering

en: Panel Applets
sv: Panelapplet

en: Panel Icon Size
sv: Ikonstorlek i panel

en: Panel Preferences
sv: Panelinställningar

en: Panel Settings
sv: Panelinställningar

en: Per Window Settings
sv: Inställningar per fönster

en: Pixels
sv: Pixlar

en: Please contact your system administrator to resolve the following problem:
    
    %s
sv: Kontakta din systemadministratör för att lösa följande problem:
    
    %s

en: Point-to-Point Protocol
sv: Punkt-till-punkt-protokoll

en: Preferences
sv: Egenskaper

en: Pressure:
sv: Lufttryck:

en: Properties
sv: Inställningar

en: Protocol:
sv: Protokoll:

en: Quit
sv: Avsluta

en: RAM color
sv: RAM-färg

en: RAM usage: %.1fMB (%.2f%%)
sv: RAM-användning: %.1fMB (%.2f%%)

en: R_estore
sv: Åt_erställ

en: Really delete this panel?
    <b>Warning: This can not be recovered.</b>
sv: Ska panelen verkligen raderas?
    <b>Varning: Detta kan inte ångras.</b>

en: Received
sv: Mottagit

en: Received:
sv: Mottaget:

en: Receiving
sv: Tar emot

en: Refresh
sv: Uppdatera

en: Rem_ove from Launcher
sv: Ta bort från panel

en: Remote IP:
sv: Fjärr-IP:

en: Remove "%s" From Panel
sv: Ta bort "%s" från panel

en: Repair
sv: Laga

en: Reserve space, and not covered by maximized windows
sv: Reservutrymme, täcks inte av maximerade fönster

en: Resource monitors
sv: Resursövervakare

en: Restart
sv: Starta om

en: Right
sv: Höger

en: RightBtn
sv: HögerKlick

en: Run
sv: Kör

en: SIOCGIFCONF error: %s
sv: SIOCGIFCONF-fel: %s

en: SIOCGIFFLAGS error: %s
sv: SIOCGIFFLAGS-fel: %s

en: Scope:
sv: Omfång:

en: Searching for '%s'...
sv: Söker efter "%s"...

en: Select Keyboard Model
sv: Ange tangentbordsmodell

en: Select Layout Change Type
sv: Ange typ av tangentupplägsbyte

en: Select a directory
sv: Välj katalog

en: Select a file
sv: Välj fil

en: Select an image file
sv: Välj en bildfil

en: Sending
sv: Skickar

en: Sending/Receiving
sv: Skickar/Tar emot

en: Sends commands to all desktop windows.
    Supported commands are 1) iconify and 2) shade
sv: Skickar kommando till alla fönster på skrivbordet.
    Tillgängliga kommandon 1) hantera minimering/maximering 2) hantera upprullning/nedrullning

en: Sent
sv: Skickat

en: Sent:
sv: Skickat:

en: Session Menu
sv: Sessionsmeny

en: Setting Encryption Key
sv: Ange krypteringsnyckel

en: Show CapsLock
sv: Visa CapsLock

en: Show Extended Information
sv: Visa utökad information

en: Show Layout as
sv: Visa upplägg som

en: Show NumLock
sv: VIsa NumLock

en: Show ScrollLock
sv: Visa ScrollLock

en: Show Signal
sv: Visa signal

en: Show tooltips
sv: Visa verktygstips

en: Show weather conditions for a location.
sv: Visa väderförhållande för en plats.

en: Show windows from all desktops
sv: Visa fönster från alla skrivbord

en: Simple pager plugin
sv: Enkel skrivbordshanterare

en: Size
sv: Storlek

en: Size when minimized
sv: Storlek vid minimering

en: Solid color (with opacity)
sv: Solid färg (vid genomskinlighet)

en: Sorry, there was no window manager configuration program found.
sv: Kunde inte hitta program för att göra inställningar i fönsterhanteraren.

en: Sound Menu
sv: Ljudmeny

en: Source:
sv: Källa:

en: Space reservation is not available for this panel because there is another monitor beyond this edge and reservation would cover it if enabled.
sv: Utrymme kan inte reserveras för den här panelen eftersom det finns en annan bildskärm utanför den här kanten och reserveras utrymmet skulle det påverka bildskärmen.

en: Spacer
sv: Tomrum

en: Spacing
sv: Mellanrum

en: Speaker+LO
sv: Högtalare + Linje ut

en: State
sv: Status

en: Stats
sv: Statistik

en: Stretch
sv: Sträck ut

en: Subnet Mask:
sv: Nätmask:

en: Sunrise:
sv: Soluppgång:

en: Sunset:
sv: Solnedgång:

en: System Tray
sv: Systemdocka

en: System theme
sv: Systemtema

en: System tray
sv: Systembricka

en: Task Bar (Window List)
sv: Aktivitetspanel (fönsterlista)

en: Taskbar shows all opened windows and allow to iconify them, shade or get focus
sv: Aktivitetspanelen visar alla öppnade fönster och möjliggör minimering, upprullning eller att sätta fokus på dem

en: Temperature Monitor
sv: Temperaturövervakning

en: Terminal Emulator:
sv: Terminalemultor:

en: The current error condition
sv: Aktuell feltyp

en: The current interface the icon is monitoring.
sv: Ikonen övervakar detta gränssnitt.

en: The interface name
sv: Gränssnittets namn

en: The interface packets/bytes statistics
sv: Gränssnittets paket/byte-statistik

en: The interface state
sv: Gränssnittets status

en: The orientation of the tray.
sv: Orienteringen för dockan.

en: There is no room for another panel. All the edges are taken.
sv: Det finns inte plats för ytterligare en panel. Alla kanter är upptagna.

en: There was an error displaying help:
    %s
sv: Det uppstod ett fel vid visning av hjälpen:
    %s

en: This wireless network was encrypted.
    You must have the encryption key.
sv: Det trådlösa nätverket är krypterat.
    Du måste ange krypteringsnyckel.

en: Today:
sv: Idag:

en: Tomorrow:
sv: Imorgon:

en: Tooltip Format
sv: Format på verktygstips

en: Tooltip only
sv: Endast verktygstips

en: Tooltips Enabled
sv: Verktygstips aktiverat

en: Top
sv: Upptill

en: Type:
sv: Typ:

en: Unable to open socket: %s
sv: Kan inte öppna socket: %s

en: Units:
sv: Enheter:

en: Unknown
sv: Okänt

en: Updates:
sv: Uppdateringar:

en: Use mouse wheel
sv: Använd mushjul

en: Visibility:
sv: Sikt:

en: Volume
sv: Volym

en: Volume Control
sv: Volymkontroll

en: Volume control
sv: Volymkontroll

en: Warn
sv: Varna

en: Warning1 color
sv: Laddningsfärg 1

en: Warning1 temperature
sv: Varning1 temperatur

en: Warning2 color
sv: Laddningsfärg 1

en: Warning2 temperature
sv: Varning2 temperatur

en: Weather Plugin
sv: Väder

en: Weather Preferences
sv: Egenskaper för väder-instick

en: Whether or not the icon's tooltips are enabled.
sv: Anger om ikonens verktygstips visas.

en: Whether or not the signal strength should be displayed.
sv: Anger om signalstyrka ska visas eller ej.

en: Whether the interface is a wireless interface
sv: Indikerar att gränssnittet är trådlöst

en: Width:
sv: Bredd:

en: Wind:
sv: Vind:

en: Wireless
sv: Trådlöst

en: Wireless Connection has no connectivity
sv: Kan inte nyttja trådlös anslutning

en: Wireless Networks not found in range
sv: Inga trådlösa nätverk funna i närheten

en: Wireless signal strength percentage
sv: Signalstyrka för trådlöst i procent

en: Workspace %d
sv: Arbetsyta %d

en: Workspace _%d
sv: Arbetsyta _%d

en: You must specify a location.
sv: Du måste ange en plats.

en: [N/A]
sv: [Ej tillämpbar]

en: _All workspaces
sv: _Alla arbetsytor

en: _Automatic, every
sv: _Automatiskt, var

en: _Browse
sv: _Bläddra

en: _Close Window
sv: _Stäng fönster

en: _Close all windows
sv: _Stäng alla fönster

en: _English (°F)
sv: _Engelsk (°F)

en: _Metric (°C)
sv: _Metrisk (°C)

en: _Move to Workspace
sv: _Flytta till arbetsyta

en: _Name:
sv: _Namn:

en: _New Instance
sv: _Ny instans

en: _New Location:
sv: _Ny plats:

en: _Raise
sv: Ta f_ram

en: _Remember layout for each window
sv: _Kom ihåg tangentbordsuppsättning för varje fönster

en: _Set
sv: _Ange

en: bytes
sv: byte

en: default
sv: standard

en: lxpanel %s - lightweight GTK2+ panel for UNIX desktops
sv: lxpanel %s - lättviktig GTK2+-panel för UNIX-skrivbord

en: minutes
sv: minut(er)

en: packets
sv: paket

en: pixels
sv: pixlar
