gnome-system-tools - en to sr translation catalogue (466 entries)

en: %s Properties
sr: Osobine za „%s“

en: %s is currently using this computer
sr: %s trenutno koristi vaš računar

en: %s is the only administrator on this computer. Deleting this account would lock you out of administrating the system.
sr: %s je jedini administrator na ovom računaru. Uklanjanjem ovog naloga nećete više moći da administrirate sistem.

en: %s is the only administrator on this computer. Revoking administration rights for this account would lock you out of administrating the system.
sr: %s je jedini administrator na ovom računaru. Ukidanjem administratorskih prava ovom nalogu nećete više nikako moći da administrirate sistem.

en: %s will no longer be able to perform administrative tasks. This account won't be allowed to get administration rights back on its own.
sr: %s više neće moći da obavlja administratorske poslove. Ovaj nalog neće moći samom sebi da dâ administratorska prava.

en: A group name must be specified.
sr: Ime grupe je obavezno.

en: A user with this name already exists. Please choose a different name for the new user.
sr: Ovaj korisnik već postoji. Izaberite neko drugo ime za novog korisnika.

en: Access /proc filesystem
sr: Pristup /proc sistemu datoteka

en: Access external storage devices automatically
sr: Automatski pristupa spoljnim diskovima

en: Access point name:
sr: Ime pristupne tačke:

en: Account _type:
sr: _Tip naloga:

en: Account data
sr: Podaci naloga

en: Account information resolver
sr: Razrešivač podataka o nalogu

en: Actions scheduler
sr: Raspored zadataka

en: Add NTP Server
sr: Dodaj server mrežnog protokola za vreme

en: Add a shared path, modifies it if it already exists
sr: Dodaje deljenu putanju, ili je menja ako već postoji

en: Add allowed hosts
sr: Dodaj dopuštene računare

en: Add or remove users and groups
sr: Dodajtee ili uklonite korisnike i grupe

en: Address:
sr: Adresa:

en: Administer the system
sr: Administrira sistem

en: Administrator account cannot be deleted
sr: Administratorski nalog se ne može ukloniti

en: Administrator group can not be deleted
sr: Administratorska grupa se ne može obrisati.

en: Advanced
sr: Napredno

en: Advanced Settings
sr: Napredna podešavanja

en: Advanced settings:
sr: Napredna podešavanja:

en: Aliases
sr: Drugi nadimci

en: Aliases:
sr: Druga imena:

en: Allowed Hosts
sr: Dopušteni računari

en: Allowed host/network
sr: Dopušteni računari/mreže

en: Allowed hosts:
sr: Dopušteni računari:

en: Allows applications to use printers
sr: Dozvoljava programima da koriste štampače

en: Allows users to login graphically
sr: Dozvoljava grafičku prijavu korisnika

en: An error occurred while checking for authorizations: %s
    You may report this as a bug.
sr: Došlo je do greške tokom provere ovlašćenja: %s
    Možete prijaviti ovo kao grešku.

en: An unknown error occurred.
sr: Došlo je do neočekivane greške.

en: Analyzes your incoming mail for virus
sr: Pretražuje vašu dolazeću poštu za viruse

en: Antivirus
sr: Protivvirusni

en: Application server
sr: Programski server

en: Applying changes to user settings...
sr: Primenjujem podešavanja naloga...

en: Are you sure you want to deactivate %s?
sr: Da li ste sigurni da želite da deaktivirate %s?

en: Are you sure you want to delete group "%s"?
sr: Da li ste sigurni da želite da uklonite grupu „%s“?

en: Are you sure you want to delete this share?
sr: Da li ste sigurni da ovo više ne želite da delite?

en: Asked on login
sr: Pitaj tokom prijave

en: Assign a random password by default
sr: Dodela slučajne lozinke je podrazumevano ponašanje

en: Audio settings management
sr: Upravljanje podešavanjima zvuka

en: Authentication failed
sr: Greška pri ovlašćivanju

en: Automated crash reports support
sr: Podrška samostalnoj prijavi pada

en: Automatic UID/GID
sr: Sam dodeli IB za korisnika/grupu

en: Automatic configuration (DHCP)
sr: Samostalna podešavanja (DHCP)

en: Basic Settings
sr: Osnovna podešavanja

en: Be able to get administrator privileges
sr: Može da preuzme administratorska ovlašćenja

en: Blocks undesired network access to your computer
sr: Odbija neželjeni mrežni pristup vašem računaru

en: Bluetooth device management
sr: Upravljanje blutut uređajima

en: Braille display management
sr: Upravljanje brajovskim ekranom

en: Burn CDs / DVDs
sr: Narezuje CD/DVD diskove

en: CPU Frequency manager
sr: Upravljanje frekvencijom procesora

en: Can change anything on the system, including installing and upgrading software.
sr: Može da promeni sve na sistemu, uključujući i instaliranje i nadogradnje programa.

en: Can perform common tasks. Can't install software or change settings affecting all users.
sr: Može da izvršava česte poslove. Ne može da instalira programe ili promeni podešavanja koja utiču na sve korisnike.

en: Can't delete the only administrator account
sr: Ne mogu da obrišem jedini administratorski nalog

en: Can't revoke administration rights
sr: Ne mogu da ukinem administratorska prava

en: Change Advanced User Settings
sr: Izmeni napredna korisnička podešavanja

en: Change User Account Type
sr: Izmeni vrstu korisničkog naloga

en: Change User Name
sr: Izmeni korisničko ime

en: Change User Password
sr: Izmeni lozinku korisnika

en: Change _Host name
sr: Promeni _ime računara

en: Change system time, date, and timezone
sr: Promenite vreme, datum i vremensku zonu sistema.

en: Changing advanced settings for:
sr: Promena naprednih podešavanja za:

en: Changing interface configuration
sr: Promena podešavanja uređaja

en: Changing network location
sr: Promena mesta za mrežu

en: Changing user account type for:
sr: Promena vrste korisničkog naloga za:

en: Changing user name for:
sr: Promena korisničkog imena za:

en: Changing user password for:
sr: Promena lozinke za korisnika:

en: Check that it is correctly typed and that it is correctly supported by your system.
sr: Proverite da li je ispravno ukucan i da je podržan na vašem sistemu.

en: Check that the device is not busy and that is correctly attached to the computer.
sr: Proverite da modem nije u upotrebi i da je pravilno priključen

en: Check that this character is not used.
sr: Proverite da se ne koristi ovaj znak.

en: Check that you have provided the same password in both text fields.
sr: Proverite da li ste uneli istovetne lozinke u oba polja.

en: Clock synchronization service
sr: Usluga usklađivanja vremena

en: Cluster management tool
sr: Alat za upravljanje klasterima

en: Co_py Old Files
sr: _Prekopiraj stare datoteke

en: Comment:
sr: Napomena:

en: Computer activity logger
sr: Usluga vođenja dnevnika

en: Con_figuration:
sr: _Podešavanja:

en: Con_firmation:
sr: _Potvrđivanje:

en: Configure a network interface
sr: Podesite mrežni uređaj

en: Configure network devices and connections
sr: Podesite mrežne uređaje i veze

en: Configure printers
sr: Podešavanje štampača

en: Configure the first network interface with a specific type
sr: Podesite prvi mrežni uređaj sa naročitom vrstom

en: Configure which folders are available for your network neighborhood
sr: Podesite koji direktorijumi su dostupni u lokalnoj mreži

en: Configure which services will be run when the system starts
sr: Podesite koji uslužni programi se pokreću pri pokretanju sistema

en: Connect to Internet using a modem
sr: Povezuje se na Internet pomoću modema

en: Connect to wireless and ethernet networks
sr: Povezivanje na bežične i žične mreže

en: Connection Settings
sr: Podešavanja veze

en: Connection type:
sr: Vrsta veze:

en: Connections
sr: Veze

en: Contact Information
sr: Podaci za kontakt

en: Copy old home directory to new location?
sr: Da prekopiram staru ličnu fasciklu na novo mesto?

en: Could not autodetect modem device
sr: Ne mogu sam da prepoznam uređaj modema

en: Could not display help
sr: Ne mogu da prikažem pomoć

en: Create New User
sr: Napravi novog korisnika

en: Create a new user
sr: Napravi novog korisnika

en: Custom
sr: Proizvoljno

en: DNS
sr: Sistem imena domena

en: DNS Servers
sr: Serveri imena

en: D_omain name:
sr: Ime _domena:

en: Data storage system
sr: Sistem za smeštanje podataka

en: Database server
sr: Baza podataka

en: Days between warning and password expiration:
sr: Broj dana između upozorenja o isteku lozinke i uklanjanja naloga:

en: Default _group:
sr: Podrazumevana _grupa:

en: Default _shell:
sr: Podrazumevana _ljuska:

en: Delete Files
sr: Ukloni datoteke

en: Delete current location
sr: Ukloni tekuće mesto

en: Delivers your outgoing mail
sr: Isporučuje vašu odlaznu poštu

en: Desktop user
sr: Obični korisnik

en: Dictionary server
sr: Server rečnika

en: Disable _account
sr: Onemogući n_alog

en: Disabling NTP
sr: Isključivanje NTP-a

en: Disk client
sr: Klijent pristupa disku

en: Disk quota activation
sr: Aktivacija kvote diska

en: Disk server
sr: Usluga pristupa disku

en: Do not share
sr: Ne deli

en: Do you want to delete location "%s"?
sr: Želite li da obrišete mesto „%s“?

en: Domain / _Workgroup:
sr: Domen / _radna grupa:

en: Domain name server
sr: Server za nazive domena

en: Don't Remove Account
sr: Ne uklanjaj nalog

en: Don't ask for password on _login
sr: Ne pitaj za _lozinku pri prijavi

en: Downloads your mail from remote accounts
sr: Preuzima vašu poštu sa udaljenih naloga

en: Dynamic DNS services updater
sr: Osveživač dinamičkih DNS usluga

en: E_nable roaming mode
sr: U_ključi krstareći režim

en: E_nable this connection
sr: Omogući ovu vezu

en: Eagle USB ADSL modems manager
sr: Upravljanje Eagle USB ADSL modemima

en: Enabling NTP
sr: Uključivanje NTP-a

en: Encrypt all your files with your login password to strongly protect them from people with physical access to your computer, at the expense of a slightly reduced performance.
sr: Šifruje sve vaše datoteke lozinkom za prijavu da ih dobro zaštitite od ljudi koji imaju fizički pristup vašem računaru, na račun malo umanjenih performansi.

en: Enter password for user
sr: Unesite korisničku lozinku

en: Enter password for user:
sr: <span size="larger"  weight="bold">Unesite korisničku lozinku:

en: Ethernet interface:
sr: Eternet uređaj:

en: Executes scheduled actions
sr: Izvršava postavljene zadatke

en: FTP service
sr: FTP usluga

en: Fax settings management
sr: Upravljanje podešavanjima faksa

en: File System
sr: Sistem datoteka

en: Files owned by user %s in <tt>%s</tt> can be completely removed if you don't need them anymore. You may want to back them up before deleting the account, or keep them so that an administrator can save them later.
sr: Ne možete u potpunosti ukloniti datoteke u vlasništvu korisnika %s u <tt>%s</tt> ukoliko vam više ne trebaju. Možda ćete želite da ih arhivirate pre brisanja naloga, ili da ih zadržite tako da ih administrator sačuva kasnije.

en: Firewall
sr: Štit

en: Folder sharing service
sr: Usluga deljenja podataka

en: Full _Name:
sr: Pu_no ime:

en: General
sr: Opšte

en: General Properties
sr: Opšte osobine

en: Generate _random password
sr: Obrazuj _slučajnu lozinku

en: Give up administration rights
sr: Odrekni se administratorskih prava

en: Graphic tablets management
sr: Upravljanje grafičkim tabletima

en: Graphical login manager
sr: Grafički upravnik prijavljivanja na sistem

en: Group "%s" already exists
sr: Grupa „%s“ već postoji

en: Group '%s' Properties
sr: Osobine grupe „%s“

en: Group ID %d is already used by group "%s"
sr: IB grupe %d već koristi grupa „%s“

en: Group ID of the Administrator account should not be modified
sr: IB administratorske grupe se ne sme menjati

en: Group Members
sr: Članovi grupe

en: Group _ID:
sr: _Broj grupe:

en: Group _name:
sr: _Ime grupe:

en: Group name
sr: Ime grupe

en: Group name has invalid characters
sr: Ime grupe sadrži neispravne znakove

en: Group name is empty
sr: Ime grupe nije navedeno

en: Group name of the administrator group user should not be modified
sr: Ime grupe za administratorsku grupu se ne sme menjati

en: Group properties
sr: Osobine grupe

en: Groups available on the system:
sr: Dostupne grupe na sistemu:

en: Groups settings
sr: Podešavanje grupa

en: Hard disk tuning
sr: Štelovanje tvrdog diska

en: Hardware monitor
sr: Praćenje hardvera

en: Hexadecimal
sr: Heksadecimalno

en: Host Alias Properties
sr: Podešavanja nadimaka računara

en: Host Settings
sr: Podešavanja računara

en: Host name:
sr: Ime računara:

en: Hosts
sr: Računari

en: Hosts Settings
sr: Podešavanja domaćina

en: Hotkeys management
sr: Upravljanje prečicama

en: ID for the root user should not be modified
sr: IB administratora ne bi trebalo da se menja

en: INTERFACE
sr: UREĐAJ

en: IP Address
sr: IP adresa

en: IP address:
sr: IP adresa:

en: IPSec key exchange server
sr: Usluga za razmenu IPSec ključeva

en: ISDN modems manager
sr: Upravljanje ISDN modemima

en: If you know for sure that it works like one of the platforms listed below, you can select that and continue. Note, however, that this might damage the system configuration or downright cripple your computer.
sr: Ako ste sigurni da radi kao jedna od platformi prikazana ispod možete je izabrati i nastaviti. Obratite pažnju da, pored svega, ovo može oštetiti podešavanja sistema ili potpuno smanjiti radne sposobnosti Vašeg računara.

en: Ignore
sr: Zanemari

en: Incomplete path in home directory
sr: Nepotpuna putanja ličnog direktorijuma

en: Incomplete path in shell
sr: Nepotpuna putanja u ljusci

en: Infrared connection
sr: Infracrvena veza

en: Infrared port management
sr: Upravljanje infracrvenom vezom

en: Interface properties
sr: Osobine mrežnog priključka

en: Internet service provider data
sr: Podaci za dobavljača Internet usluga

en: Invalid character "%c" in comment
sr: Nedozvoljen znak „%c“ u napomeni

en: Invalid data was found.
sr: Našao sam neispravne podatke.

en: Keep Files
sr: Zadrži datoteke

en: Keep synchronized with Internet servers
sr: Redovno usklađuj sa Internet serverima

en: Keeps a log of your computer activity
sr: Beleži dnevnik rada Vašeg računara

en: Local Zeroconf network (IPv4 LL)
sr: Lokalna ZeroConf mreža (IPv4 LL)

en: Location:
sr: Mesto:

en: Logical volume management
sr: Upravljanje logičkim diskovima

en: Loud
sr: Glasno

en: Low
sr: Tiho

en: MTA authentication service
sr: Usluga autentifikacije sa serverom pošte

en: Ma_ximum days a password may be used:
sr: Maksimalni _broj dana važenja lozinke:

en: Mail agent
sr: Usluga e-pošte

en: Mail fetcher
sr: Prikupljanje pošte

en: Mailing lists manager
sr: Upravljač dopisnih listi

en: Make user the _owner of the new home directory
sr: Daj korisniku _ovlašćenja nad novom fasciklom

en: Manual
sr: Ručno

en: Maximum GID:
sr: Najveća vrednost za IB grupe:

en: Maximum UID:
sr: Najveća vrednost za korisnički IB:

en: Medium
sr: Srednje

en: Mi_nimum days between password changes:
sr: Naj_manji broj dana između uzastopnih promena lozinke:

en: Minimum GID:
sr: Najmanja vrednost broja grupe:

en: Minimum UID:
sr: Najmanja vrednost korisničkog broja:

en: Minimum days allowed between password changes:
sr: Najmanji dopušteni broj dana između uzastopnih promena lozinke:

en: Modem Settings
sr: Podešavanja modema

en: Monitor system logs
sr: Prati sistemske dnevnike

en: Mount user-space filesystems (FUSE)
sr: Montiranje sistema datoteka u korisničkom prostoru (FUSE)

en: Mounts your volumes automatically
sr: Sam priključuje vaše diskove

en: Mouse-based interactive map widget for selecting timezone. Keyboard users should instead select the timezone from the drop-down combination box below.
sr: Mapa za izbor vremenske zone mišem. Možete izabrati vremensku zonu preko tastature iz padajućeg menija.

en: Multicast DNS service discovery
sr: Multikastno DNS otkrivanje usluga

en: NTP server
sr: Server usluge mrežnog protokola za vreme

en: NTP support is not installed
sr: Podrška za mrežni protokol za vreme nije prisutna

en: Name:
sr: Ime:

en: Netmask:
sr: Mrežna _maska:

en: Network
sr: Mreža

en: Network Settings
sr: Podešavanja mreže

en: Network _password:
sr: Mrežna _lozinka:

en: Network name (_ESSID):
sr: Ime mreže (_ESSID):

en: Network security auditor
sr: Ispitivač mrežne bezbednosti

en: Network service
sr: Mrežna usluga

en: Network:
sr: Mreža:

en: New _password:
sr: Nova _lozinka:

en: New group
sr: Nova grupa

en: New home directory already exists, use it?
sr: Nova lična fascikla već postoji. Da li da je iskoristim?

en: None
sr: Ništa

en: Not asked on login
sr: Ne pitaj tokom prijave

en: Number of days that a password may be used:
sr: Broj dana za koje se lozinka može koristiti:

en: OEM configuration manager
sr: Upravljač podešavanjima za proizvođače opreme

en: O_ffice location:
sr: Adresa _firme:

en: Off
sr: Isključeno

en: Optional Settings
sr: Ostala podešavanja

en: Options
sr: Mogućnosti

en: Other computers in your network will stop viewing this.
sr: Ostali računari u vašoj mreži više neće videti ovo.

en: Overwrite it?
sr: Presnimiti ga?

en: PATH
sr: PUTANJA

en: P_assword
sr: _Lozinka

en: Package index monitor
sr: Praćenje indeksa paketa

en: Parallel port connection
sr: Veza preko paralelnog priključka

en: Password Settings
sr: Podešavanja lozinke

en: Password _type:
sr: _Vrsta lozinke:

en: Password confirmation is not correct
sr: Potvrda lozinke nije ispravna

en: Password could not be changed
sr: Ne mogu da promenim lozinku

en: Password is too short
sr: Lozinka je prekratka

en: Password set to:
sr: Postavljena lozinka:

en: Phone number:
sr: Broj telefona:

en: Plain (ASCII)
sr: Običan tekst (ASCII)

en: Please choose a different group name.
sr: Izaberite neko drugo ime grupe.

en: Please choose a different numeric identifier for %s.
sr: Izaberite neki drugi identifikacioni broj za korisnika %s.

en: Please choose a different numeric identifier for group "%s".
sr: Izaberite drugi identifikacioni broj za grupu „%s“.

en: Please choose a different numeric identifier for the new group.
sr: Izaberite drugi identifikacioni broj za novu grupu.

en: Please choose another password.
sr: Izaberite drugu lozinku.

en: Please ensure the user has logged out before deleting this account.
sr: Uverite se da se korisnik odjavi pre nego što obrišete ovaj nalog.

en: Please enter full path for home directory
    <span size="smaller">i.e.: /home/john</span>.
sr: Unesite punu putanju za lični direktorijum
    <span size="smaller">npr. „/home/goran“</span>.

en: Please enter full path for shell
    <span size="smaller">i.e.: /bin/bash</span>.
sr: Unesite punu putanju za ljusku
    <span size="smaller">npr. „/bin/bash“</span>.

en: Please install and activate NTP support in the system to enable synchronization of your local time server with internet time servers.
sr: Instalirajte i pokrenite uslugu mrežnog vremena (NTP) na sistemu da omogućite usklađivanje lokalne vremenske usluge sa vremenskim uslugama sa Interneta.

en: Please set a valid group name consisting of a lower case letter followed by lower case letters and numbers.
sr: Postavite ispravno korisničko ime koje je sastavljeno od početnog malog slova praćenog malim slovima i ciframa.

en: Please type again your current password.
sr: Unesite ponovo vašu trenutnu lozinku.

en: Point to point connection
sr: Veza sa tačke na tačku (PPP)

en: Power management
sr: Upravljanje napajanjem

en: Printer service
sr: Usluga štampanja

en: Priority
sr: Značaj

en: Privileges
sr: Ovlašćenja

en: Profile Settings
sr: Podešavanje profila

en: Profile _name:
sr: Ime _postavke:

en: Proxy cache service
sr: Usluga mrežnog posrednika

en: Pulses
sr: Pulsno

en: RAID disks management
sr: Upravljanje RAID diskovima

en: RPC mapper
sr: RPC mapiranje

en: Read only
sr: Samo čitanje

en: Remote address:
sr: Udaljene adrese:

en: Remote backup server
sr: Udaljeni rezervni server

en: Remote shell server
sr: Udaljeni server sa konzolnim pristupom

en: Remove home folder for %s?
sr: Ukloni ličnu fasciklu korisnika %s?

en: Roaming mode enabled
sr: Uključen krstareći režim

en: Route server
sr: Usluga rutiranja

en: Router advertisement server
sr: Usluga objave rutiranja

en: Runlevel
sr: Radni režim

en: Save current network configuration as a location
sr: Sačuvaj tekuća mrežna podešavanja kao mesto

en: Save location
sr: Sačuvaj mesto

en: School management platform
sr: Podloga za upravljanje školama

en: Se_lect Servers
sr: _Izaberite servere

en: Search Domains
sr: Domeni za traženje

en: Secure shell server
sr: Server za šifrovanje komunikacionog kanala

en: Select the services that you wish to activate:
sr: Izaberite usluge koje želite da pokrenete:

en: Selection
sr: Izbor

en: Send and receive faxes
sr: Šalje i prima faksove

en: Serial modem
sr: Serijski modem

en: Serial port settings management
sr: Upravljanje podešavanjima serijskog porta

en: Services
sr: Uslužni programi

en: Services Settings
sr: Podešavanje uslužnih programa

en: Set password b_y hand
sr: Ručno postavi _lozinku

en: Settings for folder '%s'
sr: Podešavanja za fasciklu „%s“

en: Settings for service "%s"
sr: Podešavanja za uslugu „%s“

en: Share
sr: Deljenje

en: Share Folder
sr: Deljena fascikla

en: Share Properties
sr: Osobine deljenja

en: Share this folder with other computers
sr: Deli ovu fasciklu sa ostalim računarima

en: Share through:
sr: Deli preko:

en: Shared Folder
sr: Deljena fascikla

en: Shared Folders
sr: Deljeni direktorijumi

en: Shares folders over the Internet
sr: Deli fascikle putem Interneta

en: Shares folders over your network
sr: Deli fascikle na vašoj mreži

en: Shares your web pages over the Internet
sr: Omogućava objavljivanje Vaših ličnih stranica na Internetu

en: Sharing services are not installed
sr: Usluge za deljenje nisu instalirane

en: Show root user
sr: Prikaži administratora

en: Show system users
sr: Prikaži korisnike na sistemu

en: Spam filter
sr: Filtriranje spama

en: Specify IP address
sr: Navedite IP adresu

en: Specify hostname
sr: Navedite ime računara

en: Specify network
sr: Navedite mrežu

en: Speech synthesis support
sr: Podrška za sintezu glasa

en: Start
sr: Pokreni

en: Static IP address
sr: Stalna IP adresa

en: Status
sr: Stanje

en: Stop
sr: Zaustavi

en: Subnet mask:
sr: Podmrežna maska:

en: Superuser
sr: Administrator

en: Suspend and hibernate the computer
sr: Obustavljanje rada i zamrzavanje računara

en: Synchronize now
sr: Uskladi sada

en: Synchronizes your computer clock with Internet time servers
sr: Usklađuje sat vašeg računara prema vremenu internet servera

en: Synchronizing system clock
sr: Usklađivanje sistemskog časovnika

en: System Defaults
sr: Podrazumevano sistemski

en: System communication bus
sr: Komunikaciona magistrala sistema

en: System configuration manager
sr: Upravljač podešavanjima sistema

en: System monitor
sr: Praćenje sistema

en: TYPE
sr: VRSTA

en: Telstra Bigpond Cable Network client
sr: Klijent za Telstra Bigpond kablovsku mrežu

en: Terminal multiplexor
sr: Terminalski umnoživač

en: Terminal server client
sr: Klijent za terminalsku uslugu

en: The configuration could not be loaded
sr: Ne mogu učitati podešavanja

en: The configuration could not be saved
sr: Ne mogu da sačuvam podešavanja

en: The home directory for %s has been set to <tt>%s</tt>, which already exists. Do you want to use files from this directory, or copy the contents of <tt>%s</tt> to the new home, overwriting it?
    
    In doubt, use the new directory to avoid losing data, and copy files from the old directory later.
sr: Lična fascikla korisnika %s je postavljena na postojeću <tt>%s</tt>. Da li želite da koristite datoteke iz ove fascikle, ili da da prepišete sadržaj iz <tt>%s</tt> u novu ličnu fasciklu?
    
    Ukoliko niste sigurni, iskoristite novu fasciklu, a kasnije prekopirajte datoteke iz stare.

en: The home directory for %s has been set to <tt>%s</tt>, which already exists. Do you want to use files from this directory, or delete all its contents and use a completely empty home directory?
    
    In doubt, keep the files, and remove them later if needed.
sr: Lična fascikla za %s je postavljena na postojeću <tt>%s</tt>. Da li želite da iskoristite datoteke iz ove fascikle ili da obrišete njen sadržaj?
    
    Ukoliko niste sigurni, zadržite datoteke i uklonite ih kasnije.

en: The home directory for %s has been set to <tt>%s</tt>, which doesn't exist. Do you want to copy the contents of the old home directory (<tt>%s</tt>), or use a completely empty home directory?
    
    If you choose to copy the files to the new location, it's safe to delete the old directory.
sr: Lična fascikla korisnika %s je postavljena na postojeću <tt>%s</tt>. Da li želite da prekopirate sadržaj iz stare fascikle (<tt>%s</tt>), ili da podesite novu ličnu fasciklu?
    
    Ukoliko prekopirate datoteke na novo mesto, možete ukloniti staru fasciklu.

en: The host name has changed
sr: Ime računara je izmenjeno

en: The interface does not exist
sr: Uređaj ne postoji

en: The new password has already been used recently.
sr: Nova lozinka je korišćena u skorije vreme.

en: The new password is too short
sr: Nova lozinka je prekratka

en: The new password is too simple
sr: Nova lozinka je suviše jednostavna

en: The new password must contain numeric or special characters
sr: Nova lozinka mora da sadrži cifre ili specijalne karaktere

en: The old and new passwords are the same
sr: Stara i nova lozinka su iste

en: The old and new passwords are too similar
sr: Stara i nova lozinka su suviše slične

en: The platform you are running is not supported by this tool
sr: Ovaj alat ne podržava platformu koju koristite

en: The system configuration has potentially changed.
sr: Možda su izmenjena podešavanja sistema.

en: There is already a location with the same name
sr: Već postoji mesto istog imena

en: This account is disabled.
sr: Ovaj nalog je onemogućen.

en: This account is using special settings that have been defined manually. Use the <i>Advanced Settings</i> dialog to tune them.
sr: Ovaj nalog koristi posebna podešavanja koja su ručno postavljena. Idite u prozorče <i>Napredna podešavanja</i> da ih prilagodite.

en: This computer is a _WINS server
sr: Ovaj računar je WI_NS server

en: This may affect your system behavior in several ways, possibly leading to data loss.
sr: Ovo može uticati na ponašanje vašeg sistema na više načina, možda čak i do gubitka podataka.

en: This may leave files with invalid group ID in the filesystem.
sr: Na sistemu datoteka mogu ostati datoteke sa neispravnim IB grupe.

en: This network interface is not configured
sr: Ovaj mrežni uređaj nije podešen

en: This will prevent you from launching new applications, and so you will have to log in again. Continue anyway?
sr: Ovo će sprečiti pokretanje novih programa tako da ćete morati da se prijavite na sistem ponovo. Nastaviti i pored toga?

en: This would leave the system unusable.
sr: Ovo može učiniti sistem neupotrebljivim.

en: Time Zone
sr: Vremenska zona

en: Time and Date
sr: Vreme i datum

en: Time and Date Settings
sr: Podešavanja vremena i datuma

en: Time servers
sr: Serveri za vreme

en: Time servers:
sr: Serveri za vreme:

en: Time zone
sr: Vremenska zona

en: Time zone:
sr: Vremenska zona:

en: Tones
sr: Tonsko

en: Type address
sr: Unesite adresu

en: Type:
sr: Vrsta:

en: Unconfigured
sr: Nepodešeno

en: Unix networks (NFS)
sr: Unix mreže (NFS)

en: Unknown error
sr: Nepoznata greška

en: Unsupported platform
sr: Nepodržana platforma

en: Update content? This will lose any modification in course.
sr: Ažuriraj sadržaj? Sve izmene će biti izgubljene.

en: Use CD-ROM drives
sr: Upotrebljava CD-ROM uređaje

en: Use USB devices
sr: Upotreba USB uređaja

en: Use VirtualBox virtualization solution
sr: Upotreba VirtualBox virtuelizacije

en: Use audio devices
sr: Upotrebljava zvučna uređaje

en: Use floppy drives
sr: Koristi disketnu jedinicu

en: Use modems
sr: Koristi modeme

en: Use scanners
sr: Koristi skenere

en: Use tape drives
sr: Koristi uređaje sa trakama

en: Use the Internet service provider nameservers
sr: Koristi servere imena dobavljača internet usluga

en: Use video devices
sr: Upotreba video uređaja

en: User ID %d is already used by user %s
sr: IB korisnika %d već koristi korisnik %s

en: User ID:
sr: IB korisnika:

en: User Privileges
sr: Ovlašćenja korisnika

en: User passwords must be longer than 5 characters and preferably formed by numbers, letters and special characters.
sr: Lozinke korisnika moraju biti duže od 5 znaka i poželjno je da sadrže brojeve, slova i naročite znake.

en: User profiles
sr: Skupovi podešavanja korisnika

en: Username must consist of:
      ➣ lower case letters from the English alphabet
      ➣ digits
      ➣ any of the characters ".", "-" and "_"
sr: Korisničko ime može da sadrži:
      ➣ mala slova iz engleskog alfabeta
      ➣ cifre
      ➣ znake „.“, „-“ i „_“

en: Username must start with a letter!
sr: Korisničko ime mora da počinje slovom!

en: Users
sr: Korisnici

en: Users Settings
sr: Podešavanja korisnika

en: Users and Groups
sr: Korisnici i grupe

en: Virtual Machine management
sr: Upravljanje virtuelnom mašinom

en: Virtual Private Network server
sr: Usluga virtuelne privatne mreže (VPN)

en: Volumes mounter
sr: Priključivač diskova

en: WEP key (ascii)
sr: WEP ključ (AKSRI)

en: WEP key (hexadecimal)
sr: WEP ključ (heksadekadno)

en: WPA Personal
sr: WPA lično

en: WPA2 Personal
sr: WPA2 lično

en: Web calendar server
sr: Usluga veb kalendara

en: Web server
sr: Usluga veb sadržaja

en: Whether the users-admin tool should show system users in the users list.
sr: Da li da program users-admin prikaže korisnike na sistemu u spisku korisnika.

en: Whether the users-admin tool should show the root user in the users list.
sr: Da li da program users-admin prikaže administratora u spisku korisnika.

en: Windows networks (SMB)
sr: Windows mreže (SMB)

en: Windows sharing
sr: Windows deljenje

en: Wired connection
sr: Žična veza

en: Wireless Settings
sr: Bežična podešavanja

en: Wireless connection
sr: Bežična veza

en: World Map
sr: Mapa sveta

en: You are about to revoke your own administration rights
sr: Ukinućete administratorska prava samom sebi

en: You are not allowed to access the system configuration.
sr: Nije vam dopušten pristup podešavanjima sistema.

en: You are not allowed to modify the system configuration.
sr: Nije vam dopuštena izmena podešavanja sistema.

en: You can't change user ID while the user is logged in.
sr: Ne možete izmeniti IB korisnika dok je on prijavljen.

en: You need to install at least either Samba or NFS in order to share your folders.
sr: Morate instalirati bilo Sambu bilo mrežni sistem datoteka da biste delili vaše fascikle.

en: Your password has been changed since you initially authenticated!
sr: Vaša lozinka je promenjena od kada ste se prvobitno ovlastili!

en: _Add
sr: _Dodaj

en: _Add Profile
sr: _Dodaj profile

en: _Advanced Settings
sr: N_apredna podešavanja

en: _Autodetect
sr: _Sam pronađi

en: _Cancel Change
sr: _Otkaži

en: _Change...
sr: _Izmeni...

en: _Comments
sr: _Napomene

en: _Configuration:
sr: _Podešavanja:

en: _Current password:
sr: _Trenutna lozinka:

en: _Custom
sr: _Proizvoljno

en: _Date:
sr: _Datum:

en: _Days between warning and password expiration:
sr: Broj dana između upozorenja i samog _isteka lozinke:

en: _Delete
sr: _Ukloni

en: _Delete Files
sr: _Izbriši datoteke

en: _Delete old home directory
sr: _Izbriši staru ličnu fasciklu

en: _Dial prefix:
sr: _Prefiks za zvanje:

en: _Dial type:
sr: _Vrsta poziva:

en: _Enable Account
sr: _Omogući nalog

en: _Encrypt home folder to protect sensitive data
sr: Š_ifruj ličnu fasciklu radi zaštite poverljivih podataka

en: _Gateway address:
sr: _Adresa uređaja za mrežni prolaz:

en: _Generate
sr: O_brazuj

en: _Home directory:
sr: _Lična fascikla:

en: _Home phone:
sr: _Kućni telefon:

en: _Host name:
sr: _Ime računara:

en: _IP address:
sr: _IP adrese:

en: _Local IP:
sr: _Lokalna IP adresa:

en: _Location name:
sr: _Ime mesta:

en: _Main group:
sr: _Glavna grupa:

en: _Manage Groups
sr: U_redi grupe

en: _Modem port:
sr: _Port modema:

en: _Name:
sr: _Ime:

en: _Password:
sr: _Lozinka:

en: _Path:
sr: _Putanja:

en: _Phone number:
sr: Broj _telefona:

en: _Properties
sr: _Osobine

en: _Read only
sr: Samo _čitanje

en: _Remote IP:
sr: IP adresa _udaljenog računara:

en: _Replace With Old Files
sr: _Zameni stare datoteke

en: _Retry if the connection breaks or fails to start
sr: Pokušaj ponovo ukoliko se _ova veza prekine ili se ne pokrene

en: _Set modem as default route to internet
sr: Postavi modem kao podrazumevanu putanju _prema Internetu

en: _Share Folder...
sr: _Deli faciklu...

en: _Shell:
sr: _Ljuska:

en: _Subnet mask:
sr: Podmrežna _maska:

en: _Time:
sr: _Vreme:

en: _Use Empty Directory
sr: _Koristi praznu fasciklu

en: _Use Existing Files
sr: _Iskoristi datoteke

en: _Use New Files
sr: _Koristi nove datoteke

en: _Username:
sr: _Korisničko ime:

en: _Volume:
sr: Jačina _zvuka:

en: _Work phone:
sr: _Telefon na poslu:
