Avahi - en to sr@latin translation catalogue (164 entries)

en:     -h --help            Show this help
        -V --version         Show version
        -D --browse-domains  Browse for browsing domains instead of services
        -a --all             Show all services, regardless of the type
        -d --domain=DOMAIN   The domain to browse in
        -v --verbose         Enable verbose mode
        -t --terminate       Terminate after dumping a more or less complete list
        -c --cache           Terminate after dumping all entries from the cache
        -l --ignore-local    Ignore local services
        -r --resolve         Resolve services found
        -f --no-fail         Don't fail if the daemon is not available
        -p --parsable        Output in parsable format
sr@latin:     -h --help             Prikazuje ovu pomoć
        -V --version          Prikazuje izdanje
        -D --browse-domains   Razgleda domene koji se mogu pretraživati umesto usluga
        -a --all              Prikazuje sve usluge, bez obzira na vrstu
        -d --domain=DOMEN     Domen za pretraživanje
        -v --verbose          Uključuje režim opširnog ispisa
        -t --terminate        Prekida posle izbacivanja više ili manje završene liste
        -c --cache            Prekida posle izbacivanja svih zapisa iz ostave
        -l --ignore-local     Zanemaruje mesne usluge
        -r --resolve          Rešava pronađene usluge
        -f --no-fail          Ne otkazuje ako sistemska usluga nije dostupna
        -p --parsable         Daje izlaz u zapisu koji se može obraditi

en:     -k --no-db-lookup    Don't lookup service types
        -b --dump-db         Dump service type database
sr@latin:     -k --no-db-lookup     Ne traži vrste usluge
        -b --dump-db          Izbacuje bazu podataka vrste usluge

en: %s [options]
    
        -h --help            Show this help
        -s --ssh             Browse SSH servers
        -v --vnc             Browse VNC servers
        -S --shell           Browse both SSH and VNC
        -d --domain=DOMAIN   The domain to browse in
sr@latin: %s [mogućnosti]
    
        -h --help             Prikazuje ovu pomoć
        -s --ssh              Razgleda servere bezbedne školjke
        -v --vnc              Razgleda VNC servere
        -S --shell            Razgleda servere i bezbedne školjke i VNC-a
        -d --domain=DOMEN     Domen u kome će se vršiti razgledanje

en: %s [options] %s <host name ...>
    %s [options] %s <address ... >
    
        -h --help            Show this help
        -V --version         Show version
        -n --name            Resolve host name
        -a --address         Resolve address
        -v --verbose         Enable verbose mode
        -6                   Lookup IPv6 address
        -4                   Lookup IPv4 address
sr@latin: %s [mogućnosti] %s <naziv domaćina ...>
    %s [mogućnosti] %s <adresa ... >
    
        -h --help             Prikazuje ovu pomoć
        -V --version          Prikazuje izdanje
        -n --name             Rešava naziv domaćina
        -a --address          Rešava adresu
        -v --verbose          Uključuje režim opširnog ispisa
        -6                    Traži IPv6 adresu
        -4                    Traži IPv4 adresu

en: %s [options] %s <name> <type> <port> [<txt ...>]
    %s [options] %s <host-name> <address>
    
        -h --help            Show this help
        -V --version         Show version
        -s --service         Publish service
        -a --address         Publish address
        -v --verbose         Enable verbose mode
        -d --domain=DOMAIN   Domain to publish service in
        -H --host=DOMAIN     Host where service resides
           --subtype=SUBTYPE An additional subtype to register this service with
        -R --no-reverse      Do not publish reverse entry with address
        -f --no-fail         Don't fail if the daemon is not available
sr@latin: %s [mogućnosti] %s <naziv> <vrsta> <port> [<txt ...>]
    %s [mogućnosti] %s <naziv-domaćina> <adresa>
    
        -h --help             Prikazuje ovu pomoć
        -V --version          Prikazuje izdanje
        -s --service          Objavljuje uslugu
        -a --address          Objavljuje adresu
        -v --verbose          Uključuje režim opširnog ispisa
        -d --domain=DOMEN     Domen u kojem će se objaviti usluge
        -H --host=DOMEN       Domaćin na kojem se nalaze usluge
           --subtype=PODVRSTA Dodatna podvrsta sa kojom će se zabeležiti ova usluga
        -R --no-reverse       Ne objavljuje obrnute unose sa adresom
        -f --no-fail          Neće otkazati ako sistemska usluga nije dostupna

en: %s [options] <new host name>
    
        -h --help            Show this help
        -V --version         Show version
        -v --verbose         Enable verbose mode
sr@latin: %s [mogućnosti] <novi naziv domaćina>
    
        -h --help             Prikazuje ovu pomoć
        -V --version          Prikazuje izdanje
        -v --verbose          Uključuje režim opširnog ispisa

en: : All for now
sr@latin: : Za sada sve

en: : Cache exhausted
sr@latin: : Ostava je prepunjena

en: <i>No service currently selected.</i>
sr@latin: <i>Nijedna usluga trenutno nije izabrana.</i>

en: A NULL terminated list of service types to browse for
sr@latin: Spisak vrsta usluga za pregledanje ograničen sa „NULL“

en: Access denied
sr@latin: Pristup je zabranjen

en: Address
sr@latin: Adresa

en: Address family
sr@latin: Porodica adresa

en: Address:
sr@latin: Adresa:

en: An unexpected D-Bus error occurred
sr@latin: Došlo je do neočekivane greške D-sabirnice

en: Avahi Discovery
sr@latin: Avahijevo otkrivanje

en: Avahi SSH Server Browser
sr@latin: Preglednik Avahijevog servera bezbedne školjke

en: Avahi VNC Server Browser
sr@latin: Preglednik Avahijevog VNC servera

en: Avahi Zeroconf Browser
sr@latin: Avahijev Zerokonf preglednik

en: Avahi client failure: %s
sr@latin: Kvar Avahijevog klijenta: %s

en: Avahi domain browser failure: %s
sr@latin: Neuspeh Avahijevog preglednika domena: %s

en: Avahi resolver failure: %s
sr@latin: Kvar Avahijevog rešavača: %s

en: Bad number of arguments
sr@latin: Loš broj argumenata

en: Bad state
sr@latin: Loše stanje

en: Browse Service Types
sr@latin: Pregledaj vrste usluga

en: Browse for Zeroconf services available on your network
sr@latin: Pregledam dostupne Zerokonf usluge na vašoj mreži

en: Browse for Zeroconf-enabled SSH Servers
sr@latin: Potražite servere bezbedne školjke sa uključenim Zerokonfom

en: Browse for Zeroconf-enabled VNC Servers
sr@latin: Potražite VNC servere sa uključenim Zerokonfom

en: Browse service type list is empty!
sr@latin: Spisak vrsta usluga za pregled je prazan!

en: Browsing for service type %s in domain %s failed: %s
sr@latin: Nisam uspeo da potražim vrstu usluge „%s“ u domenu „%s“
    %s

en: Browsing for services in domain <b>%s</b>:
sr@latin: Tražim uslugu u domenu <b>%s</b>:

en: Browsing for services on <b>local network</b>:
sr@latin: Tražim uslugu na <b>mesnoj mreži</b>:

en: Browsing...
sr@latin: Razgledam...

en: Canceled.
sr@latin: Otkazano.

en: Change domain
sr@latin: Promeni domen

en: Choose SSH server
sr@latin: Izaberite server bezbedne školjke

en: Choose Shell Server
sr@latin: Izaberite server školjke

en: Choose VNC server
sr@latin: Izaberite VNC server

en: Client failure, exiting: %s
sr@latin: Neuspeh klijenta, izlazim: %s

en: Connecting to '%s' ...
sr@latin: Povezujem se na „%s“ ...

en: DNS failure: FORMERR
sr@latin: Neuspeh DNS-a: FORMERR

en: DNS failure: NOTAUTH
sr@latin: Neuspeh DNS-a: NOTAUTH

en: DNS failure: NOTIMP
sr@latin: Neuspeh DNS-a: NOTIMP

en: DNS failure: NOTZONE
sr@latin: Neuspeh DNS-a: NOTZONE

en: DNS failure: NXDOMAIN
sr@latin: Neuspeh DNS-a: NXDOMAIN

en: DNS failure: NXRRSET
sr@latin: Neuspeh DNS-a: NXRRSET

en: DNS failure: REFUSED
sr@latin: Neuspeh DNS-a: REFUSED

en: DNS failure: SERVFAIL
sr@latin: Neuspeh DNS-a: SERVFAIL

en: DNS failure: YXDOMAIN
sr@latin: Neuspeh DNS-a: YXDOMAIN

en: DNS failure: YXRRSET
sr@latin: Neuspeh DNS-a: YXRRSET

en: Daemon connection failed
sr@latin: Nije uspelo povezivanje sistemske usluge

en: Daemon not running
sr@latin: Sistemska usluga nije pokrenuta

en: Desktop
sr@latin: Radna površ

en: Disconnected, reconnecting ...
sr@latin: Veza je prekinuta, ponovo se povezujem ...

en: Domain
sr@latin: Domen

en: Domain Name:
sr@latin: Naziv domena:

en: E Ifce Prot %-*s %-20s Domain
sr@latin: D MSuč Prot %-*s %-20s Domen

en: E Ifce Prot Domain
sr@latin: D MSuč Prot Domen

en: Established under name '%s'
sr@latin: Uspostavljeno pod nazivom „%s“

en: Failed to add address: %s
sr@latin: Nisam uspeo da dodam adresu: %s

en: Failed to add service: %s
sr@latin: Nisam uspeo da dodam uslugu: %s

en: Failed to add subtype '%s': %s
sr@latin: Nisam uspeo da dodam podvrstu „%s“: %s

en: Failed to connect to Avahi server: %s
sr@latin: Nisam uspeo da se povežem na Avahijev server: %s

en: Failed to create address resolver: %s
sr@latin: Nisam uspeo da napravim rešavača adrese: %s

en: Failed to create browser for %s: %s
sr@latin: Nisam uspeo da napravim preglednika za „%s“: %s

en: Failed to create client object: %s
sr@latin: Nisam uspeo da napravim objekat klijenta: %s

en: Failed to create domain browser: %s
sr@latin: Nisam uspeo da napravim preglednika domena: %s

en: Failed to create entry group: %s
sr@latin: Nisam uspeo da napravim unos grupe: %s

en: Failed to create host name resolver: %s
sr@latin: Nisam uspeo da napravim rešavača naziva domaćina: %s

en: Failed to create resolver for %s of type %s in domain %s: %s
sr@latin: Nisam uspeo da napravim rešavača za „%s“ vrste %s u domenu %s: %s

en: Failed to create simple poll object.
sr@latin: Nisam uspeo da napravim objekat jednostavne ankete.

en: Failed to parse address '%s'
sr@latin: Nisam uspeo da obradim adresu „%s“

en: Failed to parse port number: %s
sr@latin: Nisam uspeo da obradim broj priključnika: %s

en: Failed to query host name: %s
sr@latin: Nisam uspeo da propitam naziv domaćina: %s

en: Failed to query version string: %s
sr@latin: Nisam uspeo da propitam nisku izdanja: %s

en: Failed to read Avahi domain: %s
sr@latin: Nisam uspeo da pročitam Avahijev domen: %s

en: Failed to register: %s
sr@latin: Nisam uspeo da zabeležim: %s

en: Failed to resolve address '%s': %s
sr@latin: Nisam uspeo da obradim adresu „%s“: %s

en: Failed to resolve host name '%s': %s
sr@latin: Nisam uspeo da obradim naziv domaćina „%s“: %s

en: Failed to resolve service '%s' of type '%s' in domain '%s': %s
sr@latin: Nisam uspeo da rešim uslugu „%s“ vrste „%s“ u domenu „%s“: %s

en: Host Name
sr@latin: Naziv domaćina

en: Host name conflict
sr@latin: Sukob naziva domaćina

en: Host name successfully changed to %s
sr@latin: Naziv domaćina je uspešno promenjen u „%s“

en: Initializing...
sr@latin: Pokrećem...

en: Interface:
sr@latin: Uređaj:

en: Invalid DNS TTL
sr@latin: Neispravan DNS TTL

en: Invalid DNS class
sr@latin: Neispravan razred DNS-a

en: Invalid DNS return code
sr@latin: Neispravan povratni kod DNS-a

en: Invalid DNS type
sr@latin: Neispravna vrsta DNS-a

en: Invalid Error Code
sr@latin: Neispravan kod greške

en: Invalid RDATA
sr@latin: Neispravni su RPODACI

en: Invalid address
sr@latin: Neispravna adresa

en: Invalid argument
sr@latin: Neispravan argument

en: Invalid configuration
sr@latin: Neispravno podešavanje

en: Invalid domain name
sr@latin: Neispravan naziv domena

en: Invalid flags
sr@latin: Neispravne opcije

en: Invalid host name
sr@latin: Neispravan naziv domaćina

en: Invalid interface index
sr@latin: Neispravan registar uređaja

en: Invalid number of arguments, expecting exactly one.
sr@latin: Neispravan broj argumenata, očekujem tačno jedan.

en: Invalid operation
sr@latin: Neispravna radnja

en: Invalid packet
sr@latin: Neispravan paket

en: Invalid port number
sr@latin: Neispravan broj priključnika

en: Invalid protocol specification
sr@latin: Neispravna odredba protokola

en: Invalid record
sr@latin: Neispravan zapis

en: Invalid record key
sr@latin: Neispravan ključ zapisa

en: Invalid service name
sr@latin: Neispravan naziv usluge

en: Invalid service subtype
sr@latin: Neispravna podvrsta usluge

en: Invalid service type
sr@latin: Neispravna vrsta usluge

en: Is empty
sr@latin: Prazno

en: Local name collision
sr@latin: Sukob mesnih naziva

en: Location
sr@latin: Mesto

en: Memory exhausted
sr@latin: Memorija je istrošena

en: Name
sr@latin: Naziv

en: Name collision, picking new name '%s'.
sr@latin: Sukob naziva, uzimam novi naziv „%s“.

en: No command specified.
sr@latin: Naredba nije navedena.

en: No suitable network protocol available
sr@latin: Odgovarajući mrežni protokol nije dostupan

en: Not found
sr@latin: Nisam našao

en: Not permitted
sr@latin: Nije dozvoljeno

en: Not supported
sr@latin: Nije podržano

en: OK
sr@latin: U redu

en: OS Error
sr@latin: Greška operativnog sistema

en: Operation failed
sr@latin: Operacija nije uspela

en: Port
sr@latin: Priključnik

en: Resolve Service
sr@latin: Reši uslugu

en: Resolve Service Host Name
sr@latin: Reši naziv domaćina usluge

en: Resolve the host name of the selected service automatically before returning
sr@latin: Samostalno rešava naziv domaćina izabrane usluge pre povraćaja

en: Resolve the selected service automatically before returning
sr@latin: Samostalno rešava izabranu uslugu pre povraćaja

en: Resource record key is pattern
sr@latin: Ključ zapisa izvorišta je šablon

en: Server version: %s; Host name: %s
sr@latin: Izdanje servera: %s; naziv domaćina: %s

en: Service Name
sr@latin: Naziv usluge

en: Service Name:
sr@latin: Naziv usluge:

en: Service Type
sr@latin: Vrsta usluge

en: Service Type:
sr@latin: Vrsta usluge:

en: TXT
sr@latin: TEKST

en: TXT Data
sr@latin: Tekstualni podaci

en: TXT Data:
sr@latin: Tekstualni podaci:

en: The IP port number of the resolved service
sr@latin: Broj IP priključnika rešene usluge

en: The TXT data of the resolved service
sr@latin: Tekstualni podaci rešene usluge

en: The address family for host name resolution
sr@latin: Porodica adresa za razrešavanje naziva domaćina

en: The address of the resolved service
sr@latin: Adresa rešene usluge

en: The domain to browse in, or NULL for the default domain
sr@latin: Domen za pregledanje, ili „NULL“ za podrazumevani domen

en: The host name of the resolved service
sr@latin: Naziv domaćina rešene usluge

en: The object passed in was not valid
sr@latin: Prosleđeni objekat nije bio ispravan

en: The requested operation is invalid because redundant
sr@latin: Tražena radnja je neispravna jer je suvišna

en: The service name of the selected service
sr@latin: Naziv izabrane usluge

en: The service type of the selected service
sr@latin: Vrsta izabrane usluge

en: Timeout reached
sr@latin: Vreme je isteklo

en: Too few arguments
sr@latin: Suviše malo argumenata

en: Too many arguments
sr@latin: Previše argumenata

en: Too many clients
sr@latin: Previše klijenata

en: Too many entries
sr@latin: Previše unosa

en: Too many objects
sr@latin: Previše objekata

en: Type
sr@latin: Vrsta

en: Version mismatch
sr@latin: Neslaganje izdanja

en: Waiting for daemon ...
sr@latin: Čekam na sistemsku uslugu ...

en: _Domain...
sr@latin: _Domen...

en: avahi_domain_browser_new() failed: %s
sr@latin: Nije uspela funkcija „avahi_domain_browser_new()“: %s

en: avahi_service_browser_new() failed: %s
sr@latin: Nije uspela funkcija „avahi_service_browser_new()“: %s

en: avahi_service_type_browser_new() failed: %s
sr@latin: Nije uspela funkcija „avahi_service_type_browser_new()“: %s

en: empty
sr@latin: prazno

en: execlp() failed: %s
sr@latin: Nije uspela funkcija „execlp()“: %s

en: n/a
sr@latin: n/d

en: service_browser failed: %s
sr@latin: Nije uspela funkcija „service_browser“: %s

en: service_type_browser failed: %s
sr@latin: Nije uspela funkcija „service_type_browser“: %s
