obconf 2.0.3 - en to sr translation catalogue (138 entries)

en: 
    Options:
sr: 
    Опције:

en: 
    Please report bugs at %s
sr: 
    Пријавите грешке на %s

en:   --archive THEME       Create a theme archive from the given theme directory
sr:   --archive ТЕМА         Направи архиву теме из датог директотијума теме

en:   --config-file FILE    Specify the path to the config file to use
sr:   --config-file ДАТОТЕКА Наведите путању до датотеке са подешавањима 
                             која ће се користити

en:   --help                Display this help and exit
sr:   --help                 Прикажи ову помоћ и изађи

en:   --install ARCHIVE.obt Install the given theme archive and select it
sr:   --install АРХИВА.obt   Инсталирај и постави дату архиву теме

en:   --version             Display the version and exit
sr:   --version              Прикажи верзију и изађи

en: "%s" does not appear to be a valid Openbox theme directory
sr: „%s“ не изгледа као исправан директоријум теме за Опенбокс

en: "%s" was installed to %s
sr: „%s“ је инсталирано у %s

en: "%s" was successfully created
sr: „%s“ је успешно направљен.

en: (Unnamed desktop)
sr: (Радна површина без имена)

en: --archive requires an argument
sr: --archive захтева аргумент

en: --config-file requires an argument
sr: ·--config-file захтева аргумент

en: --install requires an argument
sr: --install захтева аргумент

en: <span weight="bold">Desktop Margins</span>
sr: <span weight="bold">Маргине радних површина</span>

en: <span weight="bold">Desktops</span>
sr: <span weight="bold">Радне површине</span>

en: <span weight="bold">Dock</span>
sr: <span weight="bold">Обавештајна зона</span>

en: <span weight="bold">Focusing Windows</span>
sr: <span weight="bold">Прозори у жижи</span>

en: <span weight="bold">Fonts</span>
sr: <span weight="bold">Фонтови</span>

en: <span weight="bold">Hiding</span>
sr: <span weight="bold">Скривање</span>

en: <span weight="bold">Information Dialog</span>
sr: <span weight="bold">Прозорче за информације</span>

en: <span weight="bold">Moving and Resizing Windows</span>
sr: <span weight="bold">Померање и промена димензија прозора</span>

en: <span weight="bold">Placing Windows</span>
sr: <span weight="bold">Размештај прозора</span>

en: <span weight="bold">Position</span>
sr: <span weight="bold">Постављање</span>

en: <span weight="bold">Press the key you wish to bind...</span>
sr: <span weight="bold">Притисните дугме тастатуре које желите спојити...</span>

en: <span weight="bold">Stacking</span>
sr: <span weight="bold">Слагање</span>

en: <span weight="bold">Theme</span>
sr: <span weight="bold">Тема</span>

en: <span weight="bold">Titlebar</span>
sr: <span weight="bold">Насловна линија</span>

en: <span weight="bold">Window Titles</span>
sr: <span weight="bold">Насловне линије прозора</span>

en: <span weight="bold">Windows</span>
sr: <span weight="bold">Прозори</span>

en: A preferences manager for Openbox
sr: Управљач подешавањима Опенбокса

en: A_llow dock to be both above and below windows
sr: Дозволи да обавештајна зона буде и изнад и испод других прозора

en: A_nimate iconify and restore
sr: Анимирано умањивање и враћање

en: Abo_ut
sr: О програму

en: About ObConf
sr: О програму Обконф

en: Above the window
sr: Изнад прозора

en: All monitors
sr: Све мониторе

en: Allow _windows to be placed within the dock's area
sr: Дозволи прозорима размештај у пољу обавештајне зоне

en: Always
sr: Увек

en: Amount of resistance against other _windows:
sr: Осетљивост према другим прозорима:

en: Amount of resistance against screen _edges:
sr: Осетљивост према ивицама екрана:

en: Appearance
sr: Изглед

en: Bottom
sr: На дну

en: Bottom Left
sr: На дну лево

en: Bottom Right
sr: На дну десно

en: Centered
sr: Центрирано

en: Centered on the window
sr: Центрирано на прозору

en: Choose an Openbox theme
sr: Изаберите тему за Опенбокс

en: Close
    Shade (Roll up)
    Omnipresent (On all desktops)
sr: Затвори
    Замотај
    Присутан на свим радним површинама

en: Copyright (c)
sr: Сва права задржана,

en: Copyright (c) 2003-2008
    Dana Jansens <danakj@orodu.net>
    Tim Riley <tr@slackzone.org>
    Javeed Shaikh <syscrash2k@gmail.com>
sr: Сва права задржана, 2003-2008
    Dana Jansens <danakj@orodu.net>
    Tim Riley <tr@slackzone.org>
    Javeed Shaikh <syscrash2k@gmail.com>

en: Create a theme _archive (.obt)...
sr: Направите архиву теме (.obt)...

en: Custom actions
sr: Произвољне акције

en: Delay before _showing:
sr: Кашњење пре приказивања:

en: Desktop margins are reserved areas on the edge of your screen.  New windows will not be placed within a margin, and maximized windows will not cover them.
sr: Маргине радне површине су резервисана поља на ивицама вашег екрана.  Нови прозори се неће размештати унутар маргина, а увећани прозори неће их прекривати.

en: Desktops
sr: Радне површине

en: Dock
sr: Обавештајна зона

en: Double click on the _titlebar:
sr: Двоструки притисак показивачем миша на насловну линију:

en: Double click ti_me:
sr: Брзина двоструког притиска показивача миша:

en: Drag _threshold distance:
sr: Удаљеност прага превлачења:

en: Error while parsing the Openbox configuration file.  Your configuration file is not valid XML.
    
    Message: %s
sr: Појавила се грешка приликом обраде датоке са подешавањима Опенбокса.  Ваша датотека није исправна XML датотека.
    
    Порука: %s

en: Failed to load an rc.xml. You have probably failed to install Openbox properly.
sr: Није успело учитавање rc.xml датотеке. Највероватније нисте ·исправно инсталирали Опенбокс.

en: Failed to load the obconf.glade interface file. You have probably failed to install ObConf properly.
sr: Није успело учитавање obconf.glade датотеке. Највероватније нисте исправно инсталирали Обконф.

en: Fixed _x position:
sr: Утврђен положај на X оси:

en: Fixed _y position:
sr: Утврђен положај по Y оси:

en: Fixed position on screen
sr: Утврђен положај на екрану

en: Floating
sr: Лебдећи

en: Focus _new windows when they appear
sr: Нови прозор је у жижи када се појави

en: From bottom edge
sr: Од доње ивице

en: From left edge
sr: Од леве ивице

en: From right edge
sr: Од десне ивице

en: From top edge
sr: Од горње ивице

en: Horizontal
sr: Хоризонтално

en: Information dialog's _position:
sr: Положај прозорчета за информације:

en: Keep dock _above other windows
sr: Постави обавештајну зону изнад других прозора

en: Keep dock _below other windows
sr: Постави обавештајну зону испод других прозора

en: Left
sr: Лево

en: Margins
sr: Маргине

en: Maximizes the window
sr: Увећај прозор

en: Menu _header:
sr: Заглавље менија:

en: Mouse
sr: Миш

en: Move & Resize
sr: Померај/Мењај димензије

en: Move focus _under the mouse when the mouse is not moving
sr: Жижа је на мишу када се миш не помера

en: Move focus under the mouse when _switching desktops
sr: Жижа је на мишу када измењујем радне површине

en: N - The window's icon
    D - The all-desktops (sticky) button
    S - The shade (roll up) button
    L - The label (window title)
    I - The iconify (minimize) button
    M - The maximize button
    C - The close button
sr: N - Иконица прозора
    D   Дугме свих радних површина (sticky)
    S - Дугме за замотавање
    L - Натпис (Наслов прозора)
    I - Дугме за умањивање
    M - Дугме за увећевање
    C - Дугме за затварање

en: Never
sr: Никада

en: Openbox Configuration Manager
sr: Управљач подешавањима Опенбокса

en: Openbox theme archives
sr: Архиве Опенбокс теме

en: Prefer to place new windows _on:
sr: Постави нови прозор на:

en: Right
sr: Десно

en: Shades the window
sr: Замотај прозор

en: Show _information dialog:
sr: Прикажи прозорче за информације:

en: Syntax: obconf [options] [ARCHIVE.obt]
sr: Синтакса: obconf [опције] [АРХИВА.obt]

en: The active monitor
sr: Активни монитор

en: The dock is a special container for "dockapps", or dock applications.  It is not visible on screen until a dockapp is run.  Dockapps can be used to show things like a clock, or to provide you with a system tray.
sr: Обавештајна зона је складиште за тзв. „dockapps“. Није видљива на екрану када се програми који се смештaју у њу покрећу.  Ови програми могу приказивати разне ствари као нпр. време, или пружати услуге системске касете.

en: The monitor with the mouse
sr: Монитор са мишем

en: Theme
sr: Тема

en: Top
sr: На врху

en: Top Left
sr: На врху лево

en: Top Right
sr: На врху десно

en: Unable to create directory "%s": %s
sr: Не могу направити директоријум „%s“: %s

en: Unable to create the theme archive "%s".
    The following errors were reported:
    %s
sr: Не могу направити архиву теме „%s“.
    Пријављене су следеће грешке:
    %s

en: Unable to extract the file "%s".
    Please ensure that "%s" is writable and that the file is a valid Openbox theme archive.
    The following errors were reported:
    %s
sr: Не могу распаковати датотеку „%s“.
    Обезбедите дозволе за писање датотеци „%s“ и уверите се да је она исправна архива теме за Опенбокс.
    Пријављене су следеће грешке:
    %s

en: Unable to move to directory "%s": %s
sr: Не могу се преместити у директоријум·„%s“: %s

en: Unable to run the "tar" command: %s
sr: Не могу покренути „tar“ команду: %s

en: Update the window contents while _resizing
sr: Освежавај садржај прозора код мењања његових димензија

en: Vertical
sr: Вертикално

en: When resizing terminal windows
sr: Када мењам димензије прозора терминала

en: Window icon
    Window label (Title)
    Iconify (Minimize)
    Maximize
sr: Иконица прозора
    Натпис (Наслов прозора)
    Умањи
    Увећај

en: Windows
sr: Прозори

en: _Active window title:
sr: Наслов активног прозора:

en: _Amount of time to show the notification for:
sr: Трајање приказа обавештења за:

en: _Amount of time to wait before switching:
sr: Чекај пре измењивања:

en: _Bottom
sr: Дно

en: _Button order:
sr: Редослед дугмади:

en: _Center new windows when they are placed
sr: Центрирај нове прозоре када су постављени

en: _Delay before focusing and raising windows:
sr: Кашњење пре стављања у жижу и издизања прозора:

en: _Delay before hiding:
sr: Кашњење пре скривања:

en: _Desktop names:
sr: Имена радних површина:

en: _Floating position:
sr: Постављање за лебдећи положај:

en: _Focus windows when the mouse pointer moves over them
sr: Постави прозоре у жижу када показивач миша прелази преко њих

en: _Hide off screen
sr: Сакриј ван екрана

en: _Inactive window title:
sr: Наслов неактивог прозора:

en: _Install a new theme...
sr: Инсталирајте нову тему...

en: _Left
sr: Лево

en: _Menu Item:
sr: Ставка менија:

en: _Number of desktops:
sr: Број радних површина:

en: _Orientation:
sr: Оријентација:

en: _Place new windows under the mouse pointer
sr: Постави нови прозор испод показивача миша

en: _Position:
sr: Положај:

en: _Raise windows when the mouse pointer moves over them
sr: Издигни прозоре када се преко њих помера показивач миша

en: _Right
sr: Десно

en: _Show a notification when switching desktops
sr: Приказуј обавештење код измењивања радних површина

en: _Switch desktops when moving a window past the screen edge
sr: Измени радне површине када се прозор помера ван ивица екрана

en: _Top
sr: Врх

en: _Windows retain a border when undecorated
sr: Прозори чувају ивице када нису украшени

en: ms
sr: милисекунди

en: px
sr: пиксела
