sudoers 1.8.7b1 - en to sl translation catalogue (333 entries)

en: 	host  unmatched
sl: 	gostitelj se ne ujema

en: 
    Command allowed
sl: 
    Ukaz je dovoljen

en: 
    Command denied
sl: 
    Ukaz je bil zavrnjen

en: 
    Command unmatched
sl: 
    Ukaz se ne ujema

en: 
    LDAP Role: %s
sl: 
    Vloga LDAP: %s

en: 
    LDAP Role: UNKNOWN
sl: 
    Vloga LDAP: NEZNANA

en: 
    Options:
      -c          check-only mode
      -f sudoers  specify sudoers file location
      -h          display help message and exit
      -q          less verbose (quiet) syntax error messages
      -s          strict syntax checking
      -V          display version information and exit
sl: 
    Možnosti:
      -c način samo preverjanja
      -f sudoers določi mesto datoteke sudoers
      -h prikaži sporočilo pomoči in končaj
      -q manj podroben izpis (tih) sporočil skladenjskih napak
      -s strogo preverjanje skladnje
      -V prikaži podrobnosti različice in končaj

en: 
    Options:
      -d directory     specify directory for session logs
      -f filter        specify which I/O type to display
      -h               display help message and exit
      -l [expression]  list available session IDs that match expression
      -m max_wait      max number of seconds to wait between events
      -s speed_factor  speed up or slow down output
      -V               display version information and exit
sl: 
    Možnosti:
      -d mapa določi mapo za dnevnike sej
      -f filter navedi, katera vrsta I/O se naj prikaže 
      -h prikaži sporočilo pomoči in končaj
      -l [izraz] navedi razpoložljive ID-je sej, ki se ujemajo z izrazom
      -m zg_meja_čakanja največje število sekund za čakanje med dogodki
      -s faktor_hitrosti pospeši ali upočasni izhod
      -V prikaži podrobnosti o različici in končaj

en: 
    Sudoers entry:
sl: 
    Vnos sudoers:

en: 
    Sudoers path: %s
sl: 
    Pot sudoers: %s

en: 
    We trust you have received the usual lecture from the local System
    Administrator. It usually boils down to these three things:
    
        #1) Respect the privacy of others.
        #2) Think before you type.
        #3) With great power comes great responsibility.
sl: 
    Verjetno vam je skrbnik sistemov že pridigal o varnosti,
    vendar si vseeno zapomnite naslednja pravila:
    
        #1) Spoštujte zasebnost drugih.
        #2) Premislite, preden izvedete ukaze.
        #3) Velika moč prinaša veliko odgovornost.

en:     Commands:
sl:     Ukazi:

en:     Options:
sl:     Možnosti:

en:     Order: %s
sl:     Vrstni red: %s

en:     RunAsGroups:
sl:     ZaženiKotSkupine:

en:     RunAsUsers:
sl:     ZaženiKotUporabniki:

en: %8s : (command continued) %s
sl: %8s : (ukaz) %s

en: %d incorrect password attempt | %d incorrect password attempts
sl[0]: %d nepravilnih poskusov vnosa gesla
sl[1]: %d nepravilen poskus vnosa gesla
sl[2]: %d nepravilna poskusa vnosa gesla
sl[3]: %d nepravilni poskusi vnosa gesla

en: %s - replay sudo session logs
sl: %s - ponovno predvajaj dnevnike sej sudo

en: %s - safely edit the sudoers file
sl: %s - varno uredi datoteko sudoers

en: %s and %s not on the same file system, using mv to rename
sl: %s in %s nista na enakem datotečnem sistemu, uporaba mv za preimenovanje

en: %s busy, try again later
sl: %s zaseden, poskusite ponovno pozneje

en: %s exists but is not a directory (0%o)
sl: %s že obstaja, toda ni mapa (0%o)

en: %s exists but is not a regular file (0%o)
sl: %s obstaja, toda ni običajna datoteka (0%o)

en: %s grammar version %d
sl: %s različica slovnice %d

en: %s is not a regular file
sl: %s ni običajna datoteka

en: %s is not allowed to run sudo on %s.  This incident will be reported.
sl: %s nima dovoljenj za izvajanje sudo na %s. Ta dogodek bo zabeležen.

en: %s is not in the sudoers file.  This incident will be reported.
sl: %s ni v datoteki sudoers. Ta dogodek bo zabeležen.

en: %s is owned by gid %u, should be %u
sl: %s je v lasti ID-ja skupine  %u, moral bi biti %u

en: %s is owned by uid %u, should be %u
sl: %s je v lasti ID-ja uporabnika %u, moral bi biti %u

en: %s is world writable
sl: v datoteko %s lahko zapisujejo vsi uporabniki

en: %s must be owned by uid %d
sl: %s mora biti v lasti ID-ja uporabnika %d

en: %s must only be writable by owner
sl: %s mora biti zapisljiv samo za lastnika

en: %s owned by uid %u, should be uid %u
sl: %s je v lasti ID-ja uporabnika %u, moral bi biti ID uporabnika %u

en: %s requires an argument
sl: %s zahteva argument

en: %s unchanged
sl: %s nespremenjeno

en: %s version %s
sl: %s različica %s

en: %s writable by non-owner (0%o), should be mode 0600
sl: %s  je zapisljiv za ne-lastnika (0%o), moral bi biti način 0600

en: %s writable by non-owner (0%o), should be mode 0700
sl: %s je zapisljiv za ne-lastnika (0%o), moral bi biti način 0700

en: %s/%.2s/%.2s/%.2s/timing: %s
sl: %s/%.2s/%.2s/%.2s/časovna uskladitev: %s

en: %s/%s/timing: %s
sl: %s/%s/časovna uskladitev: %s

en: %s: Cannot verify TGT! Possible attack!: %s
sl: %s: ni mogoče preveriti TGT! Možen napad!: %s

en: %s: bad permissions, should be mode 0%o
sl: %s: slaba dovoljenja, moral bi biti način 0%o

en: %s: command not found
sl: %s: ukaza ni bilo mogoče najti

en: %s: incompatible group plugin major version %d, expected %d
sl: %s: nezdružljiva večja različica vstavka skupin %d, pričakovana %d

en: %s: parsed OK
sl: %s: uspešno razčlenjeno

en: %s: unable to allocate options: %s
sl: %s: ni mogoče dodeliti možnosti: %s

en: %s: unable to get credentials: %s
sl: %s: ni mogoče dobiti poverila: %s

en: %s: unable to get host principal: %s
sl: %s: ni mogoče pridobiti predstojnika gostitve: %s

en: %s: unable to initialize ccache: %s
sl: %s: ni mogoče začeti ccache: %s

en: %s: unable to parse '%s': %s
sl: %s: ni mogoče razčleniti '%s': %s

en: %s: unable to resolve ccache: %s
sl: %s: ni mogoče razrešiti ccache: %s

en: %s: unable to store cred in ccache: %s
sl: %s: ni mogoče shraniti cred v ccache: %s

en: %s: unable to unparse princ ('%s'): %s
sl: %s: ni mogoče odrazčleniti princ ('%s'): %s

en: %s: unused %s_Alias %s
sl: %s: neuporabljen %s_Alias %s

en: %s: wrong owner (uid, gid) should be (%u, %u)
sl: %s: napačen lastnik (ID uporabnika, ID skupine) moralo bi biti (%u, %u)

en: *** SECURITY information for %h ***
sl: *** Varnostni podatki za %h ***

en: Account expired or PAM config lacks an "account" section for sudo, contact your system administrator
sl: Račun je potekel ali pa nastavitvam PAM primanjkuje odsek "account" za sudo, obrnite se na sistemskega skrbnika

en: Account or password is expired, reset your password and try again
sl: Geslo ali račun je potekel, ponastavite svoje geslo in poskusite znova

en: Add an entry to the utmp/utmpx file when allocating a pty
sl: Dodaj vstop datoteki utmp/utmpx, kadar se dodeljuje pty

en: Address to send mail from: %s
sl: Naslov pošiljatelja pošte: %s

en: Address to send mail to: %s
sl: Naslov prejemnika pošte: %s

en: Alias `%s' already defined
sl: Vzdevek `%s' je že določen

en: Allow some information gathering to give useful error messages
sl: Dovoli zbrati nekaj podrobnosti za uporabna sporočila napak

en: Allow sudo to prompt for a password even if it would be visible
sl: Dovoli programu sudo, da vpraša za geslo, čeprav bi bilo le-to vidno

en: Allow users to set arbitrary environment variables
sl: Dovoli uporabnikom nastavljanje poljubnih spremenljivk okolja

en: Always run commands in a pseudo-tty
sl: Vedno zaženi ukaze v psevdo-tty

en: Always send mail when sudo is run
sl: Vedno pošlji pošto, kadar se zažene sudo

en: Always set $HOME to the target user's home directory
sl: Vedno postavi $HOME domači mapi ciljnega uporabnika

en: Apply defaults in the target user's login class if there is one
sl: Uveljavi privzete vrednosti v ciljnem uporabniškem razredu prijave, če le ta obstaja

en: Authentication methods:
sl: Načini overjanja:

en: Authentication timestamp timeout: %.1f minutes
sl: Časovni potek overitve časovnega žiga: %.1f minut

en: Compress I/O logs using zlib
sl: Stisni dnevnike I/O s pomočjo zlib

en: Could not determine audit condition
sl: Pogoja presoje varnosti ni bilo mogoče določiti

en: Create a new PAM session for the command to run in
sl: Ustvari sejo PAM, v kateri se bodo ukazi izvajali

en: Default password prompt: %s
sl: Privzeti poziv gesla: %s

en: Default user to run commands as: %s
sl: Privzet uporabnik za izvajanje ukazov kot: %s

en: Directory in which to store input/output logs: %s
sl: Mapa, v kateri bodo shranjeni dnevniki vnosov/izpisov: %s

en: Don't initialize the group vector to that of the target user
sl: Ne začenjaj vektorja skupine ciljnega uporabnika

en: Environment variables to check for sanity:
sl: Spremenljivke okolja, ki bodo preverjene za smiselnost:

en: Environment variables to preserve:
sl: Spremenljivke okolja za ohranitev:

en: Environment variables to remove:
sl: Spremenljivke okolja za odstranitev:

en: Error: %s_Alias `%s' referenced but not defined
sl: Napaka: %s_Alias `%s' sklicevan, toda ne določen

en: Error: cycle in %s_Alias `%s'
sl: Napaka: kroženje v %s_Alias `%s'

en: File containing the sudo lecture: %s
sl: Datoteka, ki vsebuje poduk sudo: %s

en: File descriptors >= %d will be closed before executing a command
sl: Opisniki datotek >= %d bodo končani pred izvedbo ukaza

en: File in which to store the input/output log: %s
sl: Datoteka, v kateri bo shranjen dnevnik vnosov/izpisov: %s

en: Flags for mail program: %s
sl: Zastavice za program pošte: %s

en: If LDAP directory is up, do we ignore local sudoers file
sl: Če je mapa LDAP na voljo, bodo krajevne datoteke sudoers prezrte

en: If set, passprompt will override system prompt in all cases.
sl: Če je poziv gesla nastavljen, bo prepisal sistemski poziv v vseh primerih.

en: If set, users may override the value of `closefrom' with the -C option
sl: Če je nastavljeno, lahko uporabniki prepišejo vrednost `closefrom' z možnostjo -C

en: If sudo is invoked with no arguments, start a shell
sl: Če je sudo poklican brez argumentov, začni lupino

en: Ignore '.' in $PATH
sl: Prezri '.' v $PATH

en: Incorrect password message: %s
sl: Nepravilno sporočilo gesla: %s

en: Insult the user when they enter an incorrect password
sl: Užali uporabnika, ko vnese nepravilno geslo

en: Invalid authentication methods compiled into sudo!  You may mix standalone and non-standalone authentication.
sl: Neveljavni načini overitve so kodno prevedeni v sudo! Mešate lahko samostojno in nesamostojno overjanje.

en: Lecture user the first time they run sudo
sl: Poduči uporabnika, ko prvič zažene sudo

en: Length at which to wrap log file lines (0 for no wrap): %d
sl: Dolžina, pri kateri se naj prelomijo vrstice datotek beleženja (0 za brez lomljenja):% d

en: Local IP address and netmask pairs:
sl: Pari krajevnih naslovov IP in omrežnih mask:

en: Locale to use while parsing sudoers: %s
sl: Jezikovna oznaka za uporabo pri razčlenjevanju sudoers: %s

en: Log geometry is %d x %d, your terminal's geometry is %d x %d.
sl: Geometrija dnevnika je %d x %d, medtem ko je geometrija terminala %d x %d.

en: Log the hostname in the (non-syslog) log file
sl: Beleži ime gostitelja v datoteko dnevnika (ne v sistemski dnevnik)

en: Log the output of the command being run
sl: Beleži izpis ukaza, ki se izvaja

en: Log the year in the (non-syslog) log file
sl: Beleži leto v (ne-syslog) dnevniško datoteko

en: Log user's input for the command being run
sl: Beleži vnos uporabnika za ukaz, ki se izvaja

en: Matching Defaults entries for %s on this host:
sl: Ujemajoči vpisi privzetih vrednosti za %s na tem gostitelju:

en: Maximum I/O log sequence number
sl: Največja zaporedna številka dnevnika I/O

en: No user or host
sl: Brez uporabnika ali gostitelja

en: Number of tries to enter a password: %d
sl: Število poskusov vnosa gesla: %d

en: Only allow the user to run sudo if they have a tty
sl: Dovoli uporabniku zagnati sudo samo v primeru, če imajo tty

en: Only set the effective uid to the target user, not the real uid
sl: Nastavi samo dejanski ID uporabnika ciljnemu uporabniku, ne resničnega ID-ja

en: Options are:
      (e)dit sudoers file again
      e(x)it without saving changes to sudoers file
      (Q)uit and save changes to sudoers file (DANGER!)
sl: Možnosti so:
      (e)ponovno uredi datoteko sudoers
      (x)končaj brez shranjevanja sprememb v datoteko sudoers
      (Q)končaj in shrani spremembe v datoteko sudoers (NEVARNOST!)

en: Owner of the authentication timestamp dir: %s
sl: Lastnik mape časovnega žiga overitve: %s

en: Password expired, contact your system administrator
sl: Veljavnost gesla je potekla. Stopite v stik s svojim sistemskim skrbnikom

en: Password prompt timeout: %.1f minutes
sl: Zakasnitev poziva gesla: %.1f minut

en: Password:
sl: Geslo:

en: Password:
sl: Geslo:

en: Path to authentication timestamp dir: %s
sl: Pot do mape časovnega žiga overitve: %s

en: Path to log file: %s
sl: Pot do datoteke beleženja: %s

en: Path to mail program: %s
sl: Pot do programa pošte: %s

en: Path to the editor for use by visudo: %s
sl: Pot do urejevalnika za uporabo z visudo: %s

en: Path to the sudo-specific environment file: %s
sl: Pot do določene sudo datoteke okolja: %s

en: Plugin for non-Unix group support: %s
sl: Vstavek za podporo skupinam, ki niso del Unixa: %s

en: Preload the dummy exec functions contained in the sudo_noexec library
sl: Prednaloži preizkusne funkcije, shranjene v knjižnici sudo_noexec

en: Prompt for root's password, not the users's
sl: Pozovi za geslo skrbnika, ne uporabnika

en: Prompt for the runas_default user's password, not the users's
sl: Pozovi za geslo uporabnika runas_default namesto uporabnikovega gesla

en: Prompt for the target user's password, not the users's
sl: Pozovi za geslo ciljnega uporabnika namesto uporabnikovega

en: Provide visual feedback at the password prompt when there is user input
sl: Zagotovi viden odziv ob vnosu gesla ob vnosu uporabnika

en: Put OTP prompt on its own line
sl: postavi poziv OTP v svojo vrstico

en: Replaying sudo session: %s
sl: Izpisovanje dnevnika seje sudo: %s

en: Require fully-qualified hostnames in the sudoers file
sl: Zahtevaj povsem uvrščena imena gostiteljev v datoteki sudoers

en: Require users to authenticate by default
sl: Privzeto zahtevaj od uporabnikov, da se overijo

en: Reset the environment to a default set of variables
sl: Ponastavi okolje na privzet nabor spremenljivk

en: Root may run sudo
sl: Skrbnik lahko zažene sudo

en: Run commands on a pty in the background
sl: Zaženi ukaze v terminalu v ozadju

en: Runas and Command-specific defaults for %s:
sl: Runas in ukazno določene privzete vrednosti za %s:

en: SELinux role to use in the new security context: %s
sl: Vloga SELinux za uporabo v novi vsebini varnosti: %s

en: SELinux type to use in the new security context: %s
sl: Vrsta SELinux za uporabo v novi vsebini varnosti: %s

en: SecurID communication failed
sl: sporazumevanje SecurID je spodletelo

en: Send mail if the user is not allowed to run a command
sl: Pošlji pošto, če uporabniku ni dovoljeno zagnati ukaza

en: Send mail if the user is not in sudoers
sl: Pošlji pošto, če uporabnik ni v sudoers

en: Send mail if the user is not in sudoers for this host
sl: Pošlji pošto, če uporabnik ni v sudoers za tega gostitelja

en: Send mail if user authentication fails
sl: Pošlji pošto, če overitev uporabnika spodleti

en: Set $HOME to the target user when starting a shell with -s
sl: Postavi $HOME ciljnemu uporabniku, kadar se začne lupina s -s

en: Set of limit privileges
sl: Niz omejenih dovoljenj

en: Set of permitted privileges
sl: Niz omogočenih dovoljenj

en: Set the LOGNAME and USER environment variables
sl: Nastavi spremenljivke okolja LOGNAME in USER

en: Set the user in utmp to the runas user, not the invoking user
sl: Nastavi uporabnika v utmp uporabniku runas, ne poklicanemu uporabniku

en: Sorry, try again.
sl: Prosimo, poskusite znova.

en: Sorry, user %s is not allowed to execute '%s%s%s' as %s%s%s on %s.
sl: Uporabnik %s ne sme zagnati '%s%s%s' kot %s%s%s na %s.

en: Sorry, user %s may not run sudo on %s.
sl: Uporabnik %s ne sme izvajati sudo na %s.

en: Subject line for mail messages: %s
sl: Vrstica zadeve za poštna sporočila: %s

en: Sudoers file grammar version %d
sl: Datoteka slovnice sudoers različica %d

en: Sudoers policy plugin version %s
sl: Vstavek pravilnika sudoers različica %s

en: Syslog facility if syslog is being used for logging: %s
sl: Pripomoček syslog, če se syslog uporablja za beleženje: %s

en: Syslog priority to use when user authenticates successfully: %s
sl: Prednost syslog, ko se uporabnik uspešno overi: %s

en: Syslog priority to use when user authenticates unsuccessfully: %s
sl: Prednost syslog, ko se uporabnik ne overi uspešno: %s

en: The umask specified in sudoers will override the user's, even if it is more permissive
sl: Uporabniška maska v sudoers bo prepisala uporabnikovo tudi, če je bolj premisivna

en: There are no authentication methods compiled into sudo!  If you want to turn off authentication, use the --disable-authentication configure option.
sl: Ni načinov overitve, kodno prevedenih v sudo! Če želite izklopiti overjanje, uporabite nastavitveno možnost --disable-authentication.

en: Umask to use or 0777 to use user's: 0%o
sl: Uporabniška maska, ki bo uporabljena ali 0777 za uporabo uporabnikove: 0%o

en: Unable to dlopen %s: %s
sl: ni mogoče uporabiti dlopen %s: %s

en: Unable to initialize SSS source. Is SSSD installed on your machine?
sl: Vira SSS ni mogoče zagnati. Ali je SSSD pravilno nameščen?

en: Use a separate timestamp for each user/tty combo
sl: Uporabi ločen časovni žig za vsako kombinacijo uporabnik/tty

en: Use faster globbing that is less accurate but does not access the filesystem
sl: Uporabi hitrejše razširjanje imen poti, ki je manj natančno, vendar ne dostopa do datotečnega sistema

en: User %s is not allowed to run sudo on %s.
sl: Uporabniku %s ni dovoljeno zagnati sudo na %s.

en: User %s may run the following commands on this host:
sl: Na tem gostitelju lahko uporabnik %s zažene naslednje ukaze:

en: User ID locked for SecurID Authentication
sl: ID uporabnika je zaklenjen zaradi overitve SecurID

en: Users in this group are exempt from password and PATH requirements: %s
sl: Uporabnikov v tej skupini zahteve gesla in PATH ne omejujejo: %s

en: Value to override user's $PATH with: %s
sl: Vrednost, s katerim se bo prepisal $PATH uporabnika: %s

en: Visudo will honor the EDITOR environment variable
sl: Visudo bo spoštoval spremenljivko okolja UREJEVALNIKA

en: Warning: %s_Alias `%s' referenced but not defined
sl: Warning: %s_Alias `%s' sklicevan, toda ne določen

en: Warning: cycle in %s_Alias `%s'
sl: Opozorilo: kroženje v %s_Alias `%s'

en: Warning: your terminal is too small to properly replay the log.
sl: Opozorilo: terminal je premajhen za pravilno izpisovanje dnevnika.

en: What now?
sl: Kaj pa zdaj?

en: When to require a password for 'list' pseudocommand: %s
sl: Kdaj naj bo zahtevano geslo za psevdoukaz 'list': %s

en: When to require a password for 'verify' pseudocommand: %s
sl: Kdaj naj bo zahtevano geslo za psevdoukaz 'verify': %s

en: a password is required
sl: zahtevano je geslo

en: account validation failure, is your account locked?
sl: potrditev veljavnosti računa je spodletela, je vaš račun zaklenjen?

en: ambiguous expression "%s"
sl: dvoumen izraz "%s"

en: au_open: failed
sl: au_open: spodletelo

en: au_to_exec_args: failed
sl: au_to_exec_args: spodletelo

en: au_to_return32: failed
sl: au_to_return32: spodletelo

en: au_to_subject: failed
sl: au_to_subject: spodletelo

en: au_to_text: failed
sl: au_to_text: spodletelo

en: authentication failure
sl: napaka overitve

en: authentication server error:
    %s
sl: napaka strežnika overitve:
    %s

en: command failed: '%s %s %s', %s unchanged
sl: ukaz je spodletel: '%s %s %s', %s nespremenjen

en: command in current directory
sl: ukaz v trenutni mapi

en: command not allowed
sl: ukaz ni dovoljen

en: could not parse date "%s"
sl: ni mogoče razčleniti datuma "%s"

en: editor (%s) failed, %s unchanged
sl: urejevalnik (%s) je spodletel, %s nespremenjen

en: error renaming %s, %s unchanged
sl: napaka med preimenovanjem %s, %s nespremenjen

en: failed to initialise the ACE API library
sl: začenjanje knjižnice ACE API je spodletelo

en: failed to parse %s file, unknown error
sl: razčlenjevanje datoteke %s je spodletelo, neznana napaka

en: fill_args: buffer overflow
sl: fill_args: prekoračitev medpomnilnika

en: getaudit: failed
sl: getaudit: spodletelo

en: getauid failed
sl: getauid je spodletel

en: getauid: failed
sl: getauid: spodletelo

en: ignoring `%s' found in '.'
    Use `sudo ./%s' if this is the `%s' you wish to run.
sl: prezrtje `%s', najdenega v '.'
    Uporabite `sudo ./%s', če je to `%s', ki ga želite zagnati.

en: illegal trailing "!"
sl: neveljaven zaključni "!"

en: illegal trailing "or"
sl: neveljaven zaključni "or"

en: internal error, %s overflow
sl: notranja napaka, prekoračitev funkcije %s

en: internal error, unable to find %s in list!
sl: notranja napaka, na seznamu ni mogoče najti %s!

en: internal error: insufficient space for log line
sl: notranja napaka: premalo prostora za vrstico dnevnika

en: invalid Authentication Handle for SecurID
sl: neveljavna ročica overitve za SecurID

en: invalid authentication methods
sl: neveljavni načini overitve

en: invalid authentication type
sl: neveljavna vrsta overitve

en: invalid filter option: %s
sl: neveljavna možnost filtra: %s

en: invalid max wait: %s
sl: neveljavna zgornja meja čakanja: %s

en: invalid passcode length for SecurID
sl: neveljavna dolžina gesla za SecurID

en: invalid regex: %s
sl: neveljavni logični izraz: %s

en: invalid regular expression: %s
sl: neveljaven logični izraz: %s

en: invalid speed factor: %s
sl: neveljaven dejavnik hitrosti: %s

en: invalid sudoOrder attribute: %s
sl: neveljaven atribut sudoOrder: %s

en: invalid timing file line: %s
sl: neveljavna vrstica datoteke časovne uskladitve: %s

en: invalid uri: %s
sl: neveljaven uri: %s

en: invalid username length for SecurID
sl: neveljavna dolžina imena uporabnika za SecurID

en: ldap.conf path: %s
sl: pot ldap.conf: %s

en: ldap.secret path: %s
sl: pot ldap.secret: %s

en: lost connection to authentication server
sl: povezava s strežnikom overitve je bila izgubljena

en: no authentication methods
sl: ni načinov overjanja

en: no editor found (editor path = %s)
sl: najdenega ni nobenega urejevalnika (pot urejevalnika = %s)

en: no tty
sl: brez tty

en: no valid sudoers sources found, quitting
sl: najdenih niso bili nobeni veljavni viri sudoers, končanje

en: no value specified for `%s'
sl: za `%s' ni določena nobena vrednost

en: nsswitch path: %s
sl: pot nsswitch: %s

en: only root can use `-c %s'
sl: samo skrbnik lahko uporabi `-c %s'

en: option `%s' does not take a value
sl: možnost `%s' ne sprejme vrednosti

en: parse error in %s
sl: napaka med razčlenjevanjem datoteke %s

en: parse error in %s
sl: napaka razčlenjevanja v %s

en: parse error in %s near line %d
sl: napaka razčlenjevanja v %s blizu vrstice %d

en: parse error in %s near line %d
sl: napaka razčlenjevanja v %s blizu vrstice %d

en: perm stack overflow
sl: prekoračitev trajnega sklada

en: perm stack underflow
sl: prekoračitev spodnje meje trajnega sklada

en: press return to edit %s:
sl: za urejanje %s pritisnite return:

en: problem with defaults entries
sl: težave z vnosi privzetih vrednosti

en: sorry, you are not allowed to preserve the environment
sl: nimate dovoljenj za ohranjanje okolja

en: sorry, you are not allowed to set the following environment variables: %s
sl: nimate dovoljenj nastavljati naslednjih spremenljivk okolja: %s

en: sorry, you must have a tty to run sudo
sl: za izvajanje sudo morate imeti tty

en: specified editor (%s) doesn't exist
sl: določen urejevalnik (%s) se ne konča

en: start_tls specified but LDAP libs do not support ldap_start_tls_s() or ldap_start_tls_s_np()
sl: start_tls je določen, toda knjižnice LDAP ne podpirajo ldap_start_tls_s() ali ldap_start_tls_s_np()

en: sudo_ldap_build_pass1 allocation mismatch
sl: sudo_ldap_build_pass1 neujemanje dodelitve

en: sudo_ldap_conf_add_ports: out of space expanding hostbuf
sl: sudo_ldap_conf_add_ports: med razširjanjem hostbuf je zmanjkalo prostora

en: sudo_ldap_conf_add_ports: port too large
sl: sudo_ldap_conf_add_ports: vrednost vrat je prevelika

en: sudo_ldap_parse_uri: out of space building hostbuf
sl: sudo_ldap_parse_uri: med izgradnjo hostbuf je zmanjkalo prostora

en: sudo_putenv: corrupted envp, length mismatch
sl: sudo_putenv: pokvarjen envp, neujemanje dolžine

en: sudoers specifies that root is not allowed to sudo
sl: sudoers določa, da skrbniku ni dovoljeno uporabiti sudo

en: timestamp owner (%s): No such user
sl: lastnik časovnega žiga (%s): ni takšnega uporabnika

en: timestamp path too long: %s
sl: pot časovnega žiga je predolga : %s

en: timestamp too far in the future: %20.20s
sl: časovni žig je predaleč v prihodnosti: %20.20s

en: too many levels of includes
sl: preveč stopenj vključitev

en: too many parenthesized expressions, max %d
sl: preveč izrazov z oklepaji, največje število %d

en: too many processes
sl: preveč opravil

en: unable to begin bsd authentication
sl: ni mogoče začeti overitve bsd

en: unable to build time filter
sl: ni mogoče izgraditi časovnega filtra

en: unable to cache gid %u, already exists
sl: ni mogoče predpomniti ID-ja skupine %u, že obstaja

en: unable to cache group %s, already exists
sl: ni mogoče predpomniti skupine %s, že obstaja

en: unable to cache group list for %s, already exists
sl: seznama skupina za %s ni mogoče predpomniti, saj že obstaja

en: unable to cache uid %u, already exists
sl: ni mogoče predpomniti ID-ja uporabnika %u, že obstaja

en: unable to cache user %s, already exists
sl: ni mogoče predpomniti uporabnika %s, že obstaja

en: unable to change mode of %s to 0%o
sl: ni mogoče spremeniti načina iz %s na 0%o

en: unable to change to root gid
sl: številke skupine skrbnika ni mogoče spremeniti

en: unable to change to runas gid
sl: ni mogoče spremeniti v ID-ja skupine runas

en: unable to change to runas uid
sl: ni mogoče spremeniti v ID-ja uporabnika runas

en: unable to change to sudoers gid
sl: ni mogoče spremeniti ID-ja skupine sudoers

en: unable to commit audit record
sl: ni bilo mogoče uveljaviti zapisa presoje varnosti

en: unable to connect to authentication server
sl: ni se mogoče povezati s strežnikom overitve

en: unable to contact the SecurID server
sl: ni mogoče navezati stika s strežnikom SecurID

en: unable to create %s
sl: ni mogoče ustvariti %s

en: unable to dlopen %s: %s
sl: ni mogoče uporabiti dlopen %s: %s

en: unable to dup stdin: %m
sl: ni mogoče podvojiti stdin: %m

en: unable to execute %s
sl: ni mogoče izvršiti %s

en: unable to execute %s: %m
sl: ni mogoče izvesti %s: %m

en: unable to find symbol "%s" in %s
sl: simbola "%s" ni mogoče najti v %s

en: unable to find symbol "group_plugin" in %s
sl: ni mogoče najti simbola "group_plugin" v %s

en: unable to fork
sl: ni mogoče razvejiti

en: unable to fork: %m
sl: ni mogoče razvejiti: %m

en: unable to format timestamp
sl: ni mogoče oblikovati časovnega žiga

en: unable to get GMT time
sl: ni mogoče dobiti časa GMT

en: unable to get login class for user %s
sl: prijavnega razreda uporabnika %s ni mogoče pridobiti

en: unable to initialize LDAP: %s
sl: ni mogoče začeti LDAP: %s

en: unable to initialize PAM
sl: ni mogoče začeti PAM

en: unable to initialize SIA session
sl: ni mogoče začeti seje SIA

en: unable to initialize SSL cert and key db: %s
sl: ni mogoče začenjati potrdila SSL in ključa db: %s

en: unable to lock log file: %s: %s
sl: ni mogoče zakleniti datoteke dnevnika: %s: %s

en: unable to mix ldap and ldaps URIs
sl: ni mogoče mešati URI-jev ldap in ldaps

en: unable to mix ldaps and starttls
sl: ni mogoče mešati ldaps in starttls

en: unable to mkdir %s
sl: ustvarjenje mape %s z mkdir ni mogoče

en: unable to open %s
sl: ni mogoče odpreti %s

en: unable to open audit system
sl: ni mogoče odpreti nadzornega sistema

en: unable to open log file: %s: %s
sl: ni mogoče odpreti datoteke dnevnika: %s: %s

en: unable to open pipe: %m
sl: ni mogoče odpreti cevi: %m

en: unable to parse groups for %s
sl: skupin za %s ni mogoče razčleniti

en: unable to re-open temporary file (%s), %s unchanged.
sl: ni mogoče ponovno odpreti začasne datoteke (%s), %s je nespremenjen.

en: unable to read %s
sl: ni mogoče brati %s

en: unable to read fwtk config
sl: ni mogoče brati nastavitev fwtk

en: unable to remove %s, will reset to the epoch
sl: %s ni mogoče odstraniti

en: unable to reset %s to the epoch
sl: %s ni mogoče ponastaviti na epoho

en: unable to resolve host %s
sl: ni mogoče razrešiti gostitelja %s

en: unable to run %s
sl: ni mogoče zagnati %s

en: unable to send audit message
sl: ni mogoče poslati nadzornega sporočila

en: unable to set (uid, gid) of %s to (%u, %u)
sl: ni mogoče nastaviti (ID uporabnika, ID skupine) od %s do (%u, %u)

en: unable to set runas group vector
sl: ni mogoče nastaviti vektorja skupine runas

en: unable to set tty to raw mode
sl: ni mogoče nastaviti tty na surov način

en: unable to setup authentication
sl: ni mogoče nastaviti overitve

en: unable to stat %s
sl: stanja %s ni mogoče dobiti

en: unable to stat editor (%s)
sl: ni mogoče začeti urejevalnika (%s)

en: unable to stat temporary file (%s), %s unchanged
sl: ni mogoče začeti začasne datoteke (%s), %s nepsremenjeno

en: unable to write to %s
sl: ni mogoče pisati v %s

en: unabled to parse temporary file (%s), unknown error
sl: ni mogoče razčleniti začasne datoteke (%s), neznana napaka

en: unknown SecurID error
sl: neznana napaka SecurID

en: unknown defaults entry `%s'
sl: neznan privzet vnos `%s'

en: unknown group: %s
sl: neznana skupina: %s

en: unknown login class: %s
sl: neznan razred prijave: %s

en: unknown search term "%s"
sl: naznan iskalni izraz "%s"

en: unknown uid: %u
sl: neznan ID uporabnika: %u

en: unknown user: %s
sl: neznan uporabnik: %s

en: unmatched '(' in expression
sl: v izrazu je neujemajoč '('

en: unmatched ')' in expression
sl: v izrazu je neujemajoč ')'

en: unsupported LDAP uri type: %s
sl: nepodprta vrsta uri-ja LDAP: %s

en: usage: %s [-h] [-d directory] -l [search expression]
sl: uporaba: %s [-h] [-d mapa] -l [iskalni izraz]

en: usage: %s [-h] [-d directory] [-m max_wait] [-s speed_factor] ID
sl: uporaba: %s [-h] [-d mapa] [-m zg_meja_čakanja] [-s faktor_hitrosti] ID

en: user NOT authorized on host
sl: uporabnik NI pooblaščen na gostitelju

en: user NOT in sudoers
sl: uporabnika NI v sudoers

en: validation failure
sl: potrjevanje veljavnosti ni uspelo

en: value `%s' is invalid for option `%s'
sl: vrednost `%s' je neveljavna za možnost `%s'

en: values for `%s' must start with a '/'
sl: vrednosti za `%s' se morajo začeti s '/'

en: write error
sl: napaka med pisanjem

en: writing to standard output
sl: pisanje na standardni izhod

en: you are not permitted to use the -C option
sl: ni vam dovoljeno uporabiti možnosti -C

en: you do not exist in the %s database
sl: ne obstajate v podatkovni zbirki %s

en: you must set TLS_CERT in %s to use SSL
sl: za uporabo SSL-ja morate nastaviti TSL_CERT v datoteki %s

en: zero length temporary file (%s), %s unchanged
sl: začasna datoteka brez dolžine (%s), %s nespremenjena
