pcmanfm 1.2 - en to pl translation catalogue (291 entries)

en: 
    Developed by Hon Jen Yee (PCMan)
pl: 
    Rozwijany przez Hon Jen Yee (PCMan)

en:  (%d hidden) |  (%d hidden)
pl[0]:  (%d ukryty)
pl[1]:  (%d ukryte)
pl[2]:  (%d ukrytych)

en: "_Smart shortcut" auto-action on drop to Desktop folder
pl: _Tworzenie skrótów przeciągając elementy do katalogu pulpitu

en: %d item | %d items
pl[0]: %d element
pl[1]: %d elementy
pl[2]: %d elementów

en: %d item selected | %d items selected
pl[0]: Zaznaczono %d element
pl[1]: Zaznaczono %d elementy
pl[2]: Zaznaczono %d elementów

en: <b>Auto-mount</b>
pl: <b>Automatyczne montowanie</b>

en: <b>Background</b>
pl: <b>Tło</b>

en: <b>Behavior</b>
pl: <b>Zachowanie</b>

en: <b>Default View</b>
pl: <b>Domyślny widok</b>

en: <b>Directories Tree</b>
pl: <b>Drzewo katalogów</b>

en: <b>Icons</b>
pl: <b>Ikony</b>

en: <b>Other Options</b>
pl: <b>Inne</b>

en: <b>Programs</b>
pl: <b>Programy</b>

en: <b>Removable medium is inserted</b>
pl: <b>Wsunięto nośnik wymienny</b>

en: <b>Show desktop icons</b>
pl: <b>Wyświetlanie ikon na pulpicie</b>

en: <b>Show in Places:</b>
pl: <b>Elementy wyświetlane w położeniach:</b>

en: <b>Specify remote folder to connect</b>
pl: <b>Proszę określić zdalne położenie, aby nawiązać połączenie</b>

en: <b>Templates</b>
pl: <b>Szablony</b>

en: <b>Text</b>
pl: <b>Tekst</b>

en: <b>User Interface</b>
pl: <b>Interfejs użytkownika</b>

en: <b>_Do not load modules matching:</b>
pl: <b>Moduły p_omijane podczas wczytywania:</b>

en: <b>_Load these modules anyway:</b>
pl: <b>Zawsze _wczytywane moduły:</b>

en: <i>Commands below may include extra options if necessary.</i>
pl: <i>Poniższe polecenia mogą zawierać dodatkowe opcje.</i>

en: A_rchiver integration:
pl: Menedżer _archiwów:

en: Activate file
pl: Aktywuj plik

en: Ad_vanced
pl: _Zaawansowane

en: Add current folder to bookmarks list
pl: Dodaje bieżący katalog do listy zakładek

en: Add following folder to bookmarks:
    '%s'
    Enter a name for the new bookmark item:
pl: Dodaj następujący katalog do zakładek:
    „%s”
    Proszę wprowadzić nazwę dla zakładki:

en: Add to Bookmarks
pl: Dodawanie zakładki

en: Add to Modules Blacklist
pl: Dodawanie do listy pomijanych modułów

en: Add to Modules Whitelist
pl: Dodawanie do listy wczytywanych modułów

en: Al_ways show full file names
pl: _Wyświetlanie pełnych nazw plików

en: Al_ways show the tab bar
pl: Zawsze widoczny pasek _kart

en: App_lications
pl: _Programy

en: Ask
pl: Wyświetlanie pytania

en: Auto (move if on the same FS, copy otherwise)
pl: Automatycznie (przenoszenie lub kopiowanie)

en: Browse the file system and manage the files
pl: Umożliwia przeglądanie systemu plików i zarządza jego zawartością

en: By File _Type
pl: Według _typu

en: By _Extension
pl: Według _rozszerzenia

en: By _Modification Time
pl: Według czasu _modyfikacji

en: By _Name
pl: Według _nazwy

en: By _Size
pl: Według _rozmiaru

en: C_olor of label text:
pl: K_olor tekstu:

en: C_reate New...
pl: Utwórz _nowy...

en: C_ut
pl: _Wytnij

en: Center unscaled image on the monitor
pl: Wyśrodkowanie

en: Change desktop wallpapers and behavior of desktop manager
pl: Zmienia tło pulpitu i zachowanie menedżera pulpitu

en: Change folder in the tab to _Home Folder
pl: Przejście do katalogu _użytkownika

en: Check to remember view and sort as folder setting rather than global one
pl: Kliknij, aby zapamiętać widok i sortowanie jako ustawienie katalogu, zamiast używać globalnych

en: Choose a new shell pattern to show files:
pl: Proszę wprowadzić wzór filtra powłoki, aby wyświetlić określone pliki:

en: Clos_e tab containing removable medium
pl: Za_mknięcie karty

en: Close _Window
pl: Za_mknij okno

en: Co_nfirm before deleting files
pl: _Potwierdzanie usuwania plików

en: Color of _shadow:
pl: Kolor _cienia:

en: Compact view
pl: Lista zwarta

en: Confi_rm before moving files into "trash can"
pl: _Potwierdzanie przenoszenia plików do kosza

en: Connect to remote server
pl: Nawiązywania połączenia z serwerem

en: Copy
pl: Kopiowanie

en: Copy Pat_h(s)
pl: Skopiuj ś_cieżkę

en: Copy to_...
pl: Kopiuj do_...

en: Copyright (C) 2009 - 2018
pl: Prawa autorskie (C) 2009 - 2018

en: Create Lin_k...
pl: Utwórz _dowiązanie...

en: Create new tab for this folder
pl: Otwiera katalog w nowej karcie

en: Current folder is inaccessible
pl: Bieżące położenie jest niedostępne

en: D_efer test for content type on folder loading
pl: Opóźni_enie testowania typu zawartości podczas wczytywania katalogu

en: D_uplicate...
pl: _Powiel...

en: Defaul_t drop action:
pl: _Działanie przeciągania plików:

en: Delay of auto-selection in single click mode (0 to disable)
pl: Opóźnienie zaznaczania (0 aby wyłączyć)

en: Des_ktop
pl: _Pulpit

en: Desktop
pl: Pulpit

en: Desktop Preferences
pl: Ustawienia pulpitu

en: Desktop manager is not active.
pl: Menadżer pulpitu jest nieaktywny.

en: Detailed _List View
pl: _Lista szczegółowa

en: Detailed list view
pl: Lista szczegółowa

en: Detecting...
pl: Wykrywanie...

en: Dev_ices
pl: _Nośniki

en: Directory Tree
pl: Drzewo katalogów

en: Do _not generate thumbnails for files exceeding this size:
pl: Pomijanie generowania miniatur plików o _rozmiarze większym niż:

en: Do_n't show available options for those media types:
pl: _Pomijanie wyświetlania czynności dla poniższych typów nośników:

en: Don't ask options on _launch executable file
pl: Pomijanie pytania o opcje uruchomienia p_liku wykonalnego

en: Empty File
pl: Pusty plik

en: Enter a blacklisted module mask:
pl: Proszę wprowadzić wzór pomijanych modułów:

en: Enter a command to run:
pl: Proszę wprowadzić polecenie do wykonania:

en: Enter a whitelisted module mask:
pl: Proszę wprowadzić wzór zawsze wczytywanych modułów:

en: FILE
pl: PLIK

en: Fil_ter...
pl: _Filtruj...

en: File Manager
pl: Menedżer plików

en: File Manager PCManFM
pl: Menedżer plików PCManFM

en: Filesyste_m Root
pl: Katalog głó_wny

en: Fill with background color only
pl: Wypełnienie kolorem

en: Fin_d Files...
pl: _Wyszukaj pliki...

en: Fo_lder View Mode
pl: _Tryb

en: Folder
pl: Katalog

en: Folder Propertie_s
pl: _Właściwości katalogu

en: Free space: %s (Total: %s)
pl: Wolna przestrzeń: %s (całkowita: %s)

en: Fullscreen _Mode
pl: _Pełny ekran

en: Go fo filesystem root
pl: Przechodzi do głównego katalogu systemu plików

en: Go forward to next folder in history
pl: Przechodzi do położenia odwiedzonego w następnej kolejności

en: Go to desktop folder
pl: Przechodzi do katalogu pulpitu

en: Go to home folder
pl: Przechodzi do katalogu użytkownika

en: Go to list of devices connected to the computer
pl: Wyświetla listę nośników podłączonych do komputera

en: Go to list of places on the network
pl: Przechodzi do listy położeń sieciowych

en: Go to parent Folder
pl: Przechodzi do katalogu nadrzędnego

en: Go to root of applications menu folder
pl: Przechodzi do głównego katalogu menu programów

en: Go to the path in the location bar
pl: Uaktywnia pole ścieżki na pasku położenia

en: H_ome Folder
pl: Katalog _użytkownika

en: Hid_e 'Close tab' buttons
pl: Ukrycie przycisków _zamykania kart

en: Hide e_xpander on empty or locked folder
pl: _Ukrywanie możliwości rozwinięcia pustych i zablokowanych katalogów

en: History
pl: Historia

en: Icon view
pl: Ikony

en: If checked then use Startup Notify for application if another not stated explicitly.
    If unchecked then use Startup Notify only if that is defined for application.
pl: Jeśli zaznaczono, używa powiadomienia o uruchamianiu programów, gdy inne nie jest wyraźnie określone.
    Jeśli odznaczono, używa powiadomienia o uruchamianiu programów tylko wtedy, gdy te jest określone dla programu.

en: If enabled then "Auto" action on drop file onto Desktop folder will be:
    - for files directly in Home folder a symlink will be created
    - files on the same file system will be moved
    - other files (e.g. on removable media) will be copied
    - for some external URI a shortcut will be created
pl: Przeciągając elementy do katalogu pulpitu:
    - tworzy dowiązania symboliczne plików znajdujących się w katalogu użytkownika,
    - przenosi pliki znajdujące się w tym samym systemie plików,
    - kopiuje pliki znajdujące się w innych położeniach (np. na nośnikach wymiennych),
    - tworzy skróty niektórych elementów posiadających zewnętrzny adres URI.

en: Keyboard Navigation
pl: Nawigacja klawiaturą

en: Launch desktop manager
pl: Włącza menedżera pulpitu

en: Lightweight file manager
pl: Lekki menedżer plików

en: MODE
pl: TRYB

en: Mingle _Files and Folders
pl: Mi_eszanie plików i katalogów

en: Mo_unt removable media automatically when they are inserted
pl: Montowanie nośników wymiennych po _wsunięciu

en: Modules
pl: Moduły

en: Move
pl: Przenoszenie

en: Move to _Trash
pl: Przeni_eś do kosza

en: Name of configuration profile
pl: Nazwa profilu ustawień

en: Net_work
pl: _Sieć

en: New T_ab
pl: Nowa _karta

en: No function. Just to be compatible with nautilus
pl: Brak funkcji. Zapewnia kompatybilność z programem Nautilus.

en: Open Current Folder in _Terminal
pl: Otwórz położenie w _terminalu

en: Open Preferences dialog on the page N
pl: Otwiera okno preferencji na karcie N

en: Open a Find Files window
pl: Otwiera okno wyszukiwania plików

en: Open a window to choose remote folder location
pl: Otwiera okno wyboru zdalnego położenia

en: Open desktop preference dialog
pl: Wyświetla okno preferencji pulpitu

en: Open in File Manager
pl: Otwórz w menedżerze plików

en: Open in New T_ab
pl: Otwórz w _nowej karcie

en: Open in New Ta_b
pl: Otwórz w nowej _karcie

en: Open in New Win_dow
pl: Otwórz w nowym _oknie

en: Open in Termina_l
pl: Otwórz w _terminalu

en: Open in current tab
pl: Otwieranie w bieżącej karcie

en: Open in new tab
pl: Otwieranie w nowej karcie

en: Open in new window
pl: Otwieranie w nowym oknie

en: Open new file manager window
pl: Otwórz nowe okno menedżera plików

en: Open new window
pl: Otwiera nowe okno

en: Open search dialog
pl: Otwiera okno wyszukiwania

en: Open trash can
pl: Wyświetla zawartość kosza

en: PROFILE
pl: PROFIL

en: Pa_rent Folder
pl: Katalog _nadrzędny

en: Pa_th:
pl: Ś_cieżka:

en: Pat_h Bar
pl: Pasek p_ołożenia

en: Places
pl: Położenia

en: Please select an image file
pl: Wybór pliku obrazu

en: Please select the action you want to perform:
pl: Proszę wybrać czynność:

en: Prefere_nces
pl: P_referencje...

en: Preferences
pl: Preferencje

en: Preserve This Folder's Settings
pl: Zachowaj ustawienia katalogu

en: Propertie_s
pl: _Właściwości

en: ROLE
pl: ROLA

en: R_ename...
pl: _Zmień nazwę...

en: Reload current folder
pl: Wczytuje ponownie zawartość bieżącego katalogu

en: Remote
pl: Zdalne

en: Removable medium is inserted
pl: Wsunięto nośnik wymienny

en: Return to previous folder in history
pl: Przechodzi do ostatnio odwiedzonego położenia

en: Ru_n default application after creation from template
pl: _Uruchomienie domyślnego programu po użyciu szablonu

en: Run PCManFM as a daemon
pl: Uruchamia program jako demon

en: Run a command
pl: Wykonywanie polecenia

en: S_how connected volumes on the desktop
pl: _Zamontowane wolumeny

en: S_how only user defined templates in menu
pl: _Wyświetlanie w menu tylko szablonów określonych przez użytkownika

en: S_ort Files
pl: So_rtowanie

en: Select a Desktop Folder
pl: Wybór katalogu pulpitu

en: Select filter
pl: Wybór filtra

en: Set desktop wallpaper from image FILE
pl: Ustala tło pulpitu z PLIKU obrazu

en: Set mode of desktop wallpaper. MODE=(color|stretch|fit|crop|center|tile|screen)
pl: Ustala tryb wyświetlania tła pulpitu. TRYB=(color|stretch|fit|crop|center|tile|screen)

en: Sho_w "Devices" folder on the desktop
pl: Katalog „_Nośniki”

en: Sho_w Hidden
pl: Wyświetlanie _ukrytych plików

en: Sho_w Side Pane
pl: _Wyświetlanie

en: Show "_Trash Can" folder on the desktop
pl: Katalog „_Kosz”

en: Show 'New _Tab' Button
pl: Przycisk „Nowa _karta”

en: Show 'New _Window' Button
pl: Przycisk „Nowe _okno”

en: Show '_Home' Button
pl: Przycisk „Katalog _użytkownika”

en: Show Status B_ar
pl: Pasek _stanu

en: Show _Navigation Buttons
pl: Przyciski _nawigacji

en: Show _only one template for each MIME type
pl: Wyświetlanie tylko j_ednego szablonu dla każdego typu MIME

en: Show desktop menu
pl: Wyświetla menu pulpitu

en: Show file menu
pl: Wyświetla menu pliku

en: Show history of visited folders
pl: Wyświetla historię odwiedzonych katalogów

en: Show icons of hidden _files shadowed
pl: Wyświetlanie za_cienionych ikon ukrytych plików

en: Show two panels with folder views
pl: Wyświetla dwa panele z zawartością katalogów

en: Side _Pane
pl: Panel _boczny

en: Size of _big icons:
pl: Rozmiar _dużych ikon:

en: Size of _thumbnails:
pl: Rozmiar mi_niatur:

en: Size of side _pane icons:
pl: Rozmiar ikon p_anelu bocznego:

en: Size of small _icons:
pl: Rozmiar _małych ikon:

en: Snap to _Grid
pl: Wyrównanie do _siatki

en: Stic_k to Current Position
pl: Za_blokowanie położenia

en: Stretch and crop to fill the monitor area
pl: Rozciągnięcie i skadrowanie do rozmiaru ekranu

en: Stretch to fill the complete screen
pl: Rozciągnięcie do rozmiaru ekranu

en: Stretch to fill the entire monitor area
pl: Rozciągnięcie do rozmiaru ekranu

en: Stretch to fit the monitor area
pl: Dopasowanie do rozmiaru ekranu

en: Tab: cycle focus Folder View -> Side Pane -> Tools Bar
    Shift+Tab: cycle focus Tools Bar -> Side Pane -> Folder View
    F6: change focus Side pane <-> Folder view
    F8: focus divider between Side pane and Folder view
    F10: activate main menu
    Ctrl+L or Alt+D: jump focus to Path Bar
pl: Tab: przełącza uaktywnienie Widok katalogu -> Panel boczny -> Pasek narzędzi
    Shift+Tab: przełącza uaktywnienie Pasek narzędzi -> Panel boczny -> Widok katalogu
    F6: przełącza uaktywnienie Panel boczny <-> Widok katalogu
    F8: uaktywnia separator pomiędzy Panelem bocznym i Widokiem katalogu
    F10: uaktywnia pasek menu
    Ctrl+L or Alt+D: przechodzi do pola paska ścieżki

en: Terminal emulator is not set.
pl: Nie zdefiniowano polecenia emulatora terminala.

en: Thumbnail view
pl: Miniatury

en: Tile the image to fill the entire monitor area
pl: Rozmieszczenie sąsiadująco

en: Too_ls
pl: _Narzędzia

en: Tool_bar
pl: Pasek _narzędziowy

en: Treat backup files as _hidden
pl: _Ukrywanie plików zapasowych

en: Turn off desktop manager if it's running
pl: Wyłącza menedżera pulpitu jeśli jest włączony

en: Type of medium:
pl: Typ nośnika:

en: Us_e SI decimal prefixes instead of IEC binary prefixes
pl: Używani_e dziesiętnych prefiksów SI zamiast binarnych IEC

en: Use --desktop option only for one screen
pl: Używa opcji --desktop tylko dla jednego ekranu

en: Use Application Startup Notify _by default
pl: _Domyślne powiadamianie o uruchamianiu programów

en: Use path for "Home Folder" button:
pl: Ścieżka przycisku „Katalog użytkownika”:

[ctx: Use path for some folder: ...]
en: Custom:
pl: Własna:

[ctx: Use path for some folder: ...]
en: Default
pl: Domyślna

en: Vie_w Mode:
pl: _Tryb:

en: Wallpaper _mode:
pl: T_ryb:

en: When removable medium unmounted:
pl: Działanie odmontowania nośnika wymiennego:

en: Window role for usage by window manager
pl: Określa typ okna używany przez menedżera okien

en: You are in super user mode
pl: W użyciu tryb super użytkownika

en: Zoom O_ut
pl: Po_mniejsz

en: [FILE1, FILE2,...]
pl: [PLIK1, PLIK2,...]

en: _Add to Bookmarks...
pl: _Dodaj zakładkę...

en: _Advanced
pl: _Zaawansowane

en: _Always perform this action on this media type
pl: Wykonywanie tej czynności _zawsze dla zawartości tego typu

en: _Anonymous login
pl: _Anonimowe logowanie

en: _Appearance
pl: _Wygląd

en: _Applications
pl: P_rogramy

en: _Background color:
pl: _Kolor tła:

en: _Bookmarks
pl: _Zakładki

en: _Bookmarks:
pl: _Zakładki:

en: _Buttons
pl: P_rzyciski

en: _Close Tab
pl: Zamknij k_artę

en: _Compact View
pl: Lista _zwarta

en: _Connect to Server...
pl: Połą_cz z serwerem...

en: _Desktop
pl: _Pulpit

en: _Desktop Icons
pl: _Ikony

en: _Display
pl: _Wyświetlanie

en: _Dual Pane Mode
pl: Tryb _dwóch paneli

en: _Edit
pl: _Edycja

en: _Erase files on removable media instead of "trash can" creation
pl: _Usuwanie plików z nośników wymiennych zamiast tworzenia katalogu kosza

en: _File
pl: _Plik

en: _Filesystem Root
pl: Katalog głó_wny

en: _Focus previous folder after coming to its parent
pl: Uaktywnienie p_oprzedniego katalogu po przejściu do katalogu nadrzędnego

en: _Font of label text:
pl: _Czcionka tekstu opisu:

en: _Format command:
pl: Polecenie _formatowania:

en: _General
pl: _Ogólne

en: _Go
pl: P_rzejdź

en: _Go to Location...
pl: P_ołożenie...

en: _Help
pl: Pomo_c

en: _Home Folder
pl: Katalog _użytkownika

en: _Host:
pl: _Komputer:

en: _Icon View
pl: _Ikony

en: _Ignore Name Case
pl: _Ignorowanie wielkości liter

en: _Invert Selection
pl: Odwróć zaz_naczenie

en: _Keyboard Navigation
pl: Skróty _klawiszowe

en: _Layout
pl: _Układ

en: _Location
pl: _Pole ścieżki

en: _Login as:
pl: _Zalogowanie jako:

en: _Maximum width of tab label:
pl: _Maksymalna szerokość etykiety karty:

en: _Mount mountable volumes automatically on program startup
pl: _Montowanie wolumenów podczas uruchamiania programu

en: _Move deleted files to "trash can" instead of erasing from disk
pl: P_rzenoszenie plików do „Kosza” zamiast ich usuwania z dysku

en: _Move to...
pl: _Przenieś do...

en: _Network
pl: _Sieć

en: _New Window
pl: Nowe _okno

en: _Next Folder
pl: _Następny katalog

en: _Only show thumbnails for local files
pl: Wyświetlanie miniatur tylko _lokalnych plików

en: _Open files with single click
pl: _Otwieranie plików jednokrotnym kliknięciem

en: _Open folders from desktop in new window
pl: _Otwieranie katalogów pulpitu w nowym oknie

en: _Open mounted removable media in new tab instead of new window
pl: _Otwieranie zamontowanych nośników wymiennych w nowej karcie zamiast w nowym oknie

en: _Previous Folder
pl: _Poprzedni katalog

en: _Reload Folder
pl: W_czytaj ponownie

en: _Remove from Desktop
pl: _Usuń z pulpitu

en: _Remove selected
pl: _Usuń zaznaczony

en: _Run a Command in Current Folder...
pl: Wy_konaj polecenie w bieżącym położeniu...

en: _Show "Documents" folder on the desktop
pl: Katalog „_Dokumenty”

en: _Show Toolbar
pl: _Wyświetlanie

en: _Show available options for removable media when they are inserted
pl: Wyświetlanie możliwych _czynności po wsunięciu nośnika wymiennego

en: _Show menus provided by window managers when desktop is clicked
pl: Wyświetlanie _menu menedżera okien kliknięciem prawego przycisku myszy na pulpicie

en: _Show thumbnails of files
pl: Wyświetlanie miniatur _zawartości plików

en: _Switch user command:
pl: Polecenie zmiany _użytkownika:

en: _Terminal emulator:
pl: Emulator _terminala:

en: _Thumbnail View
pl: _Miniatury

en: _Trash Can
pl: _Kosz

en: _Type:
pl: _Typ:

en: _Unfold tab when files are dragged onto tab button
pl: Uaktywnienie _karty po przeciągnięciu na nią pliku

en: _Use current
pl: _Użyj bieżącej

en: _Use desktop as a folder (show icons on it) by path:
pl: _Wyświetlanie zawartości katalogu na pulpicie określając jego ścieżkę:

en: _Use the same wallpaper on all desktops
pl: _Wyświetlanie tego samego obrazu na wszystkich obszarach roboczych

en: _View
pl: _Widok

en: _Volume Management
pl: _Wolumeny

en: _Wallpaper:
pl: _Obraz tła:

en: characters
pl: znaki

en: mixed content
pl: różna zawartość

en: removable disk
pl: nośnik wymienny

en: using LibFM ver. %s
pl: Używa LibFM w wersji %s
