adduser 3.41 - en to nl translation catalogue (112 entries)

en: %s failed with return code 15, shadow not enabled, password aging cannot be set. Continuing.
nl: %s gefaald met code 15, shadow staat niet aan, wachtwoord kan niet worden gezet. Gaat verder.

en: %s: Please enter a username matching the regular expression configured
    via the NAME_REGEX configuration variable.  Use the `--force-badname'
    option to relax this check or reconfigure NAME_REGEX.
nl: %s: Voer alstublieft een gebruikersnaam in die aan de regular expressie voldoet die ingesteld is via de name_regex configuratie variable. Gebruik de `--force-badname'
    optie om toch deze naam door te voeren of herconfigureer de NAME_REGEX.

en: %s: To avoid problems, the username should consist only of
    letters, digits, underscores, periods, at signs and dashes, and not start with
    a dash (as defined by IEEE Std 1003.1-2001). For compatibility with Samba
    machine accounts $ is also supported at the end of the username
nl: %s: Om problemen te voorkomen, moet de gebruiksnaam alleen bestaan uit
    letters, cijfers, liggende streepjes, punten, apestaartjes en schrap's, en niet starten met
     een schrap (zoals gedefinieerd door IEEE Std 1003.1-2001). Voor compabiliteit met
    Samba machine-accounts $ is ook ondersteund aan het eind van de gebruikersnaam

en: Adding group `%s' (GID %d) ...
nl: Toevoegen groep `%s' (groepsnummer %d)...

en: Adding new group `%s' (%d) ...
nl: Toevoegen nieuwe groep `%s' (%d).

en: Adding new group `%s' (GID %d) ...
nl: Toevoegen nieuwe groep `%s' (Groepsnummer %d).

en: Adding new user `%s' (%d) with group `%s' ...
nl: Toevoegen nieuwe gebruiker `%s' (%d) met groep `%s'.

en: Adding new user `%s' (UID %d) with group `%s' ...
nl: Toevoegen nieuwe gebruiker `%s' (Gebruikersnummer %d) met groep `%s'.

en: Adding new user `%s' to extra groups ...
nl: Toevoegen nieuwe gebruiker `%s' aan extra groepen.

en: Adding system user `%s' (UID %d) ...
nl: Toevoegen systeemgebruiker `%s' (Groepsnummer %d)...

en: Adding user `%s' ...
nl: Toevoegen van gebruiker `%s'...

en: Adding user `%s' to group `%s' ...
nl: Toevoegen gebruiker `%s' aan groep `%s'...

en: Adds a user or group to the system.
      
    Copyright (C) 1997, 1998, 1999 Guy Maor <maor@debian.org>
    Copyright (C) 1995 Ian Murdock <imurdock@gnu.ai.mit.edu>,
                       Ted Hajek <tedhajek@boombox.micro.umn.edu>
nl: Voegt een gebruiker of groep aan het systeem toe.
      
    Copyright (C) 1997, 1998, 1999 Guy Maor <maor@debian.org>
    Copyright (C) 1995 Ian Murdock <imurdock@gnu.ai.mit.edu>,
                       Ted Hajek <tedhajek@boombox.micro.umn.edu>

en: Allowing use of questionable username.
nl: Toelaten van het gebruik van rare gebruikersnaam.

en: Backing up files to be removed to %s ...
nl: Maken backup van te verwijderen bestanden naar %s ...

en: Cannot deal with %s.
    It is not a dir, file, or symlink.
nl: Kan niet omgaan met %s.
    Het is geen map, bestand of symlink.

en: Cannot handle special file %s
nl: Kan het speciale bestand %s niet verwerken

en: Caught a SIG%s.
nl: SIG%s ontvangen.

en: Copying files from `%s' ...
nl: Kopiëren bestanden van `%s' ...

en: Could not find program named `%s' in $PATH.
nl: Kon geen programma met de naam `%s' vinden in $PATH.

en: Couldn't create home directory `%s': %s.
nl: Aanmaken gebruikersmap `%s' is niet gelukt: %s.

en: Couldn't parse `%s', line %d.
nl: Kon `%s' niet verwerken, lijn %d

en: Creating home directory `%s' ...
nl: Aanmaken gebruikersmap `%s'...

en: Done.
nl: Klaar.

en: Enter a group name to remove:
nl: Voer een groepsnaam in om te verwijderen:

en: Enter a user name to remove:
nl: Voer een gebruikersnaam in om te verwijderen:

en: If you really want this, call deluser with parameter --force
nl: Als u zeker bent dat u dit wilt, gebruik dan het commando 'deluser' met de parameter '--force'

en: In order to use the --remove-home, --remove-all-files, and --backup features,
    you need to install the `perl' package. To accomplish that, run
    apt-get install perl.
nl: Om de --remove-home, --remove-all-files en --backup opties te gebruiken
    moet je het `perl' pakket installeren. Om deze te installeren draai
    apt-get install perl.

en: Internal error
nl: Interne fout

en: Is the information correct? [Y/n]
nl: Is deze informatie correct? [Y/n]

en: Looking for files to backup/remove ...
nl: Zoeken naar bestanden om te backuppen/verwijderen...

en: No GID is available in the range %d-%d (FIRST_GID - LAST_GID).
nl: Geen GID is beschikbaar in het bereik %d-%d (FIRST_GID - LAST_GID).

en: No GID is available in the range %d-%d (FIRST_SYS_GID - LAST_SYS_GID).
nl: Geen GID is beschikbaar in het bereik %d-%d (FIRST_SYS_GID - LAST_SYS_GID).

en: No UID is available in the range %d-%d (FIRST_SYS_UID - LAST_SYS_UID).
nl: Geen gebruikersnummer beschikbaar in het bereik %d-%d (FIRST_SYS_UID - LAST_SYS_UID).

en: No UID is available in the range %d-%d (FIRST_UID - LAST_UID).
nl: Geen groepsnummer beschikbaar in het bereik %d-%d (FIRST_UID - LAST_UID).

en: No UID/GID pair is available in the range %d-%d (FIRST_SYS_UID - LAST_SYS_UID).
nl: Geen gebruikersnummer/groepsnummer paar is beschikbaar in het bereik %d-%d (FIRST_SYS_UID - LAST_SYS_UID).

en: No UID/GID pair is available in the range %d-%d (FIRST_UID - LAST_UID).
nl: Geen gebruikersnummer/groepsnummer paar is beschikbaar in het bereik %d-%d (FIRST_UID - LAST_UID).

en: No options allowed after names.
nl: Geen opties toegestaan na de namen.

en: Not backing up/removing `%s', it is a mount point.
nl: `%s' niet gebackuped/verwijderd, het is een aangekoppelde map.

en: Not backing up/removing `%s', it matches %s.
nl: `%s' niet gebackuped/verwijderd, het komt overeen met %s.

en: Not creating home directory `%s'.
nl: Gebruikersmap `%s' is niet aangemaakt.

en: Only one or two names allowed.
nl: Er zijn maar één of twee namen toegestaan.

en: Only root may add a user or group to the system.
nl: Alleen root mag een gebruiker of groep aan het systeem toevoegen.

en: Only root may remove a user or group from the system.
nl: Alleen root mag een gebruiker of groep verwijderen van het systeem.

en: Permission denied
nl: Toegang geweigerd

en: Removes users and groups from the system.
nl: Verwijderd van gebruikers en groepen van het systeem.

en: Removing crontab ...
nl: Verwijderen crontab ...

en: Removing directory `%s' ...
nl: Verwijderen gebruikersmap `%s'.

en: Removing files ...
nl: Verwijderen bestanden...

en: Removing group `%s' ...
nl: Verwijderen groep `%s'...

en: Removing user `%s' ...
nl: Verwijderen gebruiker `%s'...

en: Removing user `%s' from group `%s' ...
nl: Verwijderen gebruiker `%s' van groep `%s'...

en: Selecting GID from range %d to %d ...
nl: Selecteren groepsnummer tussen %d en %d ...

en: Selecting UID from range %d to %d ...
nl: Selecteren gebruikersnummer tussen %d en %d ...

en: Setting quota for user `%s' to values of user `%s' ...
nl: De quota voor gebruiker `%s', aan waarden van gebruiker `%s', is gezet...

en: Specify only one name in this mode.
nl: Specifieer slechts één naam in deze modus.

en: Stopped: %s
nl: Gestopt: %s

en: Stopping now without having performed any action
nl: Stopt nu zonder enige wijziging uitgevoerd te hebben

en: The --group, --ingroup, and --gid options are mutually exclusive.
nl: De --group, --ingroup en --gid opties zijn onverenigbaar.

en: The GID %d does not exist.
nl: Het groepsnummer `%d' bestaat niet.

en: The GID %d is already in use.
nl: Het groepsnummer `%d' is reeds in gebruik.

en: The GID `%s' is already in use.
nl: De GID `%s' is reeds in gebruik.

en: The UID %d is already in use.
nl: Het gebruikersnummer `%d' is reeds in gebruik.

en: The group `%s' already exists and is not a system group. Exiting.
nl: De groep `%s' bestaat reeds en is geen systeemgroep. Programma wordt verlaten.

en: The group `%s' already exists as a system group. Exiting.
nl: De groep `%s' bestaat reeds als systeemgroep. Gestopt.

en: The group `%s' already exists, but has a different GID. Exiting.
nl: De group `%s' bestaat reeds, maar heeft een ander groepsnummer. Gestopt.

en: The group `%s' already exists.
nl: De groep `%s' bestaat reeds.

en: The group `%s' does not exist.
nl: De groep `%s' bestaat niet.

en: The group `%s' is not a system group. Exiting.
nl: De groep `%s' is geen systeemgroep... Gestopt.

en: The group `%s' is not empty!
nl: De groep `%s' is niet leeg!

en: The group `%s' was not created.
nl: Groep `%s' is niet aangemaakt.

en: The home dir must be an absolute path.
nl: De homedir moet een absoluut pad zijn.

en: The home directory `%s' already exists.  Not copying from `%s'.
nl: Gebruikersmap `%s' bestaat reeds.  Wordt niet gekopieerd van `%s'.

en: The system user `%s' already exists. Exiting.
nl: De gebruiker `%s' bestaat reeds. Programma wordt verlaten.

en: The user `%s' already exists with a different UID. Exiting.
nl: De group `%s' bestaat reeds met een andere gebruikersnummer. Gestopt.

en: The user `%s' already exists, and is not a system user.
nl: De gebruiker `%s' bestaat reeds, en is geen systeemgebruiker.

en: The user `%s' already exists.
nl: De groep `%s' bestaat reeds.

en: The user `%s' already exists. Exiting.
nl: De gebruiker `%s' bestaat reeds. Programma wordt verlaten.

en: The user `%s' does not exist, but --system was given. Exiting.
nl: De gebruiker `%s' bestaat niet, maar --system optie was gegeven. Gestopt.

en: The user `%s' does not exist.
nl: De gebruiker `%s' bestaat niet.

en: The user `%s' is already a member of `%s'.
nl: De gebruiker `%s' is reeds lid van `%s'.

en: The user `%s' is not a member of group `%s'.
nl: Gebruiker `%s' is geen lid van groep `%s'.

en: The user `%s' is not a system user. Exiting.
nl: De gebruiker `%s' is geen systeemgebruiker. Gestopt.

en: The user `%s' was not created.
nl: Gebruiker `%s' is niet aangemaakt.

en: This program is free software; you can redistribute it and/or modify
    it under the terms of the GNU General Public License as published by
    the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at
    your option) any later version.
    
    This program is distributed in the hope that it will be useful, but
    WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of
    MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU
    General Public License, /usr/share/common-licenses/GPL, for more details.
nl: Dit programma is vrije software; je kan het distribueren en/of veranderen
    onder de bepalingen van de GNU General Public License zoals uitgegeven is door
    de Free Software Foundation; of versie 2 van de Licentie of (naar eigen mening)
    iedere daaropvolgende versie.
    
    Dit programma is uitgebracht in de hoop datr het bruikbaar is, maar
    ZONDER ENIGE GARANTIE; zelfs zonder de garantie dat
    HET WERKT of HET GOED IS VOOR EEN DOEL. Bekijk de GNU
    General Public License, /usr/share/common-licenses/GPL, voor meer details.

en: Try again? [y/N]
nl: Opnieuw proberen? [y/N]

en: Unknown variable `%s' at `%s', line %d.
nl: Onbekende variabele `%s' in `%s', line %d.

en: Usually this is never required as it may render the whole system unusable
nl: Dit is normaal gesproken nooit noodzakelijk en kan uw systeem onbruikbaar maken

en: WARNING: You are just about to delete the root account (uid 0)
nl: WAARSCHUWING: U staat op het punt om het beheerdersaccount (root, uid 0) te verwijderen.

en: Warning: The home dir %s you specified already exists.
nl: Waarschuwing: De home-directory  %s die u specificeerde bestaat reeds.

en: Warning: The home dir %s you specified can't be accessed: %s
nl: Waarschuwing: De home-directory %s die u specificeerde is niet toegankelijk: %s

en: Warning: The home directory `%s' does not belong to the user you are currently creating.
nl: Waarschuwing: deze gebruikersmap `%s' is niet van de gebruiker die u aan het aanmaken bent.

en: Warning: group `%s' has no more members.
nl: Waarschuwing: Groep `%s' heeft geen leden meer.

en: You may not remove the user from their primary group.
nl: Je mag geen gebruiker verwijderen van zijn/haar primaire groep.

en: `%s' does not exist. Using defaults.
nl: `%s' bestaat niet.  Standaardinstellingen worden gebruikt.

en: `%s' exited from signal %d. Exiting.
nl: `%s' stopte van signaal %d. Gestopt.

en: `%s' returned error code %d. Exiting.
nl: `%s' gaf error code %d terug. Gestopt.

en: `%s' still has `%s' as their primary group!
nl: `%s' heeft nog steeds `%s' als primaire groep!

en: adduser [--home DIR] [--shell SHELL] [--no-create-home] [--uid ID]
    [--firstuid ID] [--lastuid ID] [--gecos GECOS] [--ingroup GROUP | --gid ID]
    [--disabled-password] [--disabled-login] [--add_extra_groups] USER
       Add a normal user
    
    adduser --system [--home DIR] [--shell SHELL] [--no-create-home] [--uid ID]
    [--gecos GECOS] [--group | --ingroup GROUP | --gid ID] [--disabled-password]
    [--disabled-login] [--add_extra_groups] USER
       Add a system user
    
    adduser --group [--gid ID] GROUP
    addgroup [--gid ID] GROUP
       Add a user group
    
    addgroup --system [--gid ID] GROUP
       Add a system group
    
    adduser USER GROUP
       Add an existing user to an existing group
    
    general options:
      --quiet | -q      don't give process information to stdout
      --force-badname   allow usernames which do not match the
                        NAME_REGEX configuration variable
      --help | -h       usage message
      --version | -v    version number and copyright
      --conf | -c FILE  use FILE as configuration file
nl: adduser [--home DIR] [--shell SHELL] [--no-create-home] [--uid ID]
    [--firstuid ID] [--lastuid ID] [--gecos GECOS] [--ingroup GROUP | --gid ID]
    [--disabled-password] [--disabled-login] [--add_extra_groups] GEBRUIKERSNAAM
       Voeg een normale gebruiker toe
    
    adduser --system [--home DIR] [--shell SHELL] [--no-create-home] [--uid ID]
    [--gecos GECOS] [--group | --ingroup GROUP | --gid ID] [--disabled-password]
    [--disabled-login] [--add_extra_groups] GEBRUIKERSNAAM
       Voeg een systeemgebruiker toe
    
    adduser --group [--gid ID] GROEP
    addgroup [--gid ID] GROEP
       Voeg een gebruikersgroep toe
    
    addgroup --system [--gid ID] GROEP
       Voeg een systeemgebruikersgoep toe
    
    adduser GEBRUIKERSNAAM GROEP
       Voeg een bestaande gebruiker toe aan een bestaande groep
    
    Algemene opties:
      --quiet | -q      Geef geen proces-inforamtie weer
      --force-badname   sta gebruikersnamen toe die niet voldoen aan de
                        NAME_REGEX configuratie-variabele
      --help | -h       help bericht
      --version | -v    versienummer en auteursrecht
      --conf | -c FILE  gebruik BESTAND als configuratie-bestand

en: adduser version %s
nl: adduser versie %s

en: deluser USER
      remove a normal user from the system
      example: deluser mike
    
      --remove-home             remove the users home directory and mail spool
      --remove-all-files        remove all files owned by user
      --backup                  backup files before removing.
      --backup-to <DIR>         target directory for the backups.
                                Default is the current directory.
      --system                  only remove if system user
    
    delgroup GROUP
    deluser --group GROUP
      remove a group from the system
      example: deluser --group students
    
      --system                  only remove if system group
      --only-if-empty           only remove if no members left
    
    deluser USER GROUP
      remove the user from a group
      example: deluser mike students
    
    general options:
      --quiet | -q      don't give process information to stdout
      --help | -h       usage message
      --version | -v    version number and copyright
      --conf | -c FILE  use FILE as configuration file
nl: deluser gebruiker
      verwijder een normale gebruiker van het systeem
      voorbeeld: deluser mike
    
      --remove-home             verwijderd de gebruikers gebruikersmap en mail spool
      --remove-all-files        verwijder alle bestanden van de gebruiker
      --backup		    	     backup bestanden voor verwijderen.
      --backup-to <MAP>         de plaatsingsdirectory voor de backups.
                                Default is de huidige directory.
      --system                  alleen verwijderen als het een systeemgebruiker is
    
    delgroup GROEP
    deluser --group GROEP
      verwijder een groep van het systeem
      voorbeeld: deluser --group studenten
    
      --system                  alleen verwijderen als het een systeemgroep is
      --only-if-empty           alleen verwijderen als er geen gebruikers in zitten
    
    deluser GEBRUIKER GROEP
      verwijder een gebruiker van een groep
      voorbeeld: deluser mike studenten
    
    algemene opties:
      --quiet | -q      geef geen procesinformaite op stdout
      --help | -h       uitleg
      --version | -v    versienummer en auteursrecht
      --conf | -c BESTAND  gebruik BESTAND als configuratie bestand

en: deluser is based on adduser by Guy Maor <maor@debian.org>, Ian Murdock
    <imurdock@gnu.ai.mit.edu> and Ted Hajek <tedhajek@boombox.micro.umn.edu>
nl: deluser is gebaseerd op adduser door Guy Maor <maor@debian.org>, Ian Murdock
    <imurdock@gnu.ai.mit.edu> en Ted Hajek <tedhajek@boombox.micro.umn.edu>

en: deluser version %s
nl: deluser: versie %s

en: fork for `find' failed: %s
nl: fork voor `find' heeft gefaalt: %s

en: fork for `mount' to parse mount points failed: %s
nl: fork voor `mount' het inlezen van de aankoppelpunten is niet gelukt: %s

en: getgrnam `%s' failed. This shouldn't happen.
nl: getgrnam `%s' gefaalt. Dit zou niet moeten gebeuren.

en: invalid argument to option
nl: ongeldig argument bij de opties

en: invalid combination of options
nl: ongeldige combinatie van opties

en: passwd file busy, try again
nl: passwd-file in gebruik, probeer later nog eens

en: pipe of command `mount' could not be closed: %s
nl: doorsturen van het `mount'-commando kon niet worden afgesloten: %s

en: unexpected failure, nothing done
nl: onbekende fout, niets gedaan

en: unexpected failure, passwd file missing
nl: onverwachte fout, passwd-file niet aanwezig
