adduser 3.95 - en to nb translation catalogue (113 entries)

en: %s failed with return code 15, shadow not enabled, password aging cannot be set. Continuing.
nb: %s gav feilkode 15, shadow ikke aktivet, passordaldring kan ikke settes. Fortsetter.

en: %s: Please enter a username matching the regular expression configured
    via the NAME_REGEX configuration variable.  Use the `--force-badname'
    option to relax this check or reconfigure NAME_REGEX.
nb: %s: Skriv inn et brukernavn som samsvarer med det regulære uttrykket satt
    via NAME_REGEX-konfigurasjonsvariablen. Bruk «--force-badname»-valget
    for å overstyre denne kontrollen eller rekonfigurer NAME_REGEX.

en: %s: To avoid problems, the username should consist only of
    letters, digits, underscores, periods, at signs and dashes, and not start with
    a dash (as defined by IEEE Std 1003.1-2001). For compatibility with Samba
    machine accounts $ is also supported at the end of the username
nb: %s: For å unngå problemer må brukernavnet kun bestå av bokstaver, tall,
    understreker, punktum, krøllalfa og bindestreker, og ikke starte med en 
    bindestrek (som definert av IEEE Std 1003.1-2001). For samspill med
    Samba-kontoer er også $ støttet som siste tegn i brukernavnet.

en: Adding group `%s' (GID %d) ...
nb: Oppretter gruppe «%s» (GID %d)...

en: Adding new group `%s' (%d) ...
nb: Oppretter ny gruppe «%s» (%d) ...

en: Adding new group `%s' (GID %d) ...
nb: Oppretter ny gruppe «%s» (GID %d) ...

en: Adding new user `%s' (%d) with group `%s' ...
nb: Oppretter ny bruker «%s» (%d) med gruppe «%s» ...

en: Adding new user `%s' (UID %d) with group `%s' ...
nb: Oppretter ny bruker «%s» (UID %d) med gruppe «%s».

en: Adding new user `%s' to extra groups ...
nb: Legger til ny bruker «%s» til ekstra grupper ...

en: Adding system user `%s' (UID %d) ...
nb: Oppretterl systembruker  «%s» (UID %d) ...

en: Adding user `%s' ...
nb: Oppretter bruker  «%s» ...

en: Adding user `%s' to group `%s' ...
nb: Oppretter bruker «%s» i gruppe «%s»...

en: Adds a user or group to the system.
      
    Copyright (C) 1997, 1998, 1999 Guy Maor <maor@debian.org>
    Copyright (C) 1995 Ian Murdock <imurdock@gnu.ai.mit.edu>,
                       Ted Hajek <tedhajek@boombox.micro.umn.edu>
nb: Legger til en bruker eller gruppe til systemet.
      
    Opphavsrett (C) 1997, 1998, 1999 Guy Maor <maor@debian.org>
    Opphavsrett (C) 1995 Ian Murdock <imurdock@gnu.ai.mit.edu>,
                       Ted Hajek <tedhajek@boombox.micro.umn.edu>

en: Allowing use of questionable username.
nb: Tillat bruk av tvilsomme brukernavn.

en: Backing up files to be removed to %s ...
nb: Sikkerhetskopierer filer som skal fjernes til %s ...

en: Cannot deal with %s.
    It is not a dir, file, or symlink.
nb: Kan ikke jobbe med %s.
    Det er ikke en mappe, fil eller symbolsk lenke.

en: Cannot handle special file %s
nb: Klarte ikke behandle spesialfil %s

en: Caught a SIG%s.
nb: Fikk signalet SIG%s.

en: Copying files from `%s' ...
nb: Kopierer filer fra «%s» ...

en: Copyright (C) 2000 Roland Bauerschmidt <roland@copyleft.de>
nb: Opphavsrett (C) 2000 Roland Bauerschmidt <roland@copyleft.de>

en: Could not find program named `%s' in $PATH.
nb: Klarte ikke finne programmet med navn «%s» i $PATH.

en: Couldn't create home directory `%s': %s.
nb: Klarte ikke opprette hjemmemappe «%s»: %s.

en: Couldn't parse `%s', line %d.
nb: Klarte ikke tolke «%s», linje %d.

en: Creating home directory `%s' ...
nb: Oppretter hjemmemappe «%s» ...

en: Done.
nb: Ferdig.

en: Enter a group name to remove:
nb: Skriv inn et gruppenavn som skal fjernes:

en: Enter a user name to remove:
nb: Skriv inn ett brukernavn som skal fjernes:

en: If you really want this, call deluser with parameter --force
nb: Hvis du virkelig ønsker dette, må du kjøre deluser med --force valget

en: In order to use the --remove-home, --remove-all-files, and --backup features,
    you need to install the `perl' package. To accomplish that, run
    apt-get install perl.
nb: For å kunne bruke --remove-home, --remove-all-files, og --backup opsjonene,
    må du installere «perl»-pakken. For å gjøre det, kjør
    «apt-get install perl».

en: Internal error
nb: Intern feil

en: Is the information correct? [Y/n]
nb: Er informasjonen korrekt? [J/n]

en: Looking for files to backup/remove ...
nb: Leter etter filer som skal sikkerhetskopieres/fjernes ...

en: No GID is available in the range %d-%d (FIRST_GID - LAST_GID).
nb: Ingen gruppe-ID (GID) er ledig i intervallet %d-%d (FIRST_GID - LAST_GID).

en: No GID is available in the range %d-%d (FIRST_SYS_GID - LAST_SYS_GID).
nb: Ingen gruppe-ID (GID) er ledig i intervallet %d-%d (FIRST_SYS_GID - LAST_SYS_GID).

en: No UID is available in the range %d-%d (FIRST_SYS_UID - LAST_SYS_UID).
nb: Intet UID ledig i intervallet %d-%d (FIRST_SYS_UID - LAST_SYS_UID).

en: No UID is available in the range %d-%d (FIRST_UID - LAST_UID).
nb: Intet UID ledig i intervallet %d-%d (FIRST_UID - LAST_UID).

en: No UID/GID pair is available in the range %d-%d (FIRST_SYS_UID - LAST_SYS_UID).
nb: Intet UID/GID par er ledig i intervallet %d-%d (FIRST_SYS_UID - LAST_SYS_UID).

en: No UID/GID pair is available in the range %d-%d (FIRST_UID - LAST_UID).
nb: Intet UID/GID par er ledig i intervallet %d-%d (FIRST_UID - LAST_UID).

en: No options allowed after names.
nb: Ingen valg er tillatt etter navn.

en: Not backing up/removing `%s', it is a mount point.
nb: Ingen sikkerhetskopiering eller sletting av «%s» siden det er et monteringspunkt.

en: Not backing up/removing `%s', it matches %s.
nb: Ingen sikkerhetskopiering eller sletting av «%s» siden det samsvarer med %s.

en: Not creating home directory `%s'.
nb: Oppretter ikke hjemmemappe «%s».

en: Only one or two names allowed.
nb: Bare ett eller to navn er tillatt.

en: Only root may add a user or group to the system.
nb: Kun root får opprette en bruker eller gruppe på systemet.

en: Only root may remove a user or group from the system.
nb: Kun root får fjerne en bruker eller gruppe fra systemet.

en: Permission denied
nb: Tilgang nektet

en: Removes users and groups from the system.
nb: Fjerner brukere og grupper fra systemet.

en: Removing crontab ...
nb: Fjerner crontab ...

en: Removing directory `%s' ...
nb: Fjerner katalog «%s» ...

en: Removing files ...
nb: Fjerner filer ...

en: Removing group `%s' ...
nb: Fjerner gruppe «%s» ...

en: Removing user `%s' ...
nb: Fjerner bruker «%s» ...

en: Removing user `%s' from group `%s' ...
nb: Fjerner bruker «%s» fra gruppe «%s» ...

en: Selecting GID from range %d to %d ...
nb: Velger GID fra intervall %d til %d ...

en: Selecting UID from range %d to %d ...
nb: Velger UID fra intervall %d til %d ...

en: Setting quota for user `%s' to values of user `%s' ...
nb: Setter quota for bruker «%s» til verdien for bruker «%s»...

en: Specify only one name in this mode.
nb: Angi kun ett navn i dette modus.

en: Stopped: %s
nb: Stoppet: %s

en: Stopping now without having performed any action
nb: Stopper nå uten å ha utført noen handlinger

en: The --group, --ingroup, and --gid options are mutually exclusive.
nb: --group, --ingroup, og --gid opsjonene er gjensidig ekskluderende.

en: The GID %d does not exist.
nb: Gruppe-ID-en (GID) %d eksisterer ikke.

en: The GID %d is already in use.
nb: Gruppe-ID-en (GID) %d er allerede i bruk.

en: The GID `%s' is already in use.
nb: Gruppe-ID-en (GID) «%s» er allerede i bruk.

en: The UID %d is already in use.
nb: Bruker-ID-en (UID) %d er allerede i bruk.

en: The group `%s' already exists and is not a system group. Exiting.
nb: Gruppen «%s» eksisterer allerede og er ikke en systemgruppe. Avslutter.

en: The group `%s' already exists as a system group. Exiting.
nb: Gruppen «%s» eksisterer allerede som en systemgruppe. Avslutter.

en: The group `%s' already exists, but has a different GID. Exiting.
nb: Gruppen «%s» eksisterer allerede, men har forskjellig gruppe-ID (GID). Avslutter.

en: The group `%s' already exists.
nb: Gruppen «%s» eksisterer allerede.

en: The group `%s' does not exist.
nb: Gruppen «%s» eksisterer ikke.

en: The group `%s' is not a system group. Exiting.
nb: Gruppen «%s» er ikke en systemgruppe. Avslutter.

en: The group `%s' is not empty!
nb: Gruppen «%s» er ikke tom!

en: The group `%s' was not created.
nb: Gruppe «%s» ikke opprettet.

en: The home dir must be an absolute path.
nb: Hjemmekatalogen må være en absolutt sti.

en: The home directory `%s' already exists.  Not copying from `%s'.
nb: Hjemmemappen «%s» eksisterer allerede. Kopierer ikke fra «%s».

en: The system user `%s' already exists. Exiting.
nb: Systembrukeren «%s» eksisterer allerede. Avslutter.

en: The user `%s' already exists with a different UID. Exiting.
nb: Brukeren «%s» eksisterer allerede med en annen UID. Avslutter.

en: The user `%s' already exists, and is not a system user.
nb: Brukeren «%s» eksisterer allerede, og er ikke en systembruker.

en: The user `%s' already exists.
nb: Brukeren «%s» eksisterer allerede.

en: The user `%s' already exists. Exiting.
nb: Brukeren «%s» eksisterer allerede. Avslutter.

en: The user `%s' does not exist, but --system was given. Exiting.
nb: Brukeren «%s» eksisterer ikke, men --system ble oppgitt. Avslutter.

en: The user `%s' does not exist.
nb: Brukeren «%s» eksisterer ikke.

en: The user `%s' is already a member of `%s'.
nb: Brukeren «%s» er allerede et medlem av «%s».

en: The user `%s' is not a member of group `%s'.
nb: Brukeren «%s» er ikke medlem av gruppen «%s».

en: The user `%s' is not a system user. Exiting.
nb: Brukeren «%s» er ikke en systembruker. Avslutter.

en: The user `%s' was not created.
nb: Bruker «%s» ikke opprettet.

en: This program is free software; you can redistribute it and/or modify
    it under the terms of the GNU General Public License as published by
    the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at
    your option) any later version.
    
    This program is distributed in the hope that it will be useful, but
    WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of
    MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU
    General Public License, /usr/share/common-licenses/GPL, for more details.
nb: Dette programmet er fri programvare.  Du kan redistribuerer det og/eller
    endre det under betingelsene gitt i «GNU General Public License» som
    utgitt av «Free Software Foundation» -- enten versjon 2, eller (ved ditt
    valg) en hvilken som helst senere versjon.
    
    Dette programmet er distribuert under håp om at det vil være nyttig,
    men UTEN NOEN GARANTIER, heller ikke impliserte om SALGBARHET eller
    EGNETHET FOR NOEN SPESIELL ANVENDELSE.  Se «GNU General Public License»,
    /usr/share/common-licenses/GPL, for flere detaljer.

en: Try again? [y/N]
nb: Prøv igjen? [j/N]

en: Unknown variable `%s' at `%s', line %d.
nb: Ukjent variabel «%s» på «%s», linje %d.

en: Usually this is never required as it may render the whole system unusable
nb: Vanligvis kreves dette aldri siden det kan gjøre hele systemet ubrukelig

en: WARNING: You are just about to delete the root account (uid 0)
nb: ADVARSEL: Du er i ferd med å slette root-kontoen (uid 0)

en: Warning: The home dir %s you specified already exists.
nb: Advarsel: Hjemmekatalogen %s som du spesifiserte eksisterer allerede.

en: Warning: The home dir %s you specified can't be accessed: %s
nb: Advarsel: Ingen tilgang til hjemmekatalogen %s som du spesifiserte: %s

en: Warning: The home directory `%s' does not belong to the user you are currently creating.
nb: Advarsel: Hjemmemappa «%s» tilhører ikke den brukeren du for øyeblikket oppretter.

en: Warning: group `%s' has no more members.
nb: Advarsel: Gruppe «%s» har ingen medlemmer.

en: You may not remove the user from their primary group.
nb: Du får ikke fjernet brukeren fra han/hennes primære gruppe.

en: `%s' does not exist. Using defaults.
nb: «%s» eksisterer ikke. Bruker standard.

en: `%s' exited from signal %d. Exiting.
nb: «%s» avsluttet med signal %d. Avslutter.

en: `%s' returned error code %d. Exiting.
nb: «%s» gir feilkode %d. Avslutter.

en: `%s' still has `%s' as their primary group!
nb: «%s» har fortsatt «%s» som primær gruppe!

en: adduser [--home DIR] [--shell SHELL] [--no-create-home] [--uid ID]
    [--firstuid ID] [--lastuid ID] [--gecos GECOS] [--ingroup GROUP | --gid ID]
    [--disabled-password] [--disabled-login] [--add_extra_groups] USER
       Add a normal user
    
    adduser --system [--home DIR] [--shell SHELL] [--no-create-home] [--uid ID]
    [--gecos GECOS] [--group | --ingroup GROUP | --gid ID] [--disabled-password]
    [--disabled-login] [--add_extra_groups] USER
       Add a system user
    
    adduser --group [--gid ID] GROUP
    addgroup [--gid ID] GROUP
       Add a user group
    
    addgroup --system [--gid ID] GROUP
       Add a system group
    
    adduser USER GROUP
       Add an existing user to an existing group
    
    general options:
      --quiet | -q      don't give process information to stdout
      --force-badname   allow usernames which do not match the
                        NAME_REGEX configuration variable
      --help | -h       usage message
      --version | -v    version number and copyright
      --conf | -c FILE  use FILE as configuration file
nb: adduser [--home MAPPE] [--shell SKALL] [--no-create-home] [--uid ID]
    [--firstuid ID] [--lastuid ID] [--gecos GECOS] [--ingroup GROUP | --gid ID]
    [--disabled-password] [--disabled-login] [--add_extra_groups] bruker
       Legg til en vanlig bruker
    
    adduser --system [--home MAPPE] [--shell SKALL] [--no-create-home] [--uid ID]
    [--gecos GECOS] [--group | --ingroup GRUPPE | --gid ID] [--disabled-password]
    [--disabled-login] [--add_extra_groups] bruker
       Legg til en systembruker
    
    adduser --group [--gid ID] gruppe
    addgroup [--gid ID] gruppe
       Legg til en brukergruppe
    
    addgroup --system [--gid ID] gruppe
       Legg til en systemgruppe
    
    adduser bruker gruppe
       Legg til en eksisterende bruker til en eksisterende gruppe
    
    generelle valg:
      --quiet | -q      ingen prosessinformasjon til standard utkanal
      --force-badname   tillatter brukernavn som ikke samsvarer med
                        NAME_REGEX konfigurasjonsvariablen
      --help | -h       bruksmelding
      --version | -v    versjonsnummer og opphavsrett
      --conf | -c FIL   bruk FIL som konfigurasjonsfil

en: adduser version %s
nb: adduser versjon %s

en: deluser USER
      remove a normal user from the system
      example: deluser mike
    
      --remove-home             remove the users home directory and mail spool
      --remove-all-files        remove all files owned by user
      --backup                  backup files before removing.
      --backup-to <DIR>         target directory for the backups.
                                Default is the current directory.
      --system                  only remove if system user
    
    delgroup GROUP
    deluser --group GROUP
      remove a group from the system
      example: deluser --group students
    
      --system                  only remove if system group
      --only-if-empty           only remove if no members left
    
    deluser USER GROUP
      remove the user from a group
      example: deluser mike students
    
    general options:
      --quiet | -q      don't give process information to stdout
      --help | -h       usage message
      --version | -v    version number and copyright
      --conf | -c FILE  use FILE as configuration file
nb: deluser bruker
      fjerner en vanlig bruker fra systemet
      eksempel: deluser hans
    
      --remove-home             fjerner brukerens hjemmekatalog og mail spool
      --remove-all-files        fjerner alle filer som brukeren eier
      --backup		    sikkerhetskopier filer før fjerning.
      --backup-to <mappe>       målmappe for sikkerhetskopier.
                                Standard er gjeldende mappe.
      --system                  fjern bare hvis systembruker
    
    delgroup gruppe
    deluser --group gruppe
      fjerner en gruppe fra systemet
      eksempel: deluser --group studenter
    
      --system                  fjern bare hvis systembruker
      --only-if-empty           fjern bare hvis gruppen er tom
    
    deluser bruker gruppe
      fjern brukeren fra en gruppe
      example: deluser hans studenter
    
    generelle valg:
      --quiet | -q      ingen prosessinformasjon til standard utkanal
      --help | -h       bruksmelding
      --version | -v    versjonsnummer og opphavsrett
      --conf | -c FIL   bruk FIL som konfigurasjonsfil

en: deluser is based on adduser by Guy Maor <maor@debian.org>, Ian Murdock
    <imurdock@gnu.ai.mit.edu> and Ted Hajek <tedhajek@boombox.micro.umn.edu>
nb: deluser er basert på adduser av Guy Maor <maor@debian.org>, Ian Murdock
    <imurdock@gnu.ai.mit.edu> og Ted Hajek <tedhajek@boombox.micro.umn.edu>

en: deluser version %s
nb: deluser versjon %s

en: fork for `find' failed: %s
nb: forgrening for «find» feilet: %s

en: fork for `mount' to parse mount points failed: %s
nb: forgrening for «mount» for å finne monteringspunkt feilet: %s

en: getgrnam `%s' failed. This shouldn't happen.
nb: getgrnam «%s» feilet. Dette skal ikke skje.

en: invalid argument to option
nb: ugyldig argument til valg

en: invalid combination of options
nb: ugyldig kombinasjon av valg

en: passwd file busy, try again
nb: passwd-fil opptatt, prøv igjen

en: pipe of command `mount' could not be closed: %s
nb: klarte ikke lukke rør for kommandoen «mount»: %s

en: unexpected failure, nothing done
nb: uventet feil, ingenting utrettet

en: unexpected failure, passwd file missing
nb: uventet feil, passwd-fil mangler
