onboard - en to ms translation catalogue (440 entries)

en: "Sticky" mode for keyboard and floating icon.
ms: Mod "Lekat" untuk papan kekunci dan ikon terapung.

en: &quot;Sticky&quot; mode for keyboard and floating icon.
ms: Mod &quot;Lekat&quot; untuk papan kekunci dan ikon terapung.

en: , unassigned
ms: , tidak diumpuk

en: 1 hour
ms: 1 jam

en: 1 minute
ms: 1 Minit

en: 10 minutes
ms: 10 minit

en: 3 hours
ms: 3 Jam

en: 30 minutes
ms: 30 minit

en: 5 minutes
ms: 5 Minit

en: <Enter label>
ms: <Masukkan label>

en: <Enter text>
ms: <Masukkan teks>

en: <b>AppIndicator</b> (default) is recommended for broadest compatibility. A middle click on the icon shows the keyboard. In KDE Plasma a left click does the same.
    
    <b>GtkStatusIcon</b> isn't supported well anymore by various desktop environments, but generally allows to show the keyboard on left click.
    
    Requires restart.
ms: <b>AppIndicator</b> (lalai) adalah disarankan untuk keserasian yang terluas. Satu klik tengah pada ikon memaparkan papan kekunci. Dalam KDE Plasma sekali klik kiri membuat tindakan yang serupa.
    
    <b>GtkStatusIcon</b> tidak lagi disokong oleh kebanyakan persekitaran desktop, tetapi umumnya dapat paparkan kekunci bila mengklik kiri.
    
    Requires restart.

en: <b>Auto</b>: let Onboard decide, recommended.
    
    <b>XTest</b> is the default for all X based desktop environments.
    
    <b>uinput</b> should be available on all linux-based systems, including X, Wayland and MIR-based desktops, but requires write permission for /dev/uinput.
    
    <b>AT-SPI</b> has limited support for key-stroke generation, and is only recommended for testing.
ms: <b>Auto</b>: biarkan Onboard tentukan, disarankan.
    
    <b>XTest</b> merupakan lalai untuk semua persekitaran desktop berasaskan X.
    
    <b>uinput</b> sepatutnya tersedia pada semua sistem berasaskan-linux, termasuklah desktop X, Wayland dan berasaskan-MIR, tetapi memerlukan keizinan tulis untuk /dev/uinput.
    
    <b>AT-SPI</b> mempunyai sokongan terhad untuk penjanaan ketukan-kekunci, dan disarankan untuk pengujian sahaja.

en: <big>Onboard failed to open learned word suggestions.</big>
    
    The error was:
    <tt>{}</tt>
    
    Revert word suggestions to the last backup (recommended)?
ms: <big>Onboard gagal membuka saranan perkataan yang dipelajari.</big>
    
    Ralat adalah:
    <tt>{}</tt>
    
    Kembalikan saranan perkataan ke sandar terakhir (disarankan)?

en: <big>Onboard failed to open learned word suggestions.</big>
    
    The error was:
    <tt>{}</tt>
    
    The suggestions have to be reset, but the erroneous file will remain at 
    '{}'
ms: <big>Onboard gagal membuka saranan perkataan yang dipelajari.</big>
    
    Ralat adalah:
    <tt>{}</tt>
    
    Cadangan perlu ditetap semula, tetapi fail ralat akan kekal di 
    '{}'

en: About Layout
ms: Perihal Bentangan

en: Action:
ms: Tindakan:

en: Activate
ms: Aktifkan

en: Activate Hover Click
ms: Aktifkan Klik Apung

en: Active Monitor
ms: Pemantau Aktif

en: Add and remove spaces when inserting word suggestions followed by punctuation characters.
ms: Tambah atau buang jarak bila menyisip cadangan perkataan yang diikuti oleh aksara tandabaca.

en: Advanced
ms: Lanjutan

en: All corners and edges
ms: Semua bucu dan pinggir

en: Allow multiple Onboard instances
ms: Benarkan kejadian Onboard berbilang

en: Alphanumeric keys
ms: Kekunci alfanumerik

en: Always enable the system-provided hover click window when exiting Onboard.
ms: Sentiasa benarkan tetingkap klik apung yang disediakan-sistem bila keluar Onboard.

en: Angry face
ms: Muka marah

en: Arrows
ms: Anak Panah

en: Astonished face
ms: Muka teruja

en: Author: {}
ms: Pengarang: {}

en: Auto-capitalize while typing
ms: Huruf besar automatik semasa menaip

en: Auto-correct spelling
ms: Penyemakan ejaan-automatik

en: Auto-correction
ms: Pembetulan-automatik

en: Automatic scan for 1 switch
ms: Imbas automatik untuk 1 suis

en: Automatically capitalize sentence begins and name words.
ms: Besarkan permulaan ayat dan kata nama secara automatik.

en: Automatically correct the last word.
ms: Betulkan perkataan terakhir secara automatik.

en: B_order width:
ms: Lebar se_mpadan:

en: Backtrack _steps:
ms: _Langkah patah balik:

en: Beamed eighth note
ms: Not kuaver bersambungan

en: Behavior of modifier and layer keys.
ms: Kelakuan kekunci pengubahsuai dan lapisan.

en: Bold
ms: Tebal

en: Bottom
ms: Bawah

en: Button
ms: Butang

en: Button Label
ms: Label Butang

en: Button Number
ms: Nombor Butang

en: Buttons
ms: Butang

en: Change Onboard settings
ms: Ubah tetapan Onboard

en: Check spelling of the word at or before the cursor.
ms: Semak ejaan perkataan pada atau sebelum kursor.

en: Choose &apos;XInput&apos; for more reliable typing into text entries with pop-up selections. The &apos;GTK&apos; option offers better compatibility, but typing may fail in the presence of pointer grabs, e.g. with open pop-up windows.
ms: Pilih &apos;XInput&apos; untuk penaipan lebih diharap ke dalam masukan teks dengan pemilihan timbul. Pilihan &apos;GTK&apos; menyediakan keserasian yang lebih baik, tetapi penaipan mungkin gagal dengan kehadiran pegang penuding, cth. dengan tetigkap timbul.

en: Choose 'XInput' for more reliable typing into text entries with pop-up selections. The 'GTK' option offers better compatibility, but typing may fail in the presence of pointer grabs, e.g. with open pop-up windows.
ms: Pilih 'XInput' untuk penaipan ke dalam masukan teks dengan pemilihan timbul yang lebih stabil. Pilihan 'GTK' menawarkan keserasian yang lebih baik, tetapi penaipan mungkin gagal jika adanya penyambar penuding, contohnya dengan tetingkap timbul yang dibuka.

en: Choose between key-repeat or long-press menus. Mainly affects alpha-numeric keys.
ms: Pilih diantara menu ulang-kekunci atau tekan-lama. Mempengaruhi kekunci alfa-numerik.

en: Color Sche_me
ms: S_kema Warna

en: Color scheme for theme '{filename}' not found
ms: Skema warna untuk tema '{filename}' tidak ditemui

en: Condensed
ms: Padat

en: Confounded face
ms: Muka keliru

en: Constrain window size to the layout&apos;s aspect ratio.
ms: Kekalkan saiz tetingkap ke nisbah bidang bentangan.

en: Constrain window size to the layout's aspect ratio.
ms: Sekat saiz tetingkap ke nisbah bidang bentangan.

en: Contributions
ms: Sumbangan

en: Copy layout '{}' to this new name:
ms: Salin bentangan '{}' ke nama baharu ini:

en: Core layouts
ms: Bentangan teras

en: Corners
ms: Sudut

en: Critical overscan for 1 switch
ms: Imbasan-lebih kritikal untuk 1 suis

en: Crying face
ms: Muka menangis

en: Custom
ms: Suai

en: Customize Theme
ms: Suaikan Tema

en: Default
ms: Lalai

en: Delay between keystrokes in milliseconds:
ms: Lengah diantara ketukan kekunci dalam milisaat:

en: Delay in seconds until the inactive transparency takes effect.
ms: Lengahan dalam saat sehingga kelutsinaran tidak aktif berkesan.

en: Delay showing the initial keyboard window by STARTUP_DELAY seconds (default 0.0).
ms: Lengahan menunjukkan tetingkap papan kekunci awal sebanyak STARTUP_DELAY saat (lalai 0.0).

en: Delete layout '{}'?
ms: Padam bentangan '{}'?

en: Delete selected theme?
ms: Padam tema pilihan?

en: Description
ms: Keterangan

en: Desktop Integration
ms: Integrasi Desktop

en: Desktop keyboard with edit and function keys
ms: Papan kekunci desktop dengan kekunci sunting dan fungsi

en: Directed scan for 3 or 5 switches
ms: Imbas langsung untuk 3 hingga 5 suis

en: Disabled
ms: Dilumpuhkan

en: Disappointed face
ms: Muka kecewa

en: Dish
ms: Ceper

en: Distance in pixels before movement will be recognized.
ms: Jarak dalam piksel sebelum pergerakan dikenali.

en: Dizzy face
ms: Muka keliru

en: Do you want to use this device for keyboard scanning?
ms: Anda hendak gunakan peranti ini untuk pengimbasan papan kekunci?

en: Dock the keyboard to the edge of the screen.
ms: Labuhkan papan kekunci ke pinggir skrin.

en: Dock to monitor:
ms: Labuh ke pemantau:

en: Dock to screen edge
ms: Labuh ke pinggir skrin

en: Dock to screen edge:
ms: Labuh ke pinggir skrin:

en: Docking
ms: Melabuh

en: Docking settings
ms: Tetapan melabuh

en: Don't remember new words
ms: Jangan ingat perkataan-perkataan baru

en: Double click
ms: Dwiklik

en: Down
ms: Turun

en: Drag click
ms: Klik seret

en: Duplicate key_id '{}' found in color scheme file. Key_ids must occur only once.
ms: key_id pendua '{}' ditemui dalam fail skema warna. Key_id mesti muncul sekali sahaja.

en: Edit snippet #{}
ms: Sunting snippet #{}

en: Enable  keyboard _scanning
ms: Benarkan pen_gimbasan papan kekunci

en: Enable click type window on exit
ms: Benarkan tetingkap jenis klik bila keluar

en: Enable inactive transparency. Requires compositing.
ms: Benarkan kelutsinaran tidak aktif. Memerlukan penggubahan.

en: Enable word completion and prediction.
ms: Benarkan pelengkapan dan ramalan perkataan.

en: Enabling auto-show requires Gnome Accessibility.
    
    Onboard can turn on accessiblity now, however it is recommended that you log out and back in for it to reach its full potential.
    
    Enable accessibility now?
ms: Membenarkan papar-sendiri memerlukan Kebolehcapaian Gnome.
    
    Onboard boleh hidupkan kebolehcapaian sekarang. namun adalah disarankan anda daftar keluar dan masuk balik supaya ia memenuhi potensinya.
    
    Benarkan kebolehcapaian sekarang?

en: Enter a name for the new theme:
ms: Masukkan nama bagi tema baru:

en: Enter a new snippet for button #{}:
ms: Masukkan snippet baharu untuk butang #{}:

en: Envelope
ms: Sampul Surat

en: Error loading color scheme '{filename}'. {exception}: {cause}
ms: Ralat memuatkan skema warna '{filename}'. {exception}: {cause}

en: Error loading theme '{filename}'. {exception}: {cause}
ms: Ralat memuatkan tema '{filename}'. {exception}: {cause}

en: Error saving
ms: Ralat menyimpan

en: Esc
ms: ESC

en: Expand keyboard to the width of the workarea.
ms: Kembangkan papan kekunci mengikut lebar ruang kerja.

en: Expand on landscape screens
ms: Kembangkan pada skrin lanskap

en: Expand on portrait screens
ms: Kembangkan pada skrin potret

en: Face savouring delicious food
ms: Muka menikmati makanan yang sedap

en: Face throwing a kiss
ms: Muka melemparkan ciuman

en: Face with stuck-out tongue and tightly closed eyes
ms: Muka dengan lidah jelir dan mata tertutup rapat

en: Face with stuck-out tongue and winking eye
ms: Muka dengan lidah jelir dan mata mengenyit

en: Failed to execute '{}', {}
ms: Gagal melakukan '{}', {}

en: Failed to get gsettings value.
ms: Gagal mendapatkan nilai gsetting.

en: Failed to load language model '{}': {} ({})
ms: Gagal muatkan modl bahasa '{}': {} ({})

en: Failed to read system defaults.
ms: Gagal membaca lalai sistem.

en: Female sign
ms: Simbol Perempuan

en: Flat
ms: Rata

en: Flexible onscreen keyboard
ms: Papan kekunci atas-skrin fleksibel

en: Floating Window Options
ms: Pilihan Tetingkap Apung

en: Flushed face
ms: Muka merah padam

en: Follow _system theme
ms: Ikut tema _sistem

en: Font
ms: Fon

en: Found system default '[{}] {}={}'
ms: Temui lalai sistem  '[{}] {}={}'

en: Frowning face
ms: Muka berkerut

en: Function keys
ms: Kekunci fungsi

en: General
ms: Umum

en: Gradient
ms: Gradien

en: Gradients
ms: Gradien

en: Greek
ms: Yunani

en: Grid of keys, suitable for keyboard scanning
ms: Grid kekunci, sesuai untuk pengimbasan papan kekunci

en: Hide Onboard
ms: Sembunyi Onboard

en: Hide Onboard when any key is pressed on a physical keyboard. Requires input event source "XInput".
ms: Menyembunyikan Onboard apabila mana-mana kekunci ditekan pada papan kekunci fizikal. Memerlukan sumber input "XInput".

en: Hide hover click window
ms: Sembunyi tetingkap klik apung

en: Hide keyboard
ms: Senbunyi papan kekunci

en: Hide the system-provided hover click window while Onboard is running.
ms: Sembunyi tetingkap klip apung yang disediakan-sistem bila Onboard berjalan.

en: Hot beverage
ms: Minuman panas

en: Hover Click
ms: Klik Apung

en: I_ndependent size
ms: Saiz b_ebas

en: Ignoring key '{}'. No svg filename defined.
ms: Mengabaikan kekunci '{}". Tiada nama fail svg ditakrifkan.

en: Increase this if key-strokes get lost when inserting word suggestions or snippets into Firefox or other Gtk-2 applications. Has no effect on Gtk-3 applications.
ms: Tingkatkan ini jika ketukan-kekunci hilang bila menyisip cadangan perkataan atau snippet ke dalam Firefox atau lain-lain aplikasi Gtk-2. Tidak memberi kesan pada aplikasi Gtk-3.

en: Input Device
ms: Peranti Input

en: Input Options
ms: Pilihan Input

en: Insert word _separators
ms: Sisip _pemisah perkataan

en: International character selection
ms: Pemilihan aksara antarabangsa

en: Italic
ms: Condong

en: Keep _aspect ratio
ms: Kekalkan _nisbah bidang

en: Keep aspect ratio when resizing the window
ms: Kekalkan nisbah bidang bila saizkan semula tetingkap

en: Key Behavior
ms: Kelakuan Kekunci

en: Key Labels
ms: Label kekunci

en: Key Style
ms: Gaya Kekunci

en: Key-press Feedback
ms: Maklumbalas Ketukan-kekunci

en: Key-repeat
ms: kekunci-ulangan

en: Key-stroke Generation
ms: Penjanaan Ketukan-Kekunci

en: Key-stroke generator
ms: Penjana ketukan-kekunci

en: Keyboard
ms: Papan Kekunci

en: Keyboard Scanning
ms: Pengimbasan Papan Kekunci

en: Keyboard layout with Greek literals, arrows and more, for math and physics education on an interactive Whiteboard.
ms: Bentangan papan kekunci dengan harfiah Yunani, anak panah dan banyak lagi, untuk pendidikan matematik dan fizik pada Papan Putih interaktif.

en: Keyboard layout with Greek literals, arrows and more, for math and physics education on an interactive Whiteboard.
    This layout places all keys on a single, very wide layer.
ms: Bentangan papan kekunci dengan harfiah Yunani, anak panah dan banyak lagi, untuk pendidikan matematik dan fizik pada Papan Putih interaktif.
    Bentangan ini menggantikan semua kekunci pada satu, lapisan yang sangat lebar.

en: Keys
ms: Kekunci

en: Kissing face with closed eyes
ms: Muka bercium dengan mata tertutup

en: Label Override
ms: Abaikan Label

[ctx: Label of about layout button on preferences page Layout.]
en: _About
ms: Perih_al

[ctx: Label of add snippet button on preferences page Snippets.]
en: _Add
ms: T_ambah

[ctx: Label of customize theme button on preferences page Theme.]
en: C_ustomize theme
ms: S_uaikan tema

[ctx: Label of delete layout button on preferences page Layout.]
en: _Delete
ms: Pa_dam

[ctx: Label of delete theme button on preferences page Theme.]
en: _Delete
ms: Pa_dam

[ctx: Label of keyboard scanning settings button on preferences page Universal Access.]
en: Sc_anner Settings
ms: Tetapan Peng_imbas

[ctx: Label of new layout button on preferences page Layout.]
en: _New
ms: _Baharu

[ctx: Label of new theme button on preferences page Theme.]
en: _New
ms: _Baharu

[ctx: Label of open folder button on preferences page Layout.]
en: _Open layouts folder
ms: _Buka folder bentangan

[ctx: Label of remove snippet button on preferences page Snippets.]
en: _Remove
ms: B_uang

[ctx: Label of settings button on preferences page Window.]
en: _Settings
ms: _Tetapan

[ctx: Label of the close button of the docking settings dialog.]
en: _Close
ms: T_utup

[ctx: Label of the close button of the scanner settings dialog.]
en: _Close
ms: T_utup

[ctx: Label of the close button of the theme settings dialog.]
en: _Close
ms: T_utup

[ctx: Label of the main close button of the preferences dialog.]
en: _Close
ms: T_utup

[ctx: Label of the revert button of the theme settings dialog.]
en: _Revert
ms: Ke_mbali

en: Labels
ms: Label

en: Last quarter moon
ms: Suku bulan terakhir

en: Latch only
ms: Buka sahaja

en: Latch, double-click to lock
ms: Buka, dwi-klik untuk kunci

en: Latch, then lock
ms: Buka, kemudian kunci

en: Layout
ms: Bentangan

en: Layout file ({}) or name
ms: Fail bentangan ({}) atau nama

en: Learning
ms: Pembelajaran

en: Left
ms: Kiri

en: Light Direction
ms: Arah Cahaya

en: Loading legacy color scheme format '{old_format}', please consider upgrading to current format '{new_format}': '{filename}'
ms: Memuatkan format skema warna lama '{old_format}', sila tatarkan ke format semasa '{new_format}': '{filename}'

en: Loading legacy layout, format '{}'. Please consider upgrading to current format '{}'
ms: Memuatkan bentangan legasi, format '{}'. Sila menatar ke format semasa '{}'

en: Loading system defaults from {filename}
ms: Memuatkan lalai sistem dari {filename}

en: Loading theme from '{}'
ms: Memuatkan tema dari '{}'

en: Lock only
ms: Kunci sahaja

en: Looking for system defaults in {paths}
ms: Mencari lalai sistem dalam {paths}

en: Main keyboard
ms: Papan kekunci utama

en: Male sign
ms: Simbol lelaki

en: Medium size desktop keyboard
ms: Papan kekunci desktop saiz sederhana

en: Middle click
ms: Klik tengah

en: Migrating user directory '{}' to '{}'.
ms: Memindahkan direktori pengguna '{}' ke '{}'.

en: Mobile keyboard for small screens
ms: Papan kekunci bimbit untuk skrin kecil

en: Modifier _behavior:
ms: K_elakuan pengubahsuai:

en: Modifier auto-release delay in seconds:
ms: Lengah auto-lepas pengubahsuai dalam saat:

en: Monitor 0
ms: Pemantau 0

en: Monitor 1
ms: Pemantau 1

en: Monitor 2
ms: Pemantau 2

en: Monitor 3
ms: Pemantau 3

en: Monitor 4
ms: Pemantau 4

en: Monitor 5
ms: Pemantau 5

en: Monitor 6
ms: Pemantau 6

en: Monitor 7
ms: Pemantau 7

en: Monitor 8
ms: Pemantau 8

en: More suggestions
ms: Lagi cadangan

en: Move Onboard
ms: Alih Onboard

en: Move keyboard
ms: Alih papan kekunci

en: Movement only
ms: Gerakan sahaja

en: Must be an integer number
ms: Mesti nombor integer

en: Name
ms: Nama

en: Neutral face
ms: Muka poyo

en: New Input Device
ms: Peranti Input Baru

en: New snippet
ms: Snippet baru

en: No system defaults found.
ms: Tiada lalai sistem ditemui.

en: None
ms: Tiada

en: Number block and function keys
ms: Bilangan blok dan kekunci fungsi

en: Number block and snippets
ms: Blok nombor dan snippet

en: Onboard Preferences
ms: Keutamaan Onboard

en: Onboard Settings
ms: Tetapan Onboard

en: Onboard has detected a new input device
ms: Onboard telah mengesan peranti input baru

en: Onboard is configured to appear with the dialog to unlock the screen; for example to dismiss the password-protected screensaver.
    
    However the system is not configured anymore to use Onboard to unlock the screen. A possible reason can be that another application configured the system to use something else.
    
    Would you like to reconfigure the system to show Onboard when unlocking the screen?
ms: Onboard dikonfigur untuk muncul dengan dialog untuk membuka skrin; sebagai contoh untuk membuang penyelamat skrin yang dilindungi-kata laluan.
    
    Walaubagaimanapun sistem tidak dikonfigur lagi untuk menggunakan Onboard bagi membuka skrin. Sebabnya aplikasi lain konfigurkan sistem untuk tujuan lain.
    
    Adakah anda ingin konfigur semula sistem untuk paparkan Onboard bila membuka skrin?

en: Onboard is configured to appear with the dialog to unlock the screen; for example to dismiss the password-protected screensaver.
    
    However this function is disabled in the system.
    
    Would you like to activate it?
ms: onBoard telah diubahsuai untuk muncul dengan dialog bagi membuka kunci skrin; sebagai contoh untuk melepaskan skrinsaver yang dilindungi kata laluan.
    
    Walaubagaimanapun, fungsi ini dinyahbolehkan pada sistem.
    
    Adakah anda ingin mengaktifkannya?

en: Onboard on-screen keyboard
ms: Papan kekuncia atas-skrin Onboard

en: Onboard onscreen keyboard
ms: Papan kekunci atas skrin Onboard

en: Onboard onscreen keyboard settings
ms: Tetapan papan kekunci atas skrin Onboard

en: Once hidden by a physical key-press, auto-show is paused. Select the pause duration here.
ms: Bila ia disembunyikan oleh ketukan-kekunci fizikal, auto-tunjuk dijeda. Pilih jangkamasa jeda di sini.

en: Options
ms: Pilihan

en: Other _Languages
ms: _Bahasa Lain

en: Override auto-detection and manually select quirks
    QUIRKS={metacity|compiz|mutter}
ms: Batalkan pengesanan-sendiri dan pilih alur secara manual
    QUIRKS={metacity|compiz|mutter}

en: Pause learning
ms: Jeda pembelajaran

en: Peace symbol
ms: Simbol keamanan

en: Persevering face
ms: Muka bersungguh-sungguh

en: Play click sound on keypress.
ms: Mainkan bunyi klik bila menekan kekunci.

en: Play sound
ms: Mainkan bunyi

en: Pouting face
ms: Muka mulut muncung

en: Preferences
ms: Keutamaan

en: Press a button...
ms: Tekan butang...

en: Press a key...
ms: Tekan kekunci...

en: Primary Monitor
ms: Monitor Utama

en: Profiles
ms: Profil

en: Progress the highlight only while the switch is held down.
ms: Jelaskan yang disorot sahaja bila suis dimatikan.

en: Push button
ms: Butang tekan

en: Quit
ms: Berhenti

en: Quit Keyboard
ms: Keluar dari Papan Kekunci

en: Quit Onboard
ms: Keluar dari Onboard

en: R_oundness:
ms: Ke_bundaran:

en: Radioactive sign
ms: Tanda radioaktif

en: Remember new words, their recency and frequency to improve the suggestions over time.
ms: Ingat perkataan baru, resensi dan frekuensi mereka untuk perbaiki cadangan melalui masa.

en: Remember nothing
ms: Jangan ingat apa-apa

en: Remember what Onboard theme was last used for every system theme.
ms: Ingat apakah tema Onboard yang terakhir digunakan untuk setiap tema sistem.

en: Remove '{}' everywhere.
ms: Buang '{}' dimana sahaja.

en: Remove '{}' only where it occures after '{}'.
ms: Buang '{}' sahaja yang mana ia muncul selepas '{}'.

en: Remove '{}' only where it occures after numbers.
ms: Buang '{}' sahaja yang mana ia muncul selepas nombor.

en: Remove '{}' only where it occures at sentence begin.
ms: Buang '{}' sahaja yang mana ia muncul dipermulaan perkataan.

en: Remove '{}' only where it occures at text begin.
ms: Buang '{}' sahaja yang mana ia muncul dipermulaan teks.

en: Remove word suggestion
ms: Buang perkataan cadangan

en: Reset selected theme to Onboard defaults?
ms: Tetap semula tema pilihan ke lalai Onboard?

en: Resize Protection
ms: Perlindungan Saiz Semula

en: Right
ms: Kanan

en: Right click
ms: Klik kanan

en: S_ize:
ms: Sa_iz:

en: Sc_an cycles:
ms: Kitar _imbas:

en: Scanner Settings
ms: Tetapan Pengimbas

en: Seconds of inactivity until active modifiers and layer keys are released. 0 to disable.
ms: Saat tidak aktfi sehinggalah kekunci pengubahsuai dan lapisan dilepaskan. 0 untuk lumpuhkan.

en: Select a scanning _profile:
ms: Pilih _profil pengimbasan:

en: Set _transparency to
ms: Tetapkan _kelutsinaran ke

en: Set and Settings
ms: Set dan Tetapan

en: Settings
ms: Tetapan

en: Shadow
ms: Bayang

en: Show Onboard when the dialog to unlock the screen appears; this way Onboard can be used for example to enter the password to dismiss the screensaver when it is set to ask for it.
ms: Papar Onboard bila dialog membuka skrin muncul; dengan cara ini Obnoard boleh digunakan untuk masukkan kata laluan yang membatalkan penyelamat skrin bila ia ditetapkan seperti yang dikehendaki.

en: Show Onboard when there is a recognized text window in focus. Requires Gnome Accessibility.
ms: Papar Onboard bila terdapat tetingkap pengecaman teks dalam fokus. Memerlukan Kebolehcapaian Gnome.

en: Show _suggestions
ms: Tunjuk _cadangan

en: Show _tooltips
ms: Papar _tip alat

en: Show a button for language selection.
ms: Tunjuk butang untuk pemilihan bahasa.

en: Show a floating icon on the desktop when Onboard is hidden. A click on the icon makes Onboard reappear.
ms: Papar ikon terapung pada desktop bila Onboard tersembunyi. Satu klik pada ikon akan munculkan semula Onboard.

en: Show always on visible _workspace
ms: Sentiasa papar pada _ruang kerja tampak

en: Show button to pause learning
ms: Tunjuk butang untuk jeda pembelajaran

en: Show characters reachable with or without the shift key.
ms: Tunjuk aksara boleh capai dengan atau tanpa kekunci shift.

en: Show floating _icon when Onboard is hidden
ms: Papar _ikon terapung bila Onboard disembunyikan

en: Show label popups
ms: Tunjuk timbul label

en: Show label popups above pressed keys.
ms: Tunjuk timbul label diatas kekunci yang ditekan.

en: Show lan_guage switcher
ms: Tunjuk penukar _bahasa

en: Show secondary labels
ms: Tunjuk label sekunder

en: Show spelling suggestions
ms: Tunjuk cadangan ejaan

en: Show the desktop through the gaps between keys.
ms: Papar desktop melalui sela diantara kekunci.

en: Show the status item. A click on that icon hides or shows Onboard.
ms: Papar item status. Satu klik pada ikon akan sembunyi atau paparkan Onboard.

en: Show tooltips for the keyboard&apos;s buttons.
ms: Papartip alat untuk butang papan kekunci.

en: Show tooltips for the keyboard's buttons.
ms: Papar tip alat untuk butang papan kekunci.

en: Show when _unlocking the screen
ms: Papar bila _membuka skrin

en: Show window _decoration
ms: Papar _hiasan tetingkap

en: Show window caption and frame.
ms: Papar kapsyen dan bingkai tetingkap.

en: Show/Hide options
ms: Tunjuk/Sembunyi pilihan

en: Shrink the available space for maximized windows.
ms: Kecilkan ruang  tersedia untuk tetingkap termaksimum.

en: Shrink workarea
ms: Kecilkan ruang kerja

en: Silently fail to start in the given desktop environments. DESKTOPS is a comma-separated list of XDG desktop names, e.g. GNOME for GNOME Shell.
ms: Gagal dimulakan secara senyap di dalam persekitaran desktop yang diberi. DESKTOPS adalah senarai dipisah tanda-koma bagi nama desktop XDG, cth. GNOME untuk GNOME Shell.

en: Skull and crossbones
ms: Tengkorak dan tulang silang

en: Smiling face
ms: Muka senyum

en: Smiling face with halo
ms: Muka senyum dengan lingkaran

en: Smiling face with heart-shaped eyes
ms: Muka senyum dengan mata berbentuk hati

en: Smiling face with horns
ms: Muka senyum dengan tanduk

en: Smiling face with open mouth and smiling eyes
ms: Muka senyum dengan muka terbuka dan mata senyum

en: Smiling face with smiling eyes
ms: Muka senyum dengan mata senyum

en: Smiling face with sunglasses
ms: Muka senyum dengan cermin hitam

en: Smirking face
ms: Muka tesenyum sinis

en: Snippet %d is already in use.
ms: Snippet %d sudah digunakan.

en: Snippet Text
ms: Teks Snippet

en: Snippets
ms: Guntingan

en: Snippets are pieces of text which are entered when the corresponding button in Onboard is pressed.
ms: Guntingan adalah bahagian-bahagian teks yang dimasukkan apabila butang yang selaras dengannya dalam onBoard ditekan.

en: Space efficient desktop keyboard
ms: Papan kekunci desktop mesra ruang

en: Special Characters
ms: Aksara Khas

en: Special characters for interactive whiteboards
ms: Aksara khas untuk Papan Putih interaktif

en: Special characters for interactive whiteboards, wide
ms: Aksara khas untuk papan putih interaktif yang lebar

en: Spell-check backend:
ms: Bahagian belakang semak-ejaan:

en: Spelling suggestion
ms: Cadangan ejaan

en: Start Onboard _hidden
ms: Mulakan Onboard term_bunyi

en: Start Onboard hidden.
ms: Mulakan Onboard tersembunyi.

en: Start in XEmbed mode, e.g. for gnome-screensaver
ms: Mula dalam mod XEmbed, cth. gnome-screensaver

en: Stay hidden:
ms: Kekal tersembunyi

en: Step
ms: Langkah

en: Step _only during switch down
ms: Han_ya langkah semasa dimatikan

en: Step scan for 2 switches
ms: Imbas langkah untuk 2 suis

en: Sub-, Superscripts; Fractions
ms: Sub-, Superskrip; Pecahan

en: Swap the scan actions after every key activation. The Step action will become the Activate action and vice versa.
ms: Silih tindakan imbas selepas setiap pengaktifan kunci. Tindakan langkah akan menjadi tindakan aktif dan sebaliknya.

en: System defaults: Invalid enum value for key '{}' in section '{}': {}
ms: Lalai sistem: nilai enum tidak sah bagi kunci '{}' dalam bahagian '{}': {}

en: System defaults: Invalid value for key '{}' in section '{}'
      {}
ms: Lalai sistem: Nilai tidak sah bagi kekunci '{}' dalam bahagian '{}'
      {}

en: System defaults: Unknown key '{}' in section '{}'
ms: Lalai sistem: Kekunci '{}' tidak diketahui dalam bahagian '{}'

en: System settings not found ({}): {}
ms: Tetapan sistem tidak ditemui ({}): {}

en: The number of keys the scanner steps back before moving forward again.
ms: Bilangan kekunci patah balik pengimbas sebelum bergerak kehadapan lagi.

en: The number of times the scanner cycles through the entire keyboard before it stops.
ms: Bilangan kali kitar pengimbas melalui keseluruhan papan kekunci sebelum ia berhenti.

en: The selected device should not control the system mouse cursor or the keyboard caret.
ms: Peranti terpilih tidak sepatutnya mengawal kursor tetikus sistem atau karet papan kekunci.

en: The spell check engine to use.
ms: Enjin semak ejaan yang digunakan.

en: The time the scanner rests on a key  while moving backwards. (in seconds)
ms: Masa pengimbas rehat pada keunci bila bergerak kebelakang. (dalam saat)

en: The time the scanner rests on a key  while progressing forward. (in seconds)
ms: Masa pengimbas rehat pada kekunci bila maju kehadapan. (dalam saat)

en: The time the scanner rests on a key or group before moving to the next. (in seconds)
ms: Masa pengimbas berehat pada kunci atau kumpulan sebelum bergerak ke berikutnya. (dalam saat)

en: Theme
ms: Tema

en: Theme file (.theme) or name
ms: Fail tema (.theme) atau nama

en: This theme file already exists.
    '{filename}'
    
    Overwrite it?
ms: Fail tema ini sudah wujud.
    '{filename}'
    
    Tulis-ganti ia?

en: This will only affect learned suggestions.
ms: Ini hanya mempengaruhi cadangan yang dipelajari.

en: Time in seconds before a click is triggered.
ms: Masa dalam saat sebelum klik dipicu.

en: Tired face
ms: Muka letih

en: Toggle click helpers
ms: Togol pembantu klik

en: Top
ms: Atas

en: Transparency
ms: Kelutsinaran

en: Transparency of the keyboard background
ms: Kelutsinatan latar belakang papan kekunci

en: Transparency of the whole keyboard window. Requires compositing.
ms: Kelutsinaran keseluruhan tetingkap papan kekunci. Memerlukan penggubahan.

en: Transparency when the pointer leaves the keyboard. Requires compositing.
ms: Lutsinar bila penuding meninggalkan papan kekunci. Memerlukan penggubahan.

en: Try harder to keep Onboard above anything on-screen.
ms: Lebih usaha untuk kekalkan Onboard diatas apa sahaja.

en: Typing Assistance
ms: Bantuan Menaip

en: Ubuntu Logo
ms: Logo Ubuntu

en: Umbrella
ms: Payung

en: Unable to read theme '{}'
ms: Tidak boleh membaca tema '{}'

en: Unamused face
ms: Muka tidak teruja

en: Universal Access
ms: Capaian Universal

en: Up
ms: Naik

en: Use device
ms: Guna peranti

en: Victory hand
ms: Tangan menang

en: Weary face
ms: Muka bosan

en: When Inactive
ms: Bila Tidak Aktif

en: While  learning is paused:
ms: Ketika Pembelajaran dijeda:

en: White club suit
ms: Suit kelawar putih

en: White diamond suit
ms: Suit daiman putih

en: White heart suit
ms: Suit hati putih

en: White spade suit
ms: Suit sped putih

en: White star
ms: Bintang putih

en: White sun with rays
ms: Matahari putih dengan sinaran

en: White telephone
ms: Telefon putih

en: Wind_ow:
ms: T_etingkap:

en: Window
ms: Tetingkap

en: Window options
ms: Pilihan Tetingkap

en: Window size, widthxheight
ms: Saiz tetingkap, lebarxtinggi

en: Window x position
ms: Kedudukan x tetingkap

en: Window y position
ms: Kedudukan y tetingkap

en: Winking face
ms: Muka mengenyit

en: Word Suggestions
ms: Cadangan Perkataan

en: Words typed while this button is pressed won't be remembered.
ms: Perkataan ditaip ketika butang ini ditekan tidak diingati.

en: Writing hand
ms: Tangan menulis

en: _Alternate switch actions
ms: Tindakan suis _alternatif

en: _Angle:
ms: _Sudut:

en: _Attributes:
ms: _Atribut:

en: _Auto-show when editing text
ms: Papar-sen_diri bila menyunting teks

en: _Background:
ms: Latar _Belakang:

en: _Backtrack interval:
ms: Sela pata_h palik:

en: _Border:
ms: _Sempadan:

en: _Button label:
ms: _Label butang:

en: _Cancel
ms: _Batal

en: _Delay:
ms: _Lengah:

en: _Delete
ms: _Hapus

en: _Font:
ms: _Fon:

en: _Force window to top
ms: _Paksa tetingkap berada diatas

en: _Forward interval:
ms: Sela _maju:

en: _Hide Onboard
ms: _Sembunyikan onBoard

en: _Input event source:
ms: Sumber peristiwa _input:

en: _Key:
ms: _Kekunci:

en: _Learn from typed text
ms: _Pelajari dari teks yang ditaip

en: _Long press action:
ms: Tindakan tekan _lama:

en: _Motion threshold:
ms: Ambang _gerakan:

en: _No background
ms: _Tiada latar belakang

en: _Preferences
ms: _Keutamaan

en: _Quit
ms: _Tutup

en: _Remove suggestion…
ms: _Buang cadangan...

en: _Reset
ms: _Ulangtetap

en: _Save snippet
ms: _Simpan snippet

en: _Select an input device:
ms: P_ilih peranti input:

en: _Show Onboard
ms: _Tunjuk onBoard

en: _Show status icon
ms: _Tunjuk ikon keadaan

en: _Step interval:
ms: Sela _langkah:

en: _Strength:
ms: _Kekuatan:

en: _Style:
ms: _Gaya:

en: _Super key:
ms: Kekunci _super:

en: _Touch input:
ms: Input sen_tuh:

en: _Use this device only for scanning
ms: G_una peranti ini hanya untuk pengimbasan

en: after
ms: selepas

en: color scheme '{filename}' does not exist
ms: skema warna  '{filename}' tidak wujud

en: copy_layouts failed, unsupported layout format '{}'.
ms: copy_layouts gagal, format bentangan '{}' tidak disokong.

en: copying layout '{}' to '{}'
ms: menyalin bentangan '{}' ke '{}'

en: copying svg file '{}' to '{}'
ms: menyalin fail svg '{}' ke '{}'

en: failed to create directory '{}': {}
ms: gagal mencipta direktori '{}': {}

en: failed to find {description} '{filename}'
ms: gagal mencari  {description} '{filename}'

en: failed to migrate user directory.
ms: gagal pindahkan direktori pengguna.

en: forever
ms: selama-lamanya

en: gsettings schema for '{}' is not installed
ms: skema gsetting untuk '{}' tidak dipasang

en: layout '{filename}' does not exist
ms: bentangan '{filename}' tidak wujud

en: multi-touch
ms: sentuh-berbilang

en: never
ms: tidak pernah

en: no window transparency available; screen doesn't support alpha channels
ms: tiada kelutsinaran tetingkap tersedia; skrin tidak menyokong saluran alfa

en: none
ms: tiada

en: seconds
ms: saat

en: single-touch
ms: sentuh-sekali

en: theme '{filename}' does not exist
ms: tema  '{filename}' tidak wujud

en: unable to locate '{filename}', loading default {description} instead
ms: tidak dapat cari '{filename}', memuaatkan lalai {description} sahaja

en: {description} '{filename}' not found yet, retrying in default paths
ms: {description} '{filename}' tidak ditemui lagi, mencuba dalam laluan lalai

en: {description} '{filename}' not found yet, searching in paths {paths}
ms: {description} '{filename}' tidak dijumpai lagi, mencari dalam {paths}

en: {description} '{filepath}' found.
ms: {description} '{filepath}' ditemui.
