onboard - en to km translation catalogue (406 entries)

en: "Sticky" mode for keyboard and floating icon.
km: "Sticky" របៀប​សម្រាប់​ក្ដារចុច និង​រូបតំណាង​អណ្ដែត ។

en: &quot;Sticky&quot; mode for keyboard and floating icon.
km: &quot;Sticky&quot; របៀប​សម្រាប់​ក្ដារចុច និង​រូបតំណាង​អណ្ដែត ។

en: , unassigned
km: មិន​បាន​កំណត់​ឡើយ

en: 1 hour
km: ១ ម៉ោង

en: 1 minute
km: ១ នាទី

en: 10 minutes
km: ១០ នាទី

en: 3 hours
km: ៣ ម៉ោង

en: 30 minutes
km: ៣០ នាទី

en: 5 minutes
km: ៥ នាទី

en: <Enter label>
km: <បញ្ចូល​ស្លាក>

en: <Enter text>
km: <បញ្ចូល​អត្ថបទ>

en: <big>Onboard failed to open learned word suggestions.</big>
    
    The error was:
    <tt>{}</tt>
    
    Revert word suggestions to the last backup (recommended)?
km: <big>បាន​បរាជ័យ Onboard ដើម្បី​បើក​ការ​ស្នើ​ពាក្យ​ដែល​បាន​ស្វែងយល់។</big>
    
    កំហុស៖
    <tt>{}</tt>
    
    ស្ដារ​​ការ​ស្នើ​ពាក្យ​សម្រាប់​ការ​បម្រុង​ទុក​ចុងក្រោយ (បាន​ផ្ដល់​អនុសាសន៍)?

en: <big>Onboard failed to open learned word suggestions.</big>
    
    The error was:
    <tt>{}</tt>
    
    The suggestions have to be reset, but the erroneous file will remain at 
    '{}'
km: <big>បាន​បរាជ័យ Onboard ក្នុង​ការ​បើក​សំណើ​ពាក្យ​ដែល​បាន​ស្វែងយល់។</big>
    
    កំហុស៖
    <tt>{}</tt>
    
    សំណើ​ត្រូវ​បាន​កំណត់​ឡើង​វិញ, ប៉ុន្តែ​ឯកសារ​ដែល​មាន​កំហុស​នឹង​នៅ​តែ​មាន 
    '{}'

en: About Layout
km: អំពី​ប្លង់

en: Action:
km: សកម្មភាព ៖

en: Activate
km: ធ្វើ​ឲ្យ​សកម្ម

en: Activate Hover Click
km: សំកាំង​សកម្ម​នៅ​ពេល​ចុច

en: Active Monitor
km: មូ៉នីទ័រសកម្ម

en: Add and remove spaces when inserting word suggestions followed by punctuation characters.
km: បន្ថែម និង​លុប​ចន្លោះ​នៅ​ពេល​បញ្ចូល​ពាក្យ​ស្នើ​​បាន​អនុវត្ត​ដោយ​តួអក្សរ​ដែល​មាន​សញ្ញា​វណ្ណយុត្ត។

en: Advanced
km: កម្រិត​ខ្ពស់

en: All corners and edges
km: គ្រប់​ជ្រុង និង​គែម

en: Allow multiple Onboard instances
km: អនុញ្ញាត​ឲ្យ​ឧទាហរណ៍ Onboard ជា​ច្រើន

en: Alphanumeric keys
km: គ្រាប់ចុច​អក្សរក្រម​លេខ

en: Alt
km: ជំនួស (Alt)

en: Alt Gr
km: ឆ្លាស់ (Alt Gr)

en: Always enable the system-provided hover click window when exiting Onboard.
km: បើក​ការ​សំកាំង​​ប្រព័ន្ធ​ដែល​ផ្ដល់​ជា​និច្ច នៅ​ពេល​ចុច​បង្អួច នៅ​ពេល​ចេញ Onboard ។

en: Angry face
km: មុខ​ខឹង

en: Arrows
km: ព្រួញ

en: Author: {}
km: អ្នក​និពន្ធ៖ {}

en: Auto
km: ស្វ័យ​ប្រវត្តិ

en: Auto-capitalize while typing
km: សរសេរ​ជា​អក្សរ​ពុម្ព​ស្វ័យប្រវត្តិ​នៅ​ពេល​វាយ

en: Auto-correct spelling
km: ពិនិត្យ​អក្ខរាវិរុទ្ធ​​ត្រឹមត្រូវ​ស្វ័យប្រវត្តិ

en: Auto-correction
km: ការ​កែ​​ស្វ័យប្រវត្តិ

en: Automatic scan for 1 switch
km: វិភាគ​រក​ដោយ​ស្វ័យ​ប្រវត្តិ​សម្រាប់​កា​រប្ដូរ​ ១

en: Automatically capitalize sentence begins and name words.
km: ឈ្មោះ និង​​ដើម​ពាក្យ​ប្រយោគ​ត្រូវ​សរសេរ​អក្សរ​ពុម្ព​​ដោយ​ស្វ័យប្រវត្តិ។

en: Automatically correct the last word.
km: កែ​ពាក្យ​ដោយ​ស្វ័យប្រវត្តិ។

en: B_order width:
km: ទទឹង​ស៊ុម៖

en: Backtrack _steps:
km: ជំហាន​ថយក្រោយ ៖

en: Behavior of modifier and layer keys.
km: ឥរិយាបថ​របស់​កម្មវិធី​កែប្រែ និង layer keys ។

en: Bold
km: ដិត

en: Bottom
km: ខាង​ក្រោម

en: Button
km: ប៊ូតុង

en: Button Label
km: ស្លាក​ប៊ូតុង

en: Button Number
km: ចំនួន​​ប៊ូតុង

en: Buttons
km: ប៊ូតុង

en: Change Onboard settings
km: ប្ដូរ​ការ​កំណត់ Onboard

en: Check spelling of the word at or before the cursor.
km: ពិនិត្យ​អក្ខរាវិរុទ្ធ​ពាក្យ​នៅ​មុខ​ទស្សន៍ទ្រនិច។

en: Choose &apos;XInput&apos; for more reliable typing into text entries with pop-up selections. The &apos;GTK&apos; option offers better compatibility, but typing may fail in the presence of pointer grabs, e.g. with open pop-up windows.
km: ជ្រើស &apos;XInput&apos; សម្រាប់​ការ​បញ្ចូល​ទៅ​កាន់​​ធាតុ​អត្ថបទ​ដែល​មាន​ជម្រើស​លេច​ឡើង។  &apos;GTK&apos; ជម្រើស​ផ្ដល់​ឲ្យ​សមត្ថភាព​ថ្ម, ប៉ុន្តែ​ការ​បញ្ចូល​អាច​បរាជ័យ​ចំពោះ​ក្រាហ្វ​​, ឧ. ដោយ​បើក​បង្អួច​លេច​ឡើង។

en: Choose 'XInput' for more reliable typing into text entries with pop-up selections. The 'GTK' option offers better compatibility, but typing may fail in the presence of pointer grabs, e.g. with open pop-up windows.
km: ជ្រើស 'XInput' សម្រាប់​ការ​បញ្ចូល​ទៅ​កាន់​ធាតុ​អត្ថបទ​​ដែល​មាន​ជម្រើស​លេច​ឡើង។ ជម្រើស 'GTK' ផ្ដល់​ឲ្យ​សមត្ថភាព​ថ្ម, ប៉ុន្តែ​ការ​បញ្ចូល​អាច​បរាជ័យ​ចំពោះ​ក្រាហ្វ, ឧ. ដោយ​បើក​បង្អួច​លេច​ឡើង។

en: Color Sche_me
km: ពណ៌​ជម្រើស

en: Color scheme for theme '{filename}' not found
km: រក​មិន​ឃើញ គ្រោង​ពណ៌​សម្រាប់​រូបរាង '{filename}'

en: Condensed
km: ញឹក

en: Constrain window size to the layout&apos;s aspect ratio.
km: កម្រិត​ទំហំ​បង្អួច​ចំពោះ​ស្រទាប់&apos;s សមាមាត្រ​ទិដ្ឋភាព។

en: Constrain window size to the layout's aspect ratio.
km: បង្ខំ​ទំហំ​បង្អួច​ឲ្យ​សម​នឹង​សមាមាត្រ​ប្លង់ ។

en: Contributions
km: ការ​ចូលរួម

en: Copy layout '{}' to this new name:
km: ចម្លង​ប្លង់ '{}' ទៅ​ឈ្មោះ​ថ្មី​នេះ៖

en: Core layouts
km: ប្លង់​សំខាន់

en: Corners
km: ជ្រុង

en: Crying face
km: មុខ​យំ

en: Ctrl
km: បញ្ជា (Ctrl)

en: Custom
km: ផ្ទាល់​ខ្លួន​

en: Customize Theme
km: ប្ដូរ​រូបតំណាង​ផ្ទាំង​តាម​បំណង

en: Default
km: លំនាំដើម

en: Del
km: លុប

en: Delay between keystrokes in milliseconds:
km: ការពន្យាពេលរវាងការសង្កត់គ្រាប់ចុច គិតជាមិល្លីវិនាទី៖

en: Delay in seconds until the inactive transparency takes effect.
km: ពន្យារពេល​ជា​វិនាទី​រហូត​ដល់​ភាព​ថ្លា​អសកម្ម​មាន​ប្រសិទ្ធភាព ។

en: Delete layout '{}'?
km: លុប​ប្លង់ '{}'?

en: Delete selected theme?
km: លុប​រូបតំណាង​ផ្ទាំង​ដែល​បាន​ជ្រើស​ឬ ?

en: Description
km: សេចក្ដី​ពិពណ៌នា

en: Desktop Integration
km: ការ​រួមបញ្ចូល​ផ្ទៃតុ

en: Desktop keyboard with edit and function keys
km: ក្ដារចុច​ផ្ទៃតុ​ជាមួយ​ការ​កែ និង​គ្រាប់ចុច​មុខងារ

en: Directed scan for 3 or 5 switches
km: វិភាគ​ដោយ​ផ្ទាល់​សម្រាប់​ការ​ប្ដូរ ៣ ឬ ៥

en: Disabled
km: បាន​បិទ

en: Disappointed face
km: មុខ​ពេប

en: Dish
km: ចាន

en: Distance in pixels before movement will be recognized.
km: ចម្ងាយ​គិត​​ជា​ភីកសែល​មុន​ពេល​ចលនា​នឹង​ត្រូវ​បាន​ទទួល​ស្គាល់។

en: Do you want to use this device for keyboard scanning?
km: តើ​អ្នក​ចង់​ប្រើ​ឧបករណ៍​នេះ​សម្រាប់​ការ​វិភាគ​រក​ក្ដារចុច​ដែរឬទេ ?

en: Dock the keyboard to the edge of the screen.
km: ចត​ក្ដារចុច​ទៅ​គែម​អេក្រង់

en: Dock to monitor:
km: ចូលផែទៅមូ៉នីទ័រ ៖

en: Dock to screen edge
km: ចត​ទៅ​គែម​អេក្រង់

en: Dock to screen edge:
km: ចត​ទៅ​គែម​អេក្រង់៖

en: Docking
km: ការ​ចត

en: Docking settings
km: កំណត់​ការ​ចត

en: Don't remember new words
km: មិនចាំពាក្យថ្មី

en: Double click
km: ចុច​ទ្វេដង

en: Down
km: ចុះក្រោម

en: Drag click
km: អូស/ចុច

en: Duplicate key_id '{}' found in color scheme file. Key_ids must occur only once.
km: រក​ឃើញ​ភាព​​ស្ទួន​លេខ​សម្គាល់​​ពាក្យ​គន្លឹះ '{}' នៅ​ក្នុង​ឯកសារ​ពណ៌​ចម្រុះ ។ លេខ​សម្គាល់​ពាក្យ​គន្លឹះ​ត្រូវ​តែ​​កើត​ឡើង​តែ​ម្ដង​ប៉ុណ្ណោះ ។

en: Edit snippet #{}
km: កែសម្រួល​អត្ថបទ​ខ្លី #{}

en: Enable  keyboard _scanning
km: បើក​ការ​វិភាគ​រក​ក្ដារចុច

en: Enable click type window on exit
km: បើក​ចុច​វាយ​បង្អួច​នៅ​ពេល​ចេញ

en: Enable inactive transparency. Requires compositing.
km: បើក​ភាព​ថ្លា​អសកម្ម។ ទាមទារ​សមាសភាគ។

en: Enable word completion and prediction.
km: បើក​ការ​ព្យាករណ៍ និង​ការ​បញ្ចប់​ពាក្យ

en: Enabling auto-show requires Gnome Accessibility.
    
    Onboard can turn on accessiblity now, however it is recommended that you log out and back in for it to reach its full potential.
    
    Enable accessibility now?
km: ការ​បើក​បង្ហាញ​ដោយ​ស្វ័យ​ប្រវត្តិ​ទាមទារ​ការ​​ចូល​ដំណើរ​ការ​ Gnome ។
    
    Onboard អាច​បើក​ការ​ចូល​ដំណើរការ​ឥឡូវ ទោះ​ជា​យ៉ាង​ណា​ក៏​ដោយ វា​បានផ្ដល់​អនុសាសន៍​ឲ្យ​អ្នក​ចេញ​ ហើយ​ចូល​វិញ ដើម្បី​​អាច​ពេញលេញ​បាន ។
    
    បើក​ការ​ចូល​ដំណោះរ​ឥឡូវ ?

en: End
km: ចុង

en: Enter a name for the new theme:
km: បញ្ចូល​ឈ្មោះ​សម្រាប់​រូបតំណាង​ផ្ទាំង​ថ្មី ៖

en: Enter a new snippet for button #{}:
km: បញ្ចូល​អត្ថបទ​ខ្លី​ថ្មី​សម្រាប់​ប៊ូតុង #{}៖

en: Envelope
km: ស្រោម​សំបុត្រ

en: Error loading color scheme '{filename}'. {exception}: {cause}
km: កំហុស​ក្នុង​ការ​ផ្ទុក​គ្រោងការណ៍​ពណ៌ '{filename}'. {exception}: {cause}

en: Error loading theme '{filename}'. {exception}: {cause}
km: កំហុស​ក្នុង​ការ​ផ្ទុក​រូបរាង '{filename}'. {exception}: {cause}

en: Error saving
km: កំហុស​ក្នុង​កា​ររក្សាទុក

en: Esc
km: គេច (Esc)

en: Expand keyboard to the width of the workarea.
km: ពង្រីក​ក្ដារចុច​ទៅ​ទទឹង​តំបន់​ការងារ។

en: Expand on landscape screens
km: ពង្រីក​អេក្រង់​ផ្ដេក

en: Expand on portrait screens
km: ពង្រីក​អេក្រង់​បញ្ឈរ

en: Face savouring delicious food
km: មុខ​ញញឹម​ស្រង់​ក្លិន​​អាហារ​​ឈ្ងុយឆ្ងាញ់

en: Face with stuck-out tongue and tightly closed eyes
km: លៀន​អណ្ដាត និង​​​បិទ​ភ្នែក

en: Face with stuck-out tongue and winking eye
km: លៀន​អណ្ដាត​ និង​មិច​ភ្នែក

en: Failed to execute '{}', {}
km: បាន​បរាជ័យ​ក្នុង​ការ​ប្រតិបត្តិ '{}', {}

en: Failed to get gsettings value.
km: បាន​បរាជ័យ​​ក្នុង​ការ​យក​តម្លៃ gsettings ។

en: Failed to load language model '{}': {} ({})
km: បាន​បរាជ័យ​ក្នុង​ការ​ផ្ទុក​ម៉ូដែល​ភាសា '{}': {} ({})

en: Failed to read system defaults.
km: បាន​បរាជ័យ​ក្នុង​ការ​អាន​ប្រព័ន្ធ​លំនាំដើម ។

en: Female sign
km: រូប​សម្គាល់​នារី

en: Flat
km: រាបស្នើ

en: Flexible onscreen keyboard
km: ក្ដារចុច​លើ​អេក្រង់​ប្រែប្រួល

en: Floating Window Options
km: ជម្រើស​បង្អួច​អណ្ដែត

en: Follow _system theme
km: អនុវត្ត​តាម​រូបរាង​ប្រព័ន្ធ

en: Font
km: ពុម្ព​អក្សរ

en: Found system default '[{}] {}={}'
km: រក​ឃើញ​លំនាំដើម​ប្រព័ន្ធ '[{}] {}={}'

en: Frowning face
km: មុខ​ពេបជ្រាយ

en: Function keys
km: មុខងារ​គ្រាប់ចុច

en: General
km: ទូ​ទៅ

en: Gradient
km: ជម្រាល

en: Gradients
km: ជម្រាល

en: Greek
km: ក្រិច

en: Grid of keys, suitable for keyboard scanning
km: ក្រឡា​សោ សមស្រប​សម្រាប់​ការ​វិភាគរក​កក្ដារ​ចុច

en: Hide Onboard
km: លាក់ Onboard

en: Hide Onboard when any key is pressed on a physical keyboard. Requires input event source "XInput".
km: លាក់ Onboard នៅ​ពេល​បាន​ចុច​គ្រាប់ចុច​ណាមួយ​នៅ​លើ​ក្ដារចុច​រឹង។ ទាមទារ​ការ​បញ្ចូល​ប្រភព​ព្រឹត្តិការណ៍ "XInput"។

en: Hide hover click window
km: លាក់​សំកាំង​ចុច​បង្អួច

en: Hide keyboard
km: លាក់​ក្តារចុច

en: Hide the system-provided hover click window while Onboard is running.
km: លាក់​ការ​សំកាំង​ប្រព័ន្ធ​ដែល​បាន​ផ្ដល់ នៅ​ពេល​ចុច​បង្អួច ខណៈ​ពេល​ Onboard កំពុង​ដំណើរការ ។

en: Hover Click
km: សំកាំង​នៅ​ពេល​ចុច

en: I_ndependent size
km: ទំហំ​​ឯករាជ្យ

en: Ignoring key '{}'. No svg filename defined.
km: មិន​អើ​ពើ​គ្រាប់ចុច '{}' ។ គ្មាន​ឈ្មោះ​ឯកសារ svg ដែល​បាន​កំណត់​ឡើយ ។

en: Increase this if key-strokes get lost when inserting word suggestions or snippets into Firefox or other Gtk-2 applications. Has no effect on Gtk-3 applications.
km: បង្កើន​វា ប្រសិនបើ​មិន​បាន​សង្កត់​គ្រាប់ចុច​នៅ​ពេល​បញ្ចូល​ការ​ផ្ដល់​យោបល់​ពាក្យ ឬ​អត្ថបទ​ខ្លី​ទៅ​ក្នុង​កម្មវិធី Firefox ឬ​កម្មវិធី Gtk-2 ផ្សេងទៀត។ មិន​ប៉ះពាល់​ដល់​កម្មវិធី Gtk-3 ឡើយ។

en: Input Device
km: ឧបករណ៍​បញ្ចូល

en: Input Options
km: ជម្រើស​បញ្ចូល

en: Ins
km: បញ្ជាន់​(Ins)

en: Insert word _separators
km: បញ្ចូល​សញ្ញា​ចែក​ពាក្យ

en: International character selection
km: ជម្រើសតួអក្សរអន្ដរជាតិ

en: Italic
km: ទ្រេត

en: Keep _aspect ratio
km: រក្សា​សមាមាត្រ

en: Keep aspect ratio when resizing the window
km: រក្សាទុក​សមាមាត្រ​​​នៅ​ពេល​ប្ដូរ​​ទំហំ​បង្អួច

en: Key Labels
km: ស្លាក​គ្រាប់ចុច

en: Key Style
km: រចនាប័ទ្ម​គ្រាប់ចុច

en: Key-press Feedback
km: ចុច​គ្រាប់ចុច​មតិ​អ្នក​​ប្រើ

en: Key-repeat
km: ការធ្វើការចុចឃីឡើងវិញ

en: Keyboard
km: ក្ដារចុច

en: Keyboard Scanning
km: វិភាគ​រក

en: Keyboard layout with Greek literals, arrows and more, for math and physics education on an interactive Whiteboard.
km: ប្លង់ក្ដារ​ចុច​មាន​អក្សរ​ក្រិច ព្រួញ និង​ផ្សេងៗ​ទៀត សម្រាប់ការអប់រំ​​គណិតវិទ្យា និង​រូបវិទ្យា​លើផ្ទាំង​អន្តរកម្ម។

en: Keys
km: គ្រាប់ចុច

en: Kissing face with closed eyes
km: ថើប​មុខ​ដោយ​បិទ​ភ្នែក

en: Label Override
km: បដិសេធ​ស្លាក

[ctx: Label of the close button of the theme settings dialog.]
en: _Close
km: បិទ

[ctx: Label of the main close button of the preferences dialog.]
en: _Close
km: បិទ

[ctx: Label of the revert button of the theme settings dialog.]
en: _Revert
km: ត្រឡប់​ទៅ​ដើម

en: Labels
km: ស្លាក

en: Latch only
km: ដាក់​តែ​គន្លឹះ​ប៉ុណ្ណោះ

en: Latch, double-click to lock
km: ដាក់​គន្លឹះ រួច​ចុច​ទ្វេ​ដង​ដើម្បី​ចាក់សោ

en: Latch, then lock
km: ដាក់​គន្លឹះ រួច​ចាក់សោ

en: Layout
km: ប្លង់

en: Layout file ({}) or name
km: ឯកសារ​ប្លង់ ({}) ឬ​ឈ្មោះ

en: Learning
km: ការ​សិក្សា

en: Left
km: ឆ្វេង

en: Loading legacy color scheme format '{old_format}', please consider upgrading to current format '{new_format}': '{filename}'
km: កា​រផ្ទុក​ទ្រង់ទ្រាយ​គ្រោងការណ៍​ពណ៌​ចាស់ៗ '{old_format}' សូម​គិត​​អំពី​ការ​ធ្វើ​ឲ្យ​ប្រសើ​រឡើង​ទៅ​ទ្រង់ទ្រាយ​បច្ចុប្បន្ន '{new_format}': '{filename}'

en: Loading legacy layout, format '{}'. Please consider upgrading to current format '{}'
km: ផ្ទុក​​ប្លង់​ចាស់ៗ, ទ្រង់ទ្រាយ '{}'។ សូម​ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព​ទ្រង់ទ្រាយ​បច្ចុប្បន្ន '{}'

en: Loading system defaults from {filename}
km: ផ្ទុក​លំនាំដើម​ប្រព័ន្ធ​ពី {filename}

en: Loading theme from '{}'
km: ផ្ទុក​រូបរាង​ផ្ទាំង​ពី '{}'

en: Lock only
km: ចាក់សោតែប៉ុណ្ណោះ

en: Looking for system defaults in {paths}
km: រកមើល​លំនាំដើម​ប្រព័ន្ធ​នៅ​ក្នុង {paths}

en: Main keyboard
km: ក្ដារ​ចុច​ចម្បង

en: Male sign
km: រូប​សម្គាល់​បុរស

en: Medium size desktop keyboard
km: ក្ដារចុច​ទំហំ​មធ្យម

en: Menu
km: ម៉ឺនុយ

en: Middle click
km: ចុច​ណ្ដាល

en: Migrating user directory '{}' to '{}'.
km: ប្ដូរ​ថត​​អ្នក​ប្រើ '{}' ទៅ '{}' ។

en: Mobile keyboard for small screens
km: ក្ដារ​ចុច​ចល័ត​សម្រាប់​អេក្រង់​តូចៗ

en: Modifier _behavior:
km: ឥរិយាបថ​កម្មវិធី​កែប្រែ៖

en: Modifier auto-release delay in seconds:
km: ការពន្យាពេលក្នុងការបញ្ជេញអង្គផ្លាស់ប្តូរដោយស្វ័យប្រវត្តិ គិតជាវិនាទី៖

en: Monitor 0
km: មូ៉នីទ័រទី ០

en: Monitor 1
km: មូ៉នីទ័រទី ១

en: Monitor 2
km: មូ៉នីទ័រទី ២

en: Monitor 3
km: មូ៉នីទ័រទី ៣

en: Monitor 4
km: មូ៉នីទ័រទី ៤

en: Monitor 5
km: មូ៉នីទ័រទី ៥

en: Monitor 6
km: មូ៉នីទ័រទី ៦

en: Monitor 7
km: មូ៉នីទ័រទី ៧

en: Monitor 8
km: មូ៉នីទ័រទី ៨

en: More suggestions
km: ការ​ផ្ដល់​យោបល់​ច្រើន

en: Move Onboard
km: ផ្លាស់ទី Onboard

en: Move keyboard
km: ផ្លាស់ទី​ក្ដារចុច

en: Movement only
km: ចលនា​តែ​ប៉ុណ្ណោះ

en: Must be an integer number
km: ត្រូវ​តែ​ជា​លេខគត់

en: Name
km: ឈ្មោះ

en: Neutral face
km: មុខ​ស្មើ

en: New Input Device
km: ឧបករណ៍​បញ្ចូល​ថ្មី

en: New snippet
km: អត្ថបទ​ខ្លីៗ​ថ្មី

en: None
km: គ្មាន

en: Number block and function keys
km: ចំនួន​ទប់ស្កាត់ និង​មុខងារ​គ្រាប់ចុច

en: Number block and snippets
km: ចំនួន​​ទប់ស្កាត់ និង​អត្ថបទ​ខ្លីៗ

en: Onboard Preferences
km: ចំណូលចិត្ត​ Onboard

en: Onboard Settings
km: ការ​កំណត់ Onboard

en: Onboard has detected a new input device
km: Onboard

en: Onboard is configured to appear with the dialog to unlock the screen; for example to dismiss the password-protected screensaver.
    
    However the system is not configured anymore to use Onboard to unlock the screen. A possible reason can be that another application configured the system to use something else.
    
    Would you like to reconfigure the system to show Onboard when unlocking the screen?
km: កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ Onboard ឲ្យ​លេច​ឡើង​ដោយ​មាន​ប្រអប់ ដោះ​សោ​អេក្រង់ ឧទាហរណ៍ ច្រានចោល​ពាក្យ​សម្ងាត់​ដែល​បានការ​ពារ​ធាតុ​រក្សា​អេក្រង់ ។
    
    យ៉ាង​ណា​ក៏​ដោយ ប្រព័ន្ធ​មិន​ត្រូវ​បាន​កំណត់​រចនា​សម្ព័ន្ធ​ទៀត​ឡើយ  ដើម្បី​ប្រើ​ Onboard ក្នុង​ការ​ដោះ​សោ​ធាតុ​រក្សា​អេក្រង់ ។ មូលហេតុ​អាច​ដោយ​សារ​តែ​​កម្មវិធី​ផ្សេង​ទៀត​បាន​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​ប្រព័ន្ធ​ត្រូវ​ប្រើ​​​កម្មវិធី​​មួយ​ចំនួន​ទៀត ។
    
    តើ​អ្នក​ចង់​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​ប្រព័ន្ធ ដើម្បី​បង្ហាញ Onboard នៅ​ពេល​​ដោះ​សោ​អេក្រង់​ដែរ​ឬ​ទេ ?

en: Onboard is configured to appear with the dialog to unlock the screen; for example to dismiss the password-protected screensaver.
    
    However this function is disabled in the system.
    
    Would you like to activate it?
km: កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ Onboard ឲ្យ​លេច​ឡើង​ដោយ​មាន​ប្រអប់​​ដោះ​សោ​អេក្រង់ ឧទាហរណ៍ ច្រានចោល​ពាក្យ​សម្ងាត់​ដែល​បាន​ការពារ​ធាតុ​រក្សា​អេក្រង់ ។
    
    យ៉ាងណាក៏ដោយ អាច​បិទ​មុខងារ​នេះ​នៅ​ក្នុង​ប្រព័ន្ធ​បាន ។
    
    តើ​អ្នក​ចង់​ធ្វើឲ្យ​វា​សកម្ម​ដែរ​ឬ​ទេ ?

en: Onboard on-screen keyboard
km: ក្ដារ​ចុច​នៅ​លើ​អេក្រង់ Onboard

en: Onboard onscreen keyboard
km: ក្ដារ​ចុច​នៅ​លើ​អេក្រង់ Onboard

en: Onboard onscreen keyboard settings
km: ការកំណត់​ក្ដារ​ចុច​លើ​អេក្រង់ Onboard

en: Once hidden by a physical key-press, auto-show is paused. Select the pause duration here.
km: នៅ​ពេល​បាន​លាក់​ដោយ​ការ​ចុច​គ្រាប់ចុច​រឹង នោះ​ការ​បង្ហាញ​ស្វ័យប្រវត្តិ​នឹង​ត្រូវ​បាន​ផ្អាក។ ជ្រើស​រយៈពេល​ផ្អាក​នៅ​ទីនេះ។

en: Options
km: ជម្រើស​

en: Other _Languages
km: ភាសា​ផ្សេង

en: Override auto-detection and manually select quirks
    QUIRKS={metacity|compiz|mutter}
km: បដិសេធ​ការ​រក​ឃើញ​ស្វ័យប្រវត្តិ និង​ជ្រើស quirks ដោយ​ដៃ
    QUIRKS={metacity|compiz|mutter}

en: Pause
km: ផ្អាក

en: Pause learning
km: ផ្អាក​ការ​ស្វែងយល់

en: Peace symbol
km: សញ្ញា​សន្តិភាព

en: Play click sound on keypress.
km: ចាក់​សំឡេង​ចុច​លើ​គ្រាប់ចុច។

en: Play sound
km: ចាក់​សំឡេង

en: Pouting face
km: មុខ​ក្រមៅ

en: Preferences
km: ចំណូល​ចិត្ត

en: Press a button...
km: ចុច​ប៊ូតុង...

en: Press a key...
km: ចុច​គ្រាប់​ចុច...

en: Primary Monitor
km: មូ៉នីទ័របឋមសិក

en: Profiles
km: ទម្រង់

en: Progress the highlight only while the switch is held down.
km: វឌ្ឍនភាព​រំលេច​តែ​ខណៈ​ពេល​ប្ដូរ​ ។

en: Push button
km: ប៊ូតុងរុញ

en: Quit
km: បោះបង់

en: Quit Keyboard
km: ចេញ​ពី​ក្ដារចុច

en: Quit Onboard
km: ចេញ​ពី​ផ្ទាំង

en: Remember new words, their recency and frequency to improve the suggestions over time.
km: ចងចាំ​ពាក្យ​ថ្មី, ញឹកញាប់ និង​ថ្មី​របស់​ពួក​គេ ដើម្បី​បង្កើន​សំណើ

en: Remember nothing
km: មិនចាំអ្វីឡើយ

en: Remember what Onboard theme was last used for every system theme.
km: Onboard.

en: Remove '{}' everywhere.
km: នាំ '{}' ចេញនៅគ្រប់ទីកន្លែង ។

en: Remove '{}' only where it occures after '{}'.
km: លុប '{}' តែ​នៅ​កន្លែង​ដែល​វា​កើតឡើង​បន្ទាប់ពី '{}' ប៉ុណ្ណោះ។

en: Remove '{}' only where it occures after numbers.
km: លុប '{}' តែ​នៅ​កន្លែង​ដែល​វា​កើតឡើង​បន្ទាប់ពី​លេខ​ប៉ុណ្ណោះ។

en: Remove '{}' only where it occures at sentence begin.
km: លុប '{}' តែ​នៅ​កន្លែង​ដែល​វា​កើតឡើង​នៅដើម​ប្រយោគ​ប៉ុណ្ណោះ។

en: Remove '{}' only where it occures at text begin.
km: លុប '{}' តែ​នៅ​កន្លែង​ដែល​វា​កើតឡើង​នៅ​​ដើម​អត្ថបទ​ប៉ុណ្ណោះ។

en: Remove word suggestion
km: នាំការផ្តល់យោបល់ពាក្យចេញ

en: Reset selected theme to Onboard defaults?
km: កំណត់​រូបតំណាង​ផ្ទាំង​ដែល​បាន​ជ្រើស​ឡើង​វិញ​ចំពោះ Onboard លំនាំដើម​ឬ ?

en: Resize Protection
km: ការពារ​ការ​ផ្លាស់ប្ដូរ​ទំហំ

en: Return
km: ត្រឡប់

en: Right
km: ស្ដាំ

en: Right click
km: ចុច​កណ្ដុរ​ស្ដាំ

en: S_ize:
km: ទំហំ ៖

en: S_nippet:
km: អត្ថបទ​ខ្លី ៖

en: Sc_an cycles:
km: ខួប​វិភាគ រក ៖

en: Scanner Settings
km: ការ​កំណត់

en: Scroll
km: រមូរ

en: Seconds of inactivity until active modifiers and layer keys are released. 0 to disable.
km: ភាព​គ្មាន​សកម្មភាព​លើក​ទីពីរ​រហូត​ដល់​កម្មវិធី​កែប្រែ​សកម្ម ហើយ layer keys ត្រូវ​បាន​ចេញ​ផ្សាយ។ 0 បិទ។

en: Select a scanning _profile:
km: ជ្រើស​ទម្រង់​វិភាគ​រក ៖

en: Set _transparency to
km: កំណត់​ភាព​ថ្លា​ទៅកាន់

en: Set and Settings
km: កំណត់ និង​ការ​កំណត់

en: Settings
km: ការ​កំណត់

en: Shadow
km: ស្រមោល

en: Show Onboard when the dialog to unlock the screen appears; this way Onboard can be used for example to enter the password to dismiss the screensaver when it is set to ask for it.
km: បង្ហាញ Onboard នៅ​ពេល​ប្រអប់​ត្រូវ​ដោះ​សោ​អេក្រង់ វិធី​នេះ Onboard អាច​ត្រូវ​បាន​ប្រើ​ ជា​ឧទាហរណ៍​សម្រាប់​បញ្ចូល​ពាក្យ​សម្ងាត់ និង​បដិសេធ​ម៉ាស៊ីន​មេ​អេក្រង់ នៅ​ពេល​វា​ត្រូវ​បាន​កំណត់​ដើម្បី​ស្នើ​វា។

en: Show Onboard when there is a recognized text window in focus. Requires Gnome Accessibility.
km: បង្ហាញ Onboard នៅ​ពេល​ដែល​​​មាន​ការ​ទទួល​ស្គាល់​បង្អួច​អត្ថបទ​។ ទាមទារ​ភាព​ងាយស្រួល Gnome ។

en: Show _suggestions
km: បង្ហាញ​សំណើ

en: Show _tooltips
km: បង្ហាញ​ព័ត៌មាន​ជំនួយ

en: Show a button for language selection.
km: បង្ហាញ​ប៊ូតុង​សម្រាប់​ជម្រើស​ភាសា។

en: Show a floating icon on the desktop when Onboard is hidden. A click on the icon makes Onboard reappear.
km: បង្ហាញ​រូបតំណាង​អណ្ដែត​នៅ​លើ​ផ្ទៃតុ នៅ​ពេល​លាក់ Onboard ។ ចុច​លើ​រូបតំណាង​ ដើម្បី​ធ្វើ​​ឲ្យ Onboard លេច​ឡើង ។

en: Show always on visible _workspace
km: បង្ហាញ​តំបន់​ធ្វើការ​ដែល​អាច​​មើល​ឃើញ​ជា​និច្ច

en: Show button to pause learning
km: បង្ហាញ​ប៊ូតុង​សម្រាប់​ផ្អាក​ការ​សិក្សា

en: Show characters reachable with or without the shift key.
km: បង្ហាញ​តួអក្សរ​ដែល​មាន ឬ​ដោយ​មិន​ចាំបាច់​ប្រើ​គ្រាប់ចុច​ប្ដូរ។

en: Show floating _icon when Onboard is hidden
km: បង្ហាញ​រូបតំណាង​អណ្ដែត នៅ​ពេល​លាក់ Onboard

en: Show label popups
km: បង្ហាញ​ស្លាក​លេចឡើង

en: Show label popups above pressed keys.
km: បង្ហាញ​ស្លាក​លេច​ឡើង​លើ​គ្រាប់ចុច​ដែល​បាន​ចុច។

en: Show lan_guage switcher
km: បង្ហាញ​កម្មវិធី​ប្ដូរ​ភាសា

en: Show secondary labels
km: បង្ហាញ​ស្លាក​រង

en: Show spelling suggestions
km: បង្ហាញ​សំណើ​ពិនិត្យ​អក្ខរាវិរុទ្ធ

en: Show the desktop through the gaps between keys.
km: បង្ហាញ​ផ្ទៃតុ​​តាម​ចន្លោះ​គ្រាប់​ចុច ។

en: Show the status item. A click on that icon hides or shows Onboard.
km: បង្ហាញ​ធាតុ​ស្ថានភាព ។ ចុច​លើ​រូបតំណាង​​ដែល​លាក់​នោះ ឬ​បង្ហាញ Onboard ។

en: Show tooltips for the keyboard&apos;s buttons.
km: បង្ហាញ​ព័ត៌មាន​ជំនួយ​សម្រាប់​ប៊ូតុង​របស់​ក្ដារចុច &apos;s ។

en: Show tooltips for the keyboard's buttons.
km: បង្ហាញ​ព័ត៌មាន​ជំនួយ​សម្រាប់​ប៊ូតុង​របស់​ក្ដារចុច។

en: Show when _unlocking the screen
km: បង្ហាញ​នៅ​ពេល​ដោះ​សោ​អេក្រង់

en: Show window _decoration
km: បង្ហាញ​ការ​តុបតែង​បង្អួច

en: Show window caption and frame.
km: បង្ហាញ​ស៊ុម និង​ចំណងជើង​បង្អួច ។

en: Show/Hide options
km: ជម្រើស​ បង្ហាញ/លាក់

en: Shrink the available space for maximized windows.
km: បង្រួញ​ចន្លោះ​វីនដូ​ដែល​បាន​ពង្រីក​អតិបរមា។

en: Shrink workarea
km: បង្រួញ​តំបន់​ការងារ

en: Silently fail to start in the given desktop environments. DESKTOPS is a comma-separated list of XDG desktop names, e.g. GNOME for GNOME Shell.
km: បរាជ័យ​ក្នុង​ការ​ចាប់ផ្ដើម​ក្នុង​បរិស្ថាន​ផ្ទៃតុ​​ដែល​បាន​ផ្ដល់។ DESKTOPS ត្រូវ​បាន​បំបែក​ដោយ​សញ្ញា​ក្បឿង​នៃ​ឈ្មោះ​ផ្ទៃតុ XDG , ឧ. GNOME សម្រាប់ GNOME Shell ។

en: Smiling face
km: មុខ​ញញឹម

en: Smiling face with halo
km: មុខ​ញញឹម​ជាមួយ halo

en: Smiling face with horns
km: មុខ​ញញឹម​ជាមួយ horns

en: Smiling face with open mouth and smiling eyes
km: ផ្ទៃ​មុខ​ញញឹម​ដោយ​​ហាមាត់ បើក​ភ្នែក

en: Smiling face with smiling eyes
km: មុខ​ញញឹម​ដោយ​ភ្នែក​ស្រស់ស្អាត

en: Smirking face
km: មុខ​ញញឹម

en: Snippet %d is already in use.
km: កំហុស​​ប្រើ​អត្ថបទ​ខ្លី %d ។

en: Snippet Text
km: អត្ថបទ​ខ្លីៗ

en: Snippet {}
km: អត្ថបទ​ខ្លីៗ {}

en: Snippets
km: អត្ថបទ​ខ្លីៗ

en: Snippets are pieces of text which are entered when the corresponding button in Onboard is pressed.
km: ផ្នែក​តូច​ៗ​របស់​អត្ថបទ​ដែល​ត្រូវ​បាន​បញ្ចូល នៅ​ពេល​ចុច​ប៊ូតុង​​ដែល​ទាក់ទង​ Onboard ។

en: Space
km: ចន្លោះ

en: Special Characters
km: តួអក្សរ​ពិសេស

en: Special characters for interactive whiteboards
km: តួ​អក្សរ​ពិសេស​សម្រាប់​ក្ដារ​អន្តរ​សកម្ម

en: Special characters for interactive whiteboards, wide
km: តួអក្សរពិសេសសម្រាប់ក្តារខៀនអន្តរកម្ម, ធំទូលាយ

en: Spell-check backend:
km: កម្មវិធី​ខាងក្រោយ​ពិនិត្យ​​អក្ខរាវិរុទ្ធ៖

en: Spelling suggestion
km: ស្នើ​ការ​ប្រកប

en: Start Onboard _hidden
km: ចាប់ផ្ដើម Onboard ដែល​បាន​លាក់

en: Start Onboard hidden.
km: ចាប់ផ្ដើម Onboard ដែល​បាន​លាក់ ។

en: Start in XEmbed mode, e.g. for gnome-screensaver
km: ចាប់ផ្ដើម​ជា​របៀប XEmbed mode, ឧ. សម្រាប់ gnome-screensaver

en: Stay hidden:
km: នៅតែ​លាក់៖

en: Step
km: ជំហាន

en: Step _only during switch down
km: ជំហាន​តែ​នៅ​ក្នុង​ប្ដូរ​ចុះ​ក្រោម

en: Step scan for 2 switches
km: ជំហាន​វិភាគ​រក​សម្រាប់​ការ​ប្ដូរ ២

en: Swap the scan actions after every key activation. The Step action will become the Activate action and vice versa.
km: ប្ដូរ​សកម្មភាព​វិភាគ​រក បន្ទាប់​ពី​ការ​ធ្វើ​ឲ្យ​សោ​សកម្ម។ សកម្មភាព​ជំហាន​នឹង​ក្លាយ​ជា​សកម្មភាព​សកម្ម​ ហើយ​សកម្មភាព​សកម្ម​នឹង​ក្លាយ​ជា​សកម្ម​ភាព​ជំហាន។

en: System defaults: Invalid enum value for key '{}' in section '{}': {}
km: លំនាំដើម​ប្រព័ន្ធ៖ តម្លៃ enum មិន​ត្រឹមត្រូវ​សម្រាប់​សោ '{}' នៅ​ក្នុង​ផ្នែក '{}': {}

en: System defaults: Invalid value for key '{}' in section '{}'
      {}
km: ប្រព័ន្ធ​លំនាំដើម ៖ តម្លៃ​មិន​ត្រឹមត្រូវ​សម្រាប់​ពាក្យ​គន្លឹះ '{}' តាម​ផ្នែក '{}'
      {}

en: System defaults: Unknown key '{}' in section '{}'
km: ប្រព័ន្ធ​លំនាំដើម ៖ មិន​ស្គាល់​​ពាក្យ​គន្លឹះ '{}' តាម​ផ្នែក '{}'

en: System settings not found ({}): {}
km: រក​មិន​ឃើញ​ការ​កំណត់​ប្រព័ន្ធ​ឡើយ ({}): {}

en: Tab
km: ថេប

en: The number of keys the scanner steps back before moving forward again.
km: ចំនួន​ក្ដារ​ចុច​ដែល​ជំហាន​ម៉ាស៊ីន​ស្កេន​ថយ​ក្រោយ​មុន​ពេល​ផ្លាស់ទី​ទៅ​មុខ​ម្ដង​ទៀត ។

en: The number of times the scanner cycles through the entire keyboard before it stops.
km: ចំនួន​ដង​​នៃ​ខួប​របស់​ម៉ាស៊ីន​ស្កេន​​នៅ​ពេល​ចុច​ក្ដារចចុ​មុន​នឹង​បញ្ឈប់ ។

en: The selected device should not control the system mouse cursor or the keyboard caret.
km: ឧបករណ៍​ដែលបាន​ជ្រើស​មិន​គួរ​គ្រប់គ្រង​ទស្សន៍​ទ្រនិច​កណ្ដុរ​ ឬ​ក្ដារចុច​ទេ ។

en: The spell check engine to use.
km: កម្មវិធី​ពិនិត្យ​​អក្ខរាវិរុទ្ធ​ត្រូវ​ប្រើ។

en: The time the scanner rests on a key  while moving backwards. (in seconds)
km: វិនាទី

en: The time the scanner rests on a key  while progressing forward. (in seconds)
km: វិនាទី

en: The time the scanner rests on a key or group before moving to the next. (in seconds)
km: ពេលវេលា​ផ្អាក​កម្មវិធី​វិភាគ​រក​នៅ​​ពេល​​ចុះ​ឈ្មោះ ឬ​ក្រុម​មុន​ពេល​ផ្លាស់ទី​ទៅ​បន្ទាប់។ (គិត​ជា​វិនាទី)

en: Theme
km: រូបរាង

en: Theme file (.theme) or name
km: ឯកសារ​រូបរាង (.theme) ឬ​ឈ្មោះ

en: This theme file already exists.
    '{filename}'
    
    Overwrite it?
km: មាន​រូបរាង​នេះ​រួច​ហើយ​ ។
    '{filename}'
    
    សរសេរ​ជាន់​លើ​វា ?

en: This will only affect learned suggestions.
km: វា​នឹង​ប៉ះពាល់​ការ​ផ្ដល់​យោបល់​ដែល​បាន​សិក្សា​តែប៉ុណ្ណោះ។

en: Time in seconds before a click is triggered.
km: ពេលវេលា​គិត​ជា​វិនាទី​មុន​ពេល​ចុច​បើក/បិទ។

en: Toggle click helpers
km: ចុច បើក/បិទ​កម្មវិធី​ជំនួយ

en: Top
km: ខាង​លើ

en: Transparency
km: ភាព​​ថ្លា

en: Transparency of the keyboard background
km: ភាព​ថ្លា​នៃ​ផ្ទៃខាងក្រោយ​ក្ដារចុច

en: Transparency of the whole keyboard window. Requires compositing.
km: ភាព​ថ្លា​នៃ​បង្អួច​ក្ដារចុច​ទាំង​មូល ។ ទាមទារ​សមាសភាគ ។

en: Transparency when the pointer leaves the keyboard. Requires compositing.
km: ភាព​ថ្លា នៅ​ពេល​​ទ្រនិច​នៅ​លើ​ក្ដារ​ចុច ។ ទាមទារ​សមាសភាគ ។

en: Try harder to keep Onboard above anything on-screen.
km: សាកល្បង ដើម្បី​រក្សាទុក Onboard ខាង​លើ​អ្វី​ដែល​មាន​នៅ​លើ​អេក្រង់។

en: Ubuntu Logo
km: រូប​សញ្ញា​អូប៊ុនទូ

en: Umbrella
km: ឆ័ត្រ

en: Unable to read theme '{}'
km: មិន​អាច​អាន​អំពី​រូបរាង​ផ្ទាំង​បាន​ទេ '{}'

en: Unamused face
km: មុខ​មិន​សប្បាយ​ចិត្ត

en: Universal Access
km: ការ​ចូល​ដំណើរការ​សកល

en: Up
km: ឡើង​លើ

en: Use device
km: ប្រើ​ឧបករណ៍

en: When Inactive
km: នៅ​ពេល​អសកម្ម

en: While  learning is paused:
km: ខណៈពេលដែលការរៀនត្រូវបានផ្អាក ៖

en: White heart suit
km: រូប​បេះដូង​ពណ៌​ស

en: White star
km: ផ្កាយ​​ពណ៌​ស

en: White sun with rays
km: ព្រះ​អាទិត្យ​មាន​​ពន្លឺ​ស

en: White telephone
km: ទូរស័ព្ទ​ពណ៌​ស

en: Win
km: បង្អួច

en: Wind_ow:
km: បង្អួច៖

en: Window
km: បង្អួច

en: Window options
km: ជម្រើសបង្អួច

en: Window size, widthxheight
km: ទំហំ​បង្អួច widthxheight

en: Window x position
km: ទីតាំង Window x

en: Window y position
km: ទីតាំង Window y

en: Winking face
km: មិច​ភ្នែក

en: Word Suggestions
km: សំណើ​ពាក្យ

en: Words typed while this button is pressed won't be remembered.
km: បាន​បញ្ចូល​ពាក្យ​ខណៈ​ពេល​ចុច​ប៊ូតុង​នេះ​នឹង​មិន​ត្រូវ​បាន​ចងចាំ​។

en: _Alternate switch actions
km: សកម្ម​ភាព​ប្ដូរ​​ជំនួស

en: _Angle:
km: មុំ៖

en: _Attributes:
km: គុណលក្ខណៈ ៖

en: _Auto-show when editing text
km: បង្ហាញ​ដោយ​ស្វ័យ​ប្រវត្តិ នៅ​ពេល​កែសម្រួល​អត្ថបទ

en: _Background:
km: ផ្ទៃខាងក្រោយ៖

en: _Backtrack interval:
km: ចន្លោះ​ពេល​ថយក្រោយ ៖

en: _Border:
km: ស៊ុម

en: _Button label:
km: ស្លាក​ប៊ូតុង ៖

en: _Cancel
km: បោះបង់

en: _Delay:
km: ពន្យារពេល ៖

en: _Delete
km: លុប

en: _Font:
km: ពុម្ព​អក្សរ ៖

en: _Force window to top
km: បង្ខំ​បង្អួច​ទៅ​​លើ

en: _Forward interval:
km: ចន្លោះពេល​ទៅ​មុខ ៖

en: _Hide Onboard
km: លាក់ Onboard

en: _Input event source:
km: បញ្ចូល​ប្រភព​ព្រឹត្តិការណ៍៖

en: _Key:
km: គ្រាប់ចុច ៖

en: _Learn from typed text
km: សិក្សា​ពី​អត្ថបទ​ដែល​បាន​វាយ

en: _Long press action:
km: សកម្មភាព​ចុច​យូរ៖

en: _No background
km: គ្មាន​ផ្ទៃខាងក្រោយ​ឡើយ

en: _Preferences
km: ចំណូលចិត្ត​

en: _Quit
km: ចេញ

en: _Remove suggestion…
km: នាំការផ្តល់យោបល់ចេញ...

en: _Reset
km: កំណត់​ឡើង​វិញ

en: _Save snippet
km: រក្សាទុក​អត្ថបទ​ខ្លីៗ

en: _Select an input device:
km: ជ្រើស​ឧបករណ៍​បញ្ចូល ៖

en: _Show Onboard
km: បង្ហាញ​ Onboard

en: _Show status icon
km: បង្ហាញ​រូបតំណាង​ស្ថានភាព

en: _Step interval:
km: ចន្លោះ​ជំហាន ៖

en: _Strength:
km: កម្លាំង៖

en: _Style:
km: រចនាប័ទ្ម ៖

en: _Touch input:
km: _ប៉ះបញ្ចូលទិន្នន័យ៖

en: _Use this device only for scanning
km: ប្រើ​ឧបករណ៍​នេះ​សម្រាប់​តែ​ការ​វិភាគ​​រក​ប៉ុណ្ណោះ

en: after
km: ក្រោយ

en: color scheme '{filename}' does not exist
km: មិនមាន​គ្រោងពណ៌ '{filename}' ទេ

en: copy_layouts failed, unsupported layout format '{}'.
km: បាន​បរាជ័យ​ក្នុង​ការ​ចម្លង​ប្លង់ មិន​គាំទ្រ​ទ្រង់ទ្រាយ​ប្លង់​ឡើយ '{}' ។

en: copying layout '{}' to '{}'
km: ចម្លង​ប្លង់ '{}' ទៅ '{}'

en: copying svg file '{}' to '{}'
km: ចម្លង​ឯកសារ svg '{}' ទៅ '{}'

en: failed to create directory '{}': {}
km: បាន​បរាជ័យ​ក្នុង​​ការ​បង្កើត​ថត '{}': {}

en: failed to find {description} '{filename}'
km: បាន​បរាជ័យ​ក្នុង​ការ​រក {description} '{filename}'

en: failed to migrate user directory.
km: បាន​បរាជ័យ​ក្នុង​ការ​ប្ដូរ​ទីតាំង​វចនានុក្រម​អ្នក​ប្រើ។

en: forever
km: រហូត

en: gsettings schema for '{}' is not installed
km: គំនូរ​បំព្រួញ gsettings សម្រាប់ '{}' មិន​ត្រូវ​បាន​ដំឡើង​ឡើយ

en: layout '{filename}' does not exist
km: មិនមាន​ប្លង់ '{filename}' ទេ

en: multi-touch
km: ប៉ះ​ច្រើនដង

en: never
km: កុំ

en: no window transparency available; screen doesn't support alpha channels
km: គ្មាន​ភាព​ថ្លា​បង្អួច​​ឡើយ អេក្រង់​មិន​គាំទ្រ​ឆានែល​អាល់ហ្វា​ឡើយ

en: none
km: គ្មាន

en: seconds
km: វិនាទី

en: single-touch
km: ប៉ះ​ម្ដង

en: theme '{filename}' does not exist
km: មិន​មាន​រូបរាង '{filename}'

en: unable to locate '{filename}', loading default {description} instead
km: មិន​អាច​រក​ទីតាំង '{filename}' ឃើញ​ទេ ផ្ទុក​លំនាំដើម {description} ជំនួសវិញ

en: {description} '{filename}' not found yet, retrying in default paths
km: រក​មិន​ឃើញ {description} '{filename}' នៅ​ឡើយ​ទេ ព្យាយាម​​ផ្លូវ​លំនាំដើម​ឡើង​វិញ

en: {description} '{filename}' not found yet, searching in paths {paths}
km: {description} '{filename}' រកមិនឃើញនៅឡើយទេ កំពុងស្វែងរកនៅក្នុងផ្លូវ {paths}

en: {description} '{filepath}' found.
km: រក​ឃើញ {description} '{filepath}' ។
