gnome-system-tools - en to ka translation catalogue (429 entries)

en: "%s" already exists, please set another name.
ka: "%s" უკვე არსებობს, აირჩიეთ სხვა სახელი.

en: "%s" is an invalid path
ka: "%s" - გეზი არ არის სწორი

en: "%s" is not a valid VGA value.
ka: "%s" VGA-ს დაუშვებელი მნიშვნელობაა

en: (unconfigured)
ka: (კონფიგურაციის გარეშე)

en: <span weight="bold" size="larger">Please enter your root password
ka: <span weight="bold" size="larger">შეიყვანეთ თქვენი root პაროლი

en: <span weight="bold" size="larger">The platform you are running is not supported by this tool
ka: <span weight="bold" size="larger">ამ ხელსაწყოს არა აქვს თქვენი პლატფორმის მხარდაჭერა

en: A group name must be specified
ka: მიუთითეთ ჯგუფი სახელი

en: A password must be provided.
ka: პაროლი აუცილებელია.

en: A user name must be specified.
ka: მიუთითეთ მომხმარებლის სახელი.

en: Account
ka: ანგარიში

en: Account data
ka: ანგარიშის მონაცემები

en: Actions scheduler
ka: მოქმედებების განრიგი

en: Activating interface "%s"
ka: "%s" ინტერფეისის გააქტიურება

en: Add NTP Server
ka: NTP სერვერის დამატება

en: Add a shared path, modifies it if it already exists
ka: ზიარი გეზის დამატება, ან არსებულის მოდიფიცირება

en: Add allowed hosts
ka: ხელმისაწვდომი ჰოსტების დამატება

en: Add or remove users and groups
ka: მომხმარებლების და ჯგუფების დამატება ან ამოშლა

en: Advanced
ka: დეტალური

en: Advanced Settings
ka: დეტალური პარამეტრები

en: Advanced settings:
ka: დეტალური პარამეტრები:

en: Aliases
ka: ფსევდონიმები

en: Aliases:
ka: ფსევდონიმები:

en: Allow _browsing folder
ka: _დასტის ნახვის ნებართვა

en: Allow user to:
ka: მომხმარებელს დაერთოს ნება:

en: Allowed host/network
ka: დაშვებული ჰოსტი/ქსელი

en: Allowed hosts
ka: ხელმისაწვდომი ჰოსტები

en: Allowed hosts:
ka: ხელმისაწვდომი ჰოსტები:

en: Allows applications to use printers
ka: პროგრამების მიერ პრინტერის გამოყენება

en: Allows users to login graphically
ka: აძლევს საშუალებას მომხმარებლებს დარეგისტრირდნენ გრაფიკული ინტერფეისით

en: An unexpected error has occurred
ka: გაურკვეველი შეცდომა

en: Analyzes your incoming mail for virus
ka: შემომავალი ფოსტის შემოწმება ვირუსებზე

en: Antivirus
ka: ანტივირუსი

en: Apply them now?
ka: მივიღოთ?

en: Are you sure you want to deactivate this service?
ka: დარწმუნებული ბრძანდებით რომ გნებავთ ამ სერვისის დეაქტივირება?

en: Are you sure you want to delete "%s"?
ka: წავშალოთ "%s"?

en: Are you sure you want to delete group "%s"?
ka: წავშალოთ ჯგუფი "%s"?

en: Are you sure you want to delete this share?
ka: გავაუქმოთ გაზიარება?

en: Are you sure you want to delete user "%s"?
ka: წავშალოთ მომხმარებელი "%s"?

en: Ask at boot
ka: ჩატვირთვის მოთხოვნა

en: Assign a random password by default
ka: მიენიჭოს შემთხვევით პაროლს ნაგულისხმების სტატუსი

en: Automatic UID/GID
ka: ავტომატური UID/GID

en: Bad password: %s.
    Please try with a new password
ka: არასწორია პაროლი: %s.
    სცადეთ ახალი პაროლით

en: Basic Settings
ka: ძირითადი პარამეტრები

en: Boot
ka: ჩატვირთვა

en: Boot Append Editor
ka: ჩატვირთვის მიმაგრების რედაქტორი

en: Boot Image Editor
ka: ჩატვირთვის ხატის რედაქტორი

en: Boot Manager Settings
ka: ჩატვირთვების მმართველის პარამეტრები

en: C_lear
ka: გა_წმენდა

en: C_onfiguration:
ka: კ_ონფიგურაცია:

en: Change _Host name
ka: ჰოსტის სახელის შეცვლა

en: Change system time, date, and timezone
ka: სისტემური დროის, თარიღისა და დროის ზონის შეცვლა

en: Changing profile
ka: პროფილის შეცვლა

en: Check password _quality
ka: _პაროლის ვარგისიანობის შემოწმება

en: Check that it is correctly typed and that it is correctly supported by your system.
ka: შეამოწმეთ სწორადაა თუ არა აკრეფილი და აქვს თუ არა თქვენი სისტემის მხარდაჭერა.

en: Check that the device is not busy and that is correctly attached to the computer.
ka: შეამოწმეთ, ხომ არა არის მოწყობილობა დაკავებული, და არის თუ არა სწორად მიერთებული კომპიუტერთან.

en: Check that the settings are correct for this network and that the computer is correctly connected to it.
ka: შეამოწმეთ ქსელის პარამეტრები და კომპიუტერის მიერთება ქსელთან.

en: Check that this character is not used.
ka: შეამოწმეთ, ხომ არ გამოიყენება ეს სიმბოლო.

en: Check that you have access to this network and that the computer is actually working and running the SSH daemon
ka: შეამოწმეთ, გაქვთ თუ არა დაშვება ამ ქსელში, არის თუ არა კომპიუტერი აქტიური  და SSH დემონი გაშვებული

en: Check that you have permissions to run this command
ka: შეამოწმეთ გაქვთ თუ არა ამ ბრძანების გამოყენების უფლება

en: Check that you have provided the same password in both text fields.
ka: შეიყვანეთ ორივე ველში ერთი და იგივე პაროლი.

en: Check that you typed it correctly and that you haven't activated the "caps lock" key
ka: შეამოწმეთ სწორად აკრიფეთ თუ არა, და ხომ არ არის დაფიქსირებული ზედა რეგისტრი

en: Choice
ka: არჩევა

en: Choose a kernel image to boot, and a partition to mount as the root partition. Optionally, you may also enter parameters passed to the kernel at boot time.
ka: აირჩიეთ ჩასატვირთი ბირთვი და განაყოფი, რომელიც დამონტაჟდება როგორც მმართველი. ასევე შეგიძლიათ შეიყვანოთ პარამეტრები, რომლებიც გადაეცემა ბირთვს ჩატვირთვისას.

en: Click "Forward" to continue
ka: გაგრძელებისათვის დააჭირეთ ღილაკს

en: Clock synchronization service
ka: საათის სინქრონიზების სერვისი

en: Comma separated list of hosts that the GST will be able to access when the remote configuration option is enabled
ka: ნებადართული დისტანციური კონფიგურირებისას GST-სათვის ხელმისწვდომი ჰოსტების მძიმეებით გაყოფილი სია

en: Comment
ka: კომენტარი

en: Comment:
ka: კომენტარი:

en: Computer activity logger
ka: კომპიუტერის აქტიურობის ჟურნალი

en: Con_firmation:
ka: _დასტური:

en: Configure a network interface
ka: ქსელის ინტერფეისის გამართვა

en: Configure network devices and connections
ka: ქსელის მოწყობილობათა და კავშირების გამართვა

en: Configure the first network interface with a specific type
ka: პირველადი ქსელის ინტერფეისის გამართვა

en: Configure the system boot process
ka: სისტემის ჩატვირთვის პროცესის გამართვა

en: Configure which folders are available for your network neighborhood
ka: ქსელის გარემოცვაში გასაზიარებელი დასტები

en: Configure which services will be run when the system starts
ka: სისტემის ჩატვირთვისას გასაშვები სერვისების გამართვა

en: Confirmation
ka: დადასტურება

en: Connection settings
ka: კავშირის პარამეტრები

en: Connections
ka: კავშირები

en: Could not autodetect modem device
ka: მოდემის ავტოდეტექტირება ვერ მოხერხდა

en: Could not display help
ka: დახმარების ჩვენება ვერ ხერხდება

en: Could not enable the interface %s
ka: ინტერფეისი %s არ ირთვება

en: Could not execute the backend
ka: სერვერული ნაწილი არ პასუხობს

en: Could not find widget: %s
ka: ვერ მოინახა გრაფიკული ელემენტი: %s

en: Could not run "%s"
ka: ვერ იშვება "%s"

en: Create New Group
ka: ახალი ჯგუფის შექმნა

en: Create New profile
ka: ახალი პროფილის შექმნა

en: Create location
ka: ადგილის შექმნა

en: Creating a new boot image
ka: ჩამტვირთველის ხატის შექმნა

en: Creating a new boot image (%d of %d)
ka: ჩატვირთვის ახალი ხატის შექმნა (%d of %d)

en: DNS Servers
ka: DNS სერვერები

en: D_omain name:
ka: _დომენის სახელი:

en: Data storage system
ka: მონაცემების შენახვის სისტემა

en: Database server
ka: მონაცემთა ბაზის სერვერი

en: Days between warning and password expiration:
ka: დღეების რაოდენობა გაფრთხილებიდან პაროლის გაუქმებამდე:

en: Default
ka: ნაგულისხმევი

en: Default _gateway device:
ka: ნაგულისხმევი კარიბჭე-მოწყობილობა:

en: Default _group:
ka: ნაგულისხმევი ჯ_გუფი:

en: Default _shell:
ka: _ნაგულისხმევი გარსი:

en: Delete current location
ka: მიმდინარე ადგილის წაშლა

en: Delete profile "%s"?
ka: წავშალო პროფილი "%s"?

en: Delivers your outgoing mail
ka: გამავალი ფოსტის მიმღები

en: Device
ka: მოწყობილობა

en: Device:
ka: მოწყობილობა:

en: Do not share
ka: გაზიარების გაუქმება

en: Do not use WINS server
ka: არ გამოიყენოთ WINS სერვერი

en: Do you want to remove this location?
ka: წავშალოთ ეს ადგილი?

en: Domain / _Workgroup
ka: დომენი / _სამუშაო ჯგუფი

en: Don't ask me again
ka: აღარ დაისვას ეს შეკითხვა

en: Don't show me this again
ka: აღარ ვაჩვენოთ ეს შეტყობინება

en: Downloads your mail from remote accounts
ka: დაშორებული ანგარიშებიდან ფოსტის ჩამოტვირთვა

en: E_nable this connection
ka: _კავშირის ჩართვა

en: Enable IDE SCSI emulation
ka: IDE-SCSI ემულაციის ჩართვა

en: Enter Password
ka: შეიყვანეთ პაროლი

en: Enter a name for the boot image, and specify what kind of operating system it is.
ka: ჩამტვირთველის ხატის სახელისა და ოპერაციული სისტემის სახეობის შეყვანა.

en: Error connection signal `%s' in widget `%s'
ka: შეცდომა კავშირის დროს `%s'· ელემენტ `%s'-ში

en: Error creating boot image
ka: შეცდომა ჩატვირთვის ხატის შექმნისას

en: Error deleting boot image
ka: შეცდომა ჩატვირთვის ხატის წაშლისას

en: Error modifying boot image
ka: ჩატვირთვის ხატის მოდიფიცირების შეცდომა

en: Error saving profile
ka: შეცდომა პროფილის შენახვისას

en: Ethernet connection
ka: Ethernet-კავშირი

en: Executes scheduled actions
ka: განრიგის მოქმედებების შესრულება

en: FTP service
ka: FTP სერვისი

en: File sharing service
ka: ფაილების გაზიარების სერვისი

en: Finished
ka: დასრულებულია

en: Finished creating a new boot image
ka: ჩატვირთვის ახალი ხატი შექმნილია

en: Folder sharing service
ka: დასტების გაზიარების სერვისი

en: GNOME System Tools
ka: გნომის სისტემური ხელსაწყოები

en: General
ka: საერთო

en: General Windows sharing settings
ka: საერთო ფანჯრების გაზიარების პარამეტრები

en: Generate _random password
ka: _შემთხვევითი პაროლის გენერაცია

en: Graphical login manager
ka: სისტემაში რეგისტრაციის გრაფიკული მენეჯერი

en: Group
ka: ჯგუფი

en: Group "%s" already exists
ka: ჯგუფი "%s" უკვე არსებობს

en: Group ID %s already exists
ka: ჯგუფის ID %s უკვე არსებობს

en: Group ID must be a positive number
ka: ჯგუფის ID დადებითი რიცხვი უნდა იყოს

en: Group ID of the "root" user should not be modified
ka: root-მომხმარებლის ჯგუფის ID-ს შეცვლა დაუშვებელია

en: Group Members
ka: ჯგუფის წევრები

en: Group _ID:
ka: _ჯგუფის ID:

en: Group _members:
ka: ჯგუფის _წევრები:

en: Group _name:
ka: _ჯგუფის სახელი:

en: Group name contains
ka: ჯგუფი სახელი შეიცავს

en: Group name has invalid characters
ka: ჯგუფი სახელი შეიცავს დაუშვებელ ასო-ნიშნებს

en: Group name is empty
ka: ჯგუფი სახელი ცარიელია

en: Group name of the "root" user should not be modified
ka: root-მომხმარებლის ჯგუფის სახელის შეცვლა დაუშვებელია

en: Group properties
ka: ჯგუფის პარამეტრები

en: Groups
ka: ჯგუფები

en: Home
ka: სახლი

en: Home directory of the "root" user should not be modified
ka: root-მომხმარებლის თავფურცლის შეცვლა დაუშვებელია

en: Home directory should not be empty
ka: თავფურცელი არ შეიძლება ცარიელი იყოს

en: Host Settings
ka: ჰოსტის პარამეტრები

en: Host alias settings
ka: ჰოსტის ფსევდონიმის პარამეტრები

en: Host name:
ka: ჰოსტის სახელი:

en: Hosts
ka: ჰოსტები

en: Hosts in the %s network
ka: ჰოსტები %s ქსელში

en: Hosts settings
ka:  ჰოსტების პარამეტრები

en: INTERFACE
ka: ინტერფეისი

en: IP Address
ka: IP მისამართი

en: IP address:
ka: IP მისამართი:

en: ISDN connection
ka: ISDN კავშირი

en: If you know for sure that it works like one of the platforms listed below, you can select that and continue. Note, however, that this might damage the system configuration or downright cripple your computer.
ka: თუ თქვენ დარწმუნებული ხართ, რომ გაქვთ თავსებადობა რომელიმე ქვემოთჩამოთვლილ პლატფორმასთან, შეგიძლიათ აირჩიოთ და გააგრძელოთ. წინააღმდეგ შემთხვევაში შეიძლება დააზიანოთ სისტემა ან სულაც კომპიუტერი.

en: Image Settings
ka: გამოსახულების პარამეტრები

en: Incomplete path in home directory
ka: თავფურცლის გეზი არასრულია

en: Incomplete path in shell
ka: შელში აკრეფილი გეზი არასრულია

en: Infrared connection
ka: ინფრაწითელი კავშირი

en: Interface name:
ka: ინტერფეისის სახელი:

en: Interface properties
ka: ინტერფეისის პარამეტრები

en: Internet service provider data
ka:  ინტერნეტ-პროვაიდერის მონაცემები

en: Invalid VGA value
ka: VGA-ს მნიშვნელობა არასწორია

en: Invalid character "%c" in comment
ka: კომენტარი არ უნდა შეიცავდეს სიმბოლოს: "%c"

en: Invalid group ID
ka: არასწორია ჯგუფის ID

en: Invalid image name: "%s".
ka: ხატის სახელი არასწორია: "%s".

en: Invalid image: "%s".
ka: დაზიანებულია ხატი: "%s".

en: Invalid root device: "%s".
ka: არასწორია მთავარი მოწყობილობის სახელი: "%s".

en: Invalid user ID
ka: მომხმარებლის არასწორი ID

en: Keeps a log of your computer activity
ka: კომპიუტერის აქტიურობის ჟურნალის შენახვა

en: Kernel Image
ka: ბირთვის ხატი

en: Key _type:
ka: _გასაღების ტიპი:

en: Last GST version executed
ka: გაშვებულია GST-ს ბოლო ვერსია

en: Linux swap
ka: ლინუქსის მიმოცვლის არე

en: Location name:
ka: მდებარეობის დასახელება:

en: Location:
ka: მდებარეობა:

en: Ma_ximum days a password may be used:
ka: _პაროლის გამოყენების მაქსიმალური ვადა, დღე:

en: Mail agent
ka: საფოსტო აგენტი

en: Mail fetcher
ka: ფოსტის მიმღები

en: Make sure you provide a home directory.
ka: შეამოწმეთ, არის თუ არა თავფურცელი დასრულებული.

en: Manual
ka: მანუალურად

en: Maximum UID:
ka: მაქსიმალური UID:

en: Mi_nimum days between password changes:
ka: _პაროლის შეცვლებს შორის მინიმალური პერიოდი, დღე:

en: Minimum GID:
ka: მინიმალური GID:

en: Minimum UID:
ka: მინიმალური UID:

en: Minimum days allowed between password changes:
ka: _პაროლის შეცვლებს შორის მინიმალური დაშვებული პერიოდი,·დღე:

en: Modem
ka: მოდემი

en: Modem connection
ka: მოდემური კავშირი

en: Modem settings
ka: მოდემის პარამეტრები

en: Mounts your volumes automatically
ka: ამონტაჟებს თქვენს ტომს ავტომატურად

en: NTP server
ka: NTP სერვერი

en: NTP support is not installed
ka: არ აყენია NTP-მხარდაჭერა

en: Name
ka: სახელი

en: Name:
ka: სახელი:

en: Netmask:
ka: ქსელის ნიღაბი:

en: Network name (_ESSID):
ka: ქსელის სახელი (_ESSID):

en: Network settings
ka: ქსელის პარამეტრები

en: Network:
ka: ქსელი:

en: Networking
ka: ქსელი

en: Number of colors:
ka: ფერების რაოდენობა:

en: Number of days that a password may be used:
ka: პაროლის გამოყენების ვადა, დღე:

en: O_ffice location:
ka: _ოფისის მდებარეობა:

en: Off
    Low
    Medium
    Loud
ka: ამორთვა
    დაბალი
    საშუალო
    სრული

en: Optional Settings
ka: დამატებითი პარამეტრები

en: Options
ka: ოფციები

en: Other Settings
ka: სხვა პარამეტრები

en: Other computers in your network will stop viewing this.
ka: სხვა კომპიუტერიდან ამ რესურსის დანახვა შეუძლებელი გახდება.

en: Other parameters:
ka: სხვა პარამეტრები:

en: PATH
ka: გეზი

en: P_assword
ka: პ_აროლი

en: Parallel port connection
ka: პარალელური პორტით კავშირი

en: Password Settings
ka: პაროლის პარამეტრები

en: Password confirmation is not correct.
ka: შეცდომა პაროლის დადასტურებისას.

en: Password confirmation isn't correct
ka: შეცდომა პაროლის დადასტურებისას

en: Password set to:
ka: პაროლის დაყენება:

en: Password should not be empty
ka: ცარიელი პაროლი დაუშვებელია

en: Passwords do not match
ka: პაროლები არ თანხვდება

en: Plain (ASCII)
    Hexadecimal
ka: უბრალო (ASCII)
    თექვსმეტობითი

en: Please enter full path for home directory
    i.e.: /home/john.
ka: მიუთითეთ თავფურცლის სრული გეზი
    მაგ.: /home/john.

en: Please enter full path for shell
    i.e.: /bin/sh.
ka: მიუთითეთ გარსის სრული გეზი
    მაგ.: /bin/sh.

en: Please install and activate NTP support in the system to enable synchronization of your local time server with Internet time servers.
ka: თქვენი დროის სერვერის  ინტერნეტში სინქრონიზებისათვის დააყენეთ და გააქტიურეთ NTP-მხარდაჭერა.

en: Please select a different group name
ka: შეიყვანეთ სხვა სახელი

en: Please select a different user name.
ka: აირჩიეთ სხვა სახელი.

en: Please set a valid group name, using only lower case letters
ka: ჯგუფი სახელი უნდა შეიცავდეს მხოლოდ ნუსხურ ასოებს

en: Please set a valid user name consisting of a lower case letter followed by lower case letters and numbers.
ka: მომხმარებლის სახელი უნდა იწყებოდეს ნუსხური ასოთი და გრძელდებოდეს ნუსხური ასოებით ან ციფრებით.

en: Preferred bootloader that boot-admin will configure
ka: ჩატვირთვების ადმინისტრატორის მიერ დასაკონფიგურირებელი უპირატესი·ჩამტვირთველი·

en: Printer service
ka: ბეჭდვის სერვისი

en: Privileges
ka: პრივილეგიები

en: Profile
ka: პროფილი

en: Profile _name:
ka: პროფილის _სახელი:

en: Protect with password
ka: პაროლით დაცვა

en: Read only
ka: მხოლოდ წაკითხვისათვის

en: Remote administration
ka: დისტანციური ადმინისტრირება

en: Remote hosts
ka: დაშორებული ჰოსტი

en: Remote shell server
ka: დაშორებული შელ-სერვერი

en: Resolution:
ka: გარჩევადობა:

en: Run _Without Password
ka: _გაშვება პაროლის გარეშე

en: S_ynchronize clock with Internet servers:
ka: _საათის სინქრონიზება ინტერნეტ-სერვერთან:

en: Se_lect Servers...
ka: _აირჩიეთ სერვერები...

en: Search Domains
ka: დომენის ძებნა

en: Seconds to wait before loading default kernel or OS
ka: რამდენი წამის შემდეგ ჩაიტვირთოს ნაგულისხმები ბირთვი ან ოპერაციული სისტემა

en: Secure shell server
ka: დაცული შელ-სერვერი

en: Security
ka: უსაფრთხოება

en: Select a kernel image
ka: ბირთვის ხატის არჩევა

en: Select an initrd image
ka: initrd-ს ხატის არჩევა

en: Select location name
ka: მდებარეობის სახელის არჩევა

en: Select the services that you wish to activate:
ka: გასააქტიურებელი სერვისების არჩევა:

en: Selection
ka: არჩეული

en: Services
ka: სერვისები

en: Services settings
ka: სერვისების პარამეტრები

en: Set password b_y hand
ka: _პაროლის დაყენება ხელით

en: Settings for "%s"
ka: "%s"-ს პარამეტრები

en: Settings for Group %s
ka: %s ჯგუფის პარამეტრები

en: Settings for User %s
ka: %s მომხმარებლის პარამეტრები

en: Settings for profile %s
ka: პარამეტრები: პროფილი %s

en: Several bootloaders have been found</span>
    
    please select which do you want to configure
ka: ნაპოვნია რამდენიმე ჩამტვირთველი</span>
    
    აირჩიეთ სასურველი

en: Several users may share a single user ID, but it's not common and may lead to security problems.
ka: რამდენიმე მომხმარებელმა შეიძლება გაიზიაროს ერთი ID, მაგრამ ეს არასასურველია - შეიძლება შეიქმნას უსაფრთხოების პრობლემები.

en: Share folder
ka: საზიარო დასტა

en: Share properties
ka: საზიარო პარამეტრები

en: Share this folder with other computers
ka: დასტის გაზიარება სხვა კომპიუტერებისათვის

en: Share with:
ka: გაზიარება:

en: Shared Folders
ka: გაზიარებული დასტები

en: Shared folder
ka: გაზიარებული დასტა

en: Shared folders settings
ka: გაზიარებული დასტის პარამეტრები

en: Shares files over the Internet
ka: ფაილების გაზიარება ინტერნეტში

en: Shares folders over your network
ka: ქსელში დასტების გაზიარება

en: Shares your web pages over the Internet
ka: თქვენი ვებ-გვერდების გაზიარება ინტერნეტში

en: Sharing services are not installed
ka: გაზიარების სევისები არ არის დაყენებული

en: Shell
ka: შელი

en: Show a_ll users and groups
ka: _ყველა მომხმარებლისა და ჯგუფის ჩვენება

en: Specify IP address
ka: IP მისამართი

en: Specify hostname
ka: ჰოსტის სახელი

en: Specify network
ka: მიუთითეთ ქსელი

en: Specify the partition on which the operating system is installed.
ka: განაყოფი, რომელზეც დაყენებულია ოპერაციული სისტემა.

en: Starting the Computer
ka: კომპიუტერი ირთვება

en: Static IP address
    DHCP
ka: სტატიკური IP მისამართი
    DHCP

en: Synchronizes your computer clock with Internet time servers
ka: თქვენი კომპიუტერის საათის სინქრონიზება ინტერნეტში დროის სერვერთან

en: System Defaults
ka: ნაგულისხმები სისტემური პარამეტრები

en: TYPE
ka: ტიპი

en: Text
ka: ტექსტი

en: The "root" user should not be deleted
ka: root-მომხმარებლის წაშლა დაუშვებელია

en: The GST are able to do remote configuration through SSH, enable this option to use this feature
ka: GST-ს შეუძლია დისტანციური კონფიგურირება SSH-ის საშუალებით, ჩართეთ ამისათვის ეს ფუნქცია

en: The configuration could not be loaded
ka: კონფიგურაცია ვერ იტვირთება

en: The configuration will show empty
ka: კონფიგურაცია, როგორც ჩანს, ცარიელია

en: The default profile should not be deleted
ka: ნაგულისხმები პროფილის წაშლა დაუშვებელია

en: The entered password is invalid
ka: პაროლი მცდარია

en: The file "%s" is missing or could not be read.
ka: ფაილი "%s" არ არსებობს ან არ იკითხება.

en: The group "root" should not be deleted
ka: "root" ჯგუფის წაშლა შეუძლებელია

en: The group name is too long
ka: ჯგუფი სახელი ძალიან გრძელია

en: The host name has changed
ka: ჰოსტის სახელი შეცვლილ იქნა

en: The interface %s is active
ka: %s ინტერფეისი აქტიურია

en: The interface %s is not active
ka: %s ინტერფეისი არ არის აქტიური

en: The interface %s is not configured
ka: %s ინტერფეისის გამართვა ვერ ხერხდება

en: The interface does not exist
ka: ინტერფეისი ვერ მოინახა

en: The last GST version that this computer has run
ka: GST-ს·ამ კომპიუტერზე გაშვებული ბოლო ვერსია

en: The new boot image has been added. Please click "Apply" to save your changes.
ka: დამატებულია ახალი ჩამტვირთველის ხატი. შეინახეთ ცვლილებები.

en: The profile must have a default home
ka: პროფილს უნდა ჰქონდეს ნაგულისხმები თავფურცელი

en: The profile must have a default shell
ka: პროფილს უნდა ჰქონდეს ნაგულისხმები შელი

en: The profile must have a name
ka: პროფილს უნდა ერქვას სახელი

en: The tool could not connect to the computer
ka: ხელსაწყო ვერ უერთდება კომპიუტერს

en: The user name is empty
ka: მომხმარებლის სახელი ცარიელია

en: The user name is too long
ka: მომხმარებლის სახელი ძალიან გრძელია

en: There are changes which have not been applied
ka: არის ცვლილებები, რომელთა მიღება არ მოხერხდა

en: There was an error creating the child process, the tool will close now.
ka: შეცდომა შვილობილი პროცესის შექმნისას. ხელსაწყო ამთავრებს მუშაობას.

en: There was an error running the backend script
ka: სერვერზე სკრიპტის გაშვების შეცდომა

en: This assistant is designed to help you quickly and easily add a new boot image to your system.
ka: ასისტენტი დაგეხმარებათ სწრაფად და ადვილად დაამატოთ ჩამტვირთველის ხატი სისტემაში.

en: This computer is a WINS server
ka: ეს კომპიუტერი WINS სერვერია

en: This is still a work in progress, and so it may have serious bugs. Due to the nature of these tools, bugs may render your computer <span weight="bold">practically useless, costing time, effort and sanity points. You have been warned. Thank you for trying out this prerelease of the GNOME System Tools!
ka: ხელსაწყოების დახვეწა გრძელდება და ჯერ კიდევ შეიძლება იყოს სერიოზული ხარვეზები. იმის მიხედვით, თუ რა ხარვეზი იქნება, თქვენი შეიძლება დაკარგოთ დრო, დაგჭირდეთ ზედმეტი ძალისხმევა, ან სულაც <span·weight="bold">პრაქტიკულად დარღვეული სისტემის აღდგენა. მიიღეთ ეს როგორც გაფრთხილება. გმადლობთ გნომის სისტემური ხელსაწყოების პრერელიზის გამოყენებისათვის!

en: This key stores the bootloader that boot-admin will configure if there are more than one installed, if it's not set or isn't valid, then boot-admin will ask the user
ka: გასაღები იმახსოვრებს ჩამტვირთველს ჩატვირთვის ადმინისტრატორისათვის, თუ რამდენიმე ჩამტვირთველია დაყენებული. თუ მის გამოყენება ვერ მოხერხდა, ჩატვირთვების ადმინისტრატორი მომხმარებელს მისცემს არჩევის საშუალებას

en: This may affect your system behavior in several ways, possibly leading to data loss
ka: ამან შეიძლება სხვადასხვა გავლენა იქონიოს სისტემაზე, შეიძლება გამოიწვიოს მონაცემების დაკარგვაც

en: This may leave files with invalid group ID in the filesystem.
ka: ფაილურ სისტემაში შეიძლება დარჩეს ფაილები არასწორი ჯგუფის ID-ით.

en: This may leave this operating system unbootable.
ka: ამ მოქმედებამ ოპერაციული სისტემა შეიძლება ჩაუტვირთვადი გახადოს.

en: This profile is used for setting default data for new users
ka: პროფილი გამოიყენება როგორც ნაგულისხმები მონაცემები ახალი მომხმარებლებისათვის

en: This will disable this user's access to the system without deleting the user's home directory.
ka: მომხმარებლის სისტემაში შესვლის აკრძალვა ამ მომხმარებლის თავფურცლის წაუშლელად.

en: This will prevent you from launching new applications, and so you will have to log in again. Continue anyway?
ka: ამის შემდეგ თქვენ ახალ პროგრამას ვერ გაუშვებთ, მოგიწევთ ხელახალი რეგისტრაცია სისტემაში. გავაგრძელოთ?

en: This would leave the system unusable
ka: ამან შეიძლება სისტემა გააჩეროს

en: This would leave the system unusable.
ka: ამ მოქმედებამ შეიძლება გააჩეროს სისტემა

en: Time and Date
ka: დრო და თარიღი

en: Time and Date Settings
ka: დროისა და თარიღის პარამეტრები

en: Time servers
ka: დროის სერვერები

en: Time zone
ka: დროის ზონა

en: Time zone:
ka: დროის ზონა:

en: To be valid, the group name should have less than %d character | To be valid, the group name should have less than %d characters
ka[0]: ჯგუფის სახელი უნდა შედგებოდეს არანაკლებ %d სიმბოლოსგან

en: To be valid, the user name should have less than %d character | To be valid, the user name should have less than %d characters
ka[0]: მომხმარებლის სახელი ენდა შეიცავდეს %d ასო-ნიშანზე ნაკლებს

en: Tones
    Pulses
ka: ტონალური
    იმპულსური

en: Type
ka: ტიპი

en: Type address
ka: მისამართის შეყვანა

en: Unknown
ka: უცნობი

en: Unsupported Platform
ka: მხარდაუჭერელი პლატფორმა

en: Use WINS Server
ka: გამოიყენეთ WINS სერვერი

en: Use the Internet service provider nameservers
ka: ინტერნეტ-პროვაიდერის სახელთა სერვერის გამოყენება

en: Use this window to select the computer you wish to configure
ka: აირჩეთ გასამართი კომპიუტერი

en: User
ka: მომხმარებელი

en: User Account Editor
ka: მომხმარებელთა ანგარიშების რედაქტორი

en: User GID is
ka: მომხმარებლის GID არის

en: User ID %s already exists
ka: მომხმარებლის ID %s უკვე არსებობს

en: User ID is
ka: მომხმარებლის ID არის

en: User ID must be a positive number.
ka: მომხმარებლის ID დადებითი რიცხვი უნდა იყოს.

en: User ID of the "root" user should not be modified
ka: root-მომხმარებლის ID-ს შეცვლა დაუშვებელია

en: User Profile
ka: მომხმარებლის პროფილი

en: User _ID:
ka: _მომხმარებლის ID:

en: User _password:
ka: _მომხმარებლის პაროლი:

en: User details
ka: მომხმარებლის შესახებ

en: User name "%s" already exists
ka: მომხმარებელი სახელი "%s" უკვე არსებობს

en: User name contains
ka: მომხმარებლის სახელი შეიცავს

en: User name for the "root" user should not be modified
ka: root-მომხმარებლის სახელის შეცვლა დაუშვებელია

en: User name has invalid characters
ka: მომხმარებლის სახელი შეიცავს მცდარ ასო-ნიშნებს

en: User privileges
ka: მომხმარებლის პრივილეგიები

en: User profiles
ka: მომხმარებლის პროფილი

en: Users
ka: მომხმარებლები

en: Users and Groups
ka: მომხმარებლები და ჯგუფები

en: Video modes (only frame buffer)
ka: ვიდეორეჟიმები (მხოლოდ კადრის ბუფერი)

en: Volumes mounter
ka: ტომების დამმონტაჟებელი

en: WEP _key:
ka: WEP გ_ასაღები:

en: WINS server
ka: WINS სერვერი

en: Warning
ka: გაფრთხილება

en: Web server
ka: ვებ-სერვერი

en: Welcome to the %s prerelease of the GNOME System Tools
ka: მოგესალმებათ გნომის სისტემური ხელსაწყოების %s პრერელიზი

en: Whether the tools will use remote administration or not
ka: გამოიყენოს თუ არა GST-მ დისტანციური ადმინისტრირება

en: Whether the users-admin tool should show all users and groups or not
ka: ჩანდეს თუ არა მომხმარებელთა ადმინისტრირების ხელსაწყოსათვის ყველა მომხმარებელი და ჯგუფი

en: Whether the warning dialog should be shown or not
ka: გაფრთხილების ფანჯრის გამოჩენის ნებართვა

en: Windows sharing Settings
ka:  ფანჯრების გაზიარების პარამეტრები

en: Windows sharing settings
ka: ფანჯრების გაზიარების პარამეტრები

en: Wireless connection
ka: უკაბელო კავშირი

en: Wireless settings
ka:  უკაბელო კავშირის პარამეტრები

en: Without at least one boot image your computer will not start.
ka: კომპილატორი ვერ უშვებს ჩატვირთვის ერთ ან მეტ ხატს.

en: You need administrator privileges to use this tool. Enter a password to modify your system configuration.
ka: ამ ხელსაწყოს გამოსაყენებლად უნდა გქონდეთ ადმინისტრატორის პრივილეგიები. შეიყვანეთ პაროლი სისტემური პარამეტრების შესაცვლელად.

en: You need to install at least either Samba or NFS in order to share your folders. The tool will close now.
ka: დასტების გასაზიარებლად საჭიროა Samba ან NFS. ხელსაწყო ამთავრებს მუშაობას.

en: You will not be able to recover this profile after pressing "apply".
ka: ამ ოპერაციის შემდეგ პროფილის აღდგენა შეუძლებელი იქნება.

en: _Activate
ka: გააქ_ტიურება

en: _Add
ka: _დამატება

en: _Add Group...
ka: _ჯგუფის დამატება...

en: _Add Profile...
ka: _პროფილის დამატება...

en: _Add User...
ka: _მომხმარებლის დამატება...

en: _Add host
ka: ჰოსტის დ_ამატება

en: _Add...
ka: _დამატება...

en: _All users:
ka: _ყველა მომხმარებელი:

en: _Autodetect
ka: _ავტოდეტექტირება

en: _Comments
ka: _კომენტარები

en: _Date:
ka: _თარიღი:

en: _Days between warning and password expiration:
ka: _დღეების რაოდენობა გაფრთხილებიდან პაროლის გაუქმებამდე:

en: _Deactivate
ka: _დეაქტივაცია

en: _Delete
ka: _წაშლა

en: _Device:
ka: _მოწყობილობა:

en: _Dial prefix:
ka: _დარეკვა პრეფიქსით:

en: _Dial type:
ka: _აკრეფის ტიპი:

en: _Edit
ka: _რედაქტირება

en: _Edit User Profiles...
ka: _მომხმარებლის პროფილების რედაქტირება...

en: _Gateway address:
ka: _კარიბჭის მისამართი:

en: _Generate
ka: _გენერაცია

en: _Home directory:
ka: _თავფურცელი:

en: _Home phone:
ka: _სახლის ტელეფონი:

en: _Host description:
ka: _ჰოსტის აღწერა:

en: _Hostname:
ka: _ჰოსტის სახელი:

en: _IP address:
ka: _IP მისამართი:

en: _Initrd image path:
ka: _Initrd-ს ხატის გეზი:

en: _Kernel image path:
ka: _ბირთვის ხატი:

en: _Local IP:
ka: ლო_კალური IP:

en: _Main group:
ka: _მთავარი ჯგუფი:

en: _Modem port:
ka: _მოდემის პორტი:

en: _Module path:
ka: _მოდულის გეზი:

en: _Name:
ka: _სახელი:

en: _Operating system:
ka: _ოპერაციული სისტემა:

en: _Parameters:
ka: _პარამეტრები:

en: _Password:
ka: _პაროლი:

en: _Path:
ka: _გეზი:

en: _Phone number:
ka: _ტელეფონის ნომერი:

en: _Profile:
ka: _პროფილი:

en: _Properties
ka: _პარამეტრები

en: _Read only
ka: _მხოლოდ კითხვა

en: _Real name:
ka: _ნამდვილი სახელი:

en: _Remote IP:
ka: _დაშორებული IP:

en: _Retry if the connection breaks or fails to start
ka: _გამეორება შეერთების გაწყვეტის ან წარუმატებლად დასრულებისას

en: _Root file system device:
ka: _მთავარი ფაილური სისტემის მოწყობილობა:

en: _Select Time Zone...
ka: _დროის ზონის არჩევა...

en: _Set modem as default route to internet
ka: _მოდემის დაყენება ნაგულისხმებ მოწყობილობად ინტერნეტში შესვლისათვის

en: _Share folder
ka: _საზიარო დასტა

en: _Shell:
ka: _შელი:

en: _Subnet mask:
ka: _ქვექსელის შაბლონი:

en: _Time:
ka: _დრო:

en: _Username:
ka: _მომხმარებელი:

en: _Volume:
ka: ხმის რეგულაცია:

en: _Work phone:
ka: _სამსახურის ტელეფონი:
