pcmanfm 1.1 - en to gl translation catalogue (291 entries)

en: 
    Developed by Hon Jen Yee (PCMan)
gl: 
    Desenvolvido por Hon Jen Yee (PCMan)

en:  (%d hidden) |  (%d hidden)
gl[0]:  (%d agochado)
gl[1]:  (%d agochados)

en: "_Smart shortcut" auto-action on drop to Desktop folder
gl: «_Atallo intelixente» acción automática ao soltar no cartafol do escritorio

en: %d item | %d items
gl[0]: %d elemento
gl[1]: %d elementos

en: %d item selected | %d items selected
gl[0]: %d elemento seleccionado
gl[1]: %d elementos seleccionados

en: <b>Auto-mount</b>
gl: <b>Montaxe automático</b>

en: <b>Background</b>
gl: <b>Fondo</b>

en: <b>Behavior</b>
gl: <b>Comportamento</b>

en: <b>Default View</b>
gl: <b>Vista predeterminada</b>

en: <b>Directories Tree</b>
gl: <b>Árbore de directorios</b>

en: <b>Icons</b>
gl: <b>Iconas</b>

en: <b>Other Options</b>
gl: <b>Outras opcións</b>

en: <b>Programs</b>
gl: <b>Programas</b>

en: <b>Removable medium is inserted</b>
gl: <b>Foi inserido un medio extraíbel</b>

en: <b>Show desktop icons</b>
gl: <b>Amosar iconas no escritorio</b>

en: <b>Show in Places:</b>
gl: <b>Amosar en Lugares</b>

en: <b>Specify remote folder to connect</b>
gl: <b>Especifique o cartafol remoto co que conectarse</b>

en: <b>Templates</b>
gl: <b>Modelos</b>

en: <b>Text</b>
gl: <b>Texto</b>

en: <b>User Interface</b>
gl: <b>Interface de usuario</b>

en: <b>_Do not load modules matching:</b>
gl: <b>_Non cargar os módulos que coincidan con:</b>

en: <b>_Load these modules anyway:</b>
gl: <b>_Cargar estes módulos aínda así:</b>

en: <i>Commands below may include extra options if necessary.</i>
gl: <i>As ordes seguintes poden incluír opcións adicionais se é necesario.</i>

en: A_rchiver integration:
gl: Integración con «A_rchiver»:

en: Activate file
gl: Activar o ficheiro

en: Ad_vanced
gl: A_vanzado

en: Add current folder to bookmarks list
gl: Engadir o cartafol actual na lista de marcadores

en: Add following folder to bookmarks:
    '%s'
    Enter a name for the new bookmark item:
gl: Engadir a marcadores o seguinte cartafol:
    '%s'
    Introduza un nome para o novo elemento marcador:

en: Add to Bookmarks
gl: Engadir a marcadores

en: Add to Modules Blacklist
gl: Engadir na lista negra de módulos

en: Add to Modules Whitelist
gl: Engadir na lista branca de módulos

en: Al_ways show full file names
gl: A_mosar sempre a barra de lapelas

en: Al_ways show the tab bar
gl: Amo_sar sempre a barra de lapelas

en: App_lications
gl: A_plicativos

en: Ask
gl: Preguntar

en: Auto (move if on the same FS, copy otherwise)
gl: Automático (se se move no mesmo sistema de ficheiros, senón fai unha copia)

en: Browse the file system and manage the files
gl: Navegar polo sistema de ficheiros e xestionar os ficheiros

en: By File _Type
gl: Por tipo de _ficheiro

en: By _Extension
gl: Por _extensión

en: By _Modification Time
gl: Por data de _modificación

en: By _Name
gl: Por _nome

en: By _Size
gl: Por _tamaño

en: C_olor of label text:
gl: C_or do texto da etiqueta:

en: C_reate New...
gl: C_rear novo...

en: C_ut
gl: Cor_tar

en: Center unscaled image on the monitor
gl: Centrar a imaxe no monitor sen escalala

en: Change desktop wallpapers and behavior of desktop manager
gl: Cambio de fondos de pantalla e comportamento do xestor do escritorio

en: Change folder in the tab to _Home Folder
gl: Cambiar o cartafol na lapela co Cartafol _persoal

en: Check to remember view and sort as folder setting rather than global one
gl: Márqueo para lembrar a vista e a ordenación no canto de estabelecer un global

en: Choose a new shell pattern to show files:
gl: Escolla un novo patrón para amosar os ficheiros:

en: Clos_e tab containing removable medium
gl: _Pechar a lapela que contén o medio extraíbel

en: Close _Window
gl: Pechar a _xanela

en: Co_nfirm before deleting files
gl: Co_nfirmar antes de eliminar ficheiros

en: Color of _shadow:
gl: Cor da _sombra:

en: Compact view
gl: Vista compacta

en: Confi_rm before moving files into "trash can"
gl: Con_firmar antes de mover os ficheiros cara ao «Cesto do lixo»

en: Connect to remote server
gl: Conectarse cun servidor remoto

en: Copy
gl: Copiar

en: Copy Pat_h(s)
gl: Copiar a(s) _ruta(s)

en: Copy to_...
gl: Copiar a_...

en: Create Lin_k...
gl: Crear liga_zón...

en: Create new tab for this folder
gl: Crear unha nova lapela para este cartafol

en: Current folder is inaccessible
gl: O cartafol actual non é accesíbel

en: D_efer test for content type on folder loading
gl: A_prazar a proba de tipo de contido na carga do cartafol

en: D_uplicate...
gl: D_uplicado...

en: Defaul_t drop action:
gl: Acción _predeterminada ao soltar:

en: Delay of auto-selection in single click mode (0 to disable)
gl: Atraso para selección automática no modo de premer só unha vez (0 para desactivar)

en: Des_ktop
gl: Escri_torio

en: Desktop
gl: Escritorio

en: Desktop Preferences
gl: Preferencias de escritorio

en: Desktop manager is not active.
gl: O xestor de escritorio non está activado.

en: Detailed _List View
gl: Ver como lista _detallada

en: Detailed list view
gl: Ver como lista detallada

en: Detecting...
gl: Detectando...

en: Dev_ices
gl: D_ispositivos

en: Directory Tree
gl: Árbore de cartafoles

en: Do _not generate thumbnails for files exceeding this size:
gl: _Non xerar miniaturas para os ficheiros que excedan do tamaño:

en: Do_n't show available options for those media types:
gl: _Non volver amosar as opcións dispoñíbeis para os tipos de medio:

en: Don't ask options on _launch executable file
gl: Non pedir opcións ao _iniciar o ficheiro executábel

en: Empty File
gl: Ficheiro baleiro

en: Enter a blacklisted module mask:
gl: Introduza unha máscara de lista negra de módulos:

en: Enter a command to run:
gl: Introduza a orde a executar:

en: Enter a whitelisted module mask:
gl: Introduza unha máscara de lista branca de módulos:

en: FILE
gl: FICHEIRO

en: Fil_ter...
gl: Fil_tro...

en: File Manager
gl: Xestor de ficheiros

en: File Manager PCManFM
gl: Xestor de ficheiros PCManFM

en: Filesyste_m Root
gl: Siste_ma de ficheiros raíz

en: Fill with background color only
gl: Encher só coa cor de fondo

en: Fin_d Files...
gl: _Buscar ficheiros...

en: Fo_lder View Mode
gl: Modo de _vista do cartafol

en: Folder
gl: Cartafol

en: Folder Propertie_s
gl: Propiedade_s do cartafol

en: Free space: %s (Total: %s)
gl: Espazo libre: %s (total: %s )

en: Fullscreen _Mode
gl: Modo de _pantalla completa

en: Go fo filesystem root
gl: Ir ao sistema de ficheiros raíz

en: Go forward to next folder in history
gl: Ir ao seguinte cartafol no historial

en: Go to desktop folder
gl: Ir ao cartafol do escritorio

en: Go to home folder
gl: Ir ao cartafol persoal

en: Go to list of devices connected to the computer
gl: Ir á lista de dispositivos conectados neste computador

en: Go to list of places on the network
gl: Ir á lista de lugares na rede

en: Go to parent Folder
gl: Ir ao cartafol superior

en: Go to root of applications menu folder
gl: Ir á raíz do cartafol do menú de aplicacións

en: Go to the path in the location bar
gl: Ir á ruta na barra de localización

en: H_ome Folder
gl: Carta_fol persoal

en: Hid_e 'Close tab' buttons
gl: A_gochar os botóns «Pechar lapela»

en: Hide e_xpander on empty or locked folder
gl: Agochar o _despregue nun cartafol baleiro ou bloqueado

en: History
gl: Historial

en: Icon view
gl: Vista de iconas

en: If checked then use Startup Notify for application if another not stated explicitly.
    If unchecked then use Startup Notify only if that is defined for application.
gl: Se está marcado, empregarase o notificador de inicio de aplicacións se non hai outro declarado explicitamente.
    Se está desmarcado, entón empregarase o notificador de inicio de aplicacións só se está definido para a aplicación.

en: If enabled then "Auto" action on drop file onto Desktop folder will be:
    - for files directly in Home folder a symlink will be created
    - files on the same file system will be moved
    - other files (e.g. on removable media) will be copied
    - for some external URI a shortcut will be created
gl: Se se activa «Auto» ao soltar un ficheiro no cartafol de escritorio aplicarase a acción:
    - para os ficheiros no Cartafol persoal, crearase unha ligazón simbólica
    - para os ficheiros no mesmo sistema de ficheiros, estes serán movidos
    - para outros ficheiros (p.ex. nun medio extraíbel), estes serán copiados
    - para algunha URI externa, crearase un acceso directo

en: Keyboard Navigation
gl: Navegación co teclado

en: Launch desktop manager
gl: Executar o xestor de escritorio

en: Lightweight file manager
gl: Xestor de ficheiros lixeiro

en: MODE
gl: MODO

en: Mingle _Files and Folders
gl: Mesturar os _ficheiros e cartafoles

en: Mo_unt removable media automatically when they are inserted
gl: M_ontar automaticamente os soportes extraíbeis cando se insiren

en: Modules
gl: Módulos

en: Move
gl: Mover

en: Move to _Trash
gl: Mover ao _lixo

en: Name of configuration profile
gl: Nome da configuración do perfil

en: Net_work
gl: _Rede

en: New T_ab
gl: No_va lapela

en: No function. Just to be compatible with nautilus
gl: Sen función. Só para ter compatibilidade con Nautilus

en: Open Current Folder in _Terminal
gl: Abrir o cartafol actual nun _terminal

en: Open Preferences dialog on the page N
gl: Abrir o diálogo de preferencias na páxina N

en: Open a Find Files window
gl: Abra unha xanela para buscar ficheiros

en: Open a window to choose remote folder location
gl: Abrir unha xanela para escoller a localización do cartafol remoto

en: Open desktop preference dialog
gl: Abrir o diálogo de preferencias do escritorio

en: Open in File Manager
gl: Abrir no xestor de ficheiros

en: Open in New T_ab
gl: Abrir nunha nova l_apela

en: Open in New Ta_b
gl: Abrir nunha nova _lapela

en: Open in New Win_dow
gl: Abrir nunha nova _xanela

en: Open in Termina_l
gl: Abrir nu termina_l

en: Open in current tab
gl: Abrir na lapela actual

en: Open in new tab
gl: Abrir nunha nova lapela

en: Open in new window
gl: Abrir nunha nova xanela

en: Open new file manager window
gl: Abrir unha nova xanela do xestor de ficheiros

en: Open new window
gl: Abrir unha nova xanela

en: Open search dialog
gl: Abrir o diálogo de buscas

en: Open trash can
gl: Abrir o cesto do lixo

en: PROFILE
gl: PERFIL

en: Pa_rent Folder
gl: Cartafol su_perior

en: Pa_th:
gl: Ru_ta:

en: Pat_h Bar
gl: Barra de _rutas

en: Places
gl: Lugares

en: Please select an image file
gl: Seleccione un ficheiro de imaxe

en: Please select the action you want to perform:
gl: Seleccione a acción que quere realizar:

en: Prefere_nces
gl: Prefere_ncias

en: Preferences
gl: Preferencias

en: Preserve This Folder's Settings
gl: Manter os axustes deste cartafol

en: Propertie_s
gl: Propiedade_s

en: ROLE
gl: ESTILO

en: R_ename...
gl: R_enomear...

en: Reload current folder
gl: Volver cargar o cartafol actual

en: Remote
gl: Remoto

en: Removable medium is inserted
gl: Foi inserido un medio extraíbel

en: Return to previous folder in history
gl: Volver ao anterior cartafol no historial

en: Ru_n default application after creation from template
gl: E_xecutar a aplicación predeterminada despois de crear un modelo

en: Run PCManFM as a daemon
gl: Executar PCManFM como un servizo

en: Run a command
gl: Executar unha orde

en: S_how connected volumes on the desktop
gl: A_mosar os volumes montados no escritorio

en: S_how only user defined templates in menu
gl: A_mosar só os modelos definidos polo usuario no menú

en: S_ort Files
gl: _Ordenar ficheiros

en: Select a Desktop Folder
gl: Escolla o cartafol do escritorio

en: Select filter
gl: Escoller o filtro

en: Set desktop wallpaper from image FILE
gl: Estabelecer o fondo de escritorio desde un FICHEIRO de imaxe

en: Set mode of desktop wallpaper. MODE=(color|stretch|fit|crop|center|tile|screen)
gl: Axuste o modo de fondo de escritorio. MODE=(color|stretch|fit|crop|center|tile|screen)

en: Sho_w "Devices" folder on the desktop
gl: Amo_sar o cartafol «Dispositivos» no escritorio

en: Sho_w Hidden
gl: A_mosar os ficheiros agochados

en: Sho_w Side Pane
gl: Amo_sar o panel lateral

en: Show "_Trash Can" folder on the desktop
gl: Amosar o cartafol «Cesto do _lixo» no escritorio

en: Show 'New _Tab' Button
gl: Amosar o botón «No_va lapela»

en: Show 'New _Window' Button
gl: Amosar o botón «Nova _xanela»

en: Show '_Home' Button
gl: Amosar o botón «_Inicio»

en: Show Status B_ar
gl: Amosar a _barra de estado

en: Show _Navigation Buttons
gl: Amosar os botóns de _navegación

en: Show _only one template for each MIME type
gl: Amosar _só un modelo por cada tipo MIME

en: Show desktop menu
gl: Amosar o menú de escritorio

en: Show file menu
gl: Amosar o ficheiro do menú

en: Show history of visited folders
gl: Amosar o historial de cartafoles visitados

en: Show icons of hidden _files shadowed
gl: Amosar sombreadas as iconas dos _ficheiros agochados

en: Show two panels with folder views
gl: Amosar dous paneis coas vistas de cartafoles

en: Side _Pane
gl: _Panel lateral

en: Size of _big icons:
gl: Tamaño das iconas _grandes:

en: Size of _thumbnails:
gl: _Tamaño das miniaturas:

en: Size of side _pane icons:
gl: Tamaño das iconas do _panel lateral:

en: Size of small _icons:
gl: Tamaño das _iconas pequenas:

en: Snap to _Grid
gl: A_xustar á grella

en: Stic_k to Current Position
gl: Ad_herir á posición actual

en: Stretch and crop to fill the monitor area
gl: Estirar e recortar para encher toda a área do monitor

en: Stretch to fill the complete screen
gl: Estirar para encher a pantalla completa

en: Stretch to fill the entire monitor area
gl: Estirar para encher toda a área do monitor

en: Stretch to fit the monitor area
gl: Estirar para axustar á área do monitor

en: Tab: cycle focus Folder View -> Side Pane -> Tools Bar
    Shift+Tab: cycle focus Tools Bar -> Side Pane -> Folder View
    F6: change focus Side pane <-> Folder view
    F8: focus divider between Side pane and Folder view
    F10: activate main menu
    Ctrl+L or Alt+D: jump focus to Path Bar
gl: Tab: cambiar entre Vista do cartafol -> Panel lateral -> Barra de ferramentas
    Maiús+Tab: cambiar entre Barra de ferramentas -> Panel lateral -> Vista do cartafol
    F6: cambiar entre Panel lateral <-> Vista do cartafol
    F8: dividir o foco entre o Panel lateral e a Vista do cartafol
    F10: activar o menú principal
    Ctrl+L ou Alt+D: cambiar o foco para a Barra de rutas

en: Terminal emulator is not set.
gl: No se configurou o emulador de terminal.

en: Thumbnail view
gl: Vista de miniaturas

en: Tile the image to fill the entire monitor area
gl: Facer mosaico coa imaxe para encher toda a área do monitor

en: Too_ls
gl: Ferra_mentas

en: Tool_bar
gl: _Barra de Ferramentas

en: Treat backup files as _hidden
gl: Considerar os ficheiros de seguranza como a_gochados

en: Turn off desktop manager if it's running
gl: Apague o xestor do escritorio se se está executando

en: Type of medium:
gl: Tipo de medio:

en: Us_e SI decimal prefixes instead of IEC binary prefixes
gl: _Utilizar prefixos decimais SI no canto de prefixos binarios IEC

en: Use --desktop option only for one screen
gl: Utilizar a opción --desktop para unha soa pantalla

en: Use Application Startup Notify _by default
gl: Empregar de xeito _predeterminado o notificador de inicio de aplicacións

en: Use path for "Home Folder" button:
gl: Usar a ruta de acceso para o botón «Cartafol persoal»:

[ctx: Use path for some folder: ...]
en: Custom:
gl: Personalizado:

[ctx: Use path for some folder: ...]
en: Default
gl: Predeterminado

en: Vie_w Mode:
gl: Modo de _vista:

en: Wallpaper _mode:
gl: _Modo do fondo de pantalla:

en: When removable medium unmounted:
gl: Cando o medio extraíbel estea desmontado:

en: Window role for usage by window manager
gl: Estilo da xanela utilizado polo xestor de xanelas

en: You are in super user mode
gl: Vostede está en modo superusuario

en: Zoom O_ut
gl: _Reducir

en: [FILE1, FILE2,...]
gl: [FICHEIRO1, FICHEIRO2,...]

en: _Add to Bookmarks...
gl: _Engadir aos marcadores...

en: _Advanced
gl: _Avanzado

en: _Always perform this action on this media type
gl: Realizar _sempre esta acción neste tipo de medio

en: _Anonymous login
gl: _Acceso anónimo

en: _Appearance
gl: _Aparencia

en: _Applications
gl: _Aplicacións

en: _Background color:
gl: _Cor do fondo:

en: _Bookmarks
gl: _Marcadores

en: _Bookmarks:
gl: Ma_rcadores:

en: _Buttons
gl: _Botóns

en: _Close Tab
gl: _Pechar a lapela

en: _Compact View
gl: Vista _compacta

en: _Connect to Server...
gl: _Conectar co servidor…

en: _Desktop
gl: _Escritorio

en: _Desktop Icons
gl: Iconas do _escritorio

en: _Display
gl: _Amosar

en: _Dual Pane Mode
gl: Modo de _duplo panel

en: _Edit
gl: _Editar

en: _Erase files on removable media instead of "trash can" creation
gl: _Borrar os ficheiros no dispositivo extraíbel, no canto de crear unha «Cesta do lixo» nel

en: _File
gl: _Ficheiro

en: _Filesystem Root
gl: _Sistema de ficheiros raíz

en: _Focus previous folder after coming to its parent
gl: Poñer en _foco o cartafol anterior do que proven

en: _Font of label text:
gl: _Tipo de letra do texto da etiqueta:

en: _Format command:
gl: Orde de _formato:

en: _General
gl: _Xeral

en: _Go
gl: _Ir

en: _Go to Location...
gl: _Ir á localización

en: _Help
gl: _Axuda

en: _Home Folder
gl: _Cartafol persoal

en: _Host:
gl: _Servidor:

en: _Icon View
gl: Vista de _iconas

en: _Ignore Name Case
gl: _Ignorar maiúsculas e minúsculas no nome

en: _Invert Selection
gl: _Inverter a selección

en: _Keyboard Navigation
gl: _Navegación co teclado

en: _Layout
gl: _Disposición

en: _Location
gl: _Localización

en: _Login as:
gl: Acceder _como:

en: _Maximum width of tab label:
gl: Largo _máximo da etiqueta da lapela:

en: _Mount mountable volumes automatically on program startup
gl: _Montar os volumes montábeis automaticamente no arrinque da aplicación

en: _Move deleted files to "trash can" instead of erasing from disk
gl: _Mover os ficheiros eliminados a «Cesta do lixo» no canto de borralos do disco

en: _Move to...
gl: _Mover a...

en: _Network
gl: _Rede

en: _New Window
gl: _Nova xanela

en: _Next Folder
gl: _Seguinte cartafol

en: _Only show thumbnails for local files
gl: Amosar _só imaxes de miniatura para os ficheiros locais

en: _Open files with single click
gl: _Abrir os ficheiros premendo só unha vez

en: _Open folders from desktop in new window
gl: _Abrir os cartafoles do escritorio nunha nova xanela

en: _Open mounted removable media in new tab instead of new window
gl: _Abrir o dispositivo extraíbel nunha nova lapela, no canto de nunha nova xanela

en: _Port:
gl: _Porto:

en: _Previous Folder
gl: Cartafol _anterior

en: _Reload Folder
gl: Volve_r cargar o cartafol

en: _Remove from Desktop
gl: _Retirar do escritorio

en: _Remove selected
gl: _Retirar o seleccionado

en: _Run a Command in Current Folder...
gl: Executar a _orde no cartafol actual...

en: _Show "Documents" folder on the desktop
gl: _Amosar o cartafol «Documentos» no escritorio

en: _Show Toolbar
gl: Amosar a _barra de ferramentas

en: _Show available options for removable media when they are inserted
gl: Amo_sar as opcións dispoñíbeis para un soporte extraíbel cando é inserido

en: _Show menus provided by window managers when desktop is clicked
gl: Amosar _sempre os menús do xestor de xanelas cando se preme no escritorio

en: _Show thumbnails of files
gl: _Amosar miniaturas de ficheiros

en: _Switch user command:
gl: _Orde para cambiar de usuario:

en: _Terminal emulator:
gl: Emulador de _terminal:

en: _Thumbnail View
gl: Vista de _miniaturas

en: _Trash Can
gl: _Cesta do lixo

en: _Type:
gl: _Tipo:

en: _Unfold tab when files are dragged onto tab button
gl: _Despregar a lapela ao arrastrar ao botón da lapela

en: _Use current
gl: _Usar a actual

en: _Use desktop as a folder (show icons on it) by path:
gl: _Usar o escritorio como un cartafol (amosar iconas nel) pola ruta:

en: _Use the same wallpaper on all desktops
gl: _Usar o mesmo fondo de pantalla en todos os escritorios

en: _View
gl: _Ver

en: _Volume Management
gl: Administración de _volumes

en: _Wallpaper:
gl: _Fondo de pantalla:

en: characters
gl: caracteres

en: mixed content
gl: contido mesturado

en: removable disk
gl: disco extraíbel

en: using LibFM ver. %s
gl: usando LibFM ver. %s
