onboard - en to gl translation catalogue (450 entries)

en: "Sticky" mode for keyboard and floating icon.
gl: Modo «pegañento» para o teclado e a icona flotante.

en: &quot;Sticky&quot; mode for keyboard and floating icon.
gl: Modo «pegañento» para o teclado e a icona flotante.

en: , unassigned
gl: , sen asignar

en: 1 hour
gl: 1 hora

en: 1 minute
gl: 1 minuto

en: 10 minutes
gl: 10 minutos

en: 3 hours
gl: 3 horas

en: 30 minutes
gl: 30 minutos

en: 5 minutes
gl: 5 minutos

en: <Enter label>
gl: <Introducir etiqueta>

en: <Enter text>
gl: <Introducir texto>

en: <b>AppIndicator</b> (default) is recommended for broadest compatibility. A middle click on the icon shows the keyboard. In KDE Plasma a left click does the same.
    
    <b>GtkStatusIcon</b> isn't supported well anymore by various desktop environments, but generally allows to show the keyboard on left click.
    
    Requires restart.
gl: <b>AppIndicator</b> (predeterminado) é recomendábel para maior compatibilidade. Un clic medio na icona mostra o teclado. No Plasma KDE un clic esquerdo fai a mesma función.
    
    <b>GtkStatusIcon</b> non ten boa compatibilidade con varios contornos de escritorio pero xeralmente permite mostrar o teclado cun clic esquerdo.
    
    Require o reinicio.

en: <b>Auto</b>: let Onboard decide, recommended.
    
    <b>XTest</b> is the default for all X based desktop environments.
    
    <b>uinput</b> should be available on all linux-based systems, including X, Wayland and MIR-based desktops, but requires write permission for /dev/uinput.
    
    <b>AT-SPI</b> has limited support for key-stroke generation, and is only recommended for testing.
gl: <b>Automático</b>: permitir que o Onboard decida, recomendado.
    
    <b>XTest</b> é o predeterminado para todos os contornos de escritorio baseados en X.
    
    <b>uinput</b> debería estar dispoñíbel en todos os sistemas baseados en linux, incluídos os escritorios baseados en X, Wayland e Mir pero require permisos de escritura para /dev/uinput.
    
    <b>AT-SPI</b> ten unha compatibilidade limitada para xerar pulsacións de teclado e só se recomenda para facer probas.

en: <big>Onboard failed to open learned word suggestions.</big>
    
    The error was:
    <tt>{}</tt>
    
    Revert word suggestions to the last backup (recommended)?
gl: <big>Onboard falloa ao abrir as suxestións do léxico aprendido.</big>
    
    O erro foi:
    <tt>{}</tt>
    
    Reverter as suxestións de léxico á última copia de seguranza (recomendado)?

en: <big>Onboard failed to open learned word suggestions.</big>
    
    The error was:
    <tt>{}</tt>
    
    The suggestions have to be reset, but the erroneous file will remain at 
    '{}'
gl: <big>Onboard fallou ao abrir as suxestións de léxico aprendido.</big>
    
    O erro foi:
    <tt>{}</tt>
    
    As suxestións deben reiniciarse, pero o ficheiro erróneo permanecerá en 
    '{}'

en: About Layout
gl: Sobre a disposición

en: Action:
gl: Acción:

en: Activate
gl: Activar

en: Activate Hover Click
gl: Activar o clic por demora

en: Active Monitor
gl: Monitor activo

en: Add and remove spaces when inserting word suggestions followed by punctuation characters.
gl: Engadir e eliminar espazos cando se insiren suxestións de palabras seguidas de signos de puntuación.

en: Advanced
gl: Avanzado

en: All corners and edges
gl: Todas as esquinas e bordos

en: Allow multiple Onboard instances
gl: Permitir múltiples instancias de Onboard

en: Alphanumeric keys
gl: Teclas alfanuméricas

en: Always enable the system-provided hover click window when exiting Onboard.
gl: Sempre activar a xanela do clic por demora ao saír de Onboard.

en: Angry face
gl: Cara rabuda

en: Arrows
gl: Frechas

en: Astonished face
gl: Cara abraiada

en: Author: {}
gl: Autor: {}

en: Auto
gl: Automático

en: Auto-capitalize while typing
gl: Capitalización automática mentres se escribe

en: Auto-correct spelling
gl: Corrección ortográfica automática

en: Auto-correction
gl: Corrección automática

en: Automatic scan for 1 switch
gl: Escaneo automático para 1 conmutador

en: Automatically capitalize sentence begins and name words.
gl: Capitalizar automaticamente o comezo da oración e os nomes.

en: Automatically correct the last word.
gl: Corrixe automaticamente a última palabra.

en: B_order width:
gl: Largura do b_ordo:

en: Backtrack _steps:
gl: Pa_sos atrás:

en: Beamed eighth note
gl: Corcheas unidas

en: Behavior of modifier and layer keys.
gl: Comportamento dos modificadores e teclas da disposición.

en: Bold
gl: Negra

en: Bottom
gl: Abaixo

en: Button
gl: Botón

en: Button Label
gl: Etiqueta do botón

en: Button Number
gl: Número de botón

en: Buttons
gl: Botóns

en: CAPS
gl: MAIÚS

en: Change Onboard settings
gl: Cambiar a configuración de Onboard

en: Check spelling of the word at or before the cursor.
gl: Comprobar a ortografía co cursor ou antes do cursor.

en: Choose &apos;XInput&apos; for more reliable typing into text entries with pop-up selections. The &apos;GTK&apos; option offers better compatibility, but typing may fail in the presence of pointer grabs, e.g. with open pop-up windows.
gl: Escolla «XInput» para unha escritura máis fiábel nas entradas de texto con seleccións emerxentes. A opción «GTK» ofrece mellor compatibilidade pero ten fallos de escritura se hai captacións do punteiro, p.e: con xanelas emerxentes.

en: Choose 'XInput' for more reliable typing into text entries with pop-up selections. The 'GTK' option offers better compatibility, but typing may fail in the presence of pointer grabs, e.g. with open pop-up windows.
gl: Escolla «XInput» para unha escritura máis fiábel nas entradas de texto con seleccións emerxentes. A opción «GTK» ofrece mellor compatibilidade pero ten fallos de escritura se hai captacións do punteiro, p.e: con xanelas emerxentes.

en: Choose between key-repeat or long-press menus. Mainly affects alpha-numeric keys.
gl: Escolla entre menús de repeticións de teclas ou menús de pulsacións longas. Afecta principalmente ás teclas alfa-numéricas.

en: Color Sche_me
gl: Esque_ma de cor

en: Color scheme for theme '{filename}' not found
gl: Non foi posíbel atopar a combinación de cores para o tema «{filename}»

en: Condensed
gl: Condensada

en: Confounded face
gl: Cara confundida

en: Constrain window size to the layout&apos;s aspect ratio.
gl: Limitar o tamaño da xanela ás proporcións da disposición.

en: Constrain window size to the layout's aspect ratio.
gl: Restrinxir o tamaño da xanela á relación de aspecto da disposición.

en: Contributions
gl: Contribucións

en: Copy layout '{}' to this new name:
gl: Copiar a disposición «{}»  a este novo nome:

en: Core layouts
gl: Disposicións do sistema

en: Corners
gl: Recantos

en: Critical overscan for 1 switch
gl: Escaneo crítico para 1 conmutador

en: Crying face
gl: Cara chorando

en: Custom
gl: Personalizar

en: Customize Theme
gl: Personalizar tema

en: Default
gl: Predeterminado

en: Del
gl: Supr

en: Delay between keystrokes in milliseconds:
gl: Atraso entre pulsacións en milisegundos:

en: Delay in seconds until the inactive transparency takes effect.
gl: Retraso en segundos antes de que faga efecto a transparencia inactiva.

en: Delay showing the initial keyboard window by STARTUP_DELAY seconds (default 0.0).
gl: Retrasar a aparición da xanela inicial do teclado en STARTUP_DELAY segundos (predeterminado 0.0).

en: Delete layout '{}'?
gl: Desexa eliminar a disposición  «{}»?

en: Delete selected theme?
gl: Desexa eliminar o tema seleccionado?

en: Description
gl: Descrición

en: Desktop Integration
gl: Integración do escritorio

en: Desktop keyboard with edit and function keys
gl: Teclado no escritorio con teclas de edición e de funcións

en: Directed scan for 3 or 5 switches
gl: Escaneo directo para 3 ou 5 conmutadores

en: Disabled
gl: Desactivado

en: Disappointed face
gl: Cara decepcionada

en: Dish
gl: Disco

en: Distance in pixels before movement will be recognized.
gl: Distancia en píxeles antes de que se recoñeza o movemento.

en: Dizzy face
gl: Cara de atrapallado

en: Do you want to use this device for keyboard scanning?
gl: Quere usar este dispositivo para a exploración do teclado?

en: Dock the keyboard to the edge of the screen.
gl: Ancorar o teclado no bordo da pantalla.

en: Dock to monitor:
gl: Ancorar no monitor:

en: Dock to screen edge
gl: Ancorar ao bordo da pantalla

en: Dock to screen edge:
gl: Ancorar no bordo da pantalla:

en: Docking
gl: Ancorar

en: Docking settings
gl: Configuracións da doca

en: Don't remember new words
gl: Non lembrar novas palabras

en: Double click
gl: Pulsación dobre

en: Down
gl: Abaixo

en: Drag click
gl: Pulsación de arrastre

en: Duplicate key_id '{}' found in color scheme file. Key_ids must occur only once.
gl: key_id '{}' repetida atopada no esquema de cores do ficheiro. Os Key_ids non se deben repetir.

en: Edit snippet #{}
gl: Edit texto a inserir #{}

en: Enable  keyboard _scanning
gl: Activar _escaneo do teclado

en: Enable click type window on exit
gl: Activar a xanela do tipo de clic ao saír

en: Enable inactive transparency. Requires compositing.
gl: Activar a transparencia inactiva. Require composición.

en: Enable word completion and prediction.
gl: Activar a predición e o completado.

en: Enabling auto-show requires Gnome Accessibility.
    
    Onboard can turn on accessiblity now, however it is recommended that you log out and back in for it to reach its full potential.
    
    Enable accessibility now?
gl: Activar o mostrar automaticamente require da Accesibilidade de GNOME.
    
    Onboard pode activar a accesibilidade agora, porén recoméndase que peche a sesión e volva entrar para alcanzar todo o seu potencial.
    
    Desexa activar a accesibilidade agora?

en: End
gl: Fin

en: Ent
gl: Intro

en: Enter a name for the new theme:
gl: Escriba un nome para o tema novo:

en: Enter a new snippet for button #{}:
gl: Introducir un novo texto para o botón #{}:

en: Envelope
gl: Sobre

en: Error loading color scheme '{filename}'. {exception}: {cause}
gl: Produciuse un erro ao cargar o esquema de cor '{filename}'. {exception}: {cause}

en: Error loading theme '{filename}'. {exception}: {cause}
gl: Produciuse un erro ao cargar o tema '{filename}'. {exception}: {cause}

en: Error saving
gl: Erro ao gardar

en: Expand keyboard to the width of the workarea.
gl: Expandir o teclado á largura da área de traballo

en: Expand on landscape screens
gl: Expandir en pantallas horizontais

en: Expand on portrait screens
gl: Expandir en pantallas verticais

en: Face savouring delicious food
gl: Cara gorentosa

en: Face throwing a kiss
gl: Cara enviando un bico

en: Face with stuck-out tongue and tightly closed eyes
gl: Cara botando a lingua cos ollos pechados

en: Face with stuck-out tongue and winking eye
gl: Cara botando a lingua e chiscando un ollo

en: Failed to execute '{}', {}
gl: Produciuse un fallo ao executar «{}», {}

en: Failed to get gsettings value.
gl: Non foi posíbel obter o valor de gsettings.

en: Failed to load language model '{}': {} ({})
gl: Produciuse un fallo ao cargar o modelo do idioma «{}»: {} ({})

en: Failed to read system defaults.
gl: Non foi posíbel ler os valores por defecto do sistema.

en: Female sign
gl: Signo feminino

en: Flat
gl: Plano

en: Flexible onscreen keyboard
gl: Teclado na pantalla flexíbel

en: Floating Window Options
gl: Opcións das xanelas flotantes

en: Flushed face
gl: Cara ruborizada

en: Follow _system theme
gl: Seguir o tema do _sistema

en: Font
gl: Tipo de Letra

en: Found system default '[{}] {}={}'
gl: Sistema predeterminado atopado «[{}] {}={}»

en: Frowning face
gl: Cara incomodada

en: Function keys
gl: Teclas de función

en: General
gl: Xeral

en: Gradient
gl: Gradiente

en: Gradients
gl: Gradientes

en: Greek
gl: Grego

en: Grid of keys, suitable for keyboard scanning
gl: Grade de teclas, axeitada para a análise do teclado

en: Hide Onboard
gl: Ocultar Onboard

en: Hide Onboard when any key is pressed on a physical keyboard. Requires input event source "XInput".
gl: Ocultar Onboard cando se prema unha tecla no teclado físico. Precisa a orixe de eventos de entrada «Xinput».

en: Hide hover click window
gl: Agochar a xanela do clic por demora

en: Hide keyboard
gl: Ocultar teclado

en: Hide the system-provided hover click window while Onboard is running.
gl: Ocultar a xanela do clic por demora mentres se executa Onboard.

en: Hm
gl: Inicio

en: Hot beverage
gl: Bebida quente

en: Hover Click
gl: Clic por demora

en: I_ndependent size
gl: Tamaño i_ndependente

en: Ignoring key '{}'. No svg filename defined.
gl: Ignorouse a llave '{}'. Non se especificou o nome do svg.

en: Increase this if key-strokes get lost when inserting word suggestions or snippets into Firefox or other Gtk-2 applications. Has no effect on Gtk-3 applications.
gl: Incremente isto se as pulsacións se perden cando se insiren suxestións de palabras ou textos a inserir no Firefox ou noutros aplicativos con Gtk-2. Non ten efecto nos aplicativos con Gtk-3.

en: Input Device
gl: Dispositivo de entrada

en: Input Options
gl: Opcións de entrada

en: Ins
gl: Insert

en: Insert word _separators
gl: Inserir _separadores de palabras

en: International character selection
gl: selección de caracteres internacionais

en: Italic
gl: Cursiva

en: Keep _aspect ratio
gl: Manter a proporción de _aspecto

en: Keep aspect ratio when resizing the window
gl: Manter a taxa de aspecto ao redimensionar a xanela

en: Key Behavior
gl: Comportamento das teclas

en: Key Labels
gl: Etiquetas das teclas

en: Key Style
gl: Estilo da tecla

en: Key-press Feedback
gl: Resposta ao premer unha tecla

en: Key-repeat
gl: Repetición de tecla

en: Key-stroke Generation
gl: Xeración de pulsacións de teclado

en: Key-stroke generator
gl: Xerador de pulsacións de teclado

en: Keyboard
gl: Teclado

en: Keyboard Scanning
gl: Exploración do teclado

en: Keyboard layout with Greek literals, arrows and more, for math and physics education on an interactive Whiteboard.
gl: Disposición de teclado cos literais gregos, frechas e demais, para ensino de matemáticas e física nun encerado interactivo.

en: Keyboard layout with Greek literals, arrows and more, for math and physics education on an interactive Whiteboard.
    This layout places all keys on a single, very wide layer.
gl: Disposición de teclado cos literais gregos, frechas e demais, para ensino de matemáticas e física nun encerado interactivo.
    Esta disposición coloca todas as teclas nunha capa única e moi ampla.

en: Keys
gl: Teclas

en: Kissing face with closed eyes
gl: Cara bicando cos ollos pechados

en: Label Override
gl: Modificación de etiqueta

[ctx: Label of about layout button on preferences page Layout.]
en: _About
gl: _Sobre

[ctx: Label of add snippet button on preferences page Snippets.]
en: _Add
gl: Eng_adir

[ctx: Label of customize theme button on preferences page Theme.]
en: C_ustomize theme
gl: P_ersonalizar tema

[ctx: Label of delete layout button on preferences page Layout.]
en: _Delete
gl: _Eliminar

[ctx: Label of delete theme button on preferences page Theme.]
en: _Delete
gl: _Eliminar

[ctx: Label of keyboard scanning settings button on preferences page Universal Access.]
en: Sc_anner Settings
gl: _Preferencias do escáner

[ctx: Label of new layout button on preferences page Layout.]
en: _New
gl: _Novo

[ctx: Label of new theme button on preferences page Theme.]
en: _New
gl: _Novo

[ctx: Label of open folder button on preferences page Layout.]
en: _Open layouts folder
gl: _Abrir o cartafol de disposicións

[ctx: Label of remove snippet button on preferences page Snippets.]
en: _Remove
gl: _Eliminar

[ctx: Label of settings button on preferences page Window.]
en: _Settings
gl: Axu_stes

[ctx: Label of the close button of the docking settings dialog.]
en: _Close
gl: Pe_char

[ctx: Label of the close button of the scanner settings dialog.]
en: _Close
gl: Pe_char

[ctx: Label of the close button of the theme settings dialog.]
en: _Close
gl: Pe_char

[ctx: Label of the main close button of the preferences dialog.]
en: _Close
gl: Pe_char

[ctx: Label of the revert button of the theme settings dialog.]
en: _Revert
gl: _Reverter

en: Labels
gl: Etiquetas

en: Last quarter moon
gl: Cuarto minguante

en: Latch only
gl: Só acoplar

en: Latch, double-click to lock
gl: Acoplar, despois dobre clic para bloquear

en: Latch, then lock
gl: Acoplar e despois bloquear

en: Layout
gl: Disposición

en: Layout file ({}) or name
gl: Ficheiro de disposición ({}) ou nome

en: Learning
gl: Aprendendo

en: Left
gl: Esquerda

en: Light Direction
gl: Dirección da luz

en: Loading legacy color scheme format '{old_format}', please consider upgrading to current format '{new_format}': '{filename}'
gl: Cargando o esquema de cor antigo «{old_format}», considere actualizarse ao formato actual «{new_format}»: «{filename}»

en: Loading legacy layout, format '{}'. Please consider upgrading to current format '{}'
gl: Cargando o deseño herdado, formato '{}'. Recoméndase a anovación ao formato actual '{}'.

en: Loading system defaults from {filename}
gl: Cargar valores predeterminados do sistema en {filename}

en: Loading theme from '{}'
gl: Cargando o tema de «{}»

en: Lock only
gl: Só bloquear

en: Looking for system defaults in {paths}
gl: Buscar valores predeterminados do sistema en {paths}

en: Main keyboard
gl: Teclado principal

en: Male sign
gl: Signo masculino

en: Medium size desktop keyboard
gl: Tecaldo de escritorio con tamaño medio

en: Menu
gl: Menú

en: Middle click
gl: Clic central

en: Migrating user directory '{}' to '{}'.
gl: Migrando usuarios do cartafol «{}» a «{}».

en: Mobile keyboard for small screens
gl: Teclado de móbil para pantallas pequenas

en: Modifier _behavior:
gl: _Comportamento dos modificadores:

en: Modifier auto-release delay in seconds:
gl: Retraso en segundos da liberación automática do modificador:

en: More suggestions
gl: Máis suxestións

en: Move Onboard
gl: Mover Onboard

en: Move keyboard
gl: Mover teclado

en: Movement only
gl: Só ao movemento

en: Must be an integer number
gl: Debe ser un número enteiro

en: Name
gl: Nome

en: Neutral face
gl: Cara neutra

en: New Input Device
gl: Dispositivo de entrada novo

en: New snippet
gl: Novo texto a inserir

en: Nm&#10;Lk
gl: Bloq&#10;Núm

en: No system defaults found.
gl: Non foi posíbel atopar os valores predeterminados do sistema.

en: None
gl: NIngún

en: Number block and function keys
gl: Bloqueo numérico e teclas de función

en: Number block and snippets
gl: Bloqueo numérico e minitextos

en: Onboard Preferences
gl: Preferencias de Onboard

en: Onboard Settings
gl: Configuración de Onboard

en: Onboard has detected a new input device
gl: Onboard detectou un dispositivo de entrada novo

en: Onboard is configured to appear with the dialog to unlock the screen; for example to dismiss the password-protected screensaver.
    
    However the system is not configured anymore to use Onboard to unlock the screen. A possible reason can be that another application configured the system to use something else.
    
    Would you like to reconfigure the system to show Onboard when unlocking the screen?
gl: Onboard está configurado para aparecer co cuadro de diálogo para desbloquear a pantalla, por exemplo, para pechar o protector de pantalla protexido por contrasinal. 
    Porén, o sistema xa non está configurado para empregar Onboard para desbloquear a pantalla. Unha posíbel razón pode ser que outro aplicativo configurara o sistema para usar outra cousa. 
    Desxa voltar a configurar o sistema para mostrar Onboard cando se queira desbloquear a pantalla?

en: Onboard is configured to appear with the dialog to unlock the screen; for example to dismiss the password-protected screensaver.
    
    However this function is disabled in the system.
    
    Would you like to activate it?
gl: onBoard está configurado para aparecer coa caixa de diálogo para desbloquear a pantalla, por exemplo, para quitar o protector de pantalla protexido con contrasinal.
    
    Mais esta función está desactivada no sistema.
    
    Gustaríalle volver activala?

en: Onboard on-screen keyboard
gl: Teclado na pantalla de Onboard

en: Onboard onscreen keyboard
gl: Teclado na pantalla de Onboard

en: Onboard onscreen keyboard settings
gl: Configuración do teclado na pantalla de Onboard

en: Once hidden by a physical key-press, auto-show is paused. Select the pause duration here.
gl: Unha vez oculta pola pulsación dunha tecla física, a exposición automática detense. Seleccione aquí a duración da pausa.

en: Options
gl: Opcións

en: Other _Languages
gl: _Outros idiomas

en: Override auto-detection and manually select quirks
    QUIRKS={metacity|compiz|mutter}
gl: Omitir a autodetección e seleccionar manualmente o quirks
    QUIRKS={metacity|compiz|mutter}

en: Pause
gl: Pausa

en: Pause learning
gl: Deter a aprendizaxe

en: Peace symbol
gl: Símbolo da paz

en: Persevering face
gl: Cara perseverante

en: Pg&#10;Dn
gl: Av&#10;Páx

en: Pg&#10;Up
gl: Re&#10;Pág

en: Play click sound on keypress.
gl: Reproducir un son ao premer unha tecla.

en: Play sound
gl: Reproducir son

en: Pouting face
gl: Cara enfurruñada

en: Preferences
gl: Preferencias

en: Press a button...
gl: Prema un botón...

en: Press a key...
gl: Prema unha tecla...

en: Primary Monitor
gl: Monitor primario

en: Prnt
gl: Impr Pant

en: Profiles
gl: Perfís

en: Progress the highlight only while the switch is held down.
gl: Só se sinala o progreso mentres se manteña premido o interruptor.

en: Push button
gl: Premer o botón

en: Quit
gl: Saír

en: Quit Keyboard
gl: Saír do teclado

en: Quit Onboard
gl: Saír do Onboard

en: R_oundness:
gl: Re_dondeado

en: Radioactive sign
gl: Signo radioactivo

en: Remember new words, their recency and frequency to improve the suggestions over time.
gl: Lembrar as palabras novas, o seu uso recente e a súa frecuencia co fin de mellorar as suxestións.

en: Remember nothing
gl: Non lembrar nada

en: Remember what Onboard theme was last used for every system theme.
gl: Recorde que o tema OnBoard foi o último usado por cada tema do sistema.

en: Remove '{}' everywhere.
gl: Eliminar «{}» en todos os sitios.

en: Remove '{}' only where it occures after '{}'.
gl: Eliminar «{}» só cando vai despois de «{}».

en: Remove '{}' only where it occures after numbers.
gl: Eliminar «{}» despois dun número.

en: Remove '{}' only where it occures at sentence begin.
gl: Eliminar «{}» só no comezo de frase.

en: Remove '{}' only where it occures at text begin.
gl: Eliminar «{}» só no comezo do texto.

en: Remove word suggestion
gl: Eliminar suxestións de palabras

en: Reset selected theme to Onboard defaults?
gl: Desexa restabelecer o tema seleccionado cos predeterminados de Onboard?

en: Resize Protection
gl: Redimensionar protección

en: Return
gl: Intro

en: Right
gl: Dereita

en: Right click
gl: Clic dereito

en: S_ize:
gl: T_amaño:

en: S_nippet:
gl: Formato:

en: Sc_an cycles:
gl: Ciclos de es_caneo:

en: Scanner Settings
gl: Axustes do escáner

en: Scroll
gl: Desprazamento

en: Seconds of inactivity until active modifiers and layer keys are released. 0 to disable.
gl: Segundos de inactividade até que as teclas modificadoras activas e de disposicións se liberan. 0 para desactivar.

en: Select a scanning _profile:
gl: Seleccione un _perfil de escaneo:

en: Set _transparency to
gl: Estabelecer _transparencia a

en: Set and Settings
gl: Axuste e configuración

en: Settings
gl: Axustes

en: Shadow
gl: Sombra

en: Show Onboard when the dialog to unlock the screen appears; this way Onboard can be used for example to enter the password to dismiss the screensaver when it is set to ask for it.
gl: Mostrar Onboard cando apareza o diálogo para desbloquear a pantalla; así Onboard pode usarse, por exemplo para introducir o contrasinal de desactivación do protector de pantalla se está activado.

en: Show Onboard when there is a recognized text window in focus. Requires Gnome Accessibility.
gl: Mostrar OnBoard cando hai unha xanela de texto recoñecíbel no foco. Require a accesibilidade de GNOME.

en: Show _suggestions
gl: Mostrar _suxestións

en: Show _tooltips
gl: Mostrar _suxestións

en: Show a button for language selection.
gl: Mostrar un botón para seleccionar o idioma

en: Show a floating icon on the desktop when Onboard is hidden. A click on the icon makes Onboard reappear.
gl: Mostrar unha icona flotante no escritorio cando Onboard está oculto. Ao premer a icona Onboard mostrarase.

en: Show always on visible _workspace
gl: Mostrar sempre na _área de traballo visíbel

en: Show button to pause learning
gl: Mostrar un botón para deter a aprendizaxe

en: Show characters reachable with or without the shift key.
gl: Mostrar os caracteres accesíbeis con ou sen a tecla de maiúsculas.

en: Show floating _icon when Onboard is hidden
gl: Mostrar unha _icona flotante cando Onboard está oculto

en: Show label popups
gl: Mostrar etiquetas emerxentes

en: Show label popups above pressed keys.
gl: Mostrar etiquetas emerxentes sobre as teclas premidas

en: Show lan_guage switcher
gl: Mostrar o selector de idi_omas

en: Show secondary labels
gl: Mostrar etiquetas secundarias

en: Show spelling suggestions
gl: Mostrar suxestións ortográficas

en: Show the desktop through the gaps between keys.
gl: Mostrar o escritorio entre os espazos das teclas.

en: Show the status item. A click on that icon hides or shows Onboard.
gl: Mostrar o elemento de estado. Ao premer sobre esta icona, Onboard móstrase ou ocúltase.

en: Show tooltips for the keyboard&apos;s buttons.
gl: Mostrar as suxestións para os botóns do teclado.

en: Show tooltips for the keyboard's buttons.
gl: Mostrar as suxestións para os botóns do teclado.

en: Show when _unlocking the screen
gl: Mostrar c_ando se desbloquea a pantalla

en: Show window _decoration
gl: Mostrar as _decoracións das xanelas

en: Show window caption and frame.
gl: Mostrar lenda e cadro da xanela.

en: Show/Hide options
gl: Mostrar/Ocultar opcións

en: Shrink the available space for maximized windows.
gl: Reducir o espazo dispoñíbel para as xanelas maximizadas.

en: Shrink workarea
gl: Reducir a área de trabalho

en: Silently fail to start in the given desktop environments. DESKTOPS is a comma-separated list of XDG desktop names, e.g. GNOME for GNOME Shell.
gl: Fallo silencioso do escritorio dado ao iniciar. ESCRITORIOS é unha lista separada por comas de nomes de escritorios: i.e. GNOME para GNOME Shell.

en: Skull and crossbones
gl: Caveira e tibias cruzadas

en: Smiling face
gl: Cara sorrinte

en: Smiling face with halo
gl: Cara sorrinte con halo

en: Smiling face with heart-shaped eyes
gl: Cara sorrinte con corazóns por ollos

en: Smiling face with horns
gl: Cara sorrinte con cornos

en: Smiling face with open mouth and smiling eyes
gl: Cara coa boca aberta e ollos sorrintes

en: Smiling face with smiling eyes
gl: Cara sorrinte con ollos sorrintes

en: Smiling face with sunglasses
gl: Cara sorrinte con lentes de sol

en: Smirking face
gl: Cara de suficiencia

en: Snippet %d is already in use.
gl: O texto %d xa está en uso.

en: Snippet Text
gl: Texto a inserir

en: Snippet {}
gl: Texto a inserir {}

en: Snippets
gl: Textos a inserir

en: Snippets are pieces of text which are entered when the corresponding button in Onboard is pressed.
gl: Os «textos a inserir» son anacos de texto que se introducen cando se preme no botón correspondente de OnBoard.

en: Space
gl: Espazo

en: Space efficient desktop keyboard
gl: Teclado de escritorio co espazo optimizado

en: Special Characters
gl: Caracteres especiais

en: Special characters for interactive whiteboards
gl: Caracteres especiais para encerados interactivos

en: Special characters for interactive whiteboards, wide
gl: Caracteres especiais para encerados interactivos, largos

en: Spell-check backend:
gl: Motor da comprobación ortográfica:

en: Spelling suggestion
gl: Suxestión ortográfica

en: Start Onboard _hidden
gl: Iniciar Onboard _oculto

en: Start Onboard hidden.
gl: Iniciar Onboard oculto.

en: Start in XEmbed mode, e.g. for gnome-screensaver
gl: Iniciar en modo XEmbed, p.ex. para gnome-screensaver

en: Stay hidden:
gl: Permanecer ocultos:

en: Step
gl: Paso

en: Step _only during switch down
gl: Pas_o só durante o apagado

en: Step scan for 2 switches
gl: Escaneo de paso para 2 conmutadores

en: Sub-, Superscripts; Fractions
gl: Sub-, Superíndices; Fraccións

en: Swap the scan actions after every key activation. The Step action will become the Activate action and vice versa.
gl: Cambiar as accións de análise despois de cada activación de tecla. A acción de Paso será a acción de Activar e viceversa.

en: System defaults: Invalid enum value for key '{}' in section '{}': {}
gl: Valores predeterminados do sistema: enumeración incorrecta para a chave «{}» na sección «{}»: {}

en: System defaults: Invalid value for key '{}' in section '{}'
      {}
gl: Por defecto no sistema: Valor nulo para a chave '{}' na sección '{}'
      {}

en: System defaults: Unknown key '{}' in section '{}'
gl: Predeterminado no sistema: Chave descoñecida '{}' na sección '{}'

en: System settings not found ({}): {}
gl: Non se atoparon as configuracións do sistema ({}): {}

en: Tab
gl: Lapela

en: The number of keys the scanner steps back before moving forward again.
gl: Número de teclas que  o escáner retrocede antes de avanzar de novo.

en: The number of times the scanner cycles through the entire keyboard before it stops.
gl: Número de veces que o escáner percorre todo o teclado antes de deterse.

en: The selected device should not control the system mouse cursor or the keyboard caret.
gl: O dispositivo seleccionado non debería controlar o cursor do rato do sistema ou o cursor do teclado.

en: The spell check engine to use.
gl: Motor de comprobación ortográfica que se usará.

en: The time the scanner rests on a key  while moving backwards. (in seconds)
gl: Tempo que os escáner descansa nunha tecla mentres retrocede (en segundos).

en: The time the scanner rests on a key  while progressing forward. (in seconds)
gl: Tempo que o escáner descansa nunha tecla mentres avanza (en segundos).

en: The time the scanner rests on a key or group before moving to the next. (in seconds)
gl: O tempo que permanece o escáner nunha tecla ou grupo antes de moverse ao seguinte. (en segundos)

en: Theme
gl: Tema

en: Theme file (.theme) or name
gl: Ficheiro do tema (.theme) ou nome

en: This theme file already exists.
    '{filename}'
    
    Overwrite it?
gl: Este ficheiro de tema xa existe.
    «{filename}»
    
    Desexa sobreescribilo?

en: This will only affect learned suggestions.
gl: Só afectará ás suxestións aprendidas.

en: Time in seconds before a click is triggered.
gl: Tempo en segundos antes de disparar unha pulsación.

en: Tired face
gl: Cara cansa

en: Toggle click helpers
gl: Axudantes de cambio de clic

en: Top
gl: Arriba

en: Transparency
gl: Transparencia

en: Transparency of the keyboard background
gl: Transparencia do fondo do teclado

en: Transparency of the whole keyboard window. Requires compositing.
gl: Transparencia da xanela do teclado. Precisa composición.

en: Transparency when the pointer leaves the keyboard. Requires compositing.
gl: Transparencia cando o cursor sae do teclado. Necesita composición.

en: Try harder to keep Onboard above anything on-screen.
gl: Tentar que Onboard permaneza no primeiro plano da pantalla.

en: Typing Assistance
gl: Asistencia de escritura

en: Ubuntu Logo
gl: Logotipo de Ubuntu

en: Umbrella
gl: Parasol

en: Unable to read theme '{}'
gl: Non é posíbel ler o tema «{}»

en: Unamused face
gl: Cara aburrida

en: Universal Access
gl: Acceso universal

en: Up
gl: Arriba

en: Use device
gl: Usar dispositivo

en: Victory hand
gl: Signo da vitoria

en: Weary face
gl: Cara esgotada

en: When Inactive
gl: Cando estea inactivo

en: While  learning is paused:
gl: Mentres a aprendizaxe está detida:

en: White club suit
gl: Pau de trevo branco

en: White diamond suit
gl: Pau de diamantes branco

en: White heart suit
gl: Pau de corazóns branco

en: White spade suit
gl: Pau de picas branco

en: White star
gl: Estrela branca

en: White sun with rays
gl: Sol branco con raios

en: White telephone
gl: Teléfono branco

en: Wind_ow:
gl: _Xanela:

en: Window
gl: Xanela

en: Window options
gl: Opcións das xanelas

en: Window size, widthxheight
gl: Tamaño da xanela, anchoxalto

en: Window x position
gl: Posición x da xanela

en: Window y position
gl: Posición y da xanela

en: Winking face
gl: Cara chiscando o ollo

en: Word Suggestions
gl: Suxestións de palabras

en: Words typed while this button is pressed won't be remembered.
gl: As palabras escritas mentres este botón esetea premido non se lembrarán.

en: Writing hand
gl: Man escribindo

en: Yin yang
gl: Yin e Yan

en: _Alternate switch actions
gl: _Alternar accións de cambio

en: _Angle:
gl: _Ángulo:

en: _Attributes:
gl: _Atributos:

en: _Auto-show when editing text
gl: Mostrar _automaticamente ao editar texto

en: _Background:
gl: _Fondo

en: _Backtrack interval:
gl: Intervalo de _retroceso:

en: _Border:
gl: _Bordo:

en: _Button label:
gl: Etiqueta do _botón:

en: _Cancel
gl: _Cancelar

en: _Delay:
gl: _Atraso:

en: _Delete
gl: _Eliminar

en: _Font:
gl: _Tipo de letra:

en: _Force window to top
gl: _Forzar a xanela a estar en primeiro plano

en: _Forward interval:
gl: Intervalo _adiante:

en: _Hide Onboard
gl: _Agovar Onboard

en: _Input event source:
gl: Orixe do evento de _entrada:

en: _Key:
gl: _Tecla:

en: _Learn from typed text
gl: _Aprender dos textos escritos

en: _Long press action:
gl: Acción da pulsación _longa:

en: _Motion threshold:
gl: Límite de _movemento:

en: _No background
gl: _Sen fondo

en: _Preferences
gl: _Preferencias

en: _Quit
gl: _Sair

en: _Remove suggestion…
gl: _Eliminar suxestións...

en: _Reset
gl: _Restabelecer

en: _Save snippet
gl: _Gardar o texto a inserir

en: _Select an input device:
gl: _Seleccione un dispositivo de entrada:

en: _Show Onboard
gl: _Mostrar Onboard

en: _Show status icon
gl: _Mostrar a icona de estado

en: _Step interval:
gl: Intervalo de pa_so:

en: _Strength:
gl: _Forza:

en: _Style:
gl: E_stilo:

en: _Super key:
gl: Tecla _super

en: _Touch input:
gl: Entrada _táctil:

en: _Use this device only for scanning
gl: _Usar este dispositivo só para explorar

en: after
gl: despois

en: color scheme '{filename}' does not exist
gl: O esquema de cores «{filename}» non existe

en: copy_layouts failed, unsupported layout format '{}'.
gl: copy_layouts fallou, formato de disposición non admitido '{}'.

en: copying layout '{}' to '{}'
gl: copiando disposición '{}' a '{}'

en: copying svg file '{}' to '{}'
gl: copiando ficheiro svg '{}' a '{}'

en: failed to create directory '{}': {}
gl: produciuse un fallo ao crear o cartafol '{}': {}

en: failed to find {description} '{filename}'
gl: produciuse un fallo ao buscar {description} '{filename}'

en: failed to migrate user directory.
gl: produciuse un fallo ao migrar o cartafol do usuario.

en: forever
gl: para sempre

en: gsettings schema for '{}' is not installed
gl: o esquema de gsettings para «{}» non está instalado

en: layout '{filename}' does not exist
gl: o deseño «{filename}» non existe

en: multi-touch
gl: multi-toque

en: never
gl: nunca

en: no window transparency available; screen doesn't support alpha channels
gl: a transparencia da xanela non está dispoñíbel; a pantalla non admite canles alpha

en: none
gl: nada

en: seconds
gl: segundos

en: single-touch
gl: toque único

en: theme '{filename}' does not exist
gl: O tema «{filename}» non existe

en: unable to locate '{filename}', loading default {description} instead
gl: non foi posíbel localizar «{filename}», cargando {description} predeterminada no lugar

en: {description} '{filename}' not found yet, retrying in default paths
gl: {description} «{filename}» aínda non atopada, tentando de novo nas rutas predeterminadas

en: {description} '{filename}' not found yet, searching in paths {paths}
gl: {description} «{filename}» aínda non se atopou, buscando nas rutas {paths}

en: {description} '{filepath}' found.
gl: {description} «{filepath}» atopada.
