webkit HEAD - en to gl translation catalogue (572 entries)

en:  files
gl:  ficheiros

en: (None)
gl: (ningún)

en: A bitmask representing the state of the modifier keys
gl: A máscara de bits representa o estado das teclas modificadoras

en: Allow modal dialogs
gl: Permitir diálogos modais

en: Alternate Title
gl: Título alternativo

en: An associated WebKitWebSettings instance
gl: Unha instancia de WebKitWebSettings asociada

en: An estimate of the percent completion for a document load
gl: O porcentaxe de completado estimado para a carga do documento

en: An exception was raised in JavaScript
gl: Lanzouse unha excepción en JavaScript

en: Attached Height
gl: Altura anexada

en: Auto Load Images
gl: Cargar imaxes automáticamente

en: Auto Resize Window
gl: Autoredimentsionar a xanela

en: Auto Shrink Images
gl: Recortar imaxes automaticamente

en: Auto load images
gl: Cargar imaxes automaticamente

en: Automatically resize the toplevel window when a page requests it
gl: Redimensionar automaticamente a xanela de nivel superior cando a páxina o solicite

en: Automatically shrink standalone images to fit.
gl: Recorta de forma automática as imaxes para que se axusten.

en: Available Height
gl: Alto dispoñíbel

en: Available Width
gl: Ancho dispoñíbel

en: Button
gl: Botón

en: Cannot determine destination URI for download with suggested filename %s
gl: Non é posíbel determinar o URI de destino para a descarga co nome de ficheiro %s suxerido

en: Check Spelling While _Typing
gl: Comprobar ortografía ao _escribir

en: Check _Grammar With Spelling
gl: Comprobar _gramática ao escribir

en: Choose File
gl: Seleccionar ficheiro

en: Choose Files
gl: Seleccionar ficheiros

[ctx: Closed Captions]
en: Menu section heading for closed captions
gl: Cabeceira da sección de menú para as lendas pechadas

en: Comma separated list of languages to use for spell checking
gl: Lista de separada por comas das linguaxes a usar na comprobación ortográfica

en: Content Length
gl: Lonxitude do contido

en: Content with the specified MIME type cannot be shown
gl: Non é posíbel mostrar o contido co tipo MIME especificado

en: Context
gl: Contexto

en: Cop_y Audio Link Location
gl: Copiar a loc_alización da ligazón do audio

en: Cop_y Image
gl: Co_piar imaxe

en: Cop_y Video Link Location
gl: Cop_iar a localización da ligazón do vídeo

en: Copy Image _Address
gl: Copiar _enderezo da imaxe

en: Copy Link Loc_ation
gl: Copiar a loc_alización da ligazón

en: Copy target list
gl: Copiar lista de destinos

en: Current Size
gl: Tamaño actual

en: Cursive Font Family
gl: Familia de tipo de fonte cursiva

en: Cursive font family
gl: Familia do tipo de fonte cursiva

en: Custom Encoding
gl: Codificación personalizada

en: Default Encoding
gl: Codificación predefinida

en: Default Font Family
gl: Familia de tipo de fonte predefinida

en: Default Font Size
gl: Tamaño do tipo de fonte predefinido

en: Default Monospace Font Size
gl: Tamaño predefinido do tipo de fonte monoespaciado

en: Default charset
gl: Conxunto de caracteres por omisión

en: Default font family
gl: Familia do tipo de fonte predefinida

en: Default font size
gl: Tamaño do tipo de letra predefinido

en: Default monospace font size
gl: Tamaño predefinido do tipo de letra monoespaciado

en: Desktop Width
gl: Ancho do escritorio

en: Destination
gl: Destino

en: Destination URI
gl: URI de destino

en: Details
gl: Detalles

en: Determines the current policy for the horizontal scrollbar of the frame.
gl: Determina a normativa actual para a barra de desprazamento horizontal para o marco.

en: Determines the current policy for the vertical scrollbar of the frame.
gl: Determina a normativa actual para a barra de desprazamento vertical para o marco.

en: Determines the current progress of the download
gl: Determina o progreso actual da descarga

en: Determines the current status of the download
gl: Determina o estado actual da descarga

en: Determines whether or not the attributes are valid, and can be used.
gl: Determina se os atributos son válidos, e poden usarse.

en: Determines whether or not the user can zoom in and out.
gl: Determina se o usuario pode acercar ou afastar o zoom.

en: Device DPI
gl: DPI do dispositivo

en: Device Height
gl: Alto do dispositivo

en: Device Pixel Ratio
gl: Ratio de píxeles do dispositivo

en: Device Width
gl: Ancho do dispositivo

en: Display Name
gl: Nome en pantalla

en: Download _Audio
gl: Descargar _audio

en: Download _Video
gl: Descargar _vídeo

en: Draw compositing indicators
gl: Debuxar indicadores de composición

en: Editable
gl: Editábel

en: Editing behavior
gl: Comportamento de edición

en: Enable Caret Browsing
gl: Activar a navegación cos cursores

en: Enable DNS prefetching
gl: Activar preconsulta de DNS

en: Enable DOM paste
gl: Activar o pegado de DOM

en: Enable Default Context Menu
gl: Activar o menú contextual predefinido

en: Enable Developer Extras
gl: Activar extras do desenvolvedor

en: Enable Frame Flattening
gl: Activar o marco de aplanamento

en: Enable Fullscreen
gl: Activar pantalla completa

en: Enable HTML5 Database
gl: Activar a base de datos de HTML5

en: Enable HTML5 Local Storage
gl: Activar o almacenamento local de HTML5

en: Enable HTML5 database
gl: Activar base de datos de HTML5

en: Enable HTML5 local storage
gl: Activar o almacenamento local de HTML5

en: Enable Hyperlink Auditing
gl: Activar a auditoría de hiperligazóns

en: Enable Java
gl: Activar Java

en: Enable Java Applet
gl: Activar os Applet de Java

en: Enable JavaScript
gl: Activar JavaScript

en: Enable JavaScript profiling
gl: Activar o perfilado de JavaScript

en: Enable JavaScript.
gl: Activar JavaScript.

en: Enable Media Stream
gl: Activar Media Stream

en: Enable Plugins
gl: Activar complementos

en: Enable Private Browsing
gl: Activar a navegación privada

en: Enable Scripts
gl: Activar scripts

en: Enable Site Specific Quirks
gl: Activar as solucións específicas dun sitio

en: Enable Spatial Navigation
gl: Activar navegación espacial

en: Enable Spell Checking
gl: Activar a corrección ortográfica

en: Enable Timeline profiling
gl: Activar o perfilado da Liña de tempo

en: Enable WebAudio
gl: Activar WebAudio

en: Enable WebGL
gl: Activar WebGL

en: Enable XSS Auditor
gl: Activar o auditor de XSS

en: Enable XSS auditor
gl: Activar auditor de XSS

en: Enable accelerated 2D canvas
gl: Activar os canvas 2D acelerados

en: Enable accelerated compositing
gl: Activar a composición acelerada

en: Enable developer extras
gl: Activar extras para desenvolvedores

en: Enable display of insecure content
gl: Activar visualización de contido non seguro

en: Enable embedded plugin objects.
gl: Activar os obxectos de complementos incrustados.

en: Enable embedded scripting languages.
gl: Activa as linguaxes de scripting incrustadas.

en: Enable frame flattening
gl: Activar marco de aplanamento

en: Enable hyperlink auditing
gl: Activar auditoría de hiperligazóns

en: Enable offline web application cache
gl: Activar a caché de aplicativo web fóra de liña

en: Enable page cache
gl: Activar a caché de páxina

en: Enable plugins
gl: Activar engadidos

en: Enable private browsing
gl: Activar navegación privada

en: Enable resizable text areas
gl: Activar as areas de texto redimensionábeis

en: Enable running of insecure content
gl: Activar a execución de contido inseguro

en: Enable smooth scrolling
gl: Activar desprazamento suave

en: Enable tabs to links
gl: Activar lapelas a ligazóns

en: Enable universal access from file URIs
gl: Activar o acceso universal para os URIs de ficheiro

en: Enabled
gl: Activado

en: Enables private browsing mode
gl: Activa o modo privado de navegación

en: Enables special extensions that help developers
gl: Activa as extensións especiais que axudan aos desenvolvedores

en: Enables spell checking while typing
gl: Comprobar ortografía ao escribir

en: Enables the handling of right-clicks for the creation of the default context menu
gl: Activa a xestión dos clic dereitos para a creación do menú contextual predefinido

en: Enables the site-specific compatibility workarounds
gl: Activa os arranxos de compatibilidade específicos dun sitio

en: Encoding
gl: Codificación

en: Enforce 96 DPI
gl: Forzar 96 DPI.

en: Enforce a resolution of 96 DPI
gl: Forzar unha resolución de 96 DPI

en: Estimated Load Progress
gl: Progreso de carga estimado

en: Estimated Progress
gl: Progreso estimado

en: Exit fullscreen mode
gl: saír do modo a pantalla completa

en: Expected Size
gl: Tamaño agardado

en: Fantasy Font Family
gl: Familia de tipo de fonte Fantasy

en: Fantasy font family
gl: Familia do tipo de fonte Fantasy

en: Favicons database not initialized yet
gl: A base de datos de Favicons non está inicializada aínda

en: File does not exist
gl: O ficheiro non existe

en: Filename
gl: Nome do ficheiro

en: Flags indicating the kind of target that received the event.
gl: Opcións que indican o tipo de obxectivo que recibe o evento.

en: Flags with the context of the WebKitHitTestResult
gl: Bandeiras co contido do WebKitHitTestResult

en: Frame Name
gl: Nome do marco

en: Frame load was interrupted
gl: A carga do marco foi interrompida

en: Frame name
gl: Nome do marco

en: Full content zoom
gl: Zoom de contido completo

en: Fullscreen
gl: Pantalla completa

en: Geometry
gl: Xeometría

en: Height
gl: Altura

en: Horizontal Scrollbar Policy
gl: Normativa da barra de desprazamento horizontal

en: Host
gl: Servidor

en: Icon URI
gl: URI da icona

en: Ignore _Grammar
gl: Ignorar _gramática

en: Image URI
gl: URI da imaxe

en: Initial Scale Factor
gl: Factor de escala inicial

en: Inner node
gl: Nodo interior

en: Input _Methods
gl: _Métodos de entrada

en: Inspect _Element
gl: Inspeccionar _elemento

en: Inspected URI
gl: URI inspeccionada

en: Invalid page range
gl: Rango de páxinas non válido

en: JavaScript can access Clipboard
gl: Javascript pode acceder ao portapapeis

en: JavaScript can access clipboard
gl: Javascript pode acceder ao portapapeis

en: JavaScript can open windows automatically
gl: JavaScript pode abrir xanelas automáticamente

en: LRE Left-to-right _embedding
gl: In_crustamento de esquerda-a-dereita [LRE]

en: LRM _Left-to-right mark
gl: Marca de _esquerda-a-derita [LRM]

en: LRO Left-to-right _override
gl: _Prevalencia de esquerda-a-dereita [LRO]

en: Languages to use for spell checking
gl: Idiomas a usar na corrección ortográfica

en: Last visited Time
gl: Tempo da última visita

en: Link Label
gl: A etiqueta da ligazón

en: Link Title
gl: Título da ligazón

en: Link URI
gl: URI da ligazón

en: Live Broadcast
gl: Retransmisión en vivo

en: Load icons ignoring image load setting
gl: Cargar iconas ignorando as preferencias de cargado de imaxe

en: Load images automatically.
gl: Carga imaxes automaticamente.

en: Load request cancelled
gl: Solicitude de carga cancelada

en: Loading...
gl: Cargando...

en: Local Storage Database Path
gl: Ruta da base de datos Local Storage

en: Locationbar Visible
gl: Barra de localización visíbel

en: MIME Type
gl: Tipo MIME

en: MIME types
gl: Tipo MIME

en: MIME types filter
gl: Filtro dos tipos MIME

en: Main frame document title
gl: Título do documento do marco principal

en: Maximum Scale Factor
gl: Factor de escala máxima

en: Maximum matches count
gl: Contía das coincidencias máximas

en: Media URI
gl: URI do medio

en: Media playback requires user gesture
gl: A reprodución multimedia require xestos de usuario

[ctx: Menu item label for a closed captions track that has no other name]
en: No label
gl: Sen etiqueta

[ctx: Menu item label for the automatically chosen track]
en: Auto
gl: Automático

[ctx: Menu item label for the track that represents disabling closed captions]
en: Off
gl: Apagado

[ctx: Menu section heading for subtitles]
en: Subtitles
gl: Subtítulos

en: Menubar Visible
gl: Barra de menú visíbel

en: Message
gl: Mensaxe

en: Minimum Font Size
gl: Tamaño mínimo para o tipo de fonte

en: Minimum Logical Font Size
gl: O tamaño lóxico de fonte mínimo

en: Minimum Scale Factor
gl: Factor de escala mínimo

en: Minimum font size
gl: Tamaño mínimo para o tipo de letra

en: Missing Plug-in
gl: Falta o engadido

en: Modifier state
gl: Estado dos modificadores

en: Monospace Font Family
gl: Familia de tipo de fonte Monospace

en: Monospace font family
gl: Familia de tipo de fonte monoespaciado

en: Mouse button
gl: Botón do rato

en: Mouse event modifiers
gl: Modificadores de evento do rato

en: Name
gl: Nome

en: Navigation URI request
gl: Consulta da URI da navegación

en: Navigation type
gl: Tipo de navegación

en: Network Request
gl: Solicitude de rede

en: Network Response
gl: Resposta de rede

en: No Guesses Found
gl: Non se atoparon convidados

en: No recent searches
gl: Non hai buscas recentes

en: Not allowed to use restricted network port
gl: Non está permitido usar un porto de rede restrinxido

en: Open Link in New _Window
gl: Abrir a ligazón nunha nova _xanela

en: Open _Audio in New Window
gl: Abrir _son nunha nova xanela

en: Open _Frame in New Window
gl: Abrir _marco nunha nova xanela

en: Open _Image in New Window
gl: Abrir _imaxe nunha nova xanela

en: Open _Video in New Window
gl: Abrir _vídeo nunha nova xanela

en: Operation was cancelled
gl: Cancelouse a operación

en: Original URI
gl: URI orixinal

en: PDF _Pop directional formatting
gl: Formatadeo d_ireccional emerxente de PDF

en: Page %s does not have a favicon
gl: A páxina %s non ten un favicon

en: Page Setup
gl: Configuración de páxina

en: Password:
gl: Contrasinal:

en: Paste target list
gl: Pegar lista de destinos

en: Path
gl: Ruta

en: Pictograph font family
gl: Familia do tipo de letra Pictograph

en: Play movie in fullscreen mode
gl: Reproducir o filme en pantalla completa

en: Plug-in Failure
gl: Fallo do engadido

en: Plugin will handle load
gl: O engadido xestionará a carga

en: Port
gl: Porto

en: Print Backgrounds
gl: Imprimir fondos

en: Print Settings
gl: Opcións de impresión

en: Printer not found
gl: Impresora non atopada

en: Profile the WebCore instrumentation.
gl: Perfilar a instrumentación de WebCore.

en: Profile the executed JavaScript.
gl: Perfilar o JavaScript executado.

en: Progress
gl: Progreso

en: Protocol
gl: Protocolo

en: RLE Right-to-left e_mbedding
gl: Inc_rustamento de dereita-a-esquerda [RLE]

en: RLM _Right-to-left mark
gl: Marca de _dereita-a-esquerda [RLM]

en: RLO Right-to-left o_verride
gl: Pre_valencia de dereita-a-esquerda [RLO]

en: Reason
gl: Razón

en: Recent searches
gl: Buscas recentes

en: Reset
gl: Restabelecer

en: Resizable
gl: Redimensionábel

en: Resizable Text Areas
gl: Áreas de texto retamañábeis

en: Respect Image Orientation
gl: Respectar orientación da imaxe

en: Response
gl: Resposta

en: Response URI request
gl: Resposta da consulta do URI

en: Returns the @web_view's document title
gl: Devolve o título do documento do @web_view

en: Returns the current URI of the contents displayed by the @web_view
gl: Devolve o URI actual dos contidos mostrados polo @web_view

en: Sa_ve Image As
gl: Gar_dar imaxe como

en: Sans Serif Font Family
gl: Familia de tipo de fonte Sans Serif

en: Sans-serif font family
gl: Familia de tipo de fonte Sans Serif

en: Scrollbars Visible
gl: Barras de desprazamento visíbeis

en: Search Options
gl: Opcións da busca

en: Search options to be used in the search operation
gl: As opcións da busca a usar na operación de busca

en: Search text
gl: Texto de busca

en: Security Origin
gl: Orixe de seguranza

en: Select File
gl: Seleccionar ficheiro

en: Select Files
gl: Seleccionar ficheiros

en: Select multiple files
gl: Seleccionar múltiples filtros

en: Selected files
gl: Ficheiros seleccionados

en: Serif Font Family
gl: Familia de tipo de fonte Serif

en: Serif font family
gl: Familia de tipo de fonte serifa

en: Server message:
gl: Mensaxe do servidor:

en: Settings
gl: Configuracións

en: Size
gl: Tamaño

en: Spelling and _Grammar
gl: Corrección ortográfica e _gramatical

en: Status
gl: Estado

en: Status Code
gl: Código de estado

en: Statusbar Visible
gl: Barra de estado visíbel

en: Submit
gl: Enviar

en: Suggested Filename
gl: Nome do ficheiro suxerido

en: Suggested filename
gl: Nome do ficheiro suxerido

en: Switch Video to _Fullscreen
gl: Trocar vídeo a _pantalla completa

en: Tab key cycles through elements
gl: A tecla de tabulación móvese ciclicamente a través dos elementos

en: Target frame
gl: Marco de destino

en: Text to search for in the view
gl: O texto a buscar na vista

en: The MIME type of the resource
gl: O tipo MIME do recurso

en: The MIME type of the response
gl: O tipo MIME da resposta

en: The SoupMessage that backs the request.
gl: O SoupMessage que devolve a resposta.

en: The SoupMessage that backs the response.
gl: O SoupMessage que devolve a resposta.

en: The URI for the favicon for the #WebKitWebView.
gl: O URI do favicon para o #WebKitWebView.

en: The URI for which the response was made.
gl: O URI para o cal se fixo a resposta.

en: The URI of a stylesheet that is applied to every page.
gl: O URI dunha folla de estilos que se aplica en cada páxina.

en: The URI of the history item
gl: O URI do elemento do historial

en: The URI of the image that is part of the target that received the event, if any.
gl: O URI da imaxe que é parte do obxectivo que recibe o evento, se o hai.

en: The URI of the media that is part of the target that received the event, if any.
gl: O URI do medio que é parte do obxectivo que recibe o evento, se o hai.

en: The URI of the resource
gl: O URI do recurso

en: The URI request that is associated with this navigation
gl: O consulta do URI que está asociado con esta navegación

en: The URI request that is associated with this policy decision
gl: A consulta do URI que está asociada con esta decisión da normativa

en: The URI response that is associated with this policy decision
gl: A resposta do URI que está asociada coa decisión da normativa

en: The URI that is currently being inspected
gl: O URI que está sendo inspeccionada actualmente

en: The URI that was requested as the target for the navigation
gl: O URI que foi solicitado como destino para a navegación

en: The URI to which the request will be made.
gl: O URI ao que se fará a a solicitude.

en: The URI to which the response will be made.
gl: O URI ao que se lle debe facer a resposta.

en: The URI to which the target that received the event points, if any.
gl: O URI ao que apunto o obxectivo que recibe o evento, se o hai.

en: The User-Agent string used by WebKitGtk
gl: A cadea User-Agent usada polo WebKitGtk

en: The Web View that renders the Web Inspector itself
gl: A visualización web que renderiza o propio Inspector web

en: The WebKitWebViewGroup of the view
gl: O WebKitWebViewGroup da vista

en: The WebView associated with this find controller
gl: A WebView asociada con este controlador de busca

en: The absolute filename of the Web Storage database
gl: O nome de ficheiro absoluto da base de datos Web Storage

en: The absolute path of the icon database folder
gl: A ruta absoluta ao cartafol da base de datos de iconas

en: The alternate title of the history item
gl: O título alternativo do elemento do historial

en: The associated WebKitViewportAttributes instance
gl: A instancia de WebKitViewportAttributes asociada

en: The associated WebKitWebInspector instance
gl: A instancia de WebKitWebInspector asociada

en: The behavior mode to use in editing mode
gl: O modo de comportamento no modo de edición

en: The button used to click
gl: O botón empregado para premer

en: The cumulative size of all web databases in the security origin
gl: O tamaño acumulado de tódolos enderezos web no orixe de seguranza

en: The current URI of the contents displayed by the frame
gl: O URI actual dos contidos mostrados no marco

en: The current active URI of the resource
gl: O URI activo actual do recurso

en: The current active URI of the view
gl: O URI activo actual da vista

en: The current size of the Web Database database
gl: O tamaño actual da base de datos Web Database

en: The custom encoding of the web view
gl: A codificación personalizada para a visualización web

en: The default Cursive font family used to display text.
gl: A familia de tipo de fonte cursiva empregado para mostrar texto.

en: The default Fantasy font family used to display text.
gl: A familia de tipo de fonte Fantasy empregado para mostrar texto.

en: The default Sans Serif font family used to display text.
gl: A familia de tipo de fonte Sans Serif empregado para mostrar texto.

en: The default Serif font family used to display text.
gl: A familia de tipo de fonte Serif empregado para mostrar texto.

en: The default encoding of the web view
gl: A codificación predefinida para a visualización web

en: The default encoding used to display text.
gl: A codificación predefinida empregada para mostrar o texto.

en: The default font family used to display monospace text.
gl: A familia de tipo de fonte predefinido empregado para mostrar texto.

en: The default font family used to display text.
gl: A familia de fonte predefinida para mostrar texto.

en: The default font size used to display monospace text.
gl: O tamaño predefinido de tipo de fonte para mostrar o texto monoespaciado

en: The default font size used to display text.
gl: O tamaño do tipo de fonte predefinido para mostrar o texto.

en: The default text charset used when interpreting content with unspecified charset.
gl: O conxunto de caracteres por omisión no texto ao interpretar contido cun conxunto de caracteres sen especificar

en: The destination URI where to save the file
gl: A URI de destino onde gardar o ficheiro

en: The device pixel ratio of the viewport.
gl: O ratio de píxeles do dispositivo do punto de vista.

en: The display name of the Web Storage database
gl: O nome en pantala da base de datos Web Storage

en: The document title of the frame
gl: O título do documento do marco

en: The expected content length of the response.
gl: A lonxitude esperada do contido da resposta.

en: The expected size of the Web Database database
gl: O tamaño agardado da base de datos Web Database

en: The favicon associated to the view, if any
gl: O favicon asociado á vista, se o hai

en: The filename suggested as default when saving
gl: O nome de ficheiro suxerido como predefinido ao gardar

en: The filter currently associated with the request
gl: O filtro asociado actualmente coa consulta

en: The font family to use as the default for content that does not specify a font.
gl: A familia do tipo de letra a usar como a predeterminada para o contido que non especifica un tipo de letra.

en: The font family used as the default for content using cursive font.
gl: A familia do tipo de letra a usar como a predeterminada para o contido que usa un tipo de letra cursiva.

en: The font family used as the default for content using fantasy font.
gl: A familia do tipo de letra a usar como a predeterminada para o contido que usa un tipo de letra fantasy.

en: The font family used as the default for content using monospace font.
gl: A familia do tipo de letra a usar como a predeterminada para o contido que usa un tipo de letra monoespaciado.

en: The font family used as the default for content using pictograph font.
gl: A familia do tipo de letra a usar como a predeterminada para o contido que usa un tipo de letra pictograph.

en: The font family used as the default for content using sans-serif font.
gl: A familia do tipo de letra a usar como a predeterminada para o contido que usa un tipo de letra sans-serif.

en: The font family used as the default for content using serif font.
gl: A familia do tipo de letra a usar como a predeterminada para o contido que usa un tipo de letra serif.

en: The frame name of the resource
gl: O nome do marco do recurso

en: The height of the screen.
gl: O alto da pantalla.

en: The height of the viewport.
gl: O alto do punto de vista.

en: The height of the visible area.
gl: O alto da área visíbel.

en: The height that the inspector view should have when it is attached
gl: A altura da vista do inspector que debería ter cando se anexa

en: The host of the security origin
gl: O servidor do orixe da seguranza

en: The image URI
gl: O URI da imaxe

en: The initial page setup for the print operation
gl: As configuración de páxina inicial para a operación de imprimir

en: The initial print settings for the print operation
gl: As opcións de impresión inicial para a operación de imprimir

en: The initial scale of the viewport.
gl: A escala inicial do punto de vista.

en: The inner DOM node associated with the hit test result.
gl: O nodo DOM interior asociado ao resultado de proba de impacto.

en: The length of the data already downloaded
gl: A lonxitude dos datos xa descargados

en: The level of zoom of the content
gl: O nivel de zoom do contido

en: The link URI
gl: URI da ligazón

en: The link label
gl: A etiqueta da ligazón

en: The link title
gl: O título da ligazón

en: The list of MIME types associated with the request
gl: A lista de tipos MIME asociados coa consulta

en: The list of selected files associated with the request
gl: A lista de ficheiros seleccionados asociada coa consulta

en: The list of targets this web view supports for clipboard copying
gl: A lista de destinos para os cales esta visualización web ten compatibilidade para copiar no portarretallos

en: The list of targets this web view supports for clipboard pasting
gl: A lista de destinos para os que esta visualización web ten compatibilidade para pegar no portarretallos

en: The local URI to where the download will be saved
gl: O URI onde se gardará a descarga

en: The maximum number of matches in a given text to report
gl: O número máximo de coincidencias nun texto fornecido a informar

en: The maximum scale of the viewport.
gl: A escala máxima do punto de vista.

en: The media URI
gl: O URI do multimedia

en: The minimum font size used to display text.
gl: Tamaño mínimo do tipo de fonte empregado para mostrar o texto.

en: The minimum logical font size used to display text.
gl: O tamaño lóxico de fonte mínimo a empregar para mostrar texto.

en: The minimum scale of the viewport.
gl: A escala mínima do punto de vista.

en: The modifiers active if this decision was triggered by a mouse event
gl: O modificador activo usado se esta decisión foi disparada por un evento do rato

en: The mouse button used if this decision was triggered by a mouse event
gl: O botón do rato usado se esta decisión foi disparada por un evento do rato

en: The name of the Web Database database
gl: O nome da base de datos Web Database

en: The name of the frame
gl: O nome do marco

en: The name of the new frame this navigation action targets
gl: O nome do novo marco ao que apunta a acción desta navegación

en: The network request for the URI that should be downloaded
gl: A solicitude de rede para o URI que debe descargarse

en: The network response for the URI that should be downloaded
gl: A resposta de rede do URI que debería ser descargado

en: The number of dots per inch of the screen.
gl: O número de puntos por polgada da pantalla.

en: The original URI of the history item
gl: O URI orixinal do elemento do historial

en: The path to where HTML5 Local Storage databases are stored.
gl: A ruta onde se almacenan as bases de datos Local Storage de HTML5.

en: The port of the security origin
gl: O porto do orixe da seguranza

en: The protocol of the security origin
gl: O protocolo do orixe de seguranza

en: The reason why this navigation is occurring
gl: A razón pola que esta navegación está ocorrendo

en: The response of the download
gl: A resposta da descarga

en: The response of the resource
gl: A resposta do recurso

en: The security origin of the database
gl: A orixe de seguranza da base de datos

en: The site %s:%i requests a username and password
gl: O sitio %s:%i solicitou un nome de usuario e contrasinal

en: The size and position of the window on the screen.
gl: O tamaño e posición da xanela na pantalla.

en: The status code of the response as returned by the server.
gl: O código de estado da resposta que devolveu o servidor.

en: The suggested filename for the URI response
gl: O nome de ficheiro suxerido pola resposta do URI.

en: The suggested filename for the response.
gl: O nome de ficheiro suxerido pola resposta.

en: The target frame for the navigation
gl: O marco de destino para a navegación

en: The text encoding name of the resource
gl: O nome da codificación de texto do recurso

en: The time at which the history item was last visited
gl: O tempo no cal o elemento do historial foi visitado a última vez

en: The title of the history item
gl: O título do elemento do historial

en: The total size of the file
gl: O tamaño total do ficheiro

en: The type of navigation triggering this decision
gl: O tipo de navegación que dispara esta decisión

en: The user agent string
gl: A cadea do axente de usuario

en: The value by which the zoom level is changed when zooming in or out.
gl: O valor polo cal o nivel de zoom se cambiará ao incrementar o zoom ou reducilo.

en: The view mode to display the web view contents
gl: O modo de visualización para mostrar os contidos da vista web

en: The web context for the view
gl: O contexto web para a vista

en: The web database quota of the security origin in bytes
gl: A cuota da base de datos web da orixe de seguranza en bytes

en: The web view that will be printed
gl: A vista web que se vai imprimir

en: The width of the screen.
gl: O ancho da pantalla.

en: The width of the viewport.
gl: O ancho do punto de vista.

en: The width of the visible area.
gl: O ancho da área visíbel.

en: The width of viewport that works well for most web pages designed for desktop.
gl: O ancho do punto de vista que funciona ben coa maioría das páxinas web deseñadas para o escritorio.

en: The x coordinate of the event relative to the view's window.
gl: A coordenada x do evento relativo da xanela de visualización.

en: The y coordinate of the event relative to the view's window.
gl: A coordenada y do evento relativo da xanela de visualización.

en: The zoom level of the view content
gl: O nivel de ampliación do contido da vista

en: There was an error creating the snapshot
gl: Produciuse un erro ao crear a captura.

en: This is a searchable index. Enter search keywords:
gl: Este é un índice buscábel. Insira as palabras chave de búsqueda:

en: Title
gl: Título

[ctx: Title string for images]
en: %s  (%dx%d pixels)
gl: %s  (%dx%d píxeles)

en: Toggle Media _Loop Playback
gl: Trocar a reprodución en búc_le do multimedia

en: Toolbar Visible
gl: Barra de ferramentas visíbel

en: Total Size
gl: Tamaño total

en: Transparent
gl: Transparente

en: URI response
gl: Responsa do URI

en: URL cannot be shown
gl: Non é posíbel mostrar o URL

en: Unacceptable TLS certificate
gl: Certificado TLS inaceptábel

en: Unknown
gl: Descoñecido

en: Unknown favicon for page %s
gl: Favicon descoñecido para a páxina %s

en: User Agent
gl: Axente de usuario

en: User Scalable
gl: Escalábel polo usuario

en: User Stylesheet URI
gl: URI da folla de estilos do usuario

en: User agent string
gl: Cadea do axente de usuario

en: User cancelled the download
gl: O usuario cancelou a descarga

en: Username:
gl: Nome de usuario:

en: Valid
gl: Válido

en: Vertical Scrollbar Policy
gl: Normativa da barra de desprazamento vertical

en: Viewport Attributes
gl: Atributos do punto de vista

en: Web Context
gl: Contexto web

en: Web Database Quota
gl: Cuota da base de datos web

en: Web Database Usage
gl: Uso da base de datos web

en: Web Inspector
gl: Inspector web

en: Web View
gl: Visualización web

en: WebKit prefetches domain names
gl: WebKit preobten os nomes de dominio

en: WebView Group
gl: Grupo de WebView

en: Whether <a ping> should be able to send pings
gl: Indica se <un ping> debería poder enviar pings

en: Whether <a ping> should be able to send pings.
gl: Indica se <un ping> debería poder enviar pings.

en: Whether Java Applet support through <applet> should be enabled
gl: Indica se se debería activar a compatibilidade dos Applet de Java a través de <applet>

en: Whether Java support should be enabled.
gl: Indica se se debería activar a compatibilidade de Java.

en: Whether JavaScript can access Clipboard
gl: Indica se JavaScript pode acceder ao portapapeis

en: Whether JavaScript can open windows automatically
gl: Indica se JavaScript pode abrir xanelas automaticamente

en: Whether JavaScript can open windows automatically.
gl: Indica se JavaScript pode abrir xanelas automaticamente.

en: Whether Media Stream should be enabled
gl: Indica se se debería activar Media Stream

en: Whether WebAudio content should be handled
gl: Indica se se debería xestionar o contido WebAudio

en: Whether WebGL content should be rendered
gl: Indica se se debería renderizar contido WebGL

en: Whether WebKit prefetches domain names
gl: Indica se WebKit debería preobter os nomes de dominio

en: Whether WebKit should respect image orientation.
gl: Indica se WebKit debería respectar a orientación da imaxe.

en: Whether accelerated compositing should be enabled
gl: Indica se se debería activar a composición acelerada

en: Whether background images should be drawn during printing
gl: Indica se se deben debuxar as imaxes de fondo ao imprimir.

en: Whether background images should be printed.
gl: Indica se se deben imprimir as imaxes de fondo.

en: Whether content can be modified by the user
gl: Indica se o contido pode ser modificado polo usuario

en: Whether content has a transparent background
gl: Indica se o contido pode ter un fondo transparente

en: Whether it is possible to create modal dialogs
gl: Indica se é posíbel crear diálogos modais

en: Whether media playback requires user gesture
gl: Indica se a reprodución multimedia require xestos de usuario

en: Whether non-HTTPS resources can display on HTTPS pages.
gl: Indica se os recursos non HTTPS pode visualizarse en páxinas HTTPS.

en: Whether non-HTTPS resources can run on HTTPS pages.
gl: Indica se os recursos non HTTPS pode visualizarse en páxinas HTTPS.

en: Whether text areas are resizable.
gl: Indica se as áreas de texto son retamañábeis.

en: Whether the Mozilla style API should be enabled.
gl: Indica se se debería activar o estilo de API de Mozilla.

en: Whether the file chooser should allow selecting multiple files
gl: Indica se o seleccionador de ficheiros debería permitir seleccionar múltiples ficheiros á vez

en: Whether the full content is scaled when zooming
gl: Indica se o contido completo é escalado ao facer zoom

en: Whether the locationbar should be visible for the window.
gl: Indica se a barra de localización debería estar visíbel para a xanela.

en: Whether the menubar should be visible for the window.
gl: Indica se a barra de menú debería estar visíbel para a xanela.

en: Whether the page cache should be used
gl: Indica se se debería usar a caché de páxina

en: Whether the plugin is enabled
gl: Indica se o engadido está activado

en: Whether the scrollbars should be visible for the window.
gl: Indica se as barras de desprazamento deberían estar visíbeis para a xanela.

en: Whether the statusbar should be visible for the window.
gl: Indica se a barra de estado debería estar visíbel para a xanela.

en: Whether the tab key cycles through elements on the page.
gl: Indica se a tecla de tabulación móvese ciclicamente a través dos elementos nunha da páxina.

en: Whether the toolbar should be visible for the window.
gl: Indica se a barra de ferramentas debería estar visíbel para a xanela.

en: Whether the view is loading a page
gl: Indica se a vista está cargando unha páxina

en: Whether the window can be resized.
gl: Indica se a xanela pode redimensionarse.

en: Whether to allow universal access from file URIs
gl: Indica se permitir o acceso universal desde os URI de ficheiro

en: Whether to draw compositing borders and repaint counters
gl: Indica se debuxar os bordes de composición e repintar os contadores

en: Whether to enable DNS prefetching
gl: Indica se activar a preconsulta de DNS

en: Whether to enable DOM paste
gl: Indica se activar o pegado de DOM

en: Whether to enable Frame Flattening
gl: Indica se se debería activar o marco de aplanamento

en: Whether to enable HTML5 Local Storage support
gl: Indica se se activa a compatibilidade de almacenamento local de HTML5

en: Whether to enable HTML5 Local Storage support.
gl: Indica se se activa a compatibilidade de almacenamento local de HTML5.

en: Whether to enable HTML5 database support
gl: Indica se activar a compatibilidade de HTML5

en: Whether to enable HTML5 database support.
gl: Indica se activar a compatibilidade de HTML5.

en: Whether to enable Spatial Navigation
gl: Indica se se activa a Navegación Espacial

en: Whether to enable accelerated 2D canvas
gl: Indica se activar o canvas 2D acelerado

en: Whether to enable accessibility enhanced keyboard navigation
gl: Indica se activar a navegación mellorada por teclado para a accesibilidade

en: Whether to enable developer extras
gl: Indica se activar os extras para desenvolvedores

en: Whether to enable frame flattening.
gl: Indica se se debería activar o marco de aplanamento.

en: Whether to enable offline web application cache
gl: Indica

en: Whether to enable offline web application cache.
gl: Indica se activar a caché de aplicatio web fóra de liña.

en: Whether to enable private browsing
gl: Indica se activar a navegación privada

en: Whether to enable resizable text areas
gl: Indica se activar as áreas de texto redimensionábeis

en: Whether to enable smooth scrolling
gl: Cando se se debería activar o desprazamento suave

en: Whether to enable tabs to links
gl: Indica se activar as lapelas a ligazóns

en: Whether to enable the Javascriipt Fullscreen API
gl: Indica se se activa o API de pantalla completa de JavaScript

en: Whether to enable the XSS auditor
gl: Indica se se activa o auditor de XSS

en: Whether to enable the XSS auditor.
gl: Indica se se activa o auditor de XSS.

en: Whether to load site icons ignoring image load setting.
gl: Indica se o sitio carga as iconas ignorando as preferencias de cargado de imaxes.

en: Whether to write console messages on stdout
gl: Indica se escribir os mensaxes de consola no stdout

en: Whether window will be displayed fullscreen.
gl: Indica se a xanela pode mostrarse a pantalla completa.

en: Whether zoom level of web view changes only the text size
gl: Indica se o nivel de zoom da vista web cambia só o tamaño do texto

en: Width
gl: Anchura

en: Write console messages on stdout
gl: Escribir mensaxes de consola no stdout

en: X coordinate
gl: Coordenada X

en: Y coordinate
gl: Coordenada Y

en: ZWJ Zero width _joiner
gl: En_samblador de ancho cero [ZWJ]

en: ZWNJ Zero width _non-joiner
gl: _Non ensamblador de anchura cero [ZWNJ]

en: ZWS _Zero width space
gl: Espazo de anchura _cero [ZWS]

en: Zoom Stepping Value
gl: Valor de salto do zoom

en: Zoom Text Only
gl: Só ampliar o texto

en: Zoom level
gl: Nivel de zoom

en: _Check Document Now
gl: _Comprobar o documento agora

en: _Clear recent searches
gl: _Limpar as buscas recentes

en: _Download Linked File
gl: _Descargar o ficheiro ligado

en: _Font
gl: _Tipo de fonte

en: _Hide Media Controls
gl: _Ocultar controles multimedia

en: _Hide Spelling and Grammar
gl: _Agochar corrección ortográfica e gramatical

en: _Ignore Spelling
gl: _Ignorar corrección ortográfica

en: _Insert Unicode Control Character
gl: _Insertar un carácter de control Unicode

en: _Learn Spelling
gl: Apren_er corrección ortográfica

en: _Look Up in Dictionary
gl: _Buscar no dicionario

en: _Mute
gl: _Silenciar

en: _Open Link
gl: _Abrir ligazón

en: _Outline
gl: _Contorno

en: _Pause
gl: _Pausar

en: _Play
gl: _Reproducir

en: _Reload
gl: _Recargar

en: _Remember password
gl: _Lembrar o contrasinal

en: _Search the Web
gl: _Buscar na web

en: _Show Media Controls
gl: Mo_strar controles multimedia

en: _Show Spelling and Grammar
gl: _Mostrar corrección ortográfica e gramatical

en: _Toggle Media Controls
gl: _Trocar controles do multimedia

en: activate
gl: activado

en: audio element playback controls and status display
gl: controis e xanela de estado de reprodución dos elementos de son

en: audio playback
gl: reprodución de son

en: back 30 seconds
gl: abrás 30 segundos

en: begin playback
gl: comezar a reprodución

en: cancel
gl: cancelar

en: check
gl: marcar

en: current movie status
gl: estado do filme actual

en: current movie time in seconds
gl: tempo actual do filme en segundos

en: definition
gl: definición

en: description
gl: descrición

en: description list
gl: lista de descricións

en: elapsed time
gl: tempo transcorrido

en: enter fullscreen
gl: entrar na pantalla completa

en: exit fullscreen
gl: saír da pantalla completa

en: fast forward
gl: avance rápido

en: fast reverse
gl: retroceso rápido

en: footer
gl: pé de páxina

en: hide closed captions
gl: ocultar os subtítulos pechados

en: indefinite time
gl: tempo non definido

en: jump
gl: saltar

en: media controls
gl: controles multimedia

en: movie time
gl: tempo do filme

en: mute
gl: enmudecer

en: mute audio tracks
gl: enmudecer as pistas de son

en: number of seconds of movie remaining
gl: números de segundos que faltan do filme

en: pattern mismatch
gl: patron non coincidente

en: pause
gl: pausar

en: pause playback
gl: pausar a reprodución

en: play
gl: reproducir

en: press
gl: premer

en: range overflow
gl: Desbordamento por enriba do rango

en: range underflow
gl: Desbordamento por embaixo do rango

en: remaining time
gl: tempo restante

en: return streaming movie to real time
gl: devolver a reprodución en vivo do filme ao tempo real

en: return to realtime
gl: voltar ao tempo real

en: seek movie back 30 seconds
gl: buscar cara atrás no filme 30 segundos

en: seek quickly back
gl: buscar cara atrás rápidamente

en: seek quickly forward
gl: buscar cara adiante rápidamente

en: select
gl: seleccionar

en: show closed captions
gl: mostrar os subtítulos pechados

en: start displaying closed captions
gl: comezar a mostrar os subtítulos pechados

en: status
gl: estado

en: step mismatch
gl: paso non coincidente

en: stop displaying closed captions
gl: parar de mostrar os subtítulos pechados

en: term
gl: termo

en: too long
gl: demasiado longo

en: type mismatch
gl: tipo non coincidente

en: uncheck
gl: desmarcar

en: unmute
gl: desenmudecer

en: unmute audio tracks
gl: desenmudecer as pistas de son

en: value missing
gl: falta o valor

en: video element playback controls and status display
gl: controis e xanela de estado de reprodución dos elementos de vídeo

en: video playback
gl: reprodución de vídeo
