adduser 3.115 - en to eu translation catalogue (113 entries)

en: %s failed with return code 15, shadow not enabled, password aging cannot be set. Continuing.
eu: %s(e)k huts egin du itzulerako 15 kodearekin, shadow ez dago gaituta, ezin da pasahitzaren iraungitze-data ezarri. Jarraitzen.

en: %s: Please enter a username matching the regular expression configured
    via the NAME_REGEX configuration variable.  Use the `--force-badname'
    option to relax this check or reconfigure NAME_REGEX.
eu: %s: idatzi NAME_REGEX konfigurazioko aldagaian ezarritako adierazpen
    erregularra betetzen duen erabiltzaile-izen bat. Erabili '--force-badname'
    aukera hau zabaltzeko edo NAME_REGEX birkonfiguratzeko.

en: %s: To avoid problems, the username should consist only of
    letters, digits, underscores, periods, at signs and dashes, and not start with
    a dash (as defined by IEEE Std 1003.1-2001). For compatibility with Samba
    machine accounts $ is also supported at the end of the username
eu: %s: arazoak saihesteko, erabiltzaile-izena letrak, zenbakiak,
    azpimarra eta marratxoz soilik osatuta egon daiteke, eta ezin da
    marratxoz hasi (IEEE 1003.1-2001 estandarrak ezartzen duen bezala).
    Samba sistemarekin bateragarritasuna mantentzeko
    '$' ere onartzen da erabiltzaile-izenaren amaieran

en: Adding group `%s' (GID %d) ...
eu: '%s' (%d GIDa) taldea gehitzen...

en: Adding new group `%s' (%d) ...
eu: '%s' (%d) talde berria gehitzen...

en: Adding new group `%s' (GID %d) ...
eu: '%s' talde berria gehitzen (%d GIDa) ...

en: Adding new user `%s' (%d) with group `%s' ...
eu: '%s' (%d) erabiltzaile berria '%s' taldearekin gehitzen...

en: Adding new user `%s' (UID %d) with group `%s' ...
eu: '%s' erabiltzaile berria (%d UIDa) '%s' taldearekin gehitzen...

en: Adding new user `%s' to extra groups ...
eu: '%s' erabiltzaile berria talde gehigarriei gehitzen...

en: Adding system user `%s' (UID %d) ...
eu: '%s' sistemako erabiltzailea gehitzen (%d UIDa)...

en: Adding user `%s' ...
eu: '%s' erabiltzailea gehitzen...

en: Adding user `%s' to group `%s' ...
eu: '%s' erabiltzailea '%s' taldeari gehitzen...

en: Adds a user or group to the system.
      
    Copyright (C) 1997, 1998, 1999 Guy Maor <maor@debian.org>
    Copyright (C) 1995 Ian Murdock <imurdock@gnu.ai.mit.edu>,
                       Ted Hajek <tedhajek@boombox.micro.umn.edu>
eu: Erabiltzaile edo talde bat gehitzen dio sistemari.
      
    Copyright-a (C) 1997, 1998, 1999 Guy Maor <maor@debian.org>
    Copyright-a (C) 1995 Ian Murdock <imurdock@gnu.ai.mit.edu>,
                       Ted Hajek <tedhajek@boombox.micro.umn.edu>

en: Allowing use of questionable username.
eu: Segurtasun urriko erabiltzaile-izenak gaitzen.

en: Backing up files to be removed to %s ...
eu: Ezabatuko diren fitxategien babeskopia %s(e)n egiten...

en: Cannot deal with %s.
    It is not a dir, file, or symlink.
eu: Ezin da %s tratatu.
    Hau ez da direktorio, fitxategi edo esteka sinboliko bat.

en: Cannot handle special file %s
eu: Ezin da %s fitxategi berezia kudeatu

en: Caught a SIG%s.
eu: SIG%s seinalea jaso da.

en: Copying files from `%s' ...
eu: '%s'(e)tik fitxategiak kopiatzen...

en: Copyright (C) 2000 Roland Bauerschmidt <roland@copyleft.de>
eu: Copyright-a (C) 2000 Roland Bauerschmidt <roland@copyleft.de>

en: Could not find program named `%s' in $PATH.
eu: Ezin izan da '%s' izeneko programarik aurkitu $PATH bide-izenean.

en: Couldn't create home directory `%s': %s.
eu: Ezin izan da '%s' karpeta nagusia sortu: %s.

en: Couldn't parse `%s', line %d.
eu: Ezin izan da '%s' analizatu, %d. lerroa.

en: Creating home directory `%s' ...
eu: '%s' karpeta nagusia sortzen...

en: Done.
eu: Eginda.

en: Enter a group name to remove:
eu: Idatzi talde-izena kentzeko:

en: Enter a user name to remove:
eu: Idatzi erabiltzaile-izena kentzeko:

en: If you really want this, call deluser with parameter --force
eu: Ziur bazaude, deitu 'deluser' komandoari '--force' aukerarekin

en: In order to use the --remove-home, --remove-all-files, and --backup features,
    you need to install the `perl' package. To accomplish that, run
    apt-get install perl.
eu: 'perl' paketea instalatu behar da --remove-home, --remove-all-files,
    eta --backup aukerak erabiltzeko. Horretarako, exekutatu honako komandoa:
    apt-get install perl

en: Internal error
eu: Barneko errorea

en: Is the information correct? [Y/n]
eu: Informazioa zuzena da? [B/e]

en: Looking for files to backup/remove ...
eu: Babeskopiak egiteko edo ezabatzeko fitxategiak bilatzen...

en: No GID is available in the range %d-%d (FIRST_GID - LAST_GID).
eu: Ez dago GID erabilgarririk %d-%d barrutian (LEHEN_GID - AZKEN_GID).

en: No GID is available in the range %d-%d (FIRST_SYS_GID - LAST_SYS_GID).
eu: Ez dago GID erabilgarririk %d-%d barrutian (LEHEN_SIS_GID - AZKEN_SIS_GID).

en: No UID is available in the range %d-%d (FIRST_SYS_UID - LAST_SYS_UID).
eu: Ez dago UID erabilgarririk %d-%d barrutian (LEHEN_SIS_UID - AZKEN_SIS_UID).

en: No UID is available in the range %d-%d (FIRST_UID - LAST_UID).
eu: Ez dago UID erabilgarririk %d-%d barrutian (LEHEN_UID - AZKEN_UID).

en: No UID/GID pair is available in the range %d-%d (FIRST_SYS_UID - LAST_SYS_UID).
eu: Ez dago UID/GID bikote erabilgarririk %d-%d barrutian (LEHEN_SIS_UID - AZKEN_SIS_UID).

en: No UID/GID pair is available in the range %d-%d (FIRST_UID - LAST_UID).
eu: Ez dago UID/GID bikote erabilgarririk %d-%d barrutian (LEHEN_UID - AZKEN_UID).

en: No options allowed after names.
eu: Ez da izenen ondoren aukerarik onartzen.

en: Not backing up/removing `%s', it is a mount point.
eu: Ez da '%s'(r)en babeskopiarik/ezabatzerik egingo, muntatze puntu bat da.

en: Not backing up/removing `%s', it matches %s.
eu: Ez da '%s'(r)en babeskopiarik/ezabatzerik egingo, %s(r)ekin bat dator.

en: Not creating home directory `%s'.
eu: Ez da '%s' karpeta nagusia sortuko.

en: Only one or two names allowed.
eu: Izen bat edo bi bakarrik onartzen dira.

en: Only root may add a user or group to the system.
eu: root erabiltzaileak bakarrik gehitu ditzake talde edo erabiltzaileak sistemari

en: Only root may remove a user or group from the system.
eu: Soilik root erabiltzaileak ezaba ditzake taldeak eta erabiltzaileak sistematik.

en: Permission denied
eu: Baimena ukatuta

en: Removes users and groups from the system.
eu: Sistematik erabiltzaile eta taldeak kentzen ditu.

en: Removing crontab ...
eu: crontab kentzen...

en: Removing directory `%s' ...
eu: '%s' direktorioa kentzen...

en: Removing files ...
eu: Fitxategiak ezabatzen...

en: Removing group `%s' ...
eu: '%s' taldea kentzen...

en: Removing user `%s' ...
eu: '%s' erabiltzailea kentzen...

en: Removing user `%s' from group `%s' ...
eu: '%s' erabiltzailea '%s' taldetik kentzen...

en: Selecting GID from range %d to %d ...
eu: GIDa hautatzen %d - %d barrutitik...

en: Selecting UID from range %d to %d ...
eu: UIDa hautatzen %d - %d barrutitik...

en: Setting quota for user `%s' to values of user `%s' ...
eu: '%s' erabiltzailearen kuota '%s' erabiltzailearen balioetara ezartzen...

en: Specify only one name in this mode.
eu: Zehaztu izen bat bakarrik modu honetan.

en: Stopped: %s
eu: Geldituta: %s

en: Stopping now without having performed any action
eu: Inolako ekintzarik landu gabe gelditzen

en: The --group, --ingroup, and --gid options are mutually exclusive.
eu: --group, --ingroup, eta --gid aukerak ezin dira batera erabili.

en: The GID %d does not exist.
eu: %d GIDa ez dago.

en: The GID %d is already in use.
eu: %d GIDa dagoeneko erabilita dago.

en: The GID `%s' is already in use.
eu: '%s' GIDa dagoeneko erabilita dago.

en: The UID %d is already in use.
eu: %d UIDa dagoeneko erabilita dago.

en: The group `%s' already exists and is not a system group. Exiting.
eu: '%s' taldea badago lehendik ere eta ez da sistemako talde bat. Irteten.

en: The group `%s' already exists as a system group. Exiting.
eu: '%s' taldea badago lehendik ere sistemako talde gisa. Irteten.

en: The group `%s' already exists, but has a different GID. Exiting.
eu: '%s' taldea badago lehendik ere, baina GID desberdin bat du. Irteten.

en: The group `%s' already exists.
eu: '%s' taldea badago lehendik ere.

en: The group `%s' does not exist.
eu: '%s' taldea ez dago.

en: The group `%s' is not a system group. Exiting.
eu: '%s' taldea ez da sistemako talde bat. Irteten.

en: The group `%s' is not empty!
eu: '%s' taldea ez dago hutsik!

en: The group `%s' was not created.
eu: '%s' taldea ez da sortu.

en: The home dir must be an absolute path.
eu: Karpeta nagusia bide-izen absolutua izan behar da.

en: The home directory `%s' already exists.  Not copying from `%s'.
eu: '%s' karpeta nagusia badago lehendik ere. Ez da '%s'(e)tik kopiatuko.

en: The system user `%s' already exists. Exiting.
eu: Sistemako '%s' erabiltzailea badago lehendik ere. Irteten.

en: The user `%s' already exists with a different UID. Exiting.
eu: '%s' erabiltzailea bestelako UID batekin dago. Irteten.

en: The user `%s' already exists, and is not a system user.
eu: '%s' erabiltzailea badago lehendik ere, eta ez da sistemako erabiltzaile bat.

en: The user `%s' already exists.
eu: '%s' erabiltzailea badago lehendik ere.

en: The user `%s' already exists. Exiting.
eu: '%s' erabiltzailea badago lehendik ere, Irteten.

en: The user `%s' does not exist, but --system was given. Exiting.
eu: '%s' erabiltzailea ez da existitzen, baina --system eman da. Irteten.

en: The user `%s' does not exist.
eu: '%s' erabiltzailea ez dago.

en: The user `%s' is already a member of `%s'.
eu: '%s' erabiltzailea dagoeneko '%s' taldeko kide da.

en: The user `%s' is not a member of group `%s'.
eu: '%s' erabiltzailea ez da '%s' taldeko kide.

en: The user `%s' is not a system user. Exiting.
eu: '%s' erabiltzailea ez da sistemako erabiltzailea. Irteten.

en: The user `%s' was not created.
eu: '%s' erabiltzailea ez da sortu.

en: This program is free software; you can redistribute it and/or modify
    it under the terms of the GNU General Public License as published by
    the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at
    your option) any later version.
    
    This program is distributed in the hope that it will be useful, but
    WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of
    MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU
    General Public License, /usr/share/common-licenses/GPL, for more details.
eu: Programa hau software librea da; birbana eta/edo alda dezakezu
    Free Software Foundation-ek argitaratutako GNU Lizentzia Publiko
    Orokorraren 2. bertsioan, edo (nahiago baduzu) beste berriago
    batean, jasotako baldintzak betez gero.
    
    Programa hau erabilgarria izango delakoan banatzen da, baina, INOLAKO
    BERMERIK GABE; era berean, ez da bermatzen beraren EGOKITASUNA
    MERKATURATZEKO edo HELBURU PARTIKULARRETARAKO ERABILTZEKO.
    Argibide gehiago nahi izanez gero, ikus GNU Lizentzia Publiko Orokorra.

en: Try again? [y/N]
eu: Saiatu berriro? [b/E]

en: Unknown variable `%s' at `%s', line %d.
eu: '%s' aldagaia ezezaguna '%s'(e)ko %d. lerroan.

en: Usually this is never required as it may render the whole system unusable
eu: Normalean hau ez zen inoiz egin beharko, sistema osoa erabilezin utziko baitu

en: WARNING: You are just about to delete the root account (uid 0)
eu: ABISUA: root kontua (0 UIDa) ezabatzera zoaz

en: Warning: The home dir %s you specified already exists.
eu: Abisua: ezarri duzun %s karpeta nagusia badago lehendik ere.

en: Warning: The home dir %s you specified can't be accessed: %s
eu: Abisua: ezarri duzun %s karpeta nagusia ezin da atzitu: %s.

en: Warning: The home directory `%s' does not belong to the user you are currently creating.
eu: Abisua: '%s' karpeta nagusia ez da unean sortzen ari zaren erabiltzailearena.

en: Warning: group `%s' has no more members.
eu: Abisua: '%s' taldeak ez du kide gehiago.

en: You may not remove the user from their primary group.
eu: Ez zenuke erabiltzailea bere talde nagusitik ezabatu behar.

en: `%s' does not exist. Using defaults.
eu: '%s' ez dago. Lehenespenak erabiltzen.

en: `%s' exited from signal %d. Exiting.
eu: '%s' %d seinalearekin irten da. Irteten.

en: `%s' returned error code %d. Exiting.
eu: '%s'(e)k %d errore-kodea itzuli du. Irteten.

en: `%s' still has `%s' as their primary group!
eu: '%s'(e)k '%s' talde nagusi bezala du!

en: adduser [--home DIR] [--shell SHELL] [--no-create-home] [--uid ID]
    [--firstuid ID] [--lastuid ID] [--gecos GECOS] [--ingroup GROUP | --gid ID]
    [--disabled-password] [--disabled-login] [--add_extra_groups] USER
       Add a normal user
    
    adduser --system [--home DIR] [--shell SHELL] [--no-create-home] [--uid ID]
    [--gecos GECOS] [--group | --ingroup GROUP | --gid ID] [--disabled-password]
    [--disabled-login] [--add_extra_groups] USER
       Add a system user
    
    adduser --group [--gid ID] GROUP
    addgroup [--gid ID] GROUP
       Add a user group
    
    addgroup --system [--gid ID] GROUP
       Add a system group
    
    adduser USER GROUP
       Add an existing user to an existing group
    
    general options:
      --quiet | -q      don't give process information to stdout
      --force-badname   allow usernames which do not match the
                        NAME_REGEX configuration variable
      --help | -h       usage message
      --version | -v    version number and copyright
      --conf | -c FILE  use FILE as configuration file
eu: adduser [--home DIR] [--shell SHELL] [--no-create-home] [--uid ID]
    [--firstuid ID] [--lastuid ID] [--gecos GECOS] [--ingroup TALDEA | --gid ID]
    [--disabled-password] [--disabled-login] [--add_extra_groups] ERABILTZAILEA
       Gehitu erabiltzaile arrunt bat
    
    adduser --system [--home DIR] [--shell SHELL] [--no-create-home] [--uid ID]
    [--gecos GECOS] [--group | --ingroup TALDEA | --gid ID] [--disabled-password]
    [--disabled-login] [--add_extra_groups] ERABILTZAILEA
       Gehitu sistemako erabiltzaile bat
    
    adduser --group [--gid ID] TALDEA
    addgroup [--gid ID] TALDEA
       Gehitu erabiltzeren talde bat
    
    addgroup --system [--gid ID] TALDEA
       Gehitu sistemako talde bat
    
    adduser ERABILTZAILEA TALDEA
       Gehitu existitzen den erabiltzaile bat existitzen den talde bati
    
    aukera orokorraks:
      --quiet | -q      ez erakutsi prozesuaren informazioa irteera
                                 estandarrean (sdtout)
      --force-badname NAME_REGEX konfigurazioko aldagaiarekin
                                     bat ez datozen erabiltzaile-izenak baimendu
      --help | -h       erabileraren mezua
      --version | -v    bertsioaren zenbakia eta copyright-a
      --conf | -c FITXATEGIA  erabili FITXATEGIA konfigurazioko fitxategi gisa

en: adduser version %s
eu: adduser %s bertsioa

en: deluser USER
      remove a normal user from the system
      example: deluser mike
    
      --remove-home             remove the users home directory and mail spool
      --remove-all-files        remove all files owned by user
      --backup                  backup files before removing.
      --backup-to <DIR>         target directory for the backups.
                                Default is the current directory.
      --system                  only remove if system user
    
    delgroup GROUP
    deluser --group GROUP
      remove a group from the system
      example: deluser --group students
    
      --system                  only remove if system group
      --only-if-empty           only remove if no members left
    
    deluser USER GROUP
      remove the user from a group
      example: deluser mike students
    
    general options:
      --quiet | -q      don't give process information to stdout
      --help | -h       usage message
      --version | -v    version number and copyright
      --conf | -c FILE  use FILE as configuration file
eu: deluser ERABILTZAILEA
      kendu erabiltzaile arrunt bat sistematik
      adibidea: deluser mikel
    
      --remove-home          kendu erabiltzailearen karpeta nagusia
                                       eta posta-lara ezabatu
      --remove-all-files        kendu erabiltzaile honen jabegoko
                                       fitxategi guztiak
      --backup                  egin fitxategien babeskopia ezabatu aurretik.
      --backup-to <DIR>       babeskopien helburuko direktorioa.
                                          Lehenetsia uneko direktorioa da.
    system              sistemako erabiltzailea bada bakarrik kendu
    
    delgroup TALDEA
    deluser --group TALDEA
      kendu talde bat sistematik
      adibidea: deluser --group ikasleak
    
      --system                sistemako taldea bada bakarrik ezabatu
      --only-if-empty       kiderik ez badu bakarrik ezabatu
    
    deluser ERABILTZAILEA TALDEA
      erabiltzailea taldetik ezabatu
      adibidez: deluser mikel ikasleak
    
    aukera orokorrak:
      --quiet | -q     ez erakutsi prozesuaren informazioa irteera
                                 estandarrean (sdtout)
      --help | -h         erabileraren mezua
      --version | -v    bertsioaren zenbakia eta copyright-a
      --conf | -c FITXATEGIA      erabili FITXATEGIA konfigurazioko fitxategi gisa

en: deluser is based on adduser by Guy Maor <maor@debian.org>, Ian Murdock
    <imurdock@gnu.ai.mit.edu> and Ted Hajek <tedhajek@boombox.micro.umn.edu>
eu: deluser Guy Maor <maor@debian.org>, Ian Murdock <imurdock@gnu.ai.mit.edu>
    eta Ted Hajek <tedhajek@boombox.micro.umn.edu> garatutako 'adduser'-en
    oinarrituta dago

en: deluser version %s
eu: deluser %s bertsioa

en: fork for `find' failed: %s
eu: huts egin du 'find' sardetzean: %s

en: fork for `mount' to parse mount points failed: %s
eu: huts egin du 'mount' sardetzean muntai-puntuak aztertzeko: %s

en: getgrnam `%s' failed. This shouldn't happen.
eu: huts egin du getgrnam '%s' funtzioak. Hau ez zen gertatu beharko.

en: invalid argument to option
eu: aukeraren argumentua baliogabea

en: invalid combination of options
eu: aukeren konbinazioa baliogabea

en: passwd file busy, try again
eu: pasahitzen fitxategia lanpetuta, saiatu berriro

en: pipe of command `mount' could not be closed: %s
eu: ezin izan da 'mount' komandoaren tutua itxi: %s

en: unexpected failure, nothing done
eu: hustekabeko hutsegitea, ez da ezer egin

en: unexpected failure, passwd file missing
eu: hustekabeko hutsegitea, pasahitzen fitxategia falta da
