lxpanel - en to el translation catalogue (395 entries)

en: 
    %sCharge full design:	%5d mAh
el: 
    %sΣχέδιο πλήρους φόρτισης:	%5d mAh

en: 
    %sCharge full:			%5d mAh
el: 
    %sΦόρτιση πλήρης:			%5d mAh

en: 
    %sCharge now:			%5d mAh
el: 
    %sΦόρτιση τώρα:			%5d mAh

en: 
    %sCurrent Voltage:		%.3lf V
el: 
    %sΤάση Ρεύματος:		%.3lf V

en: 
    %sCurrent now:			%5d mA
el: 
    %sΡεύμα τώρα:			%5d mA

en: 
    %sEnergy full design:		%5d mWh
el: 
    %sΣχέδιο πλήρους ενέργειας:		%5d mWh

en: 
    %sEnergy full:			%5d mWh
el: 
    %sΕνέργεια πλήρης:			%5d mWh

en: 
    %sEnergy now:			%5d mWh
el: 
    %sΕνέργεια τώρα:			%5d mWh

en: 
    %sPower now:			%5d mW
el: 
    %sΙσχύς τώρα:			%5d mW

en: 
    Visit http://lxde.org/ for detail.
el: 
    Επισκευτείτε το http://lxde.org/ για λεπτομέριες.

en:  --help      -- print this help and exit
el:  --help      -- εμφάνιση της βοήθειας και έξοδος

en:  --profile name -- use specified profile
el:  --profile όνομα -- χρήση καθορισμένου προφίλ

en:  --version   -- print version and exit
el:  --version   -- Εμφάνιση έκδοσης και έξοδος

en:  -h  -- same as --help
el:  -h  -- όπως το --help

en:  -p  -- same as --profile
el:  -p  -- όπως το --profile

en:  -v  -- same as --version
el:  -v  -- όπως το --version

en: "%s" Settings
el: "%s" Επιλογές

en: % Percent
el: % Επι τις εκατό

en: %lu packet | %lu packets
el[0]: %lu πακέτο
el[1]: %lu πακέτα

en: 16/4 Mbps Token Ring
el: 16/4 Mbps Δίκτυο δακτυλίου

en: 6-bit Serial Line IP
el: IP Σειριακής γραμμής 6-bit

en: <Hidden Access Point>
el: <Κρυφό σημείο πρόσβασης>

en: <b>Activity</b>
el: <b>Δραστηριότητα</b>

en: <b>Automatic hiding</b>
el: <b>Αυτόματη απόκρυψη</b>

en: <b>Background</b>
el: <b>Φόντο</b>

en: <b>Connection</b>
el: <b>Σύνδεση</b>

en: <b>Font</b>
el: <b>Γραμματοσειρά</b>

en: <b>Internet Protocol (IPv4)</b>
el: <b>Πρωτόκολλο Internet (IPv4)</b>

en: <b>Internet Protocol (IPv6)</b>
el: <b>Πρωτόκολλο Internet (IPv6)</b>

en: <b>Launchbar</b>
el: <b>Γραμμή εκκινήσεων</b>

en: <b>Log level</b>
el: <b>Επίπεδο καταγραφής</b>

en: <b>Mode:</b>
el: <b>Κατάσταση</b>

en: <b>Network Device</b>
el: <b>Συσκευή δικτύου</b>

en: <b>Position</b>
el: <b>Τοποθεσία</b>

en: <b>Properties</b>
el: <b>Ιδιότητες</b>

en: <b>Set Preferred Applications</b>
el: <b>Ορισμός προτεινόμενων προγραμμάτων</b>

en: <b>Signal Strength</b>
el: <b>Ισχύς σήματος</b>

en: <b>Size</b>
el: <b>Μέγεθος</b>

en: <b>Taskbar</b>
el: <b>Γραμμή εργασιών</b>

en: A_dd to Launcher
el: Π_ροσθήκη στον Εκκινητή

en: About
el: Περί

en: Action when clicked (default: display calendar)
el: Ενέργεια όταν γίνει κλικ (προεπιλογή: εμφάνιση ημερολογίου)

en: Action when clicked (default: lxtask)
el: Ενέργεια όταν γίνει κλικ (προεπιλογή: εμφάνιση του διαχειριστή διεργασιών)

en: Activity
el: Δραστηριότητα

en: Add / Remove Panel Items
el: Προσθήκη / Αφαίρεση αντικειμένων πλαισίου

en: Add Keyboard Layout
el: Προσθήκη Διάταξης Πληκτρολογίου

en: Add a separator to the panel
el: Προσθήκη διαχωριστή στο πλαίσιο

en: Add indicator applets to the panel
el: Προσθήκη ενδείξεων μικροεφαρμογών στο πλαίσιο

en: Add plugin to panel
el: Προσθήκη πρόσθετου

en: Add to desktop
el: Προσθήκη στην επιφάνεια εργασίας

en: Address:
el: Διεύθυνση:

en: Advanced
el: Για προχωρημένους

en: Advanced setxkbmap Options
el: Προχωρημένες Επιλογές setxkbmap

en: Alarm command
el: Εντολή προειδοποίησης

en: Alarm time (minutes left)
el: Χρόνος προειδοποίησης (εναπομείναντα λεπτά)

en: Alignment:
el: Στοίχιση:

en: All
el: Όλα

en: Allocate space
el: Δέσμευση χώρου

en: Alternately iconify/shade and raise
el: Εναλλαγή μεταξύ εικονιδοποίησης/τυλίγματος και ανύψωσης

en: Appearance
el: Εμφάνιση

en: Application Launch Bar
el: Μπάρα εκκίνησης εφαρμογών

en: Application Launch and Task Bar
el: Εκκίνηση Εφαρμογών και Γραμμή Εργασιών

en: Application Menu
el: Μπάρα εκκίνησης εφαρμογών

en: Automatic sensor location
el: Αυτόματη περιοχή αισθητήρα

en: Automatic temperature levels
el: Αυτόματα επίπεδα θερμοκρασίας

en: Available plugins
el: Διαθέσημες προσθήκες

en: Background color
el: Χρώμα φόντου

en: Bar with buttons to launch application
el: Μπάρα με κουμπιά για την εκκίνηση εφαρμογών

en: Bar with buttons to launch application and/or show all opened windows
el: Γραμμή με πλήκτρα για εκκίνηση εφαρμογών και/ή εμφάνιση όλων των ανοιγμένων παραθύρων

en: Battery Monitor
el: Παρακολούθηση μπαταρίας

en: Battery low
el: Χαμηλή ένδειξη μπαταρίας

en: Bold font
el: Έντονη γραμματοσειρά

en: Border width
el: Πλάτος περιγράμματος

en: Bottom
el: Κάτω

en: Broadcast:
el: Εκπομπή:

en: Browse directory tree via menu (Author = PCMan)
el: Περιήγηση δενδροειδούς καταλόγου μέσω μενού (Συγγραφέας = PCMan)

en: Btn%s
el: Πλήκτρο%s

en: CPU Usage Monitor
el: Παρακολούθηση χρήσης CPU

en: CPU color
el: Χρώμα CPU

en: CPU usage: %.2f%%
el: Χρήση CPU: %.2f%%

en: CPUFreq frontend
el: Μέτωπο CPUFreq

en: C_hange
el: Αλλαγή

en: Cannot assign '%s' as a global hotkey: it is already bound.
el: Δεν μπορεί να εκχωρηθεί το '%s' ως συντόμευση συστήματος: Είναι ήδη δεσμευμένο.

en: Cannot open /proc/net/dev: %s
el: Αδυναμία ανοίγματος /proc/net/dev: %s

en: Center
el: Κέντρο

en: Center text
el: Κείμενο στο κέντρο

en: Change Layout Option
el: Αλλαγή Επιλογής Διάταξης

en: Charging color 1
el: Χρώμα φόρτισης 1

en: Charging color 2
el: Χρώμα φόρτισης 2

en: City
el: Πόλη

en: Clock Format
el: Μορφή ρολογιού

en: Clock Indicator
el: Ένδειξη ρολογιού

en: Combine multiple application windows into a single button
el: Σύμπτυξη όμοιων παραθύρων σε ένα κουμπί

en: Command line options:
el: Επιλογές γραμμής εντολών:

en: Con_figure
el: _Ρύθμιση

en: Config tool
el: Εργαλείο ρύθμισης

en: Confirm
el: Επιβεβαίωση

en: Connection Properties
el: Ρυθμίσεις σύνδεσης

en: Connection Properties: %s
el: Ρυθμίσεις σύνδεσης: %s

en: Connection has limited or no connectivity
el: Η σύνδεση έχει περιορισμένη ή καθόλου συνδεσιμότητα

en: Could not connect to interface, '%s'
el: Δε μπορεί να γίνει σύνδεση στη διεπαφή, '%s'

en: Could not parse 'netstat' output. Unknown format
el: Δεν μπορεί να προσπελαστεί το αποτέλεσμα της 'netstat'. Άγνωστο φορμάτ

en: Could not parse /proc/net/dev. No data.
el: Δεν μπορούσε να αναλυθεί το /proc/net/dev. Απουσία δεδομένων.

en: Could not parse /proc/net/dev. Unknown format.
el: Δε μπορεί να προσπελαστεί το /proc/net/dev. Άγνωστο φορμάτ.

en: Could not parse /proc/net/wireless. No data.
el: Δεν μπορούσε να αναλυθεί το /proc/net/wireless. Απουσία δεδομένων.

en: Could not parse /proc/net/wireless. Unknown format.
el: Δε μπορεί να προσπελαστεί το /proc/net/wireless. Άγνωστο φορμάτ.

en: Could not parse command line '%s': %s
el: Δε μπορεί να προσπελαστεί η εντολή '%s': %s

en: Could not parse interface name from '%s'
el: Δε μπορεί να προσπελαστεί το όνομα της διεπαφής από το '%s'

en: Could not parse interface statistics from '%s'. prx_idx = %d; ptx_idx = %d; brx_idx = %d; btx_idx = %d;
el: Δε μπορούν να προσπελαστούν τα στατιστικά της διεπαφής από το '%s'. prx_idx = %d; ptx_idx = %d; brx_idx = %d; btx_idx = %d;

en: Could not parse wireless details from '%s'. link_idx = %d;
el: Δε μπορούν να προσπελαστούν οι λεπτομέρειες ασύρματου δικτύου από το '%s'. link_idx = %d;

en: Could not send ioctl to interface, '%s'
el: Δε μπορεί να σταλεί ioctl στη διεπαφή, '%s'

en: Country
el: Περιοχή

en: Create New Panel
el: Δημιουργία νέου πλαισίου

en: Current Conditions for %s
el: Τρέχουσες Συνθήκες για %s

en: Current Location
el: Τρέχουσα Τοποθεσία

en: Currently in
el: Τρέχον στο

en: Currently loaded plugins
el: Φορτωμένες προσθήκες

en: Custom Image
el: Προσωπικά Επιλεγμένη Εικόνα

en: Custom color
el: Προσαρμοσμένο χρώμα

en: Custom:
el: Προσαρμοσμένο:

en: Delete This Panel
el: Διαγραφή του πλαισίου

en: Description
el: Περιγραφή

en: Desktop Number / Workspace Name
el: Αριθμός επιφάνειας εργασίας / όνομα χώρου εργασίας

en: Desktop Pager
el: Διαχειριστής επιφάνειας εργασίας

en: Desktop panel for LXDE project
el: Πλαίσιο επιφάνειας εργασίας για το LXDE project

en: Destination:
el: Προορισμός:

en: Digital Clock
el: Ψηφιακό ρολόι

en: Directory
el: Κατάλογος

en: Directory Menu
el: Μενού καταλόγου

en: Disable
el: Απενεργοποίηση

en: Disable enlargement for small task icons
el: Απενεργοποίησε τη μεγέθυνση για τα μικρά εικονίδια γραμμής εργαλείων

en: Discharging color 1
el: Χρώμα αποφόρτισης 1

en: Discharging color 2
el: Χρώμα αποφόρτισης 2

en: Disconnected
el: Αποσυνδεθήκατε

en: Display
el: Εμφάνιση

en: Display CPU frequency and allow to change governors and frequency
el: Εμφάνισε συχνότητα CPU και επίτρεψε την αλλαγή ελεγκτών και συχνότητας

en: Display CPU usage
el: Εμφάνιση χρήσης CPU

en: Display RAM usage
el: Εμφάνιση χρήσης RAM

en: Display battery status using ACPI
el: Προβολή κατάστασης μπαταρίας με χρήση ACPI

en: Display desktop names
el: Εμφάνιση ονόματος επιφάνειας εργασίας

en: Display digital clock and tooltip
el: Εμφάνιση ψηφιακού ρολογιού και βοηθητικού κειμένου

en: Display monitors (CPU, RAM)
el: Εμφάνιση παρακολουθήσεων (CPU, RAM)

en: Display system temperature
el: Εμφάνιση θερμοκρασίας συστήματος

en: Display workspace number, by cmeury@users.sf.net
el: Εμφάνιση αριθμού χώρου εργασίας, από cmeury@users.sf.net

en: Do _not reset existing options
el: Να μη σβηστούν οι υφιστάμενες επιλογές

en: Dynamic
el: Δυναμικό

en: Edge:
el: Άκρη:

en: Encryption Key:
el: Κλειδί κρυπτογράφησης:

en: Enter New Location
el: Εισαγωγή Νέας Θέσης

en: Enter the command you want to execute:
el: Εισάγετε την εντολή προς εκτέλεση:

en: Enter the:
    - city, or
    - city and state/country, or
    - postal code
    for which to retrieve the weather forecast.
el: Εισαγωγή των:
    - πόλη, ή
    - πόλη και περιοχή, ή
    - ταχυδρομικός κωδικός
    για τα οποία να ανακτηθεί πρόγνωση καιρού.

en: Err
el: Σφάλλω

en: Error
el: Σφάλμα

en: Error, you need to install an application to configure the sound (pavucontrol, alsamixer ...)
el: Σφάλμα, πρέπει να εγκατασταθεί εφαρμογή για να ρυθμιστεί ο ήχος (pavucontrol, alsamixer ...)

en: Feels like:
el: Αισθητό σαν:

en: File Manager:
el: Διαχειριστής αρχείων:

en: Flag
el: Σημαία

en: Flash when there is any window requiring attention
el: Αναβόσβηνε όταν κάποιο παράθυρο απαιτεί προσοχή

en: Flat buttons
el: Επίπεδα κουμπιά

en: Forecast
el: Πρόγνωση

en: Forecast for %s unavailable.
el: Μη διαθέσιμη πρόγνωση για %s.

en: Format codes: man 3 strftime; %n for line break
el: Μορφή κώδικα: man 3 strftime; %n για αλλαγή γραμμής

en: Frequency: %d MHz
    Governor: %s
el: Συχνότητα: %d MHz
    Ελεγκτής: %s

en: General
el: Γενικά

en: Generic X.25
el: Γενικευμένο X.25

en: Geometry
el: Γεωμετρία

en: HW Address:
el: Διεύθυνση υλικού:

en: Handle keyboard layouts
el: Χειρισμός διατάξεων πληκτρολογίου

en: Height:
el: Ύψος:

en: Hide if there is no battery
el: Απόκρυψη αν δεν υπάρχει μπαταρία

en: Humidity:
el: Υγρασία:

en: IP Address:
el: Διεύθυνση IP:

en: IPv6-in-IPv4
el: IPv6-σε-IPv4

en: Ico_nify
el: Εικονιδιοποίηση

en: Icon
el: Εικονίδιο

en: Icon size:
el: Μέγεθος εικονιδίου

en: Icons only
el: Μόνο εικονίδια

en: Id
el: Ταυτότητα

en: Idle
el: Ανενεργό

en: Image
el: Εικόνα

en: Indicator Applications
el: Ενδείξεις εφαρμογών

en: Indicator applets
el: Ενδείξεις μικροεφαρμογών

en: Indicators for CapsLock, NumLock, and ScrollLock keys
el: Ενδείξεις για τα κουμπιά CapsLock, NumLock, και ScrollLock

en: Info
el: πληροφορία

en: Integrated Application Launch Bar and Task Bar
el: Ενοποιημένη Γραμμή Εργασιών και Εκκίνησης Εφαρμογών

en: Interface
el: Διεπαφή

en: Interface to monitor
el: Διεπαφή προς παρακολούθηση

en: Keep _system layouts
el: Διατήρηση διατάξεων συστήματος

en: Key combination '%s' cannot be used as a global hotkey, sorry.
el: Ο συνδυασμός πλήκτρων '%s δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί ως γενική συντόμευση, Λυπούμεθα.

en: Keyboard LED
el: Ενδείξεις πληκτρολογίου

en: Keyboard Layout Handler
el: Xειριστής Διάταξης Πληκτρολογίου

en: Keyboard Layouts
el: Διατάξεις Πληκτρολογίου

en: Keyboard Model
el: Μοντέλο Πληκτρολογίου

en: Label
el: Ταμπέλα

en: Last updated:
el: Τελευταία ενημέρωση:

en: Launchers
el: Εκκινητές

en: Layout
el: Διάταξη

en: Left
el: Αριστερά

en: Left click to iconify all windows.  Middle click to shade them.
el: Αριστερό κλικ για εικονιδιοποίηση όλων των παραθύρων.  Μεσαίο κλικ για τύλιγμά τους.

en: LeftBtn
el: ΑριστερόΠλήκτρο

en: Local Loopback
el: Τοπικό Loopback

en: Location '%s' not found!
el: Δεν βρέθηκε η τοποθεσία '%s'!

en: Location matches for '%s'
el: Ταίριασμα Τοποθεσιών για '%s'

en: Location not set.
el: Δεν έχει οριστεί τοποθεσία.

en: Location:
el: Τοποθεσία:

en: Log level
el: Επίπεδο καταγραφής

en: Logout
el: Αποσύνδεση

en: Logout Command:
el: Εντολή αποσύνδεσης:

en: Logout command is not set
el: Δεν έχει οριστεί εντολή αποσύνδεσης

en: Ma_nual
el: Εγχειρίδιο

en: Ma_ximize
el: Με_γιστοποίηση

en: Make window managers treat the panel as dock
el: Κάνε τον διαχειριστή παραθύρων να συμπεριφέρεται στο πλαίσιο σαν προσάρτηση

en: Manage Networks
el: Διαχείρηση δικτύων

en: Margin:
el: Όρια:

en: Maximum width of task button
el: Μέγιστο πλάτος κουμπιού εργασιών

en: Menu
el: Μενού

en: Messaging Menu
el: Μενού μηνυμάτων

en: MiddleBtn
el: ΜεσαίοΠλήκτρο

en: Minimize All Windows
el: Ελαχιστοποίηση όλων των παραθύρων

en: Minimize panel when not in use
el: Ελαχιστοποίηση πλαισίου όταν δε χρησιμοποιείται

en: Monitor and Manage networks
el: Παρακολούθηση και διαχείρηση δικτύων

en: Monitor network status
el: Παρακολούθηση κατάστασης δικτύου

en: Monitor:
el: Παρακολούθηση:

en: Mute
el: Σίγαση

en: Name
el: Όνομα

en: Name:
el: Όνομα:

en: Netmask:
el: Μάσκα δικτύου:

en: Network Connection
el: Σύνδεση δικτύου

en: Network Connection: %s
el: Σύνδεση δικτύου: %s

en: Network Menu
el: Μενού δικτύου

en: Network Status Monitor
el: Παρακολούθηση κατάστασης δικτύου

en: Network cable is plugged out
el: Καλώδιο δικτύου αποσυνδέθηκε

en: New session is required for this option to take effect
el: Απαιτείται νέα συνεδρία για να ενεργοποιηθεί αυτή η επιλογή

en: No Indicators
el: Χωρίς ενδείξεις

en: No batteries found
el: Δε βρέθηκαν μπαταρίες

en: No file manager is configured.
el: Δεν έχει διαμορφωθεί διαχειριστής αρχείων

en: No network devices found
el: Δε βρέθηκαν συσκευές δικτύου

en: None
el: Κανένα

en: None configured
el: Κανένα διαμορφωμένο

en: Normal color
el: Κανονικό χρώμα

en: Only Application Launch Bar
el: Μόνο Γραμμή Εκκίνησης Εφαρμογών

en: Only Task Bar (Window List)
el: Μόνο Γραμμή Εργασιών (Κατάλογος Παραθύρων)

en: Only show windows on the same monitor as the task bar
el: Εμφάνιση μόνο των παραθύρων που βρίσκονται στην ίδια οθόνη με τη γραμμή εργασιών

en: Open in _Terminal
el: Άνοιγμα στο _τερματικό

en: Orientation
el: Προσανατολισμός

en: Panel
el: Πλαίσιο

en: Panel Applets
el: Μικροεφαρμογές πλαισίου

en: Panel Icon Size
el: Μέγεθος Εικονιδίου Γραμμής Εργαλείων

en: Panel Preferences
el: Ιδιότητες πλαισίου

en: Panel Settings
el: Επιλογές πλαισίου

en: Per Window Settings
el: Ρυθμίσεις Ανά Παράθυρο

en: Pixels
el: Πίξελ

en: Please contact your system administrator to resolve the following problem:
    
    %s
el: Παρακαλώ επικοινωνήστε με τον διαχειριστή του συστήματος για την επίλυση του ακόλουθου προβλήματος:
    
    %s

en: Preferences
el: Προτιμήσεις

en: Pressure:
el: Πίεση:

en: Properties
el: Ιδιότητες

en: Protocol:
el: Πρωτόκολλο:

en: Quit
el: Έξοδος

en: RAM color
el: Χρώμα RAM

en: RAM usage: %.1fMB (%.2f%%)
el: Χρήση RAM: %.1fMB (%.2f%%)

en: R_estore
el: Ε_παναφορά

en: Really delete this panel?
    <b>Warning: This can not be recovered.</b>
el: Να διαγραφεί αυτό το πλαίσιο;
    <b>Προειδοποίηση: Δεν μπορεί να επαναφερθεί.</b>

en: Received
el: Λήψη

en: Received:
el: Λήφθηκαν:

en: Receiving
el: Λαμβάνονται

en: Refresh
el: Ανανέωση

en: Rem_ove from Launcher
el: Αφ_αίρεση από τον Εκκινητή

en: Remote IP:
el: Απομακρυσμένη IP:

en: Remove "%s" From Panel
el: Αφαίρεση του "%s" από το πλαίσιο

en: Repair
el: Επιδιόρθωση

en: Reserve space, and not covered by maximized windows
el: Δέσμευση χώρου, να μην καλύπτεται από τα μεγιστοποιημένα παράθυρα

en: Resource monitors
el: Πόροι προς παρακολούθηση

en: Restart
el: Επανεκκίνηση

en: Right
el: Δεξιά

en: RightBtn
el: ΔεξίΠλήκτρο

en: Run
el: Εκτέλεση

en: SIOCGIFCONF error: %s
el: Σφάλμα SIOCGIFCONF: %s

en: SIOCGIFFLAGS error: %s
el: Σφάλμα SIOCGIFFLAGS: %s

en: Scope:
el: Σκοπιά:

en: Searching for '%s'...
el: Αναζήτηση για '%s'...

en: Select Keyboard Model
el: Επιλογή Υποδείγματος Πληκτρολογίου

en: Select Layout Change Type
el: Επιλογή Τύπου Αλλαγής Διάταξης

en: Select a directory
el: Επιλογή καταλόγου

en: Select a file
el: Επιλογή αρχείου

en: Select an image file
el: Επιλέξτε ένα αρχείο εικόνας

en: Sending
el: Αποστέλονται

en: Sending/Receiving
el: Αποστολή/Λήψη

en: Sends commands to all desktop windows.
    Supported commands are 1) iconify and 2) shade
el: Αποστέλλει εντολές προς όλα τα παράθυρα.
    Υποστηριζόμενες εντολές είναι 1) Εικονιδιοποίηση και 2) Τύλιγμα

en: Sensor
el: Αισθητήρας

en: Sent
el: Αποστολή

en: Sent:
el: Στάλθηκαν:

en: Separator
el: Διαχωριστής

en: Serial Line IP
el: IP Σειριακής γραμμής

en: Session Menu
el: Μενού συνεδρίας

en: Setting Encryption Key
el: Ρύθμιση κλειδιού κρυπτογράφησης

en: Show CapsLock
el: Εμφάνιση CapsLock

en: Show Extended Information
el: Εμφάνιση Αναλυτικών Πληροφοριών

en: Show Layout as
el: Εμφάνιση Διάταξης ως

en: Show NumLock
el: Εμφάνιση NumLock

en: Show ScrollLock
el: Εμφάνιση ScrollLock

en: Show Signal
el: Εμφάνιση σήματος

en: Show tooltips
el: Εμφάνιση υποδείξεων

en: Show weather conditions for a location.
el: Προβολή καιρικών συνθηκών για μια περιοχή.

en: Show windows from all desktops
el: Εμφάνιση παραθύρων από όλες τις επιφάνειες εργασίας

en: Signal
el: Σήμα

en: Simple pager plugin
el: Απλή επέκταση διαχειριστή επιφάνειας

en: Size
el: Μέγεθος

en: Size when minimized
el: Μέγεθος όταν ελαχιστοποιηθεί

en: Solid color (with opacity)
el: Συμπαγές χρώμα (με αδιαφάνεια)

en: Sorry, there was no window manager configuration program found.
el: Συγνώμη, δεν βρέθηκε πρόγραμμα ρύθμισης διαχειριστή παραθύρων.

en: Sound Menu
el: Μενού ήχου

en: Source:
el: Πηγή:

en: Space reservation is not available for this panel because there is another monitor beyond this edge and reservation would cover it if enabled.
el: Η διατήρηση χώρου δεν είναι διαθέσιμη για αυτή τη γραμμή εργασιών διότι υφίσταται επιπλέον οθόνη πέραν αυτού του άκρου και η διατήρηση θα το κάλυπτε, αν ήταν ενεργοποιημένη.

en: Spacer
el: Περιθώριο

en: Spacing
el: Διάστημα

en: State
el: Κατάσταση

en: Stats
el: Στατιστικά

en: Status:
el: Κατάσταση:

en: Stretch
el: Τέντωμα

en: Subnet Mask:
el: Μάσκα υποδικτύωσης:

en: Sunrise:
el: Ανατολή:

en: Sunset:
el: Δύση:

en: Support
el: Υποστήριξη

en: System Tray
el: Πλαίσιο συστήματος

en: System theme
el: Θέμα συστήματος

en: System tray
el: Πλαίσιο συστήματος

en: Task Bar (Window List)
el: Μπάρα εργασιών (λίστα παραθύρων)

en: Taskbar shows all opened windows and allow to iconify them, shade or get focus
el: Η μπάρα εργασιών εμφανίζει όλα τα ανοιχτά παράθυρα και σας επιτρέπει να τα εικονιδιοποιήσετε, συμπτύξετε ή να εστιάσετε πάνω τους

en: Temperature Monitor
el: Παρακολούθηση θερμοκρασίας

en: Terminal Emulator:
el: Προσομοιωτής τερματικού:

en: Text
el: Κείμενο

en: The current error condition
el: Η τρέχουσα κατάσταση του σφάλματος

en: The current interface the icon is monitoring.
el: Η τρέχουσα διεπαφή που παρακολουθεί το εικονίδιο.

en: The interface name
el: Το όνομα της διεπαφής

en: The interface packets/bytes statistics
el: Στατιστικά πακέτων/byte της διεπαφής

en: The interface state
el: Η κατάσταση της διεπαφής

en: The orientation of the tray.
el: Ο προσανατολισμός του tray.

en: There is no room for another panel. All the edges are taken.
el: Δεν υπάρχει χώρος για επιπλέον γραμμή εργασιών. Όλες οι γωνίες είναι κατειλημμένες.

en: There was an error displaying help:
    %s
el: Υπήρξε σφάλμα κατά την προβολή βοήθειας:
    %s

en: This wireless network was encrypted.
    You must have the encryption key.
el: Το ασύρματο δίκτυο είναι κρυπτογραφημένο.
    Πρέπει να έχετε το κλειδί κρυπτογράφησης.

en: Today:
el: Σήμερα:

en: Tomorrow:
el: Αύριο:

en: Tooltip Format
el: Μορφή υπόδειξης

en: Tooltip only
el: Κείμενο γρήγορης βοήθειας μόνο

en: Tooltips Enabled
el: Ενεργοποίηση γρήγορης βοήθειας

en: Top
el: Πάνω

en: Type:
el: Τύπος:

en: Unable to open socket: %s
el: Αδύνατη η εκκίνηση της σύνδεσης: %s

en: Units:
el: Μονάδες

en: Unknown
el: Άγνωστο

en: Updates:
el: Ενημερώσεις

en: Use mouse wheel
el: Χρήση της ροδέλας ποντικιού

en: Variant
el: Παραλλαγή

en: Visibility:
el: Ορατότητα:

en: Volume
el: Ένταση ήχου

en: Volume Control
el: Έλεγχος έντασης

en: Volume control
el: Έλεγχος έντασης

en: Warn
el: Προειδοποιώ

en: Warning1 color
el: Χρώμα προειδοποίησης1

en: Warning1 temperature
el: Προειδοποίηση θερμοκρασίας1

en: Warning2 color
el: Χρώμα προειδοποίησης2

en: Warning2 temperature
el: Προειδοποίηση θερμοκρασίας2

en: Weather Plugin
el: Άρθρωμα Καιρού

en: Weather Preferences
el: Προτιμήσεις Καιρού

en: Whether or not the icon's tooltips are enabled.
el: Αν θα είναι ενεργοποιημένη η γρήγορη βοήθεια του εικονιδίου.

en: Whether or not the signal strength should be displayed.
el: Αν η δύναμη του σήματος θα εμφανίζεται.

en: Whether the interface is a wireless interface
el: Αν η διεπαφή είναι μια ασύρματη διεπαφή

en: Width:
el: Πλάτος:

en: Wind:
el: Άνεμος:

en: Wireless
el: Ασύρματο

en: Wireless Connection has no connectivity
el: Η ασύρματη σύνδεση δεν έχει συνδεσιμότητα

en: Wireless Networks not found in range
el: Δεν βρέθηκαν ασύρματα δίκτυα εντός εμβέλειας

en: Wireless signal strength percentage
el: Ισχύς ασύρματου σήματος επί τις εκατό

en: Workspace %d
el: Χώρος εργασίας %d

en: Workspace _%d
el: Χώρος εργασίας _%d

en: You must specify a location.
el: Πρέπει να καθοριστεί μία τοποθεσία.

en: [N/A]
el: [Δ/Υ]

en: _All workspaces
el: _Όλοι οι χώροι εργασίας

en: _Automatic, every
el: Αυτόματο, κάθε

en: _Browse
el: _Περιήγηση

en: _Close Window
el: _Κλείσιμο παραθύρου

en: _Close all windows
el: Κλείσιμο όλων των παραθύρων

en: _English (°F)
el: Αγγλικό (°F)

en: _Metric (°C)
el: Μετρικό (°C)

en: _Move to Workspace
el: _Μεταφορά στο χώρο εργασίας

en: _Name:
el: _Όνομα:

en: _New Instance
el: Νέα περίπτωση

en: _New Location:
el: Νέα Θέση:

en: _Raise
el: _Ανύψωση

en: _Remember layout for each window
el: Ενθύμηση διάταξης για κάθε παράθυρο

en: _Set
el: Ορισμός

en: lxpanel %s - lightweight GTK2+ panel for UNIX desktops
el: lxpanel %s - Ελαφρύ GTK2+ πάνελ για UNIX desktops

en: minutes
el: λεπτά

en: packets
el: πακέτα

en: pixels
el: πίξελ
