lightdm-gtk-greeter-settings - en to el translation catalogue (157 entries)

en: Accessibility
el: Προσβασιμότητα

en: Add selected indicator to the list and close this window
el: Προσθήκη του επιλεγμένου δείκτη στη λίστα και κλείσιμο του παραθύρου

en: Additional font options
el: Πρόσθετες επιλογές γραμματοσειράς

en: Authentication is required to run Settings editor for LightDM GTK+ Greeter
el: Απαιτείται πιστοποίηση για να εκτελέσετε τον επεξεργαστή Ρυθμίσεων του GTK+ Greeter του LightDM

en: Configure LightDM GTK+ Greeter
el: Ρυθμίστε τον GTK+ Greeter του LightDM

en: Directory is not readable: {path}
el: Ο κατάλογος είναι μη αναγνώσιμος: {path}

en: Don't leave empty
el: Μην το αφήσετε κενό:

en: Enable this option to override system defaults
el: Ενεργοποιήστε το για να αντικαταστήσετε τις προεπιλογές συστήματος

en: Failed to check permissions: {error}
el: Αποτυχία ελέγχου δικαιωμάτων: {error}

en: File not found: {path}
el: Δεν βρέθηκε το αρχείο: {path}

en: It seems that you don't have permissions to write to file:
    {path}
    
    Try to run this program using "sudo" or "pkexec"
el: Φαίνεται ότι δεν έχετε δικαιώματα να αποθηκεύσετε στοe:
    {path}
    
    Δοκιμάστε να εκτελέσετε το πρόγραμμα με το "sudo" ή το "pkexec"

en: LightDM GTK+ Greeter settings
el: Ρυθμίσεις του GTK+ Greeter του LightDM

en: LightDM GTK+ Greeter: settings
el: GTK+ Greeter του LightDM: ρυθμίσεις

en: No permissions to save configuration
el: Δεν έχετε δικαιώματα να αποθηκεύσετε τη ρύθμιση

en: Path is not a regular file: {path}
el: Η διαδρομή δεν οδηγεί σε κανονικό αρχείο: {path}

en: Read configuration file
el: Ανάγνωση του αρχείου ρυθμίσεων

en: Reset to default value: <b>{value}</b>
el: Επαναφορά στην προεπιλεγμένη τιμή: <b>{value}</b>

en: Reset to initial value: <b>{value}</b>
el: Επαναφορά στην προεπιλεγμένη τιμή: <b>{value}</b>

en: Reset to value: <b>{value}</b>
el: Επαναφορά στην τιμή: <b>{value}</b>

en: Value defined in file: {path}
el: Η τιμή καθορίζεται στο αρχείο: {path}

en: You don't have permissions to change greeter configuration
el: Δεν έχετε δικαιώματα να αλλάξετε τη ρύθμιση του greeter

en: _Cancel
el: _Ακύρωση

en: _OK
el: _Εντάξει

[ctx: button]
en: _Add
el: _Προσθήκη

[ctx: button]
en: _Cancel
el: _Ακύρωση

[ctx: button]
en: _Close
el: _Κλείσιμο

[ctx: button]
en: _OK
el: _Εντάξει

[ctx: button]
en: _Reload
el: _Επαναφόρτωση

[ctx: button]
en: _Save
el: _Αποθήκευση

[ctx: greeter|option|allow-debugging]
en: Debugging mode
el: Κατάσταση λειτουργίας αποσφαλμάτωσης

[ctx: greeter|option|allow-debugging]
en: Enable keys to launch GtkInspector
    More informative log
el: Χρήση πλήκτρων για την εκκίνηση του GtkInspector
    Περισσότερες πληροφορίες καταγραφής

[ctx: greeter|option|keyboard]
en: Keyboard
el: Πληκτρολόγιο

[ctx: greeter|option|reader]
en: Reader
el: Αναγνώστης

[ctx: icon-dialog]
en: Actions
el: Ενέργειες

[ctx: icon-dialog]
en: Applications
el: Εφαρμογές

[ctx: icon-dialog]
en: Categories
el: Κατηγορίες

[ctx: icon-dialog]
en: Devices
el: Συσκευές

[ctx: icon-dialog]
en: Emblems
el: Εμβλήματα

[ctx: icon-dialog]
en: Emoticons
el: Εικονίδια διάθεσης

[ctx: icon-dialog]
en: Icon _name:
el: Όνομα εικονιδίου:

[ctx: icon-dialog]
en: International
el: Διεθνές

[ctx: icon-dialog]
en: MIME Types
el: Τύποι MIME

[ctx: icon-dialog]
en: Places
el: Τοποθεσίες

[ctx: icon-dialog]
en: Select icon
el: Επιλογή εικονιδίου

[ctx: icon-dialog]
en: Status
el: Κατάσταση

[ctx: icon-dialog]
en: _Icon names:
el: Ονόματα εικονιδίων:

[ctx: option-entry|icon]
en: <b>File: {path}</b>
el: <b>Αρχείο: {path}</b>

[ctx: option-entry|icon]
en: <b>File: {path}</b> (failed to load)
el: <b>Αρχείο {path}</b> (αδυναμία φόρτωσης)

[ctx: option-entry|icon]
en: <b>Icon: {icon}</b>
el: <b>Εικονίδιο: {icon}</b>

[ctx: option-entry|icon]
en: Select file...
el: Επιλογή αρχείου...

[ctx: option-entry|icon]
en: Select icon name...
el: Επιλογή ονόματος εικονιδίου...

[ctx: option-entry|icon]
en: Unrecognized value: {value}
el: Μη αναγνωρισμένη τιμή {value}

[ctx: option-entry|indicators]
en: <b>Using default value</b>
el: <b>Χρήση προεπιλεγμένης τιμής</b>

[ctx: option-entry|indicators]
en: Display _image
el: Προβολή _εικόνας

[ctx: option-entry|indicators]
en: Display _label
el: Προβολή _ετικέτας

[ctx: option-entry|indicators]
en: Display image
el: Εμφάνιση εικόνας

[ctx: option-entry|indicators]
en: Display label
el: Εμφάνιση ετικέτας

[ctx: option-entry|indicators]
en: Hide disabled power actions
el: Απόκρυψη απενεργοποιημένων ενεργειών ρεύματος

[ctx: option-entry|indicators]
en: Indicator
el: Δείκτης

[ctx: option-entry|indicators]
en: Indicator "{name}" is already in the list.
    It will be overwritten.
el: Ο δείκτης "{name}" είναι ήδη στη λίστα.
    Θα αντικατασταθεί.

[ctx: option-entry|indicators]
en: Indicator library/service:
el: Βιβλιοθήκη/υπηρεσία δεικτών

[ctx: option-entry|indicators]
en: Indicator properties
el: Ιδιότητες δείκτη

[ctx: option-entry|indicators]
en: Leave empty to use default value
el: Αφήστε το κενό για να χρησιμοποιηθεί η προεπιλεγμένη τιμή

[ctx: option-entry|indicators]
en: Path/Service field is not filled
el: Δεν έχει οριστεί διαδρομή/υπηρεσία

[ctx: option-entry|indicators]
en: Predefined templates:
el: Προκαθορισμένα πρότυπα

[ctx: option-entry|indicators]
en: Reset to _defaults
el: Επαναφορά στις _προεπιλογές

[ctx: option-entry|indicators]
en: Select file...
el: Επιλογή αρχείου...

[ctx: option-entry|indicators]
en: Separator - draw a separator
el: Διαχωριστικό - σχεδίαση ενός διαχωριστικού

[ctx: option-entry|indicators]
en: Show unused items
el: Εμφάνιση μη χρησιμοποιημένων αντικειμένων

[ctx: option-entry|indicators]
en: Spacer - fills the maximum available space
el: Γέμισμα κενού - καταλαμβάνει το μέγιστο διαθέσιμο χώρο

[ctx: option-entry|indicators]
en: Text to display:
el: Κείμενο για εμφάνιση:

[ctx: option-entry|indicators]
en: Use default value...
el: Χρήση προπιλεγμένης τιμής...

[ctx: option-entry|indicators]
en: _Remove
el: _Αφαίρεση

[ctx: option-entry|indicators|name]
en: Accessibility menu
el: Μενού προσβασιμότητας

[ctx: option-entry|indicators|name]
en: Clock
el: Ρολόι

[ctx: option-entry|indicators|name]
en: External library/service
el: Εξωτερική βιβλιοθήκη/υπηρεσία

[ctx: option-entry|indicators|name]
en: Host name
el: Όνομα υπολογιστή

[ctx: option-entry|indicators|name]
en: Keyboard layout
el: Διάταξη πληκτρολογίου

[ctx: option-entry|indicators|name]
en: Languages menu
el: Μενού γλωσσών

[ctx: option-entry|indicators|name]
en: Power menu
el: Μενού ενέργειας

[ctx: option-entry|indicators|name]
en: Separator
el: Διαχωριστικό

[ctx: option-entry|indicators|name]
en: Sessions menu
el: Μενού συνεδριών

[ctx: option-entry|indicators|name]
en: Spacer
el: Γέμισμα κενού

[ctx: option-entry|indicators|name]
en: Text
el: Κείμενο

[ctx: option-entry|indicators|tooltip]
en: Accessibility menu
el: Μενού προσβασιμότητας

[ctx: option-entry|indicators|tooltip]
en: Clock
el: Ρολόι

[ctx: option-entry|indicators|tooltip]
en: Custom text or/and image
el: Προσαρμοσμένο κείμενο ή/και εικόνα

[ctx: option-entry|indicators|tooltip]
en: Host name
el: Όνομα υπολογιστή

[ctx: option-entry|indicators|tooltip]
en: Languages menu
el: Μενού γλωσσών

[ctx: option-entry|indicators|tooltip]
en: Layout indicator
el: Δείκτης διάταξης

[ctx: option-entry|indicators|tooltip]
en: Power menu
el: Μενού ενέργειας

[ctx: option-entry|indicators|tooltip]
en: Separator
el: Διαχωριστικό

[ctx: option-entry|indicators|tooltip]
en: Sessions menu (xfce, unity, gnome etc.)
el: Μενού συνεδριών (xfce, unity, gnome etc.)

[ctx: option-entry|indicators|tooltip]
en: Spacer
el: Γέμισμα κενού

[ctx: option|StringPathEntry]
en: Select path
el: Επιλογή διαδρομής

[ctx: option|greeter|a11y-font]
en: Large font
el: Μεγάλη γραμματοσειρά

[ctx: option|greeter|a11y-states]
en: Disabled at start
el: Απενεργοποιημένο κατά την εκκίνηση

[ctx: option|greeter|a11y-states]
en: Enabled at start
el: Ενεργοποιημένο κατά την εκκίνηση

[ctx: option|greeter|a11y-states]
en: Save state between launches
el: Αποθήκευση κατάστασης μεταξύ εκκινήσεων

[ctx: option|greeter|a11y-theme]
en: Contrast theme
el: Θέμα υψηλής αντίθεσης

[ctx: option|greeter|allow-debugging]
en: GtkInspector is not available on your system
    Gtk version: {current} < {minimal}
el: Το GtkInspector δεν είναι διαθέσιμο στο σύστημά σας
    Έκδοση Gtk : {current} < {minimal}

[ctx: option|greeter|background]
en: Background
el: Φόντο

[ctx: option|greeter|background]
en: Color
el: Χρώμα

[ctx: option|greeter|background]
en: Image
el: Εικόνα

[ctx: option|greeter|clock-format]
en: %H %I - hours, %M - minutes, %S - seconds
    %d - day, %m - month, %y %Y - year
    %a %A - day of the week, %b %B - month name
el: %H %I - ώρες, %M - λεπτά, %S - δευτερόλεπτα
    %d - day, %m - μήνας, %y %Y - έτος
    %a %A - ημέρα εβδομάδας, %b %B - όνομα μήνα

[ctx: option|greeter|clock-format]
en: Clock format:
el: Μορφή ρολογιού

[ctx: option|greeter|default-user-image]
en: Default user image
el: Προεπιλεγμένη εικόνα χρήστη

[ctx: option|greeter|font-name]
en: Font
el: Γραμματοσειρά

[ctx: option|greeter|hide-user-image]
en: User image
el: Εικόνα χρήστη

[ctx: option|greeter|icon-theme-name]
en: Icons
el: Εικονίδια

[ctx: option|greeter|indicators]
en: Add
el: Προσθήκη

[ctx: option|greeter|indicators]
en: Add indicator to list
el: Προσθήκη δείκτη στη λίστα

[ctx: option|greeter|indicators]
en: Down
el: Κάτω

[ctx: option|greeter|indicators]
en: Move down
el: Μετακίνηση κάτω

[ctx: option|greeter|indicators]
en: Move up
el: Μετακίνηση πάνω

[ctx: option|greeter|indicators]
en: Redefine indicators
el: Επανακαθορισμός δεικτών

[ctx: option|greeter|indicators]
en: Remove
el: Αφαίρεση

[ctx: option|greeter|indicators]
en: Remove indicator from list
el: Αφαίρεση δείκτη από τη λίστα

[ctx: option|greeter|indicators]
en: Templates
el: Πρότυπα

[ctx: option|greeter|indicators]
en: Up
el: Πάνω

[ctx: option|greeter|keyboard]
en: Command to launch on-screen keyboard
el: Εντολή για την εκκίνηση του πληκτρολογίου οθόνης

[ctx: option|greeter|keyboard]
en: Select path to keyboard...
el: Επιλέξτε τη διαδρομή για το πληκτρολόγιο...

[ctx: option|greeter|laptop]
en: This monitor is laptop display (detect lid closing)
el: Χρήση οθόνης lapptop (ανίχνευση κλεισίματος οθόνης)

[ctx: option|greeter|position]
en: Horizontal
el: Οριζόντια θέση

[ctx: option|greeter|position]
en: Select base point and its position.
el: Επιλέξτε το σημείο βάσης και τη θέση του

[ctx: option|greeter|position]
en: Vertical
el: Κάθετη θέση

[ctx: option|greeter|position]
en: from bottom
el: από κάτω

[ctx: option|greeter|position]
en: from right
el: από δεξιά

[ctx: option|greeter|position]
en: in %
el: σε %

[ctx: option|greeter|reader]
en: Command to launch screen reader
el: Εντολή για την εκκίνηση του αναγνώστη οθόνης

[ctx: option|greeter|reader]
en: Select path to reader...
el: Επιλέξτε τη διαδρομή για τον αναγνώστη...

[ctx: option|greeter|screensaver-timeout]
en: Never
el: Ποτέ

[ctx: option|greeter|screensaver-timeout]
en: Timeout until the screen blanks
el: Χρόνος μέχρι το μαύρισμα της οθόνης

[ctx: option|greeter|screensaver-timeout]
en: {count} min
el: {count} ελάχιστο

[ctx: option|greeter|theme-name]
en: Theme
el: Θέμα

[ctx: option|greeter|user-background]
en: Use user wallpaper if available
el: Χρήση του φόντου επιφάνειας εργασίας αν είναι διαθέσιμο

[ctx: option|greeter|xft-antialias]
en: Antialias
el: Αντιαλλοίωση (antialias)

[ctx: option|greeter|xft-hintstyle]
en: Full
el: Πλήρες

[ctx: option|greeter|xft-hintstyle]
en: Hinting
el: Εξομάλυνση γραμμάτων

[ctx: option|greeter|xft-hintstyle]
en: Medium
el: Μέτριο

[ctx: option|greeter|xft-hintstyle]
en: None
el: Κανένα

[ctx: option|greeter|xft-hintstyle]
en: Slight
el: Ελαφρύ

[ctx: option|greeter|xft-rgba]
en: None
el: Κανένα

[ctx: option|greeter|xft-rgba]
en: Subpixel rendering
el: Απόδοση υποεικονοστοιχείων (subpixel rendering)

[ctx: option|greeter|xft-rgba]
en: Vertical BGR
el: Κάθετο BGR

[ctx: option|greeter|xft-rgba]
en: Vertical RGB
el: Κάθετο RGB

[ctx: option|multihead]
en: Add configuration
el: Προσθήκη ρύθμισης

[ctx: option|multihead]
en: Add new monitor configuration
el: Προσθήκη νέας ρύθμισης οθόνης

[ctx: option|multihead]
en: Monitor name:
el: Όνομα οθόνης:

[ctx: option|multihead]
en: No configured monitors found
el: Δεν βρέθηκαν ρυθμισμένες οθόνες

[ctx: option|multihead]
en: Overwrite default "background" option
el: Αντικαταστήστε την προεπιλεγμένη επιλογή "background"

[ctx: option|multihead]
en: Overwrite default "laptop" option
el: Αντικαταστήστε την προεπιλεγμένη επιλογή "laptop"

[ctx: option|multihead]
en: Overwrite default "user-background" option
el: Αντικαταστήστε την προεπιλεγμένη επιλογή "user-background"

[ctx: tabs]
en: Appearance
el: Εμφάνιση

[ctx: tabs]
en: Misc.
el: Διάφορα

[ctx: tabs]
en: Panel
el: Ταμπλό

[ctx: tabs]
en: Window position
el: Θέση Παραθύρου
