wget 1.20 - en to cs translation catalogue (631 entries)

en: 
        The file is already fully retrieved; nothing to do.
cs: 
        Soubor je již plně přenesen, nebude se nic dělat.

en: 
    %*s[ skipping %sK ]
cs: 
    %*s[ přeskakuje se %s K ]

en: 
    Originally written by Hrvoje Niksic <hniksic@xemacs.org>.
cs: 
    Původním autorem tohoto programu je Hrvoje Nikšić <hniksic@xemacs.org>.

en: 
    REST failed, starting from scratch.
cs: 
    Příkaz REST selhal, přenos začne od začátku souboru.

en: 
    Redirecting output to %s.
cs: 
    Výstup se přesměrovává do %s.

en:        --accept-regex=REGEX        regex matching accepted URLs
cs:        --accept-regex=REGULÁRNÍ_VÝRAZ
                                       regulární výraz přijímající URL

en:        --ask-password              prompt for passwords
cs:        --ask-password              ptá se na hesla

en:        --auth-no-challenge         send Basic HTTP authentication information
                                         without first waiting for the server's
                                         challenge
cs:        --auth-no-challenge         posílá údaje Basic HTTP autentizace, aniž by
                                       nejprve počkal na výzvu od serveru

en:        --backups=N                 before writing file X, rotate up to N backup files
cs:        --backups=N                 před zápisem souboru X odrotuje až N
                                       záložních souborů

en:        --bind-address=ADDRESS      bind to ADDRESS (hostname or IP) on local host
cs:        --bind-address=ADRESA       přilepí se (bind) na ADRESU (jméno nebo IP)
                                       na tomto stroji

en:        --bind-dns-address=ADDRESS  bind DNS resolver to ADDRESS (hostname or IP) on local host
cs:        --bind-dns-address=ADRESA   přilepí (bind) překladač DNS na ADRESU (jméno nebo IP)
                                       na tomto stroji

en:        --body-data=STRING          send STRING as data. --method MUST be set
cs:        --body-data=ŘETĚZEC         jako data pošle ŘETĚZEC, --method JE nutný

en:        --body-file=FILE            send contents of FILE. --method MUST be set
cs:        --body-file=SOUBOR          pošle obsah SOUBORU, --method JE nutný

en:        --ca-certificate=FILE       file with the bundle of CAs
cs:        --ca-certificate=SOUBOR     soubor se sbírkou certifikačních autorit

en:        --ca-directory=DIR          directory where hash list of CAs is stored
cs:        --ca-directory=ADRESÁŘ      adresář obsahující hashe jmen
                                       certifikačních autorit

en:        --certificate-type=TYPE     client certificate type, PEM or DER
cs:        --certificate-type=DRUH     druh certifikátu klienta: PEM nebo DER

en:        --certificate=FILE          client certificate file
cs:        --certificate=SOUBOR        soubor s certifikátem klienta

en:        --ciphers=STR           Set the priority string (GnuTLS) or cipher list string (OpenSSL) directly.
                                       Use with care. This option overrides --secure-protocol.
                                       The format and syntax of this string depend on the specific SSL/TLS engine.
cs:        --ciphers=ŘETĚZEC       Přímo nastaví řetězec s prioritami (GnuTLS)
                                   nebo se seznamem šifer (OpenSSL).  Používejte
                                   s obezřetností. Tento přepínač přebije
                                   --secure-protocol. Podoba a skladba tohoto
                                   řetězce závisí konkrétní implementaci SSL/TLS.

en:        --compression=TYPE          choose compression, one of auto, gzip and none. (default: none)
cs:        --compression=DRUH          vybere kompresi, jedna z auto, gzip a
                                       none [žádná]. (výchozí: none)

en:        --config=FILE               specify config file to use
cs:        --config=SOUBOR             určuje konfigurační soubor

en:        --connect-timeout=SECS      set the connect timeout to SECS
cs:        --connect-timeout=SEKUNDY   nastaví limit pro navázání spojení na SEKUND

en:        --content-disposition       honor the Content-Disposition header when
                                         choosing local file names (EXPERIMENTAL)
cs:        --content-disposition       při volbě jmen místních souborů bere v úvahu
                                       hlavičku Content-Disposition (POKUSNÉ)

en:        --content-on-error          output the received content on server errors
cs:        --content-on-error          po chybě serveru vypíše přijatý obsah

en:        --convert-file-only         convert the file part of the URLs only (usually known as the basename)
cs:        --convert-file-only         převede pouze část URL se souborem (basename)

en:        --crl-file=FILE             file with bundle of CRLs
cs:        --crl-file=SOUBOR           soubor se sbírkou seznamů odvolaných
                                       certifikátů

en:        --cut-dirs=NUMBER           ignore NUMBER remote directory components
cs:        --cut-dirs=POČET            ignoruje POČET vzdálených adresářových
                                       komponent

en:        --default-page=NAME         change the default page name (normally
                                         this is 'index.html'.)
cs:        --default-page=NÁZEV        změní výchozí název stránky (běžně
                                       to je „index.html“)

en:        --delete-after              delete files locally after downloading them
cs:        --delete-after              smaže soubory lokálně po té, co dokončí
                                       jejich stahování

en:        --dns-servers=ADDRESSES     list of DNS servers to query (comma separated)
cs:        --dns-servers=ADRESY        seznam serverů DNS na dotazy (oddělené
                                       čárkou)

en:        --dns-timeout=SECS          set the DNS lookup timeout to SECS
cs:        --dns-timeout=SEKUNDY       nastaví limit pro hledání v DNS na SEKUND

en:        --egd-file=FILE             file naming the EGD socket with random data
cs:        --egd-file=SOUBOR           soubor jmenující socket EGD s náhodnými daty

en:        --exclude-domains=LIST      comma-separated list of rejected domains
cs:        --exclude-domains=SEZNAM    čárkou oddělený seznam zakázaných domén

en:        --follow-ftp                follow FTP links from HTML documents
cs:        --follow-ftp                následuje FTP odkazy z HTML dokumentů

en:        --follow-tags=LIST          comma-separated list of followed HTML tags
cs:        --follow-tags=SEZNAM        čárkou oddělený seznam HTML značek určených
                                       k následování

en:        --ftp-password=PASS         set ftp password to PASS
cs:        --ftp-password=HESLO        nastaví heslo pro FTP na HESLO

en:        --ftp-stmlf                 use Stream_LF format for all binary FTP files
cs:        --ftp-stmlf                 použije formát Stream_LF pro všechny binární
                                       FTP soubory

en:        --ftp-user=USER             set ftp user to USER
cs:        --ftp-user=UŽIVATEL         nastaví přihlašovací jméno pro FTP na
                                       UŽIVATELE

en:        --ftps-clear-data-connection    cipher the control channel only; all the data will be in plaintext
cs:        --ftps-clear-data-connection    šifruje pouze řídicí spojení,
                                           data šifrována nebudou

en:        --ftps-fallback-to-ftp          fall back to FTP if FTPS is not supported in the target server
cs:        --ftps-fallback-to-ftp          není-li FTPS podporováno cílovým
                                           serverem, přejde se na FTP

en:        --ftps-implicit                 use implicit FTPS (default port is 990)
cs:        --ftps-implicit                 použije implicitní FTPS (výchozí port
                                           je 990)

en:        --ftps-resume-ssl               resume the SSL/TLS session started in the control connection when
                                             opening a data connection
cs:        --ftps-resume-ssl               při otevírání datového spojení obnoví
                                           relaci SSL/TLS, která pochází ze spojení
                                           řídicího.

en:        --header=STRING             insert STRING among the headers
cs:        --header=ŘETĚZEC            ke hlavičkám přidá ŘETĚZEC

en:        --hsts-file                 path of HSTS database (will override default)
cs:        --hsts-file                 cesta k databázi HSTS (přebije výchozí
                                       chování)

en:        --http-password=PASS        set http password to PASS
cs:        --http-password=HESLO       nastaví heslo pro HTTP na HESLO

en:        --http-user=USER            set http user to USER
cs:        --http-user=UŽIVATEL        nastaví přihlašovací jméno uživatele
                                       pro HTTP na UŽIVATELE

en:        --https-only                only follow secure HTTPS links
cs:        --https-only                následuje pouze bezpečné HTTPS odkazy

en:        --ignore-case               ignore case when matching files/directories
cs:        --ignore-case               při porovnávání jmen souborů/adresářů
                                       nebere zřetel na velikost písmen

en:        --ignore-length             ignore 'Content-Length' header field
cs:        --ignore-length             ignoruje hlavičku „Content-Length“

en:        --ignore-tags=LIST          comma-separated list of ignored HTML tags
cs:        --ignore-tags=SEZNAM        čárkou oddělený seznam ignorovaných HTML
                                       značek

en:        --input-metalink=FILE       download files covered in local Metalink FILE
cs:        --input-metalink=SOUBOR     stáhne soubory uvedená v místním
                                       metalinkovém SOUBORU.

en:        --keep-badhash              keep files with checksum mismatch (append .badhash)
cs:        --keep-badhash              ponechá soubory se špatným kontrolním
                                       součtem (připojí .badhash)

en:        --keep-session-cookies      load and save session (non-permanent) cookies
cs:        --keep-session-cookies      načte a uloží cookies relace (netrvalé)

en:        --limit-rate=RATE           limit download rate to RATE
cs:        --limit-rate=RYCHLOST       omezí rychlost stahování na RYCHLOST

en:        --load-cookies=FILE         load cookies from FILE before session
cs:        --load-cookies=SOUBOR       před relací načte cookies ze SOUBORU

en:        --local-encoding=ENC        use ENC as the local encoding for IRIs
cs:        --local-encoding=KÓDOVÁNÍ   jako místní kódování IRI použije KÓDOVÁNÍ

en:        --max-redirect              maximum redirections allowed per page
cs:        --max-redirect              maximum přesměrování povolených na stránku

en:        --metalink-index=NUMBER     Metalink application/metalink4+xml metaurl ordinal NUMBER
cs:        --metalink-index=ČÍSLO      pořadové číslo v metaURL metalinku
                                       application/metalink4+xml

en:        --metalink-over-http        use Metalink metadata from HTTP response headers
cs:        --metalink-over-http        použije metalinková metadata z hlaviček
                                       odpovědi HTTP

en:        --method=HTTPMethod         use method "HTTPMethod" in the request
cs:        --method=METODA_HTTP        v požadavku použije HTTP_METODOU

en:        --no-cache                  disallow server-cached data
cs:        --no-cache                  zakáže kešování na straně serveru

en:        --no-check-certificate      don't validate the server's certificate
cs:        --no-check-certificate      neověřuje certifikát serveru

en:        --no-config                 do not read any config file
cs:        --no-config                 nenačte žádný konfigurační soubor

en:        --no-cookies                don't use cookies
cs:        --no-cookies                nepoužije cookies

en:        --no-dns-cache              disable caching DNS lookups
cs:        --no-dns-cache              zakáže kešování DNS odpovědí

en:        --no-glob                   turn off FTP file name globbing
cs:        --no-glob                   neexpanduje jména FTP souborů

en:        --no-hsts                   disable HSTS
cs:        --no-hsts                   zakáže HSTS

en:        --no-http-keep-alive        disable HTTP keep-alive (persistent connections)
cs:        --no-http-keep-alive        zakáže HTTP keep-alive (trvalá spojení)

en:        --no-if-modified-since      don't use conditional if-modified-since get
                                         requests in timestamping mode
cs:        --no-if-modified-since      nepoužívá GET požadavky podmíněné hlavičkou
                                       If-Modified-Since při porovnání času souborů

en:        --no-iri                    turn off IRI support
cs:        --no-iri                    vypne podporu IRI

en:        --no-netrc                  don't try to obtain credentials from .netrc
cs:        --no-netrc                  nezkusí získat jména a hesla z .netrc

en:        --no-passive-ftp            disable the "passive" transfer mode
cs:        --no-passive-ftp            zakáže pasivní režim přenosu

en:        --no-proxy                  explicitly turn off proxy
cs:        --no-proxy                  explicitně vypne proxy

en:        --no-remove-listing         don't remove '.listing' files
cs:        --no-remove-listing         neodstraňuje soubory „.listing“

en:        --no-use-server-timestamps  don't set the local file's timestamp by
                                         the one on the server
cs:        --no-use-server-timestamps  nenastaví čas místního souboru podle
                                       souboru na serveru

en:        --no-warc-compression       do not compress WARC files with GZIP
cs:        --no-warc-compression       nekomprimuje soubory WARC gzipem

en:        --no-warc-digests           do not calculate SHA1 digests
cs:        --no-warc-digests           nepočítá kontrolní součty SHA1

en:        --no-warc-keep-log          do not store the log file in a WARC record
cs:        --no-warc-keep-log          neuloží protokol do záznamu WARC

en:        --password=PASS             set both ftp and http password to PASS
cs:        --password=HESLO            nastaví heslo pro FTP i pro HTTP na HESLO

en:        --pinnedpubkey=FILE/HASHES  Public key (PEM/DER) file, or any number
                                       of base64 encoded sha256 hashes preceded by
                                       'sha256//' and separated by ';', to verify
                                       peer against
cs:        --pinnedpubkey=SOUBOR/OTISKY
                                       Soubor s veřejným klíčem (PEM/DER) nebo
                                       jakýkoliv počet SHA-256 otisků zapsaných
                                       v Base64, kterým předchází „sha256//“
                                       a které jsou odděleny znakem „;“, proti
                                       kterým se ověřuje protistrana

en:        --post-data=STRING          use the POST method; send STRING as the data
cs:        --post-data=ŘETĚZEC         použije metodu POST, jako data pošle ŘETĚZEC

en:        --post-file=FILE            use the POST method; send contents of FILE
cs:        --post-file=SOUBOR          použije metodu POST, pošle obsah SOUBORU

en:        --prefer-family=FAMILY      connect first to addresses of specified family,
                                         one of IPv6, IPv4, or none
cs:        --prefer-family=RODINA      připojuje se nejprve na adresu zadané
                                       RODINY („IPv6“, „IPv4“ nebo „none“ (žádná))

en:        --preferred-location        preferred location for Metalink resources
cs:        --preferred-location        preferované umístění metalinkových zdrojů

en:        --preserve-permissions      preserve remote file permissions
cs:        --preserve-permissions      zachová přístupová práva ze serveru

en:        --private-key-type=TYPE     private key type, PEM or DER
cs:        --private-key-type=DRUH     druh soukromého klíče: PEM nebo DER

en:        --private-key=FILE          private key file
cs:        --private-key=SOUBOR        soubor se soukromým klíčem

en:        --progress=TYPE             select progress gauge type
cs:        --progress=DRUH             vybere druh indikátoru postupu

en:        --protocol-directories      use protocol name in directories
cs:        --protocol-directories      použije jméno protokolu v adresářích

en:        --proxy-password=PASS       set PASS as proxy password
cs:        --proxy-password=HESLO      nastaví HESLO k proxy

en:        --proxy-user=USER           set USER as proxy username
cs:        --proxy-user=UŽIVATEL       nastaví UŽIVATELE jako přihlašovací jméno
                                       k proxy

en:        --random-file=FILE          file with random data for seeding the SSL PRNG
cs:        --random-file=SOUBOR        soubor s náhodnými daty pro zdroj SSL PRNG

en:        --random-wait               wait from 0.5*WAIT...1.5*WAIT secs between retrievals
cs:        --random-wait               čeká od 0,5*WAIT do 1,5*WAIT sekund mezi
                                       staženími

en:        --read-timeout=SECS         set the read timeout to SECS
cs:        --read-timeout=SEKUNDY      nastaví limit pro čtení na SEKUND

en:        --referer=URL               include 'Referer: URL' header in HTTP request
cs:        --referer=URL               zahrne hlavičku „Referer: URL“ do HTTP
                                       požadavku

en:        --regex-type=TYPE           regex type (posix)
cs:        --regex-type=DRUH           druh regulárních výrazů (posix)

en:        --regex-type=TYPE           regex type (posix|pcre)
cs:        --regex-type=DRUH           druh regulárních výrazů (posix, pcre)

en:        --reject-regex=REGEX        regex matching rejected URLs
cs:        --reject-regex=REGULÁRNÍ_VÝRAZ
                                       regulární výraz zamítající URL

en:        --rejected-log=FILE         log reasons for URL rejection to FILE
cs:        --rejected-log=SOUBOR       důvody zamítnutí URL zapisuje do SOUBORU

en:        --remote-encoding=ENC       use ENC as the default remote encoding
cs:        --remote-encoding=KÓDOVÁNÍ  jako implicitní vzdálené kódování se
                                       použije KÓDOVÁNÍ

en:        --report-speed=TYPE         output bandwidth as TYPE.  TYPE can be bits
cs:        --report-speed=ZPŮSOB       datový tok vypisuje daným ZPŮSOBEM,
                                       ZPŮSOB může být „bits“ (bity)

en:        --restrict-file-names=OS    restrict chars in file names to ones OS allows
cs:        --restrict-file-names=OS    omezí znaky ve jménech souborů na ty,
                                       které dovoluje operační systém OS

en:        --retr-symlinks             when recursing, get linked-to files (not dir)
cs:        --retr-symlinks             při rekurzi stáhne soubory (adresáře ne),
                                       na které odkazuje symbolický odkaz

en:        --retry-connrefused         retry even if connection is refused
cs:        --retry-connrefused         opakuje, i když spojení je odmítnuto

en:        --retry-on-http-error=ERRORS    comma-separated list of HTTP errors to retry
cs:        --retry-on-http-error=CHYBY     čárkou oddělený seznam chyb HTTP,
                                           po kterých se má stažení zkusit znovu

en:        --save-cookies=FILE         save cookies to FILE after session
cs:        --save-cookies=SOUBOR       po relaci uloží cookies do SOUBORU

en:        --save-headers              save the HTTP headers to file
cs:        --save-headers              hlavičky HTTP uloží do souboru

en:        --secure-protocol=PR        choose secure protocol, one of auto, SSLv2,
                                         SSLv3, TLSv1, TLSv1_1, TLSv1_2 and PFS
cs:        --secure-protocol=PROTOKOL  vybere bezpečnostní protokol, jeden z auto,
                                       SSLv2, SSLv3, TLSv1, TLSv1_1, TLSv1_2 a PFS

en:        --show-progress             display the progress bar in any verbosity mode
cs:        --show-progress             zobrazí indikátoru postupu ve všech
                                       úrovních upovídanosti

en:        --spider                    don't download anything
cs:        --spider                    nestahuje nic

en:        --start-pos=OFFSET          start downloading from zero-based position OFFSET
cs:        --start-pos=POZICE          začne stahovat od POZICE (počítá se od 0)

en:        --strict-comments           turn on strict (SGML) handling of HTML comments
cs:        --strict-comments           zapne přísné zacházení s HTML komentáři
                                       podle SGML

en:        --trust-server-names        use the name specified by the redirection
                                         URL's last component
cs:        --trust-server-names        použije se jméno z poslední části
                                       přesměrovávajícího URL

en:        --unlink                    remove file before clobber
cs:        --unlink                    odstraní soubor před jeho přepisem

en:        --use-askpass=COMMAND       specify credential handler for requesting 
                                         username and password.  If no COMMAND is 
                                         specified the WGET_ASKPASS or the SSH_ASKPASS 
                                         environment variable is used.
cs:        --use-askpass=PŘÍKAZ        určuje program pro dotaz na uživatelské
                                       jméno a heslo. Není-li zadán žádný PŘÍKAZ,
                                       použijí se proměnné prostředí WGET_ASKPASS
                                       a SSH_ASKPASS.

en:        --user=USER                 set both ftp and http user to USER
cs:        --user=UŽIVATEL             nastaví přihlašovací jméno uživatele
                                       pro FTP i pro HTTP na UŽIVATELE

en:        --waitretry=SECONDS         wait 1..SECONDS between retries of a retrieval
cs:        --waitretry=SEKUNDY         čeká 1 až SEKUND mezi opakováním stažení

en:        --warc-cdx                  write CDX index files
cs:        --warc-cdx                  zapíše indexové soubory CDX

en:        --warc-dedup=FILENAME       do not store records listed in this CDX file
cs:        --warc-dedup=SOUBOR         neukládá záznamy uvedené v tomto souboru CDX

en:        --warc-file=FILENAME        save request/response data to a .warc.gz file
cs:        --warc-file=SOUBOR          uloží požadavek/odpověď do souboru .warc.gz

en:        --warc-header=STRING        insert STRING into the warcinfo record
cs:        --warc-header=ŘETĚZEC       do záznamu WARC přidá ŘETĚZEC

en:        --warc-max-size=NUMBER      set maximum size of WARC files to NUMBER
cs:        --warc-max-size=ČÍSLO       nastaví maximální velikost souborů WARC na
                                       ČÍSLO

en:        --warc-tempdir=DIRECTORY    location for temporary files created by the
                                         WARC writer
cs:        --warc-tempdir=ADRESÁŘ      umístění dočasných souborů vytvářených
                                       zapisovatelem WARC

en:        --wdebug                    print Watt-32 debug output
cs:        --wdebug                    tiskne ladicí informace z Watt-32

en:     %s (env)
cs:     %s (prostředí)

en:     %s (system)
cs:     %s (globální)

en:     %s (user)
cs:     %s (uživatelský)

en:     %s: certificate common name %s doesn't match requested host name %s.
cs:     %s: obecné jméno (CN) certifikátu %s se neshoduje s požadovaným jménem počítače %s.

en:     %s: certificate common name is invalid (contains a NUL character).
        This may be an indication that the host is not who it claims to be
        (that is, it is not the real %s).
cs:     %s: obecné jméno (CN) certifikátu není platné (obsahuje znak NUL).
        To může ukazovat na to, že stroj není tím, za koho se vydává (to jest,
        ve skutečnosti to není %s).

en:     eta %s
cs:   zbývá %s

en:     in
cs:     za

en:   -4,  --inet4-only                connect only to IPv4 addresses
cs:   -4,  --inet4-only                připojuje se jen na IPv4 adresy

en:   -6,  --inet6-only                connect only to IPv6 addresses
cs:   -6,  --inet6-only                připojuje se jen na IPv6 adresy

en:   -A,  --accept=LIST               comma-separated list of accepted extensions
cs:   -A,  --accept=SEZNAM             čárkou oddělený seznam povolených přípon

en:   -B,  --base=URL                  resolves HTML input-file links (-i -F)
                                         relative to URL
cs:   -B,  --base=URL                  vyhodnocuje odkazy ve vstupním HTML (-i -F)
                                       relativně vzhledem k URL

en:   -D,  --domains=LIST              comma-separated list of accepted domains
cs:   -D,  --domains=SEZNAM            čárkou oddělený seznam povolených domén

en:   -E,  --adjust-extension          save HTML/CSS documents with proper extensions
cs:   -E,  --adjust-extension          HTML/CSS dokumenty ukládá s patřičnou
                                       příponou

en:   -F,  --force-html                treat input file as HTML
cs:   -F,  --force-html                vstupní soubor považuje za HTML

en:   -H,  --span-hosts                go to foreign hosts when recursive
cs:   -H,  --span-hosts                při rekurzi přechází i na jiné počítače

en:   -I,  --include-directories=LIST  list of allowed directories
cs:   -I,  --include-directories=SEZNAM
                                       seznam povolených adresářů

en:   -K,  --backup-converted          before converting file X, back up as X.orig
cs:   -K,  --backup-converted          před konverzí souboru X jej zazálohuje
                                       jako X.orig

en:   -K,  --backup-converted          before converting file X, back up as X_orig
cs:   -K,  --backup-converted          před konverzí souboru X jej zazálohuje
                                       jako X_orig

en:   -L,  --relative                  follow relative links only
cs:   -L,  --relative                  následuje jen relativní odkazy

en:   -N,  --timestamping              don't re-retrieve files unless newer than
                                         local
cs:   -N,  --timestamping              nesnaží se znovu získat soubory, jež mají
                                       mladší místní kopii

en:   -O,  --output-document=FILE      write documents to FILE
cs:   -O,  --output-document=SOUBOR    dokumenty zapisuje do SOUBORU

en:   -P,  --directory-prefix=PREFIX   save files to PREFIX/..
cs:   -P,  --directory-prefix=CESTA    uloží soubory do CESTA/…

en:   -Q,  --quota=NUMBER              set retrieval quota to NUMBER
cs:   -Q,  --quota=POČET               nastaví kvótu na POČET stažení

en:   -R,  --reject=LIST               comma-separated list of rejected extensions
cs:   -R,  --reject=SEZNAM             čárkou oddělený seznam zakázaných přípon

en:   -S,  --server-response           print server response
cs:   -S,  --server-response           tiskne odpověď serveru

en:   -T,  --timeout=SECONDS           set all timeout values to SECONDS
cs:   -T,  --timeout=SEKUNDY           nastaví všechny časové limity na SEKUNDY

en:   -U,  --user-agent=AGENT          identify as AGENT instead of Wget/VERSION
cs:   -U,  --user-agent=AGENT          identifikuje se jako AGENT místo Wget/VERZE

en:   -V,  --version                   display the version of Wget and exit
cs:   -V,  --version                   zobrazí verzi Wgetu a skončí

en:   -X,  --exclude-directories=LIST  list of excluded directories
cs:   -X,  --exclude-directories=SEZNAM
                                       seznam zakázaných adresářů

en:   -a,  --append-output=FILE        append messages to FILE
cs:   -a,  --append-output=SOUBOR      zprávy připojuje k SOUBORU

en:   -b,  --background                go to background after startup
cs:   -b,  --background                po spuštění přejde do pozadí

en:   -c,  --continue                  resume getting a partially-downloaded file
cs:   -c,  --continue                  obnoví stahování částečně staženého souboru

en:   -d,  --debug                     print lots of debugging information
cs:   -d,  --debug                     tiskne mnoho ladicích informací

en:   -e,  --execute=COMMAND           execute a `.wgetrc'-style command
cs:   -e,  --execute=PŘÍKAZ            provede příkaz jako z „.wgetrc“

en:   -h,  --help                      print this help
cs:   -h,  --help                      vytiskne tuto nápovědu

en:   -i,  --input-file=FILE           download URLs found in local or external FILE
cs:   -i,  --input-file=SOUBOR         stáhne URL uvedená v místním nebo
                                       vnějším SOUBORU

en:   -k,  --convert-links             make links in downloaded HTML or CSS point to
                                         local files
cs:   -k,  --convert-links             učiní odkazy v HTML nebo CSS odkazující na
                                       místní soubory

en:   -l,  --level=NUMBER              maximum recursion depth (inf or 0 for infinite)
cs:   -l,  --level=POČET               maximální hloubka rekurze
                                       („inf“ nebo „0“ pro nekonečno)

en:   -m,  --mirror                    shortcut for -N -r -l inf --no-remove-listing
cs:   -m,  --mirror                    zkratka pro -N -r -l inf --no-remove-listing

en:   -nH, --no-host-directories       don't create host directories
cs:   -nH, --no-host-directories       nevytváří adresáře se jmény počítačů

en:   -nc, --no-clobber                skip downloads that would download to
                                         existing files (overwriting them)
cs:   -nc, --no-clobber                vynechá stahování, která by přepsala již
                                       existující soubory

en:   -nd, --no-directories            don't create directories
cs:   -nd, --no-directories            nevytváří adresáře

en:   -np, --no-parent                 don't ascend to the parent directory
cs:   -np, --no-parent                 nestoupá do nadřazeného adresáře

en:   -nv, --no-verbose                turn off verboseness, without being quiet
cs:   -nv, --no-verbose                vypne upovídanost, aniž by byl zcela zticha

en:   -o,  --output-file=FILE          log messages to FILE
cs:   -o,  --output-file=SOUBOR        protokol zapisuje do SOUBORU

en:   -p,  --page-requisites           get all images, etc. needed to display HTML page
cs:   -p,  --page-requisites           získá všechny obrázky apod. potřebné pro
                                       zobrazení HTML stránky

en:   -q,  --quiet                     quiet (no output)
cs:   -q,  --quiet                     tichý režim (žádný výstup)

en:   -r,  --recursive                 specify recursive download
cs:   -r,  --recursive                 zapne rekurzivní stahování

en:   -t,  --tries=NUMBER              set number of retries to NUMBER (0 unlimits)
cs:   -t,  --tries=POČET               nastaví POČET opakování (0 znamená neomezeno)

en:   -v,  --verbose                   be verbose (this is the default)
cs:   -v,  --verbose                   bude upovídaný (výchozí chování)

en:   -w,  --wait=SECONDS              wait SECONDS between retrievals
cs:   -w,  --wait=SEKUNDY              čeká SEKUND mezi každým stažením

en:   -x,  --force-directories         force creation of directories
cs:   -x,  --force-directories         vynutí vytváření adresářů

en:   Issued certificate has expired.
cs:   Vydanému certifikátu uplynula doba platnosti.

en:   Issued certificate not yet valid.
cs:   Vydaný certifikát ještě nenabyl platnosti.

en:   Self-signed certificate encountered.
cs:   Nalezen certifikát podepsaný sám sebou.

en:   Unable to locally verify the issuer's authority.
cs:   Autoritu vydavatele nelze lokálně ověřit.

en:  (%s bytes)
cs:  (%s bajtů)

en:  (unauthoritative)
cs:  (není směrodatné)

en:  [following]
cs:  [následuji]

en: %d redirections exceeded.
cs: Překročeno %d přesměrování.

en: %s (%s) - %s saved [%s/%s]
cs: %s (%s) – %s uloženo [%s/%s]

en: %s (%s) - %s saved [%s]
cs: %s (%s) – %s uložen [%s]

en: %s (%s) - Connection closed at byte %s.
cs: %s (%s) – Spojení ukončeno na bajtu %s.

en: %s (%s) - Data connection: %s;
cs: %s (%s) – Datové spojení: %s;

en: %s (%s) - Read error at byte %s (%s).
cs: %s (%s) – Chyba při čtení dat na bajtu %s (%s).

en: %s (%s) - Read error at byte %s/%s (%s).
cs: %s (%s) – Chyba při čtení dat na bajtu %s/%s (%s).

en: %s (%s) - written to stdout %s[%s/%s]
cs: %s (%s) – zapsáno na standardní výstup %s[%s/%s]

en: %s (%s) - written to stdout %s[%s]
cs: %s (%s) – zapsáno na standardní výstup %s[%s]

en: %s ERROR %d: %s.
cs: %s CHYBA %d: %s.

en: %s has sprung into existence.
cs: %s se objevil.

en: %s is excluded/not-included through regex.
cs: %s je vynechán/nezahrnut kvůli regulárnímu výrazu.

en: %s request sent, awaiting response...
cs: %s požadavek odeslán, program čeká na odpověď…

en: %s subprocess
cs: podproces %s

en: %s subprocess failed
cs: podproces %s selhal

en: %s subprocess got fatal signal %d
cs: podproces %s obdržel nepřekonatelný signál %d

en: %s: %s must only be used once
cs: %s: %s lze použít jen jednou

en: %s: %s, closing control connection.
cs: %s: %s, řídicí spojení bude ukončeno.

en: %s: %s: Failed to allocate %ld bytes; memory exhausted.
cs: %s: %s: alokace %ld bajtů selhala, paměť vyčerpána.

en: %s: %s: Failed to allocate enough memory; memory exhausted.
cs: %s: %s: Nezdařilo se alokovat dostatek paměti, paměť vyčerpána.

en: %s: %s: Invalid %s; use `on', `off' or `quiet'.
cs: %s: %s: Neplatná hodnota %s, použijte „on“ (zapnuto), „off“ (vypnuto) nebo „quiet“ (potichu).

en: %s: %s: Invalid WARC header %s.
cs: %s: %s: Neplatná hlavička WARC %s.

en: %s: %s: Invalid boolean %s; use `on' or `off'.
cs: %s: %s: Neplatná pravdivostní hodnota %s, použijte „on“ (zapnuto) nebo „off“ (vypnuto).

en: %s: %s: Invalid byte value %s
cs: %s: %s: Neplatná hodnota bajtu %s

en: %s: %s: Invalid header %s.
cs: %s: %s: Neplatná hlavička %s

en: %s: %s: Invalid number %s.
cs: %s: %s: Neplatné číslo %s

en: %s: %s: Invalid progress type %s.
cs: %s: %s: Neplatný druh indikace postupu %s.

en: %s: %s: Invalid restriction %s,
        use [unix|vms|windows],[lowercase|uppercase],[nocontrol],[ascii].
cs: %s: %s: Neplatná hodnota omezení %s,
        použijte [unix|vms|windows],[lowercase|uppercase],[nocontrol][ascii]
        (význam česky:              [malá|velká písmena], [neřídicí][ASCII].

en: %s: %s: Invalid time period %s
cs: %s: %s: Neplatná časová perioda %s

en: %s: %s: Invalid value %s.
cs: %s: %s: Neplatná hodnota %s.

en: %s: %s:%d: unknown token "%s"
cs: %s: %s:%d: neznámý token „%s“

en: %s: %s:%d: warning: %s token appears before any machine name
cs: %s: %s:%d: varování: token %s se nachází ještě před jakýmkoliv názvem počítače

en: %s: %s; disabling logging.
cs: %s: %s: vypínám protokolování

en: %s: Cannot read %s (%s).
cs: %s: Nelze přečíst %s (%s).

en: %s: Cannot resolve incomplete link %s.
cs: %s: Neúplný odkaz %s nelze vyhodnotit.

en: %s: Couldn't find usable socket driver.
cs: %s: Nelze najít použitelný ovladač soketů.

en: %s: Error in %s at line %d.
cs: %s: Chyba v %s na řádku %d.

en: %s: Invalid --execute command %s
cs: %s: Neplatný příkaz --execute %s

en: %s: Invalid URL %s: %s
cs: %s: Neplatné URL %s: %s

en: %s: No certificate presented by %s.
cs: %s: %s nepředložil žádný certifikát.

en: %s: Syntax error in %s at line %d.
cs: %s: Syntaktická chyba v %s na řádku %d.

en: %s: The certificate of %s doesn't have a known issuer.
cs: %s: Certifikát %s nemá známého vydavatele.

en: %s: The certificate of %s has been revoked.
cs: %s: Certifikát %s byl odvolán.

en: %s: The certificate of %s has expired.
cs: %s: Certifikátu pro %s vypršela platnost.

en: %s: The certificate of %s is not trusted.
cs: %s: Certifikát %s není důvěryhodný.

en: %s: The certificate of %s is not yet activated.
cs: %s: Certifikát pro %s ještě nevstoupil v platnost.

en: %s: The certificate of %s was signed using an insecure algorithm.
cs: %s: Certifikát pro %s byl podepsán pomocí nebezpečného algoritmu.

en: %s: The certificate signer of %s was not a CA.
cs: %s: Podepisovatel certifikátu %s nebyl certifikační autorita.

en: %s: Unknown command %s in %s at line %d.
cs: %s: Neznámý příkaz %s v %s na řádku %d.

en: %s: WGETRC points to %s, which couldn't be accessed because of error: %s.
cs: %s: WGETRC ukazuje na %s, kam nebylo možné přistoupit kvůli chybě: %s.

en: %s: Warning: Both system and user wgetrc point to %s.
cs: %s: Varování: Globální i uživatelský wgetrc jsou shodně uloženy v %s.

en: %s: aprintf: text buffer is too big (%d bytes), aborting.
cs: %s: aprintf: vyrovnávací paměť pro text je příliš velká (%d bajtů), přerušeno.

en: %s: cannot stat %s: %s
cs: %s: volání „stat %s“ skončilo chybou: %s

en: %s: cannot verify %s's certificate, issued by %s:
cs: %s: certifikát pro %s vydaný %s nelze ověřit:

en: %s: corrupt time-stamp.
cs: %s: časové razítko souboru je porušené.

en: %s: illegal option -- `-n%c'
cs: %s: nepřípustný přepínač – „-n%c“

en: %s: invalid option -- '%c'
cs: %s: chybný přepínač – „%c“

en: %s: missing URL
cs: %s: chybí URL

en: %s: no certificate subject alternative name matches
    	requested host name %s.
cs: %s: žádné alternativní jméno z certifikátu se neshoduje
    	s požadovaným jménem počítače %s.

en: %s: option '%s%s' doesn't allow an argument
cs: %s: přepínač „%s%s“ nepřipouští argument

en: %s: option '%s%s' is ambiguous
cs: %s: přepínač „%s%s“ není jednoznačný

en: %s: option '%s%s' is ambiguous; possibilities:
cs: %s: přepínač „%s%s“ není jednoznačný, možnosti:

en: %s: option '%s%s' requires an argument
cs: %s: přepínač „%s%s“ vyžaduje argument

en: %s: option requires an argument -- '%c'
cs: %s: přepínač vyžaduje argument – „%c“

en: %s: unable to resolve bind address %s; disabling bind.
cs: %s: adresu pro přilepení %s nelze přeložit, vypínám přilepování (bind(2)).

en: %s: unable to resolve host address %s
cs: %s: adresu počítače %s nelze přeložit

en: %s: unknown/unsupported file type.
cs: %s: neznámý/nepodporovaný typ souboru.

en: %s: unrecognized option '%s%s'
cs: %s: nerozpoznaný přepínač „%s%s“

en: '
cs: “

en: (no description)
cs: (žádný popis)

en: (try:%2d)
cs: (pokus:%2d)

en: , %s (%s) remaining
cs: , %s (%s) zbývá

en: , %s remaining
cs: , %s zbývá

en: --convert-links or --convert-file-only can be used together only if outputting to a regular file.
cs: Přepínače --convert-links nebo --convert-file-only lze použít spolu pouze
    tehdy, je-li výstupem obyčejný soubor.

en: -O not supported for metalink download. Ignoring.
cs: Přepínač -O není podporován při stahování z metalinku. Ignoruje se.

en: -k or -r can be used together with -O only if outputting to a regular file.
cs: Přepínač -k nebo -r lze použít spolu s -O pouze tehdy, je-li výstupem
    obyčejný soubor.

en: ==> CWD not needed.
cs: ==> CWD není potřeba.

en: ==> CWD not required.
cs: ==> CWD není potřeba.

en: Address family for hostname not supported
cs: Adresní rodina není u názvu stroje podporována

en: All requests done
cs: Všechny požadavky dokončeny

en: Already have correct symlink %s -> %s
cs: Korektní symbolický odkaz %s -> %s již existuje.

en: Argument buffer too small
cs: Buffer argumentu je příliš malý

en: Authentication selected: %s
cs: Vybraná autentizace: %s

en: BODY data file %s missing: %s
cs: Soubor %s s daty pro BODY chybí: %s

en: Bad port number
cs: Chybné číslo portu

en: Bad value for ai_flags
cs: Chybná hodnota ai_flags

en: Bind error (%s).
cs: Chyba při přilepování (bind) (%s).

en: Both --no-clobber and --convert-file-only were specified, only --convert-file-only will be used.
cs: Jak --no-clobber, tak --convert-file-only byly zadány. Použije se jen
    přepínač --convert-file-only.

en: Both --no-clobber and --convert-links were specified, only --convert-links will be used.
cs: Jak --no-clobber, tak --convert-links byly zadány. Použije se jen
    přepínač --convert-links.

en: CDX file does not list checksums. (Missing column 'k'.)
cs: Soubor CDX neuvádí kontrolní součet. (Chybí sloupec „k“.)

en: CDX file does not list original urls. (Missing column 'a'.)
cs: Soubor CDX neuvádí původní URL. (Chybí sloupec „a“.)

en: CDX file does not list record ids. (Missing column 'u'.)
cs: Soubor CDX neuvádí identifikátory záznamů. (Chybí sloupec „u“.)

en: Can't be verbose and quiet at the same time.
cs: Program nemůže být upovídaný a zticha zároveň.

en: Can't timestamp and not clobber old files at the same time.
cs: Nelze používat časová razítka a nemazat přitom staré soubory.

en: Cannot back up %s as %s: %s
cs: Nelze zálohovat %s jako %s: %s

en: Cannot convert links in %s: %s
cs: Nelze převést odkazy v %s: %s

en: Cannot convert timestamp to http format. Falling back to time 0 as last modification time.
cs: Časový údaj nelze převést na formát HTTP. Jako čas poslední úpravy se požije 0.

en: Cannot create pipe
cs: Nelze vytvořit rouru

en: Cannot get REALTIME clock frequency: %s
cs: Frekvenci hodin REÁLNÉHO ČASU nelze určit: %s

en: Cannot initiate PASV transfer.
cs: Nelze spustit pasivní přenos dat.

en: Cannot open %s: %s
cs: %s nelze otevřít: %s

en: Cannot open cookies file %s: %s
cs: Soubor s cookie %s nelze otevřít: %s

en: Cannot parse PASV response.
cs: Odpověď na PASV není pochopitelná.

en: Cannot specify both --ask-password and --password.
cs: --ask-password a --password nelze zadat najednou.

en: Cannot specify both --inet4-only and --inet6-only.
cs: --inet4-only a --inet6-only nelze zadat najednou.

en: Cannot specify both -k or --convert-file-only and -O if multiple URLs are given, or in combination
    with -p or -r. See the manual for details.
cs: Přepínače -k nebo --convert-file-only a -O nelze spolu použít, je-li zadáno
    více URL nebo je-li zadán přepínač -p nebo -r. Vysvětlení naleznete v manuálu.

en: Cannot unlink %s (%s).
cs: %s nelze smazat (%s).

en: Cannot write to %s (%s).
cs: Nelze zapsat do %s (%s).

en: Cannot write to WARC file.
cs: Nelze zapsat do souboru WARC.

en: Cannot write to temporary WARC file.
cs: Nelze zapsat do dočasného souboru WARC.

en: Certificate must be X.509
cs: Certifikát musí být typu X.509

en: Checksum matches.
cs: Kontrolní součty souhlasí.

en: Checksum mismatch for file %s.
cs: Kontrolní součet souboru %s nesouhlasí.

en: Compile:
cs: Přeloženo:

en: Compression does not work with --continue or --start-pos, they will be disabled.
cs: Komprese nefunguje spolu s --continue nebo --start-pos. Přepínače budou vypnuty.

en: Computing checksum for %s
cs: Počítá se kontrolní součet %s

en: Computing size for %s
cs: Počítá se velikost %s

en: Connecting to %s:%d...
cs: Navazuje se spojení s %s:%d…

en: Connecting to %s|%s|:%d...
cs: Navazuje se spojení s %s|%s|:%d…

en: Connecting to [%s]:%d...
cs: Navazuje se spojení s [%s]:%d…

en: Continuing in background, pid %d.
cs: Program pokračuje v běhu na pozadí. pid %d

en: Continuing in background, pid %lu.
cs: Program pokračuje v běhu na pozadí, pid %lu.

en: Continuing in background.
cs: Program pokračuje v běhu na pozadí.

en: Control connection closed.
cs: Řídicí spojení bylo ukončeno.

en: Conversion from %s to %s isn't supported
cs: Převod z %s do %s není podporován

en: Converted links in %d files in %s seconds.
cs: Odkazy převedeny v %d souborech převedeno za %s sekund.

en: Converting links in %s...
cs: Převádí se odkazy v %s…

en: Cookie coming from %s attempted to set domain to
cs: Cookie přišedši z %s se pokusila nastavit doménu na

en: Copyright (C) %s Free Software Foundation, Inc.
cs: Copyright © %s Free Software Foundation, Inc.

en: Could not create temporary file. Skipping signature download.
cs: Dočasný soubor nebylo možné vytvořit. Stažení podpisu se přeskakuje.

en: Could not download all resources from %s.
cs: Ne všechny zdroje bylo možné stáhnout z %s.

en: Could not find Metalink data in HTTP response. Downloading file using HTTP GET.
cs: V odpovědi HTTP nebylo možné najít metalinková data. Soubor se stahuje
    pomocí HTTP GET.

en: Could not find acceptable digest for Metalink resources.
    Ignoring them.
cs: Nebylo možné nalézt algoritmus otisku přijatelný pro metalinkové zdroje.
    Ignorují se.

en: Could not get downloaded file's size.
cs: Nebylo možné zjistit velikost staženého souboru.

en: Could not initialize SSL. It will be disabled.
cs: SSL nelze inicializovat. Bude zakázáno.

en: Could not open CDX file for output.
cs: Nebylo možné otevřít soubor CDX pro výstup.

en: Could not open WARC file.
cs: Nebylo možné otevřít soubor WARC.

en: Could not open downloaded file for signature verification.
cs: Stažený soubor nebylo možné otevřít za účelem ověření podpisu.

en: Could not open downloaded file.
cs: Stažený soubor nebylo možné otevřít.

en: Could not open temporary WARC file.
cs: Nebylo možné otevřít dočasný soubor WARC.

en: Could not open temporary WARC log file.
cs: Nebylo možné otevřít dočasný soubor protokolu WARC.

en: Could not open temporary WARC manifest file.
cs: Nebylo možné otevřít dočasný soubor manifestu WARC.

en: Could not read CDX file %s for deduplication.
cs: Nebylo možné přečíst soubor CDX %s za účelem odstranění duplikátů.

en: Could not seed PRNG; consider using --random-file.
cs: PRNG nelze zinicializovat, zvažte použití přepínače --random-file.

en: Creating symlink %s -> %s
cs: Vytváří se symbolický odkaz %s -> %s

en: Data matches signature, but signature is not trusted.
cs: Data odpovídají podpisu, ale podpis není důvěryhodný.

en: Data transfer aborted.
cs: Přenos dat byl předčasně ukončen.

en: Debugging support not compiled in. Ignoring --debug flag.
cs: Podpora pro ladění nebyla při překladu zahrnuta. Přepínač --debug se ignoruje.

en: Digests are disabled; WARC deduplication will not find duplicate records.
cs: Kontrolní součty jsou vypnuty. Deduplikace WARC nebude moci nalézt opakující
    se záznamy.

en: Directories:
cs: Adresáře:

en: Directory
cs: Adresář

en: Disabling SSL due to encountered errors.
cs: Vypínám SSL kvůli chybám, které se vyskytly.

en: Download quota of %s EXCEEDED!
cs: Kvóta %s na stahování PŘEKROČENA!

en: Download:
cs: Stahování:

en: ERROR
cs: CHYBA

en: ERROR: Cannot open directory %s.
cs: CHYBA: Adresář %s nelze otevřít.

en: ERROR: Failed to load CRL file '%s': (%d)
cs: CHYBA: Soubor s CRL „%s“ nelze zavést: (%d)

en: ERROR: Failed to open cert %s: (%d).
cs: CHYBA: Certifikát %s nelze otevřít: (%d).

en: ERROR: GnuTLS requires the key and the cert to be of the same type.
cs: CHYBA: GnuTLS vyžaduje, aby formát souboru a certifikátu byl stejný.

en: ERROR: Redirection (%d) without location.
cs: CHYBA: Přesměrování (%d) bez udané nové adresy.

en: Email bug reports, questions, discussions to <bug-wget@gnu.org>
cs: Zprávy o chybách, dotazy a diskuze zasílejte e-mailem na adresu
    <bug-wget@gnu.org> (pouze anglicky). Komentáře k českému překladu
    zasílejte na adresu <translation-team-cs@lists.sourceforge.net>.

en: Encoding %s isn't valid
cs: Kódování %s není platné

en: Error closing %s: %s
cs: Při uzavírání %s nastala chyba: %s

en: Error duplicating WARC file file descriptor.
cs: Chyba při duplikaci deskriptoru souboru WARC.

en: Error in handling the address list.
cs: Chyba při zpracování seznamu adres.

en: Error in proxy URL %s: Must be HTTP.
cs: Chyba v URL Proxy %s: Musí být HTTP.

en: Error in server greeting.
cs: Úvodní odpověď serveru je chybná.

en: Error in server response, closing control connection.
cs: Řídicí spojení bude ukončeno, protože server odpověděl chybovým hlášením.

en: Error initializing X509 certificate: %s
cs: Chyba při inicializaci X509 certifikátu: %s

en: Error initializing spawn file actions for use-askpass: %d
cs: Chyba při inicializaci akcí souboru s příkazy pro use-askpass: %d

en: Error matching %s against %s: %s
cs: Při porovnávání %s s %s došlo k chybě: %s

en: Error opening GZIP stream to WARC file.
cs: Chyba při otevírání gzipového proudu do souboru WARC.

en: Error opening WARC file %s.
cs: Chyba při otevírání souboru WARC %s.

en: Error parsing certificate: %s
cs: Chyba při rozebírání certifikátu: %s

en: Error parsing proxy URL %s: %s.
cs: Chyba rozebírání URL proxy serveru %s: %s.

en: Error reading response from command "%s %s": %s
cs: Chyba při čtení odpovědi z příkazu „%s %s“: %s

en: Error setting spawn file actions for use-askpass: %d
cs: Chyba při nastavování akcí souboru s příkazy pro use-askpass: %d

en: Error while matching %s: %d
cs: Při porovnávání %s nastala chyba: %d

en: Error writing to %s: %s
cs: Při zápisu do %s nastala chyba: %s.

en: Error writing warcinfo record to WARC file.
cs: Chyba při zápisu záznamu warcinfo do souboru WARC.

en: Exiting due to error in %s
cs: Končí se kvůli chybě v %s

en: FINISHED --%s--
    Total wall clock time: %s
    Downloaded: %d files, %s in %s (%s)
cs: KONEC --%s--
    Celkový skutečný čas: %s
    Staženo: %d souborů, %s za %s (%s)

en: FTP options:
cs: Přepínače FTP:

en: FTPS options:
cs: Přepínače pro FTPS:

en: Failed reading proxy response: %s
cs: Chyba při čtení odpovědi od proxy: %s

en: Failed to Fopen file %s
cs: Otevření souboru %s selhalo

en: Failed to convert to lower: %d: %s
cs: Nebylo možné převést na malá písmena: %d: %s

en: Failed to download %s. Skipping metaurl.
cs: Stažení %s selhalo. MetaURL se přeskakuje.

en: Failed to download %s. Skipping resource.
cs: Stažení %s selhalo. Zdroj se přeskakuje.

en: Failed to get FD for file %s
cs: Získání deskriptoru souboru „%s“ selhalo

en: Failed to init c-ares channel
cs: Nebylo možné inicializovat kanál knihovny c-ares

en: Failed to init libcares
cs: Nebylo možné inicializovat knihovnu libcares

en: Failed to open file %s, reason :%s
cs: Otevření souboru %s selhalo: %s

en: Failed to parse IP address '%s'
cs: IP adresu „%s“ nebylo možné rozebrat

en: Failed to set DNS server(s) '%s' (%d)
cs: Nebylo možné nastavit DNS server(y) „%s“ (%d)

en: Failed to set permissions for %s.
cs: Nastavení práv k souboru „%s“ selhalo.

en: Failed to stat file %s, (check permissions)
cs: Zjištění přístupových práv k souboru „%s“ selhalo

en: Failed to stat file %s, error: %s
cs: Získání údajů o souboru „%s“ selhalo, chyba: %s

en: Failed to unlink symlink %s: %s
cs: Nebylo možné odstranit symbolický odkaz %s: %s

en: Failed writing HTTP request: %s.
cs: Nebylo možné odeslat HTTP požadavek: %s.

en: File
cs: Soubor

en: File %s already there; not retrieving.
cs: Soubor %s je již přítomen, nebude přenášen.

en: File %s already there; not retrieving.
cs: Soubor %s je již přítomen, nebude přenášen.

en: File %s changed since the last check. Security check failed.
cs: Soubor %s se od poslední kontroly změnil. Bezpečnostní kontrola selhala.

en: File %s exists.
cs: Soubor %s existuje.

en: File %s not modified on server. Omitting download.
cs: Soubor %s nebyl na serveru změněn. Stažení se vynechává.

en: File %s retrieved but checksum does not match.
cs: Soubor %s byl získán, ale kontrolní součet nesouhlasí.

en: File %s retrieved but signature does not match.
cs: Soubor %s byl získán, ale podpis nesouhlasí.

en: File %s retrieved but size does not match.
cs: Soubor %s byl získán, ale velikost nesouhlasí.

en: File has already been retrieved.
cs: Soubor již byl přenesen.

en: File size not declared. Skipping check.
cs: Velikost souboru nebyla udána. Kontrola se přeskakuje.

en: Found %d broken link.
    
     | Found %d broken links.
cs[0]: Nalezen %d slepý odkaz.
cs[1]: Nalezeny %d slepé odkazy.
cs[2]: Nalezeno %d slepých odkazů.

en: Found exact match in CDX file. Saving revisit record to WARC.
cs: Nalezena přesná shoda v souboru CDX. Ukládá se záznam o opakované návštěvě do WARC.

en: Found no broken links.
cs: Nenalezeny žádné slepé odkazy.

en: GNU Wget %s built on %s.
cs: GNU Wget %s sestaven na systému %s.

en: GNU Wget %s, a non-interactive network retriever.
cs: GNU Wget %s, program pro neinteraktivní stahování souborů.

en: Giving up.
cs: Ani poslední pokus nebyl úspěšný.

en: GnuTLS: Cannot set prio string directly. Falling back to default priority.
cs: GnuTLS: Řetězec s prioritami nelze přímo nastavit. Návrat k výchozí prioritě.

en: GnuTLS: unimplemented 'secure-protocol' option value %d
cs: GnuTLS: neimplementovaná hodnota %d volby „secure-protocol“

en: GnuTLS: unimplemented 'secure-protocol' option value %u
cs: GnuTLS: neimplementovaná hodnota %u volby „secure-protocol“

en: HSTS options:
cs: Přepínače pro HSTS:

en: HTTP options:
cs: Přepínače pro HTTP:

en: HTTPS (SSL/TLS) options:
cs: Přepínače HTTPS (SSL/TLS):

en: HTTPS support not compiled in
cs: Podpora HTTPS nebyla zakompilována do programu

en: IPv6 addresses not supported
cs: IPv6 adresy nejsou podporovány

en: Incomplete or invalid multibyte sequence encountered
cs: Zaznamenána neúplná nebo neplatná vícebajtová posloupnost

en: Index of /%s on %s:%d
cs: Obsah /%s na %s:%d

en: Interrupted by a signal
cs: Přerušeno signálem

en: Invalid IPv6 numeric address
cs: Chybná číselná IPv6 adresa

en: Invalid PORT.
cs: Neplatný PORT.

en: Invalid back reference
cs: Neplatný zpětný odkaz

en: Invalid character class name
cs: neplatný název třídy znaku

en: Invalid collation character
cs: neplatný znak pro porovnávání

en: Invalid content of \{\}
cs: Neplatný obsah \{\}

en: Invalid dot style specification %s; leaving unchanged.
cs: %s není platné určení způsobu indikace, ponecháno nezměněno.

en: Invalid host name
cs: Neplatné jméno stroje

en: Invalid name of the symlink, skipping.
cs: Přeskakuje se symbolický odkaz, neboť název odkazu není platný.

en: Invalid preceding regular expression
cs: Neplatný předchozí regulární výraz

en: Invalid pri value. Assuming %d.
cs: Neplatná hodnota pri. Předpokládá se %d.

en: Invalid range end
cs: Neplatný konec rozsahu

en: Invalid regular expression
cs: neplatný regulární výraz

en: Invalid regular expression %s, %s
cs: Neplatný regulární výraz %s, %s

en: Invalid regular expression %s, PCRE2 error %d
cs: Neplatný regulární výraz %s, chyba PCRE2 %d

en: Invalid signature. Rejecting resource.
cs: Neplatný podpis. Zdroj se zamítá.

en: Invalid user name
cs: Neplatné jméno uživatele

en: Last-modified header invalid -- time-stamp ignored.
cs: Časové razítko souboru bude ignorováno, protože hlavička 
    „Last-modified“ obsahuje neplatné údaje.

en: Last-modified header missing -- time-stamps turned off.
cs: Nelze použít časová razítka, protože v odpovědi serveru 
    schází hlavička „Last-modified“.

en: Length:
cs: Délka:

en: Length: %s
cs: Délka: %s

en: License GPLv3+: GNU GPL version 3 or later
    <http://www.gnu.org/licenses/gpl.html>.
    This is free software: you are free to change and redistribute it.
    There is NO WARRANTY, to the extent permitted by law.
cs: Licence GPLv3+: GNU GPL verze 3 nebo vyšší
    <http://www.gnu.org/licenses/gpl.html>.
    Toto je volné programové vybavení: máte právo jej měnit a dále šířit.
    Není poskytována ŽÁDNÁ ZÁRUKA, jak jen zákon dovoluje.

en: Link
cs: Sym. odkaz

en: Link:
cs: Slinkováno:

en: Loaded %d record from CDX.
    
     | Loaded %d records from CDX.
cs[0]: Načten %d záznam z CDX.
cs[1]: Načteny %d záznamy z CDX.
cs[2]: Načteno %d záznamů z CDX.

en: Loaded CA certificate '%s'
cs: Certifikát certifikační autority „%s“ zaveden

en: Loaded CRL file '%s'
cs: Soubor s CRL „%s“ byl zaveden

en: Loading robots.txt; please ignore errors.
cs: Načítá se „robots.txt“. Chybová hlášení ignorujte, prosím.

en: Locale:
cs: Národní prostředí:

en: Location: %s%s
cs: Přesměrováno na: %s%s

en: Logged in!
cs: Přihlášeno!

en: Logging and input file:
cs: Protokolový a vstupní soubor:

en: Logging in as %s ...
cs: Probíhá přihlašování jako %s…

en: Logically impossible section reached in getftp()
cs: Dosažena logicky nemožná sekce v getftp()

en: Login incorrect.
cs: Chyba při přihlášení.

en: Malformed status line
cs: Odpověď serveru má zkomolený stavový řádek

en: Mandatory arguments to long options are mandatory for short options too.
cs: Argumenty povinné u dlouhých přepínačů jsou povinné i pro jejich krátké verze.

en: Memory allocation failure
cs: Problém s alokací paměti

en: Memory allocation problem
cs: Problém s alokací paměti

en: Memory exhausted
cs: Paměť byla vyčerpána

en: Metalink headers found. Switching to Metalink mode.
cs: Nalezeny hlavičky metalinku. Přepíná se do režimu metalinku.

en: Metaurls processing returned with error.
cs: Zpracování metaURL adres vrátilo chybu.

en: Name or service not known
cs: Neznámý název nebo služba

en: No URLs found in %s.
cs: V souboru „%s“ nebyla nalezena žádná URL.

en: No address associated with hostname
cs: K názvu stroje není přidružená žádná adresa

en: No certificate found
cs: Žádný certifikát nenalezen

en: No checksums found.
cs: Žádný kontrolní součet nenalezen.

en: No data received.
cs: Nepřišla žádná data.

en: No error
cs: Bez chyby

en: No headers, assuming HTTP/0.9
cs: Chybí hlavičky, předpokládám HTTP/0.9

en: No match
cs: Žádná shoda

en: No matches on pattern %s.
cs: Vzorku %s nic neodpovídá.

en: No previous regular expression
cs: Žádný předchozí regulární výraz

en: No such directory %s.
cs: Adresář %s neexistuje.

en: No such file %s.
cs: Soubor %s neexistuje.

en: No such file %s.
cs: Soubor %s neexistuje.

en: No such file or directory %s.
cs: Soubor či adresář %s neexistuje.

en: Non-recoverable failure in name resolution
cs: Zásadní chyba při překladu jména

en: Not descending to %s as it is excluded/not-included.
cs: Do adresáře %s se nesestoupí, protože tento adresář se buď má vynechat, nebo nebyl zadán k procházení.

en: Not sure
cs: Neznámý typ

en: OpenSSL: Invalid cipher list: %s
cs: OpenSSL: Neplatný seznam šifer: %s

en: OpenSSL: unimplemented 'secure-protocol' option value %d
cs: OpenSSL: neimplementovaná hodnota %d volby „secure-protocol“

en: Opening WARC file %s.
cs: Otevírání souboru WARC %s.

en: Output will be written to %s.
cs: Výstup bude zapsán do %s.

en: Parameter string not correctly encoded
cs: Řetězec parametru není správně kódován

en: Parsing system wgetrc file (env SYSTEM_WGETRC) failed.  Please check
    '%s',
    or specify a different file using --config.
cs: Rozbor systémového souboru wgetrc (proměnná prostředí SYSTEM_WGETRC) selhalo.
    Prosím, prověřte „%s“
    nebo určete jiný soubor pomocí --config.

en: Parsing system wgetrc file failed.  Please check
    '%s',
    or specify a different file using --config.
cs: Rozbor systémového souboru wgetrc selhal. Prosím, prověřte
    „%s“
    nebo určete jiný soubor pomocí --config.

en: Password for '%s%s@%s':
cs: Heslo pro „%s%s@%s“:

en: Password for user %s:
cs: Heslo uživatele %s:

en: Password:
cs: Heslo:

en: Planned metalink file: %s
cs: Plánovaný metalinkový soubor: %s

en: Please report this issue to bug-wget@gnu.org
cs: Prosím, tento problém nahlaste (anglicky) na adresu <bug-wget@gnu.org>

en: Please send bug reports and questions to <bug-wget@gnu.org>.
cs: Chybová hlášení a dotazy zasílejte na adresu <bug-wget@gnu.org> (pouze
    anglicky). Komentáře k českému překladu zasílejte na adresu
    <translation-team-cs@lists.sourceforge.net>.

en: Premature end of regular expression
cs: Předčasný konec regulárního výrazu

en: Processing metaurl %s...
cs: Zpracovává se metaURL %s…

en: Processing request in progress
cs: Požadavek se zpracovává

en: Proxy tunneling failed: %s
cs: Tunelování skrz proxy se nezdařilo: %s

en: Read error (%s) in headers.
cs: Chyba (%s) při čtení hlaviček.

en: Recursion depth %d exceeded max. depth %d.
cs: Hloubka rekurze %d překročila maximální hloubku %d.

en: Recursive accept/reject:
cs: Rekurzivní povolení/zakázání:

en: Recursive download:
cs: Rekurzivní stahování:

en: Regular expression too big
cs: Regulární výraz je příliš velký

en: Rejecting %s (Invalid Entry).
cs: %s se zamítá (neplatný záznam).

en: Rejecting %s.
cs: %s se zamítá.

en: Rejecting metalink file. Unsafe name.
cs: Metalinkový soubor se zamítá. Nebezpečný název.

en: Rejecting metaurl file %s. Unsafe name.
cs: MetaURL soubor %s se zamítá. Nebezpečný název.

en: Remote file does not exist -- broken link!!!
cs: Vzdálený soubor neexistuje – slepý odkaz!!!

en: Remote file exists and could contain further links,
    but recursion is disabled -- not retrieving.
cs: Vzdálený soubor existuje a možná obsahuje další odkazy,
    avšak rekurze je vypnuta – nestahuji.

en: Remote file exists and could contain links to other resources -- retrieving.
cs: Vzdálený soubor existuje a mohl by obsahovat odkazy na další zdroje – stahuji.

en: Remote file exists but does not contain any link -- not retrieving.
cs: Vzdálený soubor existuje, ale neobsahuje žádné odkazy – nestahuji.

en: Remote file exists.
cs: Vzdálený soubor existuje.

en: Remote file is newer than local file %s -- retrieving.
cs: Vzdálený soubor je novější než lokální soubor %s, a je jej třeba stáhnout.

en: Remote file is newer, retrieving.
cs: Lokální soubor je starší a vzdálený soubor se proto bude přenášet.

en: Remote file no newer than local file %s -- not retrieving.
cs: Vzdálený soubor není novější než lokální soubor %s, a není jej třeba stahovat.

en: Removed %s.
cs: Soubor %s byl odstraněn.

en: Removing %s since it should be rejected.
cs: Maže se %s, protože tento soubor není požadován.

en: Removing %s.
cs: Maže se %s.

en: Renaming %s to %s.
cs: Přejmenovává se %s na %s.

en: Request canceled
cs: Požadavek zrušen

en: Request not canceled
cs: Požadavek nezrušen

en: Required attribute missing from Header received.
cs: V přijaté hlavičce chybí požadovaný atribut.

en: Resolving %s...
cs: Překládám %s…

en: Resource type %s not supported, ignoring...
cs: Typ zdroje %s není podporován, ignoruje se…

en: Retrying.
cs: Zkusí se to znovu.

en: Reusing existing connection to %s:%d.
cs: Využije se existující spojení s %s:%d.

en: Reusing existing connection to [%s]:%d.
cs: Využije se existující spojení s [%s]:%d.

en: Saving to: %s
cs: Ukládám do: %s

en: Scheme missing
cs: Chybí schéma

en: Secured metalink file: %s
cs: Zabezpečený metalinkový soubor: %s

en: Server did not accept the 'PBSZ 0' command.
cs: Server nepřijal příkaz „PBSZ 0“.

en: Server did not accept the 'PROT %c' command.
cs: Server nepřijal příkaz „PROT %c“.

en: Server error, can't determine system type.
cs: Nelze zjistit typ vzdáleného operačního systému, protože server odpověděl chybovým hlášením.

en: Server file no newer than local file %s -- not retrieving.
cs: Soubor na serveru není novější než lokální soubor %s – nebude přenášen.

en: Server ignored If-Modified-Since header for file %s.
    You might want to add --no-if-modified-since option.
cs: Server ignoroval hlavičku If-Modified-Since u souboru %s.
    Možná byste chtěli přidat přepínač --no-if-modified-since.

en: Servname not supported for ai_socktype
cs: Název služby není u ai_socktype podporován

en: Signature validation succeeded.
cs: Ověření podpisu uspělo.

en: Size matches.
cs: Velikost souhlasí.

en: Size mismatch for file %s.
cs: Velikost souboru %s nesouhlasí.

en: Skipping directory %s.
cs: Adresář %s bude vynechán.

en: Skipping key with wrong size (%d/%d): %s
cs: Přeskakuje se klíč se špatnou velikostí (%d/%d): %s

en: Specifying both --start-pos and --continue is not recommended; --continue will be disabled.
cs: Nedoporučuje se uvádět jak --start-pos, tak --continue. Přepínač --continue
    bude vypnut.

en: Spider mode enabled. Check if remote file exists.
cs: Aktivován režim pavouka. Kontroluje, zda vzdálený soubor existuje.

en: Startup:
cs: Rozjezd:

en: Success
cs: Úspěch

en: Symlinks not supported, skipping symlink %s.
cs: Symbolické odkazy nejsou podporovány, symbolický odkaz %s bude vynechán.

en: Syntax error in Set-Cookie: %s at position %d.
cs: Syntaktická chyba v hlavičce Set-Cookie: %s na pozici %d.

en: System error
cs: Chyba systému

en: Temporary failure in name resolution
cs: Dočasná chyba při překladu jména

en: The certificate has expired
cs: Certifikátu uplynula doba platnosti

en: The certificate has not yet been activated
cs: Certifikát ještě nenabyl platnosti.

en: The certificate's owner does not match hostname %s
cs: Jméno vlastníka certifikátu se neshoduje se jménem počítače %s

en: The public key does not match pinned public key!
cs: Veřejný klíč se neshoduje s uloženým veřejným klíčem!

en: The server refuses login.
cs: Server odmítá přihlášení.

en: The sizes do not match (local %s) -- retrieving.
cs: Velikosti se neshodují (lokální %s), stahuji.

en: The sizes do not match (local %s) -- retrieving.
cs: Velikosti se neshodují (lokální %s), stahuji.

en: This version does not have support for IRIs
cs: Tato verze neobsahuje podporu pro IRI

en: To connect to %s insecurely, use `--no-check-certificate'.
cs: Pro nezabezpečené spojení s %s použijte „--no-check-certificate“.

en: Too many fds open.  Cannot use select on a fd >= %d
cs: Příliš mnoho otevřených souborů. Volání select() nelze použít pro deskriptor >= %d

en: Trailing backslash
cs: Zpětné lomítko na konci

en: Try `%s --help' for more options.
cs: Příkaz „%s --help“ vypíše další přepínače.

en: Trying to open file %s but it changed since last check. Security check failed.
cs: Pokus otevřít soubor %s, který se od poslední kontroly změnil. Bezpečností kontrola selhala.

en: Unable to delete %s: %s
cs: %s nebylo možné smazat: %s

en: Unable to establish SSL connection.
cs: Nebylo možné navázat SSL spojení.

en: Unable to get cookie for %s
cs: Pro %s nelze získat cookie

en: Unable to parse metalink file %s.
cs: Metalinkový soubor %s nebylo možné rozebrat.

en: Unable to parse metaurl file %s.
cs: MetaURL soubor %s nebylo možné rozebrat.

en: Unable to read signature content from temporary file. Skipping.
cs: Z dočasného souboru se nepodařilo načíst podpis. Přeskakuje se.

en: Unconvertable multibyte sequence encountered
cs: Zaznamenána nepřevoditelná vícebajtová posloupnost

en: Unhandled errno %d
cs: Neobsloužená chyba č. %d

en: Unknown authentication scheme.
cs: Server požaduje neznámý způsob autentizace.

en: Unknown error
cs: Neznámá chyba

en: Unknown host
cs: Neznámé jméno počítače

en: Unknown system error
cs: Neznámá chyba systému

en: Unknown type `%c', closing control connection.
cs: Řídicí spojení bude ukončeno, protože je požadován neznámý typ přenosu „%c“.

en: Unmatched ( or \(
cs: Chybí odpovídající závorka k ( nebo \(

en: Unmatched ) or \)
cs: Chybí odpovídající závorka k ) nebo \)

en: Unmatched [, [^, [:, [., or [=
cs: Chybí odpovídající závorka k [, [^, [:, [. nebo [=

en: Unmatched \{
cs: Chybí odpovídající závorka k \{

en: Unsupported algorithm '%s'.
cs: Nepodporovaný algoritmus „%s“.

en: Unsupported listing type, trying Unix listing parser.
cs: Nepodporovaný typ výpisu, použije se Unixový parser.

en: Unsupported quality of protection '%s'.
cs: Nepodporovaná kvalita ochrany „%s“.

en: Unsupported scheme %s
cs: Nepodporované schéma %s

en: Unterminated IPv6 numeric address
cs: Neukončená číselní IPv6 adresa

en: Usage: %s NETRC [HOSTNAME]
cs: Použití: %s NETRC [NÁZEV POČÍTAČE]

en: Usage: %s [OPTION]... [URL]...
cs: Použití: %s [PŘEPÍNAČ]… [URL]…

en: Username for '%s%s':
cs: Uživatelské jméno pro „%s%s“:

en: Username/Password Authentication Failed.
cs: Autentizace jménem a heslem se nezdařila.

en: Using %s as listing tmp file.
cs: Seznam souborů bude dočasně uložen v %s.

en: WARC options:
cs: Přepínače WARC:

en: WARC output does not work with --continue or --start-pos, they will be disabled.
cs: Výstup do WARC nefunguje spolu s --continue nebo --start-pos. Přepínače
    budou vypnuty.

en: WARC output does not work with --no-clobber, --no-clobber will be disabled.
cs: Výstup do WARC nefunguje spolu s --no-clobber. Přepínač --no-clobber bude
    vypnut.

en: WARC output does not work with --spider.
cs: Výstup do WARC nefunguje spolu s přepínačem --spider.

en: WARC output does not work with timestamping, timestamping will be disabled.
cs: Výstup do WARC nefunguje spolu s porovnáváním časů. Porovnávání časů bude
    vypnuto.

en: WARNING
cs: VAROVÁNÍ

en: WARNING: Could not seed PRNG. Consider using --random-file.
cs: POZOR: PRNG nebylo možné zinicializovat. Zvažte použití přepínače --random-file.

en: WARNING: combining -O with -r or -p will mean that all downloaded content
    will be placed in the single file you specified.
cs: VAROVÁNÍ: kombinace -O s -r nebo -p způsobí, že veškerý stažený obsah bude
    uložen do jediného souboru, který jste určili.

en: WARNING: timestamping does nothing in combination with -O. See the manual
    for details.
cs: VAROVÁNÍ: porovnávání času spolu s -O nic nedělá. Vysvětlení naleznete
    v manuálu.

en: WARNING: using a weak random seed.
cs: VAROVÁNÍ: používám slabý zdroj náhodných čísel.

en: Warning: wildcards not supported in HTTP.
cs: Varování: HTTP nepodporuje žolíkové znaky.

en: When downloading signature:
    %s: %s.
cs: Při stahování podpisu:
    %s: %s.

en: Will not retrieve dirs since depth is %d (max %d).
cs: Podadresáře se nebudou přenášet, protože již bylo dosaženo hloubky %d (maximum je %d).

en: Write failed, closing control connection.
cs: Řídicí spojení bude ukončeno, protože nelze zapsat data.

en: Wrote HTML-ized index to %s [%s].
cs: Výpis adresáře v HTML formátu byl zapsán do %s [%s].

en: Wrote HTML-ized index to %s.
cs: Výpis adresáře v HTML formátu byl zapsán do %s.

en: You cannot specify both --body-data and --body-file.
cs: Přepínače --body-data a --body-file nelze zadat najednou.

en: You cannot specify both --post-data and --post-file.
cs: Přepínače --post-data a --post-file nelze zadat najednou.

en: You cannot use --post-data or --post-file along with --method. --method expects data through --body-data and --body-file options
cs: Přepínače --post-data nebo --post-file nelze použít spolu s přepínačem --method. Přepínač --method očekává data skrze přepínače --body-data a --body-file

en: You must specify a method through --method=HTTPMethod to use with --body-data or --body-file.
cs: Abyste mohli použít přepínače --body-data nebo --body-file, je třeba zvolit metody skrze --method=METODA_HTTP.

en: Your GnuTLS version is too old to support TLS 1.3
cs: Vaše verze GnuTLS je příliš stará, aby podporovala TLSv1.3

en: Your OpenSSL version is too old to support TLS 1.3
cs: Vaše verze OpenSSL je příliš stará, aby podporovala TLSv1.3

en: Your OpenSSL version is too old to support TLSv1.1
cs: Vaše verze OpenSSL je příliš stará, aby podporovala TLSv1.1

en: Your OpenSSL version is too old to support TLSv1.2
cs: Vaše verze OpenSSL je příliš stará, aby podporovala TLSv1.2

en: _open_osfhandle failed
cs: voláni _open_osfhandle selhalo

en: `
cs: „

en: ai_family not supported
cs: ai_family není podporováno

en: ai_socktype not supported
cs: ai_socktype není podporován

en: and/or open issues at https://savannah.gnu.org/bugs/?func=additem&group=wget.
cs: Nebo otevřete požadavek na webové adrese
    <https://savannah.gnu.org/bugs/?func=additem&group=wget>.

en: cannot create pipe
cs: nelze vytvořit rouru

en: cannot restore fd %d: dup2 failed
cs: nelze obnovit deskriptor %d: volání dup2 selhalo

en: connected.
cs: spojeno.

en: couldn't connect to %s port %d: %s
cs: s %s na portu %d se nelze spojit: %s

en: done.
cs: hotovo.

en: done.
cs: hotovo.

en: done.
cs: hotovo.

en: failed: %s.
cs: nezdařilo se: %s.

en: failed: No IPv4/IPv6 addresses for host.
cs: selhal: Pro dané jméno neexistuje žádná IPv4/IPv6 adresa.

en: failed: timed out.
cs: selhal: vypršel časový limit.

en: fake_fork() failed
cs: volání fake_fork() selhalo

en: fake_fork_child() failed
cs: volání fake_fork_child() selhalo

en: gmtime failed. This is probably a bug.
cs: Funkce gmtime() selhala. Jedná se asi o chybu.

en: idn_encode failed (%d): %s
cs: idn_encode selhala (%d): %s

en: ignored
cs: je ignorována

en: ioctl() failed.  The socket could not be set as blocking.
cs: Volání ioctl() selhalo. Socket nebylo možné přepnout do neblokujícího režimu.

en: locale_to_utf8: locale is unset
cs: locale_to_utf8: národní prostředí není nastaveno

en: memory exhausted
cs: paměť vyčerpána

en: nothing to do.
cs: nic není potřeba převádět.

en: setsockopt SO_RCVBUF failed: %s
cs: volání setsockopt(SO_RCVBUF) selhalo: %s

en: setsockopt SO_REUSEADDR failed: %s
cs: volání setsockopt(SO_REUSEADDR) selhalo: %s

en: time unknown
cs: čas neznámý

en: unspecified
cs: neudáno

en: use-askpass requires a string or either environment variable WGET_ASKPASS or SSH_ASKPASS to be set.
cs: use-askpass vyžaduje řetězec nebo buď nastavenou proměnnou prostředí
    WGET_ASKPASS, nebo SSH_ASKPASS.
