onboard - en to cs translation catalogue (428 entries)

en: "Sticky" mode for keyboard and floating icon.
cs: "Lepivý" režim klávesnice a pohyblivých ikon.

en: &quot;Sticky&quot; mode for keyboard and floating icon.
cs: &quot;Lepivý&quot; režim klávesnice a pohyblivých ikon.

en: , unassigned
cs: , není přiřazen

en: 1 hour
cs: 1 hodina

en: 1 minute
cs: 1 minuta

en: 10 minutes
cs: 10 minut

en: 3 hours
cs: 3 hodiny

en: 30 minutes
cs: 30 minut

en: 5 minutes
cs: 5 minut

en: <big>Onboard failed to open learned word suggestions.</big>
    
    The error was:
    <tt>{}</tt>
    
    Revert word suggestions to the last backup (recommended)?
cs: <big>Onboard nemohl otevřít již známé návrhy slov.</big>
    
    Chyba:
    <tt>{}</tt>
    
    Návrat ke slovním návrhům z poslední zálohy (doporučeno)?

en: <big>Onboard failed to open learned word suggestions.</big>
    
    The error was:
    <tt>{}</tt>
    
    The suggestions have to be reset, but the erroneous file will remain at 
    '{}'
cs: <big>Onboard nemohl otevřít již známé návrhy slov.</big>
    
    Chyba:
    <tt>{}</tt>
    
    Návrhy musí být vráceny do výchozího nastavení, poškozený soubor zůstane v 
    '{}'

en: About Layout
cs: O rozložení

en: Action:
cs: Akce:

en: Activate
cs: Aktivovat

en: Activate Hover Click
cs: Povolit Kliknutí počkáním

en: Active Monitor
cs: Aktivní monitor

en: Add and remove spaces when inserting word suggestions followed by punctuation characters.
cs: Přidat a odebrat mezery při vkládání slovních návrhů, za kterými následují interpunkční znaky.

en: Advanced
cs: Rozšířené

en: All corners and edges
cs: Rohy a hrany

en: Allow multiple Onboard instances
cs: Povolit více instancí Onboard

en: Alphanumeric keys
cs: Alfanumerické klávesy

en: Alt Gr
cs: pravý Alt

en: Always enable the system-provided hover click window when exiting Onboard.
cs: Vždy povolit systémové kliknutí počkáním při ukončování Onboard

en: Angry face
cs: Naštvaný obličej

en: Arrows
cs: Šipky

en: Astonished face
cs: Užaslý obličej

en: Author: {}
cs: Autor: {}

en: Auto-capitalize while typing
cs: Automatické psaní velkých písmen při psaní

en: Auto-correct spelling
cs: Automatické opravování pravopisu

en: Auto-correction
cs: Automatická oprava

en: Automatic scan for 1 switch
cs: Automatické skenování pro přepínač 1

en: Automatically capitalize sentence begins and name words.
cs: Automatické psaní velkých písmen u názvů a na začátku vět.

en: Automatically correct the last word.
cs: Automaticky opravit poslední slovo.

en: B_order width:
cs: Šířka _okraje:

en: Backtrack _steps:
cs: Zpětné kr_oky:

en: Beamed eighth note
cs: Dvojitá osminová nota

en: Behavior of modifier and layer keys.
cs: Chování modifikátoru a klávesových vrstev.

en: Bold
cs: Tučné

en: Bottom
cs: Dole

en: Button
cs: Tlačítko

en: Button Label
cs: Popisek klávesy

en: Button Number
cs: Číslo klávesy

en: Buttons
cs: Tlačítka

en: Change Onboard settings
cs: Změnit nastavení Onboardu

en: Check spelling of the word at or before the cursor.
cs: Kontrolovat pravopis u nebo před kurzorem.

en: Choose &apos;XInput&apos; for more reliable typing into text entries with pop-up selections. The &apos;GTK&apos; option offers better compatibility, but typing may fail in the presence of pointer grabs, e.g. with open pop-up windows.
cs: Vyberte &apos;XInput&apos; pro pohodlnější psaní do polí s vyskakovacími výběry. &apos;GTK&apos; nabízí lepší kompatibilitu, ale psaní může selhat s přítomným ukazatelem, např. v případě vyskakovacích oken.

en: Choose 'XInput' for more reliable typing into text entries with pop-up selections. The 'GTK' option offers better compatibility, but typing may fail in the presence of pointer grabs, e.g. with open pop-up windows.
cs: Vyberte 'XInput' pro pohodlnější psaní do polí s vyskakovacími výběry. 'GTK' nabízí lepší kompatibilitu, ale psaní může selhat s přítomným ukazatelem, např. v případě vyskakovacích oken.

en: Choose between key-repeat or long-press menus. Mainly affects alpha-numeric keys.
cs: Vybrat mezi opakováním kláves nebo nabídkou dlouhého stisku. Často ovlivní alfanumerické klávesy.

en: Color Sche_me
cs: Barevné sché_ma

en: Color scheme for theme '{filename}' not found
cs: Nelze najít barevné schéma támatu '{filename}'

en: Condensed
cs: Zúžené

en: Confounded face
cs: Zmatený obličej

en: Constrain window size to the layout&apos;s aspect ratio.
cs: Zadat (zakótovat) velikost okna pro rozvržení s poměrem stran.

en: Constrain window size to the layout's aspect ratio.
cs: Přizpůsobit velikost okna rozložení kláves.

en: Contributions
cs: Příspěvky

en: Copy layout '{}' to this new name:
cs: Zkopírovat rozložení '{}' a přiřadit nové jméno:

en: Core layouts
cs: Základní rozložení

en: Corners
cs: Rohy

en: Critical overscan for 1 switch
cs: Kritické přeskenování pro přepínač 1

en: Crying face
cs: Plačící obličej

en: Custom
cs: Uživatelské

en: Customize Theme
cs: Upravit motiv

en: Default
cs: Výchozí

en: Del
cs: Delete

en: Delay between keystrokes in milliseconds:
cs: Interval mezi stiskem klávesy v milisekundách:

en: Delay in seconds until the inactive transparency takes effect.
cs: Zpoždění v sekundách po němž dojde ke zprůhlednění klávesnice

en: Delete layout '{}'?
cs: Smazat rozložení '{}'?

en: Delete selected theme?
cs: Smazat vybrané rozvržení?

en: Description
cs: Popis

en: Desktop Integration
cs: Integrace do pracovního prostředí

en: Desktop keyboard with edit and function keys
cs: Klávesnice s funkčními a editačními klávesami

en: Directed scan for 3 or 5 switches
cs: Přímé skenování pro 3 nebo 5 přepínačů

en: Disabled
cs: Zakázáno

en: Disappointed face
cs: Zklamaný obličej

en: Dish
cs: Měkké

en: Distance in pixels before movement will be recognized.
cs: Vzdálenost v pixelech, než je rozeznán pohyb.

en: Dizzy face
cs: Obličej mající závrať

en: Do you want to use this device for keyboard scanning?
cs: Chcete použít toto zařízení jako klávesnici?

en: Dock the keyboard to the edge of the screen.
cs: Umístit klávesnici ke straně obrazovky.

en: Dock to monitor:
cs: Připojit na monitor:

en: Dock to screen edge
cs: Přichytit k okraji obrazovky

en: Dock to screen edge:
cs: Přichytit k okraji obrazovky:

en: Docking
cs: Přichytávání

en: Docking settings
cs: Nastavení přichycení

en: Don't remember new words
cs: Nepamatovat si nová slova

en: Double click
cs: Dvojklik

en: Down
cs: Dolů

en: Drag click
cs: Kliknutí a tažení

en: Duplicate key_id '{}' found in color scheme file. Key_ids must occur only once.
cs: Byl nalezen duplicitní key_id '{}' v souboru barevného tématu. Klíče musí být jedinečné.

en: Edit snippet #{}
cs: Úprava snippetu #{}

en: Enable  keyboard _scanning
cs: Povolit zachytávání kláve_s

en: Enable click type window on exit
cs: Povolit okno při ukončení

en: Enable inactive transparency. Requires compositing.
cs: Povolit neaktivní průhlednost. Vyžaduje kompozitní desktop.

en: Enable word completion and prediction.
cs: Povolit doplňování a předvídání slov.

en: Enabling auto-show requires Gnome Accessibility.
    
    Onboard can turn on accessiblity now, however it is recommended that you log out and back in for it to reach its full potential.
    
    Enable accessibility now?
cs: Povolení automatického zobrazení potřebuje Zpřístupnění gnome.
    
    Onboard ho může povolit, ale je doporučeno se odhlásit a přihlásit pro dosažení plného potenciálu.
    
    Chcete povolit Zpřístupnění gnome?

en: Ent
cs: Delete

en: Enter a name for the new theme:
cs: Zadejte název nového rozvržení

en: Enter a new snippet for button #{}:
cs: Vložte nový snippet pro tlačítko #{}:

en: Envelope
cs: Obálka

en: Error loading color scheme '{filename}'. {exception}: {cause}
cs: Došlo k chybě při načítání barevného schematu '{filename}'. {exception}: {cause}

en: Error loading theme '{filename}'. {exception}: {cause}
cs: Došlo k chybě při načítání tématu '{filename}'. {exception}: {cause}

en: Error saving
cs: Chyba při ukládání

en: Expand keyboard to the width of the workarea.
cs: Rozšířit klávesnici na šířku pracovní plochy.

en: Expand on landscape screens
cs: Rozšířit na šířku

en: Expand on portrait screens
cs: Rozšířit na výšku

en: Face savouring delicious food
cs: Obličej pochutnávající si na vynikajícím jídle

en: Face throwing a kiss
cs: Obličej posílající polibek

en: Face with stuck-out tongue and tightly closed eyes
cs: Obličej s vyplazeným jazykem a těsně sevřenýma očima

en: Face with stuck-out tongue and winking eye
cs: Obličej s mrkajícím okem a vyplazeným jazykem

en: Failed to execute '{}', {}
cs: Selhalo spuštění '{}', {}

en: Failed to get gsettings value.
cs: Selhalo získání hodnoty gsettings.

en: Failed to load language model '{}': {} ({})
cs: Nahrání jazykového modelu selhalo '{}': {} ({})

en: Failed to read system defaults.
cs: Nezdařilo se přečíst výchozí systémová nastavení.

en: Female sign
cs: Ženský symbol

en: Flat
cs: Ploché

en: Flexible onscreen keyboard
cs: Nastavitelná klávesnice na obrazovce

en: Floating Window Options
cs: Nastavení plovoucích oken

en: Flushed face
cs: Zardělý obličej

en: Follow _system theme
cs: Nastavit _systémový motiv

en: Font
cs: Písmo

en: Found system default '[{}] {}={}'
cs: Nalezena systémová předvolba '[{}] {}={}'

en: Frowning face
cs: Smutný obličej

en: Function keys
cs: Funkční klávesy

en: General
cs: Hlavní

en: Gradient
cs: Barevný přechod

en: Gradients
cs: Barevné přechody

en: Greek
cs: řečtina

en: Grid of keys, suitable for keyboard scanning
cs: Mřížka kláves, vhodné pro skenovací klávesnice

en: Hide Onboard
cs: Skrýt Onboard

en: Hide Onboard when any key is pressed on a physical keyboard. Requires input event source "XInput".
cs: Skrýt Onboard zmáčknutím jakkékoliv klávesy na klávesnici. Je potřebná funkce  "XInput".

en: Hide hover click window
cs: Skrýt plovoucí klikací okno

en: Hide keyboard
cs: Skrýt klávesnici

en: Hide the system-provided hover click window while Onboard is running.
cs: Schovat systémové okno 'Kliknutí počkáním' pokud běží Onboard

en: Hm
cs: Home

en: Hot beverage
cs: Horký nápoj

en: Hover Click
cs: Kliknutí posečkáním

en: I_ndependent size
cs: _Nezávislá velikost

en: Ignoring key '{}'. No svg filename defined.
cs: Ignorování klíče '{}'. Soubor svg není definován.

en: Increase this if key-strokes get lost when inserting word suggestions or snippets into Firefox or other Gtk-2 applications. Has no effect on Gtk-3 applications.
cs: Zvyšte pokud se náhodně ztrácí klávesové zkratky ve Firefoxu nebo jiných Gtk-2 programech. Nemá vliv na Gtk-3 aplikace.

en: Input Device
cs: Vstupní zařízení

en: Input Options
cs: Volby vstupu

en: Ins
cs: Insert

en: Insert word _separators
cs: Vložit oddělovače slov

en: International character selection
cs: Volba mezinárodních znaků

en: Italic
cs: Kurzíva

en: Keep _aspect ratio
cs: Z_achovat poměr stran

en: Keep aspect ratio when resizing the window
cs: Při změně velikosti okna zachovat poměr

en: Key Behavior
cs: Chování kláves

en: Key Labels
cs: Popisky kláves

en: Key Style
cs: Styl kláves

en: Key-press Feedback
cs: Odezva při stisku klávesy

en: Key-repeat
cs: Opakování klávesy

en: Keyboard
cs: Klávesnice

en: Keyboard Scanning
cs: Zachytávání klávesnice

en: Keyboard layout with Greek literals, arrows and more, for math and physics education on an interactive Whiteboard.
cs: Rozložení klávesnice s řeckými písmeny, šipkami a dalšími znaky pro matematiku a fyziku, vhodné pro interaktivní výuku na tabulích.

en: Keyboard layout with Greek literals, arrows and more, for math and physics education on an interactive Whiteboard.
    This layout places all keys on a single, very wide layer.
cs: Rozložení klávesnice s řeckými písmeny, šipkami a dalšími znaky pro matematiku a fyziku, vhodné pro interaktivní výuku na tabulích.
    Tento návrh umístí všechny klávesy do jednotného a širokého rozložení.

en: Keys
cs: Klávesy

en: Kissing face with closed eyes
cs: Líbající se obličej se zavřenýma očima

en: Label Override
cs: Přepsání popisku

[ctx: Label of about layout button on preferences page Layout.]
en: _About
cs: _O programu

[ctx: Label of add snippet button on preferences page Snippets.]
en: _Add
cs: Přid_at

[ctx: Label of customize theme button on preferences page Theme.]
en: C_ustomize theme
cs: _Upravit motiv

[ctx: Label of new theme button on preferences page Theme.]
en: _New
cs: Nový

[ctx: Label of open folder button on preferences page Layout.]
en: _Open layouts folder
cs: _Otevřít složku s rozložením

[ctx: Label of remove snippet button on preferences page Snippets.]
en: _Remove
cs: Odeb_rat

[ctx: Label of the close button of the theme settings dialog.]
en: _Close
cs: _Zavřít

[ctx: Label of the main close button of the preferences dialog.]
en: _Close
cs: _Zavřít

[ctx: Label of the revert button of the theme settings dialog.]
en: _Revert
cs: V_rátit

en: Labels
cs: Štítky

en: Last quarter moon
cs: Poslední čtvrt měsíce

en: Latch only
cs: Pouze zavřít

en: Latch, double-click to lock
cs: Zavřít a dvojklikem zamknout

en: Latch, then lock
cs: Zavřít a zamknout

en: Layout
cs: Rozvržení

en: Layout file ({}) or name
cs: Soubor rozložení ({}) nebo název

en: Learning
cs: Učení

en: Left
cs: Vlevo

en: Light Direction
cs: Směr světla

en: Loading legacy color scheme format '{old_format}', please consider upgrading to current format '{new_format}': '{filename}'
cs: Načítání starého formátu barevného motivu '{old_format}', prosím zvažte aktualizaci na aktuální formát '{new_format}':'{filename}'

en: Loading legacy layout, format '{}'. Please consider upgrading to current format '{}'
cs: Nahrávání odkazu uspořádání, formát '{}'. Zvažte prosím povýšení na stávající formát '{}'

en: Loading system defaults from {filename}
cs: Načítání výchozího nastavení z {filename}

en: Loading theme from '{}'
cs: Načítání tématu z '{}'

en: Lock only
cs: Pouze zamknout

en: Looking for system defaults in {paths}
cs: Hledání výchozího nastavení v {paths}

en: Main keyboard
cs: Hlavní klávesnice

en: Male sign
cs: Mužský symbol

en: Medium size desktop keyboard
cs: Střední velikost klávesnice

en: Menu
cs: Nabídka

en: Middle click
cs: Prostřední klik

en: Migrating user directory '{}' to '{}'.
cs: Přenášení uživatelských adresářů '{}' do '{}'.

en: Mobile keyboard for small screens
cs: Mobilní klávesnice pro menší obrazovky

en: Modifier _behavior:
cs: Chování _modifikátoru:

en: Modifier auto-release delay in seconds:
cs: Zpoždění automatického odemknutí, v sekundách:

en: More suggestions
cs: Další návrhy

en: Move Onboard
cs: Přesunout Onboard

en: Move keyboard
cs: Posun klávesnice

en: Movement only
cs: Pouze přesun

en: Must be an integer number
cs: Musí být celé číslo

en: Name
cs: Název

en: Neutral face
cs: Neutrální obličej

en: New Input Device
cs: Nové vstupní zařízení

en: New snippet
cs: Nový úryvek

en: No system defaults found.
cs: Nebyla nalezena žádná výchozí systémová nastavení.

en: None
cs: Žádné

en: Number block and function keys
cs: Numerický blok a funkční klávesy

en: Number block and snippets
cs: Číslo bloku a fragmentu

en: Onboard Preferences
cs: Předvolby Onboard

en: Onboard Settings
cs: Nastavení Onboardu

en: Onboard has detected a new input device
cs: Onboard našel nové vstupní zařízení

en: Onboard is configured to appear with the dialog to unlock the screen; for example to dismiss the password-protected screensaver.
    
    However the system is not configured anymore to use Onboard to unlock the screen. A possible reason can be that another application configured the system to use something else.
    
    Would you like to reconfigure the system to show Onboard when unlocking the screen?
cs: Onboard je nakonfigurován tak, aby se zobrazil u přihlašovacího dialogu zamknutého počítače; například pro zrušení šetřiče obrazovky chráněného heslem.
    
    Tento systém bohužel již není nastaven pro použití Onboardu k odemčení obrazovky. je možné, že jiná aplikace změnila systémová nastavení pro použití něčeho jiného. 
    
    Přejete si znovu nastavit systém tak, aby se Onboard zobrazoval na přihlašovací obrazovce?

en: Onboard is configured to appear with the dialog to unlock the screen; for example to dismiss the password-protected screensaver.
    
    However this function is disabled in the system.
    
    Would you like to activate it?
cs: Klávesnice onBoard je nastavena, aby se objevovala spolu s dialogem k odemknutí; například při spořiči obrazovky chráněném heslem.
    
    Nicméně toto nastavení je momentálně zakázáno
    
    Chcete jej nyní povolit?

en: Onboard on-screen keyboard
cs: Virtuální klávesnice Onboard

en: Onboard onscreen keyboard
cs: Onboard klávesnice na obrazovce

en: Onboard onscreen keyboard settings
cs: Nastavení Onboard klávesnice na obrazovce

en: Once hidden by a physical key-press, auto-show is paused. Select the pause duration here.
cs: Jestliže je stisknuto tlačítko na fyzické klávesnici, automatické zobrazování je zakázáno. Zde zvolte dobu trvání deaktivace.

en: Options
cs: Volby

en: Other _Languages
cs: Ostatní _jazyky

en: Override auto-detection and manually select quirks
    QUIRKS={metacity|compiz|mutter}
cs: Přepsat autodetekci a ručně vybrat slovní návrhy
    QUIRKS={metacity|compiz|mutter}

en: Pause learning
cs: Zastaví učení

en: Peace symbol
cs: Znak míru

en: Persevering face
cs: Vzpupný obličej

en: Play click sound on keypress.
cs: Přehrát zvuk při stisknutí klávesy

en: Play sound
cs: Přehrát zvuk

en: Pouting face
cs: Ušklíbající se obličej

en: Preferences
cs: Nastavení

en: Press a button...
cs: Zmáčkněte tlačítko...

en: Press a key...
cs: Zmáčkněte klávesu...

en: Primary Monitor
cs: Hlavní monitor

en: Prnt
cs: Prt Sc

en: Profiles
cs: Profily

en: Progress the highlight only while the switch is held down.
cs: Zvírazňovat průběh pouze při držení přepínače dolů.

en: Push button
cs: Stiskněte tlačítko

en: Quit
cs: Ukončit

en: Quit Keyboard
cs: Ukončit klávesnici

en: Quit Onboard
cs: Ukončit Onboard

en: R_oundness:
cs: Zakulacení

en: Radioactive sign
cs: Radioaktivní znak

en: Remember new words, their recency and frequency to improve the suggestions over time.
cs: Zapamatovat si nová slova, jejich aktuálnost a četnost pro zlepšení návrhů.

en: Remember nothing
cs: Nepamatovat si nic

en: Remember what Onboard theme was last used for every system theme.
cs: Pamatovat si poslední použitý motiv Onboardu pro každý systémový motiv.

en: Remove '{}' everywhere.
cs: Odstranit '{}' všude.

en: Remove '{}' only where it occures after '{}'.
cs: Odstranit '{}' pouze po '{}'.

en: Remove '{}' only where it occures after numbers.
cs: Odstranit '{}' pouze po číslech.

en: Remove '{}' only where it occures at sentence begin.
cs: Odstranit '{}' pouze na začátku věty.

en: Remove '{}' only where it occures at text begin.
cs: Odstranit '{}' pouze na začátku textu.

en: Remove word suggestion
cs: Skrýt návrhy slov

en: Reset selected theme to Onboard defaults?
cs: Obnovit vybraný motiv na výchozí nastavení Onboardu?

en: Resize Protection
cs: Ochrana před změnou velikosti

en: Return
cs: Enter

en: Right
cs: Vpravo

en: Right click
cs: Pravý klik

en: S_ize:
cs: Vel_ikost

en: S_nippet:
cs: Fragme_nt:

en: Sc_an cycles:
cs: Sk_enovací cykly:

en: Scanner Settings
cs: Nastavení zachytávání

en: Seconds of inactivity until active modifiers and layer keys are released. 0 to disable.
cs: Vteřiny nečinnosti dokud aktivní modifikátory a klávesové vrstvy budou spuštěny. 0 pro vypnutí.

en: Select a scanning _profile:
cs: Vyberte _profil zachytávání:

en: Set _transparency to
cs: Nastavit průhlednost na

en: Set and Settings
cs: Správa a nastavení

en: Settings
cs: Nastavení

en: Shadow
cs: Stín

en: Show Onboard when the dialog to unlock the screen appears; this way Onboard can be used for example to enter the password to dismiss the screensaver when it is set to ask for it.
cs: Zobrazit Onboard při objevení odmykacího dialogu; takto lze zadat heslo pro odemknutí spořiče obrazovky.

en: Show Onboard when there is a recognized text window in focus. Requires Gnome Accessibility.
cs: Zobrazit Onboard při rozpoznání aktivního textového pole. Vyžaduje Zpřístupnění Gnome

en: Show _suggestions
cs: Zobrazovat _návrhy

en: Show _tooltips
cs: Zobrazovat _tipy

en: Show a button for language selection.
cs: Zobrazit tlačítko výběru jazyků

en: Show a floating icon on the desktop when Onboard is hidden. A click on the icon makes Onboard reappear.
cs: Pokud je Onboard skrytý, zobrazit posuvnou ikonu na ploše. Kliknutím na ikonu se Onboard objeví.

en: Show always on visible _workspace
cs: Zobrazit vždy na aktivní ploše.

en: Show button to pause learning
cs: Zobrazit tlačítko pozastavení výuky

en: Show characters reachable with or without the shift key.
cs: Zobrazit znaky dosažitelné s/bez klávesy Shift

en: Show floating _icon when Onboard is hidden
cs: Zobrazit plovoucí _ikonu, když je Onboard minimalizován

en: Show label popups
cs: Zobrazit vyskakující popisky

en: Show label popups above pressed keys.
cs: Zobrazit vyskakující popisky nad stisknutou klávesou.

en: Show lan_guage switcher
cs: Zobrazit jaz_ykový přepínač

en: Show secondary labels
cs: Zobrazit druhořadé popisky

en: Show spelling suggestions
cs: Zobrazit pravopisné návrhy

en: Show the desktop through the gaps between keys.
cs: Zobrazit plochu v mezerách mezi klávesami.

en: Show the status item. A click on that icon hides or shows Onboard.
cs: Zobrazit status. Kliknutím schováte nebo zobrazíte Onboard.

en: Show tooltips for the keyboard&apos;s buttons.
cs: Zobrazovat tipy pro klávesy.

en: Show tooltips for the keyboard's buttons.
cs: Zobrazovat tipy pro klávesy.

en: Show when _unlocking the screen
cs: Zobrazit při odemykání obrazovky

en: Show window _decoration
cs: Zobrazit _dekoraci okna.

en: Show window caption and frame.
cs: Zobrazit popisek a rám okna.

en: Show/Hide options
cs: Zobrazit/Skrýt možnosti

en: Shrink the available space for maximized windows.
cs: Oříznout dostupné místo pro maximalizovaná okna.

en: Shrink workarea
cs: Zmenšit pracovní plochu

en: Silently fail to start in the given desktop environments. DESKTOPS is a comma-separated list of XDG desktop names, e.g. GNOME for GNOME Shell.
cs: Tichý neúspěšný start do daného pracovního prostředí. DESKTOPS je seznam oddělený čárkou XDG pracovních prostředí, e.g. GNOME pro GNOME Shell.

en: Skull and crossbones
cs: Zkřížené hnáty

en: Smiling face
cs: Usmívající se obličej

en: Smiling face with halo
cs: Smějící se obličej se svatozáří

en: Smiling face with heart-shaped eyes
cs: Smějící se obličej s očima ve tvaru srdcí

en: Smiling face with horns
cs: Smějící se čert

en: Smiling face with open mouth and smiling eyes
cs: Smějící se obličej s otevřenou pusou a smějícíma se očima

en: Smiling face with smiling eyes
cs: Smějící se obličej se smějícíma se očima

en: Smiling face with sunglasses
cs: Smějící se obličej se slunečními brýlemi

en: Smirking face
cs: Culící se obličej

en: Snippet %d is already in use.
cs: Úryvek %d je již používán.

en: Snippet Text
cs: Úryvky

en: Snippet {}
cs: fragment {}

en: Snippets
cs: Úryvky

en: Snippets are pieces of text which are entered when the corresponding button in Onboard is pressed.
cs: Úryvky jsou předpřipravené části textu, k jejichž vložení dojde při stisknutí odpovídajícího tlačítka na klávesnici.

en: Space
cs: Mezerník

en: Space efficient desktop keyboard
cs: Prostorově efektní klávesnice

en: Special Characters
cs: Speciální znaky

en: Special characters for interactive whiteboards
cs: Speciální znaky pro interaktivní klávesnice

en: Special characters for interactive whiteboards, wide
cs: Speciální široké znaky pro interaktivní tabuli

en: Spell-check backend:
cs: Kontrola pravopisu v pozadí:

en: Spelling suggestion
cs: Návrhy kontroly pravopisu

en: Start Onboard _hidden
cs: Sc_hovat při spuštění

en: Start Onboard hidden.
cs: Schovat při spuštění

en: Start in XEmbed mode, e.g. for gnome-screensaver
cs: Spustit v režimu XEmbed, např. pro gnome-screensaver

en: Stay hidden:
cs: Nechat skryté

en: Step
cs: Krok

en: Step _only during switch down
cs: Krok pou_ze při zapnutí dolů

en: Step scan for 2 switches
cs: Krok skenování pro 2 přepínače

en: Sub-, Superscripts; Fractions
cs: Spodní index, horní index; Zlomky

en: Swap the scan actions after every key activation. The Step action will become the Activate action and vice versa.
cs: Přepnout akce skenování po každý aktivaci klávesy. Akce kroku se stane aktivní akcí a naopak.

en: System defaults: Invalid enum value for key '{}' in section '{}': {}
cs: Výchozí nastavení: Neplatná hodnota klíče '{}' v sekci '{}': {}

en: System defaults: Invalid value for key '{}' in section '{}'
      {}
cs: Systémové nastavení: Nekorektní hodnota klíče '{}' v sekci '{}'
      {}

en: System defaults: Unknown key '{}' in section '{}'
cs: Systémové nastavení: Neznámý klíč '{}' v sekci '{}'

en: System settings not found ({}): {}
cs: Systémové nastavení ({}) nebylo nalezeno: {}

en: Tab
cs: Tabulátor

en: The number of keys the scanner steps back before moving forward again.
cs: Počet kláves, které skener krokuje zpět před dalším posunem vpřed.

en: The number of times the scanner cycles through the entire keyboard before it stops.
cs: Počet cyklů procházení klávesnice než se snímač zastaví.

en: The selected device should not control the system mouse cursor or the keyboard caret.
cs: Vybrané zařízení by nemělo ovládat systémový kurzor myši nebo textový kurzor.

en: The spell check engine to use.
cs: Systém kontroly pravopisu k použití.

en: The time the scanner rests on a key  while moving backwards. (in seconds)
cs: Čas, po který snímač zůstává na klávese během postupu vzad. (ve vteřinách)

en: The time the scanner rests on a key  while progressing forward. (in seconds)
cs: Čas, po který snímač zůstává na klávese během postupu vpřed. (ve vteřinách)

en: The time the scanner rests on a key or group before moving to the next. (in seconds)
cs: Čas, po který snímač zůstává na klávese nebo skupině kláves před přesunem na další. (ve vteřinách)

en: Theme
cs: Téma

en: Theme file (.theme) or name
cs: Soubor vzhledu (.theme) nebo název

en: This theme file already exists.
    '{filename}'
    
    Overwrite it?
cs: Toto rozvržení již existuje.
    '{filename}'
    
    Přepsat?

en: This will only affect learned suggestions.
cs: Aplikovat pouze na naučené návrhy.

en: Time in seconds before a click is triggered.
cs: Čas v sekundách do spuštění kliknutí.

en: Tired face
cs: Zhnusený obličej

en: Toggle click helpers
cs: Přepínač usnadnění kliknutím

en: Top
cs: Nahoře

en: Transparency
cs: Průhlednost

en: Transparency of the keyboard background
cs: Průhlednost pozadí klávesnice

en: Transparency of the whole keyboard window. Requires compositing.
cs: Průhlednost okna klávesnice. Vyžaduje kompozitní destop.

en: Transparency when the pointer leaves the keyboard. Requires compositing.
cs: Zprůhlednit, pokud myš opustí klávesnici. Vyžaduje kompozitní desktop.

en: Try harder to keep Onboard above anything on-screen.
cs: Důrazně tlačit Onboard do popředí.

en: Typing Assistance
cs: Pomocník psaní

en: Ubuntu Logo
cs: Logo Ubuntu

en: Umbrella
cs: Deštník

en: Unable to read theme '{}'
cs: Nelze načíst téma '{}'

en: Unamused face
cs: Znuděný obličej

en: Universal Access
cs: Univerzální přístup

en: Up
cs: Nahoru

en: Use device
cs: Použít zařízení

en: Victory hand
cs: Znak vítězství

en: Weary face
cs: Znuděný obličej

en: When Inactive
cs: Při neaktivitě

en: While  learning is paused:
cs: Dokud je učení pozastaveno:

en: White club suit
cs: Bílý list

en: White diamond suit
cs: Bílý diamant

en: White heart suit
cs: Srdce

en: White spade suit
cs: Bílé piky

en: White star
cs: Bílá hvězda

en: White sun with rays
cs: Slunce

en: White telephone
cs: Bílý telefon

en: Wind_ow:
cs: _Okno:

en: Window
cs: Okno

en: Window options
cs: Nastavení okna

en: Window size, widthxheight
cs: Velikost okna, šířkaXvýška

en: Window x position
cs: Pozice x okna

en: Window y position
cs: Pozice y okna

en: Winking face
cs: Mrkající obličej

en: Word Suggestions
cs: Slovní návrhy

en: Words typed while this button is pressed won't be remembered.
cs: Pokud je toto tlačítko stisknuto, napsaná slova se nezapamatují.

en: Writing hand
cs: Píšící ruka

en: Yin yang
cs: Jin a jang

en: _Alternate switch actions
cs: _Alternativní přepínač akcí

en: _Angle:
cs: Ú_hel:

en: _Attributes:
cs: Vl_astnosti

en: _Auto-show when editing text
cs: _Automaticky zobrazit při editaci textu

en: _Background:
cs: _Pozadí:

en: _Backtrack interval:
cs: _Zpětný interval:

en: _Border:
cs: _Okraj:

en: _Button label:
cs: Popis tlačítka

en: _Cancel
cs: _Storno

en: _Delay:
cs: _Prodleva:

en: _Delete
cs: _Odstranit

en: _Font:
cs: Písm_o:

en: _Force window to top
cs: Vždy na vrchu

en: _Forward interval:
cs: _Přední interval:

en: _Hide Onboard
cs: Skrýt klávesnici

en: _Input event source:
cs: _Vstupní zdroj události:

en: _Key:
cs: _Klávesa:

en: _Learn from typed text
cs: _Učit se z napsaného textu

en: _Long press action:
cs: Akce při _dlouhém stisku:

en: _Motion threshold:
cs: _Práh pohybu:

en: _No background
cs: Bez průhled_nosti

en: _Preferences
cs: _Předvolby

en: _Quit
cs: Uk_ončit

en: _Remove suggestion…
cs: _Odstranit návrh…

en: _Save snippet
cs: _Uložit úryvek

en: _Select an input device:
cs: Vyberte v_stupní zařízení:

en: _Show Onboard
cs: Ukázat klávesnici

en: _Show status icon
cs: Ukázat stavovou ikonu

en: _Step interval:
cs: Interval _kroku:

en: _Strength:
cs: _Síla:

en: _Style:
cs: _Styl:

en: _Super key:
cs: Klávesa _Super

en: _Touch input:
cs: _Dotykové ovládání:

en: _Use this device only for scanning
cs: Po_užít toto zařízení pouze pro zachytávání

en: after
cs: po

en: color scheme '{filename}' does not exist
cs: barevné schéma '{filename}' neexistuje

en: copy_layouts failed, unsupported layout format '{}'.
cs: copy_layouts selhalo, napodporovaný formát rozložení '{}'

en: copying layout '{}' to '{}'
cs: kopírování rozložení '{}' do '{}'

en: copying svg file '{}' to '{}'
cs: kopírování svg souboru '{}' do '{}'

en: failed to create directory '{}': {}
cs: chyba při vytváření adresáře '{}': {}

en: failed to find {description} '{filename}'
cs: nelze nalézt {description} '{filename}'

en: failed to migrate user directory.
cs: přenesení uživatelského adresáře selhalo.

en: forever
cs: navždy

en: gsettings schema for '{}' is not installed
cs: gsettings schéma pro '{}'  není nainstalováno

en: layout '{filename}' does not exist
cs: rozložení '{filename}' neexistuje

en: multi-touch
cs: vícedotekové

en: never
cs: nikdy

en: no window transparency available; screen doesn't support alpha channels
cs: není povolena průhlednost; obrazovka nepodporuje alpha kanály

en: none
cs: nic

en: seconds
cs: sekund

en: single-touch
cs: jednodotekové

en: theme '{filename}' does not exist
cs: téma '{filename}' neexistuje

en: unable to locate '{filename}', loading default {description} instead
cs: nelze nalézt '{filename}', načítání výchozího {description}

en: {description} '{filename}' not found yet, retrying in default paths
cs: {description} '{filename}' nebyl nalezen, zkoušení výchozích cest

en: {description} '{filename}' not found yet, searching in paths {paths}
cs: {description} '{filename}' nebyl nalezen, prohledávaná cesta: {paths}

en: {description} '{filepath}' found.
cs: {description} '{filepath}' nalezen
