onboard - en to bs translation catalogue (414 entries)

en: "Sticky" mode for keyboard and floating icon.
bs: „Ljepljivi“ režim za tastaturu i lebdeću ikonicu.

en: &quot;Sticky&quot; mode for keyboard and floating icon.
bs: &quot;Ljepljivi&quot;režim za tastaturu i lebdeću ikonicu.

en: , unassigned
bs: , nedodijeljeno

en: 1 hour
bs: 1 sat

en: 1 minute
bs: 1 minuta

en: 10 minutes
bs: 10 minuta

en: 3 hours
bs: 3 sata

en: 30 minutes
bs: 30 minuta

en: 5 minutes
bs: 5 minuta

en: <Enter label>
bs: <unesi oznaku>

en: <Enter text>
bs: <unesi tekst>

en: <big>Onboard failed to open learned word suggestions.</big>
    
    The error was:
    <tt>{}</tt>
    
    Revert word suggestions to the last backup (recommended)?
bs: <big>Onboard nije mogao da otvori sugestije riječi.</big>
    
    Greška je:
    <tt>{}</tt>
    
    Vrati prijedloge riječi na posljednju sačuvanu kopiju (preporučeno)?

en: <big>Onboard failed to open learned word suggestions.</big>
    
    The error was:
    <tt>{}</tt>
    
    The suggestions have to be reset, but the erroneous file will remain at 
    '{}'
bs: <big>Onboard nije mogao da otvori sugestije riječi.</big>
    
    Greška je:
    <tt>{}</tt>
    
    Sugestije moraju biti restartovane, ali pogrešne datoteke će ostati u  
    '{}'

en: About Layout
bs: O rasporedu

en: Action:
bs: Akcija:

en: Activate
bs: Aktiviraj

en: Activate Hover Click
bs: Aktiviraj klik nadlijetanjem kursorom

en: Active Monitor
bs: Aktivni monitor

en: Add and remove spaces when inserting word suggestions followed by punctuation characters.
bs: Dodaj i  ukloni razmake pri ubacivanju savjeta riječi koje su praćene interpunkcijskim znakovima.

en: Advanced
bs: Napredno

en: All corners and edges
bs: Svi uglovi i ivice

en: Allow multiple Onboard instances
bs: Dopusti više Onboard kopija

en: Alphanumeric keys
bs: Alfanumerički tasteri

en: Always enable the system-provided hover click window when exiting Onboard.
bs: Uvijek uključite sistemom obezbeđeni prozor lebdećeg klika kada izlazite iz Onboarda.

en: Angry face
bs: Ljutko

en: Arrows
bs: Strelice

en: Astonished face
bs: Zapanjeno lice

en: Author: {}
bs: Autor: {}

en: Auto-capitalize while typing
bs: Automatski prebacuj u velika slova pri kucanju

en: Auto-correct spelling
bs: Automatska korekcija pisanja riječi

en: Auto-correction
bs: Automatska korekcija

en: Automatic scan for 1 switch
bs: Automatsko skeniranje za 1. prekidač

en: Automatically capitalize sentence begins and name words.
bs: Automatski velikim slovima početak rečenica i riječi koje predstavljaju imena

en: Automatically correct the last word.
bs: Automatska korekcija zadnje riječi

en: B_order width:
bs: Širina _ivice:

en: Backtrack _steps:
bs: _Koraci nazad:

en: Beamed eighth note
bs: Dvije osminke

en: Behavior of modifier and layer keys.
bs: Ponašanje modifikatorskih i rasporednih tastera.

en: Bold
bs: Masno

en: Bottom
bs: Dno

en: Button
bs: Dugme

en: Button Label
bs: Oznaka dugmeta

en: Button Number
bs: Broj dugmeta

en: Buttons
bs: dugmad

en: CAPS
bs: V.SLOVA

en: Change Onboard settings
bs: Promenite postavke Onboarda

en: Check spelling of the word at or before the cursor.
bs: Provjera izgovora riječi na kursoru ili ispred njega.

en: Choose &apos;XInput&apos; for more reliable typing into text entries with pop-up selections. The &apos;GTK&apos; option offers better compatibility, but typing may fail in the presence of pointer grabs, e.g. with open pop-up windows.
bs: Odaberite &apos;XInput&apos; za pouzdanije kucanje teksta s iskočnim izborima. Opcija &apos;GTK&apos; pruža bolju kompatibilnost, ali kucanje može pasti u prisustvu programa koji hvataju pokazivač miša , npr. iskočnim prozorima.

en: Choose 'XInput' for more reliable typing into text entries with pop-up selections. The 'GTK' option offers better compatibility, but typing may fail in the presence of pointer grabs, e.g. with open pop-up windows.
bs: Odaberite 'XInput' za pouzdanije kucanje tekt elemenata s iskočnim izborima. Opcija 'GTK' pruža bolju kompatibilnost, ali kucanje može biti neusješno, u prisustvu programa koji hvataju pokazivač miša , npr. iskočnim prozorima.

en: Choose between key-repeat or long-press menus. Mainly affects alpha-numeric keys.
bs: Izaberite između ponavljanja tastera ili menija na dugi pritisak. Uglavnom utiče na alfanumeričke tastere.

en: Color Sche_me
bs: _Šema boje

en: Color scheme for theme '{filename}' not found
bs: Šema boja za temu '{filename}' nije nađena

en: Condensed
bs: Zgusnuto

en: Confounded face
bs: Totalno frustriran

en: Constrain window size to the layout&apos;s aspect ratio.
bs: Ograniči veličinu prozora na omjer rasporeda tastature

en: Constrain window size to the layout's aspect ratio.
bs: Ograniči veličinu prozora za omjer rasporeda.

en: Contributions
bs: Prilozi

en: Copy layout '{}' to this new name:
bs: Kopiraj raspored '{}' sa novim imenom:

en: Core layouts
bs: Osnovni rasporedi

en: Corners
bs: Uglovi

en: Critical overscan for 1 switch
bs: Kritično prekoskeniranje za 1 prekidač

en: Crying face
bs: Uplakano lice

en: Custom
bs: Proizvoljno

en: Customize Theme
bs: Prilagodi temu

en: Default
bs: Podrazumijevano

en: Delay between keystrokes in milliseconds:
bs: Pauza između unosa sa tastature u milisekundama:

en: Delay in seconds until the inactive transparency takes effect.
bs: Kašnjenje u sekundama dok neaktivna prozirnost uzima efekat.

en: Delete layout '{}'?
bs: Obrisati raspored '{}'?

en: Delete selected theme?
bs: Da obrišem izabranu temu?

en: Description
bs: Opis

en: Desktop Integration
bs: Integracija radne površine

en: Desktop keyboard with edit and function keys
bs: Desktop tastatura sa uredi i funkcijskim tipkama

en: Directed scan for 3 or 5 switches
bs: Usmjereno skeniranje za 3 ili 5 prekidača

en: Disabled
bs: Onemogućeno

en: Disappointed face
bs: Razočarano lice

en: Dish
bs: Tanjir

en: Distance in pixels before movement will be recognized.
bs: Udaljenost u pikselima prije nego pokret će biti prepoznat.

en: Dizzy face
bs: Vrtoglavica

en: Do you want to use this device for keyboard scanning?
bs: Želite li koristiti ovaj uređaj za skaniranje tastature?

en: Dock the keyboard to the edge of the screen.
bs: Usidri tastaturu na ivicu ekrana

en: Dock to monitor:
bs: Zakači za monitor

en: Dock to screen edge
bs: Namjesti na ivicu ekrana

en: Dock to screen edge:
bs: Usidri na ekranski ivicu:

en: Docking
bs: Usidravanje

en: Docking settings
bs: Postavke sidrišta

en: Don't remember new words
bs: Ne pamti nove riječi

en: Double click
bs: Dvostruki klik

en: Down
bs: Dolje

en: Drag click
bs: Klik prevlačenjem

en: Duplicate key_id '{}' found in color scheme file. Key_ids must occur only once.
bs: Pronašao sam dupli id_ astera „{}“ u datoteci šeme boja. Id-ovi tastera mogu da se pojave samo jednom.

en: Edit snippet #{}
bs: Izmjeni dio #{}

en: Enable  keyboard _scanning
bs: Omogući _skaniranje tastature

en: Enable click type window on exit
bs: Omogući prozor za klik tip na izlasku

en: Enable inactive transparency. Requires compositing.
bs: Omogući neaktivnu transparentnost. Zahtijeva kompozitni.

en: Enable word completion and prediction.
bs: Omogući dovršavanje i predviđanje riječi

en: Enabling auto-show requires Gnome Accessibility.
    
    Onboard can turn on accessiblity now, however it is recommended that you log out and back in for it to reach its full potential.
    
    Enable accessibility now?
bs: Omogućavanje auto-šou zahtijeva Gnome dostupnost.
    
    Onboard da uključite dostupnost sada, međutim preporučuje se da se odjavite i ponovo prijavite da se dostigne svoj puni potencijal.
    
    Omogućavanje dostupnosti sada?

en: Enter a name for the new theme:
bs: Unesite naziv za novu temu:

en: Enter a new snippet for button #{}:
bs: Unesite novi isječak za dugme #{}:

en: Envelope
bs: Koverta

en: Error loading color scheme '{filename}'. {exception}: {cause}
bs: Greška pri učitavanju šema boja '{filename}'. {exception}: {cause}

en: Error loading theme '{filename}'. {exception}: {cause}
bs: Greška pri učitavanju teme '{filename}'. {exception}: {cause}

en: Error saving
bs: Greška pri snimanju

en: Expand keyboard to the width of the workarea.
bs: Raširi tastaturu na širinu radnog prostora

en: Expand on landscape screens
bs: Raširi na položenim ekranima

en: Expand on portrait screens
bs: Raširi na uspravnim ekranima

en: Face savouring delicious food
bs: Ukusna hrana

en: Face throwing a kiss
bs: Pusa

en: Face with stuck-out tongue and tightly closed eyes
bs: Izbačen jezik i malo zatvoreno oko

en: Face with stuck-out tongue and winking eye
bs: Izbačen jezik i namigivanje

en: Failed to execute '{}', {}
bs: Neuspjelo pokretanje '{}', {}

en: Failed to get gsettings value.
bs: Nisam uspeo da dobavim vrijednost podešavanja. u gsettings

en: Failed to load language model '{}': {} ({})
bs: Neuspjelo učitavanje modela jezikal '{}': {} ({})

en: Failed to read system defaults.
bs: Nisam uspio da pročitam osnovne vrednosti sistema.

en: Female sign
bs: Ženski spol

en: Flat
bs: Ravno

en: Floating Window Options
bs: Opcije pokretnih prozora

en: Flushed face
bs: Rumeno lice

en: Follow _system theme
bs: Prati _sistemsku temu

en: Found system default '[{}] {}={}'
bs: Nađene podrazumijevane sistemske postavke  '[{}] {}={}'

en: Frowning face
bs: Tužno lice

en: Function keys
bs: Funkcijske tipke

en: General
bs: Opšte

en: Gradient
bs: Gradijent

en: Gradients
bs: Gradijenti

en: Greek
bs: Grčko

en: Grid of keys, suitable for keyboard scanning
bs: Mreža ključeva, pogodno za skeiranje tastature

en: Hide Onboard
bs: Sakrij Onboard

en: Hide Onboard when any key is pressed on a physical keyboard. Requires input event source "XInput".
bs: Sakrij Onboard ako se bilo koja tipka pritisne na fizičkoj tastaturi. Zahtijeva izvor dešavanja unosa "XInput".

en: Hide hover click window
bs: Sakrij nadlijetajući klik-prozor

en: Hide keyboard
bs: Sakrij tastaturu

en: Hide the system-provided hover click window while Onboard is running.
bs: Sakrijte sistemom obezbeđeni prozor lebdećeg klika dok Onboard radi.

en: Hm
bs: Home

en: Hot beverage
bs: Topli napitak

en: Hover Click
bs: Klik nadlijetanjem

en: I_ndependent size
bs: _Nezavisna veličina

en: Ignoring key '{}'. No svg filename defined.
bs: Zanemarujem taster „{}“. Nije naveden naziv svg datoteke.

en: Increase this if key-strokes get lost when inserting word suggestions or snippets into Firefox or other Gtk-2 applications. Has no effect on Gtk-3 applications.
bs: Povećajte ovo ako se unosi sa tastature gube pri ubacivanju predloženih riječi ili isječaka u Firefox ili neke druge Gtk-2 aplikacije. Nema efekta na Gtk-3 aplikacije.

en: Input Device
bs: Ulazni uređaj

en: Input Options
bs: Ulazne opcije

en: Insert word _separators
bs: Ubaci _separatore riječi

en: International character selection
bs: Odabir međunarodnih znakova

en: Italic
bs: Kurzivno

en: Keep _aspect ratio
bs: Čuv_aj odnos dimenzija

en: Keep aspect ratio when resizing the window
bs: Čuvaj proporcije pri promjeni veličine prozora

en: Key Behavior
bs: Ponašanje tastera

en: Key Labels
bs: Oznake tastera

en: Key Style
bs: Stil tastera

en: Key-press Feedback
bs: Osjećaj klika

en: Key-repeat
bs: Ponavljanje tipke

en: Keyboard
bs: Tastatura

en: Keyboard Scanning
bs: Skaniranje tastature

en: Keyboard layout with Greek literals, arrows and more, for math and physics education on an interactive Whiteboard.
bs: Raspored tastature sa Grčkim literalima, strelicama i slično, za matematiku i fiziku na interaktivnoj talbi.

en: Keyboard layout with Greek literals, arrows and more, for math and physics education on an interactive Whiteboard.
    This layout places all keys on a single, very wide layer.
bs: Raspored tastature sa Grčkim literalima, strelicama i slično, za matematiku i fiziku na interaktivnoj talbi.
    Ovaj raspored će smjestiti sve tipke na jedan, vrlo širok niz.

en: Keys
bs: Tipke

en: Kissing face with closed eyes
bs: Poljubac zatvorenih očiju

en: Label Override
bs: Nadglašavanje etikete

en: Labels
bs: Oznake

en: Last quarter moon
bs: Posljednja četvrt

en: Latch only
bs: Samo zadrži

en: Latch, double-click to lock
bs: Zadrži, dvostruki klik za zaključavanje

en: Latch, then lock
bs: Zadrži pa zaključaj

en: Layout
bs: Raspored

en: Layout file ({}) or name
bs: Datoteka rasporeda ({}) ili ime

en: Learning
bs: Učenje

en: Left
bs: Lijevo

en: Light Direction
bs: Pravac svjetla

en: Loading legacy color scheme format '{old_format}', please consider upgrading to current format '{new_format}': '{filename}'
bs: Učitavam stari format šema boja '{old_format}', molim razmislite o nadogradnji na trenutni format '{new_format}': '{filename}'

en: Loading legacy layout, format '{}'. Please consider upgrading to current format '{}'
bs: Učitavam stariji raspored, format '{}'. Molim, nadogradite na trenutni format '{}'

en: Loading system defaults from {filename}
bs: Učitavam podrazumijevane sistemske postavke iz {filename}

en: Loading theme from '{}'
bs: Učitavam temu iz „{}“

en: Lock only
bs: Samo zaključaj

en: Looking for system defaults in {paths}
bs: Tražim podrazumijevane sistemske postavke u {paths}

en: Main keyboard
bs: Glavna tastatura

en: Male sign
bs: Muški spol

en: Medium size desktop keyboard
bs: Desktop tastature srednje veličine

en: Menu
bs: Meni

en: Middle click
bs: Srednji klik

en: Migrating user directory '{}' to '{}'.
bs: Prenosim korisnički direktorijum „{}“ u „{}“.

en: Mobile keyboard for small screens
bs: Mobilna tastatura za male ekrane

en: Modifier _behavior:
bs: _Ponašanje modifikatora

en: Modifier auto-release delay in seconds:
bs: Čekanje automatskog oslobađanja modifikatora u sekundama:

en: More suggestions
bs: Još prijedloga

en: Move Onboard
bs: Pomjeri Onboard

en: Move keyboard
bs: Pomjeri tastaturu

en: Movement only
bs: Samo kretanje

en: Must be an integer number
bs: Mora biti cijeli broj

en: Name
bs: Naziv

en: Neutral face
bs: Ravnodušno lice

en: New Input Device
bs: Novi ulazni uređaj

en: New snippet
bs: Novi isječak

en: No system defaults found.
bs: Nisu pronađene osnovne vrijednosti sistema.

en: None
bs: Nijedan

en: Number block and function keys
bs: Numerički blok i funkcijske tipke

en: Number block and snippets
bs: Numerički blok i isječci

en: Onboard Preferences
bs: Podešavanja Onboarda

en: Onboard Settings
bs: Postavke Onboarda

en: Onboard has detected a new input device
bs: Onboard je otkrio novi ulazni uređaj

en: Onboard is configured to appear with the dialog to unlock the screen; for example to dismiss the password-protected screensaver.
    
    However the system is not configured anymore to use Onboard to unlock the screen. A possible reason can be that another application configured the system to use something else.
    
    Would you like to reconfigure the system to show Onboard when unlocking the screen?
bs: Onboard je podešen da se prikaže sa prozorčićem prilikom otključavanja ekrana; na primer za isključivanje čuvara ekrana zaštićenog lozinkom.
    
    Međutim sistem nije više podešen da koristi Onboard za otključavanje ekrana. Kao mogući razlog može biti da je neka druga aplikacija podesila sistem da koristi nešto drugo.
    
    Da li želite ponovo da podesite sistem da prikaže Onboard prilikom otključavanja ekrana?"

en: Onboard is configured to appear with the dialog to unlock the screen; for example to dismiss the password-protected screensaver.
    
    However this function is disabled in the system.
    
    Would you like to activate it?
bs: Onboard je podešen da se prikaže s dijalogom pri otključavanju ekrana; na primjer za isključivanje čuvara ekrana zaštićenog lozinkom.
    
    Međutim ta funkcija je deaktivirana u sistemu.
    
    Da li želite da je aktivirate?

en: Onboard on-screen keyboard
bs: Tastatura na ekranu Onboard

en: Onboard onscreen keyboard
bs: Onboard — tastatura na ekranu

en: Onboard onscreen keyboard settings
bs: Postavke Onboarda tastature na ekranu

en: Once hidden by a physical key-press, auto-show is paused. Select the pause duration here.
bs: Nakon što se sakrije pritiskom fizičke tipke, automatsko pokazivanje je pauzirano. Ovdje izaberite trajanje pauze.

en: Options
bs: Postavke

en: Other _Languages
bs: Drugi _jezici

en: Override auto-detection and manually select quirks
    QUIRKS={metacity|compiz|mutter}
bs: Prevaziđi autodetekciju i ručno postavi upravljače prozora
    QUIRKS={metacity|compiz|mutter}

en: Pause learning
bs: Pauziraj učenje

en: Peace symbol
bs: Simbol mira

en: Persevering face
bs: Tvrdoglavo lice

en: Play click sound on keypress.
bs: Zvuk klik na pritisak tastera

en: Play sound
bs: Sviraj zvuk

en: Pouting face
bs: Srdžba

en: Preferences
bs: Postavke

en: Press a button...
bs: Pritisni dugme...

en: Press a key...
bs: Pritisni tipku...

en: Primary Monitor
bs: Primarni monitor

en: Profiles
bs: Profili

en: Progress the highlight only while the switch is held down.
bs: Napredak osvjetljenja samo kada je prekidač dolje

en: Push button
bs: Pritisni dugme

en: Quit
bs: Izlaz

en: Quit Keyboard
bs: Isključi tastaturu

en: Quit Onboard
bs: Napusti Onboard

en: R_oundness:
bs: _Zaobljenost

en: Radioactive sign
bs: Znak radioaktivnosti

en: Remember new words, their recency and frequency to improve the suggestions over time.
bs: Zapamti nove riječi, kad ste ih čuli i koliko su česte da se povećaju savjeti tokom vremenaa

en: Remember nothing
bs: Ne pamti ništa

en: Remember what Onboard theme was last used for every system theme.
bs: Zapamti koja Onboard tema je zadnji puta korištena za svaku sistemsku temu.

en: Remove '{}' everywhere.
bs: Obriši '{}' svugdje.

en: Remove '{}' only where it occures after '{}'.
bs: Ukloni '{}' samo kad se pojavljuje poslije '{}'.

en: Remove '{}' only where it occures after numbers.
bs: Ukloni '{}' samo kad se pojavljuje poslije brojeva.

en: Remove '{}' only where it occures at sentence begin.
bs: Ukloni '{}' samo kad se pojavljuje na početku rečenice.

en: Remove '{}' only where it occures at text begin.
bs: Ukloni '{}' samo kad se pojavljuje na početku teksta.

en: Remove word suggestion
bs: Ukloni predlaganje riječi

en: Reset selected theme to Onboard defaults?
bs: Da vratim izabranu temu na osnovnu Onboarda?

en: Resize Protection
bs: Zaštita od promjene veličine

en: Return
bs: Enter

en: Right
bs: Desno

en: Right click
bs: Desni klik

en: S_ize:
bs: Vel_ičina:

en: S_nippet:
bs: _Isječak:

en: Sc_an cycles:
bs: Sk_anirajući ciklusi:

en: Scanner Settings
bs: Postavke skanera

en: Seconds of inactivity until active modifiers and layer keys are released. 0 to disable.
bs: Sekunde neaktivnosti dok se ne otpuste aktivni modifikatori i tasteri rasporeda. 0 za onemogućenje

en: Select a scanning _profile:
bs: Izaberi _profil skaniranja

en: Set _transparency to
bs: Postavi _transparentnost

en: Set and Settings
bs: Set i postavke

en: Settings
bs: Postavke

en: Shadow
bs: Sjenka

en: Show Onboard when the dialog to unlock the screen appears; this way Onboard can be used for example to enter the password to dismiss the screensaver when it is set to ask for it.
bs: Prikaži Onboardi kada se pojavi dijalog za otključavanje ekrana. Na ova  način Onboard može da se koristi, na primjer da unesete lozinku da odbacite čuvar ekrana kada je postavljen da pita za to.

en: Show Onboard when there is a recognized text window in focus. Requires Gnome Accessibility.
bs: Prikaži Onboard kada ima prepoznat tekstualni prozor u fokusu. Zahtijeva Gnome pristupačnost.

en: Show _suggestions
bs: Prikaži _sugestije

en: Show _tooltips
bs: Pokaži _savjete za alatke

en: Show a button for language selection.
bs: Prikaži dugme za izbor jezika

en: Show a floating icon on the desktop when Onboard is hidden. A click on the icon makes Onboard reappear.
bs: Prikaži plutajući ikonu na radnoj površini kada je ploča skrivena. Klik na ikonu čini da se Onboard ponovo pojavi.

en: Show always on visible _workspace
bs: Prikaži uvijek na vidljivom _radnom prostoru

en: Show button to pause learning
bs: Prikaži dugme za pauzu u učenju

en: Show characters reachable with or without the shift key.
bs: Prikaži znakove koji se mogu dobiti sa ili bez shift znaka

en: Show floating _icon when Onboard is hidden
bs: Kada je Onboard skriven, prikaži _lebdeću ikonicu

en: Show label popups
bs: Prikaži iskočne poruke

en: Show label popups above pressed keys.
bs: Prikazuje iskočne poruke s oznakom iznad pritisnutih tastera

en: Show lan_guage switcher
bs: Prikaži prebacivač _jezika

en: Show secondary labels
bs: Prikaži sekundarne oznake

en: Show spelling suggestions
bs: Prikaži sugestije u načinu pisanja

en: Show the desktop through the gaps between keys.
bs: Prikaži radnu površinu kroz razmake između tastera

en: Show the status item. A click on that icon hides or shows Onboard.
bs: Ptikaži statusnu stavku. Klik na ovu ikonu sakriva ili pokazuje Onboard.

en: Show tooltips for the keyboard&apos;s buttons.
bs: Prikaži savjete za dugmad tastature.

en: Show tooltips for the keyboard's buttons.
bs: Prikaži savjete za dugmad tastature.

en: Show when _unlocking the screen
bs: Prikaži prilikom _otključavanja ekrana

en: Show window _decoration
bs: Prikaži _ukras prozora

en: Show window caption and frame.
bs: Prikaži naslov i okvir prozora

en: Show/Hide options
bs: Pokaži/sakrij opcije

en: Shrink the available space for maximized windows.
bs: Sabij dostupni prostor za maksimizirane prozore

en: Shrink workarea
bs: Sabij radni prostor

en: Silently fail to start in the given desktop environments. DESKTOPS is a comma-separated list of XDG desktop names, e.g. GNOME for GNOME Shell.
bs: Tihi neuspjeh pokretanja u datom desktop okruženju. DESKTOPS je zarezima odijeljen popis XDG desktop imena, npr. GNOME za GNOME Shell.

en: Skull and crossbones
bs: Mrtvačka glava

en: Smiling face
bs: Smješko

en: Smiling face with halo
bs: Anđeoski osmijeh

en: Smiling face with heart-shaped eyes
bs: Osmijeh s srcolikim očima

en: Smiling face with horns
bs: Đavolji osmijeh

en: Smiling face with open mouth and smiling eyes
bs: Široki osmijeh

en: Smiling face with smiling eyes
bs: Osmijeh s nasmiješenim očima

en: Smiling face with sunglasses
bs: Osmijeh s sunčanim naočarima

en: Smirking face
bs: Lice podlaca

en: Snippet %d is already in use.
bs: Isječak „%d“ je već u upotrebi

en: Snippet Text
bs: Tekst isječka

en: Snippet {}
bs: Isječak {}

en: Snippets
bs: Isječci

en: Snippets are pieces of text which are entered when the corresponding button in Onboard is pressed.
bs: Snipeti su delovi teksta koji se ubacuju kada je pritisnut odgovarajući taster na onboardu.

en: Space
bs: Razmak

en: Space efficient desktop keyboard
bs: Prostorno efikasna desktop tastatura

en: Special Characters
bs: Posebni znaci

en: Special characters for interactive whiteboards
bs: Posebni znakovi za interaktivnu tablu

en: Special characters for interactive whiteboards, wide
bs: Specijalni karakteri za interaktivne ploče, široko

en: Spell-check backend:
bs: Pozadina za kontrolu pravopisa:

en: Spelling suggestion
bs: Sugestija spelovanja

en: Start Onboard _hidden
bs: Pokreni Onboard sa_krivenim

en: Start Onboard hidden.
bs: Pokreće Onboard sakriven

en: Start in XEmbed mode, e.g. for gnome-screensaver
bs: Pokreni u XEmbed režimu,npr. za gnome-screensaver

en: Stay hidden:
bs: Ostani sakriven:

en: Step
bs: Korak

en: Step _only during switch down
bs: K_orak samo tokom prekidača dolje

en: Step scan for 2 switches
bs: Koračno skeniranje za 2 prekidača

en: Sub-, Superscripts; Fractions
bs: Pod-, Natpisi; Razlomci

en: Swap the scan actions after every key activation. The Step action will become the Activate action and vice versa.
bs: Zamijeni akcije skaniranja akcije nakon svakog aktiviranja tastera. Akcija Korak će postati Aktiviraj akcija i obrnuto.

en: System defaults: Invalid enum value for key '{}' in section '{}': {}
bs: Sistemske postavke: Pogrešna pobrojana vrijednost za taster '{}' u sekciji '{}': {}

en: System defaults: Invalid value for key '{}' in section '{}'
      {}
bs: Osnovne vrijednosti sistema: Neispravna vrednost tastera „{}“ u odeljku „{}“
      {}

en: System defaults: Unknown key '{}' in section '{}'
bs: Osnovne vrijednosti sistema: Nepoznati taster „{}“ u odeljku „{}“

en: System settings not found ({}): {}
bs: Sistemske postavke nisu nađene ({}): {}

en: Tab
bs: Tabulator

en: The number of keys the scanner steps back before moving forward again.
bs: Broj tastera na koje skener ide unazad prije nego što se kreće naprijed opet.

en: The number of times the scanner cycles through the entire keyboard before it stops.
bs: Broj ciklusa skanera kroz cijelu tastaturu prije zaustavljanja

en: The selected device should not control the system mouse cursor or the keyboard caret.
bs: Izabrani uređaj ne bi trebalo da kontroliše kursor miša sistema ili kursor na tastaturi.

en: The spell check engine to use.
bs: Pogon kontrole pravopisa koji se koristi

en: The time the scanner rests on a key  while moving backwards. (in seconds)
bs: Vrijeme koje skener počiva na tasteru dok idee nazad. (U sekundama)

en: The time the scanner rests on a key  while progressing forward. (in seconds)
bs: Vrijeme koje skener počiva na tasteru dok idee naprijed. (U sekundama)

en: The time the scanner rests on a key or group before moving to the next. (in seconds)
bs: Vrijeme koje skaner ostaje na tasteru ili grupi prije premještanja na sljedeći. (U sekundama)

en: Theme
bs: Tema

en: Theme file (.theme) or name
bs: Datoteka teme (.theme) ili ime

en: This theme file already exists.
    '{filename}'
    
    Overwrite it?
bs: Ova datoteka teme već postoji.
    '{filename}'
    
    Prebrisati je?

en: This will only affect learned suggestions.
bs: Ovo će uticati samo na naučene prijedloge

en: Time in seconds before a click is triggered.
bs: Vrijeme u sekundama pre nego što se aktivira klik.

en: Tired face
bs: Umorno lice

en: Toggle click helpers
bs: Preklopi klik pomagače

en: Top
bs: Vrh

en: Transparency
bs: Transparentnost

en: Transparency of the keyboard background
bs: Prozirnost pozadine tastature

en: Transparency of the whole keyboard window. Requires compositing.
bs: Transparentost cijelog prozora za tastaturu. Zahtijeva kompozitno.

en: Transparency when the pointer leaves the keyboard. Requires compositing.
bs: Transparentost kada pokazivač napusti tastaturu. Zahtijeva kompozitno.

en: Try harder to keep Onboard above anything on-screen.
bs: Jače pokušaj zadržati Onboard iznad bilo čega na ekranu

en: Typing Assistance
bs: Pomoć u kucanju

en: Umbrella
bs: Kišobran

en: Unable to read theme '{}'
bs: Ne mogu da pročitam temu „{}“

en: Unamused face
bs: Nezainteresovano lice

en: Universal Access
bs: Opšti pristup

en: Up
bs: Gore

en: Use device
bs: Koristi uređaj

en: Victory hand
bs: Pobjeda

en: Weary face
bs: Izcrpljeno lice

en: When Inactive
bs: Kada miruje

en: While  learning is paused:
bs: Dok je učenje pauzirano:

en: White club suit
bs: Bijeli tref

en: White diamond suit
bs: Bijeli romb

en: White heart suit
bs: Bijelo srce

en: White spade suit
bs: Bijeli pik

en: White star
bs: Bijela zvijezda

en: White sun with rays
bs: Bijelo sunce

en: White telephone
bs: Bijeli telefon

en: Wind_ow:
bs: Proz_ot:

en: Window
bs: Prozor

en: Window options
bs: Postavke prozora

en: Window size, widthxheight
bs: Veličina prozora, širinaxvisina

en: Window x position
bs: Pozicija x prozora

en: Window y position
bs: Pozicija y prozora

en: Winking face
bs: Namigujući osmijeh

en: Word Suggestions
bs: Savjeti riječi

en: Words typed while this button is pressed won't be remembered.
bs: Ukucane riječi, dok je ova tipka pritisnuta, neće biti zapamćene.

en: Writing hand
bs: Rukopis

en: Yin yang
bs: Jin jang

en: _Alternate switch actions
bs: _Alternativne akcije prekidača

en: _Angle:
bs: _Ugao:

en: _Attributes:
bs: _Atributi

en: _Auto-show when editing text
bs: _Autoprikaz pri izmjeni teksta

en: _Background:
bs: _Pozadina:

en: _Backtrack interval:
bs: _Stražnji interval:

en: _Border:
bs: Ivi_ca:

en: _Button label:
bs: _Etiketa dugmeta:

en: _Cancel
bs: _Otkaži

en: _Delay:
bs: _Odgoda:

en: _Delete
bs: _Obriši

en: _Force window to top
bs: _Forsiraj prozor na vrh

en: _Forward interval:
bs: _Prednji interval:

en: _Hide Onboard
bs: _Sakrij onboard

en: _Input event source:
bs: _Izvor ulaznog događaja:

en: _Key:
bs: _Taster:

en: _Learn from typed text
bs: _Uči iz kucanog teksta

en: _Long press action:
bs: Akcija _Dugog pritiska

en: _Motion threshold:
bs: _Prag pomjeranja:

en: _No background
bs: _Nema pozadine

en: _Preferences
bs: _Postavke

en: _Quit
bs: _Izađi

en: _Remove suggestion…
bs: _Ukloni prijedlog…

en: _Reset
bs: _Resetuj

en: _Save snippet
bs: _Sačuvaj isječak

en: _Select an input device:
bs: _Izaberi ulazni uređaj

en: _Show Onboard
bs: _Prikaži onBoard

en: _Show status icon
bs: Prikaži ikonu _stanja

en: _Step interval:
bs: Interval _koraka

en: _Strength:
bs: _Jačina:

en: _Style:
bs: _Stil:

en: _Super key:
bs: _Super taster:

en: _Touch input:
bs: _Unos dodirom:

en: _Use this device only for scanning
bs: Koristi _uređaj samo za skaniranje

en: after
bs: nakon

en: color scheme '{filename}' does not exist
bs: šema boja '{filename}' ne postoji

en: copy_layouts failed, unsupported layout format '{}'.
bs: copy_layouts neuspio, nepodržan format rasporeda '{}'.

en: copying layout '{}' to '{}'
bs: kopiram raspored '{}' u '{}'

en: copying svg file '{}' to '{}'
bs: kopiram svg datoteku '{}' u '{}'

en: failed to create directory '{}': {}
bs: neuspjelo kreiranje direktorija '{}': {}

en: failed to find {description} '{filename}'
bs: nisam uspio da pronađem {description} „{filename}“

en: failed to migrate user directory.
bs: neuspjela migracija korisničkog direktorija.

en: forever
bs: zauvijek

en: gsettings schema for '{}' is not installed
bs: Šema gsettings za „{}“ nije instalirana

en: layout '{filename}' does not exist
bs: raspored '{filename}' ne postoji

en: multi-touch
bs: višestruki-dodir

en: never
bs: nikada

en: no window transparency available; screen doesn't support alpha channels
bs: prozirnost prozora nije na raspolaganju; ekran ne podržava kanala Alpha

en: none
bs: ništa

en: seconds
bs: sekundi

en: single-touch
bs: jednostruki-dodir

en: theme '{filename}' does not exist
bs: tema '{filename}' ne postoji

en: unable to locate '{filename}', loading default {description} instead
bs: ne mogu da pronađem „{filename}“, umjesto toga učitavam osnovno {description}

en: {description} '{filename}' not found yet, retrying in default paths
bs: {description} „{filename}“ nije još uvijek pronađeno, pokušavam u osnovnim putanjama

en: {description} '{filename}' not found yet, searching in paths {paths}
bs: {description} Datoteka '{filename}' još nije pronađena, traži se u {paths}

en: {description} '{filepath}' found.
bs: Pronašao sam {description} „{filepath}“.
