gtk+ master - en to bg translation catalogue (928 entries)

en: "%s" could not be converted to a value of type "%s" for attribute "%s"
bg: „%s“ не може да бъде преобразуван към стойност от вида „%s“ за атрибута „%s“

en: "%s" is not a valid attribute name
bg: „%s“ не е валидно име на атрибут

en: "%s" is not a valid attribute type
bg: „%s“ не е валиден вид на атрибут

en: "%s" is not a valid value for attribute "%s"
bg: „%s“ не е валидна стойност за атрибута „%s“

en: "Deepness" of the color.
bg: „Дълбочина“ на цвят.

en: %1$s on %2$s
bg: %1$s на %2$s

en: %s job #%d
bg: %s, задача № %d

en: (None)
bg: (без)

en: (disabled)
bg: (забранен)

en: (unknown)
bg: (неизвестен)

en: --- No Tip ---
bg: --- Няма подсказка ---

en: <%s> element has invalid id "%s"
bg: Елементът <%s> е с невалиден идентификатор „%s“

en: <%s> element has neither a "name" nor an "id" attribute
bg: Елементът <%s> няма нито атрибут „name“, нито „id“

en: A <%s> element has already been specified
bg: Вече е указан елемент <%s>

en: A <text> element can't occur before a <tags> element
bg: Елемент <text> не може да се появява преди елемент <tags>

en: A file named "%s" already exists.  Do you want to replace it?
bg: Вече съществува файл с име „%s“. Искате ли да го замените?

en: A_t:
bg: _Точно в:

en: About %s
bg: Относно %s

[ctx: Accelerator]
en: Disabled
bg: Изключен

[ctx: Accelerator]
en: Invalid
bg: Неправилен

en: Add Cover Page
bg: Със заглавна страница

en: Add the current folder to the bookmarks
bg: Добавяне на текущата папка към отметките

en: Add the folder '%s' to the bookmarks
bg: Добавяне на папката „%s“ към отметките

en: Add the selected folder to the Bookmarks
bg: Добавяне на избраната папка към отметките

en: Add the selected folders to the bookmarks
bg: Добавяне на избраните папки към отметките

en: Adjusts the volume
bg: Промяна на силата на звука

en: Advanced
bg: Допълнителни

en: After
bg: След

en: All sheets
bg: Всички страници

en: Amharic (EZ+)
bg: Амхарски (EZ+)

en: Amount of blue light in the color.
bg: Количеството синя светлина в цвета.

en: Amount of green light in the color.
bg: Количеството зелена светлина в цвета.

en: Amount of red light in the color.
bg: Количеството червена светлина в цвета.

en: Anonymous tag found and tags can not be created.
bg: Открит е анонимен етикет и не могат да се създават етикети.

en: Any Printer
bg: Произволен принтер

en: Application
bg: Програма

en: Artwork by
bg: Дизайн

en: Attribute "%s" is invalid on <%s> element in this context
bg: Атрибутът „%s“ не е валиден за елемента <%s> в този контекст

en: Attribute "%s" repeated twice on the same <%s> element
bg: Атрибутът „%s“е повторен двукратно в един и същ елемент <%s>

en: Authentication
bg: Идентификация

en: Authentication is required on %s
bg: %s изисква идентификация

en: Authentication is required to get a file from %s
bg: За получаването на файл от %s се изисква идентификация

en: Authentication is required to get attributes of a job
bg: За получаването на атрибутите на задачата за печат се изисква идентификация

en: Authentication is required to get attributes of a printer
bg: За получаването на атрибутите на принтер се изисква идентификация

en: Authentication is required to get attributes of job '%s'
bg: За получаването на атрибутите на задачата за печат „%s“ се изисква идентификация

en: Authentication is required to get attributes of printer %s
bg: За получаването на атрибутите на принтера „%s“ се изисква идентификация

en: Authentication is required to get default printer of %s
bg: За получаването на стандартния принтер на %s се изисква идентификация

en: Authentication is required to get printers from %s
bg: За получаването на принтерите от %s се изисква идентификация

en: Authentication is required to print a document on %s
bg: За отпечатването на принтера %s се изисква идентификация

en: Authentication is required to print document '%s'
bg: За отпечатването на документа „%s“ се изисква идентификация

en: Authentication is required to print document '%s' on printer %s
bg: За отпечатването на файла „%s“ на принтера %s се изисква идентификация

en: Authentication is required to print this document
bg: За отпечатването на този документ се изисква идентификация

en: Authentication is required to print this document on printer %s
bg: За отпечатването на този документ на принтера %s се изисква идентификация

en: Auto Select
bg: Автоматичен избор

en: Axes
bg: Оси

en: BMP image has bogus header data
bg: Изображението във формат BMP е с неправилна заглавна част

en: BMP image has unsupported header size
bg: Такъв размер на заглавната част на изображението във формат BMP не се поддържа

en: Bad code encountered
bg: Срещнат е лош код

en: Be_fore:
bg: _Преди:

en: Before
bg: Преди

en: Billing Info
bg: Информация за осчетоводяване

en: Bits per channel of PNG image is invalid.
bg: Броят битове за канал за изображението във формат PNG е грешен.

en: Bits per channel of transformed PNG is not 8.
bg: Броят битове за канал в трансформираното изображение във формат PNG не е 8.

en: Bookmark '%s' cannot be removed
bg: Отметката „%s“ не може да бъде премахната

en: Both "id" and "name" were found on the <%s> element
bg: В елемента <%s> са открити както атрибута „id“, така и „name“

en: Bottom to top
bg: Отдолу нагоре

en: Bottom to top, left to right
bg: Отгоре надолу, отляво надясно

en: Bottom to top, right to left
bg: Отдолу нагоре, отдясно наляво

en: Bourne Again Shell
bg: Обвивка bash

en: Bourne Shell
bg: Обвивка bash

en: Brightness of the color.
bg: Яркост на цвета.

en: CLASS
bg: КЛАС

en: COLORS
bg: ЦВЕТОВЕ

en: C_ollate
bg: По_следователно подреждане

en: C_reate
bg: _Създаване

en: C_redits
bg: _Заслуги

en: C_urrent Page
bg: _Текущата страница

en: Cache file created successfully.
bg: Файлът за временно съхранение на икони е създаден успешно.

en: Cannot allocate TGA header memory
bg: Недостатъчно памет за заглавната част на формата TGA

en: Cannot allocate colormap entries
bg: Недостатъчно памет за нови елементи в палитра за цветове

en: Cannot allocate colormap structure
bg: Недостатъчно памет за нова структура за палитра за цветове

en: Cannot allocate memory for IOBuffer data
bg: Недостатъчно памет за данни на IOBuffer

en: Cannot allocate memory for IOBuffer struct
bg: Недостатъчно памет за структура на IOBuffer

en: Cannot allocate memory for TGA context struct
bg: Недостатъчно памет за зареждане структурата на контекста за TGA

en: Cannot allocate memory for loading PNM image
bg: Недостатъчно памет за зареждане на изображение във формат PNM

en: Cannot allocate memory for loading XPM image
bg: Недостатъчно памет за зареждане на изображение във формат XPM

en: Cannot allocate new pixbuf
bg: Недостатъчно памет за нов буфер за изображение

en: Cannot allocate temporary IOBuffer data
bg: Не може да се заделят временни данни в IOBuffer

en: Cannot change to folder because it is not local
bg: Не може да е тази папка, защото тя не е локална

en: Cannot end process with pid %d: %s
bg: Процесът с ид. пр. %d не може да бъде приключен: %s

en: Cannot kill process with pid %d. Operation is not implemented.
bg: Процесът с ид. пр. %d не може да бъде убит — операцията не е реализирана.

en: Cannot open display: %s
bg: Дисплеят не може да се отвори: %s

en: Cannot read XPM colormap
bg: Палитрата от цветове за XPM не може да бъде прочетена

en: Cannot realloc IOBuffer data
bg: Не може да се преразпределят данни от IOBuffer

en: Caps Lock is on
bg: Клавишът „Caps Lock“ е натиснат

en: Cedilla
bg: Седила

en: Circular table entry in GIF file
bg: Цикличен табличен запис във файла във формат GIF

en: Cl_ear
bg: _Изчистване

en: Classified
bg: Класифицирано

en: Click the eyedropper, then click a color anywhere on your screen to select that color.
bg: Натиснете върху пипетката, а след това на цвят върху вашия екран, за да го изберете.

en: Click this palette entry to make it the current color. To change this entry, drag a color swatch here or right-click it and select "Save color here."
bg: Натиснете този елемент от палитрата, за да го направите текущ цвят. За да смените цвета, изтеглете примерен цвят тук или натиснете десния клавиш и изберете „Запазване на цвета тук“.

en: Co_nnect
bg: _Свързване

en: Color
bg: Цвят

en: Color Selection
bg: Избор на цвят

en: Color Wheel
bg: Цветова палитра

en: Color _name:
bg: Име на _цвят:

en: Color profile has invalid length %d.
bg: Цветовият профил е с неправилна дължина %d.

en: Command Line
bg: Команден ред

en: Complete, but not unique
bg: Дописано, но не е уникално

en: Completing...
bg: Дописване…

en: Compressed icons are not supported
bg: Не се поддържат компресирани икони

en: Confidential
bg: Конфиденциално

en: Connect _anonymously
bg: _Анонимно свързване

en: Connect as u_ser:
bg: Свързване като п_отребител:

en: Convert to PS level 1
bg: Преобразуване към PostScript, ниво 1

en: Convert to PS level 2
bg: Преобразуване към PostScript, ниво 2

en: Copie_s:
bg: Раз_печатки:

en: Copies
bg: Разпечатки

en: Copy URL
bg: Копиране на адрес

en: Copy _Link Address
bg: Копиране на _адреса на връзка

en: Copy _Location
bg: Копиране на _местоположение

en: Could not add a bookmark
bg: Не може да бъде добавена отметка

en: Could not allocate memory: %s
bg: Недостатъчно памет за заглавна част: %s

en: Could not clear list
bg: Списъкът не може да бъде изчистен

en: Could not create stream: %s
bg: Не може да се създаде поток: %s

en: Could not decode ICNS file
bg: Изображението във формат ICNS не може да бъде декодирано

en: Could not find the icon '%s'. The '%s' theme
    was not found either, perhaps you need to install it.
    You can get a copy from:
    	%s
bg: Иконата „%s“ не може да бъде намерена. Темата „%s“
    също не беше намерена. Вероятно трябва да я инсталирате.
    Можете да я получите от:
    	%s

en: Could not get image height (bad TIFF file)
bg: Височината на изображението не може да се получи (счупен TIFF)

en: Could not get image width (bad TIFF file)
bg: Широчината на изображението не може да се получи (счупен TIFF)

en: Could not get information for file '%s': %s
bg: Информацията за файла „%s“ не може да бъде получена: %s

en: Could not mount %s
bg: „%s“ не може да се монтира

en: Could not read from stream: %s
bg: Не може да се чете от потока: %s

en: Could not read the contents of %s
bg: Не може да се прочете съдържанието на %s

en: Could not read the contents of the folder
bg: Съдържанието на папката не може да се прочете

en: Could not remove bookmark
bg: Не може да бъде премахната отметка

en: Could not remove item
bg: Елементът не може да бъде премахнат

en: Could not rename %s back to %s: %s.
bg: Грешка при преименуването на „%s“ обратно към „%s“: %s

en: Could not rename %s to %s: %s
bg: Грешка при преименуването на „%s“ към „%s“: %s

en: Could not rename %s to %s: %s, removing %s then.
bg: Грешка при преименуването на „%s“ към „%s“: %s, затова „%s“ ще се изтрие.

en: Could not retrieve information about the file
bg: Информацията за файла не може да бъде получена

en: Could not seek stream: %s
bg: Не може да се търси в потока: %s

en: Could not select file
bg: Не може да бъде избран файл

en: Could not send the search request
bg: Заявката за търсене не беше изпратена

en: Could not show link
bg: Връзката не може да бъде показана

en: Could not start the search process
bg: Търсещият процес не беше стартиран

en: Couldn't allocate memory for color profile
bg: Недостатъчно памет за зареждане на цветови профил

en: Couldn't allocate memory for context buffer
bg: Недостатъчно памет за контекстния буфер

en: Couldn't allocate memory for header
bg: Недостатъчно памет за заглавна част

en: Couldn't allocate memory for line data
bg: Недостатъчно памет за данните за линия

en: Couldn't allocate memory for loading JPEG file
bg: Недостатъчно памет за зареждане на файл във формат JPEG

en: Couldn't allocate memory for paletted data
bg: Недостатъчно памет за данните за цветова палитра

en: Couldn't allocate memory for saving BMP file
bg: Недостатъчно памет за зареждане на файл във формат BMP

en: Couldn't allocate memory for stream
bg: Недостатъчно памет за потока

en: Couldn't allocate memory to buffer image data
bg: Недостатъчно памет за буфера с данните на изображението

en: Couldn't convert filename
bg: Името на файла не може да бъде конвертирано

en: Couldn't create new pixbuf
bg: Невъзможно е да създаде нов буфер за пиксели

en: Couldn't decode image
bg: Изображението не може да бъде декодирано

en: Couldn't load bitmap
bg: Изображението във формат „bitmap“ не може да бъде заредено

en: Couldn't load metafile
bg: Мета-файлът не може да бъде зареден

en: Couldn't recognize the image file format for file '%s'
bg: Форматът на графичния файл „%s“ не може да бъде разпознат

en: Couldn't save
bg: Грешка при запазване

en: Couldn't save the rest
bg: Останалото не беше запазено

en: Couldn't write to BMP file
bg: Неуспех при запис на файл във формат BMP

en: Couldn't write to TIFF file
bg: Неуспех при запазване на файл във формат TIFF

en: Create Fo_lder
bg: Създаване на _папка

en: Create in _folder:
bg: Създаване в _папка:

en: Credits
bg: Заслуги

en: Cursor hotspot outside image
bg: Горещата точка на курсора е извън изображението

en: Custom %sx%s
bg: Потребителски %s×%s

en: Custom Size %d
bg: Друг размер: %d

en: Custom size
bg: Друг размер

en: Cyrillic (Transliterated)
bg: Кирилица (транслитерация)

en: DISPLAY
bg: ДИСПЛЕЙ

en: De_lete File
bg: Из_триване на файл

en: Decreases the volume
bg: Намаляване на звука

en: Delete File
bg: Изтриване на файл

en: Desktop
bg: Работен плот

en: Didn't get all lines of PCX image
bg: Не са получени всички линии в изображението във формат PCX

en: Dimensions of TIFF image too large
bg: Размерите на изображението във формат TIFF са твърде големи

en: Disabled
bg: Забранено

en: Do use the Wintab API [default]
bg: Да не се ползва Wintab API [това е
                                            стандартно]

en: Documented by
bg: Документирано от

en: Domain:
bg: Домейн:

en: Don't batch GDI requests
bg: Да не се групират заявките към GDI

en: Don't check for the existence of index.theme
bg: Да не се проверява за съществуването
                                            на файл „index.theme“

en: Don't include image data in the cache
bg: Данните за изображения да не се за-
                                            писват във файл за временно съхранение на
                                            икони

en: Don't use the Wintab API for tablet support
bg: Да не се ползва Wintab API за под-
                                            дръжката на таблети

en: Down Path
bg: Надолу

en: Duplicate object id '%s' on line %d (previously on line %d)
bg: Повтарящ се обект с идентификатор „%s“ на ред %d (с предишна поява на ред %d)

en: Element <%s> is not allowed below <%s>
bg: Елементът <%s> е забранен под <%s>

en: Embed GhostScript fonts only
bg: Вграждане само на шрифтовете на GhostScript

en: Empty
bg: Празно

en: Error creating folder '%s': %s
bg: Грешка при създаването на папка „%s“: %s

en: Error creating print preview
bg: Грешка при стартирането на прегледа

en: Error deleting file '%s': %s
bg: Грешка при изтриването на файла „%s“: %s

en: Error from StartDoc
bg: Грешка от StartDoc

en: Error interpreting JPEG image file (%s)
bg: Грешка при интерпретацията на изображението във формат JPEG (%s)

en: Error launching preview
bg: Грешка при стартирането на прегледа

en: Error loading icon: %s
bg: Грешка при зареждането на икона: %s

en: Error parsing option --gdk-debug
bg: Грешка при анализа на флага за „--gdk-debug“

en: Error parsing option --gdk-no-debug
bg: Грешка при анализа на флага за „--gdk-no-debug“

en: Error printing
bg: Грешка при печат

en: Error reading ICNS image: %s
bg: Грешка при четене на изображение във формат ICNS: %s

en: Error renaming file "%s" to "%s": %s
bg: Грешка при преименуването на файла „%s“ на „%s“: %s

en: Error renaming file "%s": %s
bg: Грешка при преименуването на файла „%s“: %s

en: Error renaming file to "%s": %s
bg: Грешка при преименуването на файла на „%s“: %s

en: Error writing to image file: %s
bg: Грешка при запазването на изображението: %s

en: Error writing to image stream
bg: Грешка при запазването към поток с изображение

en: Even sheets
bg: Четните страници

en: Excess data in file
bg: Излишък от данни във файл

en: FLAGS
bg: ФЛАГОВЕ

en: Failed to allocate %d bytes for file read buffer
bg: Неуспех при заделяне на буфер от %d байта за прочитане на файл

en: Failed to allocate QTIF context structure.
bg: Неуспех при заделяне на структурата за контекста на изображение във формат QTIF.

en: Failed to close '%s' while writing image, all data may not have been saved: %s
bg: Неуспех при затваряне на „%s“ по време на запис на изображение, възможно е да не са запазени всички данни: %s

en: Failed to create GdkPixbufLoader object.
bg: Неуспех при създаването на обект GdkPixbufLoader.

en: Failed to find an image data atom.
bg: Неуспех при откриването на атом за данни в изображение.

en: Failed to load RGB data from TIFF file
bg: Неуспех при зареждане на данни за каналите RGB от файл във формат TIFF

en: Failed to load TIFF image
bg: Неуспех при зареждане на изображение във формат TIFF

en: Failed to load animation '%s': reason not known, probably a corrupt animation file
bg: Неуспех при зареждане на анимацията „%s“: неизвестна причина, вероятно повреден анимационен файл

en: Failed to load icon
bg: Неуспех при зареждане на икона

en: Failed to load image '%s': %s
bg: Неуспех при зареждане на изображението „%s“: %s

en: Failed to load image '%s': reason not known, probably a corrupt image file
bg: Неуспех при зареждане на изображението „%s“: неизвестна причина, вероятно повреден файл

en: Failed to open '%s' for writing: %s
bg: Неуспех при отваряне на „%s“ за запис: %s

en: Failed to open TIFF image
bg: Неуспех при отваряне на изображение във формат TIFF

en: Failed to open file %s : %s
bg: Неуспех при отваряне на файла „%s“: %s

en: Failed to open file '%s': %s
bg: Неуспех при отваряне на файла „%s“: %s

en: Failed to open temporary file
bg: Неуспех при отварянето на временния файл

en: Failed to read QTIF header
bg: Неуспех при прочитане на заглавната част от изображение във формат QTIF

en: Failed to read from temporary file
bg: Неуспех при четенето на временния файл

en: Failed to rewrite header
bg: Неуспех при замяната на заглавната част

en: Failed to save TIFF image
bg: Неуспех при запазване на изображение във формат TIFF

en: Failed to skip the next %d bytes with seek().
bg: Следващите %d байта не бяха прескочени чрез seek().

en: Failed to write TIFF data
bg: Неуспех при запазване на данните в TIFF

en: Failed to write cache file: %s
bg: Неуспех при запазване на файла за временно съхранение на икони: %s

en: Failed to write folder index
bg: Неуспех при записването на индекса на папка

en: Failed to write hash table
bg: Неуспех при запазване на таблицата с извадките

en: Failed to write header
bg: Неуспех при запазване на заглавната част

en: Failed to write to temporary file when loading XBM image
bg: Неуспех при запис на временния файл при зареждане на изображението във формат XBM

en: Failed to write to temporary file when loading XPM image
bg: Неуспех при запис на временен файл при зареждането на изображение във формат XPM

en: Failure reading GIF: %s
bg: Неуспех при четене на GIF: %s

en: Fatal error in PNG image file: %s
bg: Фатална грешка в изображение във формат PNG: %s

en: Fatal error reading PNG image file
bg: Фатална грешка при четене на изображение във формат PNG

en: Fatal error reading PNG image file: %s
bg: Фатална грешка при четене на изображение във формат PNG: %s

en: File
bg: Файл

en: File System
bg: Файлова система

en: File System Root
bg: Корен на файловата система

en: File does not appear to be a GIF file
bg: Файлът не изглежда да е във формат GIF

en: File error when reading QTIF atom: %s
bg: Файлова грешка при прочитането на атом от изображение във формат QTIF: %s

en: File not found: %s
bg: Файлът не е открит: %s

en: Files
bg: Файлове

en: Finishing
bg: Гланц

en: Fol_ders
bg: _Папки

en: Folder unreadable: %s
bg: Папката не може да се прочете: %s

en: Folders
bg: Папки

en: Font
bg: Шрифт

en: Font Selection
bg: Избор на шрифт

en: For portable documents
bg: За преносими документи

en: Forget password _immediately
bg: _Незабавно забравяне на паролата

en: Full Volume
bg: Максимална сила

en: GIF file was missing some data (perhaps it was truncated somehow?)
bg: Липсват част от данните на файла във формат GIF (може би файлът не е цял).

en: GIF image has no global colormap, and a frame inside it has no local colormap.
bg: Липсва глобална цветова палитра в изображението във формат GIF, както и локална цветова палитра за някой от кадрите в него.

en: GIF image is corrupt (incorrect LZW compression)
bg: Файлът във формат GIF е повреден (грешна компресия на LZW)

en: GIF image loader cannot understand this image.
bg: Модулът за зареждане на изображения във формат GIF, не може да анализира това изображение.

en: GIF image was truncated or incomplete.
bg: GIF изображението е орязано или непълно.

en: GTK+ Options
bg: Опции за GTK+

en: GTK+ debugging flags to set
bg: Флаговете за изчистване на грешки на GTK+,
                                            които да бъдат зададени

en: GTK+ debugging flags to unset
bg: Флаговете за изчистване на грешки на GTK+,
                                            които да не бъдат зададени

en: Gamma
bg: Гама

en: Gdk debugging flags to set
bg: Флаговете за изчистване на грешки на gdk,
                                            които да бъдат зададени

en: Gdk debugging flags to unset
bg: Флаговете за изчистване на грешки на gdk,
                                            които да не бъдат зададени

en: General
bg: Общи

en: Getting printer information failed
bg: Неуспешно получаване на информацията за принтера

en: Getting printer information...
bg: Получаване на информацията за принтера…

en: GhostScript pre-filtering
bg: Предварителен филтър на GhostScript

en: High
bg: Висок

en: Hold the job until it is explicitly released
bg: Задържане на печата до изричното му стартиране

en: Icon '%s' not present in theme
bg: Иконата „%s“ не е включена в темата

en: Icon has zero height
bg: Иконата има нулева височина

en: Icon has zero width
bg: Иконата има нулева широчина

en: Image Quality
bg: Качество на изображенията

en: Image file '%s' contains no data
bg: Графичният файл „%s“ не съдържа данни

en: Image format unknown
bg: Неизвестен формат на изображението

en: Image has invalid width and/or height
bg: Изображението е с нулева височина и/или височина

en: Image has unsupported bpp
bg: Изображението е с неподдържана стойност на битове за пиксел

en: Image has unsupported number of %d-bit planes
bg: Изображението е с неподдържан брой %d-битови цветови равнини

en: Image has zero height
bg: Изображението е с нулева височина

en: Image has zero width
bg: Изображението е с нулева широчина

en: Image header corrupt
bg: Повредена е заглавната част на изображението

en: Image is corrupted or truncated
bg: Изображението е орязано или непълно.

en: Image pixel data corrupt
bg: Повредени данни за пикселите на изображението

en: Image too large to be saved as ICO
bg: Изображението е твърде голямо, за да бъде запазено във формат ICO

en: Image type '%s' is not supported
bg: Изображения от вид „%s“ не се поддържат

en: Image type currently not supported
bg: В момента изображения от този вид не се поддържат

en: Image-loading module %s does not export the proper interface; perhaps it's from a different GTK version?
bg: Модулът за зареждане на изображения %s не поддържа правилния интерфейс: вероятно е от различна версия на GTK.

en: Incomplete hostname; end it with '/'
bg: Непълно име на машина. Завършете го с „/“

en: Increases the volume
bg: Увеличаване на звука

en: Incremental loading of image type '%s' is not supported
bg: Не се поддържа постепенно зареждане на изображение от вида „%s“

en: Input
bg: Вход

en: Input _Methods
bg: _Методи за вход

en: Input file descriptor is NULL.
bg: Указателят към входния файл е NULL.

en: Insufficient memory to load PNG file
bg: Недостатъчно памет за зареждане на файл във формат PNG

en: Insufficient memory to load PNM context struct
bg: Недостатъчно памет за зареждане структурата на контекста за PNM

en: Insufficient memory to load PNM file
bg: Недостатъчно памет за зареждане на файл във формат PNM

en: Insufficient memory to load XBM image file
bg: Недостатъчно памет за зареждане на изображение във формат XBM

en: Insufficient memory to load image, try exiting some applications to free memory
bg: Недостатъчно памет за зареждане на изображението. Спрете някои програми, за да освободите памет.

en: Insufficient memory to open JPEG 2000 file
bg: Недостатъчно памет за отваряне на файл във формат JPEG 2000

en: Insufficient memory to open TIFF file
bg: Недостатъчно памет за отваряне на файл във формат TIFF

en: Insufficient memory to save image into a buffer
bg: Недостатъчно памет за запазването на изображението в буфер

en: Insufficient memory to save image to callback
bg: Недостатъчно памет, за да се запази изображението към функцията

en: Insufficient memory to store a %ld by %ld image; try exiting some applications to reduce memory usage
bg: Недостатъчно памет за запазване на изображение %ld×%ld. Спрете някоя програма, за да освободите памет.

en: Internal error in the GIF loader (%s)
bg: Вътрешна грешка в модула за зареждане на GIF (%s)

en: Internal error: Image loader module '%s' failed to complete an operation, but didn't give a reason for the failure
bg: Вътрешна грешка: модулът за зареждане на изображение „%s“ не успя да завърши някое действие, но не указа причина за това

en: Inuktitut (Transliterated)
bg: Ескимоски (транслитерация)

en: Invalid URI
bg: Грешен адрес

en: Invalid UTF-8
bg: Грешен UTF-8

en: Invalid XBM file
bg: Грешен файл във формат XBM

en: Invalid XPM header
bg: Заглавната част на XPM е неправилна

en: Invalid argument to CreateDC
bg: Неправилен аргумент за CreateDC

en: Invalid argument to PrintDlgEx
bg: Неправилен аргумент за PrintDlgEx

en: Invalid file name
bg: Неправилно име на файл

en: Invalid handle to PrintDlgEx
bg: Неправилен указател за работа с PrintDlgEx

en: Invalid header in animation
bg: Грешна заглавна част в анимацията

en: Invalid header in icon
bg: Грешна заглавна част в иконата

en: Invalid path
bg: Грешен път

en: Invalid pointer to PrintDlgEx
bg: Неправилен указател към PrintDlgEx

en: Invalid root element: '%s'
bg: Неправилен коренов елемент: „%s“

en: Invalid type function on line %d: '%s'
bg: Функция от неправилен вид на ред %d: „%s“

en: JPEG quality must be a value between 0 and 100; value '%d' is not allowed.
bg: Качеството за JPEG трябва да бъде между 0 и 100. Стойността „%d“ не е позволена

en: JPEG quality must be a value between 0 and 100; value '%s' could not be parsed.
bg: Качеството за JPEG трябва да бъде между 0 и 100. Стойността „%s“ не може да бъде анализирана.

en: Job
bg: Задача

en: Job Details
bg: Информация а задачата

en: Job Priority
bg: Приоритет

en: Keys
bg: Клавиши

en: Keys for PNG text chunks must be ASCII characters.
bg: Ключовете за откъсите текст в PNG трябва да се състоят само от знаци от ASCII.

en: Keys for PNG text chunks must have at least 1 and at most 79 characters.
bg: Ключовете за откъсите текст в PNG трябва да са с дължина от 1 до 79 знака.

en: LRE Left-to-right _embedding
bg: _Вмъкване отляво-надясно — LRE

en: LRM _Left-to-right mark
bg: Маркер за от_ляво-надясно — LRM

en: LRO Left-to-right _override
bg: _Задаване отляво-надясно — LRO

en: Landscape
bg: Хоризонтална

en: Layout
bg: Наместване

en: Left to right
bg: Отляво надясно

en: Left to right, bottom to top
bg: Отляво надясно, отдолу нагоре

en: Left to right, top to bottom
bg: Отляво надясно, отгоре надолу

en: License
bg: Лиценз

en: Load additional GTK+ modules
bg: Зареждане на допълнителни модули на GTK+

en: Location
bg: Местоположение

en: Long Edge (Standard)
bg: По дългата страна (стандартно)

en: Low
bg: Нисък

en: MODULES
bg: МОДУЛИ

en: Make X calls synchronous
bg: Заявките към Х да са синхронни

en: Make all warnings fatal
bg: Всички предупреждения да са фатални

en: Malformed chunk in animation
bg: Грешно форматиран откъс в анимацията

en: Manage Custom Sizes
bg: Управление на другите размери

en: Manage Custom Sizes...
bg: Управление на другите размери…

en: Margins from Printer...
bg: Полета от принтера…

en: Margins:
     Left: %s %s
     Right: %s %s
     Top: %s %s
     Bottom: %s %s
bg: Полета:
     Отляво: %s %s
     Отдясно: %s %s
     Отгоре: %s %s
     Отдолу: %s %s

en: Maximum color value in PNM file is 0
bg: Максималната стойност на цвят във файла във формат PNM е 0

en: Maximum color value in PNM file is too large
bg: Максималната стойност на цвят във файла във формат PNM е твърде голяма

en: Medium
bg: Среден

en: Miscellaneous
bg: Допълнителни

en: Modified
bg: Променян на

en: Multipress
bg: Множество натискания

en: Muted
bg: Заглушаване

en: NAME
bg: ИМЕ

en: Name
bg: Име

en: Name too long
bg: Името е твърде дълго

en: Need user intervention
bg: Нужда от намеса на потребителя

en: New Folder
bg: Нова папка

en: New accelerator...
bg: Нова клавишна комбинация…

en: No XPM header found
bg: Липсва заглавната част на XPM

en: No deserialize function found for format %s
bg: Не е открита функция за десериализирането на формата %s

en: No extended input devices
bg: Няма разширено входно устройство

en: No item for URI '%s' found
bg: Не е открит елемент за адреса „%s“

en: No items found
bg: Не са открити елементи

en: No match
bg: Няма съвпадащи

en: No palette found at end of PCX data
bg: Не е открита палитра в края на данните за PCX

en: No pre-filtering
bg: Без предварителен филтър

en: No printer found
bg: Няма принтер

en: No recently used resource found with URI `%s'
bg: Не е открит скоро използван ресурс с адрес „%s“

en: No theme index file in '%s'.
    If you really want to create an icon cache here, use --ignore-theme-index.
bg: В „%s“ не е открит индексен файл за тема.
    Ако наистина искате да създадете временен файл за икони тук, използвате опцията
    „--ignore-theme-index“.

en: No theme index file.
bg: Няма файл с индекс за темите.

en: None
bg: (Без)

en: Not a valid icon cache: %s
bg: Неправилен файл за временно съхранение на икони: %s

en: Not a valid page setup file
bg: Неправилен файл за настройка на страница

en: Not available
bg: Не е достъпен

en: Not enough free memory
bg: Недостатъчно памет

en: Not enough memory to composite a frame in GIF file
bg: Недостатъчно памет за създаване на кадър от файла във формат GIF

en: Not enough memory to load GIF file
bg: Недостатъчно памет за зареждане на файла във формат GIF

en: Not enough memory to load ICO file
bg: Недостатъчно памет за зареждане на файл във формат ICO

en: Not enough memory to load RAS image
bg: Недостатъчно памет, за да се зареди изображението във формат RAS

en: Not enough memory to load animation
bg: Недостатъчно памет за зареждане на анимацията

en: Not enough memory to load bitmap image
bg: Недостатъчно памет, за да се зареди изображение формат „bitmap“

en: Not enough memory to load icon
bg: Недостатъчно памет за зареждане на иконата

en: Not enough memory to load image
bg: Недостатъчно памет за зареждане на изображението

en: Odd sheets
bg: Нечетните страници

en: On _hold
bg: _На пауза

en: One Sided
bg: Едностранно

en: Only local files may be selected
bg: Могат да се избират само локални файлове

en: Op_acity:
bg: Н_епрозрачност:

en: Open '%s'
bg: Отваряне на „%s“

en: Opening %d Item | Opening %d Items
bg[0]: Отваряне на %d елемент
bg[1]: Отваряне на %d елемента

en: Opening %s
bg: Отваряне на %s

en: Or_ientation:
bg: _Ориентация:

en: Other...
bg: Друго място…

en: Out of paper
bg: Хартията свърши

en: Outermost element in text must be <text_view_markup> not <%s>
bg: Най-външният елемент в текст трябва да е <text_view_markup>, а не <%s>

en: Output Tray
bg: Изходяща тава

en: Output a C header file
bg: Генериране на заглавен файл на C

en: Output t_ray:
bg: _Изходна касета:

en: Overwrite an existing cache, even if up to date
bg: Презаписване на файла за временно
                                            съхранение на икони дори и да е актуален

en: PDF _Pop directional formatting
bg: Връ_щане на предишната посока — PDF

en: PNG compression level must be a value between 0 and 9; value '%d' is not allowed.
bg: Нивото на компресията на PNG трябва да бъде между 0 и 9. Стойността „%d“ не е позволена.

en: PNG compression level must be a value between 0 and 9; value '%s' could not be parsed.
bg: Нивото на компресията на PNG трябва да бъде между 0 и 9. Стойността „%s“ не може да бъде анализирана.

en: PNM file has an image height of 0
bg: Файлът във формат PNM съдържа изображение с височина 0

en: PNM file has an image width of 0
bg: Файлът във формат PNM съдържа изображение с широчина 0

en: PNM file has an incorrect initial byte
bg: Файлът във формат PNM е с некоректен начален байт

en: PNM file is not in a recognized PNM subformat
bg: Файлът във формат PNM не е от познатите подформати на PNM

en: PNM image loader does not support this PNM subformat
bg: Модулът за зареждане на PNM не поддържа този подформат на PNM

en: PNM loader expected to find an integer, but didn't
bg: Модулът за зареждането на PNM очакваше целочислена стойност, но получи друга

en: Pag_es:
bg: _Страници:

en: Page %u
bg: Страница %u

en: Page Ordering
bg: Ред на страниците

en: Page Setup
bg: Настройки на листите

en: Page or_dering:
bg: _Подредба на страниците:

en: Pages
bg: Страници:

en: Pages Per Sheet
bg: Страници на лист

en: Pages per Sheet
bg: Страници на лист

en: Pages per _sheet:
bg: Страници на _лист:

en: Pages per _side:
bg: Страници на _страна:

en: Paper
bg: Хартия

en: Paper Margins
bg: Бели полета

en: Paper Size
bg: Размер на листите

en: Paper Source
bg: Източник на хартията

en: Paper Type
bg: Вид хартия

en: Paper _source:
bg: _Източник на листите:

en: Paper _type:
bg: _Вид хартия:

en: Password:
bg: Парола:

en: Path does not exist
bg: Пътят не съществува

en: Paused
bg: На пауза

en: Paused ; Rejecting Jobs
bg: На пауза. Отхвърля задачите

en: Pick a Color
bg: Избор на цвят

en: Pick a Font
bg: Избор на шрифт

en: Places
bg: Места

en: Portrait
bg: Вертикална

en: Position on the color wheel.
bg: Позиция върху цветното колело.

en: Premature end-of-file encountered
bg: Преждевременно се стигна до знак „край на файл“

en: Preparing
bg: Подготвяне

en: Preparing %d
bg: Подготвяне на %d

en: Pri_ority:
bg: П_риоритет:

en: Print
bg: Печат

en: Print Document
bg: Отпечатване на документ

en: Print at
bg: Време на печат

en: Print at time
bg: Време на печат

en: Print to File
bg: Печат към файл

en: Print to LPR
bg: Печат към LPR

en: Print to Test Printer
bg: Печат към тестов принтер

en: Printer
bg: Принтер

en: Printer '%s' has no toner left.
bg: Тонерът на принтер „%s“ свърши.

en: Printer '%s' is currently off-line.
bg: Принтер „%s“ не е на линия.

en: Printer '%s' is low on at least one marker supply.
bg: Поне един от консумативите за маркери на принтер „%s“ е на привършване.

en: Printer '%s' is low on developer.
bg: Проявителят на принтер „%s“ е на привършване.

en: Printer '%s' is low on paper.
bg: Хартията в принтер „%s“ е на привършване.

en: Printer '%s' is low on toner.
bg: Тонерът на принтер „%s“ е на привършване.

en: Printer '%s' is out of at least one marker supply.
bg: Поне един от консумативите за маркери на принтер „%s“ свърши.

en: Printer '%s' is out of developer.
bg: Проявителят на принтер „%s“ свърши.

en: Printer '%s' is out of paper.
bg: Хартията в принтер „%s“ е на привършване.

en: Printer '%s' may not be connected.
bg: Принтер „%s“ може да не е свързан.

en: Printer Default
bg: Стандартните настройки на принтера

en: Printer offline
bg: Принтерът не е на линия

en: Printing %d
bg: Печат на %d

en: Program class as used by the window manager
bg: Класът на програмата, както се използва от
                                            мениджъра на прозорци

en: Program name as used by the window manager
bg: Името на програмата, както се използва от
                                            мениджъра на прозорци

en: Provides visual indication of progress
bg: Визуално показва напредъка

en: QTIF atom size too large (%d bytes)
bg: Размерът на атом от изображение във формат QTIF е прекалено голям (%d байта)

en: RAS image has bogus header data
bg: Изображението във формат RAS е с „фалшиви“ заглавни данни

en: RAS image has unknown type
bg: Изображението във формат RAS е от неизвестен вид

en: RLE Right-to-left e_mbedding
bg: В_мъкване отдясно-наляво — RLE

en: RLM _Right-to-left mark
bg: Маркер за от_дясно-наляво — RLM

en: RLO Right-to-left o_verride
bg: З_адаване отдясно-наляво — RLO

en: Range
bg: Обхват

en: Raw PNM formats require exactly one whitespace before sample data
bg: Форматът за „суров“ PNM изисква точно един интервал преди самите данни

en: Raw PNM image type is invalid
bg: Видът изображение „суров“ (raw) PNM е неправилен

en: Really delete file "%s"?
bg: Действително ли искате файлът „%s“ да бъде изтрит?

en: Received invalid color data
bg: Получени са неправилни данни за цвета

en: Recently Used
bg: Скоро отваряни

en: Rejecting Jobs
bg: Отхвърля задачите

en: Remember _forever
bg: _Запомняне завинаги

en: Remember password until you _logout
bg: Запомняне на паролите до _изход от системата

en: Remove
bg: Премахване

en: Remove the bookmark '%s'
bg: Премахване на отметката „%s“

en: Remove the selected bookmark
bg: Премахване на избраната отметка

en: Rename File
bg: Преименуване на файл

en: Rename file "%s" to:
bg: Преименуване на файла „%s“ на:

en: Rename...
bg: Преименуване…

en: Resolution
bg: Разделителна способност

en: Reverse landscape
bg: Вертикална, обърната

en: Reverse portrait
bg: Хоризонтална, обърната

en: Right to left
bg: Отдясно наляво

en: Right to left, bottom to top
bg: Отдясно наляво, отдолу нагоре

en: Right to left, top to bottom
bg: Отдясно наляво, отгоре надолу

en: SCREEN
bg: ЕКРАН

en: Same as --no-wintab
bg: Същото като --no-wintab

en: Save in _folder:
bg: Запазване в п_апка:

en: Sc_ale:
bg: _Мащабиране:

en: Screen
bg: Екран

en: Se_lection
bg: _Избор

en: Search
bg: Търсене

en: Search:
bg: Търсене:

en: Secret
bg: Секретно

en: Select A File
bg: Избор на файл

en: Select the color you want from the outer ring. Select the darkness or lightness of that color using the inner triangle.
bg: Изберете цвета, който ви трябва, от външния пръстен. Изберете светлостта му чрез вътрешния триъгълник.

en: Select which type of documents are shown
bg: Избор на видовете документи, които се показват

en: Select which types of files are shown
bg: Избор на видовете файлове, които се показват

en: Serialized data is malformed
bg: Сериализираните данни са неправилни

en: Serialized data is malformed. First section isn't GTKTEXTBUFFERCONTENTS-0001
bg: Сериализираните данни са неправилни. Първата част не е GTKTEXTBUFFERCONTENTS-0001

en: Short Edge (Flip)
bg: По късата страна (завъртане)

en: Shortcut %s already exists
bg: Клавишната комбинация „%s“ вече съществува

en: Shortcut %s does not exist
bg: Клавишната комбинация „%s“ не съществува

en: Show GTK+ Options
bg: Показване на опциите за GTK+

en: Show _Hidden Files
bg: Показване на _скритите файлове

en: Show _Private Resources
bg: Показване на _частните ресурси

en: Show _Size Column
bg: Показване на колоната за _размера

en: Si_ze:
bg: Раз_мер:

en: Simple
bg: Прост

en: Size
bg: Размер

en: Size of the palette in 8 bit mode
bg: Размер на палитрата при 8 битов ре-
                                            жим

en: Sole completion
bg: Единствено дописване

en: Some of the settings in the dialog conflict
bg: Някои от настройките в прозореца взаимно си противоречат

en: Specify one or more page ranges,
     e.g. 1-3,7,11
bg: Въведете един или повече обхвати,
    напр. 1-3,7,11,22-28

en: Specify the time of print,
     e.g. 15:30, 2:35 pm, 14:15:20, 11:46:30 am, 4 pm
bg: Укажете времето на печат, напр.:
    9:30, 17:50, 14:15:20, 11:46:30, 4

en: Stack overflow
bg: Препълване на стека

en: Standard
bg: Стандартно

en: Starting %s
bg: Стартиране на %s

en: Status
bg: Състояние

[ctx: Stock label]
en: Best _Fit
bg: Най-добро _пасване

[ctx: Stock label]
en: C_onnect
bg: _Свързване

[ctx: Stock label]
en: Cu_t
bg: От_рязване

[ctx: Stock label]
en: Decrease Indent
bg: Намаляване на отместването

[ctx: Stock label]
en: Error
bg: Грешка

[ctx: Stock label]
en: Find and _Replace
bg: Търсене и _замяна

[ctx: Stock label]
en: Increase Indent
bg: Увеличаване на отместването

[ctx: Stock label]
en: Information
bg: Информация

[ctx: Stock label]
en: Landscape
bg: Хоризонтална

[ctx: Stock label]
en: Page Set_up
bg: Настройки на _листите

[ctx: Stock label]
en: Portrait
bg: Вертикална

[ctx: Stock label]
en: Print Pre_view
bg: _Мостра на печата

[ctx: Stock label]
en: Question
bg: Въпрос

[ctx: Stock label]
en: Reverse landscape
bg: Вертикална, обърната

[ctx: Stock label]
en: Reverse portrait
bg: Хоризонтална, обърната

[ctx: Stock label]
en: Save _As
bg: Запазване _като

[ctx: Stock label]
en: Select _All
bg: Избиране на _всичко

[ctx: Stock label]
en: Warning
bg: Предупреждение

[ctx: Stock label]
en: Zoom _In
bg: _Увеличаване

[ctx: Stock label]
en: Zoom _Out
bg: _Намаляване

[ctx: Stock label]
en: _About
bg: _Относно

[ctx: Stock label]
en: _Add
bg: _Добавяне

[ctx: Stock label]
en: _Apply
bg: П_рилагане

[ctx: Stock label]
en: _Ascending
bg: _Възходящ

[ctx: Stock label]
en: _Bold
bg: _Получерно

[ctx: Stock label]
en: _Cancel
bg: _Отказване

[ctx: Stock label]
en: _Center
bg: _Центриране

[ctx: Stock label]
en: _Clear
bg: _Изчистване

[ctx: Stock label]
en: _Close
bg: Зат_варяне

[ctx: Stock label]
en: _Color
bg: _Цвят

[ctx: Stock label]
en: _Convert
bg: Кон_вертиране

[ctx: Stock label]
en: _Copy
bg: _Копиране

[ctx: Stock label]
en: _Delete
bg: _Изтриване

[ctx: Stock label]
en: _Descending
bg: _Низходящ

[ctx: Stock label]
en: _Discard
bg: От_хвърляне

[ctx: Stock label]
en: _Disconnect
bg: _Разкачване

[ctx: Stock label]
en: _Edit
bg: _Редактиране

[ctx: Stock label]
en: _Execute
bg: _Изпълняване

[ctx: Stock label]
en: _Fill
bg: Д_вустранно

[ctx: Stock label]
en: _Find
bg: _Търсене

[ctx: Stock label]
en: _Floppy
bg: _Дискета

[ctx: Stock label]
en: _Font
bg: _Шрифт

[ctx: Stock label]
en: _Fullscreen
bg: На _цял екран

[ctx: Stock label]
en: _Harddisk
bg: _Твърд диск

[ctx: Stock label]
en: _Help
bg: Помо_щ

[ctx: Stock label]
en: _Home
bg: _Домашна папка

[ctx: Stock label]
en: _Index
bg: _Индекс

[ctx: Stock label]
en: _Information
bg: _Информация

[ctx: Stock label]
en: _Italic
bg: _Курсив

[ctx: Stock label]
en: _Jump to
bg: _Избор

[ctx: Stock label]
en: _Leave Fullscreen
bg: _Изход от цял екран

[ctx: Stock label]
en: _Left
bg: _Ляво

[ctx: Stock label]
en: _Network
bg: _Мрежа

[ctx: Stock label]
en: _New
bg: _Нов

[ctx: Stock label]
en: _No
bg: _Не

[ctx: Stock label]
en: _Normal Size
bg: _Нормален размер

[ctx: Stock label]
en: _OK
bg: _Добре

[ctx: Stock label]
en: _Open
bg: _Отваряне

[ctx: Stock label]
en: _Paste
bg: _Поставяне

[ctx: Stock label]
en: _Preferences
bg: _Предпочитания

[ctx: Stock label]
en: _Print
bg: _Печат

[ctx: Stock label]
en: _Properties
bg: _Настройки

[ctx: Stock label]
en: _Quit
bg: _Спиране на програмата

[ctx: Stock label]
en: _Redo
bg: Пов_торение

[ctx: Stock label]
en: _Refresh
bg: _Обновяване

[ctx: Stock label]
en: _Remove
bg: _Премахване

[ctx: Stock label]
en: _Revert
bg: _Връщане

[ctx: Stock label]
en: _Right
bg: _Дясно

[ctx: Stock label]
en: _Save
bg: _Запазване

[ctx: Stock label]
en: _Spell Check
bg: _Проверка на правописа

[ctx: Stock label]
en: _Stop
bg: _Спиране

[ctx: Stock label]
en: _Strikethrough
bg: _Зачертаване

[ctx: Stock label]
en: _Undelete
bg: Възстановяване на _изтритото

[ctx: Stock label]
en: _Underline
bg: _Подчертаване

[ctx: Stock label]
en: _Undo
bg: _Отмяна

[ctx: Stock label]
en: _Yes
bg: _Да

[ctx: Stock label, media]
en: P_ause
bg: П_ауза

[ctx: Stock label, media]
en: Pre_vious
bg: Пре_дишен

[ctx: Stock label, media]
en: R_ewind
bg: Пр_евъртане

[ctx: Stock label, media]
en: _Forward
bg: _Напред

[ctx: Stock label, media]
en: _Next
bg: _Следващ

[ctx: Stock label, media]
en: _Play
bg: _Изпълнение

[ctx: Stock label, media]
en: _Record
bg: _Запис

[ctx: Stock label, media]
en: _Stop
bg: _Спиране

[ctx: Stock label, navigation]
en: _Back
bg: На_зад

[ctx: Stock label, navigation]
en: _Bottom
bg: О_тдолу

[ctx: Stock label, navigation]
en: _Down
bg: На_долу

[ctx: Stock label, navigation]
en: _First
bg: _Първо

[ctx: Stock label, navigation]
en: _Forward
bg: Нап_ред

[ctx: Stock label, navigation]
en: _Last
bg: По_следно

[ctx: Stock label, navigation]
en: _Top
bg: _Отгоре

[ctx: Stock label, navigation]
en: _Up
bg: На_горе

en: TGA image has invalid dimensions
bg: Изображението във формат TGA е с грешни размери

en: TGA image type not supported
bg: Видът изображение TGA не се поддържа

en: TIFF compression doesn't refer to a valid codec.
bg: Компресията в TIFF не указва правилен кодер.

en: TIFFClose operation failed
bg: Неуспех при изпълнението на TIFFClose

en: T_wo-sided:
bg: _Двустранен печат:

en: Tag "%s" already defined
bg: Етикетът „%s“ вече е дефиниран

en: Tag "%s" does not exist in buffer and tags can not be created.
bg: Етикетът „%s“ не е съществува в буфера и не могат да се създават етикети.

en: Tag "%s" has invalid priority "%s"
bg: Етикетът „%s“ е с невалиден приоритет „%s“

en: Tag "%s" has not been defined.
bg: Етикетът „%s“ не е дефиниран.

en: Terminal Pager
bg: Странициране в терминал

en: Thai-Lao
bg: Тайски — Лаос

en: The ANI image format
bg: Форматът за изображения ANI

en: The BMP image format
bg: Форматът за изображения BMP

en: The EMF image format
bg: Форматът за изображения EMF

en: The GIF image format
bg: Форматът за изображения GIF

en: The ICNS image format
bg: Форматът за изображения ICNS

en: The ICO image format
bg: Форматът за изображения ICO

en: The JPEG 2000 image format
bg: Форматът за изображения JPEG 2000

en: The JPEG image format
bg: Форматът за изображения JPEG

en: The PCX image format
bg: Форматът за изображения PCX

en: The PNG image format
bg: Форматът за изображения PNG

en: The PNM/PBM/PGM/PPM image format family
bg: Фамилията формати за изображения PNM/PBG/PGM/PPM

en: The QTIF image format
bg: Форматът за изображения QTIF

en: The Sun raster image format
bg: Форматът за растерни изображения на Sun

en: The TIFF image format
bg: Форматът за изображения TIFF

en: The Targa image format
bg: Форматът за изображения Targa

en: The WBMP image format
bg: Форматът за изображения WBMP

en: The WMF image format
bg: Форматът за изображения WMF

en: The XBM image format
bg: Форматът за изображения XBM

en: The XPM image format
bg: Форматът за изображения XPM

en: The attribute "%s" was found twice on the <%s> element
bg: Атрибутът „%s“ е открит двукратно в елемента <%s>

en: The color you've chosen.
bg: Цветът, който сте избрали.

en: The color you've chosen. You can drag this color to a palette entry to save it for use in the future.
bg: Цветът, който сте избрали. Може да го изтеглите върху палитрата, за да го запазите за бъдеща употреба.

en: The cover is open on printer '%s'.
bg: Капакът на принтера „%s“ е отворен.

en: The door is open on printer '%s'.
bg: Вратичката на принтера „%s“ е отворена.

en: The file "%s" resides on another machine (called %s) and may not be available to this program.
    Are you sure that you want to select it?
bg: Файлът „%s“ се намира на друга машина, чието име е %s, и може да не е наличен за тази програма.
    Сигурни ли сте, че искате да го изберете?

en: The file already exists in "%s".  Replacing it will overwrite its contents.
bg: Вече съществува файл с такова име в „%s“. Замяната му ще унищожи старото му съдържание.

en: The filename "%s" contains symbols that are not allowed in filenames
bg: Името на файла „%s“ съдържа знаци, които не са позволени в имена на файлове

en: The filename "%s" couldn't be converted to UTF-8. (try setting the environment variable G_FILENAME_ENCODING): %s
bg: Името на файла „%s“ не може да бъде конвертирано към UTF-8 (опитайте се да зададете променливата на средата G_FILENAME_ENCODING): %s

en: The folder contents could not be displayed
bg: Съдържанието на папката не може да бъде показано

en: The folder could not be created
bg: Папката не може да бъде създадена

en: The folder could not be created, as a file with the same name already exists.  Try using a different name for the folder, or rename the file first.
bg: Папката не може да бъде създадена, понеже вече съществува файл със същото име. Опитайте с друго име на папката или преименувайте файла.

en: The folder name "%s" contains symbols that are not allowed in filenames
bg: Името на папката „%s“ съдържа знаци, които не са позволени в имена на файлове

en: The generated cache was invalid.
bg: Генерираният файл за временно съхранение на икони е неправилен.

en: The license of the program
bg: Лицензът на програмата

en: The most probable reason is that a temporary file could not be created.
bg: Най-вероятната причина е, че не може да се създаде временен файл.

en: The previously-selected color, for comparison to the color you're selecting now.
bg: Предишно избраният цвят за сравнение с текущия.

en: The previously-selected color, for comparison to the color you're selecting now. You can drag this color to a palette entry, or select this color as current by dragging it to the other color swatch alongside.
bg: Предишният избран цвят, за сравнение с цвета, който сте избрали сега. Може да изтеглите този цвят върху палитрата или да зададете този цвят като текущ като го издърпате върху цвета за избор.

en: The program was not able to create a connection to the indexer daemon.  Please make sure it is running.
bg: Програмата не успя да създаде връзка към индексиращия демон. Проверете дали той работи.

en: There is a problem on printer '%s'.
bg: Имаше проблем с принтер „%s“.

en: This build of gdk-pixbuf does not support saving the image format: %s
bg: Този компилат на „gdk-pixbuf“ не поддържа запазване в графичния формат — %s

en: This function is not implemented for widgets of class '%s'
bg: Тази функция не е реализирана за графичните обекти от клас „%s“

en: Tigrigna-Eritrean (EZ+)
bg: Тигрина — Еритрея (EZ+)

en: Tigrigna-Ethiopian (EZ+)
bg: Тигрина — Етиопия (EZ+)

en: Time of print
bg: Време на отпечатване

en: Top Command
bg: Командата top

en: Top Secret
bg: Строго секретно

en: Top to bottom
bg: Отгоре надолу

en: Top to bottom, left to right
bg: Отгоре надолу, отляво надясно

en: Top to bottom, right to left
bg: Отгоре надолу, отдясно наляво

en: Topdown BMP images cannot be compressed
bg: Изображения във формат BMP с обратен запис (отгоре-надолу, а не обратно) не могат да бъдат компресирани

en: Transformed JPEG has zero width or height.
bg: Трансформираното изображение във формат JPEG е с нулева широчина или височина.

en: Transformed JPEG2000 has zero width or height
bg: Трансформираното изображение във формат JPEG2000 е с нулева широчина или височина.

en: Transformed PNG has unsupported number of channels, must be 3 or 4.
bg: Трансформираното изображение във формат PNG е с неподдържан брой канали, той трябва да е 3 или 4.

en: Transformed PNG has zero width or height.
bg: Трансформираното изображение във формат PNG е с нулева широчина или височина.

en: Transformed PNG not RGB or RGBA.
bg: Трансформираното изображение във формат PNG не е RGB или RGBA.

en: Translated by
bg: Преведено от

en: Transparency of the color.
bg: Прозрачност на цвета.

en: Turn off verbose output
bg: Изключване на подробния изход

en: Turns volume down or up
bg: Увеличаване или намаляване на звука

en: Two Sided
bg: Двустранно

en: Type a file name
bg: Въведете име на файл

en: Type name of new folder
bg: Напишете името на новата папка

en: Unable to end process
bg: Неуспех при приключването на процес

en: Unable to find an item with URI '%s'
bg: На адреса „%s“ не може да се открие елемент

en: Unable to find include file: "%s"
bg: Файлът за включване „%s“ не може да бъде намерен

en: Unable to load image-loading module: %s: %s
bg: Модулът за зареждане на изображения %s не може да бъде зареден: %s

en: Unable to locate image file in pixmap_path: "%s"
bg: Графичният файл не може да бъде открит в пътя за изображения: „%s“

en: Unable to locate theme engine in module_path: "%s",
bg: Темата не може да бъде открита в пътя с модули: „%s“,

en: Unclassified
bg: Некласифицирано

en: Unexpected bitdepth for colormap entries
bg: Неочаквана дълбочина на цвят за елементите на палитрата на цветовете

en: Unexpected character data on line %d char %d
bg: Неочаквани знакови данни на ред %d, знак %d

en: Unexpected end of PNM image data
bg: Неочакван край на данните за изображението във формат PNM

en: Unexpected icon chunk in animation
bg: Неочакван откъс за икона в анимация

en: Unexpected start tag '%s' on line %d char %d
bg: Неочакван начален етикет „%s“ на ред %d, знак %d

en: Unhandled tag: '%s'
bg: Необработен етикет: „%s“

en: Unknown
bg: Неизвестно

en: Unknown Application (pid %d)
bg: Непозната програма (ид. пр. %d)

en: Unknown error when trying to deserialize %s
bg: Неизвестна грешка при опит за десериализиране на %s

en: Unknown item
bg: Неизвестен елемент

en: Unrecognized image file format
bg: Неразпознат графичен формат

en: Unspecified error
bg: Неуказана грешка

en: Unsupported JPEG color space (%s)
bg: Неподдържано цветово пространство за JPEG (%s)

en: Unsupported animation type
bg: Неподдържан вид анимация

en: Unsupported depth for ICO file: %d
bg: Неподдържана дълбочина на цвета за файла във формат ICO: %d

en: Unsupported icon type
bg: Неподдържан вид икона

en: Unsupported image format for GDI+
bg: Форматът на изображението не се поддържа от GDI+

en: Untitled filter
bg: Неозаглавен филтър

en: Up Path
bg: Нагоре

en: Urgent
bg: Спешен

en: Username:
bg: Потребител:

en: Validate existing icon cache
bg: Проверка на съществуващия файл за
                                            временно съхранение на икони

en: Value for PNG text chunk %s cannot be converted to ISO-8859-1 encoding.
bg: Откъсът текст в PNG — „%s“, не може да бъде преобразуван до кодиране ISO-8859-1.

en: Version %s of the GIF file format is not supported
bg: Не се поддържа версията %s на формата за файлове GIF

en: Vietnamese (VIQR)
bg: Виетнамски (VIQR)

en: Volume
bg: Сила на звука

en: Volume Down
bg: Намаляване на звука

en: Volume Up
bg: Увеличаване на звука

en: Width or height of TIFF image is zero
bg: Височината или широчината на изображението във формат TIFF е нулева

en: Window
bg: Прозорец

en: Written by
bg: Създадено от

en: X Input Method
bg: Метод за въвеждане към X

en: X _tilt:
bg: Наклон по _X:

en: X display to use
bg: Дисплеят на Х, който да се използва

en: X screen to use
bg: Екранът на Х, който да се използва

en: XPM file has image height <= 0
bg: Файлът във формат XPM е с височина ≤ 0

en: XPM file has image width <= 0
bg: Файлът във формат XPM е с широчина ≤ 0

en: XPM file has invalid number of colors
bg: Броят цветове във файла във формат XPM е неправилен

en: XPM has invalid number of chars per pixel
bg: Броят знаци за пиксел във файла във формат XPM е неправилен

en: Y t_ilt:
bg: Наклон по _Y:

en: Yesterday at %H:%M
bg: Вчера в %H:%M

en: You can enter an HTML-style hexadecimal color value, or simply a color name such as 'orange' in this entry.
bg: Може да въведете цвят като шестнадесетична стойност за HTML или просто да посочите името му.

en: Z Shell
bg: Обвивка zsh

en: ZWJ Zero width _joiner
bg: _Свръзка с нулева широчина — ZWJ

en: ZWNJ Zero width _non-joiner
bg: _Развръзка с нулева широчина — ZWNJ

en: ZWS _Zero width space
bg: _Интервал с нулева широчина — ZWS

en: _Add
bg: _Добавяне

en: _Add to Bookmarks
bg: _Добавяне към отметките

en: _After:
bg: _След:

en: _All Pages
bg: _Всички страници

en: _Billing info:
bg: Информация за _осчетоводяване:

en: _Blue:
bg: _Синьо:

en: _Bottom:
bg: От_долу:

en: _Browse for other folders
bg: _Отваряне на други папки

en: _Clear List
bg: _Изчистване на списък

en: _Device:
bg: _Устройство:

en: _Domain:
bg: _Домейн:

en: _End Process
bg: _Приключване на процес

en: _Family:
bg: _Фамилия:

en: _Files
bg: _Файлове

en: _Folder name:
bg: _Име на папката:

en: _Format for:
bg: _Формат за:

en: _Gamma value
bg: _Стойност на гама

en: _Green:
bg: _Зелено:

en: _Height:
bg: _Височина:

en: _Hue:
bg: Н_юанс:

en: _Insert Unicode Control Character
bg: _Вмъкване на контролен знак за Уникод

en: _Left:
bg: От_ляво:

en: _License
bg: _Лиценз

en: _Location:
bg: _Местоположение:

en: _Mode:
bg: _Режим:

en: _Name:
bg: _Име:

en: _New Folder
bg: _Нова папка

en: _Now
bg: _Сега

en: _Only print:
bg: _Обхват на печата:

en: _Open Link
bg: _Отваряне на връзка

en: _Orientation:
bg: _Ориентация:

en: _Output format
bg: _Изходен формат

en: _Palette:
bg: _Палитра:

en: _Paper size:
bg: _Размер на листите:

en: _Password:
bg: Па_рола:

en: _Places
bg: _Места

en: _Pressure:
bg: _Натиск:

en: _Preview:
bg: _Преглед:

en: _Red:
bg: _Червено:

en: _Remove
bg: _Премахване

en: _Remove From List
bg: _Премахване от списък

en: _Rename
bg: _Преименуване

en: _Rename File
bg: _Преименуване на файл

en: _Replace
bg: _Замяна

en: _Reverse
bg: _Обратен ред

en: _Right:
bg: _Отдясно:

en: _Saturation:
bg: _Наситеност:

en: _Save color here
bg: _Запазване на цвета тук

en: _Save in folder:
bg: Запазване в п_апка:

en: _Selection:
bg: _Избор:

en: _Style:
bg: _Стил:

en: _Top:
bg: От_горе:

en: _Username:
bg: _Потребител:

en: _Value:
bg: С_тойност:

en: _Wheel:
bg: _Колелце:

en: _Width:
bg: _Широчина

en: abcdefghijk ABCDEFGHIJK
bg: абвгде АБВГДЕ abcde ABCDE

en: calendar:week_start:0
bg: calendar:week_start:1

en: different idatas found for symlinked '%s' and '%s'
bg: открити са различни данни idatas за символните връзки „%s“ и „%s“

en: failed to allocate image buffer of %u byte | failed to allocate image buffer of %u bytes
bg[0]: неуспех при заделяне на буфер от %u байт за изображение
bg[1]: неуспех при заделяне на буфер от %u байта за изображение

en: inch
bg: инч

[ctx: input method menu]
en: None
bg: (Без)

[ctx: input method menu]
en: System
bg: Системен

[ctx: input method menu]
en: System (%s)
bg: Системен (%s)

[ctx: keyboard label]
en: Backslash
bg: \

[ctx: keyboard label]
en: KP_Begin
bg: KP Begin

[ctx: keyboard label]
en: KP_Delete
bg: KP Delete

[ctx: keyboard label]
en: KP_Down
bg: KP Down

[ctx: keyboard label]
en: KP_End
bg: KP End

[ctx: keyboard label]
en: KP_Enter
bg: KP Enter

[ctx: keyboard label]
en: KP_Home
bg: KP Home

[ctx: keyboard label]
en: KP_Insert
bg: KP Insert

[ctx: keyboard label]
en: KP_Left
bg: KP Left

[ctx: keyboard label]
en: KP_Next
bg: KP Next

[ctx: keyboard label]
en: KP_Page_Down
bg: KP Page Down

[ctx: keyboard label]
en: KP_Page_Up
bg: KP Page Up

[ctx: keyboard label]
en: KP_Prior
bg: KP Prior

[ctx: keyboard label]
en: KP_Right
bg: KP Right

[ctx: keyboard label]
en: KP_Space
bg: KP Space

[ctx: keyboard label]
en: KP_Tab
bg: KP Tab

[ctx: keyboard label]
en: KP_Up
bg: KP Up

[ctx: keyboard label]
en: Multi_key
bg: Multi key

[ctx: keyboard label]
en: Num_Lock
bg: Num Lock

[ctx: keyboard label]
en: Page_Down
bg: Page Down

[ctx: keyboard label]
en: Page_Up
bg: Page Up

[ctx: keyboard label]
en: Pause
bg: На пауза

[ctx: keyboard label]
en: Scroll_Lock
bg: Scroll Lock

[ctx: keyboard label]
en: Sys_Req
bg: SysRq

en: none
bg: без

en: output.%s
bg: разпечатка.%s

[ctx: paper size]
en: #10 Envelope
bg: Плик #10

[ctx: paper size]
en: #11 Envelope
bg: Плик #11

[ctx: paper size]
en: #12 Envelope
bg: Плик #12

[ctx: paper size]
en: #14 Envelope
bg: Плик #14

[ctx: paper size]
en: #9 Envelope
bg: Плик #9

[ctx: paper size]
en: 6x9 Envelope
bg: Плик 6x9

[ctx: paper size]
en: 7x9 Envelope
bg: Плик 7x9

[ctx: paper size]
en: 9x11 Envelope
bg: Плик 9x11

[ctx: paper size]
en: Choukei 2 Envelope
bg: Плик Choukei 2

[ctx: paper size]
en: Choukei 3 Envelope
bg: Плик Choukei 3

[ctx: paper size]
en: Choukei 4 Envelope
bg: Плик Choukei 4

[ctx: paper size]
en: DL Envelope
bg: Плик DL

[ctx: paper size]
en: European edp
bg: Европейски Edp

[ctx: paper size]
en: FanFold European
bg: Европейски FanFold

[ctx: paper size]
en: FanFold German Legal
bg: Германски FanFold Legal

[ctx: paper size]
en: FanFold US
bg: Американски FanFold

[ctx: paper size]
en: Folio
bg: Фолио

[ctx: paper size]
en: Folio sp
bg: Фолио sp

[ctx: paper size]
en: Government Legal
bg: Държавен юридически

[ctx: paper size]
en: Government Letter
bg: Държавни писма

[ctx: paper size]
en: Index 3x5
bg: Индекс 3x5

[ctx: paper size]
en: Index 4x6 (postcard)
bg: Пощенска картичка Индекс 4x6

[ctx: paper size]
en: Index 4x6 ext
bg: Индекс 4x6 удължен

[ctx: paper size]
en: Index 5x8
bg: Индекс 5x8

[ctx: paper size]
en: Invite Envelope
bg: Плик за покана

[ctx: paper size]
en: Invoice
bg: Фактура

[ctx: paper size]
en: Italian Envelope
bg: Италиански плик

[ctx: paper size]
en: Monarch Envelope
bg: Плик Monarch

[ctx: paper size]
en: Personal Envelope
bg: Личен плик

[ctx: paper size]
en: Postfix Envelope
bg: Плик Postfix

[ctx: paper size]
en: Quarto
bg: Кварто

[ctx: paper size]
en: Small Photo
bg: Малка снимка

[ctx: paper size]
en: Tabloid
bg: Таблоид

[ctx: paper size]
en: US Legal
bg: Американски Legal

[ctx: paper size]
en: US Legal Extra
bg: Американски Legal Extra

[ctx: paper size]
en: US Letter
bg: Американски Letter

[ctx: paper size]
en: US Letter Extra
bg: Американски Letter Extra

[ctx: paper size]
en: US Letter Plus
bg: Американски Letter Plus

[ctx: paper size]
en: Wide Format
bg: Широк формат

[ctx: paper size]
en: a2 Envelope
bg: Плик A2

[ctx: paper size]
en: b-plus
bg: B-plus

[ctx: paper size]
en: c
bg: C

[ctx: paper size]
en: c5 Envelope
bg: Плик C5

[ctx: paper size]
en: d
bg: D

[ctx: paper size]
en: e
bg: E

[ctx: paper size]
en: edp
bg: Edp

[ctx: paper size]
en: f
bg: F

[ctx: paper size]
en: hagaki (postcard)
bg: Пощенска картичка Hagaki

[ctx: paper size]
en: jis exec
bg: JIS Exec

[ctx: paper size]
en: juuro-ku-kai
bg: Juuro-ku-kai

[ctx: paper size]
en: kahu Envelope
bg: Плик Kahu

[ctx: paper size]
en: kaku2 Envelope
bg: Плик Kaku2

[ctx: paper size]
en: oufuku (reply postcard)
bg: Пощенска картичка за отговор Oufuku

[ctx: paper size]
en: pa-kai
bg: Pa-kai

[ctx: paper size]
en: prc 16k
bg: Prc 16k

[ctx: paper size]
en: prc 32k
bg: Prc 32k

[ctx: paper size]
en: prc1 Envelope
bg: Плик Prc1

[ctx: paper size]
en: prc10 Envelope
bg: Плик Prc10

[ctx: paper size]
en: prc2 Envelope
bg: Плик Prc2

[ctx: paper size]
en: prc3 Envelope
bg: Плик Prc3

[ctx: paper size]
en: prc4 Envelope
bg: Плик Prc4

[ctx: paper size]
en: prc5 Envelope
bg: Плик Prc5

[ctx: paper size]
en: prc6 Envelope
bg: Плик Prc6

[ctx: paper size]
en: prc7 Envelope
bg: Плик Prc7

[ctx: paper size]
en: prc8 Envelope
bg: Плик Prc8

[ctx: paper size]
en: prc9 Envelope
bg: Плик Prc9

[ctx: paper size]
en: you4 Envelope
bg: Плик You4

en: paused
bg: На пауза

[ctx: print operation status]
en: Blocking on issue
bg: Блокиране поради проблем

[ctx: print operation status]
en: Finished
bg: Завършено

[ctx: print operation status]
en: Finished with error
bg: Завършено с грешка

[ctx: print operation status]
en: Generating data
bg: Генериране на данни

[ctx: print operation status]
en: Initial state
bg: Първоначално състояние

[ctx: print operation status]
en: Preparing to print
bg: Подготовка за печат

[ctx: print operation status]
en: Printing
bg: Отпечатване

[ctx: print operation status]
en: Sending data
bg: Изпращане на данни

[ctx: print operation status]
en: Waiting
bg: Изчакване

en: printer offline
bg: принтерът не е на линия

en: processing job
bg: обработка на задача

[ctx: progress bar label]
en: %d %%
bg: %d %%

en: ready to print
bg: готовност за печат

en: test-output.%s
bg: пробна-разпечатка.%s

[ctx: throbbing progress animation widget]
en: Spinner
bg: Индикатор за прогрес

en: unknown
bg: (неизвестно)

en: unsupported RAS image variation
bg: неподдържана разновидност на изображение във формат RAS

[ctx: volume percentage]
en: %d %%
bg: %d %%
