onboard - en to ast translation catalogue (404 entries)

en: "Sticky" mode for keyboard and floating icon.
ast: Mou "apegáu" pal tecláu y l'iconu flotante.

en: &quot;Sticky&quot; mode for keyboard and floating icon.
ast: Mou «apegáu» pal tecláu y l'iconu flotante.

en: , unassigned
ast: , ensin asignar.

en: <Enter label>
ast: <Introducir etiqueta>

en: <Enter text>
ast: <Introducir testu>

en: <big>Onboard failed to open learned word suggestions.</big>
    
    The error was:
    <tt>{}</tt>
    
    Revert word suggestions to the last backup (recommended)?
ast: <big>Onboard nun pudo abrir les suxerencies de pallabres aprendíes.</big>
    
    L'error foi:
    <tt>{}</tt>
    
    Revertir les suxerencies de pallabres a la última copia de seguridá (recomendao)?

en: <big>Onboard failed to open learned word suggestions.</big>
    
    The error was:
    <tt>{}</tt>
    
    The suggestions have to be reset, but the erroneous file will remain at 
    '{}'
ast: <big>Onboard nun pudo abrir les suxerencies de pallabres aprendíes.</big>
    
    L'error foi:
    <tt>{}</tt>
    
    Les suxerencies tienen de reaniciase, pero'l ficheru enquivocáu remanecerá en 
    '{}'

en: About Layout
ast: Tocante al diseñu

en: Action:
ast: Aición:

en: Activate
ast: Activar

en: Activate Hover Click
ast: Activar pulsación al posase

en: Add and remove spaces when inserting word suggestions followed by punctuation characters.
ast: Amestar y desaniciar espacios cuando s'inxerten suxerencies de pallabres siguíes por signos de puntuación.

en: Advanced
ast: Avanzáu

en: All corners and edges
ast: Toles esquines y berbesos

en: Allow multiple Onboard instances
ast: Permitir instancies múltiples d'Onboard

en: Alphanumeric keys
ast: Tecles alfanumbériques

en: Always enable the system-provided hover click window when exiting Onboard.
ast: Activar siempre la ventana del sistema pa calcar al posicionase al colar d'Onboard.

en: Angry face
ast: Cara enfadada

en: Arrows
ast: Fleches

en: Astonished face
ast: Cara ablucada

en: Author: {}
ast: Autor: {}

en: Auto-capitalize while typing
ast: Mayúscules automátiques al escribir

en: Auto-correct spelling
ast: Correición ortográfica automática

en: Auto-correction
ast: Correición automática

en: Automatic scan for 1 switch
ast: Escanéu automáticu pa 1 conmutador

en: Automatically capitalize sentence begins and name words.
ast: Poner mayúscules automaticamente al principiu de la frase y nos nomes.

en: Automatically correct the last word.
ast: Correxir automaticamente la última palabra.

en: B_order width:
ast: Anchor del b_erbesu:

en: Backtrack _steps:
ast: Pa_sos atrás:

en: Beamed eighth note
ast: Octaves musicales

en: Behavior of modifier and layer keys.
ast: Comportamientu de les tecles de modificador y capa.

en: Bold
ast: Negrina

en: Bottom
ast: Fonderu

en: Button
ast: Botón

en: Button Label
ast: Etiqueta del botón

en: Button Number
ast: Númberu de botón

en: Buttons
ast: Botones

en: CAPS
ast: BLOQ MAYÚS

en: Change Onboard settings
ast: Camudar configuración d'Onboard

en: Check spelling of the word at or before the cursor.
ast: Comprobar la ortografía de la pallabra nel punteru o antes del punteru.

en: Choose &apos;XInput&apos; for more reliable typing into text entries with pop-up selections. The &apos;GTK&apos; option offers better compatibility, but typing may fail in the presence of pointer grabs, e.g. with open pop-up windows.
ast: Escueya «XInput» pa una escritura más fiable nes entraes de testu con seleiciones estenderexables. La opción «GTK» ufre meyor compatibilidá, pero pue fallar la escritura si hai torgues del punteru, p.ex: con ventanes estenderexables abiertes.

en: Choose 'XInput' for more reliable typing into text entries with pop-up selections. The 'GTK' option offers better compatibility, but typing may fail in the presence of pointer grabs, e.g. with open pop-up windows.
ast: Escueya «XInput» pa una escritura más fiable nes entraes de testu con seleiciones estenderexables. La opción «GTK» ufre meyor compatibilidá, pero pue fallar la escritura si hai torgues del punteru, p.ex: con ventanes estenderexables abiertes.

en: Choose between key-repeat or long-press menus. Mainly affects alpha-numeric keys.
ast: Escoyer ente los menús de repetición de tecla o de calcáu llargu. Esto afeuta sobre manera a les tecles alfanumbériques.

en: Color Sche_me
ast: Esque_ma de Color

en: Color scheme for theme '{filename}' not found
ast: Nun s'atopó la combinación de colores pal tema «{filename}»

en: Condensed
ast: Condensaos

en: Confounded face
ast: Cara confundida

en: Constrain window size to the layout&apos;s aspect ratio.
ast: Restrinxir el tamañu de la ventana a la rellación d'aspeutu del diseñu.

en: Constrain window size to the layout's aspect ratio.
ast: Restrinxir el tamañu de la ventana a la rellación d'aspeutu de la presentación.

en: Contributions
ast: Contribuciones:

en: Copy layout '{}' to this new name:
ast: Copiar el diseñu «{}»  a esti nuevu nome:

en: Core layouts
ast: Diseños del sistema

en: Critical overscan for 1 switch
ast: Escanéu en profundidá pa 1 conmutador

en: Crying face
ast: Cara llorosa

en: Custom
ast: Personalizáu

en: Customize Theme
ast: Personalizar tema

en: Default
ast: Predetermináu

en: Del
ast: Supr

en: Delay in seconds until the inactive transparency takes effect.
ast: Retrasu en segundos enantes de que faiga efeutu la tresparencia inactiva.

en: Delete layout '{}'?
ast: ¿Desaniciar el diseñu «{}»?

en: Delete selected theme?
ast: ¿Desaniciar el tema esbilláu?

en: Description
ast: Descripción

en: Desktop Integration
ast: Integración col escritoriu

en: Desktop keyboard with edit and function keys
ast: Tecláu nel escritoriu con tecles d'edición y funciones

en: Directed scan for 3 or 5 switches
ast: Escanéu direutu pa 3 o 5 conmutadores

en: Disabled
ast: Desactivada

en: Disappointed face
ast: Cara de deceición

en: Dish
ast: Discu

en: Distance in pixels before movement will be recognized.
ast: Distancia en píxeles enantes de que se reconoza'l movimientu.

en: Dizzy face
ast: Cara de maréu

en: Do you want to use this device for keyboard scanning?
ast: ¿Quies usar esti dispositivu pa la esploración del tecláu?

en: Dock the keyboard to the edge of the screen.
ast: Acoplar el tecláu nel berbesu de la pantalla.

en: Dock to screen edge
ast: Acoplar al berbesu de la pantalla

en: Dock to screen edge:
ast: Fondiar nel borde de la pantalla:

en: Docking
ast: Acoplamientu

en: Docking settings
ast: Configuración d'acoplamientu

en: Don't remember new words
ast: Nun recordar pallabres nueves

en: Double click
ast: Pulsación duble

en: Down
ast: Abaxo

en: Drag click
ast: Pulsación d'arrastre

en: Duplicate key_id '{}' found in color scheme file. Key_ids must occur only once.
ast: Alcontróse duplicada una key_id '{}' nel ficheru d'esquema de color. Les Key_id namái nun puen repetise.

en: Edit snippet #{}
ast: Editar fragmentu #{}

en: Enable  keyboard _scanning
ast: Activar _escanéu del tecláu

en: Enable click type window on exit
ast: Activar la ventana de tipu clic al salir.

en: Enable inactive transparency. Requires compositing.
ast: Activar tresparencia inactivay. Requier composición.

en: Enable word completion and prediction.
ast: Activar el completáu de pallabres y la predicción.

en: Enabling auto-show requires Gnome Accessibility.
    
    Onboard can turn on accessiblity now, however it is recommended that you log out and back in for it to reach its full potential.
    
    Enable accessibility now?
ast: Activar el amosar-automáticamente requier d'Accesibilidá de GNOME.
    
    Onboard pue activar l'accesibilidá agora, sicasí encamiéntase que zarres la sesión y vuelvas a entrar p'algamar tol so potencial.
    
    ¿Activar l'accesibilidá agora?

en: End
ast: Fin

en: Ent
ast: Int

en: Enter a name for the new theme:
ast: Introduz un nome pal nuevu tema:

en: Enter a new snippet for button #{}:
ast: Escribir un fragmentu nuevu pal botón #{}:

en: Envelope
ast: Sobre

en: Error loading color scheme '{filename}'. {exception}: {cause}
ast: Fallu al cargar la combinación de colores «{filename}». {exception}: {cause}

en: Error loading theme '{filename}'. {exception}: {cause}
ast: Fallu al cargar el tema «{filename}». {exception}: {cause}

en: Error saving
ast: Fallu al guardar

en: Expand keyboard to the width of the workarea.
ast: Espander el tecláu a l'anchor de la estaya de trabayu.

en: Expand on landscape screens
ast: Espander en pantalles horizontales

en: Expand on portrait screens
ast: Espander en pantalles verticales

en: Face savouring delicious food
ast: Cara rellambiéndose

en: Face throwing a kiss
ast: Cara mandando un besu

en: Face with stuck-out tongue and tightly closed eyes
ast: Cara sacando la llingua colos güeyos bien zarraos

en: Face with stuck-out tongue and winking eye
ast: Cara sacando la llingua y chisgando un güeyu

en: Failed to execute '{}', {}
ast: Falló al executar  '{}', {}

en: Failed to get gsettings value.
ast: Fallu al obtener el valor de gsettings.

en: Failed to load language model '{}': {} ({})
ast: Falló la carga del modelu de llingua «{}»: {} ({})

en: Failed to read system defaults.
ast: Nun se pudo lleer por defeutu del sistema

en: Female sign
ast: Signu femenín

en: Flat
ast: Planu

en: Flexible onscreen keyboard
ast: Tecláu en pantalla adautable

en: Floating Window Options
ast: Opciones de la ventana flotante

en: Flushed face
ast: Cara de vergoña

en: Follow _system theme
ast: Siguir el tema del _sistema

en: Font
ast: Triba de lletra

en: Found system default '[{}] {}={}'
ast: Sistema predetermináu atopáu «[{}] {}={}»

en: Frowning face
ast: Cara col cexu fruncíu

en: Function keys
ast: Tecles de función

en: General
ast: Xeneral

en: Gradient
ast: Dilíu

en: Gradients
ast: Dilíos

en: Greek
ast: Griegu

en: Grid of keys, suitable for keyboard scanning
ast: Cuadrícula de tecles, afayadiza p'analizar el tecláu

en: Hide Onboard
ast: Anubrir Onboard

en: Hide hover click window
ast: Anubrir la ventana de clic al pasar el mur

en: Hide keyboard
ast: Anubrir tecláu

en: Hide the system-provided hover click window while Onboard is running.
ast: Anubrir la ventana del sistema pa facer pulsaciones al posicionase mientres s'executa Onboard.

en: Hm
ast: Casa

en: Hot beverage
ast: Bebida caliente

en: Hover Click
ast: Pulsación al pasar per encima

en: I_ndependent size
ast: Tamañu I_ndependiente

en: Ignoring key '{}'. No svg filename defined.
ast: Inorando key '{}'. Nun se definió un nome de ficheru svg

en: Input Device
ast: Dispositivu d'entrada

en: Input Options
ast: Opciones d'entrada

en: Ins
ast: Inx

en: Insert word _separators
ast: Inxertar _separadores de pallabres

en: International character selection
ast: Esbilla de carácteres internacionales

en: Italic
ast: Cursiva

en: Keep _aspect ratio
ast: Caltener la proporción d'aspe_utu

en: Keep aspect ratio when resizing the window
ast: Caltener proporción d'aspeutu al redimensionar la ventana

en: Key Behavior
ast: Comportamientu de les tecles

en: Key Labels
ast: Etiquetes de les tecles

en: Key Style
ast: Estilu de tecla

en: Key-press Feedback
ast: Retroalimentación al calcar tecles

en: Key-repeat
ast: Repetición de tecla

en: Keyboard
ast: Tecláu

en: Keyboard Scanning
ast: Esploración del tecláu

en: Keyboard layout with Greek literals, arrows and more, for math and physics education on an interactive Whiteboard.
ast: Disposición de tecláu con lletres grieges, fleches y más, pa la enseñanza de matemátiques y física nuna pizarra interactiva.

en: Keyboard layout with Greek literals, arrows and more, for math and physics education on an interactive Whiteboard.
    This layout places all keys on a single, very wide layer.
ast: Disposición de tecláu con lletres grieges, fleches y más, pa la enseñanza de matemátiques y física nuna pizarra interactiva.
    Esti esquema pon toles tecles  nuna capa única, mui ancha.

en: Keys
ast: Claves

en: Kissing face with closed eyes
ast: Cara besando colos güeyos zarraos

en: Label Override
ast: Sobrescribir etiqueta

[ctx: Label of about layout button on preferences page Layout.]
en: _About
ast: Tocante _a

[ctx: Label of add snippet button on preferences page Snippets.]
en: _Add
ast: _Añadir

[ctx: Label of delete layout button on preferences page Layout.]
en: _Delete
ast: _Desaniciar

[ctx: Label of delete theme button on preferences page Theme.]
en: _Delete
ast: _Desaniciar

[ctx: Label of new layout button on preferences page Layout.]
en: _New
ast: _Nuevu

[ctx: Label of new theme button on preferences page Theme.]
en: _New
ast: _Nuevu

[ctx: Label of remove snippet button on preferences page Snippets.]
en: _Remove
ast: Desanicia_r

[ctx: Label of settings button on preferences page Window.]
en: _Settings
ast: Preferencie_s

[ctx: Label of the close button of the theme settings dialog.]
en: _Close
ast: _Zarrar

[ctx: Label of the main close button of the preferences dialog.]
en: _Close
ast: _Zarrar

[ctx: Label of the revert button of the theme settings dialog.]
en: _Revert
ast: _Revertir

en: Labels
ast: Etiquetes

en: Last quarter moon
ast: Cuartu menguante

en: Layout
ast: Formatu

en: Layout file ({}) or name
ast: Ficheru de disposición ({}) o nome

en: Left
ast: Esquierda

en: Light Direction
ast: Direición de la lluz

en: Loading legacy color scheme format '{old_format}', please consider upgrading to current format '{new_format}': '{filename}'
ast: Cargando la cadarma de color antigua «{old_format}», considera anovar al formatu actual «{new_format}»: «{filename}»

en: Loading legacy layout, format '{}'. Please consider upgrading to current format '{}'
ast: Cargando diseñu antiguu, formatu '{}'. Considera l'anovate al formatu actual '{}'

en: Loading system defaults from {filename}
ast: Cargar valores predeterminaos del sistema en {filename}

en: Loading theme from '{}'
ast: Cargando tema de '{}'

en: Lock only
ast: Solo bloquiar

en: Looking for system defaults in {paths}
ast: Guetar valores predeterminaos del sistema en {paths}

en: Main keyboard
ast: Tecláu principal

en: Male sign
ast: Signu masculín

en: Medium size desktop keyboard
ast: Tecláu nel escritoriu con tamañu medianu

en: Menu
ast: Menú

en: Middle click
ast: Click central

en: Migrating user directory '{}' to '{}'.
ast: Migrar el direutoriu d'usuariu «{}» a «{}».

en: Mobile keyboard for small screens
ast: Tecláu de móvil pa pantalles pequeñes

en: Modifier _behavior:
ast: C_omportamientu del modificador:

en: More suggestions
ast: Más suxerencies

en: Move Onboard
ast: Mover Onboard

en: Move keyboard
ast: Mover el tecláu

en: Must be an integer number
ast: Tien de ser un númberu enteru

en: Name
ast: Nome

en: Neutral face
ast: Cara neutral

en: New Input Device
ast: Dispositivu d'entrada nuevu

en: New snippet
ast: Fragmentu nuevu

en: No system defaults found.
ast: Nun s'atoparon los predeterminaos del sistema.

en: None
ast: Dengún

en: Number block and function keys
ast: Bloquéu de númberu y tecles de función

en: Number block and snippets
ast: Bloque de númberu y snippets

en: Onboard Preferences
ast: Preferencies d'Onboard

en: Onboard Settings
ast: Axustes d'Onboard

en: Onboard has detected a new input device
ast: On board deteutó un dispositivu d'entrada nuevu

en: Onboard is configured to appear with the dialog to unlock the screen; for example to dismiss the password-protected screensaver.
    
    However the system is not configured anymore to use Onboard to unlock the screen. A possible reason can be that another application configured the system to use something else.
    
    Would you like to reconfigure the system to show Onboard when unlocking the screen?
ast: Onboard ta configuráu p'apaecer col cuadru de diálogu pa desbloquiar la pantalla, por exemplu, pa zarrar el proteutor de pantalla protexíu por contraseña. 
    Por embargu, el sistema yá nun ta configuráu pa usar más Onboard pa desbloquiar la pantalla. Una posible razón puede ser qu'otra aplicación configure'l sistema pa usar otra cosa. 
    ¿Prestaríate volver a configurar el sistema p'amosar Onboard cuando se quiera desbloquiar la pantalla?

en: Onboard is configured to appear with the dialog to unlock the screen; for example to dismiss the password-protected screensaver.
    
    However this function is disabled in the system.
    
    Would you like to activate it?
ast: Onboard ta configuráu p'apaecer na ventana de desbloquéu de la pantalla; por exemplu, pa desactivar un curiapantalles protexíu por contraseña.
    
    Sicasí, esta función ta desactivada nel sistema.
    
    ¿Quies activala?

en: Onboard on-screen keyboard
ast: Tecláu en pantalla Onboard

en: Onboard onscreen keyboard
ast: Tecláu en pantalla Onboard

en: Onboard onscreen keyboard settings
ast: Configuración del tecláu en pantalla d'Onboard

en: Options
ast: Opciones

en: Other _Languages
ast: Otres _llingües

en: Override auto-detection and manually select quirks
    QUIRKS={metacity|compiz|mutter}
ast: Invalidar la deteición automática y seleicionar los «quirks» manualmente
    QUIRKS={metacity|compiz|mutter}

en: Pause
ast: Posar

en: Pause learning
ast: Detener deprendizaxe

en: Peace symbol
ast: Símbolu de paz

en: Persevering face
ast: Cara testerona

en: Pg&#10;Dn
ast: Px&#10;Ab

en: Pg&#10;Up
ast: Px&#10;Arr

en: Place sound in space
ast: Asitiar soníu nel espaciu

en: Place sound in space between speakers depending on the key's position on screen
ast: Asitia'l soníu nel espaciu ente los altavoces dependiendo de la posición de la tecla na pantalla

en: Play click sound on keypress.
ast: Reproducir soníu de clic al calcar tecles.

en: Play sound
ast: Reproducir soníu

en: Pouting face
ast: Cara enfocicada

en: Preferences
ast: Preferencies

en: Press a button...
ast: Calcar un botón...

en: Press a key...
ast: Calcar una tecla...

en: Prnt
ast: Impr Pant

en: Profiles
ast: Perfiles

en: Progress the highlight only while the switch is held down.
ast: Sólo s'indica'l progresu mentanto se caltenga calcúa l'interruptor.

en: Quit
ast: Colar

en: Quit Keyboard
ast: Salir del tecláu

en: Quit Onboard
ast: Salir d'Onboard

en: R_oundness:
ast: R_edondez:

en: Radioactive sign
ast: Símbolu de radioactividá

en: Remember new words, their recency and frequency to improve the suggestions over time.
ast: Recordar pallabres nueves, el so usu recién y la so frecuencia p'ameyorar les suxerencies col tiempu.

en: Remember nothing
ast: Nun recordar nada

en: Remember what Onboard theme was last used for every system theme.
ast: Recuerda que'l tema OnBoard foi l'últimu que s'usó pa cada tema del sistema.

en: Remove '{}' everywhere.
ast: Desaniciar '{}' en tolos llugares.

en: Remove '{}' only where it occures after '{}'.
ast: Desaniciar '{}' sólo si apaez después de '{}'.

en: Remove '{}' only where it occures after numbers.
ast: Desaniciar '{}' sólo si apaez después de númberos.

en: Remove '{}' only where it occures at sentence begin.
ast: Desaniciar '{}' sólo si apaez al principiu d'una fras.

en: Remove '{}' only where it occures at text begin.
ast: Desaniciar '{}' sólo si apaez al principiu del testu.

en: Remove word suggestion
ast: Desaniciar suxerencia de palabra

en: Reset selected theme to Onboard defaults?
ast: ¿Reafitar el tema escoyíu colos predeterminaos d'Onboard?

en: Resize Protection
ast: Redimensionar proteición

en: Return
ast: Intro

en: Right
ast: Drecha

en: Right click
ast: Clic derechu

en: S_ize:
ast: T_amañu:

en: Sc_an cycles:
ast: Esplor_ar ciclos:

en: Scanner Settings
ast: Configurar escáner

en: Scroll
ast: Despl.

en: Seconds of inactivity until active modifiers and layer keys are released. 0 to disable.
ast: Segundos d'inactividá fasta que les tecles actives de modificadores y capes se lliberen. 0 pa desactivar.

en: Select a scanning _profile:
ast: Seleiciona un _perfil d'escanéu:

en: Set _transparency to
ast: Camudar_tresparencia a

en: Set and Settings
ast: Conxunto y axustes

en: Settings
ast: Preferencies

en: Shadow
ast: Solombra

en: Show Onboard when the dialog to unlock the screen appears; this way Onboard can be used for example to enter the password to dismiss the screensaver when it is set to ask for it.
ast: Amosar Onboard cuando apaeza'l cuadru de diálogu pa desbloquiar la pantalla; d'esti mou Onboard pue usase, por exemplu pa introducir la contraseña pa desactivar el proteutor de pantalla cuando se solicite.

en: Show Onboard when there is a recognized text window in focus. Requires Gnome Accessibility.
ast: Amosar OnBoard cuando hai una ventana de testu reconocíu nel focu. Requier accesibilidá de GNOME.

en: Show _suggestions
ast: Amosar _suxerencies

en: Show _tooltips
ast: Amosar _conseyos

en: Show a button for language selection.
ast: Amosar un botón pa seleicionar la llingua

en: Show a floating icon on the desktop when Onboard is hidden. A click on the icon makes Onboard reappear.
ast: Amosar un iconu flotante nel escritoriu cuando s'anubra Onboard. Al facer click nel iconu, Onboard va reapaecer.

en: Show always on visible _workspace
ast: Amosar siempre nel área de trabayu visible

en: Show button to pause learning
ast: Amosar un botón pa posar el deprendimientu

en: Show characters reachable with or without the shift key.
ast: Amosar los carauteres accesibles con o ensin la tecla Mayús.

en: Show floating _icon when Onboard is hidden
ast: Amosar un _iconu flotante cuando se tapez Onboard

en: Show label popups
ast: Amosar etiquetes emerxentes

en: Show label popups above pressed keys.
ast: Amosar etiquetes emerxentes sobre les tecles calcaes.

en: Show lan_guage switcher
ast: Amosar el selector de llin_gües

en: Show secondary labels
ast: Amosar les etiquetes secundaries

en: Show spelling suggestions
ast: Amosar suxerencies ortográfiques

en: Show the desktop through the gaps between keys.
ast: Amosar l'escritoriu a traviés de los espacios ente tecles

en: Show the status item. A click on that icon hides or shows Onboard.
ast: Amosar l'estáu del oxetu. Al facer click sobre esi iconu Onboard anúbrese o amuésase.

en: Show tooltips for the keyboard&apos;s buttons.
ast: Amosar conseyos emerxentes pa los botones del tecláu.

en: Show tooltips for the keyboard's buttons.
ast: Amosar la ferramienta de conseyos emerxentes pa los botones del tecláu.

en: Show when _unlocking the screen
ast: Amosar c_uando se desbloquia la pantalla

en: Show window _decoration
ast: Amosar window_decoration

en: Show window caption and frame.
ast: Amosar lleenda de ventana y marcu.

en: Show/Hide options
ast: Amosar o tapecer les opciones

en: Shrink the available space for maximized windows.
ast: Menguar l'espaciu disponible pa les ventanes maximizaes.

en: Shrink workarea
ast: Menguar el tamañu de la estaya de trabayu

en: Silently fail to start in the given desktop environments. DESKTOPS is a comma-separated list of XDG desktop names, e.g. GNOME for GNOME Shell.
ast: Fallar silenciosamente al arrancar nos entornos d'escritoriu indicaos. DESKTOPS ye una llista d'escritorios XDG separtaos per comans, por exemplu, GNOME pa GNOME Shell.

en: Skull and crossbones
ast: Calavera y güesos cruzaos

en: Smiling face
ast: Cara sonriente

en: Smiling face with halo
ast: Cara sonriente con cercu

en: Smiling face with heart-shaped eyes
ast: Cara con güeyos en forma de corazón

en: Smiling face with horns
ast: Cara sonriente con cuernos

en: Smiling face with open mouth and smiling eyes
ast: Cara sonriente cola boca abierta y güeyos sonrientes

en: Smiling face with smiling eyes
ast: Cara sonriente con güeyos sonrientes

en: Smiling face with sunglasses
ast: Cara sonriente con lentes de sol

en: Smirking face
ast: Cara con sonrisa enchipada

en: Snippet %d is already in use.
ast: Snippet %d yá ta n'usu

en: Snippet Text
ast: Fragmentu de testu

en: Snippets
ast: Recortes

en: Snippets are pieces of text which are entered when the corresponding button in Onboard is pressed.
ast: Los recortes son cachos de testu que s'escriben al calcar nel botón correspondiente d'Onboard.

en: Space
ast: Espaciu

en: Space efficient desktop keyboard
ast: Tecláu nel escritoriu eficiente col espaciu

en: Special Characters
ast: Caráuteres especiales

en: Special characters for interactive whiteboards
ast: Caráuteres especiales pa pizarres interactives

en: Spell-check backend:
ast: Infraestructura de correición ortográfica:

en: Spelling suggestion
ast: Suxerencia ortográfica

en: Start Onboard _hidden
ast: Aniciar Onboard _anubríu

en: Start Onboard hidden.
ast: Aniciar Onboard anubríu

en: Start in XEmbed mode, e.g. for gnome-screensaver
ast: Aniciar en mou XEmbed, p. ex., pa gnome-screensaver

en: Step
ast: Pasu

en: Step _only during switch down
ast: Pas_u sólo nl apagáu

en: Step scan for 2 switches
ast: Comprobación de pasu pa 2 conmutadores

en: Sub-, Superscripts; Fractions
ast: Subíndices, superíndices; Fraiciones

en: Swap the scan actions after every key activation. The Step action will become the Activate action and vice versa.
ast: Intercambiar les aiciones d'esploración dempués de cada activación de clave. L'aición Step vendrá cola aición Activate y viceversa.

en: System defaults: Invalid enum value for key '{}' in section '{}': {}
ast: Valores predeterminaos del sistema: Valor numbéricu inválidu pa la clave '{}' na estaya '{}': {}

en: System defaults: Invalid value for key '{}' in section '{}'
      {}
ast: Predetermináu del sistema: Valor inválidu pa la tecla '{}' na seición '{}'
      {}

en: System defaults: Unknown key '{}' in section '{}'
ast: Predetermináu del sistema: Tecla desconocida '{}' na seición '{}'

en: System settings not found ({}): {}
ast: Nun s'alcontraron configuraciones del sistema ({}): {}

en: The number of keys the scanner steps back before moving forward again.
ast: El númberu de pasos pa comprobar tecles tres mover otra vegada alantre.

en: The number of times the scanner cycles through the entire keyboard before it stops.
ast: El númberu de vegaes que l'escáner percuerre tol tecláu enantes de detenese.

en: The selected device should not control the system mouse cursor or the keyboard caret.
ast: El dispositivu escoyíu nun tendría de controlar el cursor del mur del sistema o'l cursor del tecláu.

en: The spell check engine to use.
ast: El motor de correición ortográfica a usar.

en: The time the scanner rests on a key  while moving backwards. (in seconds)
ast: El tiempu de comprobación restante d'una tecla mentanto se mueve hacia atrás. (en segundos)

en: The time the scanner rests on a key  while progressing forward. (in seconds)
ast: El tiempu de comprobación restante d'una tecla mentanto se procesa alantre. (en segundos)

en: The time the scanner rests on a key or group before moving to the next. (in seconds)
ast: El tiempu que permanez l'escáner nuna tecla o grupu enantes de movese al siguiente. (en segundos)

en: Theme
ast: Tema

en: Theme file (.theme) or name
ast: Ficheru de tema (.theme) o nome

en: This theme file already exists.
    '{filename}'
    
    Overwrite it?
ast: Esti ficheru de tema yá existe.
    «{filename}»
    
    ¿Quies sobrescribilu?

en: This will only affect learned suggestions.
ast: Esto afeutará namái a les suxerencies deprendíes.

en: Time in seconds before a click is triggered.
ast: Tiempu en segundos enantes de disparar una click.

en: Tired face
ast: Cara cansada

en: Toggle click helpers
ast: Ayudantes de cambéu de click

en: Top
ast: Cimeru

en: Transparency
ast: Tresparencia

en: Transparency of the keyboard background
ast: Tresparencia del fondu de tecláu

en: Transparency of the whole keyboard window. Requires compositing.
ast: Tresparencia de tola ventana-tecláu. Requier composición.

en: Transparency when the pointer leaves the keyboard. Requires compositing.
ast: Tresparencia cuando'l cursor abandona'l tecláu. Requier composición.

en: Try harder to keep Onboard above anything on-screen.
ast: Intenta más pa caltener Onboard sobre cualquier cosa na pantalla

en: Typing Assistance
ast: Asistencia a la escritura

en: Ubuntu Logo
ast: Logo Ubuntu

en: Umbrella
ast: Paragües

en: Unable to read theme '{}'
ast: Nun pue lleese'l tema '{}'

en: Unamused face
ast: Cara aburrida

en: Universal Access
ast: Accesu universal

en: Up
ast: Xubir

en: Use device
ast: Usar dispositivu

en: Victory hand
ast: Signu de la victoria

en: Weary face
ast: Cara d'agotamientu

en: When Inactive
ast: Cuando tea inactivu

en: White club suit
ast: Trébol blancu

en: White diamond suit
ast: Diamante blancu

en: White heart suit
ast: Corazón blancu

en: White spade suit
ast: Pica blanca

en: White star
ast: Estrella blanca

en: White sun with rays
ast: Sol blancu con rayos

en: White telephone
ast: Teléfonu blancu

en: Wind_ow:
ast: _Ventana:

en: Window
ast: Ventana

en: Window options
ast: Opciones de la ventana

en: Window size, widthxheight
ast: Tamañu de la ventana, anchor×altor

en: Window x position
ast: Posición x de la ventana

en: Window y position
ast: Posición y de la ventana

en: Winking face
ast: Cara chisgando

en: Word Suggestions
ast: Palabres suxeríes

en: Words typed while this button is pressed won't be remembered.
ast: Nun se recordarán les pallabres escrites mentanto tea calcáu esti botón.

en: Writing hand
ast: Mano escribiendo

en: _Alternate switch actions
ast: _Alternar aiciones de cambéu

en: _Angle:
ast: _Ángulu:

en: _Attributes:
ast: _Atributos:

en: _Auto-show when editing text
ast: Amosar _automáticamente al editar testu

en: _Background:
ast: _Color de fondu

en: _Backtrack interval:
ast: Intervalu at_rás

en: _Border:
ast: _Berbesu:

en: _Button label:
ast: Etiqueta de _Botón:

en: _Cancel
ast: En_caboxar

en: _Delay:
ast: _Retrasu:

en: _Font:
ast: _Fonte:

en: _Force window to top
ast: _Forciar ventana arriba

en: _Forward interval:
ast: Intervalu _alantre:

en: _Hide Onboard
ast: _Anubrir Onboard

en: _Input event source:
ast: Orixe del socesu d'_entrada:

en: _Key:
ast: _Tecla:

en: _Learn from typed text
ast: Aprender de _los testos escritos

en: _Long press action:
ast: Aición del calcáu _llargu:

en: _Motion threshold:
ast: Umbral de _movimientu:

en: _No background
ast: _No fondu

en: _Quit
ast: _Colar

en: _Remove suggestion…
ast: Desanicia_r suxerencia...

en: _Save snippet
ast: _Guardar el fragmentu

en: _Select an input device:
ast: _Escueyi un dispositivu d'entrada:

en: _Show Onboard
ast: _Amosar Onboard

en: _Show status icon
ast: _Amosar iconu d'estáu

en: _Step interval:
ast: Intervalu de pa_su:

en: _Strength:
ast: _Fuerza:

en: _Style:
ast: E_stilu:

en: _Use this device only for scanning
ast: _Usar esti dispositivu sólo pa explorar

en: after
ast: dempués

en: color scheme '{filename}' does not exist
ast: La cadarma de colores «{filename}» nun existe

en: copy_layouts failed, unsupported layout format '{}'.
ast: falló copy_layouts, formatu de distribución non sofitáu '{}'.

en: copying layout '{}' to '{}'
ast: copiando distribución '{}' a '{}'

en: copying svg file '{}' to '{}'
ast: copiando ficheru svg '{}' a '{}'

en: failed to create directory '{}': {}
ast: nun se pudo crear la carpeta «{}»: {}

en: failed to find {description} '{filename}'
ast: nun s'alcontró {description} «{filename}»

en: failed to migrate user directory.
ast: nun se pudo migrar la carpeta del usuariu.

en: gsettings schema for '{}' is not installed
ast: esquema gsettings pa '{}' nun ta instaláu

en: layout '{filename}' does not exist
ast: el diseñu «{filename}» nun existe

en: multi-touch
ast: toque múltiple

en: no window transparency available; screen doesn't support alpha channels
ast: nun hai tresparencia de ventana disponible; la pantalla nun sofita canales alfa

en: none
ast: dengún

en: seconds
ast: segundos

en: single-touch
ast: toque simple

en: theme '{filename}' does not exist
ast: El tema «{filename}» nun existe

en: unable to locate '{filename}', loading default {description} instead
ast: nun pudo llocalizase «{filename}», cargando {description} predeterminada en so llugar

en: {description} '{filename}' not found yet, retrying in default paths
ast: {description} «{filename}» entá non alcontrada, intentando de nueves nes rutes predeterminaes

en: {description} '{filepath}' found.
ast: {description} «{filepath}» alcontrada.
