gtk+-properties - en to ast translation catalogue (1668 entries)

en: A GdkImage to display
ast: Un GdkImage a amosar

en: A GdkPixbuf to display
ast: Un GdkPixbuf a amosar

en: A GdkPixmap to display
ast: Un GdkPixmap a amosar

en: A GtkPackType indicating whether the child is packed with reference to the start or end of the parent
ast: Un GtkPackType que indica si'l fíu tendría d'empaquetase con referencia al aniciu o al final del padre

en: A boolean that determines whether the menu grabs the keyboard focus
ast: Un booleano qu'indica si'l menú toma'l focu del tecláu

en: A boolean that indicates whether the menu is torn-off
ast: Un booleano qu'indica si'l menú se desprendió

en: A boolean that indicates whether the menu reserves space for toggles and icons
ast: Un booleanu qu'indica si'l menú reserva espaciu pa conmutadores ya iconos

en: A boolean value indicating whether the handlebox's child is attached or detached.
ast: Una variable booleana indicando si'l fíu del remanador de la caxa ta acopláu o desacopláu.

en: A column in the data source model to get the strings from
ast: Una columna nel modelu d'orixe de datos del que s'obtién cadenes

en: A hash table representation of the color scheme.
ast: Una representación en tabla hash del esquema de color.

en: A human-readable description of the status
ast: Una descripción del estáu lleíble por humanos

en: A list of style attributes to apply to the text of the label
ast: Un llista d'atributos d'estilos p'aplicar al testu de la etiqueta

en: A list of style attributes to apply to the text of the renderer
ast: Un llista d'atributos d'estilos p'aplicar al testu del renderizador

en: A logo for the about box. If this is not set, it defaults to gtk_window_get_default_icon_list()
ast: Un logotipu pa la caxa «tocante a». Si nun se afita, lo predeterminao ye gtk_window_get_default_icon_list()

en: A name for the action group.
ast: Un nome pal grupu de l'aición.

en: A named icon to use as the logo for the about box.
ast: Un iconu con nome pa usar como'l logotipu pa la caxa «Tocante a».

en: A palette of named colors for use in themes
ast: Una paleta de colores con nome pa usar nos temes

en: A pointer to the pixel data of the pixbuf
ast: Un punteru al datu de píxel del búfer de píxeles

en: A shorter label that may be used on toolbar buttons.
ast: Una etiqueta más curtia que podría usase nos botones de la barra de ferramientes.

en: A string used for identifying the print job.
ast: Una cadena usada pa identificar la xera d'imprentación.

en: A string with _ characters in positions correspond to characters in the text to underline
ast: Un cadena con carauteres _ en posiciones correspondientes a carauteres nel testu a sorrayar

en: A title that may be displayed by the window manager when the popup is torn-off
ast: Un títulu que podría amosar el xestor de ventanes al desprender l'emerxente

en: A title that may be displayed by the window manager when this menu is torn-off
ast: Un títulu que tien d'amosase pol alministrador de ventanes cuando esti menú s'alcuentre zarráu

en: A tooltip for this action.
ast: Un conseyu pa esta aición.

en: A unique name for the action.
ast: Un nome únicu pa l'aición.

en: A widget to display in place of the usual expander label
ast: Un widget p'amosar en llugar de la etiqueta usual del estensor

en: A widget to display in place of the usual frame label
ast: Un widget a amosar n'arróu de la usual etiqueta del marcu

en: Above child
ast: Sobro'l fíu

en: Accel Group
ast: Grupu d'aceleración

en: Accel Path
ast: Camín del acelerador

en: Accelerator Closure
ast: Zarru del acelerador

en: Accelerator Mode
ast: Mou del acelerador

en: Accelerator Widget
ast: Widget acelerador

en: Accelerator key
ast: Tecla aceleradora

en: Accelerator keycode
ast: Códigu de tecla del acelerador

en: Accelerator modifiers
ast: Modificadores del acelerador

en: Accept focus
ast: Aceutar focu

en: Accepting Jobs
ast: Aceutando trabayos

en: Accepts PDF
ast: Aceuta PDF

en: Accepts PostScript
ast: Aceuta tabuladores PostScript

en: Accepts tab
ast: Aceuta tabulación

en: Action
ast: Aición

en: Action Group
ast: Grupu d'aición

en: Action area border
ast: Berbesu de la estaya d'aición

en: Activatable
ast: Activable

en: Activates default
ast: Activar por omisión

en: Active
ast: Activu

en: Active item
ast: Elementu activu

en: Activity Blocks
ast: Bloques d'actividá

en: Activity Step
ast: Avance d'actividá

en: Activity mode
ast: Mou de actividá

en: Add tearoffs to menus
ast: Amestar tiradores a los menús

en: Adjustment
ast: Axuste

en: Align set
ast: Afita alliniación

en: Alignment
ast: Alliniación

en: Allow Async
ast: Permitir asíncronu

en: Allow Grow
ast: Permitir crecimientu

en: Allow Rules
ast: Permitir regles

en: Allow Shrink
ast: Permitir encoyer

en: Allow drawing of alternating color rows
ast: Permitir el dibuxáu de fileres con colores alternativos

en: Allow empty
ast: Permitir baleru

en: Allow folders creation
ast: Permitir la creación de carpetes

en: Alternative button order
ast: Orde de los botones alternativu

en: Alternative sort indicator direction
ast: Direición alternativa del indicador d'ordenamientu

en: Always enable arrows
ast: Siempre activar fleches

en: Always show image
ast: Siempre amosar la imaxe

en: Amount of border space between the menubar shadow and the menu items
ast: Cantidá d'espacios del berbesu ente la solombra de la barra de menús y los elementos de menú

en: Amount of border space between the toolbar shadow and the buttons
ast: Cantidá d'espaciu del berbesu ente la solombra de la barra de ferramientes y los botones

en: Amount of space used up by arrow
ast: Cantidá d'espaciu ocupáu per flecha

en: Amount of space used up by arrow, relative to the menu item's font size
ast: Cantidá d'espaciu ocupáu por una flecha, rellativa al tamañu de fonte del elementu del menú

en: Amount to increase child's size on either side
ast: Cantidá na que s'incrementa el tamañu del fíu per cada llau

en: Amount to increase child's size on the top and bottom
ast: Cantidá na que se incrementa el tamañu del fíu por arriba y por abaxo

en: Amount to indent the paragraph, in pixels
ast: Cantidá de píxeles pal sangráu del párrafu

en: An XML string describing the merged UI
ast: Una cadena XML describiendo'l IU combináu

en: An accel path used to conveniently construct accel paths of child items
ast: Una camín d'acelerador usáu pa construyir convenientemente rutes d'aceleración d'elementos fíu

en: Angle
ast: Ángulu

en: Angle at which the label is rotated
ast: ángulo nel que la etiqueta se voltia

en: Animation
ast: Animación

en: Anonymous User Data Pointer
ast: Puntero de datos de l'usuariu anónimu

en: Appearance of the frame border
ast: Aspeutu del berbesu del marcu

en: Appearance of the shadow surrounding the arrow
ast: Apariencia de la solombra qu'arrodia la flecha

en: Appearance of the shadow that surrounds the container
ast: Aspeutu de la solombra qu'arrodia al contenedor

en: Appears as list
ast: Aparez como una llista

en: Application paintable
ast: Pintable pola aplicación

en: Application supplied widget for custom previews.
ast: Widget d'aplicación suministráu pa vistes prelliminares personalizaes.

en: Application supplied widget for extra options.
ast: Widget d'aplicación suministráu pa opciones estra.

en: Arbitrary constant to scale down the size of the scroll arrow
ast: Constante arbitraria p'amenorgar l'escaláu del tamañu de la flecha de desplazamientu

en: Are we showing a dialog
ast: Tamos amosando un diálogu

en: Arrow Placement
ast: Allugamientu de flecha

en: Arrow Scaling
ast: Escaláu de fleches

en: Arrow Size
ast: Tamañu de la flecha

en: Arrow X Displacement
ast: Elevación de la flecha X

en: Arrow Y Displacement
ast: Elevación de la flecha Y

en: Arrow direction
ast: Direición de la flecha

en: Arrow scaling
ast: Escaláu de fleches

en: Arrow scaling with regard to scroll button size
ast: Escaláu de fleches en consideración col tamañu del botón de desplazamientu

en: Arrow shadow
ast: Solombra de la flecha

en: Arrow spacing
ast: Espaciáu de les fleches

en: Artists
ast: Artistes

en: Aspect ratio if obey_child is FALSE
ast: Proporción si obey_child es FALSE

en: Aspect ratio with which to draw insertion cursor
ast: La proporción cola que dibuxar el cursor d'inxerción

en: Attach Widget
ast: Acoplar widget

en: Attributes
ast: Atributos

en: Audible Input Feedback
ast: Contestu d'entrada audible

en: Authors
ast: Autores

en: Auto Mnemonics
ast: Auto mnemónicos

en: Backend for the printer
ast: Backend pa la imprentadora

en: Background color
ast: Color de fondu

en: Background color as a (possibly unallocated) GdkColor
ast: Color de fondu como un (dablemente non asignáu) GdkColor

en: Background color as a GdkColor
ast: Color de fondu como GdkColor

en: Background color as a string
ast: Color de fondu como una cadena

en: Background color name
ast: Nome del color de fondu

en: Background full height
ast: Altor completu del fondu

en: Background full height set
ast: Afitar l'altor completu del fondu

en: Background set
ast: Afitar fondu

en: Background stipple mask
ast: Mázcara de puntos del fondu

en: Background stipple set
ast: Afitar los puntos del fondu

en: Backward stepper
ast: Separtador traseru

en: Bar style
ast: Estilu de la barra

en: Bitmap to use as a mask when drawing the text background
ast: Bitmap a usar como una mázcara cuando se dibuxe'l fondu del testu

en: Bitmap to use as a mask when drawing the text foreground
ast: Bitmap a usar como una mázcara cuando s'arrastre primer planu del testu

en: Bits per Sample
ast: Bits por amuesa

en: Blinking
ast: Parpaguéu

en: Border around the progress bar
ast: Berbesu al rodiu de la barra de progresu

en: Border between button edges and child.
ast: Berbesu ente los berbesos del botón y el fíu.

en: Border between text and frame.
ast: Berbesu ente'l testu y el marcu.

en: Border between text and frame. Overrides the inner-border style property
ast: Berbesu ente'l testu y el marcu. Toma precedencia sobro la propiedá d'estilu del berbesu internu

en: Border relief
ast: Relieve del berbesu

en: Border width
ast: Anchu del berbesu

en: Bottom Attach
ast: Axuntu inferior

en: Bottom Padding
ast: Rellenu inferior

en: Bottom attachment
ast: Acopláu inferior

en: Buffer
ast: Búfer

en: Button Sensitivity
ast: Sensibilidá del botón

en: Button relief
ast: Relieve del botón

en: Button spacing
ast: Espaciáu de los botones

en: Can be used to add a new child to the container
ast: Puede usase p'amestar un fíu nuevu al contenedor

en: Can change accelerators
ast: Puede camudar combinaciones

en: Can default
ast: Puede por omisión

en: Can focus
ast: Puede enfocar

en: Cancel Button
ast: Botón Encaboxar

en: Capabilities the application can handle
ast: Capacidaes que l'aplicación puede remanar

en: Caps Lock warning
ast: Alvertencia de bloquéu de mayúscules

en: Case sensitive
ast: Sensible al caso

en: Cell background color
ast: Color de fondu de la caxella

en: Cell background color as a GdkColor
ast: Color de fondu de la caxella como GdkColor

en: Cell background color as a string
ast: Color de fondu de la caxella como una cadena

en: Cell background color name
ast: Nome del color de fondu de la caxella

en: Cell background set
ast: Afitar el fondu de la caxella

en: CellView model
ast: Modelu CellView

en: Child
ast: Fíu

en: Child Detached
ast: Fíu desacopláu

en: Child Pack direction
ast: Direición del empaquetáu fíu

en: Child X Displacement
ast: Desplazamientu X del fíu

en: Child Y Displacement
ast: Desplazamientu Y del fíu

en: Child internal height padding
ast: Altor internu de rellenu del fíu

en: Child internal width padding
ast: Anchu internu de rellenu del fíu

en: Child widget to appear next to the button text
ast: Widget fíu qu'aparecerá al llau del testu del botón

en: Child widget to appear next to the menu text
ast: Widget fíu qu'aparecerá al llau del testu del menú

en: Clickable
ast: Pulsable

en: Climb Rate
ast: Tamañu de la escala

en: Climb rate
ast: Tasa de xuba

en: Color Hash
ast: Hash del color

en: Color Selection
ast: Escoyeta de color

en: Color of the selection box
ast: Color de la caxa d'Escoyeta

en: Color of unvisited links
ast: Color de los enllaces non visitaos

en: Color of visited links
ast: Color de los enllaces visitaos

en: Color scheme
ast: Esquema de color

en: Color to use for even rows
ast: Color a usar pa les fileres pares

en: Color to use for odd rows
ast: Color a usar pa les fileres impares

en: Color with which to draw error-indication underlines
ast: Color col que dibuxar el sorrayáu d'indicación de fallos

en: Color with which to draw insertion cursor
ast: Color col que dibuxar el cursor d'inxerción

en: Color with which to draw the secondary insertion cursor when editing mixed right-to-left and left-to-right text
ast: Color col que dibuxar el cursor d'inxerción secundariu cuando se ta editando un mezu de testu de drecha-a-esquierda y esquierda-a-drecha

en: Colorspace
ast: Espaciu de color

en: Column Spacing
ast: Espaciáu ente columnes

en: Column gets share of extra width allocated to the widget
ast: La columna obtién compartición d'anchu estra asignada pal widget

en: Column headers respond to click events
ast: Les cabeceres de les columnes respuenden a los eventos de pulsación

en: Column is user-resizable
ast: La columna ye axustable pol usuariu

en: Column spacing
ast: Espaciáu de la columna

en: Column span column
ast: Columna espande columna

en: Columns
ast: Columnes

en: ComboBox model
ast: Modelu de CaxaCombo

en: Command to run when displaying a print preview
ast: Comandu qu'executar al amosar una vista previa d'imprentación

en: Comments about the program
ast: Comentarios tocante al programa

en: Comments string
ast: Cadena de comentarios

en: Completion Model
ast: Modelu de completáu

en: Composite child
ast: Fíu compuestu

en: Content Padding
ast: Separtación del conteníu

en: Content area border
ast: Berbesu de la estaya de conteníos

en: Content area spacing
ast: Separtación de la estaya de conteníu

en: Copy target list
ast: Llista de destinos de la copia

en: Copyright information for the program
ast: Información de drechos de copia del programa

en: Copyright string
ast: Cadena del Copyright

en: Create the same proxies as a radio action
ast: Criar los mesmos proxies como una aición de radio

en: Credits to the translators. This string should be marked as translatable
ast: Créditos a los traductores. Esta cadena tendría marcase como traducible

en: Current Alpha
ast: Alfa actual

en: Current Color
ast: Color actual

en: Current Page
ast: Páxina actual

en: Current fixed width of the column
ast: Anchor fixu actual de la columna

en: Current text of the buffer
ast: Testu actual del búfer

en: Current width of the column
ast: Anchor actual de la columna

en: Cursor Blink
ast: Parpaguéu del cursor

en: Cursor Blink Time
ast: Tiempu de parpaguéu del cursor

en: Cursor Blink Timeout
ast: Intervalu de parpaguéu del cursor

en: Cursor Position
ast: Posición del cursor

en: Cursor Visible
ast: Cursor visible

en: Cursor color
ast: Color del cursor

en: Cursor line aspect ratio
ast: Proporción de la llinia del cursor

en: Cursor position
ast: Posición del cursor

en: Cursor theme name
ast: Nome del tema del cursor

en: Cursor theme size
ast: Tamañu del tema del cursor

en: Curve type
ast: Triba de curva

en: Custom palette
ast: Paleta personalizada

en: Custom tab label
ast: Etiqueta de llingüeta personalizada

en: Custom tabs for this text
ast: Llingüetes personalizaes pa esti testu

en: Dash pattern used to draw the focus indicator
ast: Patrón punteáu usáu pa dibuxar l'indicador de focu

en: Dash pattern used to draw the tree view grid lines
ast: Patrón de guiones usáu pa dibuxar les llinies de rexella de la vista de árbol

en: Dash pattern used to draw the tree view lines
ast: Patrón de guiones usáu pa dibuxar les llinies de la vista d'árbol

en: Day
ast: Día

en: Decorated
ast: Decoráu

en: Default Display
ast: Pantalla predeterminada

en: Default Height
ast: Altor predetermináu

en: Default IM module
ast: Módulo de métodu d'entrada predetermináu

en: Default Outside Spacing
ast: Espaciáu esterior prefetermináu

en: Default Page Setup
ast: Configuración de la páxina predeterminada

en: Default Spacing
ast: Espaciáu predetermináu

en: Default Width
ast: Anchu predetermináu

en: Default command to run when displaying a print preview
ast: Comandu predetermináu qu'executar al amosar una vista previa d'imprentación

en: Default file chooser backend
ast: Backend predetermináu del seleutor de ficheros

en: Default print backend
ast: Backend predetermináu d'imprentación

en: Delay before drop down menus appear
ast: Allanciu enantes de que los menús colingantes aparezan

en: Delay before hiding a submenu
ast: Allanciu enantes d'anubrir un submenú

en: Delay before submenus appear
ast: Allanciu enantes de que'l submenú apareza

en: Delay before the submenus of a menu bar appear
ast: Allanciu enantes de que los submenús d'una barra de menús aparezan

en: Deletable
ast: Desaniciable

en: Deprecated property, use shadow_type instead
ast: Propiedá obsoleta, use shadow_type en so llugar

en: Destroy with Parent
ast: Destruyir col padre

en: Detail
ast: Detalle

en: Details Height
ast: Detalles de l'altor

en: Details Width
ast: Detalles del anchu

en: Details height in rows
ast: Detalla l'altor nes fileres

en: Details width in characters
ast: Detalla l'anchu nos carauteres

en: Determines how the shadowed box around the viewport is drawn
ast: Determina como se dibuxa'l marcu sombreáu al rodiu del puertu de visión

en: Dialog
ast: Diálogu

en: Digits
ast: Dígitos

en: Discrete Blocks
ast: Bloques discretos

en: Displace focus
ast: Desplazar el focu

en: Display a second backward arrow button on the opposite end of the scrollbar
ast: Amuesa un segunda flecha de retrocesu nel estremu aviesu de la barra de desplazamientu

en: Display a second backward arrow button on the opposite end of the tab area
ast: Amuesa un segunda flecha de retrocesu nel estremu aviesu de la estaya de tabulación

en: Display a second forward arrow button on the opposite end of the scrollbar
ast: Amuesa un botón secundariu con flecha d'avance nel estremu aviesu de la barra de desplazamientu

en: Display a second forward arrow button on the opposite end of the tab area
ast: Amosar una segunda flecha d'avance nel estremu aviesu de la estaya de tabulación

en: Display the cell
ast: Amosar la caxella

en: Display the cell sensitive
ast: Amosar la caxella sensible

en: Display the standard backward arrow button
ast: Amosar el botón standard de flecha de retrocesu

en: Display the standard forward arrow button
ast: Amosar el botón standard de flecha d'avance

en: Do overwrite confirmation
ast: Facer confirmación de sobroscritura

en: Documenters
ast: Documentadores

en: Don't change slider size, just lock it to the minimum length
ast: Nun camudar el tamañu del divisor, namái bloquialu nel tamañu mínimu

en: Double Arrows
ast: Dubles fleches

en: Double Click Distance
ast: Distancia de la pulsación duble

en: Double Click Time
ast: Tiempu del duble pulsación

en: Drag threshold
ast: Umbral del arrastre

en: Draw
ast: Dibuxar

en: Draw Border
ast: Dibuxar berbesu

en: Draw Indicator
ast: Indicador de dibuxu

en: Draw Value
ast: Valor de dibuxu

en: Draw as radio menu item
ast: Dibuxar como un elementu de menú de radio

en: Draw slider ACTIVE during drag
ast: Dibuxar eslizador ACTIVU durante l'arrastre

en: Draw the toggle button as a radio button
ast: Dibuxar el botón d'activación como un botón de radio

en: Editability set
ast: Afitar editabilidá

en: Editable mode of the CellRenderer
ast: Mou edición del renderizador de caxelles

en: Editing
ast: Editando

en: Editing Canceled
ast: Encaboxóse la edición

en: Ellipsize
ast: Elipsis

en: Ellipsize set
ast: Afitar elipsis

en: Embed Page Setup
ast: Configuración de páxina embebida

en: Embedded
ast: Empotráu

en: Enable Accelerators
ast: Activar aceleradores

en: Enable Animations
ast: Activar animaciones

en: Enable Event Sounds
ast: Activar eventos de soníu

en: Enable Grid Lines
ast: Activar llinies de la rexella

en: Enable Mnemonics
ast: Activar mnemónicos

en: Enable Popup
ast: Activar emerxente

en: Enable Search
ast: Activar gueta

en: Enable Tooltips
ast: Activar conseyos

en: Enable Touchscreen Mode
ast: Activar mou pantalla táctil

en: Enable Tree Lines
ast: Activar llinies del árbol

en: Enable arrow keys
ast: Activar tecles de flecha

en: Enable extended row background theming
ast: Activar tema del fondu de estendíu de filera

en: Error Bell
ast: Campana de fallu

en: Error underline color
ast: Color de sorrayáu de fallos

en: Even Row Color
ast: Color de la filera par

en: Events
ast: Eventos

en: Expand
ast: Espander

en: Expand timeout
ast: Espiración del espansor

en: Expand value for timeouts, when a widget is expanding a new region
ast: Valor d'espansión pa les espiraciones, cuando un widget ta espandiendo una rexón nueva

en: Expanded
ast: Expandíu

en: Expander Column
ast: Columna estensora

en: Expander Size
ast: Tamañu del estensor

en: Export filename
ast: Nome de ficheru pa esportar

en: Extension events
ast: Eventos de estensión

en: Extra indentation for each level
ast: Sangría estra pa cada nivel

en: Extra space at the left and right edges of the menu
ast: L'espaciu adicional nos berbesos drechu e esquierdu del menú

en: Extra space at the top and bottom of the menu
ast: L'espaciu adicional por enriba y por debaxo del menú

en: Extra space to add for GTK_CAN_DEFAULT buttons
ast: Espaciu estra a amestar pa los botones GTK_CAN_DEFAULT

en: Extra space to add for GTK_CAN_DEFAULT buttons that is always drawn outside the border
ast: Espaciu estra a amestar pa los botones GTK_CAN_DEFAULT que tán siempres dibuxaos fuera del berbesu

en: Extra space to put between the child and its left and right neighbors, in pixels
ast: Espaciu estra en píxeles a allugar ente'l fíu y los sos vecinos esquierdos y drechos

en: Extra space to put between the child and its neighbors, in pixels
ast: Espaciu estra p'allugar ente'l fíu y los sos vecinos, en píxeles

en: Extra space to put between the child and its upper and lower neighbors, in pixels
ast: Espaciu estra a allugar ente'l fíu y los sos vecinos superiores e inferiores, en píxeles

en: Extra spacing applied to the height of a progress bar.
ast: Espaciu adicional aplicáu a l'altor d'una barra de progresu.

en: Extra spacing applied to the width of a progress bar.
ast: Espaciu estra aplicáu a l'anchor d'una barra de progresu.

en: Extra widget
ast: Widget estra

en: FALSE displays the "invisible char" instead of the actual text (password mode)
ast: FALSE amuesa'l «caráuter invisible» en llugar del testu actual (mou contraseña)

en: FALSE if this represents a real hardware printer
ast: FALSE si esto representa una imprentadora de hardware real

en: FALSE removes outside bevel from entry
ast: FALSE quita'l bisel esterior de la entrada

en: Fallback Icon Theme Name
ast: Nome del tema d'iconos de reserva

en: File System Backend
ast: Backend del sistema de ficheros

en: Filename
ast: Nome de ficheru

en: Filename to load and display
ast: Nome del ficheru a cargar y amosar

en: Fill
ast: Rellenu

en: Fill Level
ast: Nivel de llenáu

en: Filter
ast: Filtru

en: Fixed Height Mode
ast: Mou d'altor fixu

en: Fixed Width
ast: Anchor fixu

en: Fixed slider size
ast: Tamañu fixu del divisor

en: Focus in Toplevel
ast: Focu nel nivel superior

en: Focus line dash pattern
ast: Dar focu a la llinia con patrón punteáu

en: Focus linewidth
ast: Dar focu al anchor de llinia

en: Focus on click
ast: Enfocar al calcar

en: Focus on map
ast: Focu nel mapa

en: Focus padding
ast: Rellenu del focu

en: Follow State
ast: Seguir estáu

en: Font
ast: Fonte

en: Font Name
ast: Nome de la fonte

en: Font description as a PangoFontDescription struct
ast: Descripción de la fonte como una estructura PangoFontDescription

en: Font description as a string, e.g. "Sans Italic 12"
ast: Descripción de la fonte como una cadena, exemplu: «Sans Italic 12»

en: Font family
ast: Familia tipográfica

en: Font family set
ast: Afitar familia tipográfica

en: Font name
ast: Nome de la fonte

en: Font options
ast: Opciones de la fonte

en: Font points
ast: Puntos de la fonte

en: Font resolution
ast: Resolución de la fonte

en: Font scale
ast: Escala de la fonte

en: Font scale set
ast: Afitar la escala de la fonte

en: Font scaling factor
ast: Factor d'escaláu de la fonte

en: Font size
ast: Tamañu de la fonte

en: Font size as a scale factor relative to the default font size. This properly adapts to theme changes etc. so is recommended. Pango predefines some scales such as PANGO_SCALE_X_LARGE
ast: Tamañu de la fonte como un factor d'escala rellativu al tamañu predetermináu de la fonte. Esta propiedá adáutase a los cambeos del tema, etc. polo cual encamiéntase. Pango define previamente dalgunes escales tales como PANGO_SCALE_X_LARGE

en: Font size in Pango units
ast: Tamañu de la fonte n'unidaes de Pango

en: Font size in points
ast: Tamañu de la fonte en puntos

en: Font size set
ast: Afitar el tamañu de la fonte

en: Font stretch
ast: Estiramientu de la fonte

en: Font stretch as a PangoStretch, e.g. PANGO_STRETCH_CONDENSED
ast: Fonte axustada como un PangoStretch, exemplu: PANGO_STRETCH_CONDENSED

en: Font stretch set
ast: Afitar el anchor de la fonte

en: Font style
ast: Estilu de la fonte

en: Font style as a PangoStyle, e.g. PANGO_STYLE_ITALIC
ast: Estilu de la fonte como un PangoStyle, por exemplu: PANGO_STYLE_ITALIC

en: Font style set
ast: Afitar l'estilu de la fonte

en: Font variant
ast: Variante de la fonte

en: Font variant as a PangoVariant, e.g. PANGO_VARIANT_SMALL_CAPS
ast: Variante de la fonte como una PangoVariant, por exemplu: PANGO_VARIANT_SMALL_CAPS

en: Font variant set
ast: Afitar variante de la fonte

en: Font weight
ast: Anchor de la fonte

en: Font weight as an integer, see predefined values in PangoWeight; for example, PANGO_WEIGHT_BOLD
ast: Pesu de la fonte como un enteru, vea valores predefiníos en PangoWeight; por exemplu: PANGO_WEIGHT_BOLD

en: Font weight set
ast: Afitar el pesu de la fonte

en: Fontconfig configuration timestamp
ast: Configuración de la marca de tiempu de fontconfig

en: Force aspect ratio to match that of the frame's child
ast: Forciar la proporción pa que concase cola forma del fíu

en: Foreground color
ast: Color de primer planu

en: Foreground color as a (possibly unallocated) GdkColor
ast: Color de frente como un (dablemente non asignáu) GdkColor

en: Foreground color as a GdkColor
ast: Color de primer planu como GdkColor

en: Foreground color as a string
ast: Color de primer planu como una cadena

en: Foreground color name
ast: Nome del color de primer planu

en: Foreground set
ast: Afitar primer planu

en: Foreground stipple mask
ast: Mázcara de puntos del primer planu

en: Foreground stipple set
ast: Afitar los puntos del frente

en: Forward stepper
ast: Separtador delanteru

en: Fraction
ast: Fraición

en: Frame shadow
ast: Solombra del marcu

en: GIcon for primary icon
ast: GIcon pal iconu primariu

en: GIcon for secondary icon
ast: GIcon pal iconu secundariu

en: GTK Modules
ast: Módulos GTK

en: GdkPixbufAnimation to display
ast: GdkPixbufAnimation a amosar

en: Gravity
ast: Gravedá

en: Grid line pattern
ast: Patrón de la llinia de la rexella

en: Grid line width
ast: Anchu de la llinia de la rexella

en: Group
ast: Grupu

en: Group ID
ast: ID de grupu

en: Group ID for tabs drag and drop
ast: ID de grupu p'arrastre y suelte de les llingüetes

en: Group for tabs drag and drop
ast: Grupu p'arrastre y suelte de les llingüetes

en: Handle Size
ast: Tamañu del tirador

en: Handle position
ast: Remanador de posición

en: Has Alpha
ast: Tien alfa

en: Has Entry
ast: Tien entrada

en: Has Frame
ast: Tien marcu

en: Has Opacity Control
ast: Tien control d'opacidá

en: Has Resize Grip
ast: Tien tirador de redimensión

en: Has Selection
ast: Tien seleición

en: Has default
ast: Tien por omisión

en: Has focus
ast: Tien focu

en: Has palette
ast: Tien paleta

en: Has selection
ast: Tien Escoyeta

en: Has separator
ast: Tien separtador

en: Has tooltip
ast: Tien conseyu

en: Header Padding
ast: Separtación de la cabecera

en: Header image
ast: Imaxe de la cabecera

en: Header image for the assistant page
ast: Imaxe de la cabecera pa la páxina del asistente

en: Headers Clickable
ast: Cabeceres pulsables

en: Headers Visible
ast: Cabeceres visibles

en: Height
ast: Altor

en: Height request
ast: Petición d'altor

en: Help Button
ast: Botón Aida

en: Hide if empty
ast: Anubrir si ta baleru

en: Hint to help the desktop environment understand what kind of window this is and how to treat it.
ast: Conseyu p'aidar al ambiente d'escritoriu a atalantar qué triba de ventana ye ésta y cómo tratar colla.

en: Homogeneous
ast: Homoxéneu

en: Horizontal Adjustment
ast: Axuste horizontal

en: Horizontal Adjustment for the widget
ast: Axuste horizontal pal widget

en: Horizontal Alignment
ast: Alliniación horizontal

en: Horizontal Offset
ast: Desplazamientu horizontal

en: Horizontal Padding
ast: Separtación horizontal

en: Horizontal Scroll Arrow Length
ast: Llonxitú de la flecha de desplazamientu horizontal

en: Horizontal Scrollbar Policy
ast: Comportamientu de la barra de desplazamientu horizontal

en: Horizontal Separator Width
ast: Anchu del separtador horizontal

en: Horizontal Tab Border
ast: Berbesu de la llingüeta horizontal

en: Horizontal adjustment
ast: Axuste horizontal

en: Horizontal adjustment for the text widget
ast: Axuste horizontal pal widget de testu

en: Horizontal alignment
ast: Alliniación horizontal

en: Horizontal alignment for child
ast: Alliniación horizontal pal descendiente

en: Horizontal options
ast: Opciones horizontales

en: Horizontal padding
ast: Rellenu horizontal

en: Horizontal position of child in available space. 0.0 is left aligned, 1.0 is right aligned
ast: Posición horizontal del fíu nel espaciu disponible. 0.0 allíniase a la esquierda, 1.0 allíniase a la drecha

en: Horizontal scale
ast: Escala horizontal

en: Horizontal space between cells.  Must be an even number
ast: Espaciu horizontal ente caxelles.  Tien de ser un númberu par

en: Hover Expand
ast: Espander al poner el cursor enriba

en: Hover Selection
ast: Escoyeta al pasar per enriba

en: How far in the x direction to move the arrow when the button is depressed
ast: Cuánto de llonxe mover la flecha na direición «X», cuando un botón se suelta

en: How far in the x direction to move the child when the button is depressed
ast: Distancia na direición x que tien de movese'l fíu cuando se suelta'l botón

en: How far in the y direction to move the arrow when the button is depressed
ast: Distancia na direición «Y» na que se moverá la flecha cuando se suelte un botón

en: How far in the y direction to move the child when the button is depressed
ast: Distancia na direición y que tien de movese'l fíu cuando se suelta'l botón

en: How long to show the last input character in hidden entries
ast: Indica durante cuánto tiempu amosar el caberu caráuter nes entraes anubríes

en: How the range should be updated on the screen
ast: Cómo se tien d'anovar el rangu na pantalla

en: How the text and icon of each item are positioned relative to each other
ast: Cómo s'alluguen el testu y l'iconu pa cada elementu rellativu a los demás

en: How to align the lines
ast: Cómo alliniar les llinies

en: How to break the string into multiple lines, if the cell renderer does not have enough room to display the entire string
ast: Cómo frañar la cadena en llinies múltiples, si'l renderizador de la caxella nun tien abondu espaciu p'amosar la cadena completa

en: How to draw the input method preedit string
ast: Cómo dibuxar la cadena del métodu d'entrada de preedit

en: How to draw the input method statusbar
ast: Cómo dibuxar el métodu d'entrada de la barra d'estáu

en: How to draw the toolbar
ast: Cómo dibuxar la barra de ferramientes

en: How to layout the buttons in the box. Possible values are default, spread, edge, start and end
ast: Cómo disponer los botones na caxa. Los valores dables son: predetermináu, espardíos, esquines, aniciu  y final

en: IM Preedit style
ast: Estilu preedit IM

en: IM Status style
ast: Estilu del estáu IM

en: IM module
ast: Módulu ME

en: Icon
ast: Iconu

en: Icon Name
ast: Nome del iconu

en: Icon Prelight
ast: Illuminación d'iconu

en: Icon Sizes
ast: Tamaños de los iconos

en: Icon Theme Name
ast: Nome del tema d'iconos

en: Icon View Model
ast: Modelu de vista d'iconu

en: Icon for this window
ast: Iconu pa esta ventana

en: Icon name
ast: Nome del iconu

en: Icon name for primary icon
ast: Nome del iconu pal iconu primariu

en: Icon name for secondary icon
ast: Nome del iconu pal iconu secundariu

en: Icon set
ast: Afitar iconu

en: Icon set to display
ast: Afitar iconu a amosar

en: Icon size
ast: Tamañu del iconu

en: Icon size set
ast: Tamañu del iconu afitáu

en: Icon spacing
ast: Espaciáu ente iconos

en: Icon widget
ast: Iconu del widget

en: Icon widget to display in the item
ast: Iconu del widget p'amosar nel elementu

en: Icons
ast: Iconos

en: If FALSE, don't allow to enter strings other than the chosen ones
ast: Si ye «FALSE», nun permitir introducir cadenes distintes de les escoyíes

en: If TRUE, a heading is displayed
ast: Si ye TRUE, amuésase un titular

en: If TRUE, day names are displayed
ast: Si ye TRUE, amuésense los nomes de los díes

en: If TRUE, details are shown
ast: Si ye TRUE, amuésense los detalles

en: If TRUE, pressing the right mouse button on the notebook pops up a menu that you can use to go to a page
ast: Si ye TRUE, calcando'l botón drechu del mur nel cuadernu emerxe un menú que puede usar pa dir a una páxina

en: If TRUE, scroll arrows are added if there are too many tabs to fit
ast: Si ye TRUE, amiéstense fleches de desplazamientu si hai abondes llingüetes pa entrar

en: If TRUE, the GtkProgress is in activity mode, meaning that it signals something is happening, but not how much of the activity is finished. This is used when you're doing something but don't know how long it will take.
ast: Si ye TRUE el GtkProgress ta en mou actividá, esto quier dicir que que daquéa ta pasando, pero non cuánto de l'actividá ta finao. Esto úsase cuando ta faciendo daqué que nun sabe cuánto tiempu puede llevar finalo.

en: If TRUE, the child appears in a secondary group of children, suitable for, e.g., help buttons
ast: Si ye TRUE, el fíu aparez nún grupu secundariu de fíos, útil por exemplu pa botones d'aida.

en: If TRUE, the child can be made smaller than its requisition
ast: Si ye TRUE, el fíu puede facese más pequeñu que los sos requisitos

en: If TRUE, the child expands and shrinks along with the paned widget
ast: Si ye TRUE, el fíu espándese y encuéyese xunto col widget

en: If TRUE, the popup window will appear for a single match.
ast: Si ye TRUE, la ventana emerxente aparecerá pa una coincidencia simple.

en: If TRUE, the popup window will have the same size as the entry
ast: Si ye TRUE, el ventanu emerxente tendrá'l mesmu tamañu que la entrada

en: If TRUE, the selected month cannot be changed
ast: Si ye TRUE, el mes esbilláu nun puede camudase

en: If TRUE, the table cells are all the same width/height
ast: Si ye TRUE, les caxelles de la tabla tienen toes el mesmu anchor/altor

en: If TRUE, the widget will receive the default action when it is focused
ast: Si ye TRUE el widget recibirá l'aición predeterminada cuando obtién el focu

en: If TRUE, the window has no mimimum size. Setting this to TRUE is 99% of the time a bad idea
ast: Si ye TRUE la ventana nun tien tamañu mínimu. Allugar esti valor como TRUE ye una mala idega el 99% de les vegaes

en: If TRUE, the window is modal (other windows are not usable while this one is up)
ast: Si ye TRUE, esta ventana ye modal (nun pueden usase otres ventanes mientres ésta tea enriba)

en: If TRUE, unmapped widgets are ignored when determining the size of the group
ast: Si ye TRUE, los widgets non mapeaos inórense al determinar el tamañu del grupu

en: If TRUE, users can expand the window beyond its minimum size
ast: Si ye TRUE los usuarios pueden espander la ventana mas allá del so tamañu mínimu

en: If TRUE, users can resize the window
ast: Si ye TRUE los usuariu pueden redimensionar la ventana

en: If TRUE, week numbers are displayed
ast: Si ye TRUE, amuésense los númberos de la selmana

en: If an arrow should be shown if the toolbar doesn't fit
ast: Indica si tien d'amosase una flecha si nun cabe la barra de ferramientes

en: If available horizontal space is bigger than needed for the child, how much of it to use for the child. 0.0 means none, 1.0 means all
ast: Si l'espaciu horizontal disponible ye mayor que'l necesariu pal fíu, cuánto se tien d'usar pal fíu. 0.0 significa res, 1.0 significa too

en: If available vertical space is bigger than needed for the child, how much of it to use for the child. 0.0 means none, 1.0 means all
ast: Si l'espaciu vertical disponible ye mayor que'l necesariu pal fíu, cuánto se tien d'usar pal fíu. 0.0 significa res, 1.0 significa too

en: If set, an underline in the label property indicates that the next character should be used for the mnemonic accelerator key in the overflow menu
ast: Si s'esbilla, un sorrayáu na etiqueta de la propiedá indica que'l siguiente caráuter tien d'usase como'l nemotéunicu de la combinación de tecles nel menú de sobrecarga

en: If set, an underline in the text indicates the next character should be used for the mnemonic accelerator key
ast: Si s'esbilla, un solliñáu nel testu indica que'l siguiente caráuter tien d'usase como'l nemotécnicu de la combinación de tecles

en: If set, the label is used to pick a stock item instead of being displayed
ast: Si s'esbilla, la etiqueta úsase pa tomar un elementu del inventariu en llugar d'amosase

en: If set, wrap lines if the text becomes too wide
ast: Si ta definío, axusta les llinies si'l testu se vuelve enforma anchu

en: If the insertion cursor is shown
ast: Si s'amuesa el cursor d'inserción

en: If the toggle action should be active in or not
ast: Si l'aición de conmutación tien detar activa o non

en: If the toggle button is in an "in between" state
ast: Si'l botón d'activación ta n'estáu «intermediu»

en: If the toggle button should be pressed in or not
ast: Si'l botón d'activación tendría de ser calcáu haza dientro o non

en: If the toggle part of the button is displayed
ast: Si la parte d'activación del botón s'amuesa

en: If the tooltips of the toolbar should be active or not
ast: Si los conseyos de la barra de ferramientes tienen de tar activaos o non

en: If this window should be destroyed when the parent is destroyed
ast: Si esta ventana tendría d'afarase cuando'l s'afara el padre

en: If wrap is set, controls how linewrapping is done
ast: Si s'afita l'axuste, remana cómo se fai l'axuste de llinia

en: Ignore hidden
ast: Inorar anubríes

en: Image
ast: Imaxe

en: Image position
ast: Posición de la imaxe

en: Image spacing
ast: Espaciáu d'imaxe

en: Image widget
ast: Widget imaxe

en: Image/label border
ast: Berbesu de la imaxe/etiqueta

en: Inconsistent
ast: Inconsistente

en: Inconsistent state
ast: Estáu inconsistente

en: Indent
ast: Sangrar

en: Indent Expanders
ast: Sangrar estensores

en: Indent set
ast: Conxuntu de sangráu

en: Indicates that editing has been canceled
ast: Indica qu'encaboxóse la edición

en: Indicates where scroll arrows should be placed
ast: Indica si les fleches de desplazamientu se tienen d'allugar

en: Indicator Size
ast: Tamañu del indicador

en: Indicator Spacing
ast: Espaciu del indicador

en: Indicator size
ast: Tamañu del indicador

en: Inline completion
ast: Completáu en llinia

en: Inline selection
ast: Escoyeta en llinia

en: Inner Border
ast: Berbesu interior

en: Interior Focus
ast: Focu interior

en: Internal padding
ast: Rellenu internu

en: Invert direction slider moves to increase range value
ast: Invierte la direición na que se mueve'l divisor pa incrementar el valor del rangu

en: Inverted
ast: Invertíu

en: Invisible char set
ast: Conxuntu de carauteres invisible

en: Invisible character
ast: Caráuter invisible

en: Invisible set
ast: Conxuntu invisible

en: Is Active
ast: Ta activu

en: Is Expanded
ast: Ta expandíu

en: Is Expander
ast: Ye espansor

en: Is Showing
ast: Ta amosando

en: Is Virtual
ast: Ye virtual

en: Is focus
ast: Tien el focu

en: Is important
ast: Ye importante

en: Is this curve linear, spline interpolated, or free-form
ast: Indica si esta curva ye llinial, interpolada de splines, o forma llibre

en: Item Padding
ast: Separtación del elementu

en: Job Count
ast: Cuenta de xeres

en: Job Name
ast: Nome de la xera

en: Justification
ast: Xustificación

en: Justification set
ast: Afitar xustificación

en: Key Theme Name
ast: Nome del tema principal

en: Keybinding to activate the menu bar
ast: Combinación de tecles p'activar la barra de menús

en: Keynav Cursor Only
ast: Namái cursor pa restolar con tecles

en: Keynav Wrap Around
ast: Saltar al restolar col tecláu

en: Label
ast: Etiqueta

en: Label for the tab containing custom widgets.
ast: Etiqueta pa la llingüeta que caltién widgets personalizaos.

en: Label widget
ast: Widget etiqueta

en: Label xalign
ast: xalign de la etiqueta

en: Label yalign
ast: yalign de la etiqueta

en: Language
ast: Llingua

en: Language set
ast: Afitar llingua

en: Largest possible value for the "position" property
ast: El valor más grande dable pa la propiedá «posición»

en: Layout style
ast: Estilu de la distribución

en: Left Attach
ast: Axuntu esquierdu

en: Left Margin
ast: Marxe esquierdu

en: Left Padding
ast: Rellenu pela esquierda

en: Left attachment
ast: Acopláu esquierdu

en: Left gravity
ast: Gravedá esquierda

en: Left margin
ast: Marxe esquierdu

en: Left margin set
ast: Afitar marxe esquierdu

en: Left, right, or center justification
ast: Xustificación a la esquierda, drecha o centru

en: Length of scale's slider
ast: Llargu de la escala del divisor

en: Length of step buttons at ends
ast: Llonxitú de los botones de pasu al final

en: Length of the cursor blink cycle, in milliseconds
ast: Llonxitú del ciclu de parpaguéu del cursor, en milisegundos

en: Length of the text currently in the buffer
ast: Llonxitú del testu anguaño nel búfer

en: Length of the text currently in the entry
ast: Llonxitú del testu actual na entrada

en: Level Indentation
ast: Nivel de sangráu

en: Limit
ast: Llímite

en: Line Wrap
ast: Axuste de llinia

en: Line wrap
ast: Axustar llinia

en: Line wrap mode
ast: Mou de axuste de llinia

en: List of authors of the program
ast: Llista d'autores del programa

en: List of currently active GTK modules
ast: Llista de módulos GTK anguaño activos

en: List of icon names
ast: Llista de nomes d'iconos

en: List of icon sizes (gtk-menu=16,16:gtk-button=20,20...
ast: Llista de los tamaños de los iconos (gtk-menu=16,16:gtk-button=20,20...

en: List of people documenting the program
ast: Llista de xente documentando'l programa

en: List of people who have contributed artwork to the program
ast: Llista de xente que contribuyeron con trabayu artísticu al programa

en: List of the GtkPrintBackend backends to use by default
ast: Llista de backends GtkPrintBackend pa usar por omisión

en: Local Only
ast: Namái llocal

en: Local only
ast: Sólo llocal

en: Location
ast: Llugar

en: Logical sort column ID this column sorts on when selected for sorting
ast: ID de columna d'ordenación lóxica qu'axeita esta columna cuando s'esbilla p'axeitar

en: Logo
ast: Logotipu

en: Logo Icon Name
ast: Nome del iconu del logotipu

en: Loop
ast: Bucle

en: Lower
ast: Inferior

en: Lower limit of ruler
ast: Llímite inferior de la regla

en: Lower stepper sensitivity
ast: Sensibilidá de la flecha inferior

en: Make the expanders indented
ast: Cria los estensores sangraos

en: Manual Capabilites
ast: Capacidaes manuales

en: Margin
ast: Marxe

en: Margin Accumulates
ast: Acumulación de márxenes

en: Mark name
ast: Nome de la marca

en: Marked up text to render
ast: Testu resaltáu a renderizar

en: Markup
ast: Marcáu

en: Markup column
ast: Columna de marcáu

en: Mask
ast: Mázcara

en: Mask bitmap to use with GdkImage or GdkPixmap
ast: Mázcara de mapa de bits pa usar con GdkImage o GdkPixmap

en: Max Size
ast: Tamañu máximu

en: Maximal Position
ast: Posición máxima

en: Maximum Value
ast: Valor máximu

en: Maximum Width
ast: Anchor máximu

en: Maximum Width In Characters
ast: Anchu máximu en carauteres

en: Maximum X
ast: X máximu

en: Maximum Y
ast: Y máximu

en: Maximum age of recently used files, in days
ast: Máxima antigüedá pa los ficheros recientemente usaos, en díes

en: Maximum allowed width of the column
ast: Anchor máximu permitíu de la columna

en: Maximum amount of space an expandable item will be given
ast: Cantidá máxima d'espaciu que se-y dará a un elementu espandible

en: Maximum child expand
ast: Espansión máxima de fíos

en: Maximum distance allowed between two clicks for them to be considered a double click (in pixels)
ast: Distancia máxima permitía ente dos pulsaciones pa ser consideraos como una pulsación duble  (en píxeles)

en: Maximum length
ast: Llargor máximu

en: Maximum number of characters for this entry. Zero if no maximum
ast: Cantidá máxima de carauteres pa esta entrada. Cero si nun hai máximu

en: Maximum possible X value
ast: Máximu valor dable pa X

en: Maximum possible value for Y
ast: Máximu valor dable pa Y

en: Maximum size of the ruler
ast: Tamañu máximu de la regla

en: Maximum time allowed between two clicks for them to be considered a double click (in milliseconds)
ast: Tiempu máximu permitíu ente dos pulsaciones pa ser consideraos como una pulsación duble  (en milisegundos)

en: Menu
ast: Menú

en: Menu bar accelerator
ast: Combinación de tecles de la barra de menús

en: Menu label
ast: Etiqueta de menú

en: Merged UI definition
ast: Definición del IU combináu

en: Message Buttons
ast: Botones de mensaxe

en: Message Type
ast: Triba de mensaxe

en: Metric
ast: Métrica

en: Min horizontal bar height
ast: Altor mínimu de la barra horizontal

en: Min horizontal bar width
ast: Anchor mínimu de la barra horizontal

en: Min vertical bar height
ast: Altor mínimu vertical de la barra

en: Min vertical bar width
ast: Anchor mínimu horizontal de la barra

en: Minimal Position
ast: Posición mínima

en: Minimum Key Length
ast: Llonxitú mínima de contraseña

en: Minimum Slider Length
ast: Tamañu mínimu del divisor

en: Minimum Value
ast: Valor mínimu

en: Minimum Width
ast: Anchor mínimu

en: Minimum X
ast: X mínimu

en: Minimum Y
ast: Y mínimu

en: Minimum allowed width of the column
ast: Anchor mínimu permitíu de la columna

en: Minimum child height
ast: Altor mínimu del fíu

en: Minimum child width
ast: Anchu mínimu del fíu

en: Minimum height of buttons inside the box
ast: Altor mínimu de los botones dientro de la caxa

en: Minimum horizontal height of the progress bar
ast: L'altor mínimu horizontal de la barra de progresu

en: Minimum length of scrollbar slider
ast: Tamañu mínimu de les barres de desplazamientu del divisor

en: Minimum length of the search key in order to look up matches
ast: Llonxitú mínima de la contraseña de busca pa guetar coincidencies

en: Minimum possible value for X
ast: Valor mínimu dable pa X

en: Minimum possible value for Y
ast: Valor mínimu dable pa Y

en: Minimum time the pointer must stay over a menu item before the submenu appear
ast: Tiempu mínimu nel que'l punteru tien de permanecer sobro un elementu de menú enantes de que'l submenú apareza

en: Minimum width of buttons inside the box
ast: Anchu mínimu de los botones dientro de la caxa

en: Mnemonic key
ast: Contraseña nemónica

en: Mnemonic widget
ast: Widget nemónico

en: Mnemonics Visible
ast: Mnemonics Visibles

en: Mode
ast: Mou

en: Model
ast: Modelu

en: Model column to search through during interactive search
ast: Columna modelu pa guetar a traviés d'ella nuna gueta interactiva

en: Model column used to retrieve the icon pixbuf from
ast: Columna modelu usada pa obtener el pixbuf del iconu

en: Model column used to retrieve the text from
ast: Columna modelu usada pa obtener el testu

en: Model column used to retrieve the text if using Pango markup
ast: Columna modelu usada pa obtener el testu si s'usa marcáu Pango

en: Month
ast: Mes

en: Name
ast: Nome

en: Name of a icon theme to fall back to
ast: Nome del tema d'iconos qu'usar en casu de fallu

en: Name of default font to use
ast: Nome de la fonte predeterminada a usar

en: Name of file system backend to use
ast: Nome del backend del sistema de ficheros a usar

en: Name of icon theme to use
ast: Nome del tema d'iconos a usar

en: Name of key theme RC file to load
ast: Nome del ficheru de tema RC principal a cargar

en: Name of the GtkFileChooser backend to use by default
ast: Nome del backend del GtkFilechooser a usar por omisión

en: Name of the cursor theme to use, or NULL to use the default theme
ast: Nome del tema de cursor qu'usar, o NULL pa usar el tema predetermináu

en: Name of the font family, e.g. Sans, Helvetica, Times, Monospace
ast: Nome de la familia tipográfica, ex. Sans,·Helvética,·Times,·Monospace

en: Name of the printer
ast: Nome de la imprentadora

en: Name of the themed icon for this window
ast: Nome del iconu del tema pa esta ventana

en: Name of theme RC file to load
ast: Nome del ficheru de tema RC a cargar

en: Name used to refer to the text tag. NULL for anonymous tags
ast: Nome utilizáu pa referise a la marca del testu. NULL pa marques anónimes

en: No Month Change
ast: Ensin camudar mes

en: No show all
ast: Nun amosar too

en: Number of Channels
ast: Númberu de canales

en: Number of Pages
ast: Númberu de páxines

en: Number of Pages To Print
ast: Númberu de páxinas pa imprentar

en: Number of characters to leave space for in the entry
ast: Númberu de carauteres pa dexar d'espaciu pa esta entrada

en: Number of columns
ast: Númberu de columnes

en: Number of columns to display
ast: El númberu de columnes que s'amosarán

en: Number of jobs queued in the printer
ast: El númberu de xeres encolaes na imprentadora

en: Number of pixels around the content pages.
ast: Númberu de píxeles al rodiu de les páxines de conteníos.

en: Number of pixels around the header.
ast: Númberu de píxeles al rodiu de la cabecera.

en: Number of pixels between the scrollbars and the scrolled window
ast: Númberu de píxeles ente les barres de desplazamientos y la ventana desplazada

en: Number of pixels of the entry scrolled off the screen to the left
ast: Cantidá de píxeles de la entrada desplazaos fuera de la pantalla haza la esquierda

en: Number of pixels the cursor can move before dragging
ast: Cantidá de píxeles que'l cursor puede mover enantes d'entamar l'arrastre

en: Number of recently used files
ast: Númberu de ficheros usados recientemente

en: Numeric
ast: Numbéricu

en: OK Button
ast: Botón Aceutar

en: Obey child
ast: Obedecer al fíu

en: Obsolete property, ignored
ast: Propiedá obsoleta, inorada

en: Odd Row Color
ast: Color de la filera impar

en: Offset of text above the baseline (below the baseline if rise is negative)
ast: Desplazamientu del testu sobro la llinia base (por debaxo de la llinia base la elevación ye negativa)

en: Offset of text above the baseline (below the baseline if rise is negative) in Pango units
ast: Desplazamientu del testu sobro la llinia base (per debaxo de la llinia base si la elevación ye negativa) n'unidaes Pango

en: Opacity for Window
ast: Opacidá pa la ventana

en: Opacity of the selection box
ast: Opacidá de la caxa d'Escoyeta

en: Options specifying the horizontal behaviour of the child
ast: Opciones qu'indiquen el comportamientu horizontal del fíu

en: Options specifying the vertical behaviour of the child
ast: Opciones qu'especifiquen el comportamientu vertical del fíu

en: Orientation
ast: Orientación

en: Orientation and growth direction of the progress bar
ast: Orientación y direición del crecimientu de la barra de progresu

en: Override for height request of the widget, or -1 if natural request should be used
ast: Sobroscribir l'altor solicitáu del widget, o -1 si tien d'usase la solicitud natural

en: Override for width request of the widget, or -1 if natural request should be used
ast: Sobroscribir l'anchor solicitáu del widget, o -1 si tien d'usase la solicitú natural

en: Overwrite mode
ast: Mou de sobroscritura

en: Pack direction
ast: Direición del empaquetáu

en: Pack type
ast: Triba de empaquetáu

en: Padding
ast: Rellenu

en: Padding around icon view items
ast: Separtación alrodiu de la vista d'iconos

en: Page
ast: Páxina

en: Page Increment
ast: Incrementu de páxina

en: Page Setup
ast: Configuración de la páxina

en: Page Size
ast: Tamañu de páxina

en: Page complete
ast: Páxina completa

en: Page title
ast: Títulu de páxina

en: Page type
ast: Triba de páxina

en: Palette to use in the color selector
ast: Paleta que s'usará nel seleutor de colores

en: Paragraph background color
ast: Color de fondu del párrafu

en: Paragraph background color as a (possibly unallocated) GdkColor
ast: Color de fondu del párrafu como un (dablemente non asignáu) GdkColor

en: Paragraph background color as a string
ast: Nome del color de fondu del párrafu como una cadena

en: Paragraph background color name
ast: Nome del color de fondu del párrafu

en: Paragraph background set
ast: Afitar el fondu del párrafu

en: Parent
ast: Padre

en: Parent widget
ast: Widget padre

en: Password Hint Timeout
ast: Tiempu d'espiración del hint de contraseña

en: Paste target list
ast: Llista de destinos de pegáu

en: Pattern
ast: Modelu

en: Paused Printer
ast: Imprentadora posada

en: Pixbuf Expander Closed
ast: Estensor cerráu pixbuf

en: Pixbuf Expander Open
ast: Estensor abiertu pixbuf

en: Pixbuf Object
ast: Oxetu Pixbuf

en: Pixbuf column
ast: Columna de pixbuf

en: Pixbuf for closed expander
ast: El pixbuf pal expansor zarráu

en: Pixbuf for open expander
ast: El pixbuf pal expansor abiertu

en: Pixel size
ast: Tamañu del píxel

en: Pixel size to use for named icon
ast: Tamañu de pixel a usar pal iconu con nome

en: Pixels
ast: Píxeles

en: Pixels Above Lines
ast: Píxeles sobro les llinies

en: Pixels Below Lines
ast: Píxeles per debaxo de les llinies

en: Pixels Inside Wrap
ast: Píxeles dientro del axuste

en: Pixels above lines
ast: Píxeles enriba de les llinies

en: Pixels above lines set
ast: Píxeles·sobro'l·conxuntu·de·llinies

en: Pixels below lines
ast: Píxeles debaxo de les llinies

en: Pixels below lines set
ast: Píxeles debaxo del conxuntu de llinies

en: Pixels inside wrap
ast: Píxeles dientro del axuste

en: Pixels inside wrap set
ast: Afitar los píxeles dientro del axuste

en: Pixels of blank space above paragraphs
ast: Píxeles d'espaciu en blanco enriba de los párrafos

en: Pixels of blank space below paragraphs
ast: Píxeles d'espaciu en blanco debaxo de los párrafos

en: Pixels of blank space between wrapped lines in a paragraph
ast: Píxeles d'espaciu en blanco ente les llinies axustaes nún párrafu

en: Pixmap
ast: Mapa de píxeles

en: Place scrollbars within the scrolled window's bevel
ast: Allugar barres de desplazamientu ente'l bisel de la ventana desplazada

en: Popup completion
ast: Emerxer el completáu

en: Popup set width
ast: Anchu del emerxente

en: Popup shown
ast: Emerxente amosáu

en: Popup single match
ast: Coincidencia simple del emerxente

en: Position
ast: Posición

en: Position Set
ast: Afitar posición

en: Position of mark on the ruler
ast: Posición de la marca na regla

en: Position of paned separator in pixels (0 means all the way to the left/top)
ast: Posición del separtador enmarcáu en píxeles (0 significa tol trayeutu haza la esquierda/arriba)

en: Position of the handle relative to the child widget
ast: Posición del remanador rellativu al widget fíu

en: Preview Widget Active
ast: Widget de vista previa activu

en: Preview text
ast: Vista previa del testu

en: Preview widget
ast: Widget de vista previa

en: Primary GIcon
ast: GIcon primariu

en: Primary icon activatable
ast: Iconu primariu activable

en: Primary icon name
ast: Nome del iconu primariu

en: Primary icon sensitive
ast: Sensibilidá del iconu primariu

en: Primary icon tooltip markup
ast: Marcáu del conseyu del iconu primariu

en: Primary icon tooltip text
ast: Testu del conseyu del iconu primariu

en: Primary pixbuf
ast: Pixbuf primariu

en: Primary pixbuf for the entry
ast: El pixbuf primariu pa la entrada

en: Primary stock ID
ast: ID d'atroxamientu primariu

en: Primary storage type
ast: Triba d'atroxamientu primariu

en: Print Settings
ast: Configuración d'imprentación

en: Printer
ast: Imprentadora

en: Printer settings
ast: Configuración de la imprentadora

en: Printer to print the job to
ast: Imprentadora au imprentar la xera

en: Program name
ast: Nome del programa

en: Program version
ast: Versión del programa

en: Progress Border
ast: Berbesu del progresu

en: Progress Fraction
ast: Fraición de progresu

en: Progress Pulse Step
ast: Progresu del pasu del pulsu

en: Pulse
ast: Pulsu

en: Pulse Step
ast: Avance del pulsu

en: Radio state
ast: Estáu radio

en: Ratio
ast: Proporción

en: Reads the current value, or sets a new value
ast: Llee los valores actuales, o fixa un nuevu valor

en: Receives default
ast: Recibe por omisión

en: Recent Files Limit
ast: Llímite de ficheros recientes

en: Recent Files Max Age
ast: Antigüedá máxima de los ficheros recientes

en: Recent Manager
ast: Xestor de recientes

en: Related Action
ast: Aición rellacionada

en: Render detail to pass to the theme engine
ast: Detalle de renderizáu a pasar al motor de temes

en: Reorderable
ast: Reordenable

en: Repeat timeout
ast: Espiración de repetición

en: Repeat value for timeouts, when button is pressed
ast: Valor de repetición pa espiraciones, cuando'l botón se calca

en: Reserve Toggle Size
ast: Reservar tamañu pa conmutar

en: Resizable
ast: Redimensionable

en: Resize
ast: Redimensionar

en: Resize mode
ast: Mou redimensionar

en: Resize mode of the column
ast: Mou de redimensionáu de la columna

en: Resolution for Xft, in 1024 * dots/inch. -1 to use default value
ast: Resolución pa Xft, en 1024 * puntos/pulgada. -1 pa usar el valor predetermináu.

en: Restrict to Fill Level
ast: Restrinxir al nivel de llenáu

en: Right Attach
ast: Axuntu drechu

en: Right Justified
ast: Xustificáu a la drecha

en: Right Margin
ast: Marxe drechu

en: Right Padding
ast: Rellenu pela drecha

en: Right attachment
ast: Acopláu drechu

en: Right margin
ast: Marxe drechu

en: Right margin set
ast: Fixáu el marxe drechu

en: Rise
ast: Elevar

en: Rise set
ast: Afitar elevamientu

en: Row Ending details
ast: Detalles de terminación de filera

en: Row Spacing
ast: Espaciáu ente fileres

en: Row has children
ast: La filera tien fíos

en: Row is an expander row, and is expanded
ast: Filera ye la filera d'estensor, y ta espandía

en: Row spacing
ast: Espaciáu ente fileres

en: Row span column
ast: Espander fileres a columnes

en: Rows
ast: Fileres

en: Rowstride
ast: Separtación de fileres

en: Rubber Banding
ast: Bandes de goma

en: Rules Hint
ast: Conseyu de les regles

en: Screen
ast: Pantalla

en: Scroll arrow spacing
ast: Espaciáu del desplazamientu de les fleches

en: Scroll offset
ast: Compensación del desplazamientu

en: Scrollable
ast: Desplazable

en: Scrollbar spacing
ast: Espaciáu de la barra de desplazamientu

en: Scrollbars within bevel
ast: Barres de desplazamientu ente biseles

en: Scrolled Window Placement
ast: Allugamientu de la ventana au se desplazó

en: Search Column
ast: Columna de gueta

en: Secondary
ast: Secundariu

en: Secondary GIcon
ast: GIcon secundariu

en: Secondary Text
ast: Testu secundariu

en: Secondary backward stepper
ast: Separtador traseru secundariu

en: Secondary cursor color
ast: Color secundariu del cursor

en: Secondary forward stepper
ast: Separtador delanteru secundariu

en: Secondary icon activatable
ast: Iconu secundariu activable

en: Secondary icon name
ast: Nome del iconu secundariu

en: Secondary icon sensitive
ast: Sensibilidá del iconu secundariu

en: Secondary icon tooltip markup
ast: Marcáu del conseyu del iconu secundariu

en: Secondary icon tooltip text
ast: Testu del conseyu del iconu secundariu

en: Secondary pixbuf
ast: Pixbuf secundariu

en: Secondary pixbuf for the entry
ast: El pixbuf secundariu pa la entrada

en: Secondary stock ID
ast: ID d'atroxamientu secundariu

en: Secondary storage type
ast: Triba d'atroxamientu secundariu

en: Select Multiple
ast: Escoyeta múltiple

en: Select on focus
ast: Seleicionar nel focu

en: Selectable
ast: Esbillable

en: Selected Printer
ast: Imprentadora esbillada

en: Selection Bound
ast: Límite d'Escoyeta

en: Selection Box Alpha
ast: Alfa de la caxa d'Escoyeta

en: Selection Box Color
ast: Color Caxa Escoyeta

en: Selection mode
ast: Mou d'Escoyeta

en: Sensitive
ast: Sensible

en: Separator Height
ast: Altor del separtador

en: Separator Width
ast: Anchu del separtador

en: Set a hint to the theme engine to draw rows in alternating colors
ast: Define un conseyu pal motor del tema pa dibuxar les fileres con colores alternativos

en: Set the column for the expander column
ast: Define la columna pa la columna estensora

en: Set this to positive values to indicate that some progress is made, but you don't know how much.
ast: Afite esto a valores positivos pa indicar que se fai dalgún progresu, pero nun se sabe cuánto.

en: Sets the accelerator path of the menu item
ast: Afita'l camín del acelerador del elementu del menú

en: Sets whether the menu item appears justified at the right side of a menu bar
ast: Afita si'l elementu del menú aparez xustificáu na parte drecha de una barra de menú

en: Settings
ast: Configuración

en: Shadow Type
ast: Triba de solombra

en: Shadow type
ast: Triba de solombra

en: Short label
ast: Etiqueta curtia

en: Show Arrow
ast: Amosar flecha

en: Show Border
ast: Amosar berbesu

en: Show Day Names
ast: Amosar nomes de los díes

en: Show Details
ast: Amosar detalles

en: Show Dialog
ast: Amosar diálogu

en: Show Expanders
ast: Amosar espansores

en: Show Fill Level
ast: Amosar nivel de rellenu

en: Show Heading
ast: Amosar titular

en: Show Hidden
ast: Amosar anubríos

en: Show Icons
ast: Amosar iconos

en: Show Not Found
ast: Amosar non alcontraos

en: Show Numbers
ast: Amosar númberos

en: Show Private
ast: Amosar privaos

en: Show Tabs
ast: Amosar llingüetes

en: Show Tooltips
ast: Amosar conseyos

en: Show Week Numbers
ast: Amosar númberu de la selmana

en: Show button images
ast: Amosar imáxenes nos botones

en: Show file operations
ast: Amosar operaciones de ficheru

en: Show menu images
ast: Amosar imáxenes del menú

en: Show size
ast: Amosar tamañu

en: Show style
ast: Amosar estilo

en: Show text
ast: Amosar testu

en: Show the 'Input Methods' menu
ast: Amosar el menú de métodos d'entrada

en: Show the 'Insert Unicode Control Character' menu
ast: Amosar el menú «Inxertar caráuter de control Unicode»

en: Show the column header buttons
ast: Amosar botones nos encabezaos de columna

en: Shrink
ast: Encoyer

en: Side of the handlebox that's lined up with the docking point to dock the handlebox
ast: Llau de la caxa remanadora que ta alliniada col puntu d'anclaxe pa bloquiar la caxa remanadora

en: Sidebar image
ast: Imaxe de barra llateral

en: Sidebar image for the assistant page
ast: Imaxe de barra llateral pa la páxina del asistente

en: Single Line Mode
ast: Mou de llinia única

en: Single Paragraph Mode
ast: Mou de párrafu simple

en: Size
ast: Tamañu

en: Size of areas outside the widget's allocation to draw
ast: Tamañu de les estayes fuera de la reserva del widget pa dibuxar

en: Size of check or radio indicator
ast: Tamañu d'indicador de radio o marcáu

en: Size of dropdown indicator
ast: Tamañu del indicador descolingable

en: Size of icons in this toolbar
ast: Tamañu de los iconos nesta barra de ferramientes

en: Size of spacers
ast: Tamañu de los espaciadores

en: Size of tab curvature
ast: Tamañu de la curvatura de la llingüeta

en: Size of tab overlap area
ast: Tamañu de la estaya de solapamientu de la llingüeta

en: Size of the expander arrow
ast: Tamañu de la flecha del estensor

en: Size to use for cursors, or 0 to use the default size
ast: Tamañu que se va a usar pa los cursores, o 0 pa usar el tamañu predetermináu

en: Sizing
ast: Dimensionar

en: Skip pager
ast: Inorar paxinador

en: Skip taskbar
ast: Inorar barra de xeres

en: Slider Length
ast: Llargu del divisor

en: Slider Width
ast: Anchor del divisor

en: Smallest possible value for the "position" property
ast: El valor más pequeñu dable pa la propiedá «posición»

en: Snap edge
ast: Berbesu axustáu

en: Snap edge set
ast: Afitar el quiebre del berbesu

en: Snap to Ticks
ast: Axustase a los ticks

en: Socket Window
ast: Ventana del socket

en: Sort Type
ast: Triba d'orde

en: Sort column ID
ast: ID de columna d'ordenación

en: Sort direction the sort indicator should indicate
ast: Direición d'ordenación que l'indicador tendrá de conseñar

en: Sort indicator
ast: Indicador d'ordenación

en: Sort order
ast: Orde de la ordenación

en: Sound Theme Name
ast: Nome del tema de soníu

en: Source option
ast: Opciones d'orixe

en: Space between value text and the slider/trough area
ast: Espaciu ente los valores de testu y la estaya del divisor

en: Space style
ast: Estilu del espaciu

en: Space to put between the label and the child
ast: Espaciu p'allugar ente la etiqueta y el fíu

en: Space which is inserted at the edges of the icon view
ast: Espaciu que s'introduz ente los berbesos de la vista d'iconu

en: Space which is inserted between cells
ast: Espaciu que s'introduz ente les caxelles

en: Space which is inserted between cells of an item
ast: Espaciu que s'introduz ente les caxelles d'un elementu

en: Space which is inserted between grid columns
ast: Espaciu que s'inxerta ente les columnes de la rexella

en: Space which is inserted between grid rows
ast: Espaciu que s'introduz ente les fileres de la rexella

en: Spacer size
ast: Tamañu del espaciador

en: Spacing
ast: Espaciáu

en: Spacing around check or radio indicator
ast: Espaciu qu'arrodia l'indicador de radio o marcáu

en: Spacing around expander arrow
ast: Espaciáu al rodiu de la flecha del estensor

en: Spacing around indicator
ast: Espaciáu al rodiu del indicador

en: Spacing between buttons
ast: Espaciáu ente los botones

en: Spacing between elements of the area
ast: Espaciu ente los elementos del área

en: Spacing between elements of the main dialog area
ast: Espaciu ente los elementos del área del diálogu principal

en: Spacing between step buttons and thumb
ast: Espaciáu ente los botones de separación y la buelga

en: Spacing between thumb/steppers and outer trough bevel
ast: Espaciáu ente la buelga/separtadores y los biseles esteriores

en: Spacing in pixels between the icon and label
ast: Espaciáu en píxeles ente l'iconu y la etiqueta

en: Spacing in pixels between the image and label
ast: Espaciáu en píxeles ente la imaxe y la etiqueta

en: Specifies the visual style of the bar in percentage mode (Deprecated)
ast: Indica l'estilu visual de la barra nel mou porcentaxe (obsoletu)

en: Specify how resize events are handled
ast: Indica como se remanen los eventos de redimensionáu

en: Speeds up GtkTreeView by assuming that all rows have the same height
ast: Acelera GtkTreeView asumiendo que toles fileres tienen el mesmu altor

en: Split Cursor
ast: Cursor dixebráu

en: Start timeout
ast: Tiempu d'espiración de aniciu

en: Starting value for timeouts, when button is pressed
ast: Valor d'aniciu pa les espiraciones, cuando se calca'l botón

en: Startup ID
ast: ID d'aniciu

en: State Hint
ast: Suxerencia d'estáu

en: State Message
ast: Mensax d'estáu

en: Status
ast: Estáu

en: Status String
ast: Cadena d'estáu

en: Step Increment
ast: Incrementu del pasu

en: Stepper Size
ast: Tamañu del separtador

en: Stepper Spacing
ast: Espaciáu del separtador

en: Stock ID
ast: ID del inventariu

en: Stock ID for a stock image to display
ast: ID d'inventariu pa una imaxe d'inventariu a amosar

en: Stock ID for primary icon
ast: ID d'atroxamientu pal iconu primariu

en: Stock ID for secondary icon
ast: ID d'atroxamientu pal iconu secundariu

en: Stock Icon
ast: Iconu d'inventariu

en: Stock Id
ast: ID del inventariu

en: Storage type
ast: Triba d'atroxamientu

en: Strikethrough
ast: Tachar

en: Strikethrough set
ast: Afitar el tacháu

en: String giving the current state of the printer
ast: Cadena dando l'estáu actual de la imprentadora

en: Style
ast: Estilu

en: Style of bevel around the contents
ast: Estilu de bisel al rodiu de los conteníos

en: Style of bevel around the menubar
ast: Estilu del bisel al rodiu de la barra de menús

en: Style of bevel around the spin button
ast: Estilu de bisel al rodiu del botón xiratoriu

en: Style of bevel around the statusbar text
ast: Estilu del bisel al rodiu del testu de la barra d'estáu

en: Style of bevel around the toolbar
ast: Estilu del bisel al rodiu de la barra de ferramientes

en: Style of underline for this text
ast: Estilu de solliñáu d'esti testu

en: Submenu
ast: Submenú

en: Support Selection
ast: Soportar seleición

en: Symbolic size to use for stock icon, icon set or named icon
ast: Tamañu simbólicu a usar pal iconu de fábrica, conxuntu d'iconos o iconu con nome

en: TRUE if a progress dialog is shown while printing.
ast: TRUE si s'amuesa un diálogu de progresu durante la imprentación.

en: TRUE if page setup combos are embedded in GtkPrintDialog
ast: TRUE si los combos de la configuración de páxina tán empotraos en GtkPrintDialog

en: TRUE if page setup combos are embedded in GtkPrintUnixDialog
ast: TRUE si los combos de configuración de páxina tán empotraos en GtkPrintUnixDialog

en: TRUE if print process may run asynchronous.
ast: TRUE si'l procesu d'imprentación puede executase asíncronamente.

en: TRUE if the Position property should be used
ast: TRUE si la propiedá posición tien d'usase

en: TRUE if the origin of the context should be at the corner of the page and not the corner of the imageable area
ast: TRUE si l'orixe del contestu tien de tar na esquina de la páxina y non na esquina de la estaya d'au puede aparecer la imaxe

en: TRUE if the print job will continue to emit status-changed signals after the print data has been sent to the printer or print server.
ast: TRUE si'l trabayu d'imprentación continuará emitiendo señales de cambéu d'estáu dempués de que los datos d'imprentación se tengan unviao a la imprentadora o sirvidor d'imprentadores.

en: TRUE if the print operation will continue to report on the print job status after the print data has been sent to the printer or print server.
ast: TRUE si la operación d'imprentación continuará informando al trabayu d'imprentación dempués de que los datos d'imprentación se tengan unviáo al sirvidor d'imprentadores o a la imprentadora.

en: TRUE if the print operation will support print of selection.
ast: TRUE si la operación d'imprentación sofita imprentación de la esbilla.

en: TRUE if the window should be brought to the user's attention.
ast: TRUE si la ventana tien de llamar l'atención del usuariu.

en: TRUE if the window should not be in the pager.
ast: TRUE si la ventana nun tien de tar nel paxinador

en: TRUE if the window should not be in the task bar.
ast: TRUE si la ventana nun tendría de tar na barra de xeres.

en: TRUE if the window should receive the input focus when mapped.
ast: TRUE si la ventana tendría recibir el focu d'entrada al mapease.

en: TRUE if the window should receive the input focus.
ast: TRUE si la ventana tendría de recibir el focu d'entrada.

en: TRUE if this printer can accept PDF
ast: TRUE si esta imprentadora puede aceutar PDF

en: TRUE if this printer can accept PostScript
ast: TRUE si esta imprentadora puede aceutar PostScript

en: TRUE if this printer is accepting new jobs
ast: TRUE si esta imprentadora ta aceutando trabayos nuevos

en: TRUE if this printer is paused
ast: TRUE si esta imprentadora ta posada

en: Tab Border
ast: Berbesu de la llingüeta

en: Tab Position
ast: Posición del tabulador

en: Tab curvature
ast: Curvatura de la llingüeta

en: Tab detachable
ast: Llingüeta desprendible

en: Tab expand
ast: Espansión de la llingüeta

en: Tab fill
ast: Rellenu de la llingüeta

en: Tab label
ast: Etiqueta de la llingüeta

en: Tab overlap
ast: Solapamientu de la llingüeta

en: Tab pack type
ast: Triba d'empaquetáu de la llingüeta

en: Tab reorderable
ast: Llingüeta reordenable

en: Tabs
ast: Llingüetes

en: Tabs set
ast: Conxuntu de tabuladores

en: Tag Table
ast: Tabla de marques

en: Tag name
ast: Nome de la marca

en: Take Focus
ast: Toma focu

en: Tearoff State
ast: Estáu de desprendimientu

en: Tearoff Title
ast: Títulu del separtador

en: Text
ast: Testu

en: Text Buffer
ast: Búfer de testu

en: Text Column
ast: Columna de testu

en: Text Tag Table
ast: Tabla de marques de testu

en: Text buffer object which actually stores entry text
ast: Oxetu de búfer de testu que daveres atroxa la entrada de testu

en: Text column
ast: Columna de testu

en: Text direction
ast: Direición del testu

en: Text direction, e.g. right-to-left or left-to-right
ast: Direición del testu, por exemplu: d'esquierda-a-drecha o de drecha-a-esquierda

en: Text length
ast: Llonxitú del testu

en: Text of the expander's label
ast: Testu de la etiqueta del estensor

en: Text of the frame's label
ast: Testu de la etiqueta del marcu

en: Text of the label widget inside the button, if the button contains a label widget
ast: Testu del widget etiqueta dientro del botón, si'l botón caltién un widget etiqueta

en: Text on the progress bar
ast: Testu na barra de progresu

en: Text to be displayed in the progress bar
ast: Testu que s'amosará na barra de progresu

en: Text to render
ast: Testu a renderizar

en: Text to show in the item.
ast: Testu p'amosar nel elementu.

en: Text x alignment
ast: Alliniación x del testu

en: Text y alignment
ast: Alliniación y testu

en: The Accel Group to use for stock accelerator keys
ast: El grupu d'aceleración qu'usar pa los aceleradores de tecláu de stock

en: The GIcon being displayed
ast: L'iconu amosáu

en: The GdkFont that is currently selected
ast: La GdkFont que ta anguaño esbillada

en: The GtkActionGroup this GtkAction is associated with, or NULL (for internal use).
ast: El GtkActionGroup col que ésta GtkAction ta asociada, o NULL (pa usu internu).

en: The GtkAdjustment connected to the progress bar (Deprecated)
ast: El GtkAdjustment coneutáu a la barra de progresu (obsoletu)

en: The GtkAdjustment for the horizontal position
ast: El GtkAdjustment pa la posición horizontal

en: The GtkAdjustment for the vertical position
ast: El GtkAdjustment pa la posición vertical

en: The GtkAdjustment that contains the current value of this range object
ast: El GtkAdjustment que caltién el valor actual d'esti rangu d'oxetos.

en: The GtkAdjustment that contains the current value of this scale button object
ast: El GtkAdjustment que caltién el valor actual d'esti oxetu de botón d'escala

en: The GtkAdjustment that determines the values of the horizontal position for this viewport
ast: El GtkAdjustment que determina los valores de la posición horizontal pa esti puertu de visión

en: The GtkAdjustment that determines the values of the vertical position for this viewport
ast: El GtkAdjustment que determina los valores de la posición vertical d'esti puertu de visión

en: The GtkIconSize value that specifies the size of the rendered icon
ast: El valor de GTKIconSize qu'especifica el tamañu del iconu renderizáu

en: The GtkPageSetup to use
ast: El GtkPageSetup a usar

en: The GtkPageSetup used by default
ast: La GtkPageSetup usada por omisión

en: The GtkPrintSettings used for initializing the dialog
ast: Los GtkPrintSettings usaos p'anicializar el diálogu

en: The GtkPrinter which is selected
ast: El GtkPrinter que ta esbilláu

en: The OK button of the dialog.
ast: El botón Aceutar del diálogu.

en: The PrinterOption backing this widget
ast: La PrinterOption que hai per darrera d'esti widget

en: The RecentManager object to use
ast: L'oxetu RecentManager qu'usar

en: The URI bound to this button
ast: El URI asociáu a esti botón

en: The URL for the link to the website of the program
ast: La URL pal enllaz al sitiu web del programa

en: The accel group holding accelerators for the menu
ast: El grupu d'aceleración que caltién los aceleradores pal menú

en: The acceleration rate when you hold down a button
ast: La tasa d'aceleración cuando caltién calcáu un botón

en: The action this activatable will activate and receive updates from
ast: L'aición que tea activable será dende la qu'activará y recibirá anovamientos

en: The adjustment that holds the value of the spinbutton
ast: L'axuste que caltién el valor del botón xiratoriu

en: The adjustment that holds the value of the spinbutton.
ast: L'axuste que caltién el valor del botón incrementable.

en: The alignment of the lines in the text of the label relative to each other. This does NOT affect the alignment of the label within its allocation. See GtkMisc::xalign for that
ast: L'alliniación de les llinies nel testu d'una etiqueta rellativa a la otra. Esto NUN afeuta l'alliniación de la etiqueta dientro de la so ubicación.  Ver GtkMisc::xalign pa ello

en: The amount of space between children
ast: La cantidá d'espaciu ente fíos

en: The amount of space between two consecutive columns
ast: La cantidá d'espaciu ente dos columnes consecutives

en: The amount of space between two consecutive rows
ast: La cantidá d'espaciu ente dos fileres consecutives

en: The amount of space to add on the left and right of the widget, in pixels
ast: La cantidá d'espacios a amestar a la esquierda y drecha del widget, midíu en píxeles.

en: The amount of space to add on the top and bottom of the widget, in pixels
ast: La cantidá d'espaciu a amestar per enriba y per debaxo d'un widget, midíu en píxeles

en: The border relief style
ast: Estilu del relieve del berbesu

en: The buffer which is displayed
ast: El búfer que se ta amosando

en: The buttons shown in the message dialog
ast: Los botones amosaos nel diálogu de mensaxe

en: The cancel button of the dialog.
ast: El botón Encaboxar del diálogu.

en: The character to use when masking entry contents (in "password mode")
ast: El caráuter a usar cuando s'anubren los conteníos de la entrada (en «mou contraseña»)

en: The child pack direction of the menubar
ast: La orientación del empaquetáu fíu de la barra de menú

en: The closure to be monitored for accelerator changes
ast: El cierre a monitorizar pa cambeos nel acelerador

en: The color selection embedded in the dialog.
ast: La Escoyeta de color empotrada nel diálogu.

en: The colorspace in which the samples are interpreted
ast: L'espaciu de color nel que s'interpreten les amueses

en: The column in the model containing the tooltip texts for the items
ast: La columna nel modelu que caltién los testos pista pa los elementos

en: The column in the model containing the tooltip texts for the rows
ast: La columna nel modelu que caltién los testos pista pa les fileres

en: The column number to attach the left side of the child to
ast: La cantidá de columnes a amestase haza'l llau esquierdu del fíu

en: The column number to attach the right side of a child widget to
ast: El númberu de columnes qu'acoplar haza'l llau drechu d'un widget fíu

en: The column number to attach the right side of the child to
ast: La cantidá de columnes a amestase haza'l llau drechu del fíu

en: The column of the model containing the strings.
ast: Una columna del modelu que caltién les cadenes.

en: The contents of the buffer
ast: El conteníu del búfer

en: The contents of the entry
ast: El conteníu de la entrada

en: The contents of the tooltip for this tray icon
ast: El conteníu de los conseyos pa esti iconu de la bandexa

en: The contents of the tooltip for this widget
ast: El conteníu de los conseyos pa esti widget

en: The contents of the tooltip on the primary icon
ast: El conteníu del conseyu pal iconu primariu

en: The contents of the tooltip on the secondary icon
ast: El conteníu del conseyu pal iconu secundariu

en: The current color
ast: El color actual

en: The current filter for selecting which files are displayed
ast: El filtru actual pa seleicionar qué ficheros se tan amosando

en: The current filter for selecting which resources are displayed
ast: El filtru actual pa esbillar qué recursos s'amuesen

en: The current fraction of the task that's been completed
ast: La fraición actual completada de la xera

en: The current opacity value (0 fully transparent, 65535 fully opaque)
ast: El valor de opacidá actual (0 ye dafechu tresparente, 65535 ye opacu ensembre)

en: The current page in the document
ast: La páxina actual nel documentu

en: The current position of the insertion cursor in chars
ast: La posición actual del cursor d'inserción en carauteres

en: The current value
ast: El valor actual

en: The currently selected filename
ast: El nome del ficheru anguaño esbilláu

en: The currently selected menu item
ast: L'elementu del menú anguaño esbilláu

en: The default display for GDK
ast: La pantalla predeterminada pa GDK

en: The default font options for the screen
ast: Les opciones predeterminaes de la fonte pa la pantalla

en: The default height of the window, used when initially showing the window
ast: L'altor predetermináu de la ventana, usáu cuando s'amuesa inicialmente la ventana

en: The default width of the window, used when initially showing the window
ast: L'anchor predetermináu de la ventana, usáu cuando s'amuesa inicialmente la ventana

en: The desired maximum width of the label, in characters
ast: L'anchu máximu deseyáu de la etiqueta, en carauteres

en: The desired width of the button widget, in characters.
ast: L'anchu deseyáu del widget del botón, en carauteres.

en: The desired width of the label, in characters
ast: L'anchu deseyáu de la etiqueta, en carauteres

en: The dialog has a separator bar above its buttons
ast: La ventana tien una barra separtadora sobro los sos botones

en: The direction the arrow should point
ast: La direición a la que la flecha tendrá d'apuntar

en: The directions in which the size group affects the requested sizes of its component widgets
ast: Les direcciones nes cuales el tamañu del grupu afeuta a los tamaños solicitaos de los sos widgets componentes

en: The dropdown menu
ast: El menú estenderexable

en: The event mask that decides what kind of GdkEvents this widget gets
ast: La mázcara d'eventos que decide qué triba de GtkEvents recibe esti widget

en: The file chooser dialog to use.
ast: El diálogu del seleutor de ficheros a usar.

en: The fill level.
ast: El nivel de llenáu.

en: The fixed height
ast: L'altor fixa

en: The fixed width
ast: L'anchor fixu

en: The fraction of total entry width to move the progress bouncing block for each call to gtk_entry_progress_pulse()
ast: La fraición del anchor total de la entrada pa mover el bloque de rebote de progresu pa cada llamada a gtk_entry_progress_pulse()

en: The fraction of total progress to move the bouncing block when pulsed
ast: La fraición del progresu total pa mover el bloque rebotador cuando se calca

en: The fraction of total work that has been completed
ast: La fraición del trabayu total que se completó

en: The full path to the file to be used to store and read the list
ast: El camín completu al ficheru a usar p'atroxar y lleer la llista

en: The hardware keycode of the accelerator
ast: El códigu de tecla hardware del acelerador

en: The height of separators if "wide-separators" is TRUE
ast: L'altor de los separtadores si «wide-separators» ye TRUE

en: The height of the layout
ast: L'altor de la disposición

en: The help button of the dialog.
ast: El botón Aida del diálogu.

en: The horizontal alignment of the label
ast: L'alliniación horizontal de la etiqueta

en: The horizontal alignment, from 0 (left) to 1 (right). Reversed for RTL layouts.
ast: L'alliniación horizontal, dende 0 (esquierda) fasta 1 (drecha). Al revés pa distribuciones D-->I.

en: The horizontal text alignment, from 0 (left) to 1 (right). Reversed for RTL layouts.
ast: L'alliniación horizontal del testu, dende 0 (esquierda) fasta 1 (drecha). Al revés pa distribuciones D-->I.

en: The icon name to use for the printer
ast: El nome del iconu a usar pa la imprentadora

en: The icon size
ast: El tamañu del iconu

en: The image
ast: La imaxe

en: The inconsistent state of the button
ast: L'estáu inconsistente del botón

en: The increment used for each iteration in activity mode (Deprecated)
ast: L'incrementu usáu pa cada iteración nel mou actividá (obsoletu)

en: The index of the child in the parent
ast: La posición del fíu nel padre

en: The index of the current page
ast: La posición de la páxina actual

en: The initial position of the window
ast: La posición inicial de la ventana

en: The item which is currently active
ast: L'elementu que ta activu anguaño

en: The keyval of the accelerator
ast: El valor de la tecla del acelerador

en: The label for the link to the website of the program. If this is not set, it defaults to the URL
ast: La etiqueta pal enllaz al sitiu web del programa. Si nun ta afitada, usaráse la URL de forma predeterminada

en: The label used for menu items and buttons that activate this action.
ast: La etiqueta que s'usa pa los elementos de menú y botones qu'activen esta aición.

en: The language this text is in, as an ISO code. Pango can use this as a hint when rendering the text. If not set, an appropriate default will be used.
ast: La llingua na que ta esti testu, como un códigu ISO. Pango puede usar esto como una aida cuando ta renderizando'l testu. Si nun s'afita esti parámetru usaráse por omisión lo más afayaízo.

en: The language this text is in, as an ISO code. Pango can use this as a hint when rendering the text. If you don't understand this parameter, you probably don't need it
ast: El llinguax nel que ta ésti testu, como un códigu ISO. Pango puede usar esto como una aida cuando esta renderizando'l testu. Si nun comprende esti parámetru dablemente nun lo necesite

en: The length of horizontal scroll arrows
ast: El llargor de les fleches de desplazamientu horizontal

en: The length of vertical scroll arrows
ast: El llargor de les fleches de desplazamientu vertical

en: The list of targets this buffer supports for clipboard copying and DND source
ast: La llista de destinos que sofita esti búfer pa copiar dende'l cartafueyu y l'orixe del DND

en: The list of targets this buffer supports for clipboard pasting and DND destination
ast: La llista de destinos que sofita esti búfer p'apegar dende el cartafueyu y el destín del DND

en: The location of the printer
ast: La ubicación de la imprentadora

en: The mask that decides what kind of extension events this widget gets
ast: La mázcara que decide qué clase d'eventos d'estensión conseguirá esti widget

en: The maximum number of items to be displayed
ast: El númberu máximu d'elementos a amosar

en: The maximum number of items to be returned by gtk_recent_manager_get_items()
ast: El númberu máximu d'elementos a devolver por gtk_recent_manager_get_items()

en: The maximum value of the adjustment
ast: El valor máximu del axuste

en: The menu of options
ast: El menú d'opciones

en: The metric used for the ruler
ast: La métrica que s'usa pa la regla

en: The minimum desired width of the menu item in characters
ast: L'anchu mínimu deseyáu del elementu del menú en carauteres

en: The minimum horizontal width of the progress bar
ast: L'anchor mínimu horizontal de la barra de progresu

en: The minimum size of the arrow in the combo box
ast: El tamañu mínimu de la flecha na caxa combo

en: The minimum value of the adjustment
ast: El valor mínimu del axuste

en: The minimum vertical height of the progress bar
ast: L'altor mínimu vertical de la barra de progresu

en: The minimum vertical width of the progress bar
ast: L'anchor mínimu vertical de la barra de progresu

en: The mnemonic accelerator key for this label
ast: La tecla nemotécnica de la combinación de tecles pa esta etiqueta

en: The model containing the possible values for the combo box
ast: El modelu que caltién los valores dables pa la caxa combo

en: The model for cell view
ast: El modelu pa la vista de caxella

en: The model for the TreeModelSort to sort
ast: El modelu pal TreeModelSort a axeitar

en: The model for the combo box
ast: El modelu pa la caxa combo

en: The model for the icon view
ast: El modelu pa la vista d'iconu

en: The model for the tree view
ast: El modelu pa la vista d'árbol

en: The model to find matches in
ast: El modelu p' atopar coincidencies

en: The modifier mask of the accelerator
ast: La mázcara del modificador del acelerador

en: The monitor the menu will be popped up on
ast: El monitor nel que s'amosará el menú

en: The name of the icon from the icon theme
ast: El nome del iconu del tema d'iconos

en: The name of the program. If this is not set, it defaults to g_get_application_name()
ast: El nome del programa. Si nun tuviese afitáu, obtendráse de forma predeterminada per aciu de g_get_application_name()

en: The name of the selected font
ast: El nome de la fonte esbillada

en: The name of the themed icon displayed on the item
ast: El nome del iconu del tema amosáu nel elementu

en: The name of the widget
ast: El nome del widget

en: The number of bits per sample
ast: El númberu de bits por amuesa

en: The number of blocks which can fit in the progress bar area in activity mode (Deprecated)
ast: La cantidá de bloques que pueden caber na estaya de la barra de progresu nel mou actividá (obsoletu)

en: The number of bytes between the start of a row and the start of the next row
ast: Númberu de bytes ente l'aniciu d'una filera y l'aniciu de la siguiente filera

en: The number of columns in the table
ast: El númberu de columnes na tabla

en: The number of columns of the pixbuf
ast: El númberu de columnes del búfer d'imaxe

en: The number of decimal places that are displayed in the value
ast: La cantidá de llugares decimales que s'amosarán nel valor

en: The number of decimal places to display
ast: El númberu de llugares decimales a amosar

en: The number of discrete blocks in a progress bar (when shown in the discrete style)
ast: El númberu de bloques discretos na barra de progresu (cuando s'amuese nel estilu discretu)

en: The number of pages in the document.
ast: El númberu de páxines nel documentu.

en: The number of pages that will be printed.
ast: El númberu de páxines que s'imprentarán.

en: The number of rows in the table
ast: El númberu de fileres na tabla

en: The number of rows of the pixbuf
ast: El númberu de fileres del búfer de la imaxe

en: The number of samples per pixel
ast: El númberu d'amueses por píxel

en: The opacity of the window, from 0 to 1
ast: La opacidá de la ventana, dende 0 fasta 1

en: The orientation of the orientable
ast: La orientación del orientable

en: The orientation of the tray
ast: La orientación de la bandexa

en: The pack direction of the menubar
ast: La direición del empaquetáu de la barra de menú

en: The padding to insert at the bottom of the widget.
ast: El rellenu a introducir per debaxo del widget.

en: The padding to insert at the left of the widget.
ast: El rellenu a introducir pel llau esquierdu del widget.

en: The padding to insert at the right of the widget.
ast: El rellenu a introducir pel llau drechu del widget.

en: The padding to insert at the top of the widget.
ast: El rellenu a introducir per enriba del widget.

en: The page increment of the adjustment
ast: L'incrementu de páxina del axuste

en: The page size of the adjustment
ast: El tamañu de páxina del axuste

en: The parent widget of this widget. Must be a Container widget
ast: El widget padre d'esti widget. Tien de ser un widget contenedor

en: The parent window
ast: La ventana padre

en: The pixbuf to render
ast: El pixbuf a renderizar

en: The position in which the current value is displayed
ast: La posición na que s'amuesa el valor actual

en: The position of the image relative to the text
ast: Posición de la imaxe rellativa al testu

en: The position of the insert mark (as offset from the beginning of the buffer)
ast: La posición de la marca d'inserción (como un desplazamientu dende'l entamu del búfer)

en: The position of the opposite end of the selection from the cursor in chars
ast: La posición en carauteres del estremu aviesu de la Escoyeta dende'l cursor

en: The preferred place to ellipsize the string, if the cell renderer does not have enough room to display the entire string
ast: El llugar preferíuo pa la elipsis de la cadena, si'l renderizador de la caxella nun tien espaciu abondu p'amosar la cadena completa

en: The preferred place to ellipsize the string, if the label does not have enough room to display the entire string
ast: El llugar preferíu pa la elipsis de la cadena, si la etiqueta nun tien suficiente espaciu p'amosar la cadena completa

en: The preferred place to ellipsize the string, if the progress bar does not have enough room to display the entire string, if at all.
ast: El llugar preferíu pa la elipsis de la cadena, si la barra de progresu nun tien espaciu abondu p'amosar la cadena completa.

en: The primary text of the message dialog
ast: El testu primariu del diálogu de mensaxe

en: The primary text of the title includes Pango markup.
ast: El testu primariu del títulu inclúi marcáu Pango.

en: The radio action whose group this action belongs to.
ast: El botón de radio a cuyu grupu pertenez esta aición.

en: The radio button whose group this widget belongs to.
ast: El botón de radio del grupu al que pertenez esti widget.

en: The radio menu item whose group this widget belongs to.
ast: L'elementu del menú de radio a cuyu grupu pertenez esti widget.

en: The radio tool button whose group this button belongs to.
ast: La ferramienta de botón de radio a cuyu grupu pertenez esti widget.

en: The representation being used for image data
ast: La representación emplegada pa los datos de la imaxe

en: The representation being used for primary icon
ast: La representación emplegada pal iconu primariu

en: The representation being used for secondary icon
ast: La representación emplegada pal iconu secundariu

en: The resolution for fonts on the screen
ast: La resolución pa les fontes na pantalla

en: The row number to attach the bottom of the child to
ast: El númberu de fileres a amestase haza abaxo del fíu

en: The row number to attach the top of a child widget to
ast: El númberu de fileres a amestase haza arriba d'un widget fíu

en: The row number to attach the top of the child to
ast: El númberu de fileres a amestase haza arriba del fíu

en: The screen where this status icon will be displayed
ast: La pantalla au s'amosará esti iconu d'estáu

en: The screen where this window will be displayed
ast: La pantalla au s'amosará esta ventana

en: The screen where this window will be displayed.
ast: La pantalla au s'amosará esta ventana.

en: The secondary text includes Pango markup.
ast: El testu secundariu inclúi marcáu Pango.

en: The secondary text of the message dialog
ast: El testu secundariu del diálogu de mensaxe

en: The selected color
ast: El color esbilláu

en: The selected day (as a number between 1 and 31, or 0 to unselect the currently selected day)
ast: El día esbilláu (como un númberu ente 1 y 31, o 0 pa deseleccionar el día anguaño esbilláu)

en: The selected month (as a number between 0 and 11)
ast: El mes esbilláu (como númberu ente 0 y 11)

en: The selected opacity value (0 fully transparent, 65535 fully opaque)
ast: El valor d'opacidá actual (0 ye dafechu tresparente, 65535 ye opacu ensembre)

en: The selected year
ast: L'añu esbilláu

en: The selection mode
ast: El mou d'Escoyeta

en: The sensitivity policy for the stepper that points to the adjustment's lower side
ast: La directiva de sensibilidá del botón de desplazamientu qu'apunta al llau más baxu del axuste

en: The sensitivity policy for the stepper that points to the adjustment's upper side
ast: La directiva de sensibilidá del botón de flecha qu'apunta al llau más altu del axuste

en: The size of icons in default toolbars.
ast: Tamañu de los iconos nes barres de ferramientes predeterminaes

en: The size of the icon
ast: El tamañu del iconu

en: The size of the recently used resources list
ast: El tamañu de la llista de recursos usaos recientemente

en: The sorting order of the items displayed
ast: L'orde d'allugamientu de los elementos amosaos

en: The status of the print operation
ast: L'estáu de la operación d'imprentación

en: The step increment of the adjustment
ast: L'incrementu del pasu del axuste

en: The stock ID of the stock icon to render
ast: El ID inventariu del iconu d'inventariu a renderizar

en: The stock icon displayed in widgets representing this action.
ast: L'iconu d'inventariu amosáu nos widgets representando esta aición.

en: The stock icon displayed on the item
ast: L'iconu d'inventariu amosáu nel elementu

en: The string displayed in the child's menu entry
ast: La cadena amosada na entrada de menú fía

en: The string displayed on the child's tab label
ast: La cadena amosada na etiqueta de la llingüeta fía

en: The string that represents this font
ast: La cadena que representa esta fonte

en: The style of the widget, which contains information about how it will look (colors etc)
ast: L'estilu del widget, que caltién información sobro l'apariencia (colores, etc)

en: The submenu attached to the menu item, or NULL if it has none
ast: El submenú acopláu al elementu del menú, o NULL si nun tien dengún

en: The text for the child label
ast: El testu pa la etiqueta fíu

en: The text of the label
ast: El testu de la etiqueta

en: The text of the label includes XML markup. See pango_parse_markup()
ast: El testu de la etiqueta incluye marques XML.  Ver pango_parse_markup()

en: The text to display in order to demonstrate the selected font
ast: El testu a amosar como exemplu p'amosar la fonte esbillada

en: The time before hiding a submenu when the pointer is moving towards the submenu
ast: El tiempu enantes d'anubrir un submenú cuando'l punteru se tea moviendo haza'l submenú

en: The title of the assistant page
ast: El títulu de la páxina del asistente

en: The title of the color selection dialog
ast: El títulu del diálogu d'Escoyeta del color

en: The title of the file chooser dialog.
ast: El títulu del diálogu d'Escoyeta de ficheros

en: The title of the font selection dialog
ast: El títulu del diálogu d'Escoyeta de fonte

en: The title of the window
ast: El títulu de la ventana

en: The title of this tray icon
ast: El títulu d'esti iconu de la bandexa

en: The toggle button can be activated
ast: El botón de conmutable puede activase

en: The toggle state of the button
ast: El estáu conmutable del botón

en: The transient parent of the dialog
ast: El padre transitoriu del diálogu

en: The translation domain used by gettext
ast: El dominiu de torna qu'usa gettext

en: The type of accelerators
ast: La triba d'aceleradores

en: The type of message
ast: La triba de mensaxe..

en: The type of operation that the file selector is performing
ast: La triba d'operación que'l seleutor de ficheru ta faciendo

en: The type of the assistant page
ast: La triba de páxina del asistente

en: The type of the window
ast: La triba de la ventana

en: The unit in which distances can be measured in the context
ast: La unidá na que se pueden midir les distancies nel contestu

en: The value
ast: El valor

en: The value of the adjustment
ast: El valor del axuste

en: The value of the scale
ast: El valor de la escala

en: The value property of the currently active member of the group to which this action belongs.
ast: La propiedá del valor del miembru anguaño activu del grupu al que ésta aición pertenez.

en: The value returned by gtk_radio_action_get_current_value() when this action is the current action of its group.
ast: El valor devueltu por gtk_radio_action_get_current_value() cuando esta aición ye l'aición actual del so grupu.

en: The version of the program
ast: La versión del programa

en: The vertical alignment of the label
ast: L'alliniación vertical de la etiqueta

en: The vertical alignment, from 0 (top) to 1 (bottom)
ast: L'alliniación vertical, dende 0 (tope) a 1 (fondu)

en: The vertical text alignment, from 0 (top) to 1 (bottom).
ast: L'alliniación vertical del testu, dende 0 (superior) a 1 (inferior).

en: The widget the menu is attached to
ast: El menú al que ta acopláu el widget

en: The widget to be activated when the label's mnemonic key is pressed
ast: El widget s'activará cuando se calque la tecla mnemotécnica

en: The widget to be monitored for accelerator changes
ast: El widget a monitorizar pa cambeos nel acelerador

en: The widget's window if it is realized
ast: La ventana del widget si se fai

en: The width at which the text is wrapped
ast: L'anchu al que s'axusta'l testu

en: The width of separators if wide-separators is TRUE
ast: L'anchor de los separtadores si «wide-separators« ye TRUE

en: The width of the empty border outside the containers children
ast: L'anchu del berbesu baleru fuera de los contenedores fíos

en: The width of the layout
ast: L'anchu de la disposición

en: The width used for each item
ast: L'anchu usáu por cada elementu

en: The window gravity of the window
ast: La triba de gravedá de la ventana

en: The window of the socket the plug is embedded in
ast: La ventana del socket na que l'enchufe ta embebíu

en: The x-align
ast: L'alliniación x

en: The xpad
ast: El xpad

en: The y-align
ast: L'alliniación y

en: The ypad
ast: El ypad

en: Theme Name
ast: Nome del tema

en: Time after which the cursor stops blinking, in seconds
ast: Tiempu tres d'el que'l cursor para de parpaguiar, en segundos

en: Timeout after which browse mode is disabled
ast: Tiempu d'espiración dempués del cual se desactiva'l mou de restolación

en: Timeout before tooltip is shown
ast: Tiempu d'espiración enantes de que s'amuese el conseyu

en: Timeout before tooltip is shown when browse mode is enabled
ast: Tiempu d'espiración enantes de que s'amuese el conseyu cuando'l mou de restolación ta activáu

en: Timestamp of current fontconfig configuration
ast: Marca de tiempu de la configuración actual de fontconfig

en: Title
ast: Títulu

en: Title of the print job
ast: El títulu de la xera d'imprentación

en: Title to appear in column header
ast: Títulu qu'apaecerá nel encabezáu de columna

en: Toggle state
ast: Estáu conmutable

en: Toolbar Icon Size
ast: Tamañu del iconu de la barra de ferramientes

en: Toolbar Style
ast: Estilu de la barra de ferramientes

en: Toolbar style
ast: Estilu de la barra de ferramientes

en: Tooltip
ast: Conseyu

en: Tooltip Column
ast: Columna de pista

en: Tooltip Text
ast: Testu del conseyu

en: Tooltip browse mode timeout
ast: Tiempu de los conseyos en mou restolación

en: Tooltip browse timeout
ast: Tiempu de los conseyos de restolación

en: Tooltip markup
ast: Marcáu de conseyos

en: Tooltip timeout
ast: Tiempu d'espiración del conseyu

en: Tooltips
ast: Conseyos

en: Top Attach
ast: Axuntu superior

en: Top Padding
ast: Rellenu superior

en: Top attachment
ast: Acopláu superior

en: Track Print Status
ast: Seguimiento del estáu d'imprentación

en: Track visited links
ast: Siguir los enllaces visitaos

en: Transient for Window
ast: Transitoriu pa la ventana

en: Translation Domain
ast: Dominiu de torna

en: Tree line pattern
ast: Patrón de la llinia del árbol

en: Tree line width
ast: Anchu de la llinia del árbol

en: TreeModel column containing the column span values
ast: Columna TreeModel que caltién los valores d'espansión de columna

en: TreeModel column containing the row span values
ast: Columna TreeModel que caltién los valores d'espansión de la filera

en: TreeModelSort Model
ast: Modelu TreeModelSort

en: TreeView Model
ast: Modelu TreeView

en: Trough Border
ast: Berbesu de la canal

en: Trough Side Details
ast: Detalles del llau del carril

en: Trough Under Steppers
ast: Carril baxo les fleches d'eslizamientu

en: Truncate multiline
ast: Truncar multillinia

en: Type hint
ast: Conseyu de triba

en: Type of bevel around toolbar buttons
ast: Triba de bisel al rodiu de los botones de la barra de ferramientes

en: Type of subpixel antialiasing; none, rgb, bgr, vrgb, vbgr
ast: Triba de suavizáu de subpíxel: dengún, rgb, bgr, vrgb, vbgr

en: Underline
ast: Solliñáu

en: Underline set
ast: Afitar solliñáu

en: Unique identifier for the window to be used when restoring a session
ast: Identificador únicu pa la ventana a ser usáu al restaurar la sesión

en: Unique startup identifier for the window used by startup-notification
ast: Identificador únicu d'aniciu pa la ventana usáu por startup-notification

en: Unit
ast: Unidá

en: Unvisited Link Color
ast: Color del enllaz non visitáu

en: Update Policy
ast: Anovar Política

en: Update policy
ast: Política d'anovamientos

en: Upper
ast: Superior

en: Upper limit of ruler
ast: Llímite superior de la regla

en: Upper stepper sensitivity
ast: Sensibilidá de la flecha superior

en: Urgent
ast: Urxente

en: Use Action Appearance
ast: Usar aspeutu d'activación

en: Use Markup
ast: Usar marcáu

en: Use Markup in secondary
ast: Usar marcáu nel secundariu

en: Use Preview Label
ast: Usar etiqueta de vista previa

en: Use alpha
ast: Usar alfa

en: Use font in label
ast: Usar fonte na etiqueta

en: Use full page
ast: Usar páxina completa

en: Use markup
ast: Usar marcáu

en: Use separator
ast: Usar separtador

en: Use size in label
ast: Usar tamañu na etiqueta

en: Use stock
ast: Usar inventariu

en: Use underline
ast: Usar solliñáu

en: User Data
ast: Datos del usuariu

en: Value
ast: Valor

en: Value Position
ast: Posición del valor

en: Value in list
ast: Valor na llista

en: Value of the progress bar
ast: Valor de la barra de progresu

en: Value spacing
ast: Espaciáu del valor

en: Vertical Adjustment
ast: Axuste vertical

en: Vertical Adjustment for the widget
ast: Axuste vertical pal widget

en: Vertical Alignment
ast: Alliniación vertical

en: Vertical Offset
ast: Desplazamientu vertical

en: Vertical Padding
ast: Rellenu vertical

en: Vertical Scroll Arrow Length
ast: Llonxitú de les fleches de desplazamientu vertical

en: Vertical Scrollbar Policy
ast: Comportamientu de la barra de desplazamientu vertical

en: Vertical Separator Width
ast: Anchu del separtador vertical

en: Vertical Tab Border
ast: Berbesu de la llingüeta vertical

en: Vertical adjustment
ast: Axuste vertical

en: Vertical adjustment for the text widget
ast: Axuste vertical pal widget de testu

en: Vertical alignment
ast: Alliniación vertical

en: Vertical alignment for child
ast: Alliniación vertical pal descendiente

en: Vertical options
ast: Opciones verticales

en: Vertical padding
ast: Rellenu vertical

en: Vertical position of child in available space. 0.0 is top aligned, 1.0 is bottom aligned
ast: Posición vertical del fíu nel espaciu disponible. 0.0 allíniase arriba, 1.0 allíniase abaxo

en: Vertical scale
ast: Escala vertical

en: Vertical space between cells.  Must be an even number
ast: Espaciu vertical ente caxelles. Tien de ser un númberu par

en: View allows user to search through columns interactively
ast: La vista permite a los usuarios guetar en mou interactivu a traviés de les columnes

en: View has expanders
ast: La vista tien espansores

en: View is reorderable
ast: Vista ye reordenable

en: Visibility
ast: Visibilidá

en: Visible Window
ast: Ventana visible

en: Visible when horizontal
ast: Visible si ye horizontal

en: Visible when overflown
ast: Visible cuando rebosa

en: Visible when vertical
ast: Visible si ye vertical

en: Visited
ast: Visitáu

en: Visited Link Color
ast: Color del enllaz visitáu

en: Website URL
ast: URL del sitiu web

en: Website label
ast: Etiqueta del sitiu web

en: What degree of hinting to use; hintnone, hintslight, hintmedium, or hintfull
ast: Qué gráu de suxerencies usar: dengún, llixeru, mediu o completu

en: When TRUE, empty menu proxies for this action are hidden.
ast: Cuando seya TRUE (braero), los proxies de menú baleros pa esta aplicación anubriránse.

en: When TRUE, keyboard navigation and other errors will cause a beep
ast: Cuando seya TRUE, la restolación col tecláu y otros fallos causarán un bip

en: When TRUE, the parts of the trough on the two sides of the slider are drawn with different details
ast: Cuando seya TRUE, les partes del carril nos dos llaos del eslizador dibuxaránse con detalles diferentes

en: When TRUE, there are no motion notify events delivered on this screen
ast: Cuando tea a TRUE, nun hai eventos de notificación de movimientu entregaos nesta pantalla

en: When TRUE, there are only cursor keys available to navigate widgets
ast: Cuando seya TRUE, namái hai tecles de cursos disponibles pa restolar polos widgets

en: When TRUE, toolitem proxies for this action are represented in the toolbar overflow menu.
ast: Cuando seya TRUE, represéntanse elementos de proximidá pa esta aición nel menú de rebosamientu de la barra de ferramientes.

en: When scrolling, always show both arrows.
ast: Al desplazar, siempres amosar dambes fleches.

en: When the horizontal scrollbar is displayed
ast: Cuando la barra de desplazamientu horizontal s'amuesa

en: When the menu is a submenu, position it this number of pixels offset horizontally
ast: Cuando'l menú ye un submenú, allugalu esti númberu de píxeles desplazáu horizontalmente

en: When the menu is a submenu, position it this number of pixels offset vertically
ast: Cuando'l menú ye un submenú, allugalu esti númberu de píxeles desplazáu verticalmente

en: When the vertical scrollbar is displayed
ast: Cuando s'amuese la barra de desplazamientu vertical

en: Where the contents are located with respect to the scrollbars. This property only takes effect if "window-placement-set" is TRUE.
ast: Au s'alluguen los conteníos respeutu a les barres de desplazamientu. Esta propiedá namái tien efeutu si "window-placement-set" ye TRUE.

en: Where the contents of scrolled windows are located with respect to the scrollbars, if not overridden by the scrolled window's own placement.
ast: Au s'allugar'l conteníu de les ventanes au se fai scroll con respeutu a les barres de desplazamientu, si nun toma precedencia pol propiu emplazamientu de la ventana au se fizo scroll.

en: Whether "window-placement" should be used to determine the location of the contents with respect to the scrollbars.
ast: Indica si tien d'usase "window-placement" pa determinar el llugar del conteníu respeutu a les barres de desplazamientu.

en: Whether Tab will result in a tab character being entered
ast: Indica si Tab resultará nun caráuter tabulador introducíu

en: Whether a file chooser in save mode will present an overwrite confirmation dialog if necessary.
ast: Indica si un seleutor de ficheros en mou guardar presentará un diálogu de confirmación de sobroscritura si fuese necesariu.

en: Whether a file chooser not in open mode will offer the user to create new folders.
ast: Indica si un seleutor de ficheros en mou distintu a abrir ufre al usuariu la posibilidá de crear carpetes nueves.

en: Whether a palette should be used
ast: Indica si se tien d'usar una paleta

en: Whether a spin button should wrap upon reaching its limits
ast: Indica si un botón xiratoriu tien d'axustase haza arriba fasta algamar los sos llímites

en: Whether activatable icons should prelight when hovered
ast: Indica si los iconos activables tienen d'illuminase al pasar el mur sobro ellos

en: Whether all required fields on the page have been filled out
ast: Indica si tolos campos requeríos na páxina se rellenaren

en: Whether an empty value may be entered in this field
ast: Indica si se puede introducir nesti campu en valor baleru.

en: Whether buttons for creating/manipulating files should be displayed
ast: Indica si los botones de creación/manipulación de ficheros tienen d'amosase

en: Whether buttons in dialogs should use the alternative button order
ast: Indica si los botones nos diálogos tienen d'usar un orde de botones alternativu

en: Whether default toolbars have text only, text and icons, icons only, etc.
ast: Indica si les barres de ferramientes predeterminaes tienen namái testu, testu ya iconos, namái iconos, etc.

en: Whether dropdowns should have a tearoff menu item
ast: Indica si los desplegables deben tener un elementu del menú como tirador

en: Whether dropdowns should look like lists rather than menus
ast: Indica si los desplegables tienen de parecese a llistes en vegada de a menús

en: Whether entered text overwrites existing contents
ast: Indica si'l testu introducíu sobroscribe l'esistente

en: Whether entered values must already be present in the list
ast: Indica si los valores introducidos tienen de tar yá presentes na llista

en: Whether erroneous values are automatically changed to a spin button's nearest step increment
ast: Indica si los valores erróneos son camudaos automáticamente pol valor d'incrementu mas cercanu d'un botón xiratoriu

en: Whether extra space given to the child should be allocated to the child or used as padding
ast: Indica si tien de dase espaciu estra pa que'l fíu pueda asignase nel fíu o usáu como rellenu

en: Whether grid lines should be drawn in the tree view
ast: Indica si tien d'haber un iconu cerca del elementu

en: Whether gtk_widget_show_all() should not affect this widget
ast: Indica que gtk_widget_show_all() nun tien d'afeutar a esti widget

en: Whether images should be shown in menus
ast: Indica si tienen d'amosase o non les imáxenes nos menús

en: Whether images should be shown on buttons
ast: Indica si se tiened d'mosar les imáxenes nos botones

en: Whether labels should have mnemonics
ast: Indica si les etiquetes tienen de tener mnemónicos

en: Whether left and right margins accumulate.
ast: Indica si los márxenes esquierdu y drechu son acumulativos.

en: Whether lines are wrapped at widget edges
ast: Indica si les llinies s'axusten a los berbesos del widget

en: Whether list item matching is case sensitive
ast: Indica si la llista d'elementos coincidentes ye sensible a la capitalización

en: Whether menu accelerators can be changed by pressing a key over the menu item
ast: Indica si les combinaciones de tecles del menú pueden camudase calcando una tecla sobro l'elementu de menú

en: Whether menu items should have accelerators
ast: Indica si los elementos del menú tienen de tener aceleradores

en: Whether mnemonics are currently visible in this window
ast: Indica si los mnemónicos son visibles actualmente nesta ventana

en: Whether mnemonics should be automatically shown and hidden when the user presses the mnemonic activator.
ast: Indica si hai d'amosar y anubrir los mnemónicos cuando l'usuariu calca nel activador mnemónicu.

en: Whether new text overwrites existing text
ast: Indica si'l testu introducíu sobroscribe l'esistente

en: Whether non-numeric characters should be ignored
ast: Indica si los carauteres non numbéricos tienen d'inorase

en: Whether or not the plug is embedded
ast: Indica si'l coneutor ta empotráu

en: Whether or not the status icon is blinking
ast: Indica si l'iconu d'estáu parpaguea

en: Whether or not the status icon is embedded
ast: Indica si l'iconu d'estáu ta empotráu

en: Whether or not the status icon is visible
ast: Indica si l'aición ye visible

en: Whether or not the widget is double buffered
ast: Indica si'l widget tien búfer duble

en: Whether or not to give the color an alpha value
ast: Indica si tien de dase o non un valor alfa al color

en: Whether or not to keep all text in a single paragraph
ast: Indica si tien de caltenese o non tol testu nun solu párrafu

en: Whether password entries will show a warning when Caps Lock is on
ast: Indica si nes entraes de contraseñes s'amuesa una alvertencia cuando'l bloquéu de mayúscules ta activu

en: Whether rows should be expanded/collapsed when the pointer moves over them
ast: Indica si les fileres tienen d'espandise/contrayese cuando'l punteru se mueve sobro elles

en: Whether selected font size is shown in the label
ast: Indica si'l tamañu de fonte seleccionáu s'amuesa na etiqueta

en: Whether separators have configurable width and should be drawn using a box instead of a line
ast: Indica si los separtadores tienen anchu configurable y tienen de dibuxase usando una caxa n'arróu d'una llinia

en: Whether spacers are vertical lines or just blank
ast: Indica si los espaciadores son llinies verticales o namái blancos

en: Whether tabs should be shown or not
ast: Indica si les llingüetes tienen d'amosase o non

en: Whether tabs should have homogeneous sizes
ast: Indica si les llingüetes tienen de tener tamaños homoxéneos

en: Whether tearoff menu items should be added to menus
ast: Indica si tienen d'amestase tiradores a los menús

en: Whether the action group is enabled.
ast: Indica si'l grupu d'aición ta activáu.

en: Whether the action group is visible.
ast: Indica si'l grupu d'aición ye visible.

en: Whether the action is considered important. When TRUE, toolitem proxies for this action show text in GTK_TOOLBAR_BOTH_HORIZ mode.
ast: Indica si l'aición considérase importante. Cuando seya TRUE (braero), los proxies del elementu toolitem amuesen testu nel mou GTK_TOOLBAR_BOTH_HORIZ.

en: Whether the action is enabled.
ast: Indica si l'aición ta activada.

en: Whether the action is visible.
ast: Indica si l'aición ye visible.

en: Whether the animation should loop when it reaches the end
ast: Si l'animación tien d'aniciar dende'l principiu cuando aporte al final

en: Whether the application has a selection
ast: Indica si l'aplicación tien una seleición

en: Whether the application supplied widget for custom previews should be shown.
ast: Indica si'l widget suministráu pola aplicación pa vistes previes personalizaes tendría d'amosase.

en: Whether the application will paint directly on the widget
ast: Indica si l'aplicación pintará direutamente sobro'l widget

en: Whether the arrow keys move through the list of items
ast: Indica si les tecles de flecha se mueven a traviés de la llista d'elementos

en: Whether the background color fills the entire line height or only the height of the tagged characters
ast: Indica si'l color de fondu rellena l'anchor completu de la llinia o namái l'anchor de los carauteres marcaos

en: Whether the border should be shown or not
ast: Indica si'l berbesu tien d'amosase o non

en: Whether the buffer has some text currently selected
ast: Indica si'l búfer tien dalgo de testu esbillao anguaño

en: Whether the button grabs focus when it is clicked with the mouse
ast: Indica si'l botón obtién el focu al calcalu col mur

en: Whether the cell renderer is currently in editing mode
ast: Indica si la renderización de la caxella ta en mou d'edición

en: Whether the child should receive extra space when the parent grows
ast: Indica si'l fíu tien de recibir espaciu estra cuando'l padre xorrez

en: Whether the child's tab should fill the allocated area or not
ast: Indica si les llingüetes fíes deberíen rellenar el estaya asignada o non

en: Whether the child_displacement_x/_y properties should also affect the focus rectangle
ast: Indica si les propiedaes child_displacement_x/_y tendría d'afeutar tamién al reutángulu del focu

en: Whether the children should all be the same size
ast: Indica si tolos fíos tienen ser del mesmu tamañu

en: Whether the color selector should allow setting opacity
ast: Indica si'l selector de color permite seleicionar la opacidá

en: Whether the column can be reordered around the headers
ast: Indica si la columna puede reordenase al rodiu de les cabeceres

en: Whether the combo box draws a frame around the child
ast: Indica si la caxa combo tien un marcu al rodiu del fíu

en: Whether the combo box grabs focus when it is clicked with the mouse
ast: Indica si la caxa combo obtién el focu cuando se calca col mur

en: Whether the combo's dropdown is shown
ast: Indica si s'amuesa el desplegable del combo

en: Whether the common prefix should be inserted automatically
ast: Indica si'l prefixu común tien d'inxertase automáticamente

en: Whether the completions should be shown in a popup window
ast: Indica si les completaciones tienen d'amosase nun ventanu emerxente

en: Whether the context menus of entries and text views should offer to change the input method
ast: Indica si los menús de contestu y les vistes de testu tienen d'ufrir camudar el métodu d'entrada

en: Whether the context menus of entries and text views should offer to insert control characters
ast: Indica si los menús de contestu de les entraes y les vistes de testu tienen d'ufrir inxertar carauteres de control

en: Whether the current value is displayed as a string next to the slider
ast: Indica si'l valor actual s'amuesa como una cadena contigua al divisor

en: Whether the cursor should blink
ast: Indica si'l cursor tien de parpaguiar

en: Whether the dialog supports selection
ast: Indica si'l diálogu soporta seleición

en: Whether the direction of the sort indicators in list and tree views is inverted compared to the default (where down means ascending)
ast: Indica si la direición de los indicadores d'ordenamientu na llista y vista de árbol ta invertía en comparación cola predeterminada (au abaxo significa ascendente)

en: Whether the dropdown button is sensitive when the model is empty
ast: Indica si'l botón desplegable ye sensible cuando'l modelu ta baleru

en: Whether the entry contents can be edited
ast: Indica si los conteníos de la entrada pueden editase

en: Whether the event box is visible, as opposed to invisible and only used to trap events.
ast: Indica si la caxa d'eventos ye visible, como contraposición a invisible y namái usada por eventos trap.

en: Whether the event-trapping window of the eventbox is above the window of the child widget as opposed to below it.
ast: Indica si la ventana atrapadora d'eventos de la caxa d'eventos ta por enriba del widget fíu como oposición debaxo d'ésta.

en: Whether the expander has been opened to reveal the child widget
ast: Indica si l'estensor s'abrió pa revelar el widget fíu

en: Whether the header can be clicked
ast: Indica si la cabecera tien de ser pulsada

en: Whether the hidden files and folders should be displayed
ast: Indica si los ficheros y carpetes anubríes tienen d'amosase

en: Whether the icon-size property has been set
ast: Indica si s'afitó la propiedá de tamañu del iconu

en: Whether the image will always be shown
ast: Indica si la imaxe s'amosará siempres

en: Whether the input focus is within this GtkWindow
ast: Indica si'l focu d'entrada ta dientro d'esti GtkWindow

en: Whether the invisible char has been set
ast: Indica si s'afitó la invisibilidá de los carauteres

en: Whether the item should be the same size as other homogeneous items
ast: Indica si'l elementu tendría ser del mesmu tamañu qu'otros elementos homoxéneos

en: Whether the item should receive extra space when the toolbar grows
ast: Indica si'l elementu tendría recibir espaciu estra cuando la barra xorreza

en: Whether the items pointing to unavailable resources should be displayed
ast: Indica si tienen d'amosase los elementos qu'apunten a recursos non disponibles

en: Whether the items should be displayed with a number
ast: Indica si los elementos tienen d'amosase con un númberu

en: Whether the label is drawn in the selected font
ast: Indica si la etiqueta se dibuxa cola fonte esbillada

en: Whether the label is drawn with the selected font size
ast: Indica si la etiqueta se dibuxa col tamañu de fonte esbilláu

en: Whether the label is in single line mode
ast: Indica si la etiqueta ta en mou de llinia única

en: Whether the label text can be selected with the mouse
ast: Indica si'l testu de la etiqueta puede ser esbilláu col mur

en: Whether the mark has left gravity
ast: Indica si la marca tien gravedá esquierda

en: Whether the menu item is checked
ast: Indica si'l elementu de menú ta marcáu

en: Whether the menu item looks like a radio menu item
ast: Indica si l'aspeutu del elementu de menú ye como un elementu de radio

en: Whether the pixbuf has an alpha channel
ast: Indica si'l búfer de píxeles tien canal alfa

en: Whether the preview widget should take up the entire space it is allocated
ast: Indica si'l widget de vista previa tien de tomar l'espaciu enteru au s'alcuentra asignáu

en: Whether the primary icon is activatable
ast: Indica si l'iconu primariu ye activable

en: Whether the primary icon is sensitive
ast: Indica si l'iconu primariu ye sensible

en: Whether the private items should be displayed
ast: Indica si tienen d'amosase los elementos privaos

en: Whether the progress is shown as text.
ast: Indica si'l progresu s'amuesa como testu.

en: Whether the proxies for this action look like radio action proxies
ast: Indica si l'apariencia de los proxies pa esta aición ye como un proxy de aición de radio

en: Whether the rendered pixbuf should be colorized according to the state
ast: Indica si'l pixbuf renderizáu tendría colorease d'alcuerdu al estáu

en: Whether the secondary icon is activatable
ast: Indica si l'iconu secundariu ye activable

en: Whether the secondary icon is sensitive
ast: Indica si l'iconu secundariu ye sensible

en: Whether the selected file(s) should be limited to local file: URLs
ast: Indica si los ficheros esbillaos tendríen de llimitase a ficheros llocales: URLs

en: Whether the selected font style is shown in the label
ast: Indica si estilu de fonte esbilláu s'amuesa na etiqueta

en: Whether the selected resource(s) should be limited to local file: URIs
ast: Indica si los recursos esbillaos tienen de llimitase a URI llocales file:

en: Whether the selection should follow the pointer
ast: Indica si la Escoyeta tendría de siguir al punteru

en: Whether the separator is drawn, or just blank
ast: Indica si'l separtador se dibuxa, o namái de dexa en blanco

en: Whether the spin button should update always, or only when the value is legal
ast: Indica si'l botón xiratoriu tien d'anovase siempres o namái cuando'l valor ye correutu

en: Whether the statusbar has a grip for resizing the toplevel
ast: Indica si la barra d'estáu tien un tirador pa redimensionar el nivel superior

en: Whether the tab is detachable
ast: Indica si la llingüeta ye desprendible

en: Whether the tab is reorderable by user action or not
ast: Indica si la llingüeta se puede o non se puede reordenar por una aición del usuariu

en: Whether the text can be modified by the user
ast: Indica si'l testu puede modificase pol usuariu

en: Whether the toolbar item is considered important. When TRUE, toolbar buttons show text in GTK_TOOLBAR_BOTH_HORIZ mode
ast: Indica si l'elementu de la barra de xeres ye consideráu importante. Cuando ta a TRUE, los botones de la barra de ferramientes amuesen testu en mou GTK_TOOLBAR_BOTH_HORIZ

en: Whether the toolbar item is visible when the toolbar is in a horizontal orientation.
ast: Indica si l'elementu de la barra de ferramientes ye visible cuando la barra tea n'orientación horizontal.

en: Whether the toolbar item is visible when the toolbar is in a vertical orientation.
ast: Indica si l'elementu de la barra de ferramientes ye visible cuando la barra tea n'orientación vertical.

en: Whether the toplevel is the current active window
ast: Indica si'l nivel superior ye la ventana activa actual

en: Whether the widget can accept the input focus
ast: Indica si'l widget puede aceutar el focu d'entrada

en: Whether the widget can be the default widget
ast: Indica si'l widget puede ser el widget predetermináu

en: Whether the widget has the input focus
ast: Indica si'l widget tien el focu d'entrada

en: Whether the widget is part of a composite widget
ast: Indica si'l widget ye parte d'un widget compuestu

en: Whether the widget is the default widget
ast: Indica si'l widget ye'l widget predetermináu

en: Whether the widget is the focus widget within the toplevel
ast: Indica si'l widget ye'l widget con focu dientro del nivel superior

en: Whether the widget is visible
ast: Indica si'l widget ye visible

en: Whether the widget responds to input
ast: Indica si'l widget respuende al ingresu

en: Whether the window frame should have a close button
ast: Indica si'l marcu de la ventana tien de tener un botón de zarru

en: Whether the window should be decorated by the window manager
ast: Indica si la ventana tendría de decorase pol xestor de ventanes

en: Whether there should be a tooltip on the item
ast: Indica si tien d'haber un conseyu nel elementu

en: Whether there should be an icon near the item
ast: Indica si tien d'haber un iconu cerca del elementu

en: Whether this link has been visited.
ast: Indica si esti enllaz se visitó.

en: Whether this tag affects background height
ast: Indica si esta marca afeuta a l'altor del fondu

en: Whether this tag affects indentation
ast: Indica si esta marca afeuta al sangráu

en: Whether this tag affects line wrap mode
ast: Indica si esta marca afeuta'l mou d'axuste de llinia

en: Whether this tag affects paragraph justification
ast: Indica si esta marca afeuta la xustificación del párrafu

en: Whether this tag affects strikethrough
ast: Indica si esta marca afeuta el tacháu

en: Whether this tag affects tabs
ast: Indica si esta marca afeuta les tabulaciones

en: Whether this tag affects text editability
ast: Indica si esta marca afeuta la editabilidá del testu

en: Whether this tag affects text visibility
ast: Indica si esta marca afeuta la visibilidá del testu

en: Whether this tag affects the alignment mode
ast: Indica si esta etiqueta afeuta el mou de alliniamientu

en: Whether this tag affects the background color
ast: Indica si esta marca afeuta'l color de fondu

en: Whether this tag affects the background stipple
ast: Indica si esta marca afeuta a la llinia puntiada del fondu

en: Whether this tag affects the cell background color
ast: Indica si esta marca afeuta al color de fondu de la caxella

en: Whether this tag affects the ellipsize mode
ast: Indica si esta etiqueta afeuta el mou d'elipsis

en: Whether this tag affects the font family
ast: Indica si esta marca afeuta a la familia de la fonte

en: Whether this tag affects the font size
ast: Indica si esta marca afeuta al tamañu de la fonte

en: Whether this tag affects the font stretch
ast: Indica si esta marca afeuta al estiramientu de la fonte

en: Whether this tag affects the font style
ast: Indica si esta marca afeuta l'estilu de la fonte

en: Whether this tag affects the font variant
ast: Indica si esta marca afeuta la variante de la fonte

en: Whether this tag affects the font weight
ast: Indica si esta marca afeuta al pesu de la fonte

en: Whether this tag affects the foreground color
ast: Indica si esta marca afeuta al color de frente

en: Whether this tag affects the foreground stipple
ast: Indica si esta marca afeuta a la llinia puntiada del frente

en: Whether this tag affects the language the text is rendered as
ast: Indica si esta marca afeuta al idioma en que se renderiza'l testu

en: Whether this tag affects the left margin
ast: Indica si esta marca afeuta el marxe esquierdu

en: Whether this tag affects the number of pixels above lines
ast: Indica si esta marca afeuta la cantidá de píxeles sobro les llinies

en: Whether this tag affects the number of pixels between wrapped lines
ast: Indica si esta marca afeuta la cantidá de píxeles ente les llinies axustaes

en: Whether this tag affects the paragraph background color
ast: Indica si esta etiqueta afeuta'l color de fondu del párrafu

en: Whether this tag affects the right margin
ast: Indica si esta marca afeuta el marxe drechu

en: Whether this tag affects the rise
ast: Indica si esta marca afeuta la elevación

en: Whether this tag affects underlining
ast: Indica si esta marca afeuta el solliñáu

en: Whether this tag scales the font size by a factor
ast: Indica si esta marca escala el tamañu de la fonte por un factor

en: Whether this text is hidden.
ast: Indica si esti testu ta anubríu.

en: Whether this tray icon has a tooltip
ast: Indica si l'iconu de la bandexa tien un conseyu

en: Whether this widget has a tooltip
ast: Indica si'l widget tien un conseyu

en: Whether to activate the default widget (such as the default button in a dialog) when Enter is pressed
ast: Indica si se tien d'activar el widget predetermináu (como'l botón predetermináu nuna ventana) cuando se calca INTRO

en: Whether to allow multiple files to be selected
ast: Indica si se pueden esbilalr múltiples ficheros

en: Whether to allow multiple items to be selected
ast: Indica si se permite la Escoyeta de múltiples elementos

en: Whether to antialias Xft fonts; 0=no, 1=yes, -1=default
ast: Indica si se tienen de suavizar los berbesos de les fontes Xft; 0=no,1=sí, -1=predetermináu

en: Whether to display a fill level indicator graphics on trough.
ast: Indica si se tien d'amosar l'indicador de nivel de llenáu nos gráficos mientres s'enllena.

en: Whether to display a stock label with the name of the previewed file.
ast: Indica si se tien d'amosar una etiqueta col nome del ficheru previsualizáu.

en: Whether to display an "inconsistent" state
ast: Indica si se tien d'amosar un estáu «inconsistente»

en: Whether to display the column
ast: Indica si se tien d'amosar la columna

en: Whether to draw the focus indicator inside widgets
ast: Indica si dibuxar el focu indicador dientro de los widgets

en: Whether to draw trough for full length of range or exclude the steppers and spacing
ast: Indica si se tien de dibuxar pal llargor completu del rangu o escluyir les fleches de desplazamientu y l'espaciáu

en: Whether to enable selection of multiple items by dragging the mouse pointer
ast: Indica si se tien d'activar la Escoyeta de múltiples elementos arrastrando'l punteru del mur

en: Whether to enable toolkit-wide animations.
ast: Indica si s'activen les animaciones pa tol toolkit.

en: Whether to expand the child's tab or not
ast: Indica si se tienen d'espander les llingüetes fíes o non

en: Whether to hint Xft fonts; 0=no, 1=yes, -1=default
ast: Indica si se tienen d'usar les suxerencies de les fontes Xft; 0=no, 1 =sí, -1=predetermináu

en: Whether to pass a proper state when drawing shadow or background
ast: Indica si se tien de pasar un estáu apropiáu al dibuxar una solombra o fondu

en: Whether to play any event sounds at all
ast: Indica si se tien de reproducir cualesquier eventu de soníu

en: Whether to play event sounds as feedback to user input
ast: Indica si se tienen de reproducir eventos como rempuesta a les entraes del usuariu

en: Whether to put a separator between the message dialog's text and the buttons
ast: Indica si se tien de poner un separtador ente'l testu de diálogu del mensaxe y los botones.

en: Whether to restrict the upper boundary to the fill level.
ast: Indica si se tien de restrinxir el berbesu superior al nivel de llenáu.

en: Whether to select the contents of a selectable label when it is focused
ast: Indica si se tien de seleicionar el conteníu d'una etiqueta esbillable cuando obtién el focu

en: Whether to select the contents of an entry when it is focused
ast: Indica si se tienen seleicionar los conteníos d'una entrada cuando obtién el focu

en: Whether to show a sort indicator
ast: Indica si se tien d'amosar un indicador d'ordenamientu

en: Whether to strike through the text
ast: Indica si se tacha'l testu

en: Whether to truncate multiline pastes to one line.
ast: Indica si se trunquen les pegaes multillinies a una llinia.

en: Whether to use the label text to create a stock menu item
ast: Indica si se tien d'usar el testu de la etiqueta pa criar un elementu del menú de stock

en: Whether to use the related actions appearance properties
ast: Indica si hai d'usar les propiedaes d'aspeutu d'aiciones rellacionaes

en: Whether to use the value from the snap_edge property or a value derived from handle_position
ast: Indica si se tien d'usar el valor dende la propiedá snap_edge o un valor deriváu de handle_position

en: Whether to wrap around when keyboard-navigating widgets
ast: Indica si se tien de saltar al rodiu cuando se restole polos widgets col tecláu

en: Whether to wrap lines never, at word boundaries, or at character boundaries
ast: Indica si nunca tienen d'axustase les llinies, a los llímites de les pallabres o a los llímites de los carauteres

en: Whether to wrap the license text.
ast: Indica si se tien d'axustar el testu de la llicencia.

en: Whether tooltips should be shown on widgets
ast: Indica si se tienen d'amosar los conseyos nos widgets

en: Whether tree lines should be drawn in the tree view
ast: Indica si hai de dibuxar les llinies na vista del árbol

en: Whether two cursors should be displayed for mixed left-to-right and right-to-left text
ast: Indica si tienen d'amosase dos cursores pal testu mecíu d'esquierda-a-drecha y drecha-a-esquierda

en: Whether visited links should be tracked
ast: Indica si han siguise los enllaces visitaos

en: Whether words are wrapped at widget edges
ast: Indica si les pallabras axústense a los berbesos del widget

en: Which IM module should be used
ast: Qué módulu de ME se tien d'usar

en: Which IM module should be used by default
ast: Qué módulu de métodu d'entrada se tien d'usar de mou predetermináu

en: Which kind of shadow to draw around the combo box
ast: Qué clas de solombra dibuxar al rodiu de la caxa combo

en: Which kind of shadow to draw around the entry when has-frame is set
ast: Qué clase de solombra dibuxar al rodiu de la entrada cuando has-frame ta activáu

en: Which side of the notebook holds the tabs
ast: Qué llau del cuadernu caltién les llingüetes

en: Wide Separators
ast: Separtadores anchos

en: Widget name
ast: Nome del widget

en: Widget to put in column header button instead of column title
ast: Widget a allugar nel botón de la cabecera de la columna n'arróu del títulu de la columna

en: Widget to use as the item label
ast: Widget a usar como la etiqueta del elementu

en: Width
ast: Anchu

en: Width In Characters
ast: Anchu en carauteres

en: Width for each item
ast: Anchu de cada elementu

en: Width in Characters
ast: Anchu en carauteres

en: Width in chars
ast: Anchor en carauteres

en: Width of border around the action area
ast: Anchor del berbesu alredor del área d'aición

en: Width of border around the button area at the bottom of the dialog
ast: Anchor del berbesu al rodiu de la estaya del botón na parte inferior de la ventana

en: Width of border around the content area
ast: Anchor del berbesu alrodiu del área de conteníu

en: Width of border around the label and image in the message dialog
ast: Anchor del berbesu al rodiu de la etiqueta y la imaxe na ventana de mensaxes

en: Width of border around the main dialog area
ast: Anchor del berbesu al rodiu de la estaya principal de la ventana

en: Width of handle
ast: Anchu del tirador

en: Width of scrollbar or scale thumb
ast: Anchor de la barra de desplazamientu o escala de buelga

en: Width of the border around the tab labels
ast: Anchor del berbesu al rodiu de les etiquetes de la llingüeta

en: Width of the horizontal border of tab labels
ast: Anchor del berbesu horizontal de les etiquetes de les llingüeta

en: Width of the left margin in pixels
ast: Anchor del marxe esquierdu en píxeles

en: Width of the right margin in pixels
ast: Anchor del marxe drechu en píxeles

en: Width of the vertical border of tab labels
ast: Anchor del berbesu vertical de les etiquetes de les llingüetes

en: Width request
ast: Petición d'anchor

en: Width, in pixels, between focus indicator and the widget 'box'
ast: Anchor, en píxeles, ente l'indicador de focu y la «caxa» del widget

en: Width, in pixels, of the focus indicator line
ast: Anchor, en píxeles, de la llinia indicadora del focu

en: Width, in pixels, of the tree view grid lines
ast: Anchu, en píxeles, de la llinia indicadora del focu

en: Width, in pixels, of the tree view lines
ast: Anchu, en píxeles, de la llinia indicadora del focu

en: Window
ast: Ventana

en: Window Placement
ast: Allugamientu de la ventana

en: Window Placement Set
ast: Afita l'allugamientu de la ventana

en: Window Position
ast: Posición de la ventana

en: Window Role
ast: Rol de la ventana

en: Window Title
ast: Títulu de la ventana

en: Window Type
ast: Triba de ventana

en: With this option set to TRUE, sliders will be drawn ACTIVE and with shadow IN while they are dragged
ast: Con esta opción puesta a TRUE, los eslizadores dibuxaránse ACTIVOS y con solombra DIENTRO al arrastrarlos

en: Word Wrap
ast: Axuste de pallabra

en: Wrap
ast: Axuste

en: Wrap Mode
ast: Mou axuste

en: Wrap license
ast: Axustar llicencia

en: Wrap mode
ast: Mou d'axuste

en: Wrap mode set
ast: Mou d'axuste activáu

en: Wrap width
ast: Axustar anchu

en: Wrap width for laying out the items in a grid
ast: Axusta l'anchu pa distribuyir los elementos nuna rexella

en: X Alignment of the column header text or widget
ast: Alliniación X del testu o el widget de la cabecera de la columna

en: X align
ast: X alliniación

en: X alignment of the child
ast: Alliniación X pal fíu

en: X position
ast: Posición X

en: X position of child widget
ast: Posición X del widget fíu

en: XDG sound theme name
ast: Nome del tema de soníu XDG

en: XSpacing
ast: EspaciáuX

en: Xft Antialias
ast: Suavizáu Xft

en: Xft DPI
ast: PPP Xft (DPI)

en: Xft Hint Style
ast: Estilu de suxerencies Xft

en: Xft Hinting
ast: Suxerencies Xft

en: Y align
ast: Y alliniación

en: Y alignment of the child
ast: Alliniación Y pal fíu

en: Y position
ast: Posición Y

en: Y position of child widget
ast: Posición Y del widget fíu

en: YSpacing
ast: EspaciáuY

en: Year
ast: Añu

en: Your description here
ast: Equí la so descripción

en: height
ast: altor

en: mode
ast: mou

en: the GdkScreen for the renderer
ast: El GdkScreen pal renderizador

en: width
ast: anchor
